دلايل قوي بايد و معنوي ...

شروع موضوع توسط بهرام آريا ‏12 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

 • ربات تلگرامی بورس گرام

  قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

 1. بهرام آريا

  بهرام آريا New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏11 آگوست 2004
  ارسال ها:
  15
  تشکر شده:
  0
  يكي از بزرگان اين تالار گفتگو مطلب وزيني را با عنوان بالا نوشته بود. آيا از نظر مديريت اين سايت مطالبي كه در اين مكان در خصوص توصيه به خريد و يا فروش سهام نوشته مي شود اصل فوق در موردشان صادق است؟ انصافا چند درصد از مطالب اين سايت مشمول قاعده فوق مي شود ؟
  آيا هر كسي مجاز است بر مبناي احساس خود يا كشف شهود و يا اطلاعات بدون ذكر منبع و يا بدون ارايه مبناي نظر و تحليل خود در اين مكان به ارزيابي و ذكر نام شركتها و سهام بپردازد؟
  آيا اين امر به عوض فرهنگ سازي نوعي ترويج عوام زدگي در خصوص بازار سرمايه و بورس سهام نيست ؟ پرسش و پاسخ هايي كه در بحر طويل هاي مر سوم در اين سايت انجام مي شود متكي بر كدام محاسبات است؟ آيا يك نمونه از اين محاسبات توسط رهنمود دهندگان اين سايت ارايه شده است تا بعوض پرتاب ماهيهاي مشكوك به فاسد بودن به آموزش صيد ماهي نيز توجه شده باشد؟
  من تازه وارد ادعايي در تحليل سهام ندارم لطفا تگوييد اگر بهتر بلدي بستان بزن ! مايلم د راين مكان كه با قصد خير ايجاد شده مطالب معتبر نشر يابد و پيدا كردن حرف حساب مانند پيدا كردن دانه هاي ريز طلا در شن و گل و لاي رود خانه ها نباشد و معتقدم هيچ نگفتن بهتر از هر چه گفتن است. حداقل آب را گل آلود نكنيم .
   
 2. مهرداد

  مهرداد New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏17 جولای 2004
  ارسال ها:
  135
  تشکر شده:
  0
  جناب آقاي آريا

  فرمايشات شما متين است اما به اين واقعيت هم توجه داشته باشيد كه متاسفانه در بورس ما قيمت يك سهم بيشتر تابع برنامه ها و حركات بزرگان حقوقي و احيانا حقيقي است و ارزش واقعي و ذاتي يك سهم به تنهايي نمي تواند معيار خريد يا فروش باشد. به همين دليل شايعات و اخبار پنهاني در اين بازار تعيين كننده ترين فاكتور بوده و فقط عده معدودي كه به منابع اين اطلاعات دسترسي داشته باشند ممكن است در اين بازار دوام بياورند.
  خوبي اين سايت و سايتها و وبلاگهاي مشابه آن اين است كه بخشي از رانت اطلاعاتي اين عده معدود را از بين مي برد و با انتشار اخبار و شايعات به ديگران هم اين امكان را مي دهد كه با ديد بهتري خريد و فروش كنند. البته به قول شما ممكن است از اين سايت بعضا در جهت گمراه كردن ديگران و به قول شما پرتاب ماهي هاي فاسد استفاده شود ولي با توجه به اين كه در اين سايت دوستان مطلع و با صداقت بسياري وجود دارند هشدارهاي لازم به موقع داده مي شود.
   
 3. بهرام آريا

  بهرام آريا New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏11 آگوست 2004
  ارسال ها:
  15
  تشکر شده:
  0
  نظر دادن در خصوص سهام ممکنست دو حالت کلي داشته باشد:

  ا- تحليل کمي و يا کيفي و يا هردو که مبتني بر اطلاعات با منبع معلوم باشد.
  2- نقل شايعات که همان اخبار بدون منبع معلوم است و مکنست در ميان آنها با احتمال ضعيف اخبار پنهان يا اسرار با منشا درون سازماني باشد.

  درصد موارد نوع اول در اين سايت تقريبا صفر يا نزديک به صفر است. وجه غالب اين مکان مورد دوم است. حال سوال اينست : چند درصد از اطلاعات نقل شده در اين سايت

  " بخشي از رانت اطلاعاتي (اين) عده معدود را از بين مي برد "

  و چند درصد از بازديدکنندگان اين سايت قدرت شناسايي انگونه اطلاعات يا دانه هاي ريز طلا در انبوه شن و گل و لاي را دارند؟ اما با توجه به اينکه

  "در اين سايت دوستان مطلع و با صداقت بسياري وجود دارند و هشدارهاي لازم به موقع داده داده مي شود."

  اگر هشداري داده نشد يعني مطلب جزو کدام يک از موارد ذکر شده است؟
   
 4. بهرام آريا

  بهرام آريا New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏11 آگوست 2004
  ارسال ها:
  15
  تشکر شده:
  0
  دوستان اكنون كه مدت بيشتري استفاده كنند ه و نظاره گر عملكرد اين سايت و مطالب درج شده در آن هستيم بار ديگر عرايض بنده را در در يادداشتهاي اين صفحه مطالعه كنيد و بدون تعصب و احيانا چيزهاي ديگر نظر خودتان را براي بهتر شدن سايت براي مديران آن درج بفرماييد.

  نكته ديگر اينكه آيا ثابت شده است كه در يك بازار ناسالم و غير كارا نمي توان فقط ديد ميكرو داشت و به دنبال بالا و پايين رفتن يك سهم رفت بلكه بايد خود بازار را هم تحليل و مشاهده كرد؟ سياست اين سايت منع نقد مديريت بازار سرمايه و بورس است در حاليكه ضر ر اصلي را ما از همانجا مي خوريم. بگذريم كه بعصي هم نان خود را از گل الود بودن و كردن آب مي خورند.
   
 5. فخرزاد

  فخرزاد New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏6 اکتبر 2004
  ارسال ها:
  107
  تشکر شده:
  0
  بهبود سايت

  من هم ( بدون تاييد يا رد مطالب بالا ) فكر ميكنم كه براي بهتر كردن هر محيطي ميتوان از كاربران و استفاده كنندگان همان محيط كمك گرفت .
  حتي نيازي به تهمت زدن يا برخورد نيست .
  يعني خيلي راحت بيايم و پيشنهاد بديم .
  ممكنه كه من خوب قضيه رو نگرفته باشم اما فكر كنم يه بخشي از اين كارها شده ( در قسمت تحليلها و تاپيكهاي آموزشي ) . يعني اومدن و حرفهاي حسابي و به درد بخور را يه جا جمع كردنند و بقيه حرفها رو ( مثل همين حرفاي من كه بازم حرف خاليه ) آوردن اينجا .
  ولي ميشه گفت چه جوري بهتره . خودم شروع كنم :
  يك تاپيك تحليل روز بازار ايجاد بشه ( شايدم اصلا خودمون بايد اينكارو بكنيم ) و بعد هر كي ميتونه يا ميخواد >>> بياد و حرفشو بگه .
  بعد يواش يواش اين تاپيكا اضافه بشه تا ...........
  ( يه چيزم بگم : وقتي يه سايتي مجاني ميشه و خرج نداره = يه كم سخته ماها دستوري بگيم چي بشه و چي نشه . شايد ايجاد رابطه و پيشنهاد بهتر باشه . فكر كنم اگه قبول كنيم كه ........
  فعلا بيخيال . بعدا گپ ميزنيم )
  ;)
   
 6. رابين هود

  رابين هود New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏10 آگوست 2004
  ارسال ها:
  240
  تشکر شده:
  1
  سلام

  جناب آقاي بهرام آريا

  سلام

  1- اين سايت يك محيط دوستانه است براي تبادل اطلاعات در خصوص سهامهاي بورسي و يا عوامل موثر بر آنها
  2 - اساتيد بسياري هستند كه بدون چشمداشت اطلاعات خود را كه گرانقيمت ترين كالا است ، در اختيار سايرين قرار ميدهند .
  3- افراد بسياري هستند كه بمنظور شفاف سازي در اين بازار با كاراپي ضعيف ، اطلاعاتي را كه از گوشه و كنار بدست مي آورند در اختيار ديگران قرار ميدهند .
  4- البته ممكن است بعضي از افراد فرصت طلب نيز در اين سايت وارد شوند و به قصد گل آلود كردن آب و ماهي گرفتن آمده باشند .
  5 - با توجه به اينكه قرار است اين سايت تداوم داشته باشد و به سرنوشت سايتهاي مشابه قبلي مانند : ....... (نقطه چين از خودم است ) دچار نشود ، بنابراين وارد مباحث سياسي و اقتصادي نمي شود . البته اگر همه افراد حاضر در سايت ظرفيت مباحث سياسي را ميداشتند اشكالي وجود نداشت . ولي تجربه نشان داده است كه هميشه عده اي سودجو وارد تجمعات و يا مباحث مفيد ميشوند و كل كار را زير سئوال ميبرند . بنابراين بهتر است اينگونه مباحث نيز در جائي ديگر عنوان شود .
  6- انتقاد از بورس و مديران ارشد آن نيز بعضا در اين سايت انجام ميشود ولي باز هم به دليل عدم وجود ظرفيت در بعضي افراد (تو را به خدا به كسي بر نخورد ، بطور كلي ميگويم ) ممكن است باز كردن باب انتقاد از عملكرد فلان مدير بورس ، باعث شود كه فردي بيايد و شروع به توهين نمايد كه منظور باز كننده باب انتقاد اصلا توهين نبوده است . بنابراين كمتر اينگونه انتقادها انجام ميشود .
  7 - در هر صورت اينجا يك فضاي باز است و اطلاعات به صورتهاي مختلف ارائه ميشود . و اكثرا با نيت خير اين كار را ميكنند . مگر موارد بسيار معدود - كه لازم است استفاده كننده از اطلاعات ، عاقل باشد .
  8 - موفق باشيد .
   
 7. مهدي412000

  مهدي412000 New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏4 اکتبر 2004
  ارسال ها:
  7
  تشکر شده:
  0
  جناب آقاي آريا

  با سلام . بلاخره چگونه بايد در يك محيط نسبتا آزاد به تحليل هاي علمي پرداخت ؟ توسط جه كساني؟ آيا صرف انتقاد از مديران سايت يا بورس مشكل را حل ميكند؟ آيا كسي تحليلي داده كه از نشر آن جلوگيري شود؟ ببخشيد اگر تند مينويسم . من قصد دفاع از كسي را ندارم اما از شما هم با شانه خالي كردن رفع مسئو ليت نميشود. لطفا بجاي انداختن ماهي هاي فاسد . صيد كردن را نشان دهيد.واهمه نكنيد. شروع كنيد بقيه دوستان كمكتان ميكنند. بسم ا...

  ضمنا به تاپيك << اندكي صبر...>> هم سري بزنيد و اظهار نظر بفرماييد