دست نوشته های ساحر

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام به همه دوستان هم تالاری خاصه خوانندگان محترم این تایپیک
در ابتدا لازم میدونم تا از مدیران و دستندرکاران محترم سایت تالار بورس به خاطر تغییراتی که در این سایت به جهت بروزرسانی و رفاه حال اعضا انجام دادند کمال تشکر را داشته باشم و به همه اعضا محترم این سایت تولد دوباره این سایت را تبریک عرض کنم.
بعد از مدت نسبتا طولانی مجددا خدمت دوستان رسیدم تا چند خطی در باب بازار از دید خودم بیان کنم. از دید من با وجود رشد اخیر بازار که بخشی از اون زاییده رشد قیمتهای جهانی است حجم نقدینگی قابل ملاحظه ای به بازار وارد نشده است و بر همین اساس روش معاملاتی من هنوز حول و حوش سهام کوچک در گروه های با چشم انداز مناسب و آن هم به دید میان مدت میباشد. خدا را شکر اگر سابقه این تایپیک را بررسی نمایید که جمعا به دو صفحه محدود میشه من از همین سهام معرفی شده تونستم بازدهی مناسبی بدست بیارم و همانطور که قبلا عرض شده من نوسانگیر نیستم. از دید من بازار در هشت ماه آینده چند رویداد بزرگ سر راه خود داره که بعضی از اونها به بازار کمک و بعضی احتمالا روی بازار نتیجه منفی خواهند گذاشت. چالشهایی مانند انتخابات آمریکا در فاصله نزدیک و انتخابات خودمان درزمان دورتر و چالشهای دیگری از قبیل تک نرخی شدن ارز و یا قیمت نفت و یا قیمت کامودیتی ها در عرصه بین الملل و حوادث خاورمیانه و ....
در این بین به گمان من اثر گذارترین رخداد تک نرخی شدن ارز است.توصیه من به شما دوستان عزیز اینه که به بررسی اثر این رخداد بر روی صنایع مختلف از زوایای مختلف بپردازید و از بین شرکت های کوچک با چشم انداز مثبت حتما سهامی را در سبد خودتون جای بدید تا ان شا الله از مطایای اجرای این طرح بی نصیب نمونید.
در باب سبد خود من هم باید عرض کنم فعلا در سبد من یک سهم ساختمانی و یک سهم غذایی و یک سهم قندی و یک سهم لیزینگی قرار گرفته که در حال حاضر در حال اضافه کردن به تعداد آنها با همان متد آرام آرام خودم هستم که ان شا الله در آینده نزدیک به تفصیل در باب هریک با ذکر نام توضیحاتی عرض خواهد شد.
ان شا الله موفق و پرسود باشید.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام به همه دوستان هم تالاری عزیز خاصه خوانندگان محترم این تایپیک
دوستان همانطورکه قبلا عرض شد با توجه به شرایط فعلی بازار باید سعی کرد تا با توجه به حوادثی که ممکن است بازار را تحت تاثیر قرار دهد در گروه هایی فعال بود که از این اتفاقات بهره مثبت برده و یا ببرند. بدون شک نزدیکترین این رخدادها همین انتخابات اخیر آمریکا بود که نتیجه آن پیروزی آقای ترامپ و دارو دسته جمهوری خواه که با توجه به اکثریت آنها در مجالس سنا و کنگره میتونه یک آلارم و نشانه باشه.(شاید نشانه ای برای بازگشت کشورها به مرزبندیهای ملیتی و ...) واقعیت اونه که اقتصاد جهانی وضعیت چندان مطلوبی نداره. چین سعی کرد که با تحرک در بازار مسکن خود تحرکی در اقتصاد کشورش پدید بیاره که جهان هم از این سیاست منافعی برد ولی این سیاست به انتهای راه خودش رسیده و حالا شاید باید منتظر بازگشت اثرات منفی اون باشیم. اروپا به دلیل تورم منفی و مشکلات اجتماعی و مهاجرتی شرایط مناسبی نداره. ژاپن و دیگر اقتصادهای شرق دور نیز با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم میکنند و شرایط تورم کم و یا منفی اونها را فلج کرده. آمریکا ابرقدرت اقتصادی دیگری است که تازه شرایطش داره کم کم بهبود پیدا میکنه و در این شرایط شاید تورم کمی بالاتر کمک شایانی به اوجگیری مجدد اون بکنه. پس به صورت کلی میتوان گفت جهان به تورم نیاز داره چون به بن بست رسیده و یا داره میرسه. حالا شما بگید در این مسیر آیا گزینه ای بهتر از دونالد ترامپ که شخصیتی مشابه اون را در گذشته های نه چندان دور در کشورمون داشتیم ، میتوان یافت.(البته بله. اگه میشد بجای ترامپ همان شخصیت مذکور قرار بگیره تا شاید دور کاخ سفید هاله نور ببینه).پس شاید ترامپ کمک بکنه به مشکلات کنونی جهان.
در باب بورس نیز من فکر میکنم شرایط هیجانی کنونی گذرا باشه و به زودی شرایط متفاوتی را تجربه کنیم. چون سیاست آقای ترامپ مثل هندونه در بسته است و هنوز زود از جهت گیریهای ایشون صحبتی به میان آورد.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام به همه دوستان هم تالاری عزیز خاصه خوانندگان محترم این تایپک
سهم لبنیات کالبر با نماد غالبر را با حد ضررکوتاه مدت 218 تومان و میانمدت 196 تومان بررسی بفرمایید.سعی کنید در صورتی که قصد خرید دارید قیمت به 218 تومان نزدیک باشد.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
امیدوارم از فرصت خرید پیش اومده در غالبر در امروز نهایت استفاده را کرده باشید.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام هم تالاری خاصه خوانندگان محترم این تایپیک
در دسانکو تحرکاتی در حال رخ دادن است. اگر به دید میانمدت زیرنظر باشد خالی از لطف نیست.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
در ابتدا باید سال جدید را به همه شما تبریک میگم و امیدوارم سالی توام با سلامتی و شادی و موفقیت برای شما و خانواده های محترمتون باشه.
در زمان بیان پست بالا در باب دسانکو در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ قیمت پایانی دسانکو ۲۸۰۳ ریال بود. من انتظار دارم در بازه تا پایان نیمه اول سال ۹۶ قیمت سهم به محدوده۳۶۰ تا ۴۰۰ تومان برسه یعنی بازده ای در حدود۲۸ تا ۴۲ درصد در شش ماه. که از دید من بازه ای قابل قبول و با ریسک بسیار پایین میباشد.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
دسانکو که در تاریخ 1395/12/24 معرفی شد با دو مثبت دیگر به محدوده تعیین شده میرسد و در امروز 1396/2/4 نیز دارای صف خرید است و احتمالا برخلاف نظر من که انتظار بازدهی مورد انتظار در دوره شش ماهه را داشتم، همان بازدهی در دوره کمتر از دوماه حاصل میگردد. به دوستان توصیه اکید دارم که برای دوره پس از انتخابات و احتمال رای آوری شخصی جز آقای روحانی استراتژی معاملاتی خاصی در نظر بگیرند.(هر چند از دید من بهترین انتخاب برای چهار سال بعدی به جهت انتخابات خود شخص رییس جمهور فعلی است.) چون در صورت انتخاب فردی با تفکرات راست گرا باید منتظر عکس العملهایی غیر منتظره هم از سوی داخل و هم از سوی خارج باشیم.
به زودی برای دوستان دو سهم که خودم هم آنها را خواهم خرید معرفی خواهم کرد.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
هنوز هم در دسانکو و ثاباد سهامدار هستم. ولی امروز میخواستم سهم پخش را به دید یکساله و به جهت بررسی خدمت شما معرفی کنم که در کف کانال نزولی خودش قرار داره و علاوه بر اون مجمع سالیانه ای در پیش رو داره که بگمانم حول و حوش 25 تومان تقسیم سود داره.( البته من ترجیح میدم هوشمندانه تقسیم سودش حول و حوش 10 تومان و یا کمتر باشه و از پول سود به جهت کاهش هزینه های مالی که به شرکت فشار آورده استفاده کنه). در ضمن مطالباتی سنگین از دولت داره که مقداری از اونها بصورت اوراق وصول شده و در صورت وصول مابقی حتی بصورت اوراق شرکت توانایی تعدیل مثبت بالا را خواهد داشت.
ان شا ا.. موفق و پرسود باشید.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
از امروز میخوام مجددا این تایپیک را فعال کنم اما به شکل جدید در اون عمل کنم. در این تایپیک هر بار یک سهم اسم برده میشه و سپس در روزهای بعد از اون به بررسی خود سهم و حواشی و شایعات پیرامون اون سهم میپردازم به امید اونکه برای خوانندگان محترم این تایپیک مفید واقع بشه. از تمامی دوستان عزیزی که در مورد سهام نامبرده شده اطلاعی دارند و یا به مطالب بیان شده در تایپیک ایراداتی وارد دیدند استدعا دارم تا من را در پیشبرد بهتر هدف ذکر شده یاری کنند و از طریق پیام خصوصی با من در ارتباط باشند.
از شما بسیار سپاسگذارم. یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
با نام و یاد خداوند مهربان
کرکره تایپیک را به سبک جدید بالا میکشم و از اولین سهم نام میبرم.

سرمایه گذاری کارکنان صنعت برق زنجان و قزوین با نماد وبرق
یه سهم سرمایه گذاری کوچک با تعداد سهام کل 67 میلیون سهم در بازار پایه ب که همین نشون دهنده پرریسک بودن سهمه

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
قرار شد مدتی از
وبرق بنویسم پس اول از نکات منفی وبرق شروع میکنم. سهمی بسیار غیر شفافه که در پستهای بعدی که ان شا ا... در آینده خواهم گذاشت بیشتر در باب اون خواهم نوشت. یه شایعه توسط عده ای سهم چاق کن پیرامون سهم بود که در پرفتوی بورسی وبرق دو میلیون سهم انرژی 3 وجود داره که این شایعه صحت نداره و شرکت تا انتهای خردادماه دارای1947000 سهم انرژی 1 بوده است.

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
راستی یادم رفت که قیمت روزی که شروع کردم مطلب بنویسم را بدم. دیروز که شروع نگارش در باب وبرق بود قیمت سهم 6545 ریال بوده است.

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام به همه دوستان عزیز
در ادامه مطالب
وبرق----- پرفتوی بورسی وبرق چنگی به دل نمیزنه و بزرگترین وزنه در پرفتوی بورسی اون برعهده انرژی 1 با نزدیک به دو میلیون سهمه. در کل من پرفتوی بورسی اون را با قیمتهای روز که بررسی کردم به این نتیجه رسیدم که ناو وبرق در ازای پرفتوی بورسی اون حدود 35 تومان به ازای هر سهمه که مبلغ چشمگیری نیست.

taali

Active Member
کاربر فعال
احسنت خداوند خیرت بدهد،فقط در صورتی که بورس انرژی ادغام شود، ممکن است رشد داشته باشد.
در غیر این صورت همه اش حباب است حتی امکان اخراج از فرابورس نیز هست.

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام به همه دوستان عزیز
پیرو مطلب نگاشته شده توسط دوستمون جناب taali در ابتدا باید عرض کنم در مورد وبرق همانطور که گفته شد من از نکات منفی شروع کردم و این به این معنا نیست این سهم نکات مثبت نداره ولی من بعد از بیان نکات منفی مسلما به سراغ نکات مثبت هم خواهم رفت تا ان شا ا... در تصمیم گیری دوستانی که زحمت مطالعه مطالب را به خودشون میدند مفید واقع بشه.
در ادامه مطالب
وبرق------ به طور دقیق نمیتونم نظر بدم ولی طبق محاسبات خودم سود حاصله از مجامع شرکتهای بورسی پورفتوی وبرق بین 2 تا 5 تومان در سود اون تاثیر خواهد داشت.(تذکر: در مورد سود فروش سرمایه گذاری شرکتهای بورسی صحبت نشده است.)

بالا