درباره سرمايه گذاري ملت

هاشم حميديان

New Member
عضو تازه
به این موارد در مورد سرمایه گذاری ملت توجه کنید :

وملت مالکیت 23/10 درصد سرمایه گذاری ساختمان را دارد . قیمت تمام شده هر سهم آن برای وملت 370 تومان است . گفته میشود وملت قصد فروش آن به گروه خریدار از وبانک را دارد و قیمتهای پیشنهادی ( 1500 تومان ) بیش از آن چیزی است که وبانک فروخت . در صورت وقوع سود خوبی برای وملت شناسایی خواهد شد .
وملت مالکیت 42/6 درصد بانک کار آفرین را دارد . باید منتظر ترکیدن قیمت آن بعد از مجمع افزایش سرمایه بود در این صورت ارزش پرتفوی وملت رشد خوبی را خواهد دید .
وملت 4/5 میلیون سهم سرمایه گذاری مسکن با قیمت تمام شده 660 تومان و 4/3 میلیون سهم صدرا با قیمت تمام شده 950 تومان دارد که احتمالا قصد فروش آنها را هم دارد .
معاونت امور بورس وملت عنوان کرده فعالیتهای شرکت به سمت مدیریت سبد سهام و خروج از شرکت داری و هلدینگ سوق داده میشود . در همین راستا وملت اقدام به خرید کارگزاری عمران کرده است . پیشبینی فروش حاصل از سرمایه گذاریها برای سال جاری رشد 34 درصدی را نشان میدهد که نشانگر همین تغییر رویه است .
و ملت از طریق فروش حق تقدم ( افزایش سرمایه 7/57 درصدی ) حدود 3/18 میلیارد تومان جذب نقدینگی خواهد کرد . برای وملت که میخواهد به فعالیتهای مدیریت سبد سهام بپردازد یک موقعیت خوب محسوب میشود . ضمنا وملت با اخذ وام ارزی از بانک توسعه اسلامی و مشارکت با سرمایه گذار خارجی ( فاینانس ) و واگذاری قسمتی از سهام خود به شرکتICD در جذب نقدینگی قدمهای موثری برداشته است .

نتیجه :

راستش یک شباهتهایی بین وصنا و سرملت میبینم یکی اینکه وملت هم میخواد مثل وصنا( نگاهی به آمار سهام تحصیل شده و واگذار شده ) بورس بازی کنه یکی دیگه هم وملت سهامدار یک بانک آماده ترکیدنه . یادتون باشه وقتی اقتصاد نوین بعد افزایش سرمایه ترکید وصنا قیمتش حدود 400 تومن بود . تصور من برای کارآفرین همان چیزی است که برای افتصاد نوین رخ داد .
از نظر بورس بازی تیم وملت از وصنا با تجربه تر هستند . نگاهی به معاملات موتوژن و تاسیس سرمایه گذاری کارآفرین ( آردل سلبق ) نشانه یک جنب و جوش در همین راستا میباشد . اما درصد مالکیت در بانک آن از وصنا کمتر است اما سبد غیر بانکی وملت ( وساخت – ثمسکن – شهدایران ) از وصنا قویتر میباشد .

به هر حال آنچه دیده میشود شباهتهای عملکرد بین این دو است و آنچه پیشبینی میشود صعود قیمتی برای وملت است همانطور که برای وصنا رخ داد .

حجت حجتي

مسدود شده
مسدود شده
حميد هاشميان عزيز كجايي بابا دلمون برات تنگ شده حسابي ! راستي زمين خريدي توي بجنورد

حسنك وزير

مسدود شده
مسدود شده
محمدرضا ميرزايي ناش گفت:
با سلام
من دليلي براي خراب كردن سهم ندارم چون سهمي كه منفي ميخوره و ميشه به راحتي خريد را خراب نميكنند خراب كردن براي سهميه كه گير ادم نمياد و صف سنگين داره در ضمن من به شركت تلفن نزدم بلكه به يكي از دوستانم كه از معاونين شركت ميباشد تماس داشتم و اين مطالب را ايشان فرمودند

احمد اريانا2

New Member
کاربر فعال
سلام!
اين مطلب قديمي است! چه هدفي را دنبال مي كنيد؟
اقاي هاشميا ن جز كساني بودند كه در مرداد سال قبل هشدار داده بودند كه بازار رو به نزول است و تاپيك چرخ و فلك ايشان مبين همين مطلب بود اگر چه اون زمان من خودم منتقد سبك نگارش اون مطلب بودم اما از راهنمايي ايشان استفاده كردم
به هر حال هر جا هستند خدا حافظ و نگهدارشان باشد و ان شا ا... بازار بهتر بشه و از تجربيات ايشان استفتده كنيم.

حجت حجتي

مسدود شده
مسدود شده
احمد جان چرا عصباني ميشوي آقاي هاشميان يكي از دوستان نزديك من در تالار مشهد است مدتي بود ازش خبري نداشتم گفتم يكي از پستهايش رو بالا بيارم آخه دلم براي بهترين رفيقم تنگ شده بود

هواي تازه

مسدود شده
مسدود شده
بله مطلب قديميست ولي حقيقيست ودر درصد مالكيت سهام و سرمايه گذاري وملت تغييري حاصل نشده است. ;)
با عرض سلام خدمت جناب حميديان من هم اعتراف ميكنم كه مطالب زيبا وبه موقع شما هميشه رهنمود ارزنده اي براي ما سهامداران جزء بوده است.

حاج رسول

Well-Known Member
کاربر فعال
با توکل به خدا این تایپیک رو بالا میارم تا همه ی تلار بورسی ها بدونن که سرمایه گذاری ملت با عنایت پروردگار از جاش داره بلند میشه ، 100 میلیون سهم رو تو این دو روز زدیم تا انشا ا... استارت شگفتی سرمایه گذاری ملت کلید بخوره ++++ پیروز و موفق باشید فی امان ا...

اسد-ص

Active Member
کاربر فعال
با توکل برخدا

انشاالله اونهایی هم که از قدیم دارندضررهاشون جبران بشه .

emperor

مسدود شده
مسدود شده
يک خبر توي سايت بورس24 زده و نوشته شده "ملت ملک فروخت و سود کرد"
دوستان احتمالا اين خبر خوشي بود که به خاطرش اين حجم هاي زيبا رو زد.

avazkhan

Well-Known Member
کاربر فعال
دوست عزیز چی مبارک باشه!!!!!!!!!!!!!!خیلی عرضه کرد امروز انگار بازار عکس عمل کرد نسبت به نامه ارسالی شرکت به بورس

emperor

مسدود شده
مسدود شده
جناب عوضخان
من هم صبح کمي ترسيدم اما بعد که فکر کردم فهميدم ترس نداره
سهامدار حقوقي 4-5 ميليون سهم فروخته.درسته! اما اين نکته هم هست که کيه که اين چند وقت روزي 7-8 ميليون سهم ميخره؟مردم نميتونند باشند
پس دو حالت داره.يا کد به کده و يا در مقابل فروش يک آدم کله گنده داره ميخره!

دوست عزيز چي مبارک باشه!!!!!!!!!!!!!!خيلي عرضه کرد امروز انگار بازار عکس عمل کرد نسبت به نامه ارسالي شرکت به بورس

nil

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز صف فروش میلیونی در قیمت 355 ریال( 4%- )اتفاق افتاد

بالا