رمپنا ( گروه مپنا )

Arizona

Good Member
کاربر فعال
ای وای قرارداد 2 هزار میلیارد تومانی تولید 1000 دستگاه لوکوموتیو برقی یادم رفت بگم.
خخخ
به عدد خوب دقت شود لطفا
یادتون هست اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی داشت مملکت رو می ریخت بهم:eek::D:cool:
بنابراین به عدد ذکر شده دقت و توجه خاصی مبذول بدارید.
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
از کورس نیروگاهیها عقب نیفتید........
مپنا مادر صنعت نیروگاهی در ایران است......
به نحوه بودجه بندی دقت کنید.......بجای نفت اعمال یارانه ها!!!!!!
 

خوش خیال

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
گزارش هیئت مدیره رو میخونی احساس بدی از بورس پیدا میکنی ، مگه میشه مارکت افق کوروش 6 هزار میلیارد تومن اونموقع مارکت این شرکت فقط 4برابر پشمک فروشی باشه .
تا مارکت این سهم بزرگترین مارکت بورس نشده فرصت خرید هم نباشه لا اقل وقت فروشش هم نرسیده .حالا یه عده تو این قیمتا رنج منفی بزنن ، صلاح مملکت خویش خسروان دانند .
 

نیک سیرت

Good Member
کاربر فعال
سود شرکت اصلی در گزارش حسابرسی 784 ریال
سود خالص در گزارش حسابرسی نشده 1200 میلیارد تومان که در گزارش حسابرسی به 1567 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده
خالص وجه نقد ناشی از فعالیت عملیاتی 3800 میلیارد تومن که در گزارش حسابرسی به 5800 میلیارد تومن افزایش پیدا کزده
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
‍ #رمپنا

گروه مپنا در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۹۸/۰۱/۳۱ (حسابرسی شده) به ازای هر سهم 784 ریال سود محقق کرده و نسبت به گزارش ۱۲ماهه حسابرسی نشده 27% افزایش داشته که این رشد سودآوری بیشتر ناشی از رشد درآمدهای عملیاتی و همچنین کاهش هزینه‌های عملیاتی در گزارش حسابرسی شده شرکت بوده است.این شرکت براساس عملکرد ۱۲ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ مبلغ 15,671 میلیارد ریال سود خالص محقق کرده است.

▪▪▪▪

اظهار نظر حسابرسی بند۷:

❇ماحصل عمليات پروژه هاي فاز 13 و 14 پارس جنوبي (شرکت اصلي) در تاريخ ترازنامه منتج به مبلغ 352ر11 ميليارد ريال زيان انباشته گرديده است. طبق صورتجلسه هيئت مديره مورخ 1397/04/10 پيگيري هاي شرکت در خصوص مذاکره با کارفرماي پروژه (شرکت نفت و گاز پارس) به منظور افزايش مبلغ قرارداد معادل 243 ميليون دلار در جريان مي باشد که مبلغ 78 ميليون دلار آن محقق گرديده است ، لذا تعديل زيان مذکور و افزايش مبلغ قرارداد منوط به توافق نهايي با کارفرماي مزبور مي باشد.

❇پيگيريهاي حقوقي شرکت در خصوص وصول مطالبات از شرکت گوهر انرژي سيرجان به مبلغ 22 ميليون يورو در مرحله تعيين هيئت داوري مي باشد که تا کنون به نتيجه نهايي نرسيده است. ضمن آنکه سهم الشرکه طرفين قراردادهاي کنسرسيوم درون گروهي در سال هاي بعد ( طبق توافق في مابين ) تغيير مي يابد. شايان ذکر است که عليرغم تکميل برخي از پروژه ها ، ليکن به دليل وجود برخي نواقص ، درآمد و بهاي تمام شده به طور کامل ، شناسايي نشده است.

➖➖➖➖⬇⬇⬇⬇

Channel:Codal360 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
http://moqavemati.net/wp-content/uploads/2018/07/%DA%A9%D9%86%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D9%82.jpgنصب کنتورهای هوشمند در مجتمع‌های تجاری بزرگ آغاز شدبه گفته مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکین توانیر، برای جمع‌آوری و پایش دقیق اطلاعات مصرفی مشترکان و ارائه برق با ولتاژ و کیفیت مناسب به آنها، نصب کنتورهای هوشمند برای مجتمع‌های تجاری بزرگ در دستور کار قرارگرفته است.هادی مدقق افزود: طرح ملی فراسامانه هوشمند اندازه‌گیری مدیریت انرژی (فهام) در چند سال اخیر برای مشترکان بزرگ بالای ۳۰ کیلووات اجرا شده و تاکنون حدود ۴۰۰ هزار مشترک بزرگ صنعتی، کشاورزی و تجاری به این سامانه مجهز شده‌اند.به گفته وی، اولویت نصب کنتورهای هوشمند همچنان با مشترکان پرمصرف است، در بخش مشترکان تجاری و خانگی نیز مجتمع‌های بزرگ در اولویت هستند.در مرحله دوم اجرای این طرح، نصب کنتورهای هوشمند برای مشترکان زیر ۳۰ کیلووات در دستور کار قرار گرفته است در این مرحله، اولویت با مشترکان سه فاز بخش کشاورزی، صنعت و تجاری است که کنتورهای سه فاز خانگی نیز مشمول طرح نصب تجهیزات یاد شده خواهند شد...منبعخبر مرتبط:

▪با نصب ۵ میلیون کنتور هوشمند؛فاز دوم طرح هوشمندسازی شبکه برق کلید خوردوبچین فاوا: آخرین اخبارحوزه ICT و تلکام

⁣⁣@webcheen 1398/05/22
 

Arizona

Good Member
کاربر فعال
اخبار خوب یکی پس از دیگری بروی هم انباشته می شوند.
کماکان سهم متعادل معامله می شه

معاون اقتصادی گروه مپنا اعلام کرد: سود ۴۰۶ میلیون یورویی بمپنا

سرمایه گذاری ۴٠۶ میلیون یورویی نیروگاه عسلویه برای بخش بخار در قالب قرارداد بیع متقابل ، از سوی وزارت نیرو به این شرکت بازگردانده می شود.
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
دقایقی قبل رخ داد:

نخستین معامله موفق برق صنایع پس از گذشت بیش از یکسالدر آخرین روز معاملاتی بورس انرژی ایران، 50 هزار کیلو وات برق تولیدی نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه متعلق به شرکت تدبیر سازان سرآمد روانه میز فروش بازار مصرف کنندگان بزرگ برق بورس انرژی ایران شد که با موفقیت 49 هزار کیلو وات برق تولیدی این نیروگاه به قیمت 46 تومان به ازای هر کیلو وات در هر ساعت از دوره مصرف از زمان تحویل آن معامله شد.

⏰این نخستین معامله موفق برق ،پس از گذشت حدود بیش از یکسال از توقف معاملات بازار مصرف کنندگان بزرگ برق است که پس از ابلاغ مصوبه جدید تعیین مقررات نرخ و ضوابط ترانزیت انرژی الکتریکی در شبکه برق کشور از سوی وزیر نیرو و در راستای اجرای بند (ت) ماده ۴۸ قانون برنامه ششم توسعه به شرکت‌های توانیر و مدیریت شبکه برق ایران صورت می گیرد.

به این ترتیب امروز چهار شنبه 23 مرداد ماه 98 برابر با 50 مگاوات یا به عبارتی50000 کیلو وات برق نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه متعلق به شرکت تدبیر سازان سرآمدبه قیمت 460 ریال برای هر کیلووات در هر ساعت از دوره مصرف طی دوره تحویل، در بازار مصرف کنندگان بزرگ برق عرضه شد که در نهایت 49 مگاوات یا به عبارتی 49000 کیلو وات برق این نیروگاه با موفقیت معامله شد.

دوره تحویل ماهانه این انرژی ، اول شهریور ماه امسال اعلام شده و طی 24 ساعت در یک ماه به مصرف خواهد رسید.

در شرایط پرداخت این عرضه ، امکان تسویه به صورت خارج از پایاپای یا به عبارتی تسویه نقدی وجود داشته و واریز ۷ درصد پیش پرداخت قبل از شروع عرضه الزامی است.

برق تولیدی نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه متعلق به شرکت تدبیر سازان سرآمد به عنوان نخستین عرضه در بازار مصرف کنندگان بزرگ برق در حالی امروز معامله شد که از هفته آینده به تدریج سایر نیروگاهها نیز برق تولیدی خود را در این بازار روانه میز فروش خواهند کرد.

✅صنایع مختلف تولیدی و صنعتی کشور از جمله فولاد سازان،سیمان، کاشی و سرامیک و سایر صنابع کوچک و بزرگ به عنوان مصرف کننده برق بالای 5 مگاوات و کمتر از آن، به دلیل مزیت های رقابتی و کشف قیمت منصفانه در بورس انرژی ایران همواره به این بازار اقبال نشان داده اند.

در عین حال نقدی بودن تسویه معاملات و برخورداری از معافیت مالیاتی 10 درصدی در بورس انرژی نیز برای نیروگاه هایی که با مشکل مطالبات سنگین از دولت مواجه هستند می تواند جذابیت های بسیاری را در بر داشته باشد.

با توجه به بند ب ماده ۴۴ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه، وزارت نیرو موظف است به منظور افزایش بازدهی و ضریب بهره وری نیروگاه ها، قیمت خرید برق را با توجه به سازوکار بازار در بورس انرژی تعیین کند.

برخورداری از معافیت مالیاتی عرضه کنندگان برق، ترک تشریفات برگزاری مناقصه و مزایده خرید کالای برق توسط مصرف کنندگان برق، انعطاف پذیری در شرایط قرارداد و مقدار برق تحویلی، افزایش شفافیت در خصوص شرایط و قیمت‌های کشف شده، امکان انعقاد قراردادهای با دوره تحویل کوتاه مدت‌تر نسبت به قراردادهای دوجانبه خارج از بورس، وجود شبکه بازاریابی متشکل و حرفه‌ای شرکت‌های کارگزاری و حضور ۷۰ شرکت کارگزاری در حوزه معاملات از جمله مزایای حضور همه فعالان صنعت برق در بازار متشکل و شفاف بورس انرژی ایران است.#بورس_انرژی_ایران

 

14359

Very Good Member
کاربر فعال
فردا به دلیل اینکه سهام شاخص ساز فلزی هست مطابق معمول باید شاخص سازای غیر وابسته به بازار جهانی رو مثبت کنند که شاخص منفی نشه یا حتی مثبت بشه / رمپنا از همون سهمهایی هست که غیر وابسته به قیمتها جهانی و قیمت نفت هست
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
به جرات میتونم بگم
مپنا شاید از معدود سهامی باشه که همه فعالیت اون در کلاس
ساخت داخل و حمایت از کالای ایرانی است
و فقط در حیطه اقتصاد مقاومتی عمل میکنه
 

Arizona

Good Member
کاربر فعال
به به تبریک می گم
گزارش مپنا بین الملل و مپنا اندونزی هم نشسته رو کدال
درآمدها رو ببینید
درآمد سال 2019 حدود 30 درصد بیشتر از سال 2018 و به اعداد دقت کنید. اعداد به یورو هستند.
حالا ببینید چقدر تسعیر ارز می تواند داشته باشد.
از فردا بنشینید و سهم رو از صف خرید خریداری کنید.
1565969551422.png
 
آخرین ویرایش:

Arizona

Good Member
کاربر فعال
فردا به دلیل اینکه سهام شاخص ساز فلزی هست مطابق معمول باید شاخص سازای غیر وابسته به بازار جهانی رو مثبت کنند که شاخص منفی نشه یا حتی مثبت بشه / رمپنا از همون سهمهایی هست که غیر وابسته به قیمتها جهانی و قیمت نفت هست
حرف شما صحیح
ولی دوست عزیز مپنا نیازی به مثبت تصنعی نداره
خودش راه خودش رو پیدا می کنه
گزارش مپنا بین الملل فقط گوشه ای ناچیز از اتفاقات مثبت در این سهمه.
همین دلیل برای یه رشد 100 درصدی در سهم کفایت می کنه
 

Arizona

Good Member
کاربر فعال
حدود 3 هزار و سیصد میلیارد تومااااااااااااااااااااان درآمد مپنا بین الملل فقط در سال 2019
کاری به درآمد پارسال و سال های قبل که به صورت انباشته در اومده ندارم
گیج زدن بازار در مورد یک سهم دیری نمی پاید
منتظر صف 500 میلیونی هستیم
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
حدود 3 هزار و سیصد میلیارد تومااااااااااااااااااااان درآمد مپنا بین الملل فقط در سال 2019
کاری به درآمد پارسال و سال های قبل که به صورت انباشته در اومده ندارم
گیج زدن بازار در مورد یک سهم دیری نمی پاید
منتظر صف 500 میلیونی هستیم
در فرمت نوشته تا ۳۱ ژانویه۲۰۱۹

در واقع درآمد سال ۲۰۱۸ میلادی هست
 
بالا