#####دلار آمريكا سود فراوان و يا تله براي سرمايه افراد#####

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
هر خیانتی که در کشور انجام شده با حمایت یک سفارتخانه صورت می‌گیرد

ابوالقاسم طالبی در ادامه در خصوص نشان دادن دشمنی‌های غرب علیه ایران، گفت: من به دنبال حقیقت بوده و هستم و حقیقت این است که در 300 سال گذشته اگر ایران ذره ذره، تکه تکه و جدا شده است، به دست سیاستمداران باهوش سفارتخانه‌ها بوده است و هر خیانتی که در این کشور انجام شده متوجه می‌شویم که یک سفارتخانه از آن حمایت می‌کرده است.

* همه افراد خائن به یک جریان مالی و فکری وصل می‌شوند

وی در ادامه افزود: همه افراد خائن در این کشور به یک جریان مالی و فکری وصل می‌شوند و آن‌ها می‌گویند تو کشورت را بفروش تا به تو امکانات مالی و غیره بدهیم.

طالبی در خصوص وطن‌دوستی گفت: اگر در هر جایگاهی که هستیم وطن‌مان را دوست داشته باشیم و سرمان را بالا گرفته و بگوییم من یک ایرانی‌ام و دشمن وطن را دشمن خودمان بدانیم، خیانت به وطن‌ به وجود نخواهد آمد و من هم یکی از این افرادی هستم که هر کس دشمن مردم کشورم باشد دشمن من نیز هست.
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
نماینده عراقی خبر دادآمریکا عناصری از «منافقین» را به عراق بازگردانده و در حال آموزش آنان است
یک نماینده عراقی فاش کرد آمریکا در پی تصمیم عقب‌نشینی از سوریه، شماری از عناصر گروهک منافقین را به عراق بازگردانده و در حال آموزش آنان در شمال این کشور است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد البلداوی» نماینده‌ای از لیست «البناء» در پارلمان عراق، روز شنبه گفت که نیروهای آمریکایی عناصری از گروهک منافقین را به عراق بازگردانده است.
البلداوی گفت، آمریکا عناصری از «سازمان موسوم به مجاهدین خلق ایران را همزمان با [اخبار] خروج آمریکا از سوریه» به عراق بازگردانده و مقرهای نیروهای آمریکایی در شمال عراق میزبان آنان و در حال آموزش آنان است.
این نماینده عراقی به وبگاه خبری «المعلومه» عراق گفت: آمریکا تلاش می‌کند پس از خروجش از سوریه، ثبات ایران و ثبات خاورمیانه را بر هم بزند.اردوگاه‌های ارتش آمریکا میزبان عناصری از سازمان [مجاهدین] خلق است که اکنون در حال تسلیح و آموزش آنان برای هدایت یک توطئه است».
البلداوی همه سیاستمداران عراقی را به توجه به این موضوع و ممانعت از هدف قرار گرفتن کشورهای همسایه عراق شد؛ کشورهایی که در جنگ با تروریسم کمک عراق بودند.
کارشناس عراقی: آمریکا در پی هدف گرفتن ایران و سوریه از خاک عراق است
«حافظ آل بشاره» کارشناس امور سیاسی عراقی به وبگاه خبری المعلومه این کشور گفت: نشانه‌هایی دیده می‌شود مبنی بر اینکه دونالد ترامپ تصمیم خروج از سوریه را اجرا نمی‌کند مگر بعد از آنکه نیروهایش وضعیتی خاص در عراق پیدا کنند به طوری که بتوانند قادر باشند در امور سوریه و ایران دخالت کنند.
به گفته این کارشناس عراقی، آمریکا تلاش می‌کند ایران و سوریه را از خاک عراق هدف بگیرد. ترامپ سازمان تروریستی [مجاهدین] خلق را آورده که بتواند از خاک عراق علیه ایران عملیات کند.
او با اشاره به حضور نیروهای آمریکایی در پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار در غرب عراق و همچنین در پایگاه‌های کردستان، تأکید کرد که آمریکا دهها عنصر از سازمان تروریستی منافقین را به عراق آورده و در حال آماده‌سازی آنان برای اجرای حملاتی به [یا در ] ایران است.
آل بشاره یادآوری کرد که در صورت خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، آنها به خاک عراق منتقل می‌شوند و دولت و پارلمان باید علیه این اقدام ترامپ که می‌خواهد بدون اطلاع بغداد آن را انجام دهد، موضع بگیرند.
بعد از سفر سرزده دونالد ترامپ به غرب عراق و بازدید از نیروهای آمریکایی در پایگاه هوایی عین الاسد به مناسبت سال نو میلادی (+)، سیاسیون و رسانه‌های عراقی به این سفر که گفته می‌شود بدون اطلاع قبلی بغداد بوده اعتراض کردند. هرچند برخی مقامات دولتی گفتند که بغداد از این سفر مطلع بوده اما اعتراض‌ها به نحوه رفتار ترامپ و عدم سفر او به بغداد برای دیدار رسمی با سران عراق، ادامه دارد.
ائتلاف «البناء» در بیانیه‌ای سفر ترامپ را نقض آشکار هنجارهای دیپلماتیک و «غیرقابل قبول» توصیف کرد و از دولت خواست فوراً سفیر آمریکا در بغداد را احضار کند. این ائتلاف همچنین از تمامی احزاب سیاسی خواست متحد شوند و به حضور نظامی آمریکا در خاک عراق پایان دهند.
در پی واکنش منفی محافل سیاسی عراق به سفر از پیش اعلام‌نشده ترامپ دفتر «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد مسئولان آمریکایی از قبل بغداد را از این سفر مطلع کرده بودند.
انتهای پیام/ص
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
گزارش تحلیلی مشرق؛
توطئه جدید ضدایرانی آمریکا در عراق/ آیا منافقین به یک قدمی مرزهای ایران بازمی‌گردند؟

آمریکا در مرحله خروج نیروهای خود از سوریه مصمم است که از تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل های خود ضد ایران استفاده کند. یکی از این موارد گروهک تروریستی منافقین است که توسط آمریکا حمایت سیاسی و تبلیغاتی می‌شود و تامین هزینه‌های آن بر عهده عربستان سعودی است. به نظر می‌رسد آمریکا در شرایط کنونی به دنبال استفاده از برگه فشار منافقین در مرزهای پیرامونی جمهوری اسلامی ایران است.​
به این ترتیب به نظر می رسد آمریکا از پتانسیل‌های دیگر نظیر گروه‌های تروریستیکومله و پژاک و سایر جریان‌های تکفیری مورد حمایت عربستان نیز بهره برداری کند تا شاید بتواند مرزهای پیرامونی ایران را ناامن کرده و آشوب‌های منطقه‌ای در بخش‌های مختلف کشور ایجاد کند. طرح و برنامه آمریکا بر اساسی که ذکر شد، قطعی است. اما اینکه آنها از چه جغرافیا و با چه شرایط و ظرفیتی از این اهرم‌ها استفاده خواهند کرد، این موضوع قابل بحث است.
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد
به گزارش مشرق، سید یاسر جبرائیلی در اینستاگرام پستی با عنوان " مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد" را منتشر کرد که در ادامه می‌آید:

هشت وزیر دولت آقای روحانی به رهبر انقلاب درباره الحاق به کنوانسیون‌های تکلیفی FATFنامه نوشته‌اند.
به خاطر داشته باشیم، فردا که خسارات FATF آشکار شد، همین جماعت آن را "تصمیم نظام" خواهند خواند، چنانکه در قصه برجام چنین کردند.
اعضای دولت آقای روحانی نه حاضرند تضمین بدهند که با اجرای FATF مسئله مبادلات بانکی ما حل خواهد شد، و نه حاضرند تضمین بدهند که با اجرای FATF مشکلی برای کشور پیش نخواهد آمد، بلکه صرفاً می‌گویند اگر دستورات FATF اجرا نشود، مشکلات بیشتر خواهد شد!
این نحوه مواجهه با مسئله، نوعی باج‌خواهی و مسئولیت‌گریزی توامان است که فقط در داستان راهزنان و گروگان‌گیران شنیده‌ایم. مبادلات بانکی را که در اختیار کامل دولت است، گروگان گرفته‌اند و می‌گویند اگر درخواست‌های ما را انجام ندهید، وضعیت مبادلات بانکی بدتر می‌شود، اما اگر درخواست ما را انجام دادید، درباره بهبود یا بدتر نشدن وضعیت مبادلات بانکی هیچ تضمینی نمی‌دهیم!
دولت آقای روحانی به جای نامه‌نگاری با رهبر انقلاب، باید درباره فرجام FATF تضمین‌های سلبی و ایجابی لازم را بدهد. تضمین بدهند که اولاً هیچ گونه مشکلی از ناحیه این کنوانسیون‌ها برای کشور پیش نخواهد آمد، ثانیاً باید دقیقاً مشخص کنند کدام مشکل بانکی به چه نحوی حل خواهد شد و فی‌المثل در وضعیت مشخص "الف" در مبادلات، پس از الحاق به CFT و پالرمو چه تغییری ایجاد خواهد شد.
با کلی گویی و هوچی‌گری حق ندارند کشور را وارد یک باتلاق دیگر کنند و بعد از روشن شدن فرجام ماجرا بگویند این وضعیت تصمیم نظام و تقصیر ترامپ بوده است.
مجمع تشخیص مصلحت نظام وظیفه دارد با اخذ تضمین‌های مذکور، در مقابل این گروگان‌گیری بایستد.
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
مراحل کودتای آمریکا در ونزوئلا

یک کارشناس آمریکای لاتین به مراحل دخالت آمریکا در مسئله ونزوئلا پرداخته است.
به گزارش مشرق، امیر تفرشی، کارشناس مسائل آمریکای لاتین در کانال تلگرامی خود به مراحلهبحران سازی آمریکا در کشور ونزوئلا پرداخت.
کودتای آمریکا در ونزوئلا مراحل زیر را سپری می‌کند:
ایجاد شائبه تقلب در انتخابات
ایجاد دو دستگی و تفرقه در بین مردم
خرابکاری در بازار و ایجاد #نارضایتی
کاهش شدید ارزش پول ملی
تحریم و افزایش فشارهای اقتصادی
معرفی یکی از رهبران #اپوزیسیون به عنوان رئیس‌جمهور
افزایش #خشونت‌های خیابانی و اجرای پروژه #کشته‌سازی
زمینه‌سازی برای دخالت بین‌المللی از سوی کشورهای همسایه و سازمان‌های منطقه‌ای
تهدید به مداخله نظامی با توجیهات حقوق بشری
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
فارس گزارش می‌دهد
الگوی جنگ سرخپوست-سرخپوست راهکار قدیمی آمریکا/یارگیری آمریکا در جنگ اقتصادی از داخل ایران

همانگونه که آمریکا در دوران های مختلف از هم‌پیمانان بومی برای نابودی دشمنان خود استفاده کرده، در جنگ اقتصادی نیز یک هم‌پیمانی میان آمریکا و برخی از بازیگران اقتصادی ایرانی برای خودتحریمی و موثرتر شدن تحریم‌ها به وجود آمده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، «دشمنت را به دست خودش نابود کن!» این استراتژی سلطه‌گران است و با استفاده از این استراتژی، در بسیاری از موارد که پیروزی برای آن ها دشوار می‌شود، دشمن خود را نابود می‌کنند. تاریخ استعماری آمریکا مملو از مواردی است که در اشغال سرزمین دیگران، با بخشی از بومیان هم‌پیمان شده و دست به نابودی مردم آن سرزمین زده اند. یکی از دلایل موفقیت استعمار در هند و آفریقا و آمریکای سرخپوستان و... «همپیمانان بومی» استعمارگران بوده است.
*شکست سرخپوستان به دست سرخپوستان
آمریکایی‌ها، زمانی توانستند سرخپوستان را شکست دهند که با همکاری بخشی از سرخپوستان، برای پوست سر هر سرخپوست جایزه تعیین کردند. مسابقه بر سر کشتن سرخپوستان و کندن پوست سر آنان به وجود آمد و نرخ «پوست سر» سرخ‌پوستان به ۱۰۰ پوند رسید. وضعیت به حدی رسید که پیوستن به شرکتهای «پوست کنی» با صرفه تر از جستجو در معادن طلا شد و بدین ترتیب سرخپوستان به دست خودشان نابود شدند.
*هم‌پیمانان بومی، عامل حفظ نظام سلطه در دوره استعمار نو
این استراتژی در استعمار سنتی، نو و فرانو به اشکال گوناگون استفاده شده است. در این استراتژی، راهکار اصلی اعمال سلطه، ایجاد طبقه‌ای است که رابطه سلطه‌گر و سلطه‌پذیر برای آن‌ها سود داشته باشد. این افراد ضمن حفظ وضع موجود، به نحوی منابع را سامان می‌دهند که سیستم سلطه‌گر/سلطه‌پذیر را حفظ کنند. در استعمار فرانو این طبقه، به طبقه مرفه جدیدی تبدیل می‌شود که نه‌تنها به نابرابری در کشورها دامن می‌زند که با رویکرد اشرافی به فرهنگ، سیاست، اقتصاد و اجتماع نگاه کرده و کشور را در چرخه‌ای می‌اندازد که سلطه و نابرابری را بازتولید کند. این طبقه حیات و قدرت یافتن خود را در ارتباط و همراهی بیشتر با سلطه گر می بیند و حفظ نظم موجود در جهان برای آن ها سودآور است. شکل‌گیری طبقه مرفه ذی‌نفع یک ابزار جدی برای ادامه استعمار فرانو است. این مسئله که شاید قلب سلطه در دوره استعمار نو و فرانو به شمار می‌آید، شامل شکل‌دهی طبقه‌ای از رهبران بومی است که منافع قدرت‌های خارجی را با پز منافع ملی و با چارچوبی به‌ظاهر دموکراتیک تأمین کنند.
*یارگیری آمریکا در جنگ اقتصادی از داخل ایران بعد از اجرایی شدن برجام
این روند در جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران نیز قابل مشاهده است. پس از برجام، آمریکا بخشی از اقتصاد ایران را سفید و بخش دیگری را سیاه اعلام کرد یعنی برخی از نهادهای تحریمی از لیست تحریمی آمریکا (SDN) خارج شدند و برخی دیگر از نهادهای ایرانی در این لیست باقی ماندند. خارج شدگان از لیست تحریمی، دست به تحریم باقی ماندگان در تحریم زدند جنگ اقتصادی آمریکایی-ایرانی تبدیل به ایرانی-ایرانی (خودتحریمی) شد. در این زمینه می توان به عدم ارائه خدمات ارزی توسط برخی بانک ها به قرارگاه خاتم الانبیا پس از اجرای برجام اشاره کرد. پس از اجرای FATF نیز جنگ ایرانی-ایرانی به شدت افزایش خواهد یافت زیرا شفافیت فضای اقتصادی ایران برای آمریکا افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه نهادها، شرکتها و بانکها برای این که تحریم نشوند، دست به تحریم نهادهای تحریمی می زنند.
*قدرتمند شدن هم‌پیمانان بومی بعد از خروج آمریکا از برجام
در جریان خروج آمریکا از برجام، نهادهای غیرتحریمی دوباره به لیست تحریمی بازگشتند اما اتفاق مهمی که در این زمینه رخ داد، عدم تحریم فراسرزمینی حدود 18 بانک بود. این بانک ها طوری تحریم شده اند که همچنان می توانند با بانک‌های غیرآمریکایی همکاری کنند. در واقع، آمریکا به دنبال این است که این بانک ها تعاملات اصلی کشورمان را در دست بگیرند. در شرایطی که بخش عمده اقتصاد کشور (شامل شرکت ملی نفت، بیمه، کشتیرانی، بانک مرکزی و عمده بانک های عامل) تحت تحریم های فراسرزمینی آمریکا است، این بانک ها می توانند کانال تبادلات مالی ایران با خارج از کشور باشند که در میان مدت، رشد اقتصادی بسیار شدیدی خواهند داشت و ادامه این روند می تواند فضای اقتصاد سیاسی کشور را متحول کند.
*وفاداری هم‌پیمانان بومی
هم‌پیمانان بومی سلطه‌گران، عامل حفظ نظام سلطه بوده و نفعشان در حفظ وضع موجود (یعنی ناکارآمدی نظام بانکی، تشدید تحریمها و جنگ اقتصادی) است زیرا در صورت لغو یا کاهش تحریم ها، فضای رشدی که آمریکا برای آنها ایجاد کرده است، از بین خواهد رفت. در نتیجه، باید همکاری و هماهنگی بسیاری زیادی با تحریم ها داشته باشند. بررسی سابقه بعضی از این بانک‌ها نشان می دهد که از یک سو، نقش ویژه ای در ایجاد نقدینگی و در نتیجه تورم ناشی از آن در ماه های اخیر داشته اند و از سوی دیگر، همسویی بسیار زیادی با تحریم‌های آمریکا حتی در حوزه ریالی و داخلی (خودتحریمی) دارند و در اجرای استانداردهای FATF نیز پیشرو بودهاند. بنابراین این بانک‌ها استعداد تبدیل شدن به «واسطه سلطه‌گری» نظام سلطه در ایران را دارند و می توانند مجری ایده قدیمی آمریکایی ها در مقابل مردم ایران باشد.
انتهای پیام/
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
گفت و شنود/ قاقا لی‌لی

اروپا از پولی که به بانک‌هایش منتقل کرده‌ایم سود می‌برد و کالای بنجل خود را هم به ایران قالب می‌کند و در عوض برای ما با پول خودمان قاقا لی‌لی می‌خرد!
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در گفت و شنود خود نوشت:
گفت: این «کانال ویژه مالی» - SPV - که قرار است اتحادیه اروپا برای ایران انجام بدهد یعنیروابط تجاری ایران با سایر کشورها را برقرار می‌کند و تحریم‌ها را دور می‌زند و…؟!

گفتم: عجب هالو هفت شنبه‌ای هستی! SPV در یک کلمه یعنی نفت در مقابل دارو و غذا!

گفت: یعنی اروپا از ما نفت می‌خرد و به جای پول نفت مواد غذایی و دارویی می‌دهد؟

گفتم: نه عمو جان! از ما نفت نمی‌خرد. نفت ما را تحریم کرده است. پول نفتی که به کشورهای آسیایی فروخته‌ایم به اروپا منتقل می‌شود و در مقابل خرید کالایی که آمریکا تحریم نکرده باشد به کشور فروشنده که باید حتماً اروپایی باشد، تحویل می‌شود!

گفت: یعنی اروپا از پولی که به بانک‌هایش منتقل کرده‌ایم سود می‌برد و کالای بنجل خود را هم به ایران قالب می‌کند و در عوض برای ما با پول خودمان قاقا لی‌لی می‌خرد! خب! کجای این به نفع ایران است؟!

گفتم: ای عوام! اگر کارتون تماشا می‌کردی متوجه می‌شدی که آمریکا و اروپا همان گربه نره و روباه مکار هستند که سکه طلای پینوکیو را در خاک کاشتند تا درخت سکه درآید! و بعد با تاکتیک بُرد بُرد، سکه را بردند و خوردند!
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال

افشاگری کریمی قدوسی پیرامون گفتگوهای ایران و فرانسه درباره مسائل موشکی


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه مبنی بر اینکه ایران هیچ مذاکره ای با فرانسه در خصوص توانمندی موشکی نداشته است، اطلاعاتی را منتشر کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگویی اظهار داشت: لودریان وزیر امور خارجه فرانسه سال قبل به دیدار آقای روحانی رییس جمهور ایران می آید و می گوید تا در حوزه موشکی و مسائل منطقه ای با ما وارد مذاکره نشوید، مشکلات شما حل نمی شود.
وی افزود: در جلسه کمیسیون امنیت ملی به ظریف وزیر امور خارجه گفتم که چرا لودریان در دیدار با آقای روحانی چنین مطالبی را از ما خواسته است؟ چرا آقای روحانی پس از این جلسه به شما گفته است که من پیشنهادهای فرانسوی ها را پذیرفتم و حتی گفته است که شما به فرانسوی ها قولی ندهید، ولی مذاکرات موشکی را آغاز کنید؟
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: بعد از مدتی وزارت خارجه آقای عراقچی را به پاریس فرستاد و اولین دور مذاکره موشکی در پاریس انجام شد. این مذاکرات برای سال قبل است. در سال جاری تیم فرانسوی این بار به تهران می آید و مذاکره دوم در تهران انجام شد.
کریمی قدوسی افزود: مسوول تیم مذاکره فرانسه یک ژنرال ارتش این کشور بود که امروز به عنوان معاون راهبردی وزارت خارجه فرانسه فعالیت می کند. این ژنرال فرانسوی در جلسه تهران به آقای عراقچی می گوید که ما برد 700 کیلومتری برای موشک های ایران را قبول نداریم و باید برد موشک های شما 300 کیلومتر باشد! حالا سوال این است که این 700 کیلومتر از کجا آمده است؟ مگر مسوولان ایرانی و اروپایی نمی دانند که برد موشک های ایران تا 2000 کیلومتر نیز می رسد؟
وی در پاسخ به این پرسش که به چه دلیل مسوول فرانسوی از برد 700 کیلومتری سخن گفته است؟ گفت: ظاهرا مسوولان ایرانی در مذاکره اول قبول کرده اند که برد موشک های ایران 700 کیلومتر باشد و سر این موضوع با فرانسوی ها توافق می کنند و جالب است که همین توافق را هم فرانسوی ها در مذاکره تهران رد می کنند!
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: روند این دو جلسه و همچنین دیدار رییس جمهور با لودریان را در کمیسیون امنیت ملی به آقای ظریف گفتم و تاکید کردم که ما چنین اخباری داریم و اسناد و مدارک آن هم موجود است، نکند که فردا دوباره شما تکذیب کنید. آقای ظریف گفت همه آنچه که گفتی درست است و مذاکراه با فرانسوی ها و حتی نقل قول از رییس جمهور را هم تایید کرد. منتهی گفت که ما با فرانسوی ها مذاکره نمی کنیم، بلکه گفتگو می کنیم!
کریمی قدوسی افزود: متاسفانه به این تذکرات از سوی وزارت خارجه توجهی نکردند و نتیجه این شد که لودریان وزیر امور خارجه فرانسه به صراحت ما را تهدید می کند و می گوید اگر فعالیت های موشکی و فعالیت های منطقه ای ایران محدود نشود، تحریم های شدیدی علیه ایران در نظر گرفته می شود.
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
نتانیاهو مدعی کنترل دولت لبنان توسط ایران شد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی مدعی شد که ایران از طریق حزب الله در حال کنترل دولت لبنان است.
به گزارش مشرق به نقل از تاس، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که ایران از طریق حزب الله، دولت لبنان را کنترل می‌کند.
نتانیاهو گفت: ایران نمایندگانی دارد. یکی از آنها حزب الله است. حزب الله به تازگی به دولت لبنان پیوسته است. این اشتباه است آنها در واقع دولت لبنان را کنترل می‌کنند.
وی افزود: تغییر بزرگی در خاورمیانه رخ داده است. این تغییر، ظهور حکومت متخاصم ایران است که قصد دارد خاورمیانه را فتح کند، اسرائیل را از بین ببرد و در بسیاری از نقاط جهان پیروز شود.
نتانیاهو در ادامه در اظهاراتی مضحک مدعی شد که ما متعهد به جلوگیری از این تجاوز هستیم و در این راستا ما نه تنها از خود اسرائیل بلکه از همسایگان و صلح جهانی محافظت می‌کنیم.
منبع: مهر
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
ترامپ:حضورمان در عراق برای زیر نظر داشتن ایرانی‌ها است، نه حمله به ایران
رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی توهین‌آمیز بار دیگر ایران را کشوری «شرور» و «تروریست» خواند و گفت ایران یک «مشکل واقعی» است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای که مشروح آن امشب پخش می‌شود، بار دیگر به خروج از توافق هسته‌ای با ایران افتخار کرده و گفته با جمع‌بندی جامعه اطلاعاتی آمریکا که تأکید کرده ایران به تعهدات خود ذیل این توافق پایبند بوده، مخالف است.
وی در بخشی از این مصاحبه با شبکه «سی‌بی‌اس»، با بیان اینکه قصد ندارد نیروهای نظامی آمریکا را از عراق خارج کند، گفت: «ما برای ساخت این پایگاه [در عراق] هزینه هنگفتی کرده‌ایم. می‌خواهیم آن را حفظ کنیم. یکی از دلایلی که می‌خواهم نگهش دارم، این است که می‌خواهم کمی حواسمان به ایران هم باشد، چون ایران یک مشکل واقعی است.»
او در پاسخ به این سوال که آیا این به آن معنی است که آمریکا قصد حمله به ایران را دارد، گفت: «نه. دلیلش این است که می‌خواهم بتوانیم ایران را تحت نظر داشته باشیم. تنها چیزی که می‌خواهم، این است که بتوانیم [ایران را] تحت نظر داشته باشیم. ما در عراق یک پایگاه نظامی باورنکردنی و گران ساخته‌ایم. این پایگاه کاملا برای اینکه بخش‌های مختلف آن خاورمیانه پر از دردسر را زیر نظر داشته باشیم، مناسب است. این چیزی است که خیلی‌ها درک نمی‌کنند. می‌خواهیم تحت نظر داشته باشیم و کاملا رصد کنیم که اگر دردسری درست شد، اگر کسی خواست سلاح اتمی یا چیزهای دیگر تولید کند، ما قبل از اینکه این کار را کنند، متوجه شویم.»
در ادامه این مصاحبه، «مارگارت برنان» مجری برنامه با ارزیابی جامعه اطلاعاتی آمریکا اشاره کرد و از ترامپ که هفته گذشته سران سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا را به دلیل تایید پایبندی ایران به برجام مورد تمسخر قرار داده بود، پرسید که آیا به اطلاعاتی که از این سرویس‌ها دریافت می‌کند، اعتماد دارد؟
ترامپ هرچند گفت به اطلاعاتی که به دستش می‌رسد اطمینان دارد، اما گفت: «اما این را می‌گویم: اگر آدم‌های اطلاعاتی من بگویند که در واقع ایران یک مهدکودک فوق‌العاده است، من با ۱۰۰ درصد با آن‌ها مخالفت می‌کنم. [ایران] یک کشور شرور است که آدم‌های زیادی را می‌کشد. بحث شکنجه و چیزهای دیگر است. و شاید هم آن‌ها بازگردند... آن توافق، توافق وحشتناکی بود که رئیس‌جمهور [باراک] اوباما و "جان کری" [وزیر خارجه اسبق آمریکا] انجام دادند و اصلا هم نمی‌دانستند دارند چه کار می‌کنند. زمانی که من آن توافق را تمام کردم، ناگهان ایران کشور متفاوتی شد. خیلی سریع تبدیل به کشوری شد که با مشکلات اقتصادی بزرگی روبرو است. بگذارد ببینم چه می‌شود.»
او در پاسخ به صحبت‌های مجری که گفت سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا معتقدند ایران به برجام پایبند بوده، گفت: «من با آن‌ها مخالفم... درست است که من آدم‌های اطلاعاتی دارم، اما معنیش این نیست که باید با آن‌ها موافق باشم. رئیس‌جمهور [جورج دابلیو] بوش هم آدم‌های اطلاعاتی داشت که می‌گفتند "صدام حسین" در عراق تسلیحات اتمی و انواع و اقسام سلاح‌های کشتار جمعی دارد. بعد چه شد؟ آن آدم‌ها اطلاعاتی اصلا نمی‌دانستند چه خبر است. همان‌ها ما را درگیر جنگی کردند که هرگز نباید وارد آن می‌شدیم. از آن زمان ۷ تریلیون دلار در خاورمیانه خرج کرده‌ایم و کلی کشته داده‌ایم.»
در واکنش به این اظهارات ترامپ، مجری به نقش «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کنونی دولت آمریکا در شکل‌گیری جنگ عراق اشاره کرد، اما رئیس‌جمهور آمریکا گفت برای ترامپ احترام قائل است و بولتون جزء افرادی نبوده که پیش از جنگ عراق در مورد تسلیحات کشتار جمعی شهادت دهند.
وی با بیان اینکه سران سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا اکنون هم می‌توانند ارزیابی‌های خود را آنطور که می‌خواهند منتشر کنند، گفت: «می‌خواهم آن‌ها نظر خود را داشته باشند و نظرشان را به من بگویند. اما زمانی که به ایران نگاه می‌کنم، ایران را کشوری می‌بینم که کلی دردسر درست کرده.»
ترامپ در ادامه گفت اندکی پس از حضورش در کاخ سفید به پنتاگون رفته و وضعیت ایران را جویا شده است: «در خیلی از مناطق در خاورمیانه دشواری‌های بزرگی داشتیم. باعث و بانی تک تک آن‌ها، کشور تروریست شماره یک جهان، یعنی ایران بود. بنابراین، وقتی آدم‌های اطلاعاتی من به من می‌گویند که ایران چقدر فوق‌العاده است... باید بگویم که من همانی را باور می‌کنم که خودم می‌دانم.»
هفته گذشته جامعه اطلاعاتی آمریکا گزارش سالانه موسوم به «ارزیابی تهدیدات جهانی پیش روی ایالات متحده» را منتشر کرد و در آن بر خلاف ادعاهای ترامپ و حلقه اطراف او تأکید کرد که ایران به توافق هسته‌ای پایبند بوده است. این گزارش مواضع ترامپ در مورد برنامه اتمی کره شمالی و وضعیت داعش در سوریه و عراق را نیز زیر سوال برده است.
ترامپ پس از انتشار آن گزارش و اظهارات «دن کوتس» رئیس اطلاعات ملی و «جینا هاسپل» رئیس آژانس ملی اطلاعات آمریکا (سیا) در نشست کنگره، به شدت به سران جامعه اطلاعاتی آمریکا تاخت و گفت این افراد باید یک بار دیگر درس‌هایشان را دوره کنند. وی البته بعدا از این موضع عقب‌نشینی کرد و مدعی شد که رسانه‌ها محتوای اظهارات کوتس و هاسپل را تغییر داده‌اند.
انتهای پیام/ق
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال

گفت و شنود/ شما بفرمایید!


هویت این قماش برای مردم آشکار شده و به ادعاهای آنان وقعی نمی‌گذارند ولی مگر از خودشان اراده و استقلالی ندارند که هرچه به آنها دیکته می‌شود را بر زبان و قلم می‌آورند؟!
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در گفت و شنود خود نوشت:
گفت: برخی از مدعیان اصلاحات و روزنامه‌های زنجیره‌ای با بی‌خیالی از کنار سامانه اینستکسگذشته و این طرح استعماری و تحقیرآمیز را مثبت ارزیابی کرده‌اند!

گفتم: همان کاری که با برجام کردند و حالا هم اصلاً به روی خودشان نمی‌آورند که زمینه تحمیل چه فاجعه خسارت‌باری را فراهم آورده‌اند!

گفت: هویت این قماش برای مردم آشکار شده و به ادعاهای آنان وقعی نمی‌گذارند ولی مگر از خودشان اراده و استقلالی ندارند که هرچه به آنها دیکته می‌شود را بر زبان و قلم می‌آورند؟!

گفتم: یکی از خان‌ها متوجه شد که باغبانش گرفته و غمگین است، پرسید؛ چی شده؟ و بعد از اصرار زیاد باغبان گفت؛ جناب خان عاشق شده‌ام. خان پرسید؛ عاشق چه کسی شده‌ای که برائت خواستگاری کنم. باغبان گفت؛ عاشق هرکس که شما بفرمائید!
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
نگرانی هایی درباره Instex
راه بهتر این است که ایران تاکید کند instex باید خرید همه کالاها و خدمات را تامین مالی کند والا فعالیت هایی که در زمینه خروج ایران از تعهدات هسته ای اش آغاز شده شدت خواهد گرفت و ایران تعهدات برجامی خود را ترک خواهد گفت.

مجله فارس‌پلاس: اتحادیه اروپا روز پنج شنبه اعلام کرد مکانیسم مالی جدید با ایران را با عنوان instex ثبت کرده است. instex در واقع یک نوع SPV یعنی ابزار دارای هدف خاص است که اروپایی ها گفته اند هدف آن پشتیبانی از معاملات مشروع ایران است. در همین آغاز کار نگرانی های بسیار مهمی وجود دارد که اگر به آنها پرداخته نشود instex نه تنها کمی به سبک کردن فشار ناشی از تحریم های امریکا نخواهد کرد بلکه به سرعت به مکمل تحریم های امریکا تبدیل شده و همان اهداف امریکا را از مسیر دیگری تامین خواهد کرد.
1- قبل از هر چیز هم از جانب اروپایی ها و هم از سوی طرف ایرانی نشانه هایی هست که یک سلسله توافقات جانبی انجام شده و توقع اروپایی ها این است که ایران در ازای فعالیت این موسسه (instex در واقع یک موسسه ثبت شده در فرانسه است) وارد مذاکرات منطقه ای و موشکی شود. اگر چنین وعده ای داده شده باشد، اصلی ترین هدف امریکا که نشاندن ایران پای میز مذاکرات منطقه ای و موشکی و ایجاد تناظر میان تحریم ها و برنامه موشکی و منطقه ای ایران بوده محقق شده است. آقای ظریف پس از اعلام راه اندازی instex از آمادگی ایران برای «تعامل سازنده با اروپا با شرایط برابر و احترام متقابل» سخن گفته است. این جمله باید راززدایی شود و آقای شریف خیلی روشن باشد متعهد شود منطور از این تعامل سازنده هیچ نوعی از مذاکرات منطقه ای –از جمله آنچه چند ماه قبل درباره یمن انجام شد- نیست.
2- نگرانی دیگر این است که instex به تدریج تبدیل به سیاهچاله اروپایی شده و همه تجارت خارجی ایران را ببلعد. اروپایی ها به صراحت گفته اند پولی که در این موسسه جمع می شود فقط برای معاملات مشروع ایران (یعنی غذا، دارو و تجهیزات پزشکی) هزینه خواهد شد. اگر آنگونه که آقای عراقچی گفته ایران بخواهد حتی پول فروش نفت به خریداران غیراروپایی را هم به Instex هدایت کند، معنایی جز این نخواهد داشت که مدیریت کل پول ایران در اختیار اروپایی ها قرار خواهد گرفت و ایران می تواند این پول را فقط صرف معاملاتی کند که آنها اجازه می دهند. این دقیقا منطبق با هدف امریکاست که اختیار پول های ایران را از دست ایران خارج کرده و اجازه ندهد این پول ها به شکلی که مدنظر ایران است و فراتر از اهداف تحریمی مصرف شود. «کش زدایی» از تجارت خارجی ایران اتفاق بسیار خطرناکی است که instex اگر آن را محقق کند خدمت بزرگی به امریکا کرده است.
3- با توجه به اصرار اروپایی ها به کامل شدن برنامه اقدام FATF در ایران به عنوان پیش شرط عملیاتی شدن instex، دو نگرانی فوق العاده مهم ایجاد می شود: اول- اروپایی تازه این موسسه را ثبت کرده اند و شواهد نشان می دهد می خواهند آغاز به کار عملی آن را مشروط به تصویب نهایی CFT و پالرمو در ایران بکنند. در این صورت Instex نه تنها سبک کننده فشارها نخواهد بود بلکه خود به ابزار فشاری جدید بر ایرانبه منظور گرفتن امتیازهای بیشتر بدل خواهد شد. دوم- از این مهم تر، احتمالا instex فقط با آن دسته از موسسات مالی و شرکت ها در ایران کار خواهد کرد که استانداردهای مقابله با تامین مالی تروریسم و پولشویی مدنظر اروپا را کامل اجرا کنند و این یعنی، این مکانیسم جدید خود به چشمه ای جدید برای تزریق پرفشار خودتحریمی و قطع همکاری بخش خصوصی با نهادهای انقلابی در ایران تبدیل می شود.
4-اصرار برای انباشت هر چه بیشتر تجارت خارجی خصوصا پول ناشی از فروش نفت ایران در instex خدمتی بزرگ به رژیم تحریم های امریکاست چرا که اساسا امکان هگونه دور زدن تحریم های امریکا را از ایران سلب کرده و به شناسایی کامل هویت مشتریان ایران از سوی امریکا –که بر این مکانیسم اشراف کامل دارد- می انجامد. برای امریکا خبری خوش تر از این نیست که ایران به دست خود اطلاعات مالی حساس مربوط به شرکای تجارت خارجی خود را در اختیار نهادی بگذارد که در هماهنگی تنگاتنگ با خزانه داری امریکا قرار دارد. از این جنبه instex کمک کار و تسهیل کننده تحریم های امریکا خواهد بود نه مقابله کننده با آن.
این 4 نگرانی حیاتی است و اگر همین حالا به شفافیت کامل رفع نشود، می تواند به فاجعه ای برای امنیت ملی ایران در سال های آینده بدل شود. راه بهتر این است که ایران تاکید کند instex باید خرید همه کالا ها و خدمات از سوی ایران –نه فقط آن دسته از کالاها و خدمات که مشمول تحریم نیست- را تامین مالی کند والا فعالیت هایی که در زمینه خروج ایران از تعهدات هسته ای اش آغاز شده شدت خواهد گرفت و ایران تعهدات برجامی خود را ترک خواهد گفت.
*وطن امروز*
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
د‌بیرکل اتاق مشترک ایران و عراق در گفت‌وگو با فارس:بانک‌های ایرانی جایگزین صرافی‌های عراق می‌شوند/ مشکل پیمان‌سپاری ارزی حل شد
دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق گفت: بانک مرکزی با جایگزین کردن بانک‌های ایرانی به جای صرافی‌های عراقی مشکل پیمان‌سپاری صادرکنندگان به عراق را حل کرد.

سید حمید حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به کاهش صادرات ایران به عراق در دی ماه گذشته گفت: با تصمیمات جدیدی که در بانک مرکزی اتخاذ شده، مشکل پیمان‌سپاری ارزی صادرکنندگان به عراق حل می‌شود و با این تصمیم روند رو به رشد صادرات به عراق را در ماه‌های آینده مجدد تجربه خواهیم کرد.
دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به برگزاری جلسه‌ای بین اداره سیاست مقررات ارزی بانک مرکزی و بانک‌های ایرانی فعال در عراق افزود: در جلسه مذکور بانک مرکزی موافقت کرد تا به جای اینکه ارز و دینار حاصل از صادرات کالاهای ایرانی به عراق توسط طرف عراقی به صراف عراقی داده شود و صراف به صادرکننده ریال پرداخت کند، بانک‌های ایرانی جایگزین صرافی در عراق شود.
وی اظهار داشت: براین اساس مقرر شد تا صادرکننده ایرانی در عراق بتواند دینار حاصل از فروش کالاهای خود در عراق را به شعبات بانک‌های ایرانی در عراق تحویل دهند و ریال را به قیمت روز ارز از شعبات بانک‌های ایرانی (بانک ملی و پارسیان) دریافت کنند.
حسینی بیان داشت: در این جلسه بانک مرکزی پذیرفت تا این بانک‌ها به نمایندگی از بانک مرکزی دلار یا دینار صادرکننده در عراق را خریداری کنند و صادرکننده در ایران ریال دریافت کنند، لذا با این کار مشکل پیمان‌سپاری ارزی صادرکنندگان به عراق و همچنین قیمت ارز نیمایی حل می‌شود.
وی با بیان اینکه امیدواریم با این اقدام بتوانیم روند ارزش صادراتی‌مان را به عراق حفظ کنیم، گفت: بانک مرکزی امشب در عراق در این مورد جلسه‌ای دارد تا مشکلات احتمالی این موضوع را حل کند و قطعا نتیجه توافقات هفته آینده ابلاغ می‌شود.
حسینی بیان داشت: البته روز گذشته این موضوع به صورت شفاهی به بانک‌های پارسیان و مرکزی اعلام شده و قطعا بعد از هماهنگی‌های لازم این موضوع اجرایی می‌شود.
وی افزود: این موضوع از حدود 5 ماه پیش توسط صادرکنندگان و بخش خصوصی به بانک مرکزی پیشنهاد شده بود که به تازگی مورد توافق بانک مرکزی قرار گرفت.
انتهای پیام/ب
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
عبدالمهدی: اجازه نمی‌دهیم از خاک عراق به دیگر کشورها حمله شود
نخست‌وزیر عراق گفت: ما اجازه نمی‌دهیم از خاک کشورمان علیه دیگر کشورها اقدام شود.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات نیوز، عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق گفت که ما اجازه نخواهیم داد که از خاک کشورمان به کشورهای دیگر حمله شود.

وی در عین حال گفت که آمریکا هیچگونه پایگاه نظامی در عراق ندارد.

عبدالمهدی اظهار داشت: برخی مربیان آمریکایی در قالب ائتلاف بین المللی در عراق حضور دارند. ما با آمریکا درباره اظهارات اخیر مطرح شده توسط دونالد ترامپ اختلاف داریم.
نخست‌وزیر عراق گفت: این اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا غیر مفید ا ست و باید پس گرفته شود. ‎

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه سی‌بی‌اس مدعی شد که برای زیر نظر داشتن فعالیت‌های ایران، ادامه حضور نظامی آمریکا در عراق ضروری است. گروه‌های عراقی این اظهارات ترامپ را محکوم و آن را دخالت آشکار در امور کشورشان توصیف کرده اند.

مقامات عراقی بارها خواستار خروج نیروهای آمریکایی از عراق شده‌اند و اخیراً گروه‌های سیاسی عراق تلاش خود را برای تصویب قانون خروج نیروهای بیگانه از این کشور تشدید کرده‌اند.
 
بالا