دست نوشته های بهزاد بهزادی

technicaler

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام

ممنون از شما...

درمورد تاریخ بازار خیلی به عقب نرفته ام... از دید من سال 91 و 92 یک موج پیشرو یکساله داشتیم که در ادامه با یک موج اصلاحی دوساله همراه بود و حال باز در یک موج پیشرو هستیم... این سه موج به ترتیب از دید الیوتی 3، 4 و 5 هستند... موج 5 که الان تو اون هستیم بین یک سال تا 18 ماه می تونه طول بکشه و می تونه شاخص رو در حالت کلاسیک تا حوالی 110 هزار واحد هم روانه کنه...

در مورد ساختار موج بی متوجه نشدن کدام بخش تصویر رو میگید با این توضیح که امواج اصلاحی می تونند 5 موجی هم باشند که در این حالت باید حتما همپوشان باشند...

ارادتمند- بهزاد
ببخشید .موج a را اشتباها b نوشتم . اصلاح کردم.
همپوشانی ندارند.
اگر از سال 68 بشمارید موج 1 تا13000 رفته است و موج 2 تا 26000
چون موج 1و 3 برایر بوده اند انتظار موج 5 کشیده بود که تا 90000 رفت و یک 5 موجی بسیار بزگ 24 ساله تمام شده است. اصلاح ، اصلاح موج 24 ساله است و به این راحتی ها تمام بشو نیست!

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
ببخشید .موج a را اشتباها b نوشتم . اصلاح کردم.
همپوشانی ندارند.
موج a می تونه سه تایی باشه و یا پنج تایی که اگر 5 تایی باشه از جنس غیر همپوشان هست... خصوصیت موج a پیشرو هست... فقط امواج 2 و 4 و b خاصیت اصلاحی دارند و اگر در اونها 5 موجی بشماریم باید حتما اورلپ داشته باشیم...

technicaler

Well-Known Member
کاربر فعال
موج a می تونه سه تایی باشه و یا پنج تایی که اگر 5 تایی باشه از جنس غیر همپوشان هست... خصوصیت موج a پیشرو هست... فقط امواج 2 و 4 و b خاصیت اصلاحی دارند و اگر در اونها 5 موجی بشماریم باید حتما اورلپ داشته باشیم...
در شکلی که کشیده اید موج a یک 5موجی بدون همپوشانی است که موج 3 آن هم کوتاهترین موج است . از نظر شما مشکلی نیست؟

ممنون از پاسخها.

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
در شکلی که کشیده اید موج a یک 5موجی بدون همپوشانی است که موج 3 آن هم کوتاهترین موج است . از نظر شما مشکلی نیست؟

ممنون از پاسخها.
اشاره کردم که موج a باید بدون همپوشانی باشه... این موج اصلاحی نیست بلکه پیشرو هست... در مورد کوتاهتر بودن موج 3 حق با شماست... با این حال در تایم هفتگی این موضوع چیزی رو نقض نمیکنه از دید بنده...

اما شما کاملا درست میگید که موج 3 نباید کوتاه ترین موج باشه، به خصوص این موضوع تو تایم روزانه تا حدودی مشخصه...

در مجموع در آنچه مد نظر داریم یعنی استفاده از تکنیکال برای یافتن زون ورود تغییری حاصل نمیشه و من همجنان معتقدم شکست 78840 اصل ماجراست...باید دید در هفته جاری اتفاق میفته یا نه...

technicaler

Well-Known Member
کاربر فعال
اشاره کردم که موج a باید بدون همپوشانی باشه... این موج اصلاحی نیست بلکه پیشرو هست... در مورد کوتاهتر بودن موج 3 حق با شماست... با این حال در تایم هفتگی این موضوع چیزی رو نقض نمیکنه از دید بنده...

اما شما کاملا درست میگید که موج 3 نباید کوتاه ترین موج باشه، به خصوص این موضوع تو تایم روزانه تا حدودی مشخصه...

در مجموع در آنچه مد نظر داریم یعنی استفاده از تکنیکال برای یافتن زون ورود تغییری حاصل نمیشه و من همجنان معتقدم شکست 78840 اصل ماجراست...باید دید در هفته جاری اتفاق میفته یا نه...

خیلی متشکرم .
اگر وقت داشتید ، شاخص از سال 68 را یک حتما نگاهی بفرمایید.

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
عصر دوستانب بخیر،

مناظره سوم هم به پایان رسید... آنچه من از مناظره سوم دیدم این هست که واقعا هیچ یک برنده این مناظره نبودند و تا حدودی شرایطی مشابه رو داشتند... منتها همین برابری برای کلینتون برگ برنده محسوب میشه... فراموش نکنیم که شرایط حال حاضر به نفع کلینتون هست و این ترامپ هست که برای جبران عقب ماندن باید کاری کند... در هر حال مناظره دیشب از دید بنده تکرار مکررات بود بدون اینکه محتوای مهمی داشته باشه که باعث چرخش آرا بشه...

دو هقته کاری دیگر تا زمان برگزاری انتخابات آمریکا باقی مانده هست... اگر اتفاق غیر قابل پیش بینی رخ نده با توجه به شرایط موجود کلینتون عملا یه حاشیه امن برای پیروزی در انتخابات پیش رو داره... به جهت تعداد رای های الکترال که تعیین کننده هستند میانگین آمارها نشان از برتری 330 رای الکترال کلینتون در برابر 210 رای الکترال ترامپ دارد... این بدان معناست که ترامپ برای پیشی گرفتن باید موفق بشه حداقل 60 رای الکترال رو برگردونه... یعنی اینکه بتونه در چند ایالت کلیدی مانند فلوریدا، اهایو و کارولینای شمالی که رای ها نزدیک هست برنده بشه... قبلا اشاره کردم که در 40 ایالت از 50 ایالت آمریکا همین الان به طور قطعی معلومه که رای های الکترالش به کی میرسه... یعنی تمام چنگ بر سر اون 10 ایالت باقی مانده هست و از این 10 تا هم تقریبا 7 تای اونا تکلیفشون مشخص تر هست... سه تایی که نام بردم به این جهت حساس هستند که هم رای های الکترال زیادی دارند و هم اینکه رقابت در اونها نزدیکه و کلینتون کمی جلوتره...

اما علی القاعده در فاصله دو هفته مانده به انتخابات ما تنها در صورتی می تونیم شاهد تغییر رای ها باشیم و عوض شدن نظرات که یک اتفاق غیر قابل پیش بینی بیفتد... یعنی اینکه ترامپ در این دو هفته برگ برنده مهمی روکند چیزی که به نظر نمیرسد در اختیار داشته باشد ( حداقل با توجه به داده هایی که می بینیم)...

در هر حال مناظره سوم به پایان رسیده و شانس پیروزی کلینتون خیلی فراتر از ترامپ هست... اگر به خاطر داشتید حدود یک ماه پیش و زمانی که شانس موفقیت ها نزدیک به هم بود اشاره کردم که ورود به بازار رو تنها در شرایطی مطلوب می بینیم که کلینتون به طور محسوس فاصله بگیره و شانس 52 درصدیش به فراتر از 70 درصد برسه... خب این رقم حتی فراتر از 85 درصد هست با توجه به مدل هایی که الان داریم... بنابراین ریسک پذیری در این شرایط از دید من کاملا توجیه داره...

اما اتفاق دیگری که داره میفته اتمام ماه مهر هست ماهی که اشاره هم داشتم که ماهی بهتر از شهریور خواهد بود اما فاقد قدرت لازم... اتفاقات نسبتا مهمی پیش رو داریم...گزارش های شش ماهه شرکت ها که من بعید می دونم باعث نگرانی اهالی تالار بشه و به نظرم وزن مثبت بیشتری دارند تا وزن منفی... لایحه بودجه هم آبان ماه مشخص میشه و باید دید در جزییات اون شاهد چه هستیم... به خصوص قیمت دلار با توجه به اینکه بر اساس گفته دلار تک نرخی خواهد شد باید دید در چه رقمی مد نظر هست... تک نرخی کردن دلار کمی بر روی شیمیایی ها فشار وارد می کنه اما در مجموع باعث افزایش شفافیت در بازار میشه که به نفع کلیت بازار سرمایه هست... قیمت نفت هم که فعلا 50 دلار هست...

من فکر می کنم به تدریج میشه انتظار تاثیرپذیری مثبت کلیت بازار از انتخابات پیش رو رو داشته باشیم... انتخاباتی که برنده های محتمل اون کلینتون و روحانی هستند و همین به معنای تثبیت در شرایط اقتصادی و فراهم آمدن زمینه لازم برای حضور شرکت های خارجی است... در یک کلام در مجموع پتانسیل ها مثبت هستند اما در چنین زونی که قرار میگیریم ورود باید بر اساس تریگر تکنیکال باشه و به نظر من تا شکست 78840 نباید برای ورود به بازار عجله داشت...

از فردا تا روز دوشنبه احتمالا به لپ تاپ دسترسی نداشته باشم و تحلیل ها رو در این سه روز صرفا به صورت خیلی خلاصه در کانال قرار می دهم... بعد از اون مجددا به صورت موازی در همین تاپیک تحلیل ها درج میشه...

روز خوش- بهزاد

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
شب دوستان بخیر،

با توجه به اینکه از دید بنده شرایط ورود به بازار داره مهیا میشه و طی روزها و هفته های آتی میشه با دید شش ماهه و یا حتی یکساله یک پرتفوی خوب بورسی بست جا داره در همینجا مجددا اشارهای به تخصیص دارایی داشته باشم...موضوعی که قبلا هم در مورد اون صحبت کردم...

ببینید دوستان ما برای سرمایه گذاری همیشه گزینه های متفاوتی رو پیش رو داریم... در صورتی که شاهد تنش های سیاسی نباشیم چه در سطح خارجی و چه در سطح داخلی به نظر میرسه از بین بازارهای موازی که قابلیت سرمایه گذاری دارند دو بازار شرایط مطلوب تری رو دارند... اگر برجام ادامه پیدا کنه و کلینتون رییس جمهور آمریکا بشه و در ادامه اگر روحانی در ایران روی کار بماند عملا ما به تدریج شاهد پیدایش فضای ریسک پذیری در میان سرمایه های قابل توجه داخلی و خارجی خواهیم بود...

مشخصا در چنین شرایطی سرمایه گذاری روی ارز و طلا خیلی توچیه نداره و در عین حال به نظر نمیرسه غول سنگین وزن مسکن به این راحتی ها توان حرکت داشته باشه... بنابراین سه بازار مسکن، ارز و سکه از دید بنده خیلی شرایط مساعدی برای سرمایه گذاری در یک سال پیش رو ندارند مگراینکه غلفلگیر بشیم و مثلا در انتخابات شرایط به گونه ای دیگر رقم بخورد...

دو بازار باقیمانده یکی بازار بورس هست که انتظار داریم با خروج از رکود و ورود سرمایه های خارجی این بازار مورد توجه قرار بگیره و یکی بازار اوراق و سپرده ها و صندوق های سود ثابت هست که با سودهای خوبی که می دهند هنوز بسیار جذاب به نظر میرسند...

در چنین مواقعی که دو بازار داریم که شرایط خوبی دارند که البته از دید من یکی در نقطه بالقوه قرار داره و دیگری در نقطه بالفعل توجه به موضوع تخصیص دارای مهمه میشه به نظرم... قبلا اشاره کردم که فرمول ها و روش های مختلفی داریم و واقعا این موضوع فرد تا فرد متفاوت هست چون به میزان ریسک پذیری و ریسک گریزی فرد، به اهداف و خواسته های فرد، به میزان سرمایه فرد و همینطور به سن فرز بستگی داره... اما یک فرمول خیلی کلی که به نظر من کارآیی داره اینه که شما سن خودتون رو از 100 کم کنید و هر عددی بدست اومد وارد بازار بورس کنید و هر عددی باقی ماند وارد بازار پول کنید...

فرضا برای منی که کمی بیش از 40 سال سن دارم، 60 درصد سرمایه در بورس و 40 درصد سرمایه در بازار پول به نظر منطقی هست... اما من شخصا چون فردی ریسک گریز هستم به جهت روحیه ای که دارم حتی این درصد رو 10 درصد بیشتر تعدیل می کنم... بدین معنا که اگر شرایط بازار سرمایه مطلوب بشه نیمی از سرمایه رو وارد بازار سرمایه می کنم با هدف 35 تا 40 درصد در یکسال و نیم دیگر رو در بازار پول قرار می دهم که حدود 25 درصد سود مرکب سالیانه نصیبم می کنه و بدون ریسک هست...

خوبیه این موضوع اینه که اگر به هر دلیلی سبد بورسی شما رشد مطلوبی نکرد شما عملا با سود ثابت بخشی از اون رو جبران کرده اید... درواقع مدیریت درست سرمایه همیشه اینه که حالت های متفاوت رو ببینیم برای وقایع پیش رو...

بنابراین حتی اگر شرایط به گونه ای بشه که از دید من سیگنال ورود به بازار باشه برای یک سرمایه گذاری میان مدت باز هم ترجیحا از تخصیص دارایی با فرمولی که گفتم استفاده کنید چراکه با مقایسه نسبت های پی بر این بازار دارای ریسک و بازار بدون ریسک در میابیم که رشد احتمالی بازار به گونه ای نیست که سهم ها چند برابر شوند و اگرچه روند رو به رشدی را خواهیم دید اما وضعیت فعلی کاملا متفاوت از سال 92 هست...

شب خوبی داشته باشید- بهزاد

reza1380

Well-Known Member
کاربر فعال
جناب بهزادی با سلام.
احتراما با عنایت به وضعیت موجود شما اگه قصد ورود به بازار را داشته باشید بر روی چه صنایعی سرمایه گذاری میکنید. به عبارت دیگر با توجه به وضعیت بنیادی و تکنیکی گروهها ،کدوم یک از صنایع سبد احتمالی شما را تشکیل خواهد داد.

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
جناب بهزادی با سلام.
احتراما با عنایت به وضعیت موجود شما اگه قصد ورود به بازار را داشته باشید بر روی چه صنایعی سرمایه گذاری میکنید. به عبارت دیگر با توجه به وضعیت بنیادی و تکنیکی گروهها ،کدوم یک از صنایع سبد احتمالی شما را تشکیل خواهد داد.
رضا جان، در جواب سوالی که پرسیدید من معمولا ترکیبی از اکثر گروه ها رو همیشه در پرتفو دارم... اما اگر بخواهیم بر اساس عملکردها و گزارش ها بریم جلو و اونهایی که ریسک کمتری دارند رو بشناسیم گروه معدنی گروه فلزات اساسی گروه پالایشی از این گروهند... یعنی جز کم ریسک ترین ها هستند...

شیمیایی ها پتانسیل خوبی دارند اما تک نرخی شدن ارز براشون می تونه خبر بدی باشه به خصوص برای گازی هاشون... بانکی ها هم درگیر بانک مرکزی شده اند وگرنه پتانسیل خوبی داشتند اما تا زمانی که دقیقا ندونیم چه بر سر بزرگانشان خواهد اومد داری ریسک هستند... خودرویی ها و گروه های وابسته اونها معمولا حرکاتشون هیجانی تره به خصوص که این احتمال هست که اولین قراردادها رو در این گروه ها ببینیم حالا کی به سوددهی واقعی برسند بماند...

ساختمانی ها رو با توجه به رکود شدید خیلی مستعد رشد بالا نمی دونم اما این گروه هم با تاخیر راه خواهد افتاد... در مورد سیمانی ها وضعیت بهتره به خصوص اگر موصل عراق گرفته بشه این گروه خیلی منفعت خواهد برد...

در مجموع معتقدم برای اینکه ریسک سبد بیاد پایین حتما سهم های انتخابیتون از حداقل چهار یا پنج گروه باشه...

ارادتمند- بهزاد

vahid.m62

Well-Known Member
کاربر فعال
اقای بهزادی شب به خیر
ممنون از تحلیل های واقع بینانه و پر محتوا تون.
میخاستم بدونم نظرتون در مورد گروه تجهیزات و پیمانکاری مثبته یا نه !؟ مثلا سهم هایی مثل فاذر - فاراک - صدرا - مپنا و .... که اگه قرارداد های نفتی اجرایی بشه خارجی ها موظفند تجهیزاتشون رو از شرکت های داخلی تامین کنن! یا تک نرخی کردن ارز براشون میتونه خوب باشه !!! ارزهاشون رو میتونن گرونتر بفروشن!!! ایا گشایش های مالی و بحث فاینانس ها میتونه روی اینا و تامین مالیشون اثر گذار باشه !!!
اصلا ارزش سرمایه گذاری دارن !؟؟؟؟؟

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
عصر دوستان بخیر،

روز گذشته اشاره کردم که از دید بنده به زمان ورود به بازار با دید میان مدت و بلند مدت نزدیک شده ایم... شخصا از منفی های امروز بازار استفاده کردم و بخشی از سرمایه ای رو که مد نظر برای ورود به بازار دارم به بازار سرمایه اختصاص دادم... البته لازم هست به چند نکته دراین زمینه اشاره ای داشته باشم...

اولین موضوع اینکه قبلا اشاره کردم که به جهت تکنیکال شکست 78840 واحد نقطه ایده آل برای ورود به بازار هست که هنوز این شکست رخ نداده است... با این حال من شخصا ترجیح دادم که تا دومین روز از ماه آبان ماه وارد بازار سرمایه بشم بر اساس فرمولی که دارم که همان اختصاص حداکثر 50 درصد از کلیت نقدینگی به این بازار هست... اینکه در یکسال آینده گوی سبقت را کدام بازار براباید بعدا مشخص میشه اما برای اینکه بتونیم آمار مناسبی از بازدهی ها داشته باشیم در امشب جدولی تهیه می کنم و در اون سود هفته به هفته کلیه بازارها با قابلیت سرمایه گذاری رو درج می کنم تا ببینیم در آینده سرمایه گذاری ما تا چه اندازه موفق بوده است... در این جدول که امروز درواقع شروع هفته اول اون هست ما عمدتا بازارهای پول، سرمایه، سکه و دلار رو با هم مقایسه می کنیم و در انتهای هر هفته کاری وضعیت بازدهی هفته قبل و همچنین وضعیت بازدهی از ابتدای دوره سرمایه گذاری رو بررسی می کنیم...

دومین موضوعی که می خواهم به آن اشاره کنم این هست که قبلا هم گفتم که وقتی ما با هدف سرمایه گذاری میان و بلند مدت در بازار هستیم ورود به بازار با یک تقدم و یا تاخیر چند روزه زیاد اهمیتی نداره... اشاره داشتم که از دید من هفته های اول و دوم و سوم آبان ماه می تونه نقطه مناسبی برای ورود به بازار باشه... با این وضعیتی که بر انتخابات آمریکا حکمفرماست و شانس فراتر از 85 درصدی کلینتون از دید بنده ارزش داره قبل از انتخابات وارد بازار شد اما اگر خیلی ریسک گریز هستید می تونید صبر کنید تا وضعیت انتخابات معین بشه...

سومین موضوعی که می خواهم اشاره کنم این هست که بدون توجه به فرصت ها و تهدید های میان مدت بازار این ورود بر اساس یک دلیل بوده و هست و خواهد بود... ببنید دوستان، من ماه هاست دارم به این نکته اشاره می کنم که از دید بنده انتخاب شدن هیلاری کلینتون حتی اگر به قول رییس جمهور انتخاب بد بین بد و بدتر باشه اما برای اقتصاد ایران یک فرصا بی نظیر هست... شما به وضعیت داخل کشور و جمع فعالین اقتصادی داخلی نگاه نکنید... شرکت ها و موسسات خارجی در اهداف و سیاست های خود موضوعی دارند به نام کنترل و مدیریت ریسک... از دید اونها حتی با انجام شدن برجام به این دلیل که فقط یک سال تا انتهای دوره ریاست جمهوری اوباما باقی مانده بود و با توجه به اختلاف شدید دیدگاه ها در مورد برجام بین دموکرات ها و جمهوری خواهان، فرصتی برای ورود به بازار ایران نبود اما تلاش کردند تا در این مدت مقدمات حضور رو با مذاکرات متعدد و سفرهای هیات های اقتصادی آماده کنند...

عملی شدن این ورود و شراکت ها که منجر به تشکیل کنسرسیوم های زیادی در زمینه های مختلف میشه با تضمین اجرای 4 ساله برجام خواهد بود و این تضمین چیزی نیست جز روی کار آمدن یک دموکرات دیگر... اتفاقی که باعث میشه از دستاورد روحانی و اوباما حفاظت بشه... این انتخابات خیلی مهمه هم برای آمریکا و هم برای ایران... اگر ریسک سیاسی موجود از روی کار آمدن فردی مانند ترامپ به کنار بره و سرمایه گذاران خارجی متوجه شوند در چهار سال آینده با سیاست های واضحی روبرو هستند شاهد رونق اقتصادی خواهیم بود... رونقی که دماسنج بازار سرمایه زودتر از هر محل دیگری آنرا نشان خواهد داد...

در هر حال من خوشبینی زیادی به این بازار دارم نه به این دلیل که وارد بازار شده ام بلکه به این دلیل که از دید من ماه های پیش رو ماه هایی با پتانسیل رشد مطلوب برای بازار است...

ارادتمند- بهزاد

تهران نو

Well-Known Member
کاربر فعال
جناب دکتر بهزادی گرامی
با سلام و ارزوی بهترین ها و تداوم توفیق ها
تشکر برای تحلیل های جنابعالی کمترین است...
امیدوارم دوستان بهترین بهره را از دانش شما ببرند...
و شخصا آرزو دارم اگر فرصتی داشتید ...نوع نگاه و تفکر مردم اروپا و امریکا را در رابطه با بورس و سهامداری ....هر دفعه حتی در حد یک خط بیان نمایید
تا شاید سبب نشر و گسترش فرهنگ سهامداری در ایران شود....
به شخصه اگر جای شما بودم در این ارتباط یک کتاب می نوشتم چون واقعا هیچ اطلاعاتی در رابطه با بورس کشور های خارجی و یا نوع نگاه مردم انجا و یا مدل سرمایه گذاری هایشان یا نحوه گزارش دادن شرکت هااا ...قوانین انظباطی ووووووو در سایت های ایرانی نیست جزء یک تاریخچه ....

باز هم بی نهایت سپاس و در سایه خداوند متعال باشید همیشه
دوستدار شما
م.ت

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
سلام

اول این تحلیل دیشب رو قرار بدهم در تاپیک و تا جند دقیقه دیگه تحلیل جدیدی خواهم زد... وقتی تحلیل رو با گوشی تایپ می کنم امکان ارسال همان زمانش به انجمن برایم وجود نداره...

https://***********/behzadi75/119

ارادتمند- بهزاد

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
شب دوسان بخیر،

کمی بیشتر بر روی وضعیت آمریکا امشب براتون متمرکزی میشم...

تا به امروز هر چه گفته ام از حساسیت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بوده و حتی اشاره کردم که این انتخابات حتی از انتخابات سال آتی ایران هم مهمتر هست به این دلیل که نتیجه اون مستقیما بر روی انتخابات ایران هم تاثیر می تونه داشته باشه...

نکته بسیار مهمی که می خواهم به اون اشاره کنم کنگره آمریکا هست... اگر دقت کنید دلیل اینکه این همه روی کار آمدن کلینتون رو برای ثبات اقتصادی و رشد اون مهم می دونستیم این بود که به نوعی تضمین چهارساله ای برای برجام ایجاد میشد و یک رییس جمهور دموکرات از دستاورد رییس جمهور دموکرات قبلی خود محافظت می کرد... اهمیت این موضوع زمانی دو چندان احساس میشد که ما با یک سنای کاملا جمهوری خواه روبرو بودیم... همه به خوبی سنگ اندازی های خیلی زیادی رو که سنا در این دو سه ساله کرد تا جلوی توافق رو بگیره و حتی اجازه اجرایی شدن اونرو نده به یاد داریم و اگر اوباما نبود قطعا توافق در همان نقطه اول از بین میرفت...

سنای آمریکا از 100 سناتور تشکیل شده است که در حال حاضر جمهوری خواهان داری 54 عضو هستند و دموکرات ها هم 45 عضو دارند و یک نفر هم مستقل داریم... بنابراین عملا سنا به داشتن بیش از نیمی از رای ها هر قطعنامه ای رو برای خودش له ایران تصویب می کرد... در روز 8 نوامبر که ما انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رو داریم همزمان برای 34 کرسی از سنا هم رقابت میشه...

به عبارتی ساده تر 66 کرسی دیگر همچنان با همین سناتورها به کار خودشون ادامه می دهند و برای 34 کرسی باید رقابل برگزار بشه... از این 34 کرسی که باید رقابل برای اونها برگزار بشه 24 تای اونها مال جمهوری خواهان هست...

اگر دموکرات ها موفق بشوند 4 یا 5 کرسی از این کرسی ها رو بگیرند و یا بع عبارتی از این 34 کرسی که در حال حاضر 24 تای اونها جمهوری خواه و 10 تای اونها دموکرات هست، 14 یا 15 عددش به دموکرات ها برسه اتفاق بسیار جالبی میفته... اسن اتفاق بر عکس شدن ماژوریتی در سنا هست و به ناگهان شاهد یک سنای دموکرات در کنار یک رییس جمهور دموکرات هستیم... اما شانس این اتفاق چقدره؟ یک چیزی حدود 50 درصد در حال حاضر...

به عبارتی ساده تر ما 50 درصد این احتمال رو می دهیم که دموکرات ها بتونند 5 کرسی از کرسی های جمهوری خواهان رو بگیرند و این یعنی عملا برگشتن ورق در سنا...

اما چرا این موضوع اینقدر مهمه... فراموش نکنیم که رییس جمهور اوباما تحریم های مربوط به دولت خودش رو لغو کرده اما تحریم های سنا رو به حالت تعلیق در اورده چراکه عملا قدرت لغو اونها فقط در دست خود سنا هست... حال اگر یک سنای دموکرات روی کار بیاد دیگه شما تا آخرش رو می تونید بخونید که چه اتفاقات خوش یمنی برای ایران می تونه بیفته...

باز هم میگم شاید این موارد به چشم خیلی ها نیاد همانطور که زمانی که چند ماه پیش گفتم انتخابات آمریکا مهمترین عامل بازار امساله خیلی ها گفتند چه ربطی داره... اما دوستان عزیز نقدینگی در اینور مرز آماده ورود به ایران برای سرمایه گذاری هست چون ایران بکر هست و بر خلاف بسیاری از کشورهای منطقه نه اشباع اقتصادی شده و نه دارای ریسک جنگ و نا امنی هست... با یک رییس جمهور دموکرات و سنای دموکرات روزهای بسیار خوبی در انتظار اقتصاد ایران در سال های آتی خواهد بود... روزهایی که تاثیرش در دماسنج اقتصادی علی القاعده زودتر خودش رو نشان میده... آبان ماه ماه ورود به بازار سرمایه هست...

این پست یک نمودار هم در همین رابطه داره که تو کانال قرار داده ام...

ارادتمند- بهزاد

https://***********/behzadi75/121

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
صبح بسیار زیبای دوستان بخیر،

تصویر تکنیکال از شاخص رو دقایقی پیش در کانال قرار دادم...

https://***********/behzadi75/125

اما دوستان، وقتی ما با دید میان مدت و بلند مدت بازاری رو برای سرمایه گذاری انتخاب می کنیم جند روز زود و دیر وارد شدن خیلی اهمیت نداره... اشاره کردم که من اوایل هفته وارد بازار شدم اما برای دوستانی که به هر دلیل ریسک گریز تر هستند حتی دو هفته دیگر هم می تونه زمان خوبی برای ورود به بازار باشه...

متاسفانه تحلیل هایی که روی موضوع انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هست اکثرا سطحی هست... اهمیت این اتفاق که می تونه همزمان با روی کار آمدن یک سنای دموکرات باشه برای ایران کمتر از برجام نبوده و نیست... منتها اگر برجام امید سرمایه گذاران داخلی بود رییس جمهور و سنای دموکرات امید سرمایه گذاران خارجی هست... ایران به هیچ عنوان وارد جنگ مستقیم نه در منطفه و نه فراتر از منطقه نمیشه...

میشه الان ریسک پذیری کرد و با توجه به شرایط خوب دموکرات ها پرتفو رو بست و یا اینکه صبر کنید همگام با ورود سرمایه های کلان به بازار وارد شوید... در مورد گروه بانکی هم خیلی گذرا اشاره کنم که به نظر من ترس بازار بیش از حد هست و من بعید می دونم ریزش لیدرهای این گروه بعد از بازگشایی فراتر از ده درصد باشه که معتقدم خیلی هم زود صف فروششون جمع میشه... وضعیت بانکی ها روهمه می دونیم اما کیه که به پتانسیل این گروه اون هم بعد از ورود شرکت ها و موسسات خارجی به ایران واقف نباشه...

بدرود- بهزاد

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
سلام به همه دوستان،

فردا روز انتهایی هفته جاری هست... در ابتدای هفته و زمان تعطیلات اشاره کرده بودم گه از این هفنه ورود به بازار بر اساس درجه ریسک پذیری افراد کاملا توجیه پذیر و دارای ریسک به ریوارد بسیار مناسبی به جهت بنیادی است... زونی که برای ورود معرفی شد یه زون سه هفته ای بود که اولین هفته اون رو پشت سر می گذاریم... شخصا روز یکشنبه وارد بازار شدم اما برای یک سرمایه گذاری میان و یا بلند مدت همچنان در زون مطلوب ورود به جهت زمانی هستیم...

خبری که امروز بعد از بسته شدن بازار بر روی خبرگزاری ها نشست احتمال ریادی داره فردا بازار رو با افزایش تقاضاها روبرو کنه...

در طول این مدت بارها و بارها اشاره کردم که معین شدن نتیجه انتخابات امریکا عملا نقطه عطف ورود و یا عدم ورود شرکت های خارجی به ایران هست... همین تصمیم امروز در فاصله دو هفته مانده به این انتخابات و در زمانی که بر اساس نظرسنجی ها باید کار رو برای کلینتون تمام شده دانست و او رییس جهمور بعدی است نشان از عجله اروپایی ها برای عقب نماندن از قافله فرصت های اقتصادی ایران هست... باز هم اشاره کردم که که از دید من انتخابات آمریکا برجامی دیگر برای ایران است و اگر برجام اول مورد توجه فعالیت اقتصادی داخلی بود برجام دوم مورد توجه سرمایه گذاران خارجی است...

ورود سرمایه های خارجی به ایران به صورت مستقیم به بورس نخواهد بود و آنچه بنده از نوع نکاه ها برداشت می کنم بیشتر این شرکت های بزرگ تمایل به سرمایه گذاری در صنایع پایه ای ایران رو دارند... دوستان در مورد گروه های لیدر مدام از بنده سوال می کنند و در پاسخ در همینجا بگم که از دید بنده کلیت بازار روی یک روند مطلوب صعودی قرار میگیره اما اگر با دید بلند مدت در بازار فعال هستید خب صنایع اصلی و مادر که ایران توی اونها حرف برای گفتن داره بهتره در اولویت باشه... شخصا در این مقطع تمایلی به اشاره به گروه و سهم خاصی ندارم و تحلیل های بنده بیشتر در بعد کلان هست و این کانال یک کانال سیگنال دهی برای سهام نیست...

در هر حال بازار فردا به نظر من می تونه خیلی ها رو به سمت بازار جذب کنه و معمولا آنچه از رفتار تریدرها برمیاد بعد از اینکه صف ها در نمادها شکل میگیره برخی تازه یادشون میاد موقع خرید سهم هست... این در حالیست که فرصت خرید در قیمت مطلوب دایمی نیست اگرچه باز هم تکرار می کنم ورود در هر نقطه آبان ماه از دید من ایده آل هست مگر اینکه بازار شتاب زیاد بگیره که فعلا چنین اتفاقی نیفتاده...

برخی از دوستانی که ریسک گریزی بیشتری دارند دلایلی مانند احتمال منفی شدن بازار با بازگشایی نمادهای بانکی و تاثیرات یکسان سازی نرخ ارز رو عنوان می کنند... علیرغم اینکه در نگاه اول این صحبت ها کاملا درست و متین هست اما من فکر می کنم انرژی مثبت بازار بیشتر از پتانسیل های منفی آن در اثر چنین اتفاقاتی هست...

آیا با این بخشنامه ای اتحادیه اروپا که طرف اصلی قراردادهای ایران در اقتصادش است فردا بازاری یکپارچه سبز را خواهیم دید؟ منتظر می مانیم...

ارادتمند- بهزاد

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
شب دوستان بخیر،

در دنیای عصر ارتباطات پیشرفت به حدی زیاد هست که امکان برقراری ارتباط برای همه به سادگی فراهم شده است... این روزها گه گداری به فروم ها و کانال ها سری می زنم تا ببینم حال و هوای بچه ها چطوره... به جرات می تونم بگم که 99 درصد نوشته ها و تحلیل ها از ابتدایی ترین اصول چه در بعد تکنیکال و چه در بعد بنیادی بی بهره هستند... هر کس برای خودش تاپیکی زده و کانالی ایجاد کرده و با خط خطی هایی که بیشتر شبیه نقاشی های بچه گانه هست شده استاد تکنیکال و یه عده از همه جا بیخبر هم به دنبال خودش می کشه... تو فروم ها هم وضعیت بهتر نیست... زمانی بود که وقتی می خواستید تحلیلگران نام آشنا رو بشمارید به اندازه تعداد انگشتان دو دست هم نبودند و الان ماشالله طیف اساتید بیشتر از تعداد کاربران است... یعنی برای هم نفر دو یا جند استاد داریم!!!

این اتفاق باعث نوعی هرج و مرج در اطلاع رسانی ها شده که نتیجه اون بی کیفیت شدن فعالیت در فضاهای مجازی است... اینکه چه سودی عاید این دوستان میشه بنده واقعا نمی دونم و اینکه این توهمات برای برخی چه عایدی در زندگیشان داره برایم واقعا جای سوال است...

یه عده یه روز که شاخص صعودی میشه شروع میکنند از پناسیل ها گفتن و تا یه روز نزولی میشه شروع می کنند از تهدیدها گفتن... درواقع اسمشون رو میشه گذاشت نون به نرخ روز خورها...

یه عده سهمی رو که خودشون یا رفقاشون خریدن می کنند تو بوق اون هم با گرفتن شیپور در دستشون... اسم اینها رو میشه گذاشت دزدان و کلاهبرداران بازار که روی سهم های کوچک فعال هستند...

یه عده کارشون فقط بزرگ کردن کانالشون هست با تبادل تبلیغات مسخره ای که دیگه هر کسی چندتاشو دیده باشه می دونه چی میگم... مثلا تو یکی از این تبلیغات طرف میگه من مینا هستم یک ماهه اومدم تو بورس و ماهی 50 میلیون از بورس درمیارم و سرمایه اولیم هم یک میلیون بیشتر نیست اگه میخای بهت یاد بدن بیا تو کانالم.... این افراد عقده خود بزرگ بینی دارند و برای همین روزی چند بار یوزرهاشون رو شمارش می کنند...

یه عده فکر میکنند چارت ها با پیش بینی اونها حرکت می کنه... این عده که من اسمشون رو میگذارم متوهم احساس نوستراداموسی بهشون دست میده و میگن قیمت باید و باید تا اینجا بره وگرنه الیوت از قبرش میاد بیرون...

خلاصه دنیای عجیبیه و باور کنید بالای 99 درصد مطالب فروم ها و کانال ها اراجیف محض هست و هیچ منفعتی نداره و فقط باعث خسران مالی میشه برای دوستان...

سعی کنید خودتون علم تحلیل بازار رو کسب کنید... شاید سالها طول بکشه اما بهتر از اینه که در دام این همه صیادی بیفتید که اگر شکار بلد بودند از این روش های عجیب و غریب به دنبال مشتری نبودند...

یک درد دل بود و بس... در پایان اشاره کنم که کلینتون در ایالت هایی که رای گیری قبل از موعد دارند در اکثرشون جلو افتاده که خبر خوبی هست... ان شالله اگر 8 نوامبر مجلس و سنا هم دموکرات بشه به اصطلاح یک دبل بت بزرگ رو بردیم... زیاد دنبال دلیل صعود شاخص نباشید... گفتنی ها ساده تر از اونه که فکر کنید و اگر ساده نگاه کنید متوجه می شوید که چرا بازار باید رشد کنه...

شب خوش- بهزاد

بهزاد بهزادی

New Member
کاربر فعال
جمعه ظهر دوستان بخیر،

در حدود ده یازده روز دیگر تا برگزاری انتخابات سرنوشت ساز آمریکا بیشتر باقی نمانده است...

در مورد دو کاندیدای ریاست جمهوری همچنان شانس کلینتون فراتر از 80 درصد هست و اگرچه وضعیت ترامپ در دو سه روز اخیر کمی بهبود پیدا کرده است اما این بهبود در حدی نیست که فعلا برای کلینتون خطری جدی رو ایجاد کنه مگراینکه در روزهای باقیمانده اتفاق و یا خبری منتشر بشه که ورق برگرده... بر اساس داده های فعلی و نیاز 270 رای الکترال برای کسب کرسی ریاست جمهوری فعلا کلینتون حدود 320 کرسی در مقابل 215 کرسی ترامپ داره... یعنی کلینتون 50 رای الکترال بیش از نیاز داره که نتیجه پیشی افتادن اون در ایالت هایی هست که رقابت نزدیک هست... اما هنوز نمیشه قاطعانه کلینتون را برنده انتخابات دانست اگرچه همانطور که گفته شد احتمال انتخاب شدن وی فراتر از 80 درصد هست...

اما در مورد مجلس سنا که دارای 100 نماینده هست و فعلا این مجلس با 54 نماینده جمهوری خواه در مقابل 45 نماینده دموکرات در دست جمهوری خواهام است وضعیت رقابت بسیار نزدیک هست... در انتخابات امسال برای 34 کرسی رای گیری مجدد میشه... از این 34 کرسی فقط در 11 کرسی رقابت سنگین هست و در 23 کرسی تا حدود بسیار زیادی برنده از الان مشخص هست... اگر این 23 کرسی که برنده اونها مشخص هست رو به 66 کرسی بدون تغییر اضافه کنیم نسبتی که بین جمهوری خواهان و دموکرات ها بدست می آید دقیقا 45 کرسی دموکرات و 44 کرسی جمهوری خواه هست... یعنی تقریبا مساوی... بنابراین سرنوشت سنا در دست اون 11 کرسی باقیمانده هست...

اگر از اون یازده کرسی دموکرات ها موفق بشوند 5 کرسی رو هم تصاحب کنند عملا قدرت رو از دست جمهوری خواهان خواهند گرفت... اگر 6 کرسی از اون 11 کرسی رو تصاحب کنند که ماژوریتی رو بدست خواهند آورد و اگر فقط 4 کرسی بگیرند جمهوری خواهان همچنان با 51 کرسی در مقابل 49 کرسی پیش خواهند بود... در هر صورت رقابت بسیار شدید هست در سنا....

دو نکته حایر اهمیت هست... اول اینکه این 11 کرسی که رقابت بر سر اونها خیلی نزدیکه دقیقا در ایالت هایی هستند که رقابت برای رای های الکترال هم بین دو نامزد در اونها نزدیکه... فلوریدا، کارولینای شمالی و اوهیو مهمترین هاشون هستند...

نکته مهم دوم اینه که اگرچه رییس جمهور دموکرات هم عملا تضمین برای اجرای 4 ساله برجام هست اما این رو در نظر داشته باشید که برخی از تحریم های کنگره ضد ایران فقط تعلیق شده توسط رییس جمهور که کلینتون هم می تونه تعلیق اونها رو تمدید کنه اما برداشته شدنشون نیاز به رای گیری مجدد در سنا داره و این اتفاق تنتها در صورتی میفته که سنا دموکرات بشه... انتخابات نمایندگان مجلس از درجه پایین تری نسبت به ریاست جمهوری و سنا برخوردار هست...

به نظر من بازار به روی کار آمدن احتمالی کلینتون روی خوش نشان خواهد داد و ورود برخی سرمایه ها از حالا هم حکایت از همین موضوع هست اما اگر این انتخاب با گرفتن همزمان قدرت در سنا نیز همراه بشه بهترین خبر و اتفاق ممکن هست... برخی از دوستان می گویند دموکرات ها برای ایران با توجه به سابقه بد هستند... اصلا چنین نیست ما داریم شرایط حال حاضر رو بررسی می کنیم... مگر با یک رییس جمهور دموکرات به توافق برجام دست پیدا نکردیم؟ اینکه برخی بر اساس گذشته دموکرات ها رو برای ایران بد می دونند صرفا نشان از عدم دانش سیاسی این افراد داره چراکه دیدگاه ها در زمان ها و بازه های مختلف فرق داره...

ارادتمند- بهزاد

بالا