داروسازی فارابی

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
داروسازی فارابی ب گفته خودشون بهشت سرمایه گذاریه (-:

گفتیم یک تاپیک مجزا براش بزنیم...

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
http://www.sena.ir/news/54296/رشد-چشمگیر-سود-هر-سهم-دفارا

شرکت داروسازی فارابی صورت های مالی میان‌دوره‌ ای ۹ ماهه نخست سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت داروسازی فارابی با سرمایه ۴۰۰ میلیارد ریال، در دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۷، مبلغ ۳۳۵ میلیارد و ۹۰۲ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۸۴۰ ریال سود به ازای هر سهم اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته رشد چشمگیری را نشان می‌دهد.

با احتساب زیان انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۲۵۹ میلیارد و ۷۶۵ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد.

"دفارا" در دوره شش ماهه نخست سال مالی منتهی به اسفند ۹۶، به صورت حسابرسی نشده، مبلغ ۲۳۷ میلیارد و ۸۳۶ میلیون ریال زیان خالص محقق کرد و بدین ترتیب مبلغ ۵۹۵ ریال زیان به ازای هر سهم خود شناسایی کرده بود

---

سه ماه سوم سال ۹۷ با گزارش ۹ ماهش برگ جدیدی رو کرد (-: که نشان از تحول در شرکت میده!

---

در پست های بعدی بیشتر صحبت میکنیم

آخرین ویرایش:

mahdi200

Active Member
کاربر فعال
ميثم جان ظاهرا بازيگران اين سهم هم همان راه بازيگراي پتاير رادارند ميروند:D

به اميد خريد درپله هاي پايين تر:p

mahdi200

Active Member
کاربر فعال
200.000تاي آخروقت توسط حقوقيها خريد شد(نامردا:mad:)
وگرنه فروشنده داشت مثل بچه ي آدم حوالي 667 تا668 ميفروخت

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
دارو داره از کردستان قاچاق میشه..

ارز دارو بره بالا ..پرواز میکنیم...

در خبر فوق امیدوارن ب حذف ارز ۴۲۰۰ ی دارو ..

متاسفانه...( برای بیماران) در هر حال اتفاقیه که در نرخ ارز رخ داده!

--

حسین جواهری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری اعتلا البرز در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص پیش‌بینی وضعیت بازار‌سرمایه در سال ۹۸ گفت: نسبت به روند کلی بازار سرمایه در سال ۹۸ خوش‌بینی ویژه‌ای وجود داشته چراکه حذف احتمالی دلار ۴۲۰۰ تومانی، آثار مثبتی بر سودآوری بعضی صنایع از جمله صنعت دارویی خواهد داشت.

وی افزود: به نظر می رسد صنعت دارویی و صنعت پالایشی، برترین صنایع بورسی در سال ۹۸ خواهند بود. البته استراتژی «اعتلا» متنوع نگه داشتن سبد سرمایه‌گذاری‌ها است؛ اما تلاش می‌شود وزن این دو صنعت در سبد سرمایه‌گذاری ها بیش از سایر صنایع باشد.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با پیش‌بینی وضعیت صنعت دارو در سال آینده بیان کرد: نسبت به وضعیت صنعت دارو در سال آینده خوش‌بین هستم. واردات مواد اولیه این صنعت، مشمول تحریم نیست؛ هر چند مشکل نقل و انتقال ارز وجود دارد؛ ولی این صنعت بابت تامین مواد اولیه و روند تولید با تهدیدی مواجه نیست ضمن آنکه مطالبات این صنعت در قالب اوراق بدهی در حال وصول بوده که این موضوع، اتفاق مثبتی برای صنعت دارو تلقی می شود.

جواهری تصریح کرد: مهم‌ترین چالش صنعت دارو، آن بوده که در صورت افزایش نرخ ارز رسمی (دلار ۴۲۰۰ تومانی)، مجوز افزایش قیمت دارو متناسب با افزایش نرخ ارز و بهای تمام شده به شرکت های دارویی داده شود

--

قیمت امروز ۶۶۰-۶۷۰ تومنی دفارا رو یادداشت کنیم یه جا ...سال دیگه این موقع ها خاطره ها داریم..

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
باید پشت دستمو داغ کنم تغدادی ک خریدم نگه دارم و نفروشم (-:

اینا رو برا خودم مینویسم..فروش ممنوع..خریدش زیر ۷۵۰ عالی...

هر طور شده باید تا مجمع نگه دارم (-: چون همبشه بورس ب ادم فرصت نمیده (-:

مثل سخوز که زیر ۴۰۰ میدادن(-:

و چقد زود دوران بز خری سخوز گذشت(-:

بعضی وقتا نگهداری سهم سخت تر ازهمه چیز دیگشه (-:

فردا رو میشینیم برای اضاف (-: تا بتونیم این دوران تا مجمع رو پشت سر بزاریم (-: و از چنگمون در نیارن (-:

دفارای ۷۰۰ بوی واحیای ۷۰۰ میده....(-:

آخرین ویرایش:

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
یک روز خوب دیگه با دفارا (-: خدا رو شکر کف سهم ۷۰۰-۷۲۰ بسته شد...میره برای ۸۰۰...یک بار رفته البته ولی دوباره باید بره (-: برای شکستن وردکردن ۸۰۰

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
ارزوهای بزرگی دارم ک باید دفارا برام براورده کنه..

و هیچ سهم دیگه ای نمیشناسم که بتونه برام براورده کنه (-: یه ۲۰۰-۳۰۰ درصد میخوام ناقابل از دفارا(-:

همانطور ک روی شرانل تعصب داشتم.. یه چند برابرشو الان رو دفارا دارم (-:

بعد از اتمام بازی شرانل...تمام شرانل ها تبدیل به دفارا میشه..

بعد ازاتمام بازی پتایر...تمام پتایر ها تبدیل ب دفارا میشه..

بعد از اتمام بازی شدوص تمام شدوص ها تبدیل ب دفارا میشه..

یعنی یه همچی برنامه ای برای دفارا دارم...

لذا برید بهشون برسونید ..ک با دم شیر بازی نکنن(-: چون من الان شدیدا رو دفارا تعصب دارم...و تشنه بز خری...

یک شیشم کل داراییهامو تا الان دفارا خریدم(-: وتا شیش شیشم هم جا داره..ولی با گذر زمان

روز خوش

سید مسلم حبیبی

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دفارا سهم خوبیه با یک فاند عالی برای 98 ولی تو تایم ماهیانه دو ماه قبل کندل دوجی نزولی زده
کوتاه مدت کمی باید احتیاط کرد...

Capture20.PNG

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
برای بررسی ومعرفی دفارا ما از زیر مجموعه های دفارا شروع میکنیم...و از اخر میایم ب اول (-:

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
زیر مجموعه اول داروسازی فارابی که قراره معرفی کنیم پخش هجرت هست....

1- پخش هجرت >> سرمایه >> 15 میلیارد تومان....طبق اخرین ترازنامه 1500 میلیارد دارایی!! داره!!

امسال در 6 ماه اول سال 97 >> پخش هجرت 1000 میلیارد تومان فروش داشته>> که 110 میلیارد تومان سود ناخالص ساخته...یعنی حشیه سود شرکت در حد 10 -11 درصد هست!

که 55 میلیارد تومنش رفته بابت هزینه های عمومی.....هزینه های مالی پخش هجرت به نسبت سایر شرکت های پخش عدد پایینی هست و این یعنی پخش هجرت مدیریت خوبی داره....سبت به قاسم و پخش!! و هزینه های مالی در 6 ماه اول کلا 15 میلیارد تومن بوده........خلاصه اینکه پخش هجرت با سرمایه 15 میلیارد تومانی در 6 ماه اول سال 97 با 1000 میلیارد فروش سود خالص 27 میلیارد تومانی ساخته!!!

یعنی سهمی 180 تومان سود!!!

که برای سال تعمیم بدیم ب سود 360 تومنی یا 55 میلیارد تومانی میرسیم!

از انجا که 35 درصد پخ هجرت برای دفاراست....اگه در مجامع پخش هجرت 45 میلیارد تومان این سود تقسیم بشه>> سهم دفارا از پخش هجرت میشه سهمی 15 میلیارد تومان...و اگر کل سود تقسیم بشه سهم دفارا میشه 19 میلیارد!!!

پس در امد دفارا ا پخش هجرت میتونه عددی بین15 تا 19 میلیارد تومان باشه! یعنی سهمی 37 تا 47 تومن!!!!

ما همیشه قبل سال به ملت عیدی میدیم ویک سهم معرفی میکنیم....عیدی امسال معرفی دفارا ..دو سل پیش فسدید بود عیدیشون...پارسال واحیا بود فک کنم!

امسال دفارا رو معرفی کنیم ببینیم در حد فسدید و واحی در میاد >> در 15 ماه اینده یا نه!!!

پس فعلا دفارا از اولین زی مجموعش یعنی پخش هجرت میتونه حداقل سالی 37 الی 47 تومن سود بدست بیاره و در امد حاصل از سرمایه گذاری شناسایی کنه!

پس تا اینجا 37 الی 47 تومن رو از ما قبول کنید برای دفارا از یکی از زیر مجموعه هاش تا کم کم جلو بریم........و بریم سراغ زیر مجموعه بعدی و در نهایت خود شرکت اصلی (-:

آخرین ویرایش:

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
یک نکته ای در مورد پخش هجرت یادم رفت بگم>> اگه این شرکت بخواد بیاد تو بورس >> با سود 350 -400 تومنی باید 2000 تومن قیمت بخوره! البته چون سرماه شرکت کمه تا 3000 هم میره!

یعنی با سرمایه 15 میلیارد تومانی پخش هجرت ارزش بازار 300 -450 میلیارد تومنی میگیره! یعنی سهم دفارا >>میشه 100 الی 150 میلیارد‍! یعنی دفارا فقط اینقدر دارایی قابل قد کردن داره!

یعنی سهمی 300 الی 400 تومن حدودا فقط پخش هجرت دفارا مییارزه!

لذا فقط سهمی 300 تومن حداقل حداقل پخش هجرت داروسازی فارابی می ارزه!

این نکته هم گفتم بگم....که اگه در اینده .........پخش هجرت رو خواستن بیارن تو بورس بدانید! جهت اطلاعات عمومی(-:

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
زیر مجموعه بعدی داروسازی فارابی >> شرکت ژلاتین کپسول ایران

طبق اخرین ترازنامه سرمایه شرکت ژلاتین کپسول >> 12 میلیارد >> دارایی ها در حد 82 میلیارد...

در 6 ماه اول امسال 28.5 میلیارد تومان فروش داشته....و تقریبا 11 میلیارد سود ناخالص داشته.......که حاشیه سود شرکت میشه در حد 38 یا همون درصد!

که بعد از کسر هزینه های مالی و عمومی و مالیات به سود خالص 4.4 میلیارد ریالی رسیده.....که برای کل سال به عدد 9 میلیارد تومانی میرسیم!

البته با توجه به نرخ ارز میتونه سود این شرکت هم به مرور جهش هایی بزنه....

ب فرض تقسیم سود 50 درصدی یا 100 درصدی >> سهم دفارا از این زر مجموعه سالی 4.5 الی 9 میلیارد >> یا سهمی 11 الی 22 تومان ....

در صورت ورود به بورس و سود 90 تومانی این شرکت و پی بر ای 6 ارش بازار ژلاتین کپسول به 65 میلیارد تومان میرسه!

پس این دارایی دفار هم 60 -70 میلیارد میارزه...یا سهمی 150 تا 200 تومان!

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
تا اینچا >> 2 زیر مجموعه دفارا معرفی شد ...که از محل تقسیم سود این دو زیر مجموعه حداقل 20 میلیارد و حداکثر 28 میلیارد تومان سود برای دفارا شناسایی میشه!

پس حداقل سهمی 50 تومن ..و حداکثر سهمی 70 تومن!

لذا زین پس اینا و تو تحلیل دفارا لحاظ کنید........ به عنوان حداقل!

به نظرم با توجه به اینکه دلار اینا 4200 هست و هر دو زیر مجموعه دفارا با افزایش نرخ ارز میتونن سود های بسیار بالاتری رو برا دفارا شناسایی کنند در سال های ه چندان دور اینده (-:

در واقع ما هم به خاطر ارز 4200 اینا ورود زدیم(-: اگر ارز دارو تا 8 بره سود این دو زیر مجموعه هم جهش های لازم رو میزنه که ما دنبال اون جهش ها هستیم...

در پست های بعدی میریم سراغ شرکت اصلی...هر چند در گزارش تفسیری خود شرکت عملکرد سه ماه سوم اومده ...و کار دیگه تقریبا راحته!

بالا