ریشمک (شرکت تولید وصادرات ریشمک)

فردوسی قدیم

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه

زمان ششمین عرضه اولیه مشخص شد/ شفاف سازی + معرفی شرکت خاص
زمان و جزییات عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام شرکت تولید و صادرات ریشمک مشخص شد و ششمین شرکت جدید و خاص، نیامده دست به شفاف سازی زد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،در ادامه عرضه های اولیه سهام شرکت ها ، زمان و جزییات ششمین عرضه اولیه سال (بعد از به پرداخت، مبین وان کیش، هتل کوثر اصفهان ، چدن سازان و های وب ) مشخص شد.

به این ترتیب، قرار است شنبه آینده اول مهر، 10 درصد از سهام شرکت تولید و صادرات ریشمک در بازار دوم معاملات فرابورس واگذار شود.

این عرضه شامل 11 میلیون و 492 هزار و 822 سهم "دریشمک" است که به روش ثبت سفارش و در محدوده قیمتی 6607 تا 6740 ریال و با سهمیه 200 سهم برای هر کد حقیقی و حقوقی ، انجام خواهد شد.

در حالی مدیران این شرکت ساعت 14 امروز ، آخرین وضعیت مالی و عملیاتی را به خبرنگاران اعلام می کنند که بررسی های بورس پرس نشان می دهد این شرکت حاضر در صنعت دارو، از سال 1348 در زمینه تولید پودر و عصاره شیرین بیان از ریشه گیاه شیرین بیان در شیراز ( بعد از انتقال از تهران به شیراز در سال 1350 ) فعال بوده و در حال انتقال کارخانه به شهرستان سپیدان (با پیشرفت 52 درصدی تا سال گذشته ) است تا قادر به افزایش تولید از 1.6 به 3 هزار تن باشد.

"دریشمک" که رقیب اصلی شرکت شیرین دارو است، دارای 99 نیروی انسانی بوده و 100 درصد محصولات آن شامل پودر و عصاره شیرین (50 برابر شیرین از قند) با کاربرد در حوزه پزشکی ، دارویی، غذایی و بهداشتی، صادر می شود. همچنین 95 درصد محصولات 14 شرکت فعال در این حوزه صادر می شود.

سال مالی این شرکت 30 آذر و سرمایه آن بیش از 11.4 میلیارد تومان بوده و قرار است با افزایش 161 درصدی از محل سود انباشته و اندوخته به سرمایه 30 میلیارد تومانی افزایش یابد.

در ترکیب سهامداری ، سرمایه گذاری تدبیر با 99.1 درصد مالک اصلی است.

براساس این گزارش، "دریشمک" سود هر سهم سال مالی آذر 95 را 1474 ریال و سال مالی جاری را 1261 ریال پیش بینی کرده و در سه ماهه منتهی به 31 خرداد 431 ریال معادل 34 درصد را پوشش داده است.

این درحالی است که عبدالرسول ترکمانی مدیرعامل شرکت تولید و صادرات ریشمک، نیامده دست به شفاف سازی زد و درباره سود هر سهم توضیحاتی به شرح زیر داده است:

 

omidbefarda

Very Good Member
کاربر فعال
NimaAzadi, [23.09.17 11:39]
[Forwarded from NimaAzadi (نیما آزادی)]
✅ریشمک
این شرکت اول مهر عرضه اولیه می شود سود شرکت 1261 ریال است و در شش ماهه موفق شد 34% از آن را محقق کند. شرکت تولید کننده پودر و عصاره شیرین بیان است و حاشیه سود مناسب 45% (ناخالص) دارد. شرکت پیش بینی کرده در سال مالی 96 معادل 2 میلیون کیلوگرم تولید کند. 100% فروش شرکت خارجی است و 91% منابع داخلی تامین می شود بنابراین می تواند حساسیت بالایی به نرخ ارز داشته باشد.

قیمت تعادلی سهم 17429 ریال است یعنی نرخ با P/E معادل 13.8 هر چه به قیمت پایین تری عرضه شود برای خرید جذاب تر است.
 

اشکان2010

Very Good Member
کاربر فعال
باتوجه به روندمعاملات امروز ودیروز قاعدتادوستان زیادی وارداین سهم شده اندوبهتره این تایپک بیادبالا...درمنفی های امروز وبامیانگین نزدیک به 1020 تومن ریشمک خریدم وبه نظرم این سهم باتوجه به صورتهای مالی وداراییهاش درقیمتهای فعلی ارزنده است.طبق آخرین صورتهای مالی موجود به ازای هرسهم بیش از 501 تومن سودانباشته داره-زمین های ارزشمندی داره-صادرات محوره-تقسیم سودبالایی داره و...به نظرمیرسه این سهم به همراه های وب به نوعی لیدرکنونی بازارهستندوتااین دوسهم سبزپررنگ نشن بازاربرنمیگرده...
 

اشکان2010

Very Good Member
کاربر فعال
امروز هم درقیمتهای زیر 1030 تومن به ریشمک اضافه کردم.طی روزهای اخیرباتخلیه فروشندگان بالقوه وحجم بالای معاملات کف سازی خوبی بالای 1020
تومن کرده و فردابه احتمال زیادبرمیگرده به ادامه روندصعودی....نمیدونم چراولی توبورس مااکثرسهم هایی که به بالای 1000 رسیدن بعدش بین 20 تا 100 درصدبالارفتند حالاچه ازلحاظ بنیادی شایستگیش روداشتندچه نه!...ریشمک ازلحاظ بنیادی شایستگی صعودخوبی نسبت به قیمتهای فعلی روداره...
 

اشکان2010

Very Good Member
کاربر فعال
ریشمک :تقریباتمام محصولاتش صادرمیشه وازافزایش قیمت دلارنفع میبره...طبق صورتهای مالی 6 ماهه به ازای هرسهم 501 تومن سودانباشته داره...طبق پیش بینی سود 96 تمام سودپیش بینی شده 126 تومنی خودش روتقسیم میکنه...درآینده برنامه افزایش سرمایه ازسودانباشته داره...باانتقال کارخانه به محل جدید ظرفیتش به 3 هزارتن میرسه (الآن اگه اشتباه نکنم حدود 2 هزارتنه)یعنی حدود 50 درصدبیشتر که باتوجه به حاشیه سود بالا وبیش از 40 درصدی تاثیرزیادی برسودسال مالی 30/9/97 خواهدگذاشت...خلاصه اینکه خوب سهمیه!...ازلحاظ روندمعاملات هم طی چندروزمعاملاتی اخیرباحجم بالاکف سازی خوبی بالای قیمت 1020 تومن داشته وآماده یک صعودخوبه وبه نظرمیرسه حقیقی های گردن کلفتی هم واردسهم شده اند...طی یکی دوسال اخیرهرسهمی تونسته به بالای 1000 تومن صعودکنه بعدش یک صعود 20 تا 100 درصدی داشته حالاچه ازلحاظ بنیادی شایستگیش روداشته چه نه که البته ریشمک کاملاشایستگیش روداره!...
 

فرهنگی

Very Good Member
کاربر فعال
جناب اشکان، سلام.
آیا این درسته که فقط حدود 2.4 میلیون سهم دست عرضه اولی ها باقی مونده؟
 

اشکان2010

Very Good Member
کاربر فعال
جناب اشکان، سلام.
آیا این درسته که فقط حدود 2.4 میلیون سهم دست عرضه اولی ها باقی مونده؟
سلام...باتوجه به روندمعاملات امروزوروزهای گذشته به نظرمیرسه کمترازعددی که ذکرکردین دست عرضه اولیه ایهاباقی مونده باشه وافرادباقیمونده هم دودسته هستنددسته اول اونایی که بدون تغییرنگه میدارن وفعلاقصدفروش ندارن دسته دوم اونایی که طی روزهای اخیربه سهم عرضه اولیه خودشون اضافه کردند.فروش امروزوفردادرکلیت بازارهم به دلیل ریسک ترامپه که دراین هفته خیلی هابابالاترین ضررسهم هاشون روفروختندولی این قدرت ریشمک رومیرسونه که طی روزهای گذشته منفی خاصی نخورده وامروزمثبت هم شده.خریداران بالقوه هم میخوان طی روزهای اخیرفروشنده ها روباحداقل قیمت ممکن بدرقه کنن...اگه خبرسیاسی خیلی بدی تاآخرهفته به بازارداده نشه هفته بعدرشدعالی روازریشمک شاهدخواهیم بوددربدترین حالت هم بعیدمیدونم پایانیش زیر 1000 بره...ریشمک یکی ازمعدودسهم های بسیارکم ریسک بازاره
 

اشکان2010

Very Good Member
کاربر فعال
درموردمعاملات ریشمک :

1-تعدادسهم عرضه اولیه 11.493میلیون سهم...
2-تعدادکل سهام عرضه شده توسط سهامدارعمده هنگام عرضه اولیه وروزهای بعد از آن 21.582 میلیون سهم...
3-درچهارروزمعاملاتی اخیر مجموعا 25.744 میلیون سهم با میانگین قیمت حدود 1049 تومن معامله شده...
4-باوجودجومنفی بازارواحتیاط زیادخریداران طی سه روزمعاملاتی اخیر قدرت خریدارحقیقی به تدریج بیشتر
شده به طوریکه میانیگین تعدادسهم خریده توسط هرحقیقی بین روزهای یکشنبه تاسه شنبه به ترتیب 4596 و5453 و5920 سهم بوده...

...به نظرم این سهم نسبت به قیمت فعلی حداکثرتاپایان آبان بین 25 تا 50 درصدرشد خواهدکردمگراینکه ریسک های سیاسی
وضعیت بازاربورس روکلا خراب کنه...18/7/96 ریشمک 1069 تومان....
 

هميشه گمراه

Very Good Member
کاربر فعال
در حال خرید ریشمک در منفی با نقدینگی فراوان

ای / جونممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
ای / جونمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
 
بالا