زگلدشت ( کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان )

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
يک کارگزاري در آستانه عرضه اوليه امروز 10 درصد بررسي کرد:
[h=1]برآوردي از کشف قيمت مناسب هر سهم "زگلدشت" و احتمال يک چالش[/h]در آستانه عرضه اوليه امروز 10 درصد سهام گلدشت نمونه اصفهان در بازار دوم معاملات فرابورس، کارگزاري آبان قيمت مناسب هر سهم نهمين شرکت جديد سال جاري را همراه با احتمال يک چالش برآورد کرد.


به گزارش پايگاه خبري بورس پرس، طبق اعلام قبلي ، امروز 10 درصد سهام شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان در بازار دوم معاملات فرابورس به عنوان نهمين شرکت جديد سال جاري عرضه اوليه مي شود.
در اين عرضه 20 ميليون سهم از طرف سهامدار عمده واصلي يعني "شستا" واگذار مي شود که شامل 10 ميليون سهم از طريق کارگزاران و 10 ميليون سهم براي معامله گران آنلاين است. سهم هر کارگزار با همه شعب 100 هزار سهم بوده و هيچ يک از صندوق هاي سرمايه گذاري سهميه ايي در اين عرضه ندارند.
در اين ميان کارگزاري آبان با ارايه تحليلي از "زگلدشت" اعلام کرد گلدشت نمونه اصفهان در سال 1379 به ثبت رسيده و سرمايه فعلي آن 20 ميليارد تومان بوده و سرمايه گذاري صنايع عمومي تامين ( از زيرمجموعه هاي شستا) مالک 99 درصد شرکت است.
مهمترين محصول توليدي اين شرکت شير خام بوده و با وسعتي در حدود 30 هکتار و مساحت بخش مسقف و غير مسقف 100هزارمتر مربع، توان نگهداري 5000 راس دام و 2500 گاو مولد شيري را داراست. شرکت ظرفيت توليد روزانه 100 تن شير را دارد و يکي از اهداف آن افزايش توليد روزانه شير به 200 تن است.
"زگلدشت" سود هر سهم سال مالي اسفند جاري را مبلغ 452 ريال پيش بيني کرده که حدود 199 ريال غير عملياتي و از محل فروش زمين است. همچنين در سه ماهه نخست سال جاري 12 درصد آن معادل 53 ريال را پوشش داده است.
در مورد هزينه مواد مصرفي که عمدتا خوراک دام است، نرخ خريد طي سه ماهه منتهي به خرداد 95 بيشتر از نرخ پيش بيني شده براي سال جاري بوده و در صورت ادامه اين روند تا پايان سال، تحقق سود پيش بيني شده شرکت با چالش روبرو خواهد شد.
با در نظر گرفتن اينکه از 452 ريال سود پيش بيني شده، 199 ريال از آن سود غير عملياتي بوده و همچنين P/E حدود 8.5 مرتبه ايي گروه به عنوان مبنا، قيمت مناسب براي اين عرضه 250 تومان است.
 

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
بورس پرس خبر می دهد:
[h=1]عرضه اولیه "زگلدشت" امروز انجام نمی شود/ علت + زمان جدید[/h]عرضه اولیه ۲۰ میلیون سهم شرکت فرابورسی کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان امروز به یک علت مربوط به شفاف سازی جدید انجام نشد و به چهارشنبه جاری موکول شد


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام قبلی قرار بود امروز 10 درصد سهام شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان در بازار دوم معاملات فرابورس به عنوان نهمین شرکت جدید سال جاری عرضه اولیه شود اما به یک علت مربوط به شفاف سازی جدید انجام نشد.
در این رابطه محمود گودرزی مدیرعامل گودرزی مدیرعامل کارگزاری صبا تامین که عهده دار این عرضه بود به بورس پرس گفت: علت این تاخیر مربوط به شفاف سازی جدید و امروز این شرکت است که به دلیل لزوم وجود فرصت برای فعالان ، مقرر شد عرضه اولیه سهام "زگلدشت" چهارشنبه جاری انجام شود..
براساس این گزارش، کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان ساعت 12:06 امروز با انتشار اطلاعیه ایی در کدال از فروش 210 راس تلیسه آبستن خبر داد.
 

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
از سوی یک کارگزاری ارایه شد:
[h=1]تحلیل بنیادی "زگلدشت" + پیش بینی سود و سهمیه احتمالی آنلاینی ها[/h]کارگزاری بانک توسعه صادرات با ارایه تحلیل بنیادی از کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، پیش بینی سود و سهمیه احتمالی آنلاینی ها را اعلام کرد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بعد از حدود 50 روز از آخرین عرضه اولیه سهام که مربوط به آتیه داده پرداز در 12 مرداد بود امروز 10 درصد سهام شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه می شود.
در این عرضه 20 میلیون سهم شامل 10 میلیون سهم از طریق کارگزاران و 10 میلیون سهم برای معامله گران آنلاین واگذار می شود و سهم هر کارگزار با همه شعب 100 هزار سهم بوده و هیچ یک از صندوق های سرمایه گذاری سهمیه ایی در این عرضه ندارند.
در این رابطه نسرین اسکندری از کارگزاری بانک توسعه صادرات با ارایه تحلیل بنیادی از |زگلدشت"، پیش بینی سود و سهمیه احتمالی آنلاینی ها را اعلام کرد.
1-کلیاتی درباره شرکت:
1-1-تاریخچه:
شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان در سال 1379 به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس و در اداره ثبت شرکتهای صنعتی اصفهان به ثبت رسیده است. براساس صورتجلسه مجمع فوق العاده مورخ 1389/10/30، شرکت کشت و دامداری گلشهر (سهامی خاص)، در شرکت گلدشت نمونه اصفهان ادغام گردیده است. شرکت به استناد پروانه تاسیس که از سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اخذ گردیده مجوز تاسیس دامداری با ظرفیت 4.000 راس (شامل 2.000 راس گاو شیری داشتی) صادر شده است. شرکت در حال حاضر جزء شرکتهای زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری صنایع عمومی تامین (سهامی خاص) می باشد.
1-2- فعالیت اصلی شرکت:
موضوع فعالیت شرکت عبارتست از انجام فعالیتهای کشاورزی، دامداری، باغداری،پرورش طیور و زنبورعسل و ماهی و هرگونه حیوان دیگر و استفاده از فرآورده های حیوانی و پروتئین گیاهی، واردات مواداولیه و ماشین آلات و لوازم مورد نیاز شرکت ورود هر نوع دام، مبادرت به هرگونه عملیات و معاملات مجاز که بطور مستقیم و غیرمستقیم برای انجام فعالیتهای مذکور که در اساسنامه ضروری و مفید می باشد.
1-2- میزان تولیدات عمده شرکت:
جدول زیر ظرفیت تولیدات اصلی شرکت را نشان می دهد:


2-سهامداران:


3-ظرفیت:

شرکت جهت دستیابی به میزان دام و شیر برآوردی در سال 1395 دو طرح توسعه "احداث بهاربند گاو شیری" و "احداث بهاربند گاو خشک" در دست اجرا دارد که بهاربند گاو خشک در تاریخ 95/02/29 به بهره برداری رسیده است و پیش بینی کرده است که طرح احداث بهاربند گاو شیری در تاریخ 95/06/31 به بهره برداری برسد.
4- صورت سود و زیان:

توضیحاتی درخصوص صورت سود و زیان:
1.فروش خالص: شرکت برای سال مالی منتهی به 95/12/29 مبلغ 490.893 میلیون ریال درآمد پیش بینی کرده که نسبت به سال گذشته افزایش 7.6 درصدی را نشان می دهد. شرکت در پنج ماهه نخست سال موفق به پوشش 41 درصدی درآمدهای خود شده است. بیشترین افزایش مبلغ فروش مربوط به فروش محصول شیر است.

لازم به ذکر است که شرکت برای سال مالی جاری مقدار فروش شیر را نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایشی و نرخ فروش هر واحد را نیز 4.3 برآرود نموده است.در حالیکه در پنج ماهه نخست سال جاری نرخ فروش شیر نسبت به سال گذشته کاهش 4 درصدی را نشان می دهد. علت این کاهش نرخ فروش، کاهش نرخ خرید شیر توسط شرکتهای صنایع لبنی طرف شرکت بوده است.

مشتریان اصلی شرکت در نمودار زیر نشان داده شده است.

2.بهای تمام شده کالای فروش رفته: شرکت برای سال مالی 1395 مبلغ 396.073 میلیون ریال بهای تمام شده برآورد کرده است که نسبت به سال گذشته افزایش 11 درصدی را نشان می دهد. همچنین شرکت در سه ماهه نخست سال 25 درصد از بهای تمام شده خود را محقق کرده است.
در نمودار زیر بهای تمام شده کالای فروش رفته به ازای هر واحد تولید در چند سال اخیر نشان داده شده است.

از 93/12/29 بهای تمام شده به ازای هر واحد تولید تقریبا ثابت بوده است.
همچنین روند حاشیه سود ناخالص شرکت به صورت ذیل است.همانطور که در نمودار فوق مشاهده می شود حاشیه سود ناخالص شرکت در سه سال اخیر بین 19 تا 22 درصد بوده است.
3.سود خالص: شرکت برای سال 1395 مبلغ 92.339 میلیون ریال سود خالص برآورد کرده است که با توجه به افزایش مبلغ و مقدار فروش برآوردی نسبت به سال گذشته، سود خالص شرکت 48 درصد افزایش را نشان می دهد. از این مقدار سود خالص مبلغ 42.062 میلیون ریال آن مربوط به سایر درآمدها (هزینه ها)ی متفرقه می باشد. مبلغ 39.862 میلیون ریال از سایر درآمدها (هزینه ها)ی متفرقه مربوط به فروش زمین گلشهر به متراژ 113.614 مترمربع و یک حلقه چاه بوده است.
پیش بینی کارشناسانه و سناریوی تحلیلی:
با توجه به موارد فوق درصورتی که شرکت بتواند میزان فروش برآوردی خود را با نرخ هر واحد محصول فروش رفته در سه ماهه نخست به فروش برساند و بهای تمام شده هر واحد فروش برابر بهای تمام شده هر واحد فروش در سه ماهه نخست باشد می تواند418 ریال به ازای هر سهم محقق سازد.
با توجه به مصوبه دولت در سال گذشته که در آن سازمان حمایت مکلف به اجرایی شدن خرید شیرخام به نرخ 1440 تومان از کارخانجات لبنی شده بود درصورتی که شرکت بتواند در 7 ماهه سال جاری هر کیلوگرم شیر تولیدی خود را به طور میانگین نرخ 1400 تومان به فروش برساند (درحال حاضر این مهم صورت نگرفته است و شرکت دامداری نمونه اصفهان شیر خام را در سه ماهه نخست سال با نرخ 1212 تومان بفروش رسانده است) سود شرکت قابلیت افزایش تا 69 تومان را به ازای هر سهم دارا است.
برآورد سهمیه هر کد معاملاتی آنلاین : 500 سهم
میزان نقدینگی لازم هر کد معاملاتی آنلاین: حداکثر 150 هزار تومان

 

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
درباره واگذاری یک زمین و افزایش سود:
[h=1]"زگلدشت" نیامده شفاف سازی کرد[/h]شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان که فردا عرضه اولیه ۱۰ درصدی دارد، نیامده درباره واگذاری یک زمین و افزایش سود هر سهم شفاف سازی کرد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق برنامه اعلامی فردا 10 درصد شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان به عنوان نهمین شرکت جدید سال عرضه اولیه می شود. در این عرضه 20 میلیون سهم از طرف سهامدار عمده واصلی یعنی "شستا" واگذار می شود که شامل 10 میلیون سهم از طریق کارگزاران و 10 میلیون سهم برای معامله گران آنلاین است.
براساس این گزارش، مدیران" زگلدشت" درحالی دیروز جلسه معارفه ایی را برگزار کردند که امروز درباره واگذاری یک زمین و افزایش سود هر سهم شفاف سازی و اعلام کردند: بر اساس صورت جلسه هیات مدیره این شرکت و توافق انجام شده فیمابین این شرکت و سرمایه گذاری صنایع عمومی تامین (سهامدار عمده) ، زمین واحد گلشهر (منعکس در سرفصل دارایی های نگهداری برای فروش در صورت های مالی) به متراژ 113614.51 مترمربع به همراه یک حلقه چاه دارای پروانه بهره برداری به ارزش کارشناسی به مبلغ 44.658 میلیون ریال ، بابت بخشی از بدهی های شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان (سود سهام) به آن شرکت واگذار گردید.
با توجه به موارد فوق درآمدهای غیر عملیاتی ( پس از کسر بهای تمام شده) مبلغ 39.862 میلیون ریال افزایش و سود هر سهم پیش بینی سال 1395 نیز به مبلغ 199 ریال افزایش می یابد. با عنایت به اثرات مالی با اهمیت قرارداد مزبور بر پیش بینی عملکرد و افزایش با اهمیت درآمدها خواهشمند است در راستای دستورالعمل افشای اطلاعات موضوع به عموم اطلاع رسانی گردد.
 

zereshkkk

Very Good Member
کاربر فعال
وسط مدیران عامل و مالی اعلام شد:
[h=1]آخرین وضعیت مالی و عملیاتی"زگلدشت" و برنامه های شرکت آماده عرضه اولیه[/h]مدیران عامل و مالی کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان آخرین وضعیت مالی و عملیاتی و برنامه های این شرکت 20 میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه را اعلام کردند.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان که فردا به عنوان نهمین شرکت جدید سال با ۲۰ میلیون سهم وارد بازار می شود، یکی از زیرمجموعه های "شستا" است که با نماد " زگلدشت" در بازار دوم معاملات فرابورس درج شده است.
در این عرضه 20 میلیون سهم از طرف سهامدار عمده واصلی یعنی "شستا" واگذار می شود که شامل 10 میلیون سهم از طریق کارگزاران و 10 میلیون سهم برای معامله گران آنلاین است.
این شرکت 20 میلیارد تومانی از سال 79 تاسیس و از سال 91 در زمینی به مساحت 30 هکتار در اصفهان با توان نگهداری 5000 راس دام و 2500 گاو مولد شیری راه اندازی شده است. تولید روزانه شیر در این شرکت 100 تن بوده و سالانه 2300 راس گوساله های نر و ماده در این گاوداری متولد می شوند.
نکات مهم شرکت از زبان مدیرعامل
در این رابطه ، دیروز جلسه معارفه این شرکت با حضور رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت برگزار و طی آن مهمترین نکات آن توسط صالحی مدیر عامل و جعفری مدیرمالی شرکت اعلام شد.
- سهم 7.5 میلیون تنی شیر ایران از تولید 272 میلیون تن شیر جهانی در سال 2013 و کسب رتبه 22 جهان و سوم آسیا بعد از هند
- مصرف سالیانه شیر در ایران 85 تا 90 کیلو بوده که تا سال 1404 به 130 کیلو شیر خواهد رسید.
- سهم استان اصفهان با تولید سالانه یک میلیون تن شیر، 12 تا 13 درصد شیر است.
- برخوردارری از 141 نیروی انسانی داردو بازده اقتصادی 80 درصدی شرکت
- مهمترین برنامه های شرکت شامل تحقق افزایش شیر روزانه از 100 به 200 تن، صادرات محصولات لبنی با برند "نصف جهان" به کشورهایی چون عراق و سوریه و ... ، بودجه تولید روزانه 37 هزار تنی تولید شیر برای سال جاری
- پیش بینی سود 326 ریالی هر سهم با سرمایه 20 میلیارد تومانی برای سال مالی جاری ( با تحقق 31 درصدی در سه ماه اول سال ) و دارایی بیش از 42 میلیارد تومانی و بدهی 28 میلیارد تومانی ( شامل 10 میلیارد تومان بدهی بانکی با سود 21 تا 24 درصدی
- تقسیم سود 727 ریالی برای سال مالی 94 و با سرمایه قبلی و 10 میلیارد تومانی


 

کيانوش

Very Good Member
کاربر فعال
معاون امور دام وزير جهاد کشاورزي در حاشيه بازديد وزير کشاورزي روماني از يک دامداري ايراني به ايانا خبر داد:

امكان صادرات يک ميليون تني لبنيات ايران به اروپا فراهم شد/ تطبيق استانداردهاي لبني ايران براي اتحاديه اروپا با کمک روماني

کد خبر: 34776 تاريخ: 31 شهريور 1395 - 13:37با حضرو هيات رومانيايي در ايران، امكاني فراهم شده که صادرات 600 هزار تني شير به اروپا تا سقف يک ميليون تن افزايش يابد.

حسن ركني، با اشاره به بازار نيم ميليارد نفري اروپا افزود: اين موضوع مي تواند يک مزيت براي کشور ما تلقي شود. ضمن اينكه وزير کشاورزي روماني نيز وعده داد که در ايجاد ارتباط ايران با اتحاديه اروپا به عنوان پلي ارتباطي عمل کند.

به گفته ركني، رومانيايي ها پيشنهاد دادند که در برنامه مشترک با ايران و تطبيق استانداردهاي محصولات لبني ما با اروپا هياتي تشكيل دهند تا در اين مسير فراورده هاي ايراني جايگاه بهتر و رفيع تري در اروپا پيدا کند. ضمن اينكه تا 80 درصد هزينه هاي مربوط به استانداردسازي لبنيات را آنها بر عهده خواهند گرفت
 

پاسارگاد.

Very Good Member
کاربر فعال
امیدوارم برای محک زدن بازار هم شده سهامدار عمده با دادن صف یه فرصت واسه ورود در حجم دلخواه به همون بده.
 

Setareh.

Very Good Member
کاربر فعال
عرضه اولیه خنصیر شنبه 3/7/95 است و 10 درصد شرکت عرضه خواهد شد سهمیه خرید هر آنلاین آزاد است.

خنصیر مفت مفت مفت:

بیشترین پوشش سود پیش بینی شده در 3 ماهه با 48 درصد

بیشترین افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته با 319 درصد

بهترین حاشیه سود خالص با 26 درصد

یکی از کمترین پی بر ای ها

یکی از بیشترین سود انباشته ها

و...

سهم خشک خشک است.هر فروشی هم هست فقط با ترساندن برای پایین تر خریدن است.این سهم قیمتش حداقل باید بالای 600 تومان باشد.آن هم در گروهی که پی بر ای گروه 24.69 است...

با چند درصد پول های وارد شده به سهم های دیگر این سهم می تواند بازدهی خیلی خوبی خواهد دهد در این بازار...

100 هزار تومان واقعا چه ارزشی دارد خیلی از سهم ها خودشان عرضه اولیه هستند.

اگر همین خنصیر را می خواستند عرضه اولیه کنند الان 1000 تومان قیمتش بود و صف خرید سنگین داشت.
 

کيانوش

Very Good Member
کاربر فعال
تولید کننده شیر برتر از فراوری کننده شیر هست.
گروه زراعت و مشتقات ان یعنی دامداری و دامپروری برتر از شرکتهای لبی هستند.


زگلدشت-تلیسه-زمگسال
منتظر هجوم بازار به این گروه باشیم.
 

نیش عقرب

Very Good Member
کاربر فعال
تولید کننده شیر برتر از فراوری کننده شیر هست.
گروه زراعت و مشتقات ان یعنی دامداری و دامپروری برتر از شرکتهای لبی هستند.


زگلدشت-تلیسه-زمگسال
منتظر هجوم بازار به این گروه باشیم.
آقا کیانوش نکن برادر من
انقدر تبلیغ نکن
انقدر هی تلیسه 1000 گفتی فرصت خریده و الان شده 800 برات کافی نیست !!!!
((بازار سهام هایی میخره که آینده داشته باشه )) گروهی که سالی 10 تا 20 درصد میاد رو سودش رو کسی زیاد سمتش نمیره
حالا اگر پی 4 یا 5 داشتن یه چیزی . نه پی 8 یا 9
این زگلدشت هم روزی که عرضه بشه فرصت خروجه . ولی اونجا باز یه عده میان میخرن و به سرنوشت تلیسه دچار میشن
باز زگلدشت صاحبش باز بهتره . تلیسه و مگسال که بنیاده و خیر رسون نیستن
 

مجید خالقی

Very Good Member
کاربر فعال
آقا کیانوش نکن برادر من
انقدر تبلیغ نکن
انقدر هی تلیسه 1000 گفتی فرصت خریده و الان شده 800 برات کافی نیست !!!!
((بازار سهام هایی میخره که آینده داشته باشه )) گروهی که سالی 10 تا 20 درصد میاد رو سودش رو کسی زیاد سمتش نمیره
حالا اگر پی 4 یا 5 داشتن یه چیزی . نه پی 8 یا 9
این زگلدشت هم روزی که عرضه بشه فرصت خروجه . ولی اونجا باز یه عده میان میخرن و به سرنوشت تلیسه دچار میشن
باز زگلدشت صاحبش باز بهتره . تلیسه و مگسال که بنیاده و خیر رسون نیستن
حتی اونی که 1000 خریده هم با صبر سود خوبی به دست میاره، برادر من گلدشت خودش تعدیل مثبت داره اونم عملیاتی، گلدشت در تولید 10 تا 15 درصد از تلیسه پایین تره در دارایی هم 100 درصد تلیسه بالاتر از گلدشته، گلدشت با سرمایه 20 میلیاردی امروز 64 میلیارد ارزش بازار پیدا کرده، ارزش بازار امروز تلیسه 57 میلیارد!!!

پیش بینی گلدشت بر مبنای شیر خام 1245 تومنیه، برای تلیسه با 1230 تومن، از این محل هم تلیسه از گلدشت سره و جای تعدیل بیشتری داره، و البته شیر خام طی این دو سه ماهه احتمالا به 1500 برسه و اون وقت هر دو تعدیل بسیار سنگینی خواهند داشت، تلیسه از لحاظ عملیاتی هم از گلدشت و هم از مگسا بالاتره، دارایی اش هم 200 هکتار زمین بغل گوش تهرانه، که قیمت کشاورزیش هم دو سه برابره ارزش امروز بازار تلیسه است!
 

alifd12000

Very Good Member
کاربر فعال
دیروز هی صفومیدادن ملت باز صف میچیدن

امروز صف فروش شد ملت ناز می کردن

امان ازاین ملت صف دوست
 
بالا