رمپنا ( گروه مپنا )

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
مگه نباید اول حسابرسی شدش بیاد تا مجمع برگزار کنن؟
الان همین پره سر مپنا که ۹۷/۱۲/۲۹ تازه حسابرسی شده داده
پس احتمالا مجمعش برگزار نشده دیگه
ممکنه تنفس خورده باشه
صمنا اونهایی که توی بورس نیستند ما از زمان مجامع اونها با خبر نمیشیم
 

Arizona

Good Member
کاربر فعال
موندم با یک حرکت مستقیم بریم 1400 تومان بهتره یا یه توقف در 850 --900 تومان داشته باشیم.
البته هدف 1900 تا 2300 تومان است.

سوریه از ایران درخواست کرده در ویرانی های ناشی از جنگ ( تأسیسات، زیرساخت ها، نیروگاه ها و زیربنا ها و ...)به این کشور کمک کند.
چه شود...
شرکت نیروگاه ساز = مپنا
و البته سایر شرکت های سیمانی، ساختمانی، تجهیزاتی و .... نیز بی بهره نخواهند بود.
 

Arizona

Good Member
کاربر فعال
خب کمی هم پایانی اومد بالا
خوبه
دوستان امیدوارم که استفاده کافی و وافی رو برده باشن

هنگام تنگ دستی در عیش کوش و مستی
کین کیمیای هستی، قارون کند گدا را

امیدوارم همیشه حال دلتون خوب باشه
 

babaka

Very Good Member
کاربر فعال
سلام دوستان. خبری از افزایش سرمایه جدید نیست هنوز؟
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
دو راه تامین برق پیش روی متقاضیان ارز مجازی

در این راستا، سخنگوی صنعت برق توضیحاتی را درباره نحوه اجرای آیین‌نامه مذکور به ایسنا ارائه کرد. مصطفی رجبی مشهدی با تاکید بر این‌که استخراج ارز مجازی و بیت کوین در ایران به رسمیت شناخته شد، گفت: طبق آیین‌نامه‌ای که از سوی معاون اول ابلاغ شده است، فردی که می‌خواهد به این حوزه وارد شود، باید پروانه معتبر از وزارت صمت دریافت کند. پروانه‌ای که فرد از وزارت صمت اخذ می‌کند، دو اختیار را به متقاضی می‌دهد. نخست آنکه فرد می‌تواند از شبکه سراسری برق استفاده کند. دوم این‌که فرد اقدام به تاسیس نیروگاه کند.

به گفته وی، چنانچه متقاضی تصمیم به تاسیس نیروگاه دارد، باید محل آن را مشخص کند، انشعاب گاز بگیرد و گاز با نرخ ۰.۷ نرخ گاز صادراتی خواهد بود.

سخنگوی صنعت برق درباره متقاضیانی که قصد دارند به شبکه سراسری برق وصل شوند، توضیح داد: برای افرادی که قصد دارند به شبکه سراسری برق وصل ‌شوند، تسهیلاتی برای گرفتن انشعاب، نصب کنتور هوشمند و... فراهم می‌شود. از سوی دیگر مقرراتی وجود دارد که این افراد در ساعات اوج مصرف از برق استفاده نکنند.

رجبی مشهدی با بیان این‌که نرخ برق مورد استفاده استخراج ارز مجازی توسط وزارت نیرو اعلام خواهد شد، اظهار کرد: نرخ آن، متوسط نرخ ریالی صادراتی است که در طی سال متناسب با نیازها تعیین می‌شود. در تابستان که ذخیره برق کم‌تر است، نرخ گران‌تری نسبت به ماه‌های دیگر سال دارد.

سخنگوی صنعت برق درمورد این‌که متقاضیان برای گرفتن انشعاب از شبکه سراسری برق به کجا باید مراجعه کنند، توضیح داد: این‌که به کدام شرکت باید مراجعه کنند، بستگی به میزان مصرف برق آن‌ها دارد. اگر میزان مصرف کم‌تر از هفت مگاوات است باید به شرکت توزیع برق و اگر بیش‌تر از هفت مگاوات است به شرکت‌های برق منطقه‌ای مراجعه کنند.

برخورد با متخلفین

وی در عین حال از برخورد با افرادی که بدون مجوز اقدام به استفاده از ماینر می‌کنند، خبر داد و گفت: افرادی که قبل از این مصوبه در این زمینه فعالیت می‌کردند نیز شامل این قوانین می‌شوند؛ در غیر این صورت طبق مصوبه هیات دولت مجبور به قطع برق و جمع آوری هستیم. افراد باید از استفاده غیرمجاز پرهیز کنند زیرا برابر قانون مجازات تعریف شده برای این موضوع با آن‌ها برخورد می‌شود.

رجبی مشهدی با تاکید بر این‌که افراد برای مصارف خانگی هم باید مجوز بگیرند، اظهار کرد: متقاضی برای مصارف خانگی هم باید درخواست دهد و به این نکته توجه کند که نرخ برق خانه هم معادل نرخ رمزارزها خواهد شد و باید گفت افرادی که در این زمینه مصارف خانگی دارند به راحتی قابل شناسایی هستند. مصرف حدود ۸۰ درصد از مشترکینی که در هوای معتدل زندگی می‌کنند، در تابستان کم‌تر از ۳۰۰ کیلووات ساعت است. بنابراین مصرف زیاد در یک خانه قابل شناسایی است.

میزان مصرف دستگاه‌ها

وی درباره نوع دستگاه‌های ماینر توضیح داد: مصرف برق دستگاه‌های دست دوم یا ماینرهایی که نسل اولی و ابتدایی هستند، دو برابر ماینرهای فعلی است. میزان مصرف دستگاه‌های جدید ۱.۲ کیلووات ساعت و میزان مصرف دستگاه‌های قدیمی ۲.۴ کیلووات ساعت است.به عبارت دیگر مصرف قدیمی‌ها در ماه ۸۶۴ کیلووات ساعت بیشتر است.

انتهای پیام
 

hasan12

Very Good Member
کاربر فعال
در حال حاضر 1.8 میلیارد دلار از پروژه‌های ایرانی در عراق متوقف شده و صنعتگران ایرانی بین 500 تا 600 میلیون دلار خسارت دیده‌اند.


وی با بیان اینکه این 1.8 میلیارد دلار از سال ۲۰۱۲ در عراق تاکنون به دلیل جنگ داخلی این کشور و اعمال تحریم‌های آمریکایی‌ها با توقف و خسارت روبرو شده است، تصریح کرد: 56 پروژه توسط 34 شرکت ایرانی در عراق در حال اجرا بود که بسیاری از آنها متوقف شده‌اند، تعدادی در حال مذاکره هستند و تعدادی نیز شروع به کار کرده‌اند.


وی ادامه داد: شرکت های ایرانی فعال در عراق در سال ۹۴ از تسهیلات ۲۰۰ میلیون دلاری برخوردار شدند و توانستند بدهی‌هایشان را پرداخت کنند و از شرایط بحرانی خارج شوند. اما جنگ داخلی در عراق و تحریم‌های امریکا باعث شد که این مبلغ با احتساب سود به 600 میلیون دلار برسد و در واقع حالا این شرکت‌ها بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون دلار خسارت دیده‌اند و پیمانکاران بدهکارتر هستند.


عضو هیأت مدیره انجمن صادرکنندگان خدمات فنی ومهندسی با بیان اینکه ایران می‌تواند بین 15 تا 20 میلیارد دلار پروژه به صورت سالانه در عراق اجرا کند، افزود:‌ چندماه است ضمانت نامه‌ بانک‌های ایرانی از سوی عراقی‌ها پذیرفته نمی‌شود، همین موضوع اجرای پروژه‌ها را در این کشور با مشکل روبرو کرده است.
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
✅ بنگاه های فولادی رانتی، بزرگترین مصرف کنندگان انرژی الکتریکی در ایران

بزرگترین مصرف کننده برق کشور صنایع آهن و فولاد هستند که بیش از ۱۲ درصد برق کشور را مصرف می کنند.

در ماههای گرم، واحدهای فولادی و در صدر آنها فولاد مبارکه با ۷۵۰ مگاووات و فولاد خوزستان با ۴۹۰ مگاوات بالاترین فشار را بر روی شبکه وارد می کنند.

رانت انرژی الکتریکی و گاز مصرفی صنایع فولاد بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در سال برآورد می شود.

شوک ارزی سال ۱۳۹۷ و به تبع آن افزایش سه براری قیمت فروش فلزات و در همین حال افزایش پایین قیمت های انرژی (برق و گاز)، موجب شد که صنایع فولاد از رانت کلان ناشی از افزایش نرخ ارز برخوردار شوند و سود این واحدها بیش از دو برابر گردد که بخش اندکی از آن به خزانه دولت واریز می شود.
نحله ها و رسانه های اقتصادی نئولیبرال وابسته به بنگاه های رانتی فولادی در برابر رانت عظیم انرژی و مواد معدنی این بنگاه ها سکوت کرده و افزایش قیمت بنزین را برای اخذ هر چه بیشتر مالیات تورمی از مردم دنبال می کنند.

➡@EconomySoltani
 

soori

Very Good Member
کاربر فعال
مجمع رمپنا قانونا باید تا آخر مرداد برگزار بشه.دوستان خبری ندارن؟
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
#رمپنا جلسه مجمع عمومی این شرکت در ساعت 09:00 روز پنج شنبه مورخ 1398/05/31 درمحل مرکز همايش هاي بين المللي دانشگاه شهيد بهشتي به نشاني: تهران، بزرگراه شهيد چمران، خيابان يمن، خيابان رشيدالدين فضل اله، ميدان شهيد شهرياري، به سمت درکه، دانشگاه شهيد بهشتي، ورودي لابي شقايق برگزار میگردد
 

Arizona

Good Member
کاربر فعال
هی ما بگیم هی شما نخرید
اشکال نداره وقتی از این قیمت دوبرابر شد، شما هم می آیید و می خرید
کلا گرون خریدن لذت خاصی برای یک عده داره
چه مجمعی بشه این مجمع
چه کارایی داره می کنه این شرکت
اگه بدونین فقط......
شاهکاریه برای خودش
 
بالا