راهنمايي در مورد جابجايي سهام

شروع موضوع توسط شهريار ايراني ‏19 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

• ربات تلگرامی بورس گرام

قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

1. شهريار ايراني

شهريار ايراني New Member عضو تازه

با سلام به همه دوستان و اساتيد محترم
    كرارا ديده ميشود كه دوستان در فرمايشات خود به اين موضوع اشاره ميكنند كه مثلا ديروز فلان سهم خود را با فلان سهم عوض كردم .
    ميخواستم بدانم آيا اين كار روش خاصي دارد يا به روابط بين سهامدار و كار گزار مربوط ميشود چون در حالت طبيعي فروختن يك سهم و سپس خريدن يك سهم جديد حدود دوهفته زمان ميبرد
    قبل از راهنمايي شما ممنونم

2. حسين عليزاده

حسين عليزاده New Member عضو تازه

خريد با ازاء فروش

دوست من
    خريد از محل فروش يك سهم ديگر در همان روزي كه فروش سهم شما انجام شود امكانپذير است و اغلب كارگزاريها نيز اين كار را انجام مي دهند من متوجه نشدم دو هفته براي چي؟
    كافيست شما يك دستور فروش پر كنيد و يك دستور خريد و ايندو را بهم ارجاع دهيد

3. Anonymous

Anonymous New Member کاربر فعال

محض اطلاع شما بايد بگويم بهتر است كارگزاري داشته باشي كه اينگونه كارها را تلفني انجام ‌دهد. شما درست مي‌گويي با برگه ممكن است چند روز طول بكشد و در روز تعويض قيمت‌ها آنچه مورد نظر شما بوده نباشد. به هر حال آقاي عليزاده درست فرموده‌اند. فقط در برگه خريد در قسمت پرداخت بنويسيد از محل فروش فلان سهم

4. سارا

سارا New Member عضو تازه

شغل:
    كارمند
    در تكميل صحبتهاي دوستمان بايد عرض كنم كه وقتي مي نويسيد از محل فروش فلان سهم آن وقت هم همانطور كه خود مي دانيد بايد حداقل چهار روز صبر كنيد تا پول به حساب شما واريز و سپس براي شما خريد انجام شود. البته من امروز متوجه شدم كه كارگزارم مبلغي بيش از پول من برايم هزينه كرده كه خيلي معجب شدم . البته از محل فروشهاي ديگرم اين رقم را پر مي كند ولي در عين حال به نظرم خيلي باحال بود.

5. Anonymous

Anonymous New Member کاربر فعال

جابجاپي سهام

با سلام خدمت دوستان عرض شود كه اگر امر خريد و فروش نزد يك كارگزاري انجام شود مي توان سهام را جابجا كرد.