روند دلار در ایران

behzad2

Well-Known Member
کاربر فعال
روند دلار را در ایران را چطور میبینید؟؟؟؟
 

Ardalan.S

New Member
عضو تازه
و بترسيد از روزگاري که دبي ارتباطش را با ايران قطع کند! اون وقته که دلار آتش ميگيره!
 

Ardalan.S

New Member
عضو تازه
و بترسید از روزگاری که دبی ارتباطش با ایران قطع شود!

اون وقته که دلار آتیش میگیره! حتی فکر کردن به این موضوع هم باعث بالا رفتن قیمت دلار میشه!
 

حمید20

New Member
کاربر فعال
تعادل بازار ارز در گرو رونق بازار مسکن و آرامش *** در جامعه است​
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، میثم موسایی استاد تمام دانشگاه تهران، دارای دکترای اقتصاد با گرایش اقتصاد اسلامی از دانشگاه تربیت مدرس، مولف دهها کتاب مختلف در حوزه های اقتصادی، پولی و بانکی از جمله "اقتصاد رسانه ها"، "مبانی اقتصاد توریسم"، "موضوع شناسی ربا"، "ربا و کاهش ارزش پول"، "بررسی عملکرد بانکداری دون ربا در ایران" است. وی بر انتقاد شدید به سیاستهای پولی بانک مرکزی و با تأکید بر اینکه به عملکرد بانک مرکزی و سیستم بانکی به ویژه در ارتباط با اختلاس اخیر، نحوه مدیریت بازار سکه و طلا و... نمره منفی می دهم، باور دارد که بانک مرکزی در حوزه کنترل بازار سکه و طلا دچار اشتباهات فاحشی شده و تلاش این بانک برای عرضه سکه و طلا که متأثر از قیمتهای جهانی دچار افزایش می یابد، جز به باد دادن منابع کشور و خروج این منابع به خارج از کشور نتیجه ای ندارد.
وی بر این باور است که دولت باید اجازه دهد که نرخ ارز به ویژه دلار افزایش یابد چراکه این افزایش باعث افزایش صادرات و کاهش واردات می شود. موسایی تأکید دارد باید اجازه رونق به بازار مسکن داد تا در کنار راهکار تبلیغات آرامش ***، بازار ارز را به تعادل برساند. سایر دیدگاه‌های این اقتصاددان را در ادامه و در گفت وگو با خبرگزاری فارس بخوانید.

* به لحاظ عملکردی به بانک مرکزی و سیستم بانکی نمره منفی می دهم

فارس: عملکرد بانک مرکزی را به خصوص در ماه‌های اخیر و به خصوص در حوزه ارز چطور ارزیابی می کنید؟

موسایی: اگر قرار باشد به لحاظ عملکردی به بانک مرکزی و سیستم بانکی نمره ای بدهم، این نمره با توجه به اختلاس اخیر، عملکرد بانک مرکزی در عرضه سکه و طلا، تلاش برای پایین نگهداشتن نرخ ارز بدون انجام تبلیغات آرامش *** و... منفی خواهد بود. من در مجموع به سیاستهای پولی کشور و عملکرد بانک مرکزی انتقاد دارم. بانک مرکزی از نظر من در ارتباط با کنترل بازار سکه، طلا و عرضه ارز و به باد دادن منابع کشور، عملکرد مناسبی نداشته است. ناکارآمدی سیستم بانکی و دخالتهای نابجای بانک مرکزی در بازارهای مختلف ارز و طلا نشان می دهد که این بانک و سیستم بانکی نیازمند یک تحول اساسی هستند.
به نظر من در بحث دخالت در بازار طلا، این اقدام که جزو وظایف بانک مرکزی نیز نبوده، نتیجه‌ ای جز به هدر دادن منابع کشور نداشته است. به نظر من سیستم بانکی کشور نیازمند مدیریت و کار علمی است. نیاز است تا هرچه زودتر سیاستهای پولی و بانکی بازبینی شوند. بانک مرکزی نیز عمده تمرکز خود را بر اولویت اصلی کار خود یعنی بحث تورم و کنترل آن قرار دهد،ضمن اینکه برای استقلال خود تلاش کند.

* دولت کنترل نرخ سکه و طلا را رها کند

فارس: یعنی شما با کنترل بازار طلا موافق نیستید؟

موسایی: خیر. دولت کنترل نرخ طلا و سکه را رها کند، چراکه این کار به نفع کشور نیست. هرچند کنترل بازار ارز را نیز لازم نمی دانم. دولت تنها باید به بازار ارز نظارت دورادور داشته باشد. کنترل بازار طلا نیست که می تواند بازار ارز را متعادل کند بلکه عکس این مسأله است. یعنی اگر دولت می خواهد بازار طلا و سکه را کنترل کند باید نظارت نسبی بر بازار ارز داشته باشد. الان مدتها است که نرخ ارز ثابت مانده است. افزایش قیمت دلار به 1400 تومان، افزایش زیادی نسبت به تثبیت قیمت در تمام این سالها نیست، نباید نگران افزایش قیمت ارز بود چراکه این افزایش، رونق صادرات و کاهش واردات را در پی دارد.

فارس: برخی نوسانات ارزیرا یک بحران ارزی در ایران می دانند آیا شما با این دیدگاه موافقید؟
موسایی: خیر. من بحرانی نمی بینم. شرایط فعلی نتیجه رکود بازار مسکن و بخش تولید است. رواج بیکاری، رشد نقدینگی و القای ناامنی در سطح جهان و.. همه دست به دست هم داده اند تا نوساناتی را به بازار مسکن و طلا تحمیل کنند.

فارس: این افزایش تا چه میزان باید باشد؟

موسایی: اینکه این افزایش تا چه میزان باشد بستگی به عرضه و تقاضا دارد. دولت در این حوزه خیلی نباید دخالت کند،اینهمه اصرار برای ثابت نگهداشتن نرخ ارز، تنها به نفع واردات و ارزانتر تمام شدن ورود کالاهای خارجی به کشور است که خود، سهمی مهلک برای تولید است.

فارس: به نظر شما چه عواملی نوسانات نرخ ارز را در یکسال اخیر موجب شده اند؟

موسایی: ارز از جمله کالاهایی است که قیمت آن تابع عرضه و تقاضا است. عرضه ارز که بیشتر شامل دلار و یورو است، تابع درآمدهای نفتی و عرضه آن توسط دولت است. همچنین قیمت ارز تابعی از میزان صادرات است. چراکه صادرات غیرنفتی نیز ارزی را به جامعه تزریق می کند. ایرانیان مقیم خارج نیز می توانند در ورود ارز به کشور و تأثیر بر قیمت موثر باشند.
بنابراین منشأ عرضه ارز یا خود دولت است که از محل فروش نفت و درآمدهای ارزی ناشی از آن این کار را صورت می دهد و یا منشأ عرضه بخش خصوصی است که از طریق صادرات محصولات و نیروی کار و خدمات به خارج به این کار اقدام می کند. جهانگردان نیز می توانند این کار را شکل دهند که در ایران این عامل به دلیل پایین بودن رقم ارزی که از این محل وارد کشور می شود، بسیار کم تأثیر است.
در بحث تقاضا نیز عوامل مختلفی را می توان متأثر دانست از جمله بالارفتن قدرت خرید مردم و نیز وجود نقدینگی در جامعه متأثر از پرداخت یارانه نقدی، کسری بودجه دولت و... ، همچنین تقاضای مسافران متقاضی ارز در سفر به خارج کشور، واردات کالا که نیازمند منابع ارزی و... هستند.
عرضه و تقاضا هم می توانند در برابر هم دچار تغییرات شدید شوند و هم می توانند به تعادل در برابر یکدیگر برسند. چند سالی است که دلار به دلیل سیاست تثبیت، قیمت حدود 1000 تومان را تجربه کرده است. در حالی که با توجه به دلایل مختلف و افزایش عرضه، نیاز است که دولت قیمت ارز را افزایش دهد یا بگذارد که بازار براساس وضعیت عرضه و تقاضا به یک قیمت تعادلی برسد.

فارس: بهترین راهکار در شرایط فعلی چیست؟ یعنی عدم دخالت دولت در بازار ارز مشکل ارز کشور را حل می کند؟

موسایی: نه این کافی نیست. در این مسیر دولت در نگاه کوتاه مدت فضای *** جامعه را با انجام تبلیغات برای القای آرامش و امنیت به جامعه را سامان ببخشد. هر احساس منفی اعم از احتمال حمله، تحریم و... می تواند این شرایط را تشدید کند. در حالی که با القای آرامش به جامعه این شرایط بهبود می یابد. از جمله مواردی که به بازار ارز بی تعادلی القا می کند، بحث تنش و چنددستگی در جامعه است که خود نوعی عدم امنیت *** به جامعه می دهد، حل این مشکل نیز می تواند در بهبود شرایط موثر باشد.

فارس: در نگاه بلندمدت چه طور؟

موسایی: در نگاه بلند مدت، راهکار کلیدی، توجه به بخش تولید و هدایت منابع به سمت بخش تولید به خصوص حوزه مسکن است. رکود بی سابقه ای در بازار مسکن حاکم شده است که بخشی از هجوم موجود به بازار ارز نیز ناشی از همین مسأله به وجود آمده است.
 

حمید20

New Member
کاربر فعال
ختصاصی فارس//
افزایش سقف تسهیلات حواله‌ای بانک‌ها برای واردات کالا
خبرگزاری فارس: به دستور بانک مرکزی اصلاحاتی در قوانین افزایش سقف تسهیلات از محل منابع بانک‌ها به منظور واردات کالا از طریق حواله و همچنین خطوط ریفاینانس اعمال شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» اداره سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای اصلاحاتی را در مجموعه مقررات ارزی "تسهیلات ارزی" اعمال و به بانک‌ها ابلاغ کرده است.

در این نامه تأکید شده پیرو بخشنامه شماره1012/60 مورخ 12/4/1390 به پیوست تصویر صفحات جایگزین در خصوص موضوعات ذیل مرتبط با بخش چهارم مجموعه مقررات ارزی "تسهیلات ارزی" ارسال می‌شود.

بر همین اساس یکی از اصلاحات در خصوص صفحه شماره (6) در رابطه با افزایش سقف تسهیلات از محل منابع بانکها به منظور واردات کالا از طریق حواله است.

همچنین اصلاح دیگر به صفحه شماره (24) در ارتباط با تغییر مدت استفاده از خطوط اعتباری کوتاه مدت بین بانکی (ریفاینانس) از یکسال به شش ماه مربوط می‌شود.

براساس گزارش فارس، در صفحه 6 مجموعه مقرارت ارزی چنین آمده است:
12ـ ارزیابی و تصمیم‌گیری:
براساس درخواست متقاضی، ارائه طرح توجیهی و بررسی و تشخیص بانک عامل.
13ـ موارد مصرف تسهیلات:
از طریق گشایش اعتبار اسنادی و یا حواله در وجه ذینفع.

تبصره 1: بابت گشایش اعتبار اسنادی نیازی به پرداخت پیش‌پرداخت ریالی توسط متقاضی نبوده و در این مورد آن بانک بنا به تشخیص و مسئولیت خود و با توجه به شرایط و اعتبار متقاضی تسهیلات، تصمیمات لازم را اخذ خواهد نمود.

تبصره 2: انجام هرگونه تغییر و یا اصلاح در شرایط اعتبار اسنادی مربوطه، تابع دستورالعمل‌های کلی مربوط به گشایش، اصلاح و تغییرات اعتبار اسنادی خواهد بود.

تبصره 3: در ارتباط با صدور خدمات استفاده از تسهیلات علاوه بر گشایش اعتبار اسنادی برداشت به صورت نقدی نیز در مقابل تعهد ارائه اسناد میسر می‌باشد.

تبصره 4: واردات کالا با کسب مجوزهای قانونی و طی مراحل ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت و رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوط تا معادل پانصدهزار دلار امریکا با تشخیص و صلاحدید بانک عامل از طریق حواله در وجه ذینفع بلامانع است.

14ـ نحوه ثبت و ارسال آمار:
واردات از محل تسهیلات اعطایی از نظر نحوه ثبت و ارسال آمار، واردات از محل ارز حاصل از صادرات تلقی شده و آمار مربوطه بر این اساس به بانک مرکزی گزارش می‌شود. کدهای مربوطه توسط واحدهای ذیربط اعلام خواهند شد.

به گزارش فارس، اصلاحات اعمالی در صفحه 24 این مجموعه مقرارت ارزی به شرح زیر است؛

د) شرایط استفاده از خطوط اعتباری کوتاه‌مدت بین بانکی حداکثر شش‌ماهه برای واردکنندگان (ریفاینانس)

نحوه و شرایط استفاده از خطوط اعتباری کوتاه‌مدت بین بانکی حداکثر شش ماهه جهت گشایش اعتبارات اسنادی بابت واردات کالا به شرح زیر اعلام می‌گردد:

1ـ واردکنندگان کالا و خدمت به استثناء کالاهای مندرج در جدول پیوست شماره 4ـ9 می‌توانند با ضوابط مندرج در این قسمت اقدام به گشایش اعتبارات اسنادی با استفاده از خطوط اعتباری بین بانکی نمایند.

تبصره: شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به دولت، موضوع ماده 4 قانون محاسبات عمومی نیز که به تأیید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور یا ذیحساب دستگاه ذیربط، صرف‌نظر از اینکه دارای ردیف بودجه باشند یا نباشند، چنانچه از منابع بودجه عمومی کشور به طورکلی و یا برای ثبت سفارش خاصی استفاده نمی‌نمایند، مشمول مفاد این دستورالعمل می‌شوند.

2ـ هم‌ارز ریالی اعتبارات اسنادی که از محل خطوط اعتباری ریفاینانس گشایش می‌شوند، به ترتیب زیر از متقاضی قابل دریافت خواهد بود.
الف) حداقل 10% (ده درصد) هم ارز ریالی اصل و فرع اعتبار اسنادی به هنگام گشایش اعتبار اسنادی.
ب) حداقل 10% هم‌ارز ریالی اصل و فرع اعتبار اسنادی به هنگام معامله اسناد
ج) مابقی هم ارز ریالی اصل و فرع اعتبار اسنادی به هنگام بازپرداخت اقساط در سررسیدهای پرداخت ارز به کارگزار.

در اجرای مراتب فوق نکات زیر با تأکید مورد توجه و اجرا قرار گیرد.

1/2ـ درصدهای تعیین‌شده فوق حداقل دریافتی بوده و بانک می‌بایست در روز گشایش اعتبار اسنادی، با توجه به صلاحیت و توان اعتباری مشتری پوشش‌های لازم و کافی را از واردکننده بابت تأمین باقیمانده وجه اعتبار اسنادی تا روز پرداخت وجه به کارگزار اخذ نماید.
لازم است وثیقه‌های مأخوذه از مشتریان از درجه نقدینگی بالایی برخوردار بوده و بلامعارض باشد تا در صورت عدم ایفاء تعهدات حقوق بانک در حداقل زمان استیفاء گردد.

2/2ـ به میزان پیش‌پرداخت تعیین‌شده در بند (الف) به نرخ روز و به تاریخ گشایش اعتبار اسنادی واریزشده به حساب آن بانک، فروش ارز و تسویه حساب به صورت قطعی تلقی خواهد شد.

3/2ـ معادل هم ارز ریالی دریافتی به میزان تعیین‌شده در بند (ب) به نرخ روز و به تاریخ معامله اسناد، فروش ارز و تسویه حساب به صورت قطعی صورت خواهد پذیرفت.

4/2ـ بابت هم ارز ریالی باقیمانده وجه اعتبار اسنادی «بند ج» با نرخ روز به تاریخ سررسید پرداخت وجه ارزی اعتبار اسنادی به کارگزار «تاریخ سر رسید اقساط»، فروش ارز و تسویه حساب قطعی با واردکننده کالا صورت پذیرد.
 

AMDAN

New Member
کاربر فعال
اوضاع ميان مدت و حتي كوتاه مدت سياسي مملكت اصلا خوب نيست. متاسفانه هر لحظه و هر روز بايد منتظر خبر بدي باشيم . بنابراين روند دلار همچنان صعودي خواهد بود.
 

حمید20

New Member
کاربر فعال
[SIZE=+2] بانک مرکزی سیاست کنترل بازار ارز را اجرا کند [/SIZE]

کد خبر: 3992 تاریخ ثبت: 05 دي 1390 ساعت 14:56 تعداد بازدید: 102 مرتبه
یک کارشناس اقتصادی گفت: بانک مرکزی به عنوان مرجع سیاست‌های پولی و ارزی می‌تواند سیاست لازم برای کنترل بازار ارز را اجرا کند. [HR][/HR] به گزارش سایت طلا به نقل از خبرگزاری فارس محمود الله‌یاری با اشاره به عملکرد یک سال گذشته دولت در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، اظهار کرد: یکی از اقدامات در اجرای این قانون تغییر قیمت‌های نسبی برای اصلاح تکنولوژی و کاهش مصرف بود که در گام اول هدفمندی یارانه با شوک قیمتی صرفه‌‌جویی در برخی حامل‌های انرژی، بخشی از آن یارانه برای خانوارها و بخش دیگر باید برای تولید اختصاص داده می‌شد.

این کارشناس اقتصادی افزود: در این مدت خانوارها با پرداخت یارانه نقدی پوشش داده شدند، اما بخش تولید عملا مبلغی دریافت نکرد، تا بتواند تکنولوژی جدید وارد کند.
وی بیان کرد: در صورتی که فاصله اصلاح قیمت‌ها زیاد باشد، تاثیرات اصلاح قیمتی فاز اول را از بین می‌برد و موجب بازگشت تقاضای مصرف حامل‌های انرژی به حالت اول می‌شود و کاهش مصرف صورت گرفته را از بین می‌برد.
الله‌یاری با بیان اینکه در این شرایط فوت وقت جایز نیست، گفت: اگر دولت برای کنترل بازار ارز گام دوم هدفمندی را به تعویق بیاندازد، باز اقتصاد به نقطه اول باز خواهد گشت.
وی ادامه داد: دولت می‌تواند همزمان با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها برنامه‌های دیگر را اجرایی کند.

*هزینه سنگین تامین مالی و نبود بازار مناسب دلیل عدم تمایل تولید‌کنندگان به اصلاح تکنولوژی

این کارشناس اقتصادی در پاسخ به این سؤال که آیا نحوه حمایت از تولید باید تغییر یابد گفت: همواره آنچه بر روی کاغذ نوشته می‌شود، با آن چه که در عمل اتفاق می‌افتد، تفاوت دارد که به این انحرافات ریسک گفته می‌شود.
الله یاری تصریح کرد: باید بررسی کرد که دلیل عدم اصلاح تکنولوژی چه بوده است و آیا مربوط به عدم وجود نقدینگی است، یا به دلیل عدم توجیه اقتصادی بازار است.

این کارشناس اقتصادی گفت: وقتی سیاست یکپارچه‌ و همه جانبه اجرا نشود با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، نقدینگی در اقتصاد و تورم اقدام تولید‌کنندگان به اصلاح تکنولوژی عقلایی نیست.
وی ادامه داد: در شرایطی که بازار مناسبی برای محصولات وجود ندارد و هزینه تامین مالی بالاست، فرد به عنوان تولید کننده تمایلی به اصلاح تکنولوژی نخواهد داشت.

*حمایت‌های دولت از تولید تنها وضع موجود را حفظ می‌کند

وی در خصوص حمایت‌های صورت گرفته از صنایع گفت: بخشی از صنایع انرژی به صورت یارانه‌ای دریافت می‌کنند، اما ماشین‌آلات مستهلک هستند و هیچ توجیه اقتصادی برای آنها ندارد، زیرا کالاهای رقیب و مشابه از طریق سایر بازارها به قیمت پایین وارد کشور می‌شوند.
این کارشناس اقتصادی افزود: امکان دارد تولید کننده با دریافت نهاده ارزان وضعیت موجود را فقط کند کند، به طوری که هزینه تغییر با هزینه متوسط برابر شود که از نظر اقتصادی این بنگاه باید تعطیل شود.
وی تاکید کرد: بنابر این آنچه که در برنامه وجود دارد، را باید با کل سیستم اقتصادی هماهنگی وجود داشته و در آن مسیر حرکت کرد. باید بررسی شود که کدام بخش خوب از بخش‌ها منصرف شده است.

الله یاری در پاسخ به این سؤال که چه تمهیداتی برای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها لازم است، گفت: ابتدا باید تاثیر اصلاح قیمت‌ها به اقتصاد حفظ شود، تا منابع در نظر گرفته شده برای تولید و جبران قدرت خرید خانوار تامین شود.
وی ادامه داد: آیا مدت اجرای این قانون سطح تکنولوژی افزایش رقابت‌پذیری و کارایی و بهره‌وری کارکنان شده است.

*همواره عده‌ای به دنبال خرید و فروش ارز هستند

وی در پاسخ به این سوال که نوسانات بازار ارز تاثیر منفی بر اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها خواهد داشت، گفت: سفته‌بازی و بازار ارز همیشه وجود دارد، اما نرخ ارز مرجع تغییر نیافته و اگر نقدینگی وجود داشته باشد، تولیدکنندگان می‌توانند ارز با نرخ رسمی دریافت کنند.
این کارشناس اقتصادی بیان کرد: بانک مرکزی به عنوان مرجع سیاست‌های پولی و ارزی می‌تواند سیاست‌های لازم در برای کنترل بازار ارز اجرا کند، اما همواره عده‌ای به دنبال خرید و فروش ارز و کسب سود هستند، بانک مرکزی باید این عدم تعادل را به سمت تثبیت هدایت کند.
 

PCMBrokers

New Member
کاربر فعال
تاثیر مسائل داخلی بر قیمت دلار قابل انکار نیست ولی رشد شاخص دلار آمریکا در چند ماه گذشته شاید مهمترین دلیل بوده باشد. علت اصلی نزول قیمت طلا هم همین بوده چون با دلار سنجیده می شود. آیا بین دوستان کسی هست که بتواند چارت یا جدولی را ارائه دهد که برابری دلار و یورو و پوند را در برابر ریال در چند ماه گذشته با هم مقایسه کند؟
 

محمد رضا خوش بخت

New Member
کاربر فعال
تاثير مسائل داخلي بر قيمت دلار قابل انکار نيست ولي رشد شاخص دلار آمريکا در چند ماه گذشته شايد مهمترين دليل بوده باشد. علت اصلي نزول قيمت طلا هم همين بوده چون با دلار سنجيده مي شود. آيا بين دوستان کسي هست که بتواند چارت يا جدولي را ارائه دهد که برابري دلار و يورو و پوند را در برابر ريال در چند ماه گذشته با هم مقايسه کند؟
اين سايت نمودار قيمت دلار به ريال
http://www.eranico.com/fa/currency/20/1/default.aspx
يا پوند به ريال و.... رو به صورت نمودار و عددي با تاريخ نشان ميدهد
کافيست بر روي شکل نمودار کنار بازار تهران کليک کنيد
اميدوارم براي شما مفيد واقع شود
:)
 

حمید20

New Member
کاربر فعال
دوستان گرامی :

دلار با نرخ 1450 به هر میزان موجود است............... ارقام بالای 15 میلیارد در پیام خصوصی با من تماس بگیرد .... با ذکر شماره تماس
.............
 

PCMBrokers

New Member
کاربر فعال
مرسی آقای فرخ بخت

سایت جالبی بود و امیدوارم که اطلاعاتش موثق باشه. هرچند در این صورت متاسفانه حکایت از تضعیف ریال داشت. مقایسه نمودارهای سه ماهه دلار، یورو و پوند در مقابل ریال این را نشان می دهد. پس بالا رفتن قیمت طلا در برابر ریال هم با همین متطق توجیه است چون دلار به اونس که در سه ماه گذشته سرپائینی بوده.

اين سايت نمودار قيمت دلار به ريال
http://www.eranico.com/fa/currency/20/1/default.aspx
يا پوند به ريال و.... رو به صورت نمودار و عددي با تاريخ نشان ميدهد
کافيست بر روي شکل نمودار کنار بازار تهران کليک کنيد
اميدوارم براي شما مفيد واقع شود
:)
 

محمد رضا خوش بخت

New Member
کاربر فعال
مرسی آقای فرخ بخت

سایت جالبی بود و امیدوارم که اطلاعاتش موثق باشه. هرچند در این صورت متاسفانه حکایت از تضعیف ریال داشت. مقایسه نمودارهای سه ماهه دلار، یورو و پوند در مقابل ریال این را نشان می دهد. پس بالا رفتن قیمت طلا در برابر ریال هم با همین متطق توجیه است چون دلار به اونس که در سه ماه گذشته سرپائینی بوده.
خواهش میکنم.... به نظر من تاکنون که سایت قابل اعتمادی بوده.... اما برای اینکه از سایتهای بیشتری قیمت دلار را با قیمتیکه در این سایت میزند چک کنید
چند سایتیکه به نظرم تاکنون معتبر تر بوده اند را برای شما میگذارم ... امیدوارم برایتان مفید واقع شود...
سایت مثقال http://95.211.140.221/
سایت گرم http://gram.ir/
ایامتان به کام @};-
 

حمید20

New Member
کاربر فعال


نسخه چاپيارسال به دوستان

یک مقام مسئول بانک مرکزی در گفت‌وگو با فارس خبر داد
حضور جدّی‌تر نیروی انتظامی در بازار ارز/امروز به خدمت دلالان می‌رسیم


خبرگزاری فارس: با وجود حضور دلالان در خیابان فردوسی طی روز جاری و دیروز یکی از مسئولان بانک مرکزی از جمع‌آوری دلالان خبر داد و گفت: نیروی انتظامی امروز جدی‌تر وارد بازار خواهد شد.
خبرگزاری فارس: حضور جدّی‌تر نیروی انتظامی در بازار ارز/امروز به خدمت دلالان می‌رسیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، از روز گذشته طبق اعلام رسمی بانک مرکزی ارز بعنوای کالای قاچاق تلقی شده و از همین رو دیگر خرید و فروش آن در بازار آزاد مطابق قبل امکان پذیر نیست.
روز گذشته اما دلالان و صرافان کار خود را با ترس و تردید آغاز کردند و تا پایان روز از بیم اینکه نیروی انتظامی وارد بازار شود خرید و فروش خود را در داخل راه‌پله‌های پاساژهای مجاور فردوسی انجام می‌دادند.

* شاید از 2 هزار دلال فقط 2 نفر را دیدید

خبرنگار فارس در همین ارتباط و چرایی عدم اجرای برنامه جدید برخورد با دلالان با یکی از مسئولان ارشد بانک مرکزی تماس گرفت؛ وی در این خصوص گفت: بانک مرکزی از زمانی که برنامه خود را اعلام کرده در بازار تغییراتی ایجاد شده است.
وی با اشاره به ورود گسترده بازرسان بانک مرکزی به بازار برای شناسایی دلالان، افزود: دیروز طبق گزارش بازرسان تعداد دلالان موجود در بازار بسیار کمتر از روزهای قبل شده بود.
خبرنگار فارس اما به این مقام مسئول در بانک مرکزی گفت: مشاهدات عینی خبرنگار ما خلاف صحبت‌های شما را نشان می‌دهد، دیروز تعداد دلالان حاضر در این منطقه مشابه قبل بود فقط با این تفاوت که فعالیت‌شان در ترس و تردید انجام می‌شد.
وی تصریح کرد: بچه های بانک رفتند بازار کسی نبوده است؛ حالا ممکن است از بین 2 هزار دلال شما 2 نفر را دیده باشید.
این مقام مسئول در بانک مرکزی ادامه داد: امروز نیروی انتظامی گسترده تر از دیروز وارد بازار می شود تا دلالان را جمع‌آوری می‌کنند؛ انشاءالله خدمتتشان می‌رسیم.

* دلالان امروز هم آمدند؛ نیروی انتظامی می‌آید؟!

اما درحالی که این مسئول ارشد بانک مرکزی از جمع‌اوری دلالان و حضور گسترده نیروی انتظامی در بازار برای جمع اوری این گروه خبر داده و به اجرای این برنامه هم تأکید می‌کند در خیابان و میدان فردوسی واقعیت موضوع دیگری را حکایت می‌کند.
امروز هم دلالان سر کار خود امدند و مشابه قبل کار خود را در این منطقه از سر گرفتند البته این افراد بنا به اذعان خودشان این روزها با ترس و لرز به بازار می آیند و با سلام و صلوات کارشان را آغاز می‌کنند.
روز گذشته البته شایعاتی در بازار پیچیده بود که تعدادی از دلالان در پاساژ افشار دستگیر شده‌اند و همین شایعه البته مانع از حضور دلالان در این منطقه شده بود.

با توجه به صبحت‌های مسئولان ارشد بانک مرکزی باید دید تا ساعات پایانی روز جاری برخورد جدی نیروی انتظامی با دلالان آغاز خواهد شد یا خیر؟!
 

سعيد اكبري

New Member
عضو تازه
دوستان عزيز سلام.
من هم هستم. يعني اين كه به موضوع اين تاپيك علاقه‌مندم. گواهي مي‌خواهيد؟
اينك گواه:
http://www.talarebourse.com/forum/showthread.php/52674-رابطه-قيمت-سكه-و-آزادسازي-نرخ-ارز
كه از ساعت 17:47 عصر 29 فروردين ماه هزار و سيصد و نود گفتم و نوشتم كه دلار 17000 ريال خواهد شد و ...
ولي چه سود كه نه اينجا و نه آنجا (منظورم نه در ايران و نه در آمريكا) كه اصولاً ذينفعان دلار و ريال نشسته‌اند، اندك توجهي به آن مطالب ننمودند تا اين كه شد و اصلاً به من چه كه شد!! مگر من كرده‌ام كه پاسخگو باشم!!
ادامه سريال را هم بخوانيد كه پيش بيني اين حقير بعد از امروز يا ديروز است و من فردي سمج هستم و اگر نخوانيد و يا نخواهيد كه بخوانيد، چند وقت بعد كه مدت آن در يد اختيار من نيست و انشاءالله كه كوتاه باشد؛ خواهم آمد و باز خواهم گفت شما را از آنچه كه در ماضي گفته بودم و ...

با احترام
 

hosein.ac

New Member
کاربر فعال
از شنبه 27 اسفند ماه 90 مطابق با 17 مارچ 2012 به موجب مصوبه اخير در جهت افزايش تحريم ها عليه بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران و جلوگيري از تبادلات مالي بين المللي سيستم سوئيفت براي تمامي بانكهاي ايراني مسدود مي شود .
 

hbaghi80

New Member
عضو تازه
[h=3]"بهترین زمان برای اجرای فاز دوم هدفمندی؟" مقاله ایه که آخرین موضع گیریها درباره اجرای فاز دوم هدفمندی رو بررسی می کنه. لینکش رو براتون میذارم[/h]
http://www.eghtesadonline.com/fa/content/1395/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D9%87%D8%AF%D9%81%D9%85%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%9F
 

hbaghi80

New Member
عضو تازه
کاهش اندک بهای طلا و سکه در بازار تهران
کاهش اندک نرخ ارزها در بازار تهران
افت 85 واحدی شاخص بورس تهران

گزارش کامل روزانه بازارهای طلا، ارز و سهام را در لینک زیر ببینید:
http://www.eghtesadonline.com/fa/content/1461/%DB%8C%DA%A9%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%A8%D8%B6-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86
 
بالا