********رد پذيرش بانك پارسيان********

شروع موضوع توسط اهورامزدا ‏11 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

 • ربات تلگرامی بورس گرام

  قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

 1. اهورامزدا

  اهورامزدا New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏19 جولای 2004
  ارسال ها:
  11
  تشکر شده:
  0
  بر اساس أخرين اطلاعات سايت ايران بورس

  مورخ 19/5/83 درخواست پذيرش بانك پارسيان با توجه به مخالفت هاي بانك مركزي و عدم همكاري لازم توسط سهامداران عمده ( مجموعه ايران خودرو) رد شد.

  براي اطلاعات بيشتر به لينك زير در سايت ايران بورس مراجعه كنيد (رديف 12 ملاحظه شود)

  http://www.irbourse.com/images/prepaziresh.htm

  از نكات قابل تامل در اين رابطه عدم اطلاع رساني شفاف سازمان بورس و خودداري اين سازمان از درج اين خبر در صفحه نخست سايت مي باشد كه احتمالا بنا به مصالح خاصي صورت گرفته است.

  شنيده ها حاكي است سهام اين بانك در حال حاضر به سختي مورد معامله قرار مي گيرد و خريدار ندارد.

  فروشندگان حاضرند سهام خود را در قيمت هايي پايين تر از قيمت پذيره نويسي بفروشند.

  بر اساس آخرين شنيده ها بلوك 16143 سهمي پارسيان در بين كاركنان بانك تجارت در قيمت هاي حدود 7 ميليون تومان (هر سهم 435 تومان) بصورت وكالتي معامله مي شود.
   
 2. جيمي

  جيمي New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏11 آگوست 2004
  ارسال ها:
  26
  تشکر شده:
  0
  اي واي بدبخت شديم

  من نيز اين خبر را ديروز بعداظهر از دوستانم در ايران خودرو ديزل شنيدم ولي از انجايي كه به توصيه چند تن از دوستانم در ايران خودرو وايران خودرو ديزل اكثر سهامهاي بورسي خود را در چند هفته قبل به حدود 10 بلوك 10762 سهمي بانك پارسيان در قيمتهايي بين 520 تا 600 تومان تبديل كردم از اين خبر بسيار ناراحت شدم وحتي با 3 نفر فروشندگان سهام كه قبلا از قيمت فروش سهام خود ناراحت بودند وارد مذاكره شدم ولي موافقت ننمودند و انگار كه اين خبر همانند بمب در مجموعه ايران خودرو و ايران خودرو ديزل منفجر شده است و همانطور كه اقا يا خانم اهورامزدا اشاره كردند سهام بانك پارسيان در شركتهاي ايران خودرو و خاور با قيمتهايي زير قيمت پذيره نويسي و از جانب دلالها يا افرادي كه هنوز مطلع نشده اند خريداري مي شود و قيمتهاي معامله هر بلوك به زير 4.5 ميليون تومان نيز رسيده است كه از قرار هر سهم 420 تومان مي باشد.دلايلي كه در ايران خودرو براي رد تقاضاي بانك پارسيان بدان اشاره مي شود مخالفت بانك مركزي. مخالفت شوراي بورس. مخالفت سهامداران عمده(بانك تجارت. صندوق نفت. ساپكو و ايران خودرو و ساير شركتهاي ايران خودرو) شنيده مي شود.ضمنا پيگيريها از امور سهام بانك نيز نتيجه اي را به همراه نداشته است وبا عصبانيت مسپول امور سهام خاتمه يافته است. :cry: :cry:
   
 3. حسين عليزاده

  حسين عليزاده New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏19 جولای 2004
  ارسال ها:
  30
  تشکر شده:
  1
  شايعه پراکني عليه پارسيان

  با توجه به روال متعارف در هيات پذيرش ، دوشنبه هر هفته دو شرکت مورد بررسی قرار ميگيرد که در مورخه 19/5/1383 دو شرکت نوسا و سرآتيه دماوند مورد بررسی قرار گرفتند و شرکت ونوسا مورد پذيرش قرار گرفت و شرکت سرآتيه دماوند رد شد در صورتيکه در سايت بورس که در تاريخ 19/5/1383 به روز شده ، رد پذيرش سرآتيه دماوند درج نشده است . بنابر اين به نظر ميرسد رد پذيرش به جای سرآتيه دماوند جلوی نام پارسيان به اشتباه درج شده است . برای اطلاعات بيشتر به لينک زير مراجعه کنيد .
  http://www.irbourse.com/fforms/NewsDet.aspx?sanad_code='4403'

  در شرکت ايران خودرو اين شايعه شنيده نشده است .به خوانندگان توصيه ميشود گرفتار جو حاصل از شايعه سازيهای فوق نشوند .
   
 4. حسين عليزاده

  حسين عليزاده New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏19 جولای 2004
  ارسال ها:
  30
  تشکر شده:
  1
  خبري از منابع نيمه رسمي (با عرض پوزش از نويسنده وبلاگ ..)

  تکذيب شايعه از قول مدير عامل
  در پی انتشار شايعه رد پذيرش سهام بانک پارسيان توسط هيات پذيرش سازمان بورس اوراق بهادار و در تماسی که با دفتر مدير عامل اين بانک داشتيم وی با تکذيب اين شایعه اعلام کرد که اين موضوع به مديريت اين بانک اعلام نشده است.

  وی در پاسخ به اين پرسش که اين مطلب در سايت رسمی بورس اعلام شده است گفت: اين مطلب احتمالا ناشی از اشتباه سهوی مسوولان سايت می باشد.

  نکته ديگر اينکه سايت رسمی بورس در اخبار خود اين مطلب را که از اهميت فراوانی در بين فعالان بازار بخوردار است اعلام ننموده است.

  تقاضای ما از سايت ايران بورس نيز اينست که برای روشن شدن اين مطلب موضوع را دقيق و سريع اطلاع رسانی نمايد تا از سردرگمی سهامداران اين بانک جلوگيری شود.

  نقل از وبلاگ پارسيان

  به نظر من تحليلها و اخبار دوستاني با ايدي هاي بدون شناسنامه غير معتبر ناشناخته و طنز گونه به همان ميزان ارزش فكر كردن دارد.
   
 5. آسيما

  آسيما New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏17 جولای 2004
  ارسال ها:
  224
  تشکر شده:
  2
  شغل:
  دانشجو