ذوب ( سهامي ذوب آهن اصفهان )

zoro2000

Well-Known Member
کاربر فعال
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز میخوام نظر شخصیمو نسبت به ذوب بیان کنم.ولی عرض می کنم که این نظر شخصی منه و نمیتونه مبنای خرید و فروش دوستان قرار داده بشه.
سال قبل دیدیم که ذوب مدت زیادی در محدوده 70 تا 90 نوسان می کرد و اعصاب سهامدارانو خرد کرده بود و یهو دیدیم که در عرض 3 ماه قیمتش از 70 به 400 رسید و تو قیمت 400 تومن بود که گیردادنهای نماینده مجلس و ... شروع شده که بله ذوب بلوکش به قیمت مفت عرضه شده و....
و اون باعث شده که حقوقی رنج منفی بزنه و قیمتشو نصف کنه. افزایش سرمایه مدنظر انجام شد و قیمت هم پایین نگه داشته شد که سهام آزاد شده ناشی از افزایش سرمایه در قیمت پایین مفت خری بشه. خب سال بعد علاوه براینکه افزایش عالی سود سهمو داریم یک خبر خیلی مهم داریم و اون اینه که دولت شستا رو مکلف کرده که تا پایان سال 98 شرکتهای زیرمجموعه خودشو واگذارکنه. میدونید ذوب واسه شستا چند دراومده وچند بفروشه که علاوه بر اینکه تمام هزینه هایی که تاحالا انجام داده پوشش داده بشه هزینه خواب سرمایه هم پوشش داده بشه به نظرم حداقل قیمت ذوب باید به 1000 تومان تاپایان سال 98 برسه که شستا ضرر نکنه. نمی خوام داستانو زیاد مفصلش بکنم ولی به نظرم حداقل قیمت ذوب تا پایان سال جدید 1000 تومان خواهد بود و گرنه باید واقعا به عقل شستا خندید.

Alain Delon

Well-Known Member
کاربر فعال
بیایید اخبار این چند روز اخیر ذوب را دونه دونه مرور کنیم.
1- گزارش خیلی خوب ذوب که بالاترین مبلغ فروش و بهترین گزارش شرکت در یکسال اخیر بود
2- فروش 188 میلیارد تومانی ذوب در بورس کالا در یک روز
3- قرارداد ریلی مهم و گروه الف ذوب با وزارت راه و شهرسازی که از حاشیه سود خوب و بالایی برخوردار است
4- خبر قطعی و نهایی تهاتر ذوب که بازار و سهامداران از مدتها پیش در انتظارش بودن و دیشب بالاخره بطور رسمی اعلام شد. ( خبر تهاتر ذوب ، از مهمترین و مثبت ترین اتفاقات ذوب است )
با این همه اخبار خوب ، که انصافاً برای سهم تا الان بی سابقه بوده ، اما معاملات سهم چنگی به دل نزد!!؟؟
من خودم ذوب دارم و نباید از حقیقت گذشت که معاملات ذوب با اینهمه اخبار مثبت خوب و اتفافات مثبت بنیادی جور در نمیاد!؟
الان در بازار ، دهها و صدها شرکت ضعیف با انبوهی از مشکلات فراوان داریم با چشم انداز منفی و گزارشات ضعیف و بنیادی افتضاح........اما در این مدت کوتاه رشد بالا و خوبی داشتن.
اما ذوب حالا که در بهترین دوران خودش قرار گرفته ، معاملاتش جالب نیست!! این موضوع باید آسیب شناسی بشه.
بقیه دوستان نظر بدهند و بگن به نظرشون دلیلش چی میتونه باشه؟
منتظریم، بفرمایید.
دو خبر مهم ذوب را فراموش کردید. خبری که سه شنبه شب اعلام شد.
صدور نهایی رای دادگاه به نفع ذوب و بازگشت بدهی صندوق فولاد به ذوب
خرید معدن بزرگ زغال سنگ توسط سهامدار عمده و چرخه کامل مواد اولیه تا تولید محصول نهایی.

پس اخبار مثبت و خوب ذوب را اینگونه باید تکمیل کرد.
1- گزارش خیلی خوب ذوب که بالاترین مبلغ فروش و بهترین گزارش شرکت در یکسال اخیر بود.
2- فروش 188 میلیارد تومانی ذوب در بورس کالا در یک روز. (روز سه شنبه ).
3- قرارداد ریلی مهم و گروه الف ذوب با وزارت راه و شهرسازی که از حاشیه سود خوب و بالایی برخوردار است.
4- خبر قطعی و نهایی تهاتر ذوب که بازار و سهامداران از مدتها پیش در انتظارش بودن و دیشب بالاخره بطور رسمی اعلام شد. ( خبر تهاتر ذوب ، از مهمترین و مثبت ترین اتفاقات ذوب است ).
5- صدور نهایی رای دادگاه به سود ذوب و بازگشت بدهی صندوق فولاد به ذوب
6- خرید معدن بزرگ زغال سنگ توسط سهامدار عمده و چرخه کامل مواد اولیه تا تولید محصول نهایی.

یک رخداد خوب برای ذوب آهن / سهامدار عمده ، شرکت زغال سنگی خرید

با خرید سهام یکی از شرکت های زغال سنگی در منطقه پروده طبس دسترسی این شرکت به ماده اولیه آسان تر شد و زنجیره ماده اولیه تا تولید برای ذوب آهن تکمیل تر شد...

https://bourse24.ir/news/177906

20eae1b9-7965-4fec-8362-4290cd41271d.jpg

آخرین ویرایش:

talar_member

Well-Known Member
کاربر فعال
دو خبر مهم ذوب را فراموش کردید. خبری که سه شنبه شب اعلام شد.
صدور نهایی رای دادگاه به نفع ذوب و بازگشت بدهی صندوق فولاد به ذوب
خرید معدن بزرگ زغال سنگ توسط سهامدار عمده و چرخه کامل مواد اولیه تا تولید محصول نهایی.

پس اخبار مثبت و خوب ذوب را اینگونه باید تکمیل کرد.
1- گزارش خیلی خوب ذوب که بالاترین مبلغ فروش و بهترین گزارش شرکت در یکسال اخیر بود.
2- فروش 188 میلیارد تومانی ذوب در بورس کالا در یک روز. (روز سه شنبه ).
3- قرارداد ریلی مهم و گروه الف ذوب با وزارت راه و شهرسازی که از حاشیه سود خوب و بالایی برخوردار است.
4- خبر قطعی و نهایی تهاتر ذوب که بازار و سهامداران از مدتها پیش در انتظارش بودن و دیشب بالاخره بطور رسمی اعلام شد. ( خبر تهاتر ذوب ، از مهمترین و مثبت ترین اتفاقات ذوب است ).
5- صدور نهایی رای دادگاه به سود ذوب و بازگشت بدهی صندوق فولاد به ذوب
6- خرید معدن بزرگ زغال سنگ توسط سهامدار عمده و چرخه کامل مواد اولیه تا تولید محصول نهایی.

یک رخداد خوب برای ذوب آهن / سهامدار عمده ، شرکت زغال سنگی خرید

با خرید سهام یکی از شرکت های زغال سنگی در منطقه پروده طبس دسترسی این شرکت به ماده اولیه آسان تر شد و زنجیره ماده اولیه تا تولید برای ذوب آهن تکمیل تر شد...

https://bourse24.ir/news/177906

مشاهده پیوست 45549
رای دادگاه بدوی بود و امیدواریم با نهایی شدن هر چه زودتر رای به نفع ذوب و برگشت پول ، به حساب زیان انباشته رفته و مقدار ان را به اندازه قابل توجهی کم کند

لایک ها: siso

talar_member

Well-Known Member
کاربر فعال
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز میخوام نظر شخصیمو نسبت به ذوب بیان کنم.ولی عرض می کنم که این نظر شخصی منه و نمیتونه مبنای خرید و فروش دوستان قرار داده بشه.
سال قبل دیدیم که ذوب مدت زیادی در محدوده 70 تا 90 نوسان می کرد و اعصاب سهامدارانو خرد کرده بود و یهو دیدیم که در عرض 3 ماه قیمتش از 70 به 400 رسید و تو قیمت 400 تومن بود که گیردادنهای نماینده مجلس و ... شروع شده که بله ذوب بلوکش به قیمت مفت عرضه شده و....
و اون باعث شده که حقوقی رنج منفی بزنه و قیمتشو نصف کنه. افزایش سرمایه مدنظر انجام شد و قیمت هم پایین نگه داشته شد که سهام آزاد شده ناشی از افزایش سرمایه در قیمت پایین مفت خری بشه. خب سال بعد علاوه براینکه افزایش عالی سود سهمو داریم یک خبر خیلی مهم داریم و اون اینه که دولت شستا رو مکلف کرده که تا پایان سال 98 شرکتهای زیرمجموعه خودشو واگذارکنه. میدونید ذوب واسه شستا چند دراومده وچند بفروشه که علاوه بر اینکه تمام هزینه هایی که تاحالا انجام داده پوشش داده بشه هزینه خواب سرمایه هم پوشش داده بشه به نظرم حداقل قیمت ذوب باید به 1000 تومان تاپایان سال 98 برسه که شستا ضرر نکنه. نمی خوام داستانو زیاد مفصلش بکنم ولی به نظرم حداقل قیمت ذوب تا پایان سال جدید 1000 تومان خواهد بود و گرنه باید واقعا به عقل شستا خندید.
راستش من هم همون قیمت را برای انتهای سال بعد متصورم که با نرخ فعلی دلار میشه ۸۰ سنت چرا که بحث فروش سهام شستا به خریدار هندی هم مطرح بود که طبعا" بعد از تکمیل زنجیره تولید / سود ده شدن مجموعه / رفع زیان انباشته با انجام تهاتر بدهیهای معوق بانکی / کاهش هزینه تولید / تولید محصولات انحصاری مثل ریل و تیرآهن بال پهن و ... / فروش دارائیهای راکد / نهائی کردن دعاوی با شرکتها و سازمانها ، میتونه معنی پیدا کنه و سپس به قیمت قابل توجه و معقولی به فروش بره
حتی صحبت از تعهد خریدار به افزایش تولید تا ۵ میلیون تن بود که بیش از ۲ برابر فعلی است
در ضمن معمولا" قیمت فروش بلوکی / سهام مدیریتی کنترلی یا غیر کنترلی حتی ۲ برابر قیمت سهام خرد است

mds

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با حداقل 50تومن سود سال بعد عجیب می فروشند!!!
طبیعتا اعصابی نگذاشته واس سهامدار خرد این حقوقی با این سبک خرید!!
لذا طبیعیه فشار فروش و این از هیجان بازاره!
کمی از محاسبات 50 میگید چجور حساب کردید ؟

siso

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
من هم از چند منبع معتبر شنیدم 50 . ولی چرا انقدر فشار فروش داره
فشار فروشی من نمیبینیم کنترل سهم باکدهای مرتبط با حقوقی
وجمع اوری سهم توسط حقوقی
به یک باره هم میزنن زیرش
صبرما بالاست یکساله باهاشیم تا مجمع خواهیم موند

Real-92

Well-Known Member
کاربر فعال
باسلام ودرود
دوستان لطفا اثرات اين گزارش را توضيح بفرماييد ظاهرا اين گزارش بسيارمهمتر وباارزشتر از اون تهاتر چند روز قبل هست .بازهم منتظر توضيحاتتان هستيم .
ارادت

سهامي ذوب آهن اصفهانافشای اطلاعات بااهمیت - (تغییر در روش یا رویه حسابداری - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

بالا