در چمبره کارگزاران

شروع موضوع توسط كيوان اسدي ‏3 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. كيوان اسدي

كيوان اسدي New Member عضو تازه

شاید شما هم این روز ها شاهد باشید که کارگزاران از پذیرش مشتری جدید امتناع میکنند و بعضی از کارگزاران با ابداع شیوه های جدید و خلاف قانون پول مشتریان خود را چند روز بلوکه میکنند.از آنجمله میتوان به فاصله خرید و فروش و بالعکس اشاره کرد.در این حال یکی از کارگزاران اشاره کرده است که اصلا نیازی به کارگزاری جدید نیست(در حالی که به ازای هر 60000 مشتری یک کارگزاری وجود دارد و تعداد مشتریان بسیاری از کارگزاری ها نسبت به سال قبل بیش از 6 برابر شده)
    ایضا خبر میرسد که کارگزاران در صدد افزایش اختیارات هیات مدیره بورس و کاهش اختیارات شورای بورس هستند که این به معنی افزایش تسلط کارگزاران بر بورس خواهد بود. از آنجایی که دبیر کل در حقیقت نماینده کارگزاران است نگرانی ها در این زمینه بیشتر میشود.چنانچه شما نیز با این روند مخالف هستید پیشنهاد میکنم با زدن ایمیل به دبیر کل در راستای احقاق حقوق سهامداران جز فعالیت کنید.

2. علي دلير

علي دلير New Member عضو تازه

كاملا موافقم

من ايميل ميزنم چون از دست هرچي كارگزار بداخلاق گرون بخر (از حق نگذريم) سر شلوغ هست خسته شدم

3. هادي منتخبي

هادي منتخبي New Member عضو تازه

به نظرم تهيه يك نامه كه در همين جا دوستان با نام و كد سهامداري خودشون اون رو امضا كنند كار جاب تري باشه. نظر شما چيه؟

4. نريمان آزاد

نريمان آزاد New Member عضو تازه

شغل:
    مدير سيستم يونيكس
    دور دور كارگزاري هاست!

من هم با نوشته هاي آقاي اسدي كاملا موافقم.براي من هم از اين اتفاقات زياد پيش آمده :evil:. برخي موارد آن به قدري ناجور بوده كه آدم را به گريه و سپس به خنده مي انداخته است:evil: :cry: :p .

شخصاٌ با هر اعتراضي كه سبب بهتر و روان شدن اوضاع بورس شود موافقم.

5. alireza

alireza New Member عضو تازه

جناب اسدي

اين درد مشتر ك همه ماست و تنها را ه حل آن اضافه شدن تعداد كارگزاران است زيرا با اين حجم مراجعه به كارگزاران براي مشتريان جديد آنها حتي از فروش سهامي كه خريدار هم دارند امتناع مي كنند كه نمونه آن سرمايه گذاري يكي از شركتهاي سرمايه گذاري بنام ... است كه در مراجعه يكي از دوستان حتي از قبول فروش سهمي مانند چادرملو امتناع كرده بود و گفته بود ما نمي پذيريم .

6. شايان شجاعي رهنما

شايان شجاعي رهنما New Member عضو تازه

كارگزاران

با سلام
    ديروز در يك تايپيك دليل اصلي انحصاري بودن كرگزاران را كه همان درآمد هاي ميليارد توماني آنها بودرابا ذكر دقيق درآمد آنها نوشتم ولي متاسفانه اين مطلب از روي سايت پاك گرديد

موفق باشيد :shock:

جناب شايان: با پوزش از شما بدليل حذف مطلب شما به استحضار ميرساند ؛ مطالبي از نوع مطلب ديروز شما اگر درست باشند ؛به عنوان افشاي اطلاعات خصوصي و اگر نادرست باشند به عنوان نشر اكاذيب؛ توسط مراجع قانوني قابل پيگرد ميباشند و بنا بر اين طبق مقررات و قوانين سايت؛ قابل پذيرش نميباشند.
    ضمنا هر موردي كه مطلب خاصي را با ذكر نام به فرد يا موسسه اي نسبت دهد به شكلي كه بتواند زمينه طرح شكايت بر عليه سايت را فراهم آورد؛ با هدف پيشگيري از تعطيلي سايت؛ به ناچار و طبق مقررات حذف خواهد گرديد.
    با پوزش از دوستاني كه مطالبشان به اين دليل حذف ميگردد؛ از همه دوستاني كه با توجه به اين نكات ما را در تداوم اطلاع رساني در مورد سهام بازار بورس ياري ميدهند؛ تشكر ميكنيم.

مدير سايت

7. اروند

اروند New Member کاربر فعال

جناب اسدي عزيز

با سلام
    لازم به عرض است كه بنده از وبلاگ شما بسيار استفاده كرده و بابت مطالب شما متشكرم.
    اما به نظر شما اگر اينجا هم از مطالبي كه به مذاق آقايان خوش نمي آيد استفاده كنيم با يك پوليتيك قشنگ منجر به تعطيلي نمي گردد و به سرنوشت پارس پرتفوليو منجر نمي گردد؟

ماجراي مشابهي توسط آقاي مددي ( اگه اشتباه نكنم) با موضوع ارايه مشكلات به جناب عبده مطرح شدو ...
    ماجراي ديگر قضيه امضاي اعتراض به بازارسازي مهركام و ...

8. كمال

كمال New Member عضو تازه

هر اعتراضي كه باشه بايد دسته جمعي باشه

دوستان پيشنهاد آقاي منتخبي بنظر خيلي جالبه
    بي حرمتي كارگزاران كه با سرمايه من و شما به مال و منال هنگفتي رسيده اند به اوج خود رسيده است :twisted: :evil: