دتماد ( تولید مواد اولیه داروپخش )

ژژژژژژ

Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان راهنمایی بفرمایید که معاملات امروز دتماد را چه شد... و فردا را چه پیش بینی میکنید

باتوسای

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بعداز مجمع 740تومان بازشده است
امروز آخرین روزی است که میشود این سهم رابه تعداد خرید

A-H-S

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
اگر خدا خواسته باشه ومشکلی پیش نیاد شاید در مجمع شرکت کنم واگر رفتم تمام

مطالب عنوان شده در مجمع را به اطلاع دوستان خواهم رساند

عشق من حسام
طبق قولی که به دوستان داده بودم من مجمع رفتم ولی جسارتا بعدش هم یه شمال هم رفتیم امروز رسیدم

انشاالله در اولین فرصت گزارش کامل مجمع رو به عرض دوستان خواهم رساند

عشق من حسام

A-H-S

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
یه مختصری از مجمع رو عنوان کنم

تمام مواد اولیه مورد نیاز تا پایان سال مالی98شرکت توسط مدیران خریداری شده با قیمت قدیم

واز بابت خرید مواد دغدغه ای ندارند حالا شما پیدا کنید پرتغال فروش را

عشق من حسام

".احسان."

Well-Known Member
کاربر فعال
دتماد به عنوان شرکتی که مواد اولیه شرکتهای داروسازی را تهیه می کند، در حال حاض ده درصد از محصولات خود را بصورت نهایی به فروش می رساند. در حالی که برنامه دارد در سالهای آتی بیش از نیمی از محصولات خود رابصورت نهایی با حاشیه سود بیشتر بفروش برساند. نکاتی که در مجمع عنوان شد اینکه شرکت بخش عمده ای از مواد اولیه مورد نیاز با نرخ قبل برای سال 98 تهیه کرده و در تراز نامه بخش دارایی های جاری قابل مشاهده است. در سال جاری 10 محصول نهایی با توسعه خطوط تولید به محصولات شرکت اضافه می شود. نکته ای که در مجمع مطرح شد و می تواند باعث تغییر شگرف در مبلغ فروش شرکت شود، این است که با توجه به آنکه مواد اولیه شرکت عمدتا از ستاد مبارزه با مواد مخدر تهیه می شود، این ستاد قصد دارد قیمت مواد اولیه برای شرکت را 8 برابر کند. این رشد اگر مورد موافقت قرار گیرد، و با حاشیه سود کمتر شرکت سود سازی شرکت بصورت فوق العاده ای افزایش پیدا می کند. اگر این افزایش را همین 8 برابر در نظر بگیریم، با حاشیه سود ناخالص نصف فعلی می تواند به اندازه نصف قیمت فعلی سهم سود سازی داشته باشد. البته باید دید در چه نرخی به توافق می رسند. بهرحال این افزایش اگر 3 برابری هم باشد، سود شرکت بطور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. باید منتظر ماند. اگر بدون در نظر گرفتن این مورد هم به افزایش نرخ ناشی از نرخ مرجع نیز توجهی کنیم، شرکت به نسبت همگروه های خود توانایی رشد تا محدوده 1600 تومان را دارد. اگر پتانسیل های شرکت نیز آزاد شود، انتظار بازدهی فوق العاده ای را از شرکت خواهیم داشت.

arad700

Well-Known Member
کاربر فعال
احسان عزیز با تشکر. این آیتم افزایش نرخ مواد اولیه که از ستاد خریداری میشود را من ندیده بودم. ممکنه لطفا لینک خبر را به اشتراک بزارید و اینکه نظرتون راجع به سود احتمالی در ۲ سناریوی بدببنانه مثلا افزایش ۲ برابر و سناریوی خوشبینانه افزایش ۸ برابر بفرمایید؟

".احسان."

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام و عرض ادب
خبرش در مجمع اعلام شد، البته بعنوان ریسک شرکت، که البته به نظر بنده این ریسک پتانسیل بزرگی است برای افزایش چشمگیر میزان فروش.
برای سود سازی بستگی دارد حاشیه سود ناخالص بعد از این افزایش همان 40 درصد بماند یا کمتر شود، اگر بماند که سودسازی بسیار فوق العاده خواهد بود. اما با همه عوامل شرکت با نرخ حاشیه سود کمتر مثلا 30 درصد بین 200 تا 400 تومان می تواند سودسازی داشته باشد. باید دید چه نرخی را قبول می کنند و اعمال می شود و از طرف دیگر حاشیه سود ناخالص چقدر خواهد شد

احسان عزیز با تشکر. این آیتم افزایش نرخ مواد اولیه که از ستاد خریداری میشود را من ندیده بودم. ممکنه لطفا لینک خبر را به اشتراک بزارید و اینکه نظرتون راجع به سود احتمالی در ۲ سناریوی بدببنانه مثلا افزایش ۲ برابر و سناریوی خوشبینانه افزایش ۸ برابر بفرمایید؟

A-H-S

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
در مجمع در باره برنده شدن در هند واسه فروش محصولات از طرف مدیر عامل مطرح شد که ایشان گفتند اگر

بتوانیم همانند سال این را برنده بشیم سود خوبی نصیب شرکت خواهد شد سال قبل 40درصد صادرات شرکت

به کشور هند بود

عشق من حسام

باتوسای

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دشیمی ودتماد ودبالک که تولیدکننده مواداولیه شرکت های داروئی هستند طلای گروه داروئی هستند...............................................
امسال سال این سه سهم است

iman1360

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
متاسفانه اين فروم مثل ميدون تره بار ميمونه و هر كسي فقط سهمي رو كه داره داد ميزنه و اصلا به پي بر اي و بنياد سهم و درآمد عملياتي و غيرعملياتي توجهي نمي كنه، اگر يك نفر هم بياد و مطلب خوبي بنويسه يا سهمي رو پيشنهاد كنه بين اين همه تبليغات كاذب و بي محتوا مطلبش گم ميشه و ميره صفحات قبلتر. ديگه اصلا نه توي اين فروم چيزي مي نويسم و نه بهش سر مي زنم. گند زديد توي اين صفحه

A-H-S

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
وقتی قیمت گروه دارویها رو میبینم با اینeps متوجه میشم که دتماد نسبت سودش به بقیه گروه ارزانترین قیمت رو داره

فرصت بدست امده رو غیمت شمارید

عشق من حسام

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز اگر صبا تامین یک میلیون و سیصد سهم دشیمی را نمیفروخت....صف خرید دشیمی چشم نواز تر بود

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
کلا صبا تامین ۱۰ میلیون سهم دیگر دشیمی دارد که نهایت اگر فروشنده باشد چند روزه همه را ازش میخرند

بالا