دست نوشته های بهزاد بهزادی

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
مجددا سللم،

یک مقدار از حال و هوای تحلیل سیاسی بازار بیایم بیرون و در بعد کلان ببینیم اوضاع بازارها چگونه است؟

در بازار مسکن عملا رکود عمیق تر از حد تصور هست... نیازی به تحلیل با جزییات زیاد نیست... نگاهی به انبوه مسکن های خالی در تهران به عنوان لیدر خود بیان کننده عمق رکود در این بازار هست... در مقطعی بود که سازندگان مسکن در هر سال چند ده دصد و حتی چند صد درصد سود می گردند... اون دوران با مختصاتی که از بازار مسکن می بینیم سپری شده است و رشد زیاد مسکن رو با توجه به ثبات سیاسی در کشور چه در بعد داخلی و چه در بعد خارجی چندان متصور نیست... مسکن به تدریج از یک کالای سرمایه گذاری خارج خواهد شد همانگونه که در کشورهای توسعه یافته مسکن یک کالای سرمایه گذاری به حساب نمیاد... تنها دلیلی که مسکن رشد بالایی داشته باشه ایجاد تورمی لجام گسیخته در کشور هست که در فضای کنونی چنین آثاری رو مشاهده نمی کنیم... بنابراین بنده به طور کلی با سرمایه گذاری در مسکن با نگاه گسب منفعت مخالف هستم و حداقل تا یک سال آتی بعید هست اتفاقی در این بازار بیفته... فراموش نکنیم که این بازار دارای لگ و تاخیر خیلی زیادی هست و اگر بخواهد حرکت کند نشانه های آن از ماه ها قبل ظاهر میشه که فعلا چنین نشده است...

در بازار سکه و طلا پیش بینی اینکه اونس به کجا برسه بسیار دشوار هست... علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری، نشست بانک مرکزی فدرال در ماه دسامبر و احتمال افزایش نرخ بهره دلار می تونه به کاهش قیمت طلا منجر بشه... در واقع به همان اندازه که پتانسیل های قوی برای رشد در بازار اونس هست پتانسیل های قوی برای کاهش هم وجود داره... در مجموع با فرض محتمل افزایش نرخ بهره دلار در ماه دسامبر احتمالا طلا ریزش بیشتری خواهد داشت... کلا طلا رو زمانی بخرید که دنیا یا در ناامنی سیاسی فرو میره یا ناامنی اقتصادی... الان در هیچ یک از این شرایط نیستیم و هیچ یک از این ناامنی ها رو به صورت محسوس نداریم... اگرچه رکود اقتصادی در اروپا و آسیا مشهود هست اما روند رو به بهبود با سرعتی بسیار آهسته است... قبلا هم گفتم روی کار آمدن ترامپ طلا رو شاید برای کوتاه مدت یا توجه به دیدگاه هایی که در مورد چین و شرکای تجاری آمریکا داره افزایش بده اما در عین حال فراموش نکنیم که ترامپ طرفدار افزایش نرخ بهره دلار هست و احتمالا فشار بر روی فدرال زیاد خواهد شد...

در مورد ارز که البته یکی دیگر از پارامترهای دخیل در قیمت سکه هم هست چیزی که مشخص هست اینه که دلار در ماه های آینده با فرض افزایش نرخ بهره باز هم در برابر ارزهای کامدیتی تقویت میشه... قبلا هم گفتم تو یکی دو سال آینده یورو به عنوان اصلی ترین ارز غیر دلاری ارزشش از دلار هم پایین تر میاد... در کشور ما سیاست تک نرخی کردن ارز حتما فشارهای صعودی برای دلار ایجاد میکنه و فکر می کنم دلار 3800 تومانی تا انتهای سال کاملا منطقی و اصولی باشه... همین الان هم دلار عملا 150 تومان رو اروم در طی یکی دو ماه اخیر طی کرده است... در هر صورت افزایش دلار به نفع بازار سرمایه هم هست... فعلا جهش معنادار در دلار نداریم اما رشد تدریجی دلار آغاز شده است...

در مورد بازار سرمایه نگاهمون کلی هست... برجام داره به اجرا نزدیک میشه اگر درانتخابات پیش رو بهت زده نشیم و شرکت ها و موسسات خارجی با گذر از انتخابات مسیر معین تری رو برای سرمایه گذاری در ایران پیش روی خود می بینند... کشوری که بکر است و بر خلاف کشورهای همسایه فرصت های سرمایه گذاری در اون زیاد هست... رشد اقتصادی حاصل از این توجه قطعا در بورس هم نمود پیدا می کنه و درستنه که نسبت پی بر ای بازار بالاست اما سهام برای آینده خرید و فروش می شوند و اگر ما با یک مجلس و رییس جمهور دموکرات روبرو بشیم حتی این نسبت اگر در یک بازه چندماهه به 10 هم برسه بنده تعجبی نخواهد کرد...

بازار پول هم که همچنان جذابیت های خودش رو داره انصافا و به همین دلیل بود که به دوستان کفتم از مدل تخصیص دارایی استفاده کنید... مثلا کاری که من کردم با توجه به جذابیت سودهای فعلی این بوده که همچنان 50 درصد از نقدینگی رو حفظ کردم و 50 درصد باقیمانده رو به بازار سرمایه که اون رو دارای پتانسیل در ماه های پیش رو می بینم اختصاص دادم... هفته گذشته برای پرتفوی من هفته خوبی بود اما مقایسه رشد پرتفو رو در انتهای هفته اول و روز یکشنبه ارایه می دهم و به صورت هفتگی اون رو آپدیت می کنم...

https://***********/behzadi75/140

روز خوبی داشته باشید- بهزاد

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
عصر دوستان بخیر،

در تصویری که در کانال براتون قرار دادم آمار 25 بنگاه بزرگ شرط بندی دنیا رو برای انتخابات پیش روی آمریکا گذاشتم...

معمولا همیشه نگاهی به این آمار در اتفاقات مهم سیاسی و اقتصادی دارم نه به این جهت که روی این موضوع الزاما شرط بندی کنیم بلکه از این نگاه که بنگاه های شرط بندی معمولا تیم های بسیار زبده تحلیلی دارند و با توجه به اینکه مستقیما با آمار و پول در ارتباط هستند درصدهایی که ارایه می دهند نزدیک ترین همگرایی رو با واقعیت های روز داره...

همونطور که مشاهده می کنید برای خانم کلینتون این درصد بین 1.2 تا 1.25 متغیر هست... بدین معنا که اگر شما 1000 دلار بر روی انتخاب شدن ایشان شرط ببندید بین 200 تا 250 دلار سود شما در صورت حدس درست خواهد بود... برای اقای ترامپ این درصد بین 4 تا 5 هست یعنی اگر شما 1000 دلار روی برنده شدن آقای ترامپ شرط ببنید و این اتفاق بیفتند بین 3 تا 4 هزار دلار سود خواهید برد... بنابراین از نگاه بنگاه های شرط بندی اجتمال برد خانم کلینتون بسیار فراتر از آقای ترامپ هست... با این حال فراموش نکنیم که هر احتمالی ولو با درصد احتمل وقوع پایین می تونه بیفته...

از این اعداد صرفا به این منظور بهره ببرید که بدونید نگاه کلی که بر مبنای دقیق ترین تحلیل هاست در بنگاه های شرط بندی چگونه است...

شخصا اگر اتفاق عجیبی تو این چند روز باقیمانده نیفته کار رو برای خانم کلینتون و رییس جمهور شدن ایشان تمام شده می دانم و فعلا تمرکزم بیشتر بر روی سنا هست که احتمال چرخش قدرت در آن در همان روز و همسو شدن با رییس جمهور جدید قابل توجه و حتی فراتر از 50 درصد هست...

روز خوبی داشته باشید

بهزاد

technicaler

Well-Known Member
کاربر فعال
باسلام خدمت استاد بهزادی

من با ابزار های تکنیکال خودم شاخص را حداکثر تا پایان هفته آینده(یکشنبه 16 آبان ) مثبت پیش بینی می کنم!

بنابراین یا آقای ترامپ رئیس جمهور است ویا واکنش بازار تهران به انتخاب خانم کلینتون منفی خواهد بود .

الخیر فی ما وقع.

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
باسلام خدمت استاد بهزادی

من با ابزار های تکنیکال خودم شاخص را حداکثر تا پایان هفته آینده(یکشنبه 16 آبان ) مثبت پیش بینی می کنم!

بنابراین یا آقای ترامپ رئیس جمهور است ویا واکنش بازار تهران به انتخاب خانم کلینتون منفی خواهد بود .

الخیر فی ما وقع.
هر احتمالی رو میشه مد نظر داشت... اصولا هیچ زمان نمیشه با قاطعیت یک سناریو رو مطرح کنیم... بنابراین سناریو شما هم می تونه اتفاق بیفته...

نکته دیگری که به نظرم میرسه اینه که ما در هر روندی چه صعودی و چه نزولی در میانه راه نفس گیری هایی داریم... از دید من روند کلی صعودی شده و حتی اگر بازار چند روز نفس گیری کنه در میان و بلند مدت روندش مثبت هست... البته بازدهی بازار قطعا پایین تر از سال 92 هست و به شخصه اگر یک سود 30 درصدی رو بتونم در شش ماه اینده بکنم کاملا ازین سرمایه گذاری راضی خواهم بود...

در مورد علم تکنیکال بنده اعتقادی ندارم که بر اساس اون بشه اتفاقات رو پیش بینی کرد... نمیشه علم تکنیکال رو نفی کرد اما همواره تکنیکال با احتمالات روبرو بوده... اینقدر داشتیم شرایطی تکنیکال ایده آلی که به راحتی جوابی معکوس داده... بنابراین زیاد با این بخش که بازار به جهت تکنیکال باید بریزه موافق نیستم... ضمن اینکه در همون بعد تکنیکالی که می فرمایید در بازه های بلند مدت مانند تایم فریم ماهیانه استارت صعودی بازار تازه شروع شده است...

با این حال باید آماده هر سناریویی باشیم...

ارادتمند- بهزاد

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
مجددا سلام

این تصویر رو قبلا هم ارایه داده بودم... آنچه من بهش اعتقاد دارم یک سیکل پیشرو با هدف کلاسیک بین 97500 تا 107500 هست... با وروری که بر روی شاخص 78000 و اندی واحد داشته ام اگر پرتفوی من مانند شاخص عمل کنه و بازدهی برابر داشته باشه یک بازدهی بین 25 تا 40 درصد رو مد نظر دارم...

اینکه در چه بازه ای این موضوع احتمال داره اتفاق بیفته فکر می کنم بین 6 ماه تا یکسال ولی ذهنیتم بیشتر این هست که تا زمان انتخابات ایران در بازار باشم یعنی اواخر اریبهشت ماه که با ورودی که در آبان ماه داشته ام عملا یک بازه شش ماهه است...

ساختار درونی موج پیشرو خیلی ایده آل نیست اما فراموش نکنیم در موج 3 هم همین اتفاق افتاد و ما اصلا اصلاح مطلوبی نداشتیم و بازار تقریبا فقط در مقاطعی کوتاه در روند صعودی یک ساله درجا زد...

در بعد مونتوم از دید من کراس صعودی که در اکثر اسیلاتورها اتفاق افتاده می تونه قابل توجه باشه با این تاکید مجدد که تکنیکال در حد خودش اهمیت داره و این ورود من بیش از اینکه بر تکنیکال استوار بوده باشه بر بنیادهای کلان بازار استوار بوده و فکر می کنم ورود ابتدای هفته گذشته به جهت زمانی خیلی خوب انتخاب شده بود... بنده هفته ها بود به دقت بازار رو رصد می کردم و شنبه صبح هفته گذشته به تهران اومدم و فردای همان روز هم برگشتم و از این فرصت دو روزه برای بستن پرتقوی خودم نهایت استفاده رو کردم... با این حال فقط با 50 درصد سرمایه نهایت وارد بازار شدم...

ارادتمند- بهزاد

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
شب دوستان بخیر،

من نمی دونم چرا وقتی کسی سر از چیزی در نمیاره به زور دوست داره خودش رو علامه دهر فرض کنه!!!

امشب دیدم کلی تحلیل زده شده در جاهای مختلف که احتمال دستگیری کلینتون توسط اف بی آی وجود داره... بابا تو رو خدا وقتی مطلبی رو می خونید یا درست بخونید یا کمی فکر کنید و بعد دست به قلم بشید...

موضوع ایمیل های خانم کلینتون موضوع جدیدی نیست... ورود اف بی آی به این موضوع هم به معنای پیگرد قانونی کلینتون نیست... بلکه اونچیزی که مهم هست این است که ببینند سطح و میزان اطلاعات محرمانه ای که احتمالا در اختیار سایرین قرار گرفته چقدر هست... بنابراین نه قرار هست خانم کلینتون مورد بازخواست قرار بگیره و نه این موضوع روی نتیجه انتخابات تاثیر منفی میگذاره... حالا یک سری میشینند برای خودشون تحلیل می کنند که با توجه به احتمال دستگیر شدن خانم کلینتون طرفداران ایشون دارند راه خودشون رو جدا می کنند که در جرم ایشان شریک نباشند، چون ترامپ رییس جمهور میشه و پدر همشون رو درمیاره...

به خدا یه عده بازار رو با مهدکودک اشتباه گرفتند و برخی توهمات بچگی خودشون رو تو تحلیل ها و پست هاشون رو می کنند...

موضوع ورود اف بی آی به پرونده ایمیل های خانم کلینتون عملا هیچ تاثیر قابل توجهی در نظرسنجی ها و میزان محبوبیت دو داوطلب نداره... بر اساس آخرین نظرسنجی ها که مربوط به دقایقی قبل و بر اساس پیشرفته ترین متدهاست همچنان شانس کلینتون فراتر از 80 درصد هست...

شب خوبی داشته باشید- بهزاد

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
صبج دوستان بخیر،

بازار امروز به خوبی موید اتفاقاتی هست که در هفته گذشته هم با درجه ای کمتر رخ داد و اون چیزی نیست جز ورود تدریجی سرمایه های خوابیده به بازار...

زیاد در این مورد صحبت کردم و اینکه ماه آبان ماه، ماه ورود به بورس اون هم با دید سرمایه گذاری بین 6 ماه تا یکسال است... مهمترین دلیل اون هم همانطور که بارها گفتم دو انتخابات مهم پیش رو بوده و هست... انتخابات آمریکا که با توجه به داده ها احتمال در دست گرفتن قدرت توسط دموکرات ها در هر سه پست ریاست جمهوری، مجلس سنا و همچنین مجلس نمایندگان فراتر از 50 درصد هست... این مهم نه تنها به مفهوم تضمین اجرای برجام برای یک دوره چهار ساله دیگر هست بلکه عملا با سنایی دموکرات تحریم های تعلیق شده ایران قابلیت رفع در سال های پیش رو را خواهد داشت... فضایی مثبت به جهت سیاسی که باعث برطرف شدن ریسک سیاسی سرمایه گذاری در ایران برای اروپایی ها میشه و از همین الان پیش لرزه های مثبت اون رو داریم مشاهده می کنیم...

در داخل هم شش ماه تا انتخابات ریاست جمهوری داریم و از هر زاویه ای به این بازار نگاه کنیم امکان بهره برداری مثبت از اون بیشتر هست... فرقی نمی کنه دلیل این اقبال چه باشه... مهم اینه که احتمال بهره برداری از بازار هست... حالا این بهره برداری می تونه تامین رضایت سرمایه داران در نزدیک به انتخابات به منظور جذب رای باشه... می تونه بهره برداری مالی از بازار به منظور تامین هزینه های انتخاباتی باشه و یا هر چیز دیگری... مهم پتانسیل مثبتی هست که این قضیه داره...

نکته بسیار مهمی رو در این بخش از نوشته می خواهم به شما بگویم و اون اینکه رنگ و بوی خریدهای امروز دقیقا از همان مدل رنگ و بوی فروش های یکشنبه سیاه در زمستان 92 هست... بدین مفهوم که از ما بهتران هستند که دارند وارد بازار می شوند و عقل سلیم حکم میکنه که اگر قرار باشه موجی ایجاد بشه همراه با اون باشیم... در پست بعدی به جهت تکنیکال تاییدیه های مهم این حرکت رو که از دو هفته پیش اشاره کردم یک موج پیشرو سه از سیکل پنج موجی هست اشاره می کنم... و در پایان بگم که بازار حتی اگر نسبت پی بر ای دو رقمی در انتهای این موج پیدا کنه چیز عجیبی نیست... فضای امروز فضایی است که به زودی مهیا برای ورود عملی شرکت ها و موسسات خارجی میشه و اونها با دید بلند مدت در بازار سرمایه گذاری می کنند نه دیدگاه نوسان گیری...

https://***********/behzadi75/153

ارادتمند- بهزاد

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
اما قبل از اینکه سراغ تحلیل تکنیکال بازار بریم سری به انتخابات آمریکا بزنیم...

با گذشت نزدیک به 24 ساعت از اعلام خبر ورود اف بی آی به پرونده کلینتون حال چنین به نظر میرسد که این حربه توسط خود دموکرات ها برنامه ریزی شده باشد... در هر حال دنیای سیاست هست و تا به اینجای کار معلوم شده که کلینتون از هر حربه ای برای پیروزی استفاده می کنه برخلاف ترامپ که بیشتر شما سادگی رو در رفتارهای اون مشاهده می کنید و ضربه هایی هم که خورده از همین عدم داشتن سیاست بوده است...

حتما دوستان در جریان هستند که چندماه پیش اف بی آی اعلام کرد که ایمیل هایی که درز پیدا کرده بوده رو به صورت کامل بررسی کرده و مورد خاصی در اونها مشاهده نکرده است و به نوعی خانم کلینتون رو مبرا از تقصیر دانست... با این حال موضوع ایمیل ها همواره بالای سر این کاندیدای دموکرات بوده... اما این سیاستمدار زیرک با توجه به فاصله مناسبی که در روزهای پایانی داره با طرح این مساله جوری وانمود می کنه که تحت حمله ترامپ قرار گرفته است اما ساعاتی بعد ( یعنی دقیقا چند ساعت قبل) بیانیه میده و از اف بی آی می خواهد که نظرش رو در این مورد و اینکه گزارش این ایمیل ها چگونه هست منتشر کنه... درواقع کلینتون با طرح این موضوع دو برگ برنده برای خودش رو کرده...

اول اینکه این قضیه جوری نمود پیدا می کنه که از طرف جمهوری خواهان این موضوع در روزهای پایانی طرح شده و عملا چنین ذهنیتی در جامعه جا می افته... این باعث میشه قدرت تهاجمی احتمالی ترامپ در روزهای پایانی خود به خود تحلیل بره به دلیل توجه عموم به این موضوع... البته ترامپ هم ناخواسته وارد بازی کلینتون شد شب گذشته... اشاره کردم که به نظر من اقتصاد دانی موفق و سیاستمداری بدون سیاست هست...

دوم اینکه اف بی آی احتمالا رجوع به گزارش قبلی خود می کنه و اینکه مورد خاصی حداقل الان وجود نداره و همین باعث میشه تا موضوع ایمیل ها که تنها بختک کلینتون بود به نوعی کمرنگ بشه و این دیدگاه بوجود بیاد که اصلا چیز مهمی نبوده...

در هر حال طرح بازی جالبی بوده است و من رو یاد بازی های شطرنج اساتید می اندازه... زمانی که شما اسب یا فیل خود را قربانی می کنید تا وزیر حریف رو در حرکت بعدی بتونید بکشید... این خبر قربانی کردن همون اسب یا فیل هست و در روزهای اینده خواهید دید که وزیر ترامپ چگونه زده خواهد شد..

https://***********/behzadi75/154

روز خوبی داشته باشید- بهزاد

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
ظهر دوستان بخیر،

ابالت فلوریدا مهمترین ایالت در رای گیری پیش رو هست... این ایالت دارای 29 رای الکترال هست که به یکی از دو نامزد خواهد رسید... بر اساس نظرسنجی ها فعلا کلینتون بین 2 تا 3 درصد در این ایالت جلو هست با این توضیح که معمولا این جمهوری خواهان هستند که بیشتر در انتخابات پیش از موعد شرکت می کنند و انتظار داریم این فاصله با رسیدن به روزهای پایانی بیشتر بشه...

اگر کلینتون بر اساس شانس حدود 70 درصدی که در این ایالت داره برنده بشه عملا رییس جمهور بعدی هست بدون هیچ تردیدی... اگر ترامپ موفق بشه فلوریدا رو از آن خود کنه هنوز باید دو تا سه ایالت کلیدی دیگر رو هم از برنده بشه مثلا 15 رای کارولینای شمالی و یا 18 رای اهیو رو... اگر ترامپ در هر سه تای این ایالت ها که رقابت سنگین هست برنده بشه عملا حدود 62 رای الکترال رو از کلینتون پس میگیره و رقابت بسیار نزدیک میشه و احتمال برنده شدن ترامپ میشه... اما این کار خیلی سخته... چون در هر سه ایالت بر اساس نظرسنجی ها کلینتون جلوتر هست...

این سه ایالت کلیدی ترین ایالت ها از 11 ایالتی هست که نتیجه اونها صد در صد معین شده نیست همانند 40 ایالتی که از الان صد در صد می دونیم رای های الکترالش به کی میرسه...

در هر حال خیلی بیراهه نگفتیم اگر بگیم رسیدن به کاخ ریاست جمهوری آمریکا از فلوریدا میگذره...

روز خوش- بهزاد

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
شب همه دوستان بخیر،

ببینید دوستان معمولا در بازار بورس در مقاطعی شاهد رفتارهای هیجانی مانند امروز هستیم... این رفتارهای هیجانی هم می تونه بر مدار صعودی شکل بگیره و هم بر مدار نزولی... در گذشته کم از این اتفاقت نداشتیم... منتها وجه مشترک این رفتارها معمولا در وجود داشتن دلیل هست و در غالب اوقات زمانی که بازار با رشد شدید و یا کاهش شدید در یک روز یا جند روز مواجه میشه دلیل اون تا حدودی بعد از شروع بازار مشخص هست...

اما زمان هایی هم داریم که مانند امروز بازار مورد رشد فراتر از انتظار قرار میگیره و دلیل محکم بنیادی براش نداریم... اگر این رشد فرضا روز بعد از اعلام نتایج انتخابات بود خب میگفتیم یک عده با مشخص شدن نتیجه ریسک پذیر شده اند... اما واقعا بازار امروز چرا صعود اینچنینی کرد؟ چرا گروه هایی مورد توجه قرار گرفتند که کسی انتظار نداشت مانند شیمیایی ها؟

اگر به خاطر داشته باشید در روز یکشنبه سیاه بنده اشاره ای داشتم که با توجه به رفتار بازار سیگنال خروج از بازار صادر شده است... درواقع در اون مقطع اگرچه از چند هفته قبل به نوعی به اشباع قیمت ها و شاخص اشاره داشتیم اما رفتار ناگهانی روز یکشنبه برای من به نوعی سیگنال خروج بود چراکه این ریزش ناگهانی بدون دلیل واضح بود یا بهتر بگویم دلیلی که از ما بهتران از آن مطلع بودند...

اتفاق امروز بازار هم همینجوره... بازار به ناگهان مورد اقبال شدید واقع میشه و نقدینگی تازه به گروه هایی میاد که کسی انتظارش رو نداره... چه برداشتی می توان کرد؟

اینکه باز هم اتفاقی در جریان هست که از ما بهتران از آن باخبر هستند... آیا این رفتار ناشی از تاثیر انتخابات آمریکا هست؟ خیر... وضعیت و روند انتخابات آمریکا طی این چند روز تغییر محسوسی نداشته... پس این نقدینگی که به نظر من به صورت هماهنگ داره وارد میشه و امروز شروع اون بوده یک سرفصل جدید هست... درست همانند اتفاقی که در زمستان 92 افتاد...

البته قبلا ما توضیح داده بودیم که دو انتخابات پیش رو عملا ما رو به سمت ریسک پذیری در بازار هدایت می کنه... الان نمی دونیم این پولها از کجا میاد و با چه هدفی داره خرید می کنه ولی بنده بعید می دونم صرفا یک موج کوتاه باشه اگرچه هر موج میان مدتی هم به تنفس نیاز داره... من به انتخابات پیش روی امریکا با توجه به احتمالات فعلی خوشبین هستم و فکر می کنم که دموکرات ها هم کرسی ریاست جمهوری رو در دست خواهند گرفت و هم مجلس سنا رو... به نظرم تحرکات امروز بازار سرآغاز فصل جدیدی در بازار هست که به نوعی به فضای انتخابات سال 96 مربوط میشه... اینکه چه اتفاقی داره میفته زیاد مهم نیست اما قبلا هم اشاره کردم که بازار از انتخابات آمریکا تا انتخابات ایران روزهای خوبی داره چون دلایل سیاسی زیادی برای رشد داره...

همراه با این نقدینگی باشید که به هر دلیلی داره به بازار وارد میشه... این نقدینگی بعید می دونم با تارگت زمانی کوتاه مدت وارد بازار بشه و من فکر می کنم تا انتخابات اردیبهشت سال 96 همراه ماست... هم نیاز به تامین هزینه های انتخاباتی هست و هم نیاز به تامین رضایتمندی اهالی بازار... در کنار اینها ورود سرمایه های خارجی در اثر روی کار آمدن اختمالی کلینتون و یک سنای دموکرات هم اضافه کنید... بازار پتانسیل های قوی سیاسی برای زشد داره حتی اگر در بعد اقتصادی این رشد خیلی توجیه نداشته باشه... گفتم که اگر نسبت پی بر ای بازار در ماه های پیش رو به فراتر از 10 هم برسه بنده اصلا تعجب نمی کنم...

همراه این موج باشید و از استراحت های احتمالی اون نهایت بهره رو برای ورود به بازار ببرید...

بدرود- بهزاد

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
شب دوستان بخیر،

یکی از تهدیدهای کوتاه مدت بازار وضعیت نمادهای بسته بانکی بود که این احتمال رو می دادیم که با باز شدن خودشان و معامله در محدوده منفی فشار بر روی کلین بازار بیاورند... با این حال با توجه به اخباری که از تسویه مطالباتشون از دولت داره به گوش میرسه ورق دقیقا برخواهد گشت و این خبر به قدری برای نمادهای این گروه می تونه تعیین کننده باشه که حتی میشه شاهد بازشدن اونها در رقمی بالاتر از رقم بسته شدنشان باشیم... بنابراین این تهدید عملا با این خبر تبدیل به فرصتی برای این گروه شده و هیچ بعید نیست از فردا نمادهای بانکی مورد اقبال گسترده قرار بگیره...

نکته خیلی مهم بازار در روزهای اخیر ورود نقدینگی به اون و افزایش ححم معاملات بازار هست... اگرچه هنوز با روزهای رویایی بازار فاصله داریم اما تغییر وضعیت بازار کاملا محسوس هست... تا حدود یک هفته دیگه تکلیف انتخابات آمریکا هم مشخص میشه و شاهد ورود طیف های دیگری از سرمایه گذاران خواهیم بود... احتمال انتخاب شدن کلینتون همچنان حوالی 80 درصد است اما حتی اگر ترامپ هم انتخاب بشه بازار در کوتاه مدت ریزشی میشه ولی در میان مدت و بلند مدت با توجه به بالا رفتن قیمت نفت و دلار احتمال رشد بازار زیاد هست... بنابراین وقتی داریم با یک بازه شش ماهه تا یکساله سرمایه گذاری می کنیم هر دو اتفاق برای بازار میتونه مثبت ارزیابی بشه... ولی در کوتاه مدت و در حالت کلی رشدی که نصیب بازار در اثر انتخاب کلینتون میشه چون به دلیل احیا شدن اقتصادی هست شیرین تر از رشدی هست که ترامپ با افزایش تورم و افزایش قیمت دلار برای بازار در میان مدت و بلند مدت به ارمغان میاره...

امروز هم بازار با وجود تمایل ذاتی به اصلاح بعد از چند روز صعود اما باز هم این اصلاح خفیف بود و این نشان از تمایل کلی بازار برای صعود بیشتر داره تا نزول... بنابراین اگر فردا بازار مثبت باشه هیچ تعجبی نخواهم کرد به خصوص با اخباری که در مورد بانکی ها داره به گوش میرسه...

یک نکته هم در مورد پتروشیمی هایی بگم که مورد اقبال واقع شده اند... در حالت کلی اگر خوراک اینها بر اساس نرخ آزاد ارز حساب بشه بر اساس آنچه وزیر گفته است خیلی هاشون حاشیه سودشون کم میشه و توانایی رقابت رو از دست می دهند... من دقیقا نمی دونم خریداران این گروه آیا خبر رانتی از تغییرات فرمول خوراک دارند یا خیر! اگرچه گروه شیمیایی یکی از گروه های مادر در بازار هست که قطعا مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی هم هست اما اگر در مورد نرخ خوراک اونها واقع بینی لازم صورت نگیره خیلی هاشون تا مرز ورشکستگی پیش خواهند رفت... نمی دونم آقای زنگه با این نرخ خوراک که حتی بیشتر از کشوری مانند آمریکا هست دقیقا به دنبال چیه... اما خوبه نگاهی به کشورهای همسایه بیندازیم و ببینیم اونها بر چه مبنایی از صنایع کلیدی خودشون حمایت می کنند... همه چیز در ارزان فروشی سوخت خلاصه نمیشه و نگاه تک بعدی به این موضوع که وزیر داره از دید بنده اشتباه بزرگیه...

در هر صورت وزن شیمیایی ها رو به اعتقاد من در سبد خود فعلا بالا نبرید تا وضعیت خوراکشون مشخص تر بشه و ببینیم آیا مجلس به داد سهامداران این گروه میرسه یا خیر... رشد دیروز و امروز این گروه از دید من کمی هیجانی است زمانی که گروه های کاملا کم ریسک تری در بازار داریم...

ارادتمند- بهزاد

technicaler

Well-Known Member
کاربر فعال
باسلام خدمت استاد بهزادی

الخیر فی ما وقع.
امروز من نقد بودم وخرید های خوبی کردم.
امیدوارم دوستان هم از فرصت نهایت استفاده را برده باشد.
تاثیر انتخابات آمریکا امروز بود و تمام شد.
از شنبه روال عادی خواهد بود .
البته به نظرم روند بازار بصورت عادی همچنان منفی است.

mokhlas1368

New Member
عضو تازه
باسلام و احترام
از دوستان كسي كه اطلاع در مورد مطلب نويسي آقاي دكتر بهزادي در سايت ،فروم ،تلگرام و ... را دارند بفرمايند تا بتوان از مطالب اين استاد عزيز بهرمند شد
با تشكر

بالا