در امتداد بازار

شروع موضوع توسط babamajid ‏1 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. babamajid

babamajid New Member کاربر فعال

با سلام و ادب به تمامی عزیزان، امیدوارم تو این تاپیک با همفکری هم جمع بندی و تحلیلی از وضعیت بازار و بعضی سهم ها داشته باشیم. لازم به یادآوری مجدد هست که مطالب گفته شده ی من هرگز توصیه به خرید و فروش نیست و تنها یک نظر و تحلیل شخصی است و با مسئولیت و تحلیل خودتان و مهمتر از همه توکل به خدای رازق اقدام کنید، با احترام

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد: ‏24 سپتامبر 2010
  2. بيل گيتس

بيل گيتس New Member عضو تازه

تشكر

اطلاعاتي كه شما مي دهيد كم نظير است واقعا جاي تشكر و قدر داني دارد :wink:

3. سعيد تهراني

سعيد تهراني New Member کاربر فعال

ميگويند........................

اقاي مددي پيشنهاد كردند همه مطالب اينجا نوشته شود ما هم اطاعت امر ميكنيم ميگويند پيام قصد دارد كارخانه را از تهران به سمنان ببرد و زمين كارخانه تهران را بفروشد اما اقاي شهرابي مدير عامل پيام ميخواهد سهام خصوصي سازي را پايين بخرد و اين دعوا سالها است كه ادامه دارد راستي خصوصي سازي با اين قيمت ها ميفروشد؟ 2. ميگويند كربن بعد از افزايش سرمايه 60 تا 101 تومان سود اعلام ميكند 3.ميگويند سديد پس از راه اندازي شركت لوله سازي ماهشهر را تماشا كنيد ميدانيد كه ظرفيت ما در لوله سازي پايين و مصرف ان در كشور بسيار بالا است 4. كاويان بشدت تحت حمايت سهامدار عمده براي بازار سازي است

4. رضا ايراني

رضا ايراني New Member کاربر فعال

سلام وخسته نباشيد

جناب اقاي تهراني
    ممنون میشوم اگر تحلیل و نظر شخصی خود را نسبت به شرکت تکین کو و وضعیت فعلی و اینده آن در بورس بفرمایید
    در ضمن ايا خبري در مورد گاز لوله نشنيده ايد؟

5. شروين شهرياري

شروين شهرياري New Member عضو تازه

شغل:
    بورس طهران
    ...

جناب طهراني

با درود فراوان

راستش من دقيقا امروز متوجه قضيه فوكا شدم . اخبار بسيار عجيبي از آن بگوش ميرسد . جالب بود كه شما هم فرموده بوديد ....

در مورد چادرملو كمي نظرم با حقوقيها كه فرموديد متفاوت است. چرا كه مدير عامل ومعادن هم به قويتر بودن چادرملو اشاره كرده بود(در زمان عرضه) و آمار هم توليدوفروش بيش از 4 ميليون تني سال گذشته و هدف 5 ميليوني توليد امسال در مقابل رقم 3.6 ميليوني گل گهر نيز وزنه را بسمت چادرملو پايين ميكشد .طرح واحد اصلي گندله سازي هم تا آنجا كه اطلاع دارم هنوز به بهره برداري نهايي نرسيده و اواخر امسال را براي شروع فعاليت اصلي اين واحد در نظر گرفته اند . البته از لحاظ پيشرفت اين طرح با شما موافقم كه از چادرملو اندكي در اين زمينه جلوتر است .

با تشكر از اطلاعات خواندني شما

6. سعيد تهراني

ميگويند................

جناب شهرياري . ديدگاه حقوقيها با ما كمي متفاوت است . انها 45 سال فروش چادرملو را در قبال حداقل چند برابر فروش گل گهر مد نظر ميگيرند و مضافا ظرفيت و فروش زمان حال كه گل گهر كمتر از چادر هست را مد نظر ندارند بلكه ميزان ارز تخصيصي بابت طرح توسعه كه براي گل گهر 12 ميليون تن و براي چادر 6 ميليون تن ميباشد مد نظر است و البته گندله سازي در هيچكدام راه اندازي نشده ولي گل گهر يكسال است مشغول اجراي طرح است ولي چادر هنوز در حال تاسيس شركت گندله سازي اردكان و حل دعواي پيراموني ميباشد كه از حوصله انجا خارج است و اما تكين كو شركت پيمانكاري با سرمايه كم و مديران قوي و مرتبط و سهامدار شركت . اگر باهوش باشيد جواب را دادم و گازلوله پديده بورس و بورس بازي وپترو سهم ارزش داراي ان كم است . يعني است ندارد ولي توليد انحصاري و اسنراتژيك براي طرحهاي توسعه گاز و فاضلاب دارد . با سهم باشيد و سود كنيد و مراقب و دقيق . من اعداد قيمت سهم را انچه ميخواهند برسد را نمي گويم ولي سود اور است تا زماني بازار دچار عوامل محيطي و سياسي نباشد

7. سعيد تهراني

ميگويند...............

جناب شهرياري ميبخشيد كه جواب دوستمان را اقاي ايراني در رابطه با گازلوله و تكين كو را در كنار بحث شما در مورد گل گهر دادم قصد خلاصه نويسي بود . ضمنا نظر حقوقيها نظر ما نيست و الزاما هم درست نيست . و از حسن نظر جنابعالي كه مطالب بنده را مطالعه ميفرماييد ممنون هستم

8. سعيد تهراني

ميگويند............................

در كارخانه كالسيمين در كنار ماشين الات توليدي كوهي است كه ادم از وجودكارخانه در كنار اين كوه تعجب ميكند . اين كوه يا كوه باطله . سرريز تيكنر . ارزش ان ميلياردها تومان است . باطله هاي روي است كه عيار ان كم است چون عيار معدن انگوران 27 است و جز بهترين معادن دنيا ميباشد . كسي به اين باطله كم عيار 3 درصد توجه ندارد البته اين كوه باطله محل دعواي وزارت معادن و كالسيمين هم هست و هركدام ادعاي مالكيت دارن و لذا كالسيمين در حساب هاي خود ذخيره هم بابت اين دعوا گرفته است . اخيرا توافق كردند كالسيمين تكنولوژي وارد كند و از اين باطله شمش روي استحصال كند هم ذخيره ازاد شود و هم سود توليد زياد شود

9. سعيد تهراني

ميگويند........................دوشنبه 12 مرداد

ميگويند در مورد توس گستر بازار سازي ميشود و اين سهم بدليل ..است .. بالا يا دارايي بالا ارزش خوبي دارد و اگر بخواهند تا 60 تومان هم ميتوانند سود اعلام كنند 2. شركت نوسا و ابادگران در انتظار ورود به بورس هستند و با ورود به بورس اررزش دارايي ملكي ساختمان بهتر نمايان ميشود مانند اقتصاد نوين كه ارزش ساختمان را در سرمايه گذاري خارج بورس معلوم كرد . ميگويند ساختمان امسال تا0 5 تومان سود هم ميتواند اعلام كند و براي سال بعد 100 تومان كه قطعا افزايش سرمايه خواهد داد 3.وبانك بنا بر دلايل زيادي از جمله افزايش سرمايه صرف سهام و هلدينگها مورد توجه است 4.كروي را اول سال ميگفتند 1000 در دو مرحله 750 و بعد 1000 اگر قيمت جهاني روي و سرب كه بالا است . بالا بماند ميشود

10. سعيد تهراني

ميگويند................دوشنبه 12 مرداد

ميگويند عليرغم اتمام مراحل مناقصه 15 و 16 پارس جنوبي ولي وزارت نفت شرايط جديدي را اعلام و درخواست قيمتهاي جديد از شركتهاي شركت كننده در مناقصه را كرده است

11. Rashidi

Rashidi New Member کاربر فعال

شغل:
    كارشناس بازاريابي خارجي
    تايرا

آقاي تهراني سلام
    بنده هم به نوبه خودم و هم از طرف همه دوستان از اطلاعات ذيقيمت شما بسيار متشكريم.

جناب تهراني آيا در مورد تايرا :evil: از اين ميگويند.. ها چيزي نشنيده ايد؟

در ضمن اگر لطف كنيد اخبار منفي شركتها را تا حد مقدور عنوان بفرماييد ممنون خواهيم بود.

ارادتمند
    علي رشيدي

12. ميلاد كوچولو

ميلاد كوچولو New Member عضو تازه

شغل:
    كارمند
    سلام

من قصد دارم براي اولين بار در بورس سرمايه گذاري كنم و آشنايي زيادي هم با شركنها ندارم
    ميشه منو راهنمايي كنيد كه چه سهام هايي خوبه ؟

ممنون ميشوم اگه پيشنهاد هايتان را به آدرس من ايميل كنيد

ايميل من هست

Ali52m77@yahoo.com

متشكرم

13. سعيد شفيعي

سعيد شفيعي New Member عضو تازه

يك كتاب مناسب

جناب ميلاد کوچولو
    آقايان فراهانی و صبری اخيرا کتاب مفيدی در ضمينه سرمايه گذاری در بورس به طبع رسانده اند که مطالعه آن را به شما توصيه ميکنم
    اطلاعات بيشتر در اين وبلاگ ميباشد :
    http://kamyari.blogspot.com

14. سعيد تهراني

ميگويند........................دوشنبه 12 مرداد

ميگويند مذاكراتي براي فروش موتورژن توسط غدير در جريان است كه هنوز به نتيجه نرسيده است 2. ميگويند خصوصي سازي در حال مذاكره براي اخذ وكالت فروش پتروشيمي شيراز و رازي ميباشد لذا بايد قيمتهاي پتروشيمي ها رشد ميكرد 3.عناصري از بانك مركزي باز در شوراي بورس با طرح سبد سهام مخالفت كردند نمي دانم اخر جلسه چه شد 4.ميگويند صرف سهام صدرا در شهريور انجام ميشود 5. ميگويند ..... سهام خود را در فارابي فروخته واگر چنين باشد شناسايي سود ميكند 6. ميگويند وپترو سهام ساختمان را بزودي بازار سازي ميكند 7. مذاكرات خريد و نوين و فروش صنايع شير به توسعه بهشهر توسط صندوق بدليل قيمت بالاي ونوين متوقف شده است 8. بالاخره سهامداران عمده لوله سازي اهواز بر سر نحوه عرضه اين سهم در بورس و نسبتهاي براي عرضه اين سهم كيميا به توافق رسيدند و اخبار خوبي از طرح كارخانه لوله سازي در هند توسط اين شركت به گوش ميرسد

15. سعيد تهراني

جناب رشيدي

تايرا كه بسته است . بايد جريان خصوصي سازي از اين سهم حمايت كند . از لحاظ توليد و طرح توسعه شركت فعال است اما نرخ فروش تحت كنترل دولت كه عيب شركت است به عنوان سهامداري خوب است اما من در حركت خصوصي سازي ميفروختم

16. سعيد تهراني

ميگويند.......................سه شنبه 13 مرداد

ميگويند نرخ دلار طبق برنامه بالا ميرود البته طبق برنامه 5 ساله اين كار بر اساس يك فرمول و يك نرخ مشخص نرخ رشد دارد و البته بعضا با توجه به فصل تابستان و فصل مسافرتهاي خارجي و تقاضاي بالاي دلار اين امر را طبيعي ميدانند مطمنا دولت كمبود دلار ندارد چراكه نفت با قيمت بالاي 40 دلار ذخيره ارزي خوبي براي ترزيق به بازار ارز ايجاد ميكند و اگر فرض كنيم اين مسله برنامه ريزي شده باشد در انصورت صنايعي كه صادرات دارند يعني درامد ارزي دارند مانند صادرات پتروشيمي و صدرا و .... سود خوبي خواهند كرد و شركتهايي كه مصرف كننده دلار هستند مانند خودروييها و قطعات خودرو بار مالي براي انها ايجاد ميشود پس يافتن صنايع برتر در اين موضوع بسيار قابل بررسي است 2. با توجه به حجم ورودي پول به بازار سرمايه كه ارقام بالايي را نشان ميدهد و مسايل سياسي كه ما بزودي در اژانس انرژي اتمي با ان مواجه خواهيم شد و موضع گيريهاي مجلس هفتم در مورد مسايل سياسي جهاني كه مقداري نا شفاف ميباشد و حتي موضعگيريهاي در مورد مسايل اقتصادي داخلي مانند قيمت بنزين و صنعت خودرو و... كه حكايت از نوعي گسستگي ميكند . عده اي را به اين فكر فرو برده اين رشد شاخص با توجه به همه مسايل ذكر شده كي مي ايستد و كي بايد از بازار خارج شد ؟ و درحد ناظر به مسايل باشيم . بعضي ميگوند با اين حجم پول بالا هيچوقت و بعضي ميگويند همه اين پول بر ميگردد و همه در انصورت فروشنده هستند . پس بايد با تحليل وحواس جمع سهم خريد

17. ميلاد كوچولو

شغل:
    كارمند
    با سلام

ميشه يكي كمكم كنه و ليستي از نمادها و نام شركتهاي موجود در بورس به من بدهُ يا آدرسي به من معرفي كنه كه در آن نام شركت و نمادش مشخص باشه

البته ليست شركتها و قيمت سهام و عرضه و تقاضا همه جا در دسترس هست ولي ليستي همرا نماد پيدا نكردم

متشكرم

18. ميلاد كوچولو

شغل:
    كارمند
    با سلام

ميشه يكي كمكم كنه و ليستي از نمادها و نام شركتهاي موجود در بورس به من بدهُ يا آدرسي به من معرفي كنه كه در آن نام شركت و نمادش مشخص باشه

البته ليست شركتها و قيمت سهام و عرضه و تقاضا همه جا در دسترس هست ولي ليستي همرا نماد پيدا نكردم

متشكرم

19. سعيد تهراني

ميگويند..........................

در اين سايت ديده ام دوستان راجع به خريد صدرا توسط بانك مسكن و گروه توسعه ملي و....... مينويسند . براي اگاهي دوستان ميگويم سرمايه گذاري بانك ملي خريد صدرا را بعهده كارگذاري مسكن گذاشته است و اين كار گذاري اين سهم را ميخرد بقول خودشان در كف و بعد از ظهر ميان بانك مسكن و توسعه ملي و بيمه و تدبير تقسيم ميكند و اين كار تقريبا هر روز كم يا زياد انجام ميشود . راجع به خريد سهام در مورد حقوقيها شايعات زياد ميشود مثلا در تالار ميگفتند مهركام توسط بوعلي جمع شده و بعد گفتند نه نشده و كسي ديگر كرده بهر حال خيلي اين مسايل مهم نيست چون بازي حقوقيها با ما متفاوت است

20. Rashidi

Rashidi New Member کاربر فعال

شغل:
    كارشناس بازاريابي خارجي
    نماد /آقا ميلاد

آقا ميلاد سلام
    شما در سايت پارس پورتفوليو در قسمت جدول حجم مبنا به راحتي به نام و نماد شركت و نيز حجم مبناي آن مي توانيد دسترسي داشته باشيد. :)

با تشكر از مسولين محترم سايت پارس

موفق باشيد
    علي رشيدي