رکیش ( کارت اعتباری ایران کیش )

dirit

Member
کاربر فعال
برای عرضه اولیه 29.9 میلیون سهم
یک شرکت کامپیوتری با سرمایه 29.9 تومانی و پلاک 469 بورسی شد
خبرگزاری فارس: شرکت کارت اعتباری ایران کیش با سرمایه اسمی 29.9 میلیارد تومانی، پلاک 469 و نماد "رکیش" در بازار دوم بورس درج و آماده عرضه اولیه29.9 میلیون سهم شد.به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، بک روز کاری بعد از درج و پذیرش شرکت نفت و گاز پارسیان در بازار اول بورس، امروز شرکت کارت اعتباری ایران کیش هم در بازار دوم معاملات بازار سهام درج و آماده حضور در بورس شد.
این شرکت که در بخش کامپیوتر و فعالیت‌های مربوط به آن، گروه و طبقه* مشاوره مربوط به نرم‌افزار و عرضه نرم‌افزار، با کد 05-20-72 درج شده دارای سرمایه اسمی 29.9 میلیارد تومانی، پلاک 469 و نماد "رکیش" بوده و آماده عرضه اولیه 29.9 میلیون سهم از سوی کارگزاری ایساتیس پویا شد.
در حال حاضر شرکت های ملی انفورماتیک، سرمایه گذاری ایرانیان و سرمایه گذاری خوارزمی به ترتیب مالک 34 ،
31 و 24 درصد سهام این شرکت هستند. پیش بینی سود هر سهم این شرکت برای مالی منتهی به 29 اسفند جاری 906 ریال با سیاست تقسیم سود پیشنهادی 30 درصدی است.
این شرکت تازه وارد بورسی در فروردین ماه سال 1382 با مأموریت "صدور و ارائه خدمات کارت اعتباری" به بانک صادرات ایران آغاز به فعالیت کرده است.
 

dirit

Member
کاربر فعال
تاریخچه شركت ایران کیش با درک ضرورت توسعه ارايه خدمات پرداخت الکترونیک و نقش آن در توسعه پایدار و همه جانبه کشور، همکاری خویش را از سال 1382 با بانک‌های ایران آغازکرده و مسوولیت ایجاد و پشتیبانی شبکه پایانه‌های فروش و سایر ابزارهای پرداخت و پذیرش این بانک‌ها و صدور انواع کارت‌های اعتباری را بر عهده گرفت. این شرکت با چشم‌انداز توسعه ابزارهاي پرداخت و پذيرش و تبدیل شدن به یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های PSP جهان و بزرگترین شرکت PSP خاورمیانه، ماموریت خویش را در زمینه توسعه کمی و کیفی شبکه پذیرندگان کارت و ایجاد بسترها و زیرساخت‌های ارتباطی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بنا كرده است. اهم فعالیت‌ها - ارايه خدمات جامع، ایجاد و گسترش شبکه پایانه‌های فروش - طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزارهای پرداخت الکترونیک - طراحی و اجرای روش‌های پرداخت اینترنتی - طراحی و پیاده‌سازی بسترهای مخابراتی مورد نیاز پرداخت الکترونیک - طراحی و مدل‌سازی انواع خدمات ارزش افزوده نظير برنامه‌های ارايه تخفیف مورد نظر سازمان‌ها وشرکت‌ها برروی پایانه‌های فروش - نصب و ارايه خدمات پایانه‌های فروش در خارج از کشور به ویژه در کشورهای امارات متحده عربی، عمان، قطر، مالزی،کانادا - نماینده فروش انحصاری محصولات HYPERCOM در سطح کشور - ارايه و پذيرش کارت‌های بین‌المللی Visa Card &MasterCard - انتشار تنها نشریه تخصصی پرداخت الکترونیک ایران به نام «یاریاران» - ارايه خدمات مشاوره در زمينه سيستم‌هاي پرداخت الكترونيك هشت سال تلاش و اینک ... - کسب عنوان برترینPSP کشور از جشنواره ایران بانک 2010 - کسب عنوان برترین شرکت ارايه‌کننده خدمات پرداخت (PSP) ایران از پنجمین کنفرانس جهانی بانکداری الکترونیکی - نصب و راه‌اندازی بیش از 350 هزار پایانه فروش در داخل و خارج از کشور - دريافت لوح سپاس «بزرگترين شبكه پايانه فروش كشور» از سومين كنفرانس بازاريابي خدمات مالي (مهر 1390) - تشکیل شبکه یکپارچه پشتیبانی، شامل بیش از 40 دفتر نمایندگی در داخل و خارج از کشور و استقرار بیش از 1200 نفر پرسنل در آن - کسب رتبه نخست گواهی رتبه‌بندی و احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیکی در 9 شاخص ارايه خدمات پرداخت الكترونیک از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ريیس جمهوری - طراح و مجری طرح فراپذیرش در سطح کشور
 

dirit

Member
کاربر فعال
شركت كارت اعتباری ایران كیش
تاريخ : نوزدهم بهمن 1390


گروه خبری آیینه به نقل از مدیرت پذیرش بورس تهران، با توجه به اعلام آمادگی شركت كارت اعتباری ایران كیش برای ورود به بورس ، جلسه‌ معرفی این شركت هفته آینده برگزار می شود.

31 درصد سهام شركت كارت اعتباري ايران كيش متعلق به سرمايه‌گذاري غدير مي‌باشد. 

dirit

Member
کاربر فعال
شرکت کارت اعتباری ایران کیش در هفته گذشته به عنوان چهار صد و شصت و نهمین شرکت پذیرفته شده در بخش کامپیوتر و فعالیت های مربوط به آن گروه و در طبقه مشاوره مربوط به نرم افزار و عرضه نرم افزار در نماد "رکیش" در فهرست نرخ های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.
بنا بر گزارش بورس نیوز، این شرکت با سرمایه ای بالغ بر 30 میلیارد تومان در حالی در بازار دوم بورس درج نماد شده که برای سال مالی 90 به ازای هر سهم 906 ريال سود پیش بینی کرده است.
"رکیش" بزرگترین شرکت PSP کشور
حمیدرضا محمدی، مدیر روابط عمومی شرکت کارت اعتباری ایران کیش در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز تصریح کرد: شرکت کارت اعتباری ایران کیش بزرگترین شرکت PSP کشور بوده که در زمینه ارایه زیر ساخت های خدمات پرداخت الکترونیک فعال می باشد که مجوز ارایه خدمات خود را از بانک مرکزی دریافت کرده و به صورت مستقیم 900 نفر و به صورت غیر مستقیم 500 نفر نیروی انسانی دارد.
وی افزود: در حال حاضر شرکت قراردادهایی برای پشتیبانی دستگاه های کارتخوان شامل نصب و راه اندازی با بانک های صادرات، ملی و سپه منعقد کرده و علاوه بر آن پروژه های متعددی را نیز در دست اجرا دارد.
از جمله این پروژه ها می توان به توسعه چرخه پذیرش کارت های بین المللی visa، Master، Zipp، گسترش شبکه پذیرندگی و نصب پایانه فروش در کشورهایی همچون امارات، عمان، مالزی، قطر، تایلند و کانادا و مواردی از این قبیل اشاره کرد.
پروژه جیرینگ، پروژه ای مهم برای کارت اعتباری ایران کیش
وی در خصوص پروژه های آتی "رکیش" اظهار داشت: پروژه جیرینگ که (طرح انجام عملیات پرداخت از طریق تلفن همراه) با همکاری شرکت مخابرات، پرداخت اول و همراه اول اجرا می شود.
با توجه به اینکه پیش بینی می شود در آینده سیستم پرداخت از طریق تلفن همراه با رشدی روز افزون همراه باشد، این پروژه برای شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است.
افزون بر اینکه شرکت کارت اعتباری ایران کیش بزرگترین پایانه فروشگاهی کشور را در اختیار دارد،که می توان از این شبکه برای گسترش شبکه فروش شارژ مورد استفاده در طرح جیرینگ استفاده کرد.
فراپذیرش، طرحی انحصاری
مدیر امور روابط عمومی "رکیش" در خصوص طرح فراپذیرش که جزو طرح های آتی شرکت است، خاطر نشان کرد: این طرح که یک طرح انحصاری برای "رکیش" محسوب می شود، در راستای تجمیع پایانه ها و دستگاه های کارتخوان فروشگاهی است تا از طریق توافق با بانک ها این امکان فراهم شود تا با استفاده از یک دستگاه کارتخوان بتوان به چند بانک متصل شد.
اجرای این طرح علاوه بر افزایش سودآوری شرکت از صرف منابع مالی کشور برای واردات دستگاه های کارتخوان مورد نیاز در فروشگاه های داخلی جلوگیری می کند.
در همین راستا تاکنون با دو بانک توافق های لازم صورت گرفته که در صورت عدم همکاری سایر بانک ها در این پروژه، می توان تا پایان سال جاری این طرح را تنها با دو بانک اجرایی کرد.
اجرای طرح میزان با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت
محمدی از احتمال اجرای طرح میزان با دارا بودن چندین فاز توسعه ای خبر داد و افزود: این پروژه که با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت اجرا می شود، یک پروژه ملی به شمار می رود. بطوریکه "رکیش" در یک کنسرسیوم متشکل از دو شرکت PSP قراردادی با این وزارتخانه منعقد کرده که با استفاده از آن حجم کارت های اعتباری ارایه شده به کارمندان می تواند افزایش یابد.
وی با اشاره به روند رو به رشد سودآوری شرکت طی سنوات اخیر، از تحقق سود عملیاتی بالغ بر 342 میلیارد ريال طی عملکرد نیمه ابتدایی سال مالی جاری سخن گفت و افزود: این مبالغ مربوط به درآمد نصب دستگاه های پایانه فروش (POS)، درآمد کارمزد حاصل از تراکنش ها و دیگر خدمات ارایه شده می باشد.
عرضه پنج درصدی سهام "رکیش" در روز اول بازگشایی نماد
وی در خاتمه با اذعان به اینکه طبق برنامه در روز اول بازگشایی نماد، پنج درصد از سهام شرکت در تاریخ 26 بهمن ماه جاری عرضه می شود، اذعان داشت: شرکت های فعال این گروه با توجه به روند رو به رشد پرداخت الکترونیکی، از آینده روشنی برخوردارند و افزایش اقبال مردم به این صنعت حکایت از تضمین رشد سودآوری این گروه دارد که سرمایه گذاری روی سهام این گروه را قابل اطمینان و پایدار می سازد.
البته قیمت کشف شده برای سهم در روز اول عرضه بر اساس سیستم عرضه و تقاضا مشخص می شود و نمی توان در خصوص قیمت بازگشایی نماد اظهار نظر کرد
 

hosein.ac

Member
کاربر فعال
اینطور که من شنیدم مدیران عرضه کننده این سهم نسبت قیمت به سودهرسهم این شرکت را با رتاپ مقایسه میکنند . باید دید که آیا بازار با این قیمتها خریدار خواهد بود یا خیر .
 

dirit

Member
کاربر فعال
ظاهرا 8000 ریال قیمت گذاشتن کمی زیاد است !!!!
 

dirit

Member
کاربر فعال
عرضه اولیه ایران سهام کیش چهارشنبه جاری انجام نمی شود
به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، با اعلام پذیرش شرکت 29.9 میلیارد تومانی کارت اعتباری ایران کیش در بازار دوم معاملات بازار سهام برای عرضه اولیه 10 درصد سهام، مدیرعامل این شرکت در جریان برگزاری نشست مطبوعاتی از برگزاری جلسه معارفه و عرضه 29.9 میلیون سهم در دوشنبه و چهارشنبه جاری خبر داده بود اما علی صحرایی معاون بورس اوراق بهادار از عدم این عرضه در روز اعلامی خبر داد.
وی به فارس گفت: طبق برنامه اعلامی در روز یاد شده 600 میلیون سهم نفت و گاز پارسیان عرضه نخواهد شد . بنابراین عرضه اولیه 10 درصد سهام کارت اعتباری ایران کیش بعد از اعلام رسمی بورس و در زمان دیگری خواهد بود.
براساس این گزارش، جلسه معارفه این شرکت تازه وارد بعداز ظهر امروز برگزار می شود.

 

dirit

Member
کاربر فعال
جلسه معارفه ورود شرکت کارت اعتباري ايران کيش (سهامي‌عام) به بورس اوراق بهادار، برگزار و ابراز اميدواري شد عرضه اوليه ۱۰ درصد از سهام اين شرکت در هفته جاري انجام خواهد شد.
سيدمجيد ميرکبيري، مديرعامل شرکت کارت اعتباري ايران کيش (سهامي‌عام) در جلسه معارفه ورود به بورس اوراق بهادار گفت: سهم بازار ايران کيش از بازار مبلغ کل تراکنش شبکه بانکي کشور تا مهرماه سال جاري، 17درصد بوده است. سهم بازار ايران کيش از بازار تعداد کل تراکنش شبکه بانکي کشور تا مهرماه سال جاري نيز معادل 20درصد و سهم بازار ايران کيش از بازار کارتخوان‌هاي منصوبه تا مهرماه 90 در شبکه بانکي کشور معادل 22درصد است.
وي روند سودآوري شرکت را رو به رشد خوانده و اعلام کرد: سود عملياتي شرکت از سال 87 تا 89 رشد بسيار مطلوبي داشته و مبلغ آن به بيش از 300ميليارد ريال رسيده است. پيش بيني مي‌شود در پايان سال مالي جاري از مبلغ 400 ميليارد ريال نيز عبور کند.
ميرکبيري در اين جلسه ادامه داد: سود هرسهم براي سال مالي جاري براساس صورت‌هاي مالي پيش‌بيني شده حسابرسي شده 906ريال است و با توجه به عملکرد 9 ماهه واقعي، اين رقم تعديل و اطلاعات آن در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
وي درباره افزايش ميزان عرضه اوليه سهام اين شرکت افزود: در هفته جاري عرضه اوليه که معادل 10درصد از سهام شرکت است انجام مي‌شود. پس از انجام معامله عرضه 10درصدي، باقي عرضه‌ها مشخص و زمان آن اعلام مي‌شود.
مديرعامل اين شرکت مهمترين حوزه‌هاي فعاليت مشخص شده شرکت را در اساسنامه، ارايه خدمات سيستم‌هاي پرداخت از قبيل ATM، POS اعلام کرد و افزود: ارايه خدمات پول‌گذاري و پول‌رساني به بانک‌ها و موسسات مالي، ارايه خدمات پشتيباني تجهيزات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري رايانه‌اي و آموزشي و پژوهش در زمينه موضوع فعاليت و شرکت در مناقصات و مزايدات و مشارکت در سرمايه‌گذاري در ساير شرکت‌ها، از ديگر حوزه‌هاي مهم فعاليت شرکت به شمار مي‌آيد.
وي در مورد سهامداران شرکت ادامه داد: شرکت‌هاي ملي انفورماتيک با 35 درصد، سرمايه گذاري ايرانيان با 4/31درصد، سرمايه گذاري خوارزمي‌با 24 درصد و خدمات انفورماتيک با 6درصد از کل سهم شرکت، به عنوان سهامداران فعال هستند.
او درباره معرفي صنعت پرداخت الکترونيک اعلام کرد: با عنايت به اينکه توسعه و راهبري شبکه گستره پرداخت با استفاده از پول الکترونيکي مستلزم تمهيد امکانات و قابليت‌هاي فني و اجرايي ويژه‌اي است، بانک مرکزي با هدف جذب سرمايه‌هاي انساني و مالي بخش خصوصي، مقررات ناظر بر ارايه‌دهندگان خدمات پرداخت را به منظور ياري رساندن به شبکه بانکي کشور در زمينه پوشش کافي شبکه پايانه‌هاي فروش اعم از فيزيکي و مجازي در دستور کار خود قرار داده است و با اخذ نظرات اعضاي شبکه بانکي و همچنين شرکت‌هاي ارايه‌دهنده خدمات پرداخت مقررات مزبور را ابلاغ کرده است.
ميرکبيري در معرفي محصولات شرکت گفت: شرکت کارت اعتباري ايران کيش، خدمات Multi Acquirer (اتصال يک کارتخوان به چند حساب بانکي در چند بانک)، خدمات Multi Merchant (اتصال يک کارتخوان به چند حساب بانکي در يک بانک)، خدمات پذيرش کارت‌هاي بين المللي، ارايه شارژ اپراتورهاي تلفن همراه (E-Voucher) بر روي دستگاه کارتخوان، خدمات واريز آني مبلغ دريافتي به حساب پذيرنده، خدمات پرداخت تسهيمي (توزيع اتوماتيک وجه يک تراکنش به چند حساب)، سيستم‌هاي تخفيف مبتني بر POS و مديريت کارتخوان به کارتخوان، سيستم GPRS POS (کارتخوان مجهز به سيم کارت موبايل) و سيستم Bluetooth POS و سيستم PC POS (کارتخوان متصل به صندوق فروشگاه)، ارايه مي‌دهد.
وي در تشريح برنامه‌هاي کوتاه‌مدت شرکت ادامه داد: گام اول ما ورود به بورس اوراق بهادار بود که محقق شد، گام بعدي مشاركت در اجراي طرح جيرينگ است. گسترش شبكه پايانه‌هاي فروش شركت به نحوي که حتي در محروم‌ترين نقاط کشور نيز آحاد مردم از خدمات شرکت بهره‌مند باشند، اقدام بعدي خواهد بود.»
ميرکبيري در مورد اجراي طرح ملي فراپذيرش افزود: براساس اين طرح پذيرنده، اين امکان را دارد كه از طريق يک كارتخوان، وجوه حاصل از فروش خدمات و محصولات را به هر يک از حساب‌هاي خود در يکي از بانک‌هاي مشارکت کننده بدون نياز به در اختيار داشتن ساير پايانه‌هاي فروش، واريز کند.
مديرعامل اين شرکت درباره برنامه‌هاي ميان‌مدت گفت: ارايه خدمات مبتني بر NFC و تلفن همراه براي اولين بار در كشور، طراحي محصولات نوين و ارايه خدمات جديد براساس نيازها و خواسته‌هاي مشتريان، گسترش شبكه كارتخوان‌هاي منصوبه در ساير کشورهاي منطقه و حوزه آسيا و حضور موثر در بازارهاي جهاني از جمله برنامه‌هاي ميان مدت شرکت است.
او از برنامه‌هاي بلندمدت شرکت به توسعه شبكه پرداخت آنلاين كشور از طريق تلفن همراه اشاره کرد و افزود: ايجاد کنسرسيومي ‌با هدف تجميع نظرات و ورود به بازارهاي جديد با ساير شرکت‌هاي پرداخت الکترونيک (PSP) و مشاركت در اجراي طرح تشکيل شبکه الكترونيك پرداخت كارتي از گام‌هاي بعدي شرکت اس
 

dirit

Member
کاربر فعال
شجاع‌خواه معاون مالي و اداري شرکت کارت اعتباري ايران کيش، در جلسه معارفه ورود به بورس اوراق بهادار، گفت: سود ناخالص شرکت با رشد مطلوبي همراه بوده است و طي 6ماهه ابتداي سال جاري به مبلغ 342 ميليارد و 458 ميليون ريال رسيد و پيش‌بيني مي‌شود تا پايان سال مالي جاري به 479 ميليارد و 56 ميليون ريال برسد.
وي در مورد عملکرد مالي شرکت ادامه داد: سود عملياتي شرکت در 6ماهه ابتداي سال 73/75درصد پوشش داده شد و در 9ماهه ابتداي سال جاري 53/121 درصد اين سود پوشش داده شد و مبلغ 507 ميليارد و 731 ميليون ريال رقم خورد.
شجاع‌خواه در مورد سود پيش‌بيني شده براي سهامداران افزود: سود هرسهم در دوره 6ماهه 751ريال بود که در اين دوره 95/82درصد پوشش داده شد. طي دوره 9ماهه نيز سود يک هزار و 228ريالي محاسبه شده است که در اين دوره 55/135درصد آن پوشش داده شد.
وي دارايي‌هاي شرکت را يک هزار و 187ميليارد و 226 ميليون ريال اعلام کرد و گفت: بدهي‌هاي شرکت در برابر دارايي‌ها اندک بوده ورقم آن به 591 ميليارد و 945 ميليون ريال مي‌رسد.
معاون مالي و اداري اين شرکت افزود: رشد دارايي‌هاي شرکت در سال 1388 به ميزان 8/29 درصد، درسال 1389به ميزان 2 /75 درصد و در شش ماهه منتهي به شهريور 1390 نيز معادل 26درصد بوده است.
 

dirit

Member
کاربر فعال
رکیش و عرضه

تاريخ : یکم اسفند 1390


زمان عرضه اولیه 10 درصد از سهام کارت اعتباری ایران کیش در بازار دوم معاملات بازار به ارایه اطلاعات جدید بستگی داشته و ممکن چهارشنبه این هفته یا اواسط هفته بعد این عرضه انجام شود.
 

dirit

Member
کاربر فعال
احتمالا فردا بازگشایی خواهد شد گزارش جدیدش امد
 

dirit

Member
کاربر فعال
ايجاد تعريف واحد از كربنكينگ تا پايان بهار سال 91/ گسترش كارتهاي اعتباري در دستور كاربانك مركزي
مدير اداره نظام هاي پرداخت بانك مركزي بر لزوم ايجاد يك تعريف مشخص و واحد از بانكداري الكترونيك در كشور تأكيد و اعلام كرد طي چند ماه آينده زمينه استخراج چنين تعريفي فراهم خواهد شد./ از ديگر چالش هاي مهم ما در سال هاي آينده ايجاد توازن در تركيب كارت هاي بانكي و معرفي كارت اعتباري به عنوان يك ابزار سود آور براي بانك ها و مشتريان آن هاست.
http://www.iranargham.com/مدير اداره نظام هاي پرداخت بانك مركزي بر لزوم ايجاد يك تعريف مشخص و واحد از بانكداري الكترونيك در كشور تأكيد و اعلام كرد طي چند ماه آينده زمينه استخراج چنين تعريفي فراهم خواهد شد./ از ديگر چالش هاي مهم ما در سال هاي آينده ايجاد توازن در تركيب كارت هاي بانكي و معرفي كارت اعتباري به عنوان يك ابزار سود آور براي بانك ها و مشتريان آن هاست.

ناصر حكيمي؛ مدير اداره نظام هاي پرداخت بانك مركزي با اشاره وي با اشاره به بحث استاندارد سازي خدمات گفت: با وجود همه تلاش هايي كه بانكها درباره ايجاد نظام بانكداري متمركز داشته اند اما هنوز در باره اين مسئله به انسجام نرسيده ايم ضمن اينكه رسيدن به يك تعريف مشخص از بانكداري الكترونيك و پياده سازي آن دير شده است.

وي با بيان اينكه طي چند ماه اينده يك تعريف استاندارد و واحد درباره سامانه يكپارچه بانكي استخراج خواهد شد گفت: در اين زمينه اولين گام استاندارد سازي مفاهيم بانكي است و گام دوم پركردن حفره هاي اطلاعاتي بانكي است كه اين حفره ها و خلاء ها بايد پر شود.

به تلاش هاي زيادي كه در سال هاي اخير از سوي بانك ها براي يكپارچگي نظام بانكي صورت گرفته، گفت: با تمام تلاش هاي انجام شده ما هنوز نتوانسته ايم در خصوص سيستم متمركز بانكي كشور به انسجام دست پيدا كنيم و در حال حاضر يكي از بحث هاي عمده ايجاد يك تعريف مشخص از بانكداري الكترونيك و ايمن سازي آن است كه بايد به سرعت در دستور كار قرار بگيرد.


وي در ادامه گفت: تكميل زيرساخت ها يكي از اقدامات حياتي است كه براي تمام الكترونيك كردن مراودات در بانك ها، بين آنها و بانك مركزي، يكپارچه كردن شبكه ها و توازي در فعاليت بانك ضروري است.


حكيمي تنوع در ابزارهاي پرداخت مشتريان را به عنوان يكي از مهم ترين چالش هاي پيش رو معرفي كرد و گفت: در سال هاي گذشته سعي كرديم اين ابزارها را گسترش دهيم اما محصولات بانكي كه با استفاده از اين ابزارها ارايه مي شود از تنوع كمي برخوردار است و تأكيد بانك ها همچنان بر روي كارت هاي برداشت است.


وي درباره مزيت گسترش كارت هاي اعتباري در سيستم بانكي كشور افزود: كارت هاي اعتباري موتور محركه براي گسترش پايانه هاي فروش بودند. اين كارت ها علاوه راحت كردن پروسه گرفتن تسهيلات خرد، مشتريان بانك ها را نيز به پرداخت الكترونيك تشويق مي كند.


مدير اداره نظام هاي پرداخت بانك مركزي با مثبت ارزيابي كردن روند افزايشي استفاده از كارت هاي اعتباري تصريح كرد: از ديگر چالش هاي مهم ما در سال هاي آينده متوازن كردن تركيب اين كارت ها و معرفي آن به عنوان يك ابزار سود آور براي بانك ها و مشتريان آن هاست، چرا كه با معرفي كارت اعتباري زمينه براي ارايه انواع محصولات در سيستم بانكي فراهم مي شود.


وي بر الزام وجود نظارت دقيق در كنار اين توسعه در شبكه بانكي تأكيد كرد و گفت: نظارت داده محور بايد جايگزين نظارت سنتي شود. 15 سال است در عمليات بانكي كشور چيزي جز داده ها ثبت نمي شود. برخورد مناسب با اين سونامي داده ها با بانك مركزي به عنوان مقام ناظر است كه بتواند ديدگاه سنتي نظارت خود را بر اساس اين داده ها تغيير دهد.


وي به تلاش سيستم بانكي در كشور براي كسب رتبه اول در خاورميانه و شمال افريقا اشاره كرد و گفت: در حال حاضر تركيه به لحاظ پرداخت هاي خرد و گستردگي ابزارها و عربستان در زيرساخت ها و بانكداري كلان دو رقيب ايران در منطقه هستند كه با توجه به سند چشم انداز و مختصات ها ما مي توانيم به زودي اين فاصله را از بين ببريم.
 

dirit

Member
کاربر فعال
رويترز گزارش داد:
تلاش اتحاديه اروپا براي اعمال فشار به ايران از طريق شبکه سوييفت
خبرگزاري فارس: رويترز اعلام کرد اتحاديه اروپا بررسي قطع دسترسي بانک‌هاي ايراني به شبکه سوييفت را آغاز کرده است.


به گزارش خبرگزاري فارس رويترز به نقل از منابع آگاه افزود مقامهاي اتحاديه اروپا با اجراي اين طرح قصد اعمال فشار بيشتر را به ايران دارند.بر اساس اين گزارش سوييفت يک کد شناسايي ويژه براي بانک‌ها و موسسات مالي بين‌المللي است که از طريق آن مي‌توانند نقل و انتقال پول براي خريد و فروش کالا و خدمات را انجام دهند. ايران يکي از استفاده‌ کنندگان از اين سيستم است. بر اين اساس انجمن ارتباطات بين بانکي جهاني سوييفت که مقر آن در بروکسل است اعلام آمادگي کرده است به محض روشن شدن قوانين و اقدامات تازه اتحاديه اروپا در اين زمينه از اين قوانين اطاعت کند اما وعده صريحي در اين زمينه به اتحاديه اروپا نداده است.بيرون کردن ايران از اين انجمن با انگيزه هاي سياسي آمريکا و اروپا ضربه بزرگي به اعتبار اين نهاد مالي بين المللي مي زند.يک مقام آگاه از اين مذاکرات که نخواست نامش فاش شود به رويترز گفت از قبل هم مذاکرات براي قطع سوييفت بانک‌هاي ايراني مطرح شده بود ولي در روزهاي اخير با سرعت بيشتري دارد دنبال مي‌شود.انجمن ارتباطات ميان‌بانکي جهاني يا همان سوييفت پيش از اين در بيانيه‌اي اعلام کرده بود آماده قطع کليه خدمات خود به آن دسته از نهادهاي مالي ايراني است که مشمول تحريم‌هاي آمريکا و اتحاديه اروپا هستند. در عين حال بانک هاي خصوصي ايران که تحت تحريم هاي آمريکا و اروپا قرار ندارند نيز عضو اين انجمن هستند.خدمات سوييفت براي تسهيلات نقل و انتقال مالي و بانکي ميان بيش از 10 هزار موسسه و نهاد مالي در بيش از 210 کشور جهان است.اين مقام آگاه تصريح کرد تا آن جا که مي‌دانيم سوييفت در تلاش است تا در آمريکا و اتحاديه اروپا مساله را حل کند که ما فکر مي‌کنيم با توجه به مذاکرات جاري به زودي به نتيجه خواهيم رسيد چرا که براي انجام چنين کاري به پايه حقوقي مشخص و قاطع نياز داريم.
 

Negarin

مسدود شده
مسدود شده
گزارش 9 ماهه اومد روی کدال
1189 ریال تو 9 ماهه محقق شده تقریبا 3.3 برابر 9 ماهه سال قبل
 

Negarin

مسدود شده
مسدود شده
اولین پیش بینی سال 91 هم اومد
1721 ریال برای هر سهم
 

steve

Very Good Member
کاربر فعال
رويترز گزارش داد: تلاش اتحاديه اروپا براي اعمال فشار به ايران از طريق شبکه سوييفت خبرگزاري فارس: رويترز اعلام کرد اتحاديه اروپا بررسي قطع دسترسي بانک‌هاي ايراني به شبکه سوييفت را آغاز کرده است.
به گزارش خبرگزاري فارس رويترز به نقل از منابع آگاه افزود مقامهاي اتحاديه اروپا با اجراي اين طرح قصد اعمال فشار بيشتر را به ايران دارند.بر اساس اين گزارش سوييفت يک کد شناسايي ويژه براي بانک‌ها و موسسات مالي بين‌المللي است که از طريق آن مي‌توانند نقل و انتقال پول براي خريد و فروش کالا و خدمات را انجام دهند. ايران يکي از استفاده‌ کنندگان از اين سيستم است. بر اين اساس انجمن ارتباطات بين بانکي جهاني سوييفت که مقر آن در بروکسل است اعلام آمادگي کرده است به محض روشن شدن قوانين و اقدامات تازه اتحاديه اروپا در اين زمينه از اين قوانين اطاعت کند اما وعده صريحي در اين زمينه به اتحاديه اروپا نداده است.بيرون کردن ايران از اين انجمن با انگيزه هاي سياسي آمريکا و اروپا ضربه بزرگي به اعتبار اين نهاد مالي بين المللي مي زند.يک مقام آگاه از اين مذاکرات که نخواست نامش فاش شود به رويترز گفت از قبل هم مذاکرات براي قطع سوييفت بانک‌هاي ايراني مطرح شده بود ولي در روزهاي اخير با سرعت بيشتري دارد دنبال مي‌شود.انجمن ارتباطات ميان‌بانکي جهاني يا همان سوييفت پيش از اين در بيانيه‌اي اعلام کرده بود آماده قطع کليه خدمات خود به آن دسته از نهادهاي مالي ايراني است که مشمول تحريم‌هاي آمريکا و اتحاديه اروپا هستند. در عين حال بانک هاي خصوصي ايران که تحت تحريم هاي آمريکا و اروپا قرار ندارند نيز عضو اين انجمن هستند.خدمات سوييفت براي تسهيلات نقل و انتقال مالي و بانکي ميان بيش از 10 هزار موسسه و نهاد مالي در بيش از 210 کشور جهان است.اين مقام آگاه تصريح کرد تا آن جا که مي‌دانيم سوييفت در تلاش است تا در آمريکا و اتحاديه اروپا مساله را حل کند که ما فکر مي‌کنيم با توجه به مذاکرات جاري به زودي به نتيجه خواهيم رسيد چرا که براي انجام چنين کاري به پايه حقوقي مشخص و قاطع نياز داريم.
dirit عزيز سلام وخسته نباشيد حضور ركيش تاثيري هم رو مرقام داره يا نه؟
 

reza537

Very Good Member
کاربر فعال
عرضه اوليه سهام شرکت كارت اعتباري ايران كيش(ركيش)

به اطلاع کليه فعالان محترم بازار سرمايه مي رساند روز سه شنبه مورخ 23/12/1390 تعداد 9ر29 ميليون سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت كارت اعتباري ايران كيش متعلق به شرکت هاي ملي انفورماتيك، سرمايه گذاري ايرانيان و سرمايه گذاري خوارزمي به عنوان 469امين شرکت پذيرفته شده براي اولين بار پس از پذيرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران ودر فهرست نرخ هاي بازار دوم در نماد ركيش عرضه خواهد شد.
 

طلوع پیروزی m

Very Good Member
کاربر فعال
بنام خدا
کارت اعتباری ایران کیش با سود 167 تومانی و همچنین آینده رو به رشد قیمتی که برایش می توان در نظر گرفت بین 1300 تا 1500 تومان می باشد . که با باز شدن این سهام در این قیمتها تاثیر خوبی می تواند روی سهامهای آی تی بورس بگذارد
 
بالا