دست نوشته های ساحر

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام به همه دوستان عزیز
هدف از ایجاد این تایپیک در میان گذاشتن تفکرات و نظرات من با سایر دوستان است. از صمیم قلب امیدوارم که برای دوستان مفید واقع شود.
ان شا الله موفق و پرسود باشید.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
جابجایی شدید سهام بین حقیقی به حقوقی در ماههای گذشته و حالا هم انتقال سهم گل گهر به کارکنان مپنا.براستی در وبیمه چه خبر است؟

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
بررسی دلر به دید خرید در منفی فردا برای نوسان روزانه و یا چند روزه بد نیست.

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
وقتی همه چیز در استانه ی فروپاشی است و اصلا امور بر وقف مرادتان پیش نمیرود نشانه ی خوبی است از این که همه چیز در شرف درست شدن است .
شاید باورتان نشود اما حقیقت دارد و یکی از تفاوت های مهم انسان های موفق با دیگران در همین نکته است که در هنگام احساس فروپاشی انگیزه شان چند برابر میشود
در قانون زندگی اشفتگی اغلب در استانه ی پیروزی حادث میشود

هنریت کلاوسر

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
شاید در افت اساسی بورس ایران در دوسال گذشته بسیاری دولت و ..... را مقصر میدونند ولی بالشخصه وقتی به عملکرد دو سال اخیر خودم بصورت بی طرفانه نگاه میکنم هر روز بیشتر و بیشتر به رفتار غیر حرفه ای خودم پی بردم.حال و احوال بورس ما در این روزها چندجنبه داره و فقط نمیتونیم اشکال را از رفتار دولتمردان بدونیم.اگر مشکلات شدید و ساختاری بانکها ، حجم نقدینگی افسارگسیخته ، مدیریت انتحاری و مبتنی بر خطا و تجربه ، تحریم های کمرشکن و ویرنگر ،روابط خارجی منهدم شده و غیره و غیره و .... که از دولت قبلی برجا مونده بود را در کنار سیاست انقباظی شدیدا بی رحمانه این دولت و رفتار منفعت طلبانه و خدانشناسانه حضرات دلواپس که فقط خدا را نمی شناسن را یک طرف ماجرا بگیریم طرف دیگه ماجرا فقط و فقط رفتار سهامداران خرده که هر روز ما دیدیم برای فروش سهامشون از هم سبقت میگرفتند انگار که در کار خیر از هم سبقت میگرفتند.این داستان را اینجا نقل می کنم که تا حدودی وصف الحال این روزهای ماست.
بودا به دهی سفر کرد ...
زنی که مجذوب سخنان او شده بود از بودا خواست تا مهمان وی باشد.
بودا پذیرفت و مهیای رفتن به خانه‌ی زن شد.
کدخدای دهکده هراسان خود را به بودا رسانید و گفت : این زن، هرزه است به خانه‌ی او نروید !
بودا به کدخدا گفت : یکی از دستانت را به من بده !!!
کدخدا تعجب کرد و یکی از دستانش را در دستان بودا گذاشت.
آنگاه بودا گفت : حالا کف بزن !!!
کدخدا بیشتر تعجب کرد و گفت: هیچ کس نمی‌تواند با یک دست کف بزند ؟!!
بودا لبخندی زد و پاسخ داد : هیچ زنی نیز نمی تواند به تنهایی بد و هرزه باشد، مگر این که مردان دهکده نیز هرزه باشند.
بنابراین مردان و پول‌هایشان است که از این زن، زنی هرزه ساخته‌اند

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
شاه عباس از وزیر خود پرسید:امسال اوضاع اقتصادی چگونه است؟؟
وزیر گفت: الحمدالله به گونه ای است که تمام پینه دوزان توانسته اند به زیارت کعبه بروند .
شاه عباس گفت :نادان اگر اوضاع مالی مردم خوب بود کفاشان می بایست به مکه می رفتند نه پینه دوزان چون که مردم نمی توانند کفش بخرند ناچار به تعمیر می پردازند.
بررسی کن وعلت آن را پیدا کن تا کار را اصلاح کنم. .

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام بر همه دوستان عزیز
باز هم در چند روز گذشته معاملات قابل تامل در وبیمه و باز هم سوال قبلی مطرح میشود: در وبیمه چه خبر است؟
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام بر همه دوستان عزیز
واردات لاستیک مشروط شده.به گمانم این میتونه روی لاستیکی ها از لحاظ *** و به دید نوسان چند درصدی اثر داشته باشه ولی در کل فکر نمیکنم اثر ماندگار و مثمر ثمری داشته باشه.دولتمردان برای حمایت از صنعت لاستیک باید چاره بهتری بیندیشند.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام بر همه دوستان عزیز
دوستی در خصوصی از من پرسیده بود که به نظر من این بسته محرک اقتصادی باعث رونق کدام صنایع میشود؟
ترجیح دادم در این تایپیک به صورت عمومی پاسخگو باشم.از دید من در بازه کمتر از یک سال اعلام و اعمال این طرح به ترتیب ساختمان و خودرو و لیزینگ و بیمه ولی در بازه بالاتر برنده اصلی صنایع کوچک وابسته ساختمان مانند کاشی و .... و قطعه سازها هستند و به همین دلیل از مدتی قبل صرفه نظر از بازی سهم بصورت خرد خرد در حال خرید سهام شلیا هستم.
در قیمت محدوده 100 تا 110 هم وبیمه اندکی خریدم و بعد از اون نظاره گر بازی آن هستم.از دید من شلیا با رونق ساختمان سازی قابلیت رشد تا محدوده 300 تا 500 تومان را در بازه یک سال و نیم آینده دارد.امیدوارم امروز از نوسان لاستیکیها لذت برده باشید.(خود من اهل نوسان گیری نیستم)
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان عزیز
با نگاه به نمودار انبوه سازی به گمانم فردا در این گروه پولبک و فرصت خرید خواهیم داشت پس فردا سعی شود در مثبت بالا خرید نشود.
ان شا الله موفق و پرسود باشید
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام بر دوستان عزیز
همانطور که پیش بینی شده بود لاستیکی ها به نوسان بسنده کردند و انبوه سازی امروز پلبک زد.
و باز هم تعجب من در وبیمه و حقوقی های آن و باز هم سوال بی جواب من:در وبیمه چه خبر است؟باید نشست و دید که اینبار مستقیما به 155 بوسه می زند و یا با 138 حال و احوال کرده و سپس به سرغ 155 میرود.شما چه فکر میکنید؟
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام بر همه دوستان عزیز
هر چند در دو سه روز اخیر به ضرب و زور سهام شاخص ساز ، شاخص قلابی بورس را مثبت کردند اما به گمانم فردا روز دیگری است و استقبال بهتری را در سهام ارزنده بازار شاهد باشیم.به گمانم در شرایط رکود کنونی خرید و جایگذاری سهام غذایی در سبد کوتاه مدت و میان مدت خالی از لطف نیست . (هنوز خودم یک سهم غذایی ندارم.) به گمانم بهترین غذایی ها که خودم مدنظر دارم به ترتیب غمینو (به جهت خرید گسترده سهامدار حقیقی عمده و تعدیل های احتمالی مثبت )،غفارس و غالبر(به جهت تعدیل های احتمالی مثبت) و غمارگ(به جهت افزایش سرمایه ارزنده و پوشش مناسب سود دهی)می باشند.
بررسی بیشتر به عهده دوستان.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام به همه دوستان عزیز هم تالاری
باز هم معاملات مشکوک در وبیمه، با توجه به نزدیکی زمان مجمع به دوستان توصیه میکنم بیشتر به این سهم توجه کنن.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام به همه دوستان عزیز هم تالاری
در مورد سهامی که در تایپیک خودم آنها را معرقی کردم لازم دیدم توضیحاتی بدم:
1-وبیمه دوستانی که در پیک قیمتی محدوده بالای 151 تومان نفروختن با توجه به رفتار حرفه ای حقوقی ها سهامدار عمده به گمانم میتونند روند سهم را دنبال کنن.به نظر من قیمت های بالاتری را خواهد دید.(خودم نه فروختم و نه فعلا میفروشم تا ببینم ته این بازی چی میشه.)
2-شلیا را عرض کردم در حال خرید بصورت اندک اندک هستم،این سهم حرفهای زیادی برای گفتن خواهد داشت .فقط صبر میخواهد تا نیمه دوم سال آینده،اگر مردش هستید . یا الله(هر چند که امروز بسته میشه ولی تا ابد که بسته نمی مونه.)
3- دلر را بدید نوسان چند روزه معرفی کردم ،که جواب نداد.مشکل بزرگ این سهم مدیریت اونه که شاید بدترین مشکلی باشه که یه شرکت میتونه بهش مبتلا بشه ولی به گمانم این سهم در آینده نزدیک(بازه 6 ماهه)میتونه بازده معقول و خوبی بده.
4-هنوز معتقدم در بازار سرمایه در حال حاضر داشتن سهام شرکت های کوچک مرتبط با صنعت خودرو و ساختمان چشم انداز بسیار روشنی بدید یکسال تا دوسال آینده داره و از همین باب شلیا در صنایع مرتبط با ساختمان را انتخاب کردم(شلیا هم از رونق گیری صنعت ساختمان و هم از رونق گیری ساخت پروژه های نفتی نفع میبره.).در صنعت وابسته به خودرو هم از مدتی قبل پلاسک را از محدوده 126 تومان تا الان شروع به خرید اندک اندک کردم ولی چون اطمینان نداشتم در این تایپیک بازگو نکردم.(دلیل انتخاب این است که هم قطعه ساز محسوب میشه و هم مرتبط با صنعت پلاستیک ، و از دید من در بازه سه - چهار سال آینده نفت بالایی نداره پس قیمت مواد اولیه اون خوب براش تموم میشه و هم چون دلار بالا میره کسی نمیتونه تولیدات اون را که تقریبا حجیم هستند با تولیدات ارزان قیمت و بی کیفیت کشورهای دیگه جایگزین کنه.)
در پایان نه توصیه ای به خرید و نه توصیه ای به فروش دارم و این دست نوشته ها زاییده ذهن منه که همانطور که ذکر شد من باب مثال در دلر اشتباه از آب درآمد.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام به همه دوستان عزیز هم تالاری
همانطور که قبلا عرض شد به گمان من برنده اصلی رفع تحریمها از دید من صنایع کوچک وابسته به صنعت ساختمان و پس از آن قطعه سازهای کوچک هستند که در این بین سهامی نیز معرفی گردید که خدا را شکر تاکنون نسبتا خوب عمل کرده اند.همچنین عرض شد در شرایط کنونی سهام غذایی و داروسازی نیز جزو تاپهای بازار هستند که باید از آنها در سبد داشت.
امروز میخواهم مطلب دیگر عرض کنم که در حال حاضر در حال تحقیق روی این صنعت هستم.دوستان نیم نگاهی به صنعت پیمانکاری داشته باشید،سهام بخصوصی در حال حاضر مدنظرم نیست.به محض رسیدن به نتیجه شما را مطلع خواهم کرد.
در پایان دوستان عزیز همیشه گمراه و پینو و امیدفر که تشکر آنها مرا در ادامه راه مصمم تر نمود کمال تشکر را دارم.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام بر همه دوستان عزیز
در ابتدا باید از باید از جناب بالایی از بابت پیامشون و حسن نظرشون نسبت به خودم تشکر کنم و از ایشون عذرخواهی کنم از بابت اینکه پیامشون را به صورت خصوصی پاسخ ندادم.جناب بالایی شرمنده ، سه بار سعی کردم پاسخ شما را در خصوصی بدم ولی نمیدونم چرا موفق بشم.امیدوارم خدا از همه ما راضی باشد.
دوستان عزیزخدا را شکر تا الان سهامی که در بابشون مطلب زدم نسبتا بد عمل نکردند و امیدوارم پس از این هم بهتر خودشون را نشون بدن.همانطور که قبلا عرض شد در حال تحقیق بر روی سهام پیمانکاری از دید تکنیکالی و بنیادی هستم و از همه مهمتر روند معاملاتی اونها را در روزهای کاری متمادی بررسی میکنم و ان شا الله به محض رسیدن به نتیجه شما را مطلع خواهم کرد.
البته هدف از نگارش این پست هیچ کدام از این مطالب گذشته نبوده و نیست.امروز از دوستان میخوام تا روند سهم فباهنر را بررسی کنن که اصلا فکر نمی کنم خالی از لطف باشه(به دید میان مدت).فباهنر یکی از شرکتهای گروه فلزی هستش. و محصولات مسی از قبیل لوله های مسی و کلا فراورده های ارزش افزوده ای مسی تولید میکنداین سهم از لحاظ بنیادی نکات مثبتی داره که به نکات منفی اون میچربه.اول بیوگرافی قیمتی سهم : سهم در دوره شکوفایی سهام در سال 92 و پس از انتخابات تا محدوده 500 تومان نیز رشد کرد و پس از افت قیمت در سال 93 افزایش سرمایه 100 درصدی از آورده داد هر چند که به نظر میاد این افت اساسی قابل توجه است ولی من چنین تصوری ندارم چون قیمتهای سال 92 به نظر من حباب گونه بوده و به صورت کلی در بازار سهام این رشدهای همگانی سهام بندرت و از روی هیجانات گروهی خاص رخ می دهد پس ملاک صحیحی برای ارزیابی نیست.
حال به سراغ معایب میرویم1-شرکت وام ارزی 30 میلیون یورویی از صندوق ذخیره ارزی برای طرح توسعه خود دریافت نموده و طرح توسعه خود را راه اندازی کرده است و بازپس گیری این وام در غالب 4 سال انجام میشود(تا انتهای سال 2018) که امسال نیز شامل آن 4سال است . این سر رسید این وام گدشت پس وام شامل جرایم گردید.2-تا اونجایی که من تحقیق کردم در زمان گرونی مس در سال گذشته شرکت مقدار قابل توجهی مس را بصورت نقدی خرید که این یک اشتباه استراتژیک از سوی مدیریت سهم بود.3-سهامدار عمده شرکت سهامدار حامی خوبی نیست.4-نرخ جهانی مس و تبعا فرآورده های ارزش افزوده ای اون کاهش یافته که این روی شرکت اثر سو داره.
حال به سراغ مزایا میریم که به نظر من به معایب میچربه پس شروع به خرید اندک اندک سهم در قیمتهای کنونی که به گمانم کف سهم ات کردم و با احتمال قابل توجه سود خوبی را در بازه کمتر از یک سال خواهم برد ان شا الله .1-اولین و مهمترین خبر اینکه مذاکراتی را شرکت انجام داد و جریمه عدم پرداخت بخشوده شد و طی مذاکرات تایید شد که وام ارزی با نرخ مبادلاتی و ارز مرجع دولتی بازپرداخت شود که همین نرخ مرجع میتونه سود قابل توجهی را به سهامداران برسونه.2-فروش فباهنر سالیانه 400 تا 600 میلیارد تومان بوده است(در بازه چند سال اخیر)که اگر حاشیه سود ناخالص اون را 10 درصد هم در نظر بگیریم به سود عملیاتی 40 تا 60 میلیارد تومان برای سهم میرسیم که با سرمایه 45 میلیارد تومانی قدیم سود عملیاتی هر سهم 88 تومان تا 133 تومان میشود و با سرمایه جدید 44 تومان تا 66 تومان خواهد شد و تازه اصلا طرح توسعه در این محاسبات وارد نشده است پس تنها عامل کاهش سود در حال حاضر هزینه های مالی وام میباشد.(این محاسبات بر مبنای حاشیه سود 10 درصدی صورت گرفته نه بیشتر.)3-این شرکت چهار سوله عظیم تولیدی با ماشین الات کامل در اختیار دارن که ارزش بازاری آنها بیش از 1000 تومان به ازای هر سهم با سرمایه جدید است. و هزینه راه اندازی کارخانه مشابه در کشور بسیار زیادتر از این مقدار است.4-شرکت در دوره قبل از تحریم سالیانه حدود 100 میلیون دلار فروش خارجی داشت که با توجه به دوره رفع تحریم ها و قیمت کنونی دلار در صورت شکل گیری مجدد این تجارت بشدت در سود آوری شرکت اثر خواهد داشت5-این شرکت یک زمین بزرگ در کشور اوکراین و یک زمین بزرگ در تهران دارد که از مدت ها قبل شایعاتی از نظر شرکت بر فروش آنها در بازار وجود دارد که در صورت فروش سود بسیار قابل توجهی برای شرکت بوجود می آید که حتی قابلیت بازپرداخت وام را به شرکت خواهد داد.(تذکر مهم:من اصلا نمی توانم این شایعات را تکذیب یا تایید نمایم ولی شرکت این دو زمین را دارد.)
حال با توجه به موارد گفته شده دوستان براساس شناختی که از شخصیت معاملاتی خود دارند تصمیم گیری نمایند البته با بررسی دقیق تر.
از لحاظ قیمتی قیمت سهم تقریبا دوماهی که من آن را بررسی نمودم شدیدا کنترل میشود و علت آن به گمان من تنها و تنها جمع آوری حق تقدم های پرداخت نشده می باشد که من حدس میزنم کمتر از 80 میلیون حق تقدم باشد.البته سهامدار عمده طوری عمل میکند که انگار در این کار دخیل نیست ولی کار خود اوست.من حدس میزنم قیمت از این پایین تر نیاید و الان کف سهم می باشد البته در نمودار ماهانه میتوان احتمال افت تا محدوده 102 تومان را داد ولی با توجه به بعد زمانی نمودار و اینکه مهلت عرضه حق تقدمها محدود است بسیار بعید به نظر میرسد.پس با توجه به این موضوع در روزهای گذشته به صورت خرد خرد شروع به خرید نمودم.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام بر همه دوستان هم تالاری و خوانندگان محترم این تایپیک
دنبال کردن روند معاملات یکی از اصولیه که هر تریدری را در تصمیم گیری هاشون کمک میکنه.به شما پیشنهاد میدم حتما قبل از خرید هر سهم به مدت حداقل دوماه معاملات سهم را دنبال کنن.نمونه خوبش برای یادگیری را الان در سهم فباهنر و طریقه چیدن اردرهای فروش میبینیم (مخصوصا اون 51000 تایی)که فقط به جهت کنترل قیمته.
من فقط تعجبم از اون عده قلیلی است که این سهم خود را در این قیمتها بفروشند.توصیه میکنم روند معاملات را برای سهام مختلف حتما رصد کنین.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام بر همه دوستان هم تالاری
در وبیمه بازی جدیدی داره شکل میگیره که من را شدیدا به فکر فرو برده،واقعا در وبیمه چه خبره؟

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام بر همه دوستان عزیز هم تالاری خاصه خوانندگان محترم این تایپیک
لازم دیدم تا توضیحاتی را به سمع نظر شما برسونم.
در مورد وبیمه چند روز پیش عرض شد حدس میزنم بازی جدیدی در حال شکل گیری است که در دو روز کاری گذشته این بازی نمود بیشتری کرده است و واقعا دقیقا از سطح و عمق و هدف این بازی اطلاع دقیقی ندارم و به محض آگاهی شما را هم بی اطلاع نمی گذارم.
در مورد شلیا تعداد زیادی سهم بالای 170 تومان جابجا شده و همینطور به سهامدار های حقیقی بالای یک درصد اضافه شده پس فروش تقریبا 700 هزلر سهم توسط سهامدار عمده حقوقی و تقریبا 170 هزار سهم توسط یکی از حقیقی ها به خودی خود تا حالا نمیتونه به معنی به صدا درآمدن زنگ خطر برای سهم باشه پس من فعلا نظاره گر هستم.
اما در مورد فباهنر توصیه اکید و اکید به بررسی سهم در این قیمتها و برداشتن سهم به صورت مرحله ای برای درصد کمی از سبد در این قیمتها را دارم .به گمان این سهم راه وبیمه را خواهد رفت و چه بسا بهتر از اون چون شناوری سهم بسیار کمتر از وبیمه است.
بررسی بیشتر با خود دوستان.
یا حق

sahher

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان هم تالاری عزیز خاصه خوانندگان محترم این تایپیک
مطلبی را فرموش کردم در پست قبلی به عرض شما برسونم به همین جهت مجبور به نگارش این پست شدم.
در چند روز پیش و در اوج هیجانات ذوب و تبلیغ های آنچنانی برای این سهم از افزایش سرمایه تا تولید ریل و خروج از زیان آن من با یکی از بستگان که از جمله افرادی است که در تولید ریل در این شرکت دخیل است در این باب صحبت نمودم که خلاصه آن را به سمع نظر شما میرسانم.
در دولت قبل (دولت انتحاری محمود)تبلیغ بسیاری در زمینه خودکفایی در ریل صورت پذیرفت و در همین راستا تلاشهای بسیار ولی پراکنده و بی هدف و متاسفانه با حیف و میل و پرت منابع و هزینه های بسیار زیاد در نورد 650 ذوب آهن اصفهان صورت پذیرفت که هیچ کدام به نتایج دلخوه نرسید و در پایان با اعلام رسمی خلاف واقع تولید ریل به انتها رسید ولی هیچکس نگفت که ریل تولیدی آن هم در مقیاس بسیار کم و نه صنعتی ریل u33 مصرفی محدود و آن هم در شهربازی و ... داشت.
در دولت جدید تلاشهای هدف مندتری صورت پذیرفت و سعی شد با تولید کنندگان بزرگ ریل غربی توافقاتی صورت گیرد که در تحریم ها فراز و نشیب بسیاری در این راه ایجاد نمود ولی در نهایت با شرکتی آلمانی توافق صورت پذیرفت و قرار بر نصب خطوط تولید ریل در نورد 650 نهاده شد.این نکته مهم است که نصب این تجهیزات حداقل تا اواسط تابستان سال آینده به طول می انجامد و متاسفانه مجددا عده ای نامرتبط با تولید برای گذراندن دوره آموزشی به آلمان فرستاده شدند(به جهت داشتن ارتباطات وسیع)که این نیز خود زمان بری را در تولید صنعتی ریل در آینده منجر خواهد شد.به منظور بعد تبلیغاتی تلاشهایی در جریان است تا در محدوده 22 بهمن امسال با همان روشهای آزمایش شده ناکارآمد در دولت قبل تولید ریلu60(برای قطارهای تا سرعت 200 کیلومتر در ساعت)به صورت محدود صورت پذیرد ولی تا تولید صنعتی بازه زمانی نصب و تست تجهزات آلمانی فاصله است.
پس اگر در چند روز آینده مجددا هیاهوی تولید ریل در ذوب توسط بوقچی های گروه های درگیر رخ داد بدانید من در این مورد اطلاعات موثق و دقیقی عرضه کردم و تصمیم گیری با خودتان.
این مطلب به جهت این تایپیک و تایپیک ذوب عرضه شده و استفاده از آن با ذکر منبع مجاز است.
یا حق

بالا