زاگرس ( پتروشیمی زاگرس )

paolo387

New Member
عضو تازه
سلام
با توجه به تحریم های زاگرس،آیا خرید الآن زاگرس برا نگه داشتن بلند مدت عاقلانه ست ؟

saedzia

Well-Known Member
کاربر فعال
من این سهمو ندارم ولی چندین بار با هاش مجمع رفتم تولید اسمی زاگرس 10هزار تن در روز هست یک کارخانه چاپ دلار به معنی واقعی هست نه امریکا و نه هیچ کشور دیگری نمیتونه یه همچین میزان تولیدی را از بازار جهانی متانول حذف کنه برا همین هیچ حرفی از زاگرس یا اوره ساز ها در مواقع تحریم نیست چون امکان حذفشون نیست اگه به قیمت مناسب خریدین از نگه داریش نگران نباشین

خرید منطقی

Member
کاربر فعال
عضو تازه
من این سهمو ندارم ولی چندین بار با هاش مجمع رفتم تولید اسمی زاگرس 10هزار تن در روز هست یک کارخانه چاپ دلار به معنی واقعی هست نه امریکا و نه هیچ کشور دیگری نمیتونه یه همچین میزان تولیدی را از بازار جهانی متانول حذف کنه برا همین هیچ حرفی از زاگرس یا اوره ساز ها در مواقع تحریم نیست چون امکان حذفشون نیست اگه به قیمت مناسب خریدین از نگه داریش نگران نباشین
در تایید حرف این دوست عزیز خواستم بگم که میزان تولید زاگرس درصد بسیار بالایی از متانول دنیا رو شامل میشه که تحریم این شرکت موجب بالارفتن قیمت جهانی این محصول میشه و بیشتر از ایران به امریکا و متحدانش لطمه میزنه واسه همینه که امریکا جرات نکرد اسم این شرکت رو تو لیست تحریم ها بیاره
نفت ایران رو میتونه تحریم کنه (چون کشور دیگه ای میتونه خلاء تولید نفت ایران رو پوشش بده )
ولی زاگرس رو نمیتونه(چون خلاء تولید متانول زاگرس رو نمیتونن پوشش بدن و قیمتهای جهانی سر به فلک میرسه)

bbaz

Well-Known Member
کاربر فعال
زاگرس سه ماه سوم هر چقد سود ساخت تقسیم بر دو کنید بعدش ضربدر 4.
حاصل رو ضربدر 5 کنید میشه قیمت سال دیگه بعد از مجمع.
پیشبینی من اینه سه ماهه سوم حدود 300 - 350 باشه در بهترین حالت.

pakban

Well-Known Member
کاربر فعال
دوست محترم بیخودی خودتو خسته مکن وذهنتو در گیر این ضرب و تقسیمهای الکی نکن امسال حداقل سود 2000 تومن میباشد وحتی میشه گفت حداقل سود تقسیمی زیر 2000 تومان نمی باشد و اثبات این پیش بینی نزدیک است . پس بشینو و حالشو ببر.

parhamporkhan

Well-Known Member
کاربر فعال
حتی با این فرمول بد بینانه قیمت سهم بعد از مجمع میشه 5000تومن که بعلاوه سود امسال قیمت شب مجمع میشه7000تومن که البته قطعا باتوجه به رشد قیمت دلار باید به قیمتهای بالاتر فکر کرد

pakban

Well-Known Member
کاربر فعال
سقف قیمت 7200 تومان را خواهد زد
به نظرتان احترام میزارم ولی از من حقیر به شما نصیحت حتی در این قیمتها هم فروشنده نباشید که پشیمان خواهید شد.و به لطف حضرت حق حالاخیلی مونده که ارزش واقعی این شرکت نمایان شود .البته به یکسری از عوامل مثل قیمت نفت هم بستگی دارد که آنها هم به خواست و لطف خداوند انشا...با شرایط موجود بر وفق مراد است. عزت زیاد

آخرین ویرایش:

bbaz

Well-Known Member
کاربر فعال
حتی با این فرمول بد بینانه قیمت سهم بعد از مجمع میشه 5000تومن که بعلاوه سود امسال قیمت شب مجمع میشه7000تومن که البته قطعا باتوجه به رشد قیمت دلار باید به قیمتهای بالاتر فکر کرد
البته بدون شک سال اینده هم حداقل یه افزایش قیمت در نرخ خوراک گازی ها داریم، تفاوت تحلیل بنده با شما اینه که شما اون افزایش قیمت رو در نظر نمیگیرید.

خوراک گازی ها یه تفاوت با مایع ها دارن اونم اینه که دولت ریالی نرخ رو تعیین میکنه یعنی حتی اگه دلار هم ثابت بمونه احتمال زیاد افزایش نرخ خوراک رو خواهیم داشت.

میزان و تاثیرش چقدره؟ واقعا پیش بینیش تقریبا غیر ممکنه.

parhamporkhan

Well-Known Member
کاربر فعال
البته بدون شک سال اینده هم حداقل یه افزایش قیمت در نرخ خوراک گازی ها داریم، تفاوت تحلیل بنده با شما اینه که شما اون افزایش قیمت رو در نظر نمیگیرید.

خوراک گازی ها یه تفاوت با مایع ها دارن اونم اینه که دولت ریالی نرخ رو تعیین میکنه یعنی حتی اگه دلار هم ثابت بمونه احتمال زیاد افزایش نرخ خوراک رو خواهیم داشت.

میزان و تاثیرش چقدره؟ واقعا پیش بینیش تقریبا غیر ممکنه.
فراموش نکنید فرمول بالا مال خود شماست !و من محاسبه ای نکردم.

لایک ها: bbaz
بالا