*** دانلود برنامه فوق العاده سبد گرداني Portfolio -نسخه 2 ***

A.R.SH

New Member
نارنجی سابق
*** دانلود برنامه فوق العاده سبد گرداني Portfolio -نسخه 2 ***

تاريخ 27 آبان 1391

سلام به همه دوستان عزيز :

در اين تايپيک ميخواهم برنامه پرتفوي گرداني Portfolio را خدمتتان معرفي نمايم که براي مديريت بهتر سبد سهام شما مورد استفاده قرار ميگيرد .

در اين نسخه تغييرات ذيل اعمال گرديد .

1-محاسبه دقيق حد سود و زيان و همچنين قيمت خريد و فروش با توجه به ميزان درصد کارمزد کارگزاري و نوع بازار بورس يا فرابورس
2-اضافه شدن ستون نوع بازار
3-اضافه شدن ستون تعداد کل سهام
4-حل مشکل محاسبه ميانگين قيمت خريد با کارمزد
5-اضافه کردن ابعاد سلول ها براي خريدهاي ميليوني
6-برنامه در دو نسخه 2007 و 2010 آماده شده است و دوستان با توجه به نسخه اکسل خود ميتوانند از آنها استفاده نمايند .

براي بروزرساني در اکسل 2007
از منوي بالاي صفحه گزينه Data را انتخاب کرده و در ريبون ظاهر شده بر روي گزينه Refresh ALL کليک نمائيد . صبر کنيد تا عمليات بروز رساني به اتمام برشد.

از قابليت هاي اين برنامه ميتوان :

1- ليست نمودن سهام ها سبد خود به ترتيب
2- مشخص نمودن پله هاي خريد از 1 تا 3 و همچنين تعداد خريدهاي هر پله
3- محاسبه ميزان و درصد سود و زيان خالص با توجه به قيمت پاياني هر سهم
4- مشخص نمودن وضعيت حد سود ضرر براي سهامتان
5- مشخص نمودن درصد و ميزان سود وزيان هرسهم با درج قيمت فروش موردنظرشما
و چندين قابليت ديگر که در هنگام استفاده با آن متوجه خواهيد شد .

اين برنامه تحت نرم افزار اکس قابل استفاده است و بايد بر روي سيستم خود برنامه Exel 2007 يا 2010 را نصب نمائيد .
در محيط اکسل خود بايد ابتدا تنظيمات ذيل را انجام دهيد .

فعالسازي ماکرو

1-از گزينه file عبارت option يا در اکسل 2007 گزينه Excel option را انتخاب کرده و در صفحه ظاهر شده Trust Center و بعدTrust Center Setting را انتخاب نمائيد. سپس در پنجره ظاهر شده عبارت Macro Setting و بعدEnable all macros را انتخاب کنيد سپس بر روي ok کليک نمائيد تا تغييرات اعمال گردد .
براي استفاده از برنامه شما ابتدا از بالاي صفحه سمت چپ گزينه بروزرساني را انتخاب مينمائيد تا آخرين ديتاها دريافت گردد .

سپس براي سبدگرداني سهام خود طبق موارد ذيل ادامه ميدهيد .

1-ابتدا نام نماد مورد نظر سهم خود را در ستون نماد تايپ يا از ليست آنرا انتخاب مينمائيد .
2-پس از انتخاب اطلاعات اوليه از قبيل آخرين قيمت معاملاتي و همچنين قيمت پاياني امروز و ديروز بطور خودکار مشاهده ميگردد .
3-شما پس از انتخاب سهام خود و چيدمان آنها به ترتيب رديف ميزان مبلغ خريد و همچنين تعداد هر سهم را وارد مينمائيد . (چنانچه خريد شما بصورت پله اي مي باشد ميتوانيد بصورت سه پله وارد نمائيد )
4-پس از ثبت اطلاعات فوق شما ميزان و درصد سود زيان و همچنين مبلغ سرمايه گذاري و وضعيت حد سود ضرر سهمتان را مشاهده مينمائيد .
5-قابل توجه اينکه محاسبات حد سود و ضرر بر اساس قيمت پاياني آنروز محاسبه ميگردد .اگرقصد داريد مقدار سود و زيان و همچنين درصد آنرا با توجه به قيمت فروش دلخواه خود محاسبه نمائيد ميتوانيد در ستون (قيمت فروش مورد نظر شما) قيمت دلخواه خود را وارد نمائيد تا براساس قيمت شما محاسبات صورت پذيرد .

نکته :
نمادهايي که در حال حاضر بسته يا متوقف ميباشند در ليست ستون نمادها قرار ندارند و پس از بازگشايي در ليست قرار خواهند گرفت .

در آخر اميدوارم اين برنامه جوابگوي نيازهاي شما در امر سبدگرداني باشد .
هرگونه انتقاد يا پيشنهادي داريد ميتوانيد در اين تايپيک بيان نمائيد تا در نسخه هاي آينده برنامه کاملتري را شاهد باشيم .

موفق و پرسود باشيد .

دوستدار شما : عليرضا

پیوست ها

mhjmeshkaat

Well-Known Member
کاربر فعال
دست شما درد نكنه جناب عليرضاي عزيز
من حاضرم بخاطر كار مفيدي كه اين برنامه برايم ميكند در صورتي كه ش شماره حساب اعلام كنيد مبلغي را بپردازم
و قطعا شما با اين خيرخواهي در نزد خدا ماجور خواهيد بود

A.R.SH

New Member
نارنجی سابق
دست شما درد نكنه جناب عليرضاي عزيز
من حاضرم بخاطر كار مفيدي كه اين برنامه برايم ميكند در صورتي كه ش شماره حساب اعلام كنيد مبلغي را بپردازم
و قطعا شما با اين خيرخواهي در نزد خدا ماجور خواهيد بود
دوست گل من سلام :

ممنون از شما ولي من اينو بخاطر پول انجام ندادم و بهتون قول ميدم هيچوقت بسمت دريافت پول در ازاي برنامه نويسي و يا ارائه تحليل نخواهم رفت .تنها در اين شبهاي عزيز بنده حقيرو رو دعا کنيد .

موفق و پيروز و هميشه خندان باشيد .

A.R.SH

New Member
نارنجی سابق
دستورالعمل سازمان بورس در مورد کارمزد خدمت شماhttp://www.tse.ir/cms/Default.aspx?tabid=115
ممنون از شما دوست عزیز:یک موضوع یادت باشه کارمزد سهام های بورسی با فرابورسی با هم متفاوت هستش .

بورس
خريد
0.004859771
فروش
0.010289132

فرابورس

خريد
0.0047395

فروش
0.01010988

در فرابورس مالیات پرداخت نمیگردد .

mhjmeshkaat

Well-Known Member
کاربر فعال
خدا به حرمت شهيد كربلا شما و خانواده شما رو از شرور آخرالزمان محفوظ نگهداره
انشاالله هربار كه از برنامه استفاده ميكنم شما رو دعا ميكنم

fanni

New Member
کاربر فعال
سلام آقا آرش عزیز

واقعا گل کاشتی با این برنامه سبد سهام 2 . بینظیره

فقط یک خواهشی داشتم . میدونم وقت میبره ولی اگر ممکنه یک ردیف هم برای فروش سهام قرار بدین

یعنی بشه ازش برای سهامی که فروش رفته استفاده کرد . مثلا سهم رانفور رو 10000 تا در گذشته خریدم و الان 5000 تا فروختم . نشون بده که چه مقدار سهم دارم و چه مقدار باقی مونده و زیان و سود رو نشون بده . و مثلا سهم سایپا رو 10000 در گذشته خریدم و همش رو فروختم و مقدار سود یا زیانم رو قرار بده .

خودم کمی دستکاری کردم ولی کلا بهم ریخت . از نظر من کار سختیه ولی از اونجایی که شما را میشناسم میدونم براتون آب خوردنه . وجود شما برای سهامداران خیلی با ارزشه .

قصد داشتم نرم افزار سبد سهام رو خریداری کنم که مبلغش خیلی بالا بود و نرم افزار شما برای سبد فعال خیلی عالیه و اگر بشه دائمی استفاده کرد عالی میشه .
چون شاید چندین بار سهمی رو بخریم و بفروشیم . ممنون و موفق باشید

Quince

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام
آرش عزيز من همچنان مشكل انتخاب از ليست چه اتو ماتيك چه دستي رو دارم حتي با نسخه هاي جديد ( اون مثلث زردي كه پيام داديد اصلا ديده نميشه )
يعني چي ميتونه باشه دليلش ؟ البته من نسخه 2007 رو استفاده ميكنم
البته بايد بگم با زدن ذوب همه چي مياد ولي بقيه سهام نه!!!
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

A.R.SH

New Member
نارنجی سابق
با سلام آرش عزيز من همچنان مشكل انتخاب از ليست چه اتو ماتيك چه دستي رو دارم حتي با نسخه هاي جديد ( اون مثلث زردي كه پيام داديد اصلا ديده نميشه )يعني چي ميتونه باشه دليلش ؟ البته من نسخه 2007 رو استفاده ميكنم البته بايد بگم با زدن ذوب همه چي مياد ولي بقيه سهام نه!!!ممنون ميشم راهنمايي كنيد
دوست من نمادهایی که بسته یا ممنوع متوقف هستند در لیست قرار ندارند و در صورت بازگشایی در لیست قرار میگیرند .

msatalarebourse

New Member
عضو تازه
سلام دوست گرامی اقای ارش :من تازه با شما وسایت تون اشنا شدم وازتون بابت برنامه خوب پرتفوی گردانی بسیار تشکر وقدر دانی میکنم .اگر امکان داره وبرای شما اشکالی بوجود نمیاره ادر س ایمیل تون رو بدین .

S@eed

Well-Known Member
کاربر فعال
علیرضای عزیز خیلی ممنونم بابت برنامه فوق العاده زیبایتان

این بنده حقیر پیشنهادی جهت ارتقاء برنامه پرتفو داشتم
همانطورکه میدانید وقتی سهمی را وارد میکنیم و .... هر لحظه این داده های مربوطه بروز رسانی میشود و مثلا مقدار جمع کل سود و زیان! حال فرض کنید ما سهمی را بعد از وارد کردن و ... فروخته ایم ولی نرم افزار بازهم در حال پردازش بر روی سهم مربوطه است از طرفی اگر هم بخواهیم پاکش کنیم مقدار جمع سود و زیان سهم پاک میشود و اگر نگه داریم مقدار سود و زیان مان به هم میریزد.
خواهشا در این مورد هم تدبیری بیاندیشید@};-

fanni

New Member
کاربر فعال
علیرضای عزیز خیلی ممنونم بابت برنامه فوق العاده زیبایتان

این بنده حقیر پیشنهادی جهت ارتقاء برنامه پرتفو داشتم
همانطورکه میدانید وقتی سهمی را وارد میکنیم و .... هر لحظه این داده های مربوطه بروز رسانی میشود و مثلا مقدار جمع کل سود و زیان! حال فرض کنید ما سهمی را بعد از وارد کردن و ... فروخته ایم ولی نرم افزار بازهم در حال پردازش بر روی سهم مربوطه است از طرفی اگر هم بخواهیم پاکش کنیم مقدار جمع سود و زیان سهم پاک میشود و اگر نگه داریم مقدار سود و زیان مان به هم میریزد.
خواهشا در این مورد هم تدبیری بیاندیشید@};-
ضمن تشکر از آرش عزیز

بنده هم همین نظر رو دارم . برنامه عالیه ولی فقط برای سبد فعال خوبه . یعنی میتونی متوجه بشی که کدوم سهم از سبد داره زیان میبینه و از کدوم سهم سود خوبی پوشش داده .

اگر آرش عزیز ، یک بخشی رو درست کنن که سهام فروخته شده ، در اون جدول قرار بگیره و دیگه تغییر قیمت اون سهم بر روی اون سهام اعمال نشه و مثلا در ستون دیگه ای بایگانی بشه

ولی خداییش که گل کاشتی آرش عزیز

om52id

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام علیرضا خان
کماکان مشکل password protection در هنگام حذف یک نماد دارم. ممکنه راهنمایی بفرمایید
ممنون از زحماتتان

A.R.SH

New Member
نارنجی سابق
دوستان آخرين صورت از برنامه رو در عکس هاي ذيل ميبينيد . اگر نظري داريد خوشحال ميشوم بيان کنيد .

8 پله خريد و فروش گذاشتم که با وارد کردن آنها برنامه بصورت اتومات تمامي ميانگين قيمت خريد و فروش و همينطور درصد و مقدار سود خالص رو براتون حساب ميکنه .اگر تعدادي از سهام خودتونم بفروشيد سود و زيانشو شناسايي و الباقي سهم رو با قيمت پاياني روز براتون حساب ميکنه .

در بالا برنامه مقدار سرمايه گذاري و مقدار دارايي شما تا کنون قرار داده شده .در ضمن گوشه بالا هم درصد و مقدار سود و زيان شما از کليه معاملات تا کنون قرار داده شده .

راستي همين الان يک ستون ديگه هم با عنوان مقدار کارمزد پرداختي هم اضافه کردم تا دوستان بدونند چقدر بابت کارمزد پرداخت کردن .

در ضمن دو تا خشاب گروهي براي سبد خريد و فروش سهام قرار داده شده و با کليک بر روي علامت + اين خشاب باز و کليک روي - جمع ميشود .

ستونهاي مانده سرمايه حاضر-مبلغ خالص فروش کل-"مبلغ سرمايه گذاري"-تعداد کل سهام خريداري شده-تعداد کل سهام فروش رفته-تعداد کل سهام مانده-ميانگين قيمت
خريد با کارمزد-ميانگين قيمت فروش شما اضافه شده اند .

alirezawater

Active Member
کاربر فعال
سلام جناب علیرضا
- رزولوشن های مختلف باعث میشه کمی ستون ها برای نوشته ها کوچک و بزرگ بشه، اگه ممکنه تغییر اندازه فونت رو باز بزارید توی نرم افزارتون
- همچنین یه ستون حد ضرر هم میتونید اضافه کنید تا در صورتی که حد ضرر فعلا شد اون ok سبز قرمز بشه و اخطار بده
- همچنین قابلیت اضافه کردن بیشتر از 50 ردیف هم میتونه داشته باشه
- ستون ضریب کارمزد رو هم میتونید باز بزارید تا در آینده اگه کارمزدها تغییر کرد یا دوستان خواستند کارمزد رو خودشون تعیین کنند بتونند
با احترام

A.R.SH

New Member
نارنجی سابق
سلام جناب عليرضا
- رزولوشن هاي مختلف باعث ميشه کمي ستون ها براي نوشته ها کوچک و بزرگ بشه، اگه ممکنه تغيير اندازه فونت رو باز بزاريد توي نرم افزارتون
- همچنين يه ستون حد ضرر هم ميتونيد اضافه کنيد تا در صورتي که حد ضرر فعلا شد اون ok سبز قرمز بشه و اخطار بده
- همچنين قابليت اضافه کردن بيشتر از 50 رديف هم ميتونه داشته باشه
- ستون ضريب کارمزد رو هم ميتونيد باز بزاريد تا در آينده اگه کارمزدها تغيير کرد يا دوستان خواستند کارمزد رو خودشون تعيين کنند بتونند
با احترام
سلام و ممنون از نظرتون .

موراد جالبي را اشاره نموديد . حتما گنجانده خواهد شد .

موفق باشيد .

msatalarebourse

New Member
عضو تازه
سلام اقا ارش :من براتون یک ایمیل زدم که جوابش رو ندادید .اما با این حال چون من مبتدی هستم وخیلی سوال برام پیش میاد اگه امکان داره به این سوالات پاسخ بدید .فرق رفتن یک سهم به مجمع (که معمولا با افت قیمت همراه است) با رفتن برای تعدیل قیمت چیست .2- معمولا میدونم که مجمع ها سالی یکبار تشکیل میشند اما تعدیل ها را نمدونم چند بار در سال تشکیل میشند وچه موقع از سال هستند .

ebrahim8009

Well-Known Member
کاربر فعال
اصلاح ورژن جدید

علیرضای عزیز ورژن جدید نرم افزارو که میخای بدی بیرون به این نکته توجه کن خواهشا...نماد هایی مثل فاسمین و غپینو رو نمیشناسه وقتی تایپش میکنم اطلاعاتش نمیاد در صورتیکه دارن معامله میشن...لطفا تو ورژن جدید حتما اصلاح بفرمایید. با تشکر البته شاید نمادهای دیگه ای هم باشه که این مشکلو دارن....

alirezawater

Active Member
کاربر فعال
علیرضای عزیز ورژن جدید نرم افزارو که میخای بدی بیرون به این نکته توجه کن خواهشا...نماد هایی مثل فاسمین و غپینو رو نمیشناسه وقتی تایپش میکنم اطلاعاتش نمیاد در صورتیکه دارن معامله میشن...لطفا تو ورژن جدید حتما اصلاح بفرمایید. با تشکر البته شاید نمادهای دیگه ای هم باشه که این مشکلو دارن....
سلام دوست عزیز،
این مورد میتونه به دلایل زیر باشه،
1- ممکنه حرف ی در ویندوز شما مشکل داشته باشه حرف ی را با shift+x وارد کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه.
2- از سایتی که علیرضای عزیز دیتا میگیرن متاسفانه دیتاهای این سایت مشکل داره به عنوان مثال تا سه شنبه قیمت نماد بترانس رو برای من نشان میداد، از چهارشنبه دیگه نشون نمیده،
البته توی فایل ورژن 1 نشون میده ولی توی فایل ورژن 2 نشون نمیده، همین الان دلیلشو فهمیدم، وقتی نمادهایی که بسته بودن و باز میشن و تعداد نمادها افزایش پیدا میکنه گویا جدولی که دیتا ازش گرفت میشه دیگه ردیف اضافی نداره و فرومول (مثلا=TRIM(C326) در ستون A اضافه نمیشه که نرم افزار نماد رو شناسایی کنه

بالا