#####دلار آمريكا سود فراوان و يا تله براي سرمايه افراد#####

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
دانشگاه‌های آمریکا علت فروپاشی استکبار جهانی را «انقلاب اسلامی» می‌دانند
وزیر سابق اطلاعات گفت: امروز آمریکا که برخی از او به‌عنوان کدخدا یاد می‌کنند در حال فروپاشی است، به‌طوری‌که هیأت علمی‌های دانشگاه‌های آمریکا در مقالات خود اذعان به این موضوع دارند و در بیش از 70 درصد این مقالات علت این فروپاشی، انقلاب اسلامی مطرح شده است.
دانشگاه‌های آمریکا علت فروپاشی استکبار جهانی را «انقلاب اسلامی» می‌دانند

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی عصر امروز در همایش روشنگری در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان به تحلیل روابط ایران و آمریکا و همچنین فتنه دشمن در کشور پرداخت و اظهار داشت: در طول این 40 سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، تاریخ انقلاب آن‌گونه که باید تجزیه‌ و تحلیل نشده است و نسل امروز ما به‌درستی و کامل با این تاریخ پرفرازونشیب آشنایی ندارد، از همین رو مشاهده می‌کنیم در بخشی از بیانیه گام دوم، رهبر معظم تاریخ 40 ساله انقلاب را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهند.
وزیر سابق اطلاعات با اشاره به کمک 40 میلیاردی عربستان در جنگ ایران و عراق به رژیم بعث صدام ادامه داد: استکبار جهانی از همان ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز همه توطئه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و حتی نظامی خود را به کار گرفته است تا نظام مقدس جمهوری اسلامی را نابود کند، برای نمونه می‌توان به جنگ 8 ساله دفاع مقدس و اذعان ولیعهد اسبق عربستان مبنی بر کمک 40 میلیاردی این کشور به رژیم بعث اشاره کرد، البته تأکید می‌کنم این کمک‌ها فقط منحصر به عربستان نیست و همه جهان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی قد علم کرده تا الآن هم آرام ننشسته‌اند.
وی با تأکید بر مطالعه تاریخ 13 آبان افزود: دشمن، انقلاب اسلامی را در وضعیتی می‌بیند که استکبار را به نابودی می‌کشاند؛ امروز آمریکا، قدرتی که برخی از او به‌عنوان کدخدا یاد می‌کنند در حال فروپاشی است؛ به‌طوری‌که هیأت علمی‌ها دانشگاه‌های آمریکا در مقالات خود اذعان به این موضوع دارند و در بیش از 70 درصد این مقالات، علت این فروپاشی، انقلاب اسلامی مطرح می‌شده است، چراکه مبنا این نظام مقدس، اسلام ناب محمدی و قرآن کریم است.
مصلحی با تأکید بر مسأله نفوذ ابراز داشت: طراحی که دشمن امروز برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی دارد بر مبنا نفوذ است و سرمایه‌گذاری جدی هم بر روی انجام داده است و در برخی از دست‌اندازها موفق هم بوده است، اما نتوانسته و نخواهد توانست که بر روی مسیر اصلی قرار بگیرد.
وزیر سابق اطلاعات نفوذ را به دو نوع موردی و جریانی تقسیم کرد و در توضیح نفوذ موردی بیان داشت: در نفوذ موردی نخستین قدم ترور فیزیکی است، یعنی همان ترور نخبگان و افراد تأثیرگذار جامعه که می‌توان به ترور دانشمندان هسته‌ای اشاره کرد، البته نوع واکنش و جنبش دانشجویان ما در آن سال این حرکت را متوقف کرد.
نفوذبه بالاترین سطوح کشور
وی اضافه کرد: مرحله دوم ترور موردی، ترور شخصی است، یعنی تربیت جاسوس و نفوذ آن تا بالاترین سطوح جامعه، برای نمونه می‌توان به ادعای جان کری اشاره کرد؛ او می‌گوید: «من هر زمان که می‌خواستم با ظریف مذاکره کنم ابتدا با عامل نفوذی‌مان صحبت می‌کردم و هر آنچه او می‌گفت را در جلسه مطرح می‌کردم»، این فردی که جان کری از او یاد می کند دریک مقطع زمانی، معاون امور بین‌الملل شورای عالی امنیت ملی کشور بوده است.
مصلحی تصریح داشت: سومین مرحله تأثیر و نفوذ بر روی افکار شخصیت است، به‌طور مثال کدیور که یک آخوند انقلابی بود، با تمرکز CIA و MI6 او امروز برخلاف گذشته‌اش در راستای اهداف این سازمان‌ها در آمریکا مشغول فعالیت است و یا در سال 68 این سازمان‌ها بر روی سروش تمرکز کردند و الآن او هم همچون کدیور در دست دشمن است، در آخرین مرحله موردی، دشمن بر روی شخص سرمایه‌گذاری می‌کند تا در یک پروژه طولانی مثلاً 30 ساله بتواند از آن استفاده کند و مشابه این موضوع در تاریخ اسلام به‌خوبی قابل‌درک است.
ریشه مشکلات امروز جامعه در اشتباهات محاسباتی مردم و مسؤولان است
وزیر سابق اطلاعات در ادامه به تبیین نفوذ جریانی پرداخت و بیان داشت: فعالیت‌های نفوذ جریانی به‌منظور جریان سازی در کشور طراحی می‌شود و طی 6 سال اخیر شاهد انواع این جریان سازی‌ها در کشور بوده‌ایم، یکی از چیزهایی که در این نفوذ از آن استفاده می‌شود این است که مردم، مسؤولان و نخبگان را دچار اشتباه محاسباتی کنند؛ از همین رو مشکلاتی که امروز در کشور وجود دارد، ناشی از همین اشتباهات محاسباتی است.
وی ابراز داشت: در نفوذ جریانی نخستین کار تهدید و ترس است و در انتخابات ریاست جمهوری این مسأله به‌خوبی مشهود بود و دوقطبی کشور بر اساس جنگ و صلح شکل گرفت و یا در بحث تهدید، در موضوع برجام، هر زمان که بنابود مذاکره انجام بگیرد اوباما شب و یا صبح روز قبل از مذاکره اعلام می‌کرد گزینه‌های نظامی ما روی میز است و در دانشگاه تهران ظریف بر این مسأله دامن زد، که البته هوشیاری دستگاه‌های نظامی ما، پیرو بازدید وزیر خارجه از برخی مراکز نظامی او را متوجه این اشتباهش کرد.
مصلحی خاطرنشان کرد: اقدام دوم در نفوذ جریان ساز، دادن وعده دروغ است که نمونه‌های این بحث را هم به‌خوبی می‌توان در مسأله برجام دید و آخرین مرحله مشغول کردن مسؤولان و مردم به خیال‌پردازی و آرزوهای دورودراز است.
برجام ابزاری برای هم‌نشینی ایران وآمریکا
وزیر سابق اطلاعات در ادامه متذکر شد: مسائل مطرح‌شده فقط برای روشنگری است، نه دوقطبی‌سازی؛ از همین رو باید آگاهانه و با بصیرت عمل کرد تا دوقطبی سازی در کشور شکل نگیرد چرا دشمن تمام تلاشش را بر آن گرفته تا کشور ایران را همچون کشور لیبی دوقطبی و یا چندقطبی کند تا این‌گونه از داخل توسط خود مردم ازهم‌پاشیده شود.
وی در ادامه یادآور شد: 4 سال پیش استکبار جهانی برنامه‌ای با مبنای 6 طرح برای مقابله با انقلاب اسلامی طراحی کرد، نخستین طرح مسأله برجام بود، چراکه برجام را ابزاری می‌دانستند تا وزیر خارجه آمریکا و ایران در مقابل هم بنشینند و گفت‌وگو کنند؛ والا برجام به‌طور حقیقی و بدین شکل که برخی‌ها با لذت از آن می‌گویند، برای آن‌ها معنایی ندارد، اقدام دوم افزایش سرسام‌آور قیمت دلار بود که هنوز هم ادامه دارد، سوم ایجاد نارضایتی عمومی بود، که البته در این طرح در سال 88 شکست مواجه شد، همچنین جلوگیری از بازگشت هسته‌ای ازجمله 6 طرح این برنامه هستند.
مصلحی گفت: به لطف خداوند جایگاه دستگاه اطلاعات ما جایگاه بلندی است و ضعف بزرگ دشمن هم همین است که هر کاری کرد چراکه او هر تصمیم بگیرد و اقدامی کنند از همان ابتدا کار ما متوجه این موضوع خواهیم شد، دستگیری زم برای چندمین بار تمام دنیا، به‌خصوص فرانسه را بسیار متعجب کرد و سیستم ضدانقلاب را به تکاپو انداخت.
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
تحلیلی بر اظهارات امروز آقای روحانی در یزد| رادیکالیسم سوخته!
سخنان امروز آقای رئیس‌جمهور در یزد یادآور برخی اظهارات رادیکال او در ایام انتخابات ۹۶ بود با این تفاوت که دیگر کمتر کسی از این دست صحبت‌های روحانی استقبال می‌کند و حتی برخی دوستان او هم رسماً از آن انتقاد می‌کنند.
  • ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹
تحلیلی بر اظهارات امروز آقای روحانی در یزد| رادیکالیسم سوخته!

گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم- محمدعلی سافلی: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز دومین سفر خود به استان یزد (از زمان شروع ریاست جمهوری) را آغاز کرد؛ سفری که از مدت‌ها قبل تیم رسانه‌‌ای رئیس جمهور مانور زیادی روی آن انجام داده بود و حکایت از گفتن سخنان متفاوت داشت.
وی در سخنرانی در میدان امیرچخماق یزد اظهارات تندی کرد که بیشتر ناظر به انتقاد شدید از قوه قضائیه و زیر سوال بردن اقدامات اخیر آن بود و گفت "با کشاندن چندنفر به دادگاه و تبلیغ مبارزه با فساد، سرِ مردم کلاه نمی‌رود!"
این اظهارات رئیس‌جمهور را می‌توان در چند لایه بررسی کرد. برای پی بردن به علت حمله دوباره روحانی به قوه قضاییه باید به عملکرد ماه‌های اخیر این نهاد نگاهی انداخت تا منظور روحانی از «چند نفر» که به دادگاه کشیده شدند روشن شود.
قوه قضائیه از زمان روی کارآمدن حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی مبارزه جدی با فساد را آغاز کرده و غیر از برخورد با برخی قضات و کارکنان سابق دستگاه قضائی و همچنین چهره‌هایی از جناح‌های مختلف، از جمله پرونده‌های دیگری که در دستگاه قضا رسیدگی شد -یا در حال رسیدگی است- متعلق به برخی وابستگان دولت روحانی است.
«حسین فریدون» برادر رئیس‌جمهور ماه گذشته به اتهام اخذ رشوه به 5 سال حبس قطعی و رد مال به مبلغ 31 میلیارد تومان محکوم شده‌است. پرونده شبنم نعمت‌زاده دختر محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت دولت یازدهم نیز به اتهام «احتکار دارو» درحال رسیدگی است و علی‌اشرف پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی نیز به اتهام خصوصی‌سازی‌های بدون ضابطه و افسارگسیخته در بازداشت به‌سر می‌برد.
اگرچه رئیس‌جمهور در جریان مراحل رسیدگی به پرونده وابستگان دولتش ورود علنی نداشت اما موضع‌گیری‌ روزهای گذشته‌اش علیه دستگاه قضایی نشان می‌دهد احتمالاً از احکام صادرشده دلخور بوده و انتظار چنین برخوردی را نداشته است. روحانی در نشست خبری اخیر خود نیز در واکنش به برخوردهای قوه قضاییه با فساد، این مبارزه را تبلیغاتی و هیجانی دانسته بود.
فارغ از وجه غریزی این اظهارات که احتمالاً ناشی از ناراحتی از برخورد با برادر رئیس‌جمهور است، سخنان امروز روحانی را باید در راستای علاقه وی به رادیکالیسم تفسیر کرد. همانطور که در ابتدای متن گفته شد، از روزهای گذشته فضاسازی سنگینی درباره سفر به یزد انجام شده بود، پوسترهایی طراحی شده بود که قرار است رئیس‌جمهور در سخنرانی‌اش از «ناگفته‌ها» بگوید! رئیس دفتر رئیس‌جمهور هم خبر از اختصاص بودجه‌ ویژه به یزد در این سفر خبر داد تا توجهات را به سمت صحبت‌های روحانی جلب کنند.
حسن روحانی ,

نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس، در رادیکال شدن دوباره حسن روحانی بی تاثیر نیست و اگرچه حدی از رادیکالیسم از روحیه وی جدا نیست اما در موعد انتخابات همیشه سعی می‌کند با مضاعف کردن رادیکالیسم فضای اذهان را از موضوعات مهمی چون مشکلات معیشتی و اقتصادی و در واقع کارنامه‌ی خود منحرف کرده و به سمت موضوعات دیگری بکشاند. سال 92 وی توانست با استفاده از این ابزار نداشتن کارنامه کاری و بی‌برنامه بودن خود را در بین سایر نامزدها دور بزند و سال 96 هم که باید درباره کارنامه اقتصادی دولت توضیح می‌داد توانست با تند کردن فضا در مناظره‌ آخر، از آن بهره ببرد.
در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری شاهد بودیم آقای روحانی آنچنان تند رفت که به‌جای نقد رقبا، گاهی نظام و انقلاب را متهم کرده و در اظهارنظری که مورد استقبال ضدانقلاب هم قرار گرفت، رقبایش را کسانی معرفی کرد که در طول 38 سال فقط اعدام و زندان بلد بودند و زبان‌ها را بریده و لب‌ها را دوخته‌اند.
این صحبت‌های روحانی آنچنان رادیکال بود که با واکنش اصلاح‌طلبان هم روبه‌رو شد. الیاس حضرتی همان زمان در یادداشتی سخنان وی را عامل سوءاستفاده دشمنان دانست که ادعاهای ناروای خود را علیه جمهوری اسلامی تکرار خواهند کرد.
حجت‌الاسلام موسوی تبریزی رئیس مجمع محققین و مدرسین حوزه نیز در گفت‌وگویی آن اظهارات را «طغیان» و «ناعادلانه» قلمداد کرده و گفت: من آن تعبیرات را دوست نداشتم چون دیگران هم می‌توانستند تعبیرهای دیگری را در مورد روحانی بگویند که هیچ کدامشان منصفانه نبود. سعید حجاریان هم بعد از انتخابات با انتقاد شدید از برخی مواضع روحانی به او هشدار داد که «هرکه بخواهد اوضاع را آشوب‌ناک کند، بازنده است.» (خبرگزاری تسنیم - 10 تیر 1396)
نتیجه رادیکال کردن فضای سیاسی کشور اگرچه برای روحانی در مقاطعی مانند سال 92 سود داشت اما در درازمدت به زیان وی منجر شد. وی بعد از سودبردن از فضای خودساخته رادیکالی، در یک انفعال جدی به سر می‌بُرد و نمی‌دانست فردای پیروزی دقیقاً چه باید بکند؟ سال 96 توانست نارکارآمدی خود را پنهان کند و بعد از پیروزی در انتخابات تمام تلاشش حفظ برجام بود اما خروج آمریکا از برجام و وقت‌کُشی اروپایی‌ها در اجرای تعهدات خود در قبال ایران موجب شده تا دولت روحانی در یک تعلیق به‌سر ببرد. در این شرایط تنها امید وی برای حفظ دولت و پیروزی هم‌حزبی‌هایش در انتخابات اسفندماه، استفاده دوباره از ابزار رادیکالیسم است. شگرد سوخته‌ای که حتی حامیان وی و اصلاح‌طلبان هم از آن نه تنها استقبال نکردند بلکه لب به انتقاد گشودند.
صدرا محقق خبرنگار روزنامه شرق در توئیتی با اشاره به سلام روحانی به سید محمد خاتمی در سخنرانی امروزش نوشت: جا داشت یه وعده رفع حصر هم می‌داد و در ادامه از گوش‌های مخملی ما هم یاد می‌کرد!" یکی دیگر از خبرنگاران اصلاح‌طلب نیز در توئیتی نوشت: سخنرانی امروز ‎روحانی بیشتر شبیه نطق انتخاباتی بود . از ‎روحانی در این موقعیت انتظار می رود بجای نطق و تهدید به افشا، به اقدام عملی دست بزند. فرصت به سرعت از دست می رود."
حسن روحانی ,

سید محمود دعایی از اصلاح‌طلبان قدیمی و مدیر مسئول روزنامه اطلاعات نیز با بیان اینکه نباید سد راه کسانی شد که در حال حاضر با قدرت و قوت خدمات ارزشمندی را ارائه می‌دهند، گفت: این صحبت‌ها قطعاً از اشتباهات آقای روحانی است. اگر خدای نکرده آقای روحانی مطالبی را بیان کرده که تعریضی به قوه قضاییه و آیت‌الله رئیسی است، قطعا این مورد از اشتباهات وی است.
همانطور که می‌بینیم رادیکالیسم روحانی برخلاف گذشته نه تنها عامل پیروزی نیست بلکه به تعبیر حجاریان از این به بعد بازنده خواهد بود. برداشتِ چه منتقدان و چه حامیان روحانی از این اظهارات یک ژست انتخاباتی است و شگرد سوخته‌ای است که دیگر نمی‌تواند افکار عمومی را اقناع کند.
شاید برخی در ادامه درصدد نقد اظهارات روحانی بربیایند، اما باید توجه کرد روحانی از چند جهت «غیر قابل نقد» است چراکه اگر هدف از نقد، اصلاح وی باشد تجربه این 6 سال نشان داده وی توجه چندانی به این مسائل ندارد. همچنین اگر منظور از نقد، توجه دادن افکار عمومی به نواقص و کاستی‌های دولت آقای روحانی باشد، نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ایشان در این مسئله هم تا حد زیادی اشباع است؛ لذا به نظر می‌رسد دلیل چندانی هم برای نقد او وجود ندارد.
انتهای پبام/
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
بهمنی: ماجرای تخلف ۲ میلیارد دلاری به دولت خاتمی و روحانی مربوط است
محمود بهمنی

رئیس کل اسبق بانک مرکزی با تکذیب اظهارات دیروز حسن روحانی مبنی بر تعلل دولت قبل در بازگرداندن ۲ میلیارد دلار به کشور گفت: خرید اوراق در دولت های قبل‌تر، خاتمی و تعلل هم توسط دولت روحانی بوده است.
به گزارش مشرق، محمود بهمنی، رئیس کل اسبق بانک مرکزی در واکنش به اظهارات رییس جمهور در یزد مبنی بر تعلل دولت قبل در وصول ۲ میلیارد دلار و مصادره آن توسط دولت آمریکا در سال ۹۵ اظهار داشت: اولا آقایان چرا پس از ۶ سال الان به یادشان آمد که درباره این مساله صحبت کنند؟
بیشتر بخوانید:
دلارهای گم‌نشده، پیدا شده!

وی افزود: اطلاعات این موضوع در بانک مرکزی موجود است و بجای فرافکنی بهتر است سراغ آرشیو بانک مرکزی بروند و اطلاعات دقیق را به مردم اعلام کنند.
بهمنی با بیان اینکه امکان برداشت اوراق تا زمان سررسید وجود ندارد، تصریح کرد: سررسید این اوراق در دولت ما نبود؛ چرا آقایان در همین دولت اقدامی برای وصول ۲ میلیارد دلار نکردند.
ببینید:
فیلم/ سخنگوی قوه قضاییه: وزیر نفت و رئیس بانک مرکزی از برخی مواردی که روحانی گفت بی‌اطلاع بودند

رییس کل بانک مرکزی در دولت احمدی نژاد به مسولان دولت فعلی توصیه کرد تا پرونده های موجود در بانک مرکزی را با دقت مطالعه کنند و افزود: این اوراق در دولت نهم و دهم گرفته نشده است و زمان خرید آن مربوط به دولت های قبل است. ضمن آنکه زمان سررسید اوراق نیز در دولت قبل نبوده است.
بهمنی اظهارات مربوط به تعلل دولت قبل برای وصول ۲ میلیارد دلار را تکذیب کرد و گفت: اگر آقایان مدعی حقوق بیت المال هستند چرا خودشان اقدامی برای احیای حقوق بیت المال انجام نمی دهند؟
رسانه های دولتی بعد از سخنان دیروز روحانی مدعی شدند: "در سال ۱۳۸۶ از محل فروش نفت ایران، دولت محمود احمدی‌نژاد مقادیری اوراق بهادار از طریق یک کارگزار لوکزامبورگی به نام «کلیر استریم» خریداری کرد؛ این کارگزار بخشی از این اوراق را در اروپا و بخش دیگری را به‌صورت فیزیکی در «سیتی بانک»نیویورک نگهداری می‌کرده است.ایران حدود ۱۰ ماه بعد از اعلام کارگزار لوکزامبورگی فرصت داشته تا مابقی اوراق قرضه را پس از فروش به داخل کشور منتقل کند، اما بنا به دلایلی از جمله مناسب نبودن شرایط بازار اقدامی برای به بروش رساندن مابقی این اوراق انجام نشد."
منبع: تسنیم
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
آیلپ چیست؟

اخبار, عراق, غرب آسیا, مقالات ۱۹ آبان ۱۳۹۸


آیلپ (IYLEP- Iraqi Young Leaders Exchange Program)، یک برنامه آموزشی مختص نوجوانان عراقی است که توسط سفارت ایالات متحده در بغداد و دفتر فرهنگی وزارت امور خارجه ایالات متحده طراحی می‌شود.
شروع هر برنامه پس از ثبت نام متقاضیان و بررسی شرایط هر یک از آنان، با سفر چهار هفته‌ای به آمریکا در ماه‌های ژوئیه و آگوست آغاز می‌شود.

بازوی اجرایی این برنامه سازمان یادگیری جهانی (world Learning) است که در مسئولیت حفظ ارتباط با اعضای شرکت‌کننده در هر دوره و برگزاری برنامه‌های مختلف در طول سال با هدف تثبیت و شبکه‌سازی اعضا را بر عهده دارد.

از زمان آغاز به کار برنامه آیلپ در سال ۲۰۰۷ تا سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۵۰۰ نوجوان عراقی تحت آموزش و تربیت این برنامه قرار گرفته‌اند. تمرکز اصلی این برنامه بر آموزش دانش آموزان دبیرستانی ۱۵ تا ۱۷ سال عنوان شده است. در طول سفر چهار هفته‌ای به آمریکا نیز عمده آموزش‌ها توسط مربیان عراقی انجام می‌گیرد که خود پیش از این، آموزش‌های لازم را دیده‌اند.

بر اساس آماری که از شرکت‌کنندگان دوره سال ۲۰۱۸ وجود دارد، ۶۰ درصد آنان دانش آموزان دختر و حدود ۵۰ درصد آنان از استان‌های شیعه نشین عراق بوده‌اند. حضور و مشارکت در این برنامه هیچ هزینه‌ای برای دانش آموزان متقاضی ندارد و همه هزینه‌ها از جمله سفر چهار هفته‌ای توسط وزارت امور خارجه آمریکا تأمین می‌شود.


امکان حضور دانش آموزان از همه استان‌های عراق در این برنامه فراهم است. همچنین در طول سفر چهار هفته‌ای به آمریکا، دانش آموزان منتخب آمریکایی نیز در فعالیت‌های برنامه با دانش آموزان عراقی مشارکت می‌کنند. معمولاً شش ماه بعد از پایان هر سفر نیز نشست مشترکی در اربیل عراق برگزار می‌شود که در آن همه شرکت‌کنندگان گرد هم جمع می‌شوند.

از جمله اهداف اصلی این برنامه که از سوی وزارت امور خارجه آمریکا بیان شده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
تقویت تفاهم متقابل بین مردم ایالات متحده و مردم عراق، آموزش و تقویت مشارکت‌های مدنی به جوانان عراقی، آشنایی شرکت‌کنندگان با حقوق شهروندی و مسئولیت‌های اجتماعی، تقویت مهارت‌های رهبری جوانان عراقی، تربیت کادر دارای احساس مسئولیت از جوانان عراقی.

همچنین در توضیح اهداف دوره چهار هفته‌ای در آمریکا، آمده که در این مدت آشناساختن نوجوانان عراقی با فرهنگ زندگی آمریکایی، آگاهی از موضوعات به روز جهان و تقویت برقراری ارتباط بین جوانان از جنسیت، قومیت و مذاهب مختلف هدف گذاری شده است. این هدف از طریق برنامه‌های مانند بازدیدهای میدانی از موسسات و انجمن‌های مختلف، کلاس‌های آموزشی، گفت و گو با فعالان اجتماعی و… انجام می‌گیرد.


عمده جوانانی که در این برنامه شرکت می‌کنند در فضای مجازی شروع به فعالیت گسترده می‌کنند. فعالیت آنان نیز عمدتاً حول موضوعات اجتماعی و تحولات روز عراق انجام می‌گیرد. به عنوان نمونه یکی از کسانیکه در این برنامه حضور داشتند در بصره شبکه‌ای از داوطلبان را برای کمک به پناهندگان و آوارگان این استان ایجاد کرده‌اند. اعضای این شبکه برای بیش از ۳۰۰ خانواده پول، لباس، غذا و دارو تهیه می‌کنند این گروه با داشتن بیش از چهار هزار دنبال کننده در فیسبوک، حضور موثری در رسانه‌های اجتماعی دارد.روان سالم، یکی از صدها جوان عراقی است که پس از شرکت در این دوره تبدیل به یک فعالان فضای مجازی عراق شده که اقدام به جهت‌دهی و ایفای نقش مهم در اعتراضات اخیر عراق کرده است.این برنامه در بخشی از برنامه‌ها و طرح‌های دیگر مانند “رهبران جوان جهانی” (Young Global Leaders) و برنامه “Digital Young Leaders Exchange Program” است که هر کدام دارای بر روی بخشی از اهداف تمرکز بیشتری دارند.

یادداشت: ازرقی
 

khabari1

New Member
عضو تازه
دوستان با توجه به التهابي كه واسه مقوله تبديل ارز بوجود اومده دوستان زيادي در انديشه تبديل منابع مالي خود به ارز و بويژه دلار و يورو هستند.....دو ايده متمايز وجود دارد.....

1- رشد دلار و يورو همچنان شتابان خواهد بود و سود سرشاري نصيب فعالان خواهد نمود......

2- اين جو ملتهب بزودي برچيده خواهد شد و دوستان متضرر خواهند گرديد....

جهت روشن شدن ابعاد مختلف اين داستان لطفا دوستان مطلع اطلاعرساني نمايند.....مرسي.....
تا بحث دلار داغه خبر تازه رو هم ببینید که یکی از نزدیکان آقای احمدی‌نژاد ۲۲ میلیارد دلار ناقابل دزدیده!
 
بالا