داده پردازي و لاستيك سهند

شروع موضوع توسط ازي ‏7 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. ازي

ازي New Member عضو تازه

سلام. طبق توصيه هاي افراد اين سايت و سايتهايي مشابه من دو سهم داده پردازي و لاستيك سهند رو گرفتم. ولي امروز اين دو سهم بيشترين كاهش قيمت رو داشت. من اشتباه كردم كه به توصيه ها گوش دادم يا اينكه اين دو سهم باز هم رشد خواهد داشت؟ خواهش مي كنم سريع منو راهنمايي كنيد. البته به طور دقيق...

ازي

2. علي خرم نژاد

علي خرم نژاد New Member کاربر فعال

لاستيك سهند

با سلام
    من يكي از كساني بودم كه در مورد لاستيك سهند مطالبي را نوشتم ولي توصيه مستقيم نكردم كه كسي حتما بخرد....
    ولي لاستيك سهند......در حدود 2 هفته پيش اين شركت ار 1550 تومان همينجوري پايين آمد تا به 1410 تومان رسيد بعد چي شد.....يك دفعه نماد بسته شد و با قيمت 1600 باز شد و الان هم كه ديددي به 2008 تومان رسيد..... اين بار هم همان فيلم است....صف فروش و كاهش قيمت و 660 هزار سهم معامله شدن.....ولي اينجوري كه فكر مي كنم سهند 2500 تومان را تا پايان شهريور حتما خواهد ديديد و 3000 تومان تا پايان سال
    در نهايت بايد به شما و بقيه دوستان تذكر بدهم كه خودتان بايد تصميم بگيريد اينجا به شما راهنمايي ارايه مي شود ولي توصيه خريد به كسي داده نمي شود.....
    موفق باشيد و از منفي خوردن هاي سهند نترسيد......

3. Rashidi

Rashidi New Member کاربر فعال

شغل:
    كارشناس بازاريابي خارجي
    كل بازار منفي است

سلام
    اگر پرتفوي شما را همين دو سهم تشكيل مي دهد خيلي ريسك پذير هستيد. در جاييكه اين همه سهم مطمپن(منظورم سرمايه گذاريها است) وجود داشته اند شما سراغ داده پردازي رفته ايد. البته خود من هم اين سهم را دارم اما در حد 10 درصد سبد و خريد 311 تومان. بالاتر از 900 هم هيچ وقت خريدار نبوده ام.
    همانطور كه عرض شد بازار امروز كه كلا منفي بود. مگر و پترو صبح صف خريد نداشت كه آخر وقت به صف فروش تبديل شد و.... پس هر چه خريده بوديد( به جز معدود سهامي كه كمتر به آن ها توجه ميشود) امروز صف فروش داشت. مگر صحبت از بالاي 2000 تومان براي بانك ملي نيست. امروز كه 5 درصد را خوشگل پر كرد وبالاي 1 مليون هم فروشنده داردو...

بگذريم... فرموده ايد كه دوستان بطور دقيق شما را راهنمايي كنند واقعيت است كه در مورد دادهپردازي احتمالا فقط اعضاي هيات مديره اين شركت بتوانند در مورد آينده اين سهم اطلاعات دقيق بدهند و گرنه همه دوستان فقط با توجه به شنيده ها نظر مي دهند. اما بازار نشان داده كه به اين سهم اميدوار و خوشبين است . شايد فردا و پس از باز شدن مناقصه كارت بنزين بهتر بشود نظر داد (يا اينوري يا آنوري منفجر ميشود) :twisted:

از لاستيك سهند هم كه با توجه به رفتار خود سهم و گروه پتروشيمي ها و بويژه وپترو بايد انتظار مثبت داشت. مگر اينكه از همين امروز روند آنها برگشته باشد.

در پايان سركار آزاده خانم يا آقاي آزاده از يك يا حتي چند منفي خوردن سهم نگران نشويد و گرنه خداي ناكرده زيانهاي جبران ناپذيري مي كنيد. ( امروز تا آخر وقت كل سبد من منفي شد :D ) :) :) :) :p

موفق باشيد
    علي رشيدي

4. مترجم

مترجم New Member عضو تازه

شغل:
    تحليلگر استراتژي
    نترسيد!

دوست گرامي جناب ازي
    1- شما سهمهاي بدي نخريده ايد فقط ريسك آنها زياد است.اگر ريسك پذير نيستيد آنها را با سرمايه گذاريها عوض كنيد.امروز بازار كلا روند منفي داشت و طبعا سهمهاي پر ريسك در اينگونه مواقع شديدتر افت ميكنند همانطور كه در جو مثبت جهش بلندتري دارند.
    2- هرگز بر مبناي توصيه صرف معامله نكنيد ابتدا تحليلهاي زيربنايي و تكنيكي را بررسي كنيد. اخبار و نقطه نظرها را درباره سهم در يك دوره زماني به اندازه كافي طولاني زير نظر بگيريد.و سپس بر اساس وضعيت سبد خود تصميم به خريد يا فروش بگيريد.
    3- حتي بهترين سهمها هم گاهي موقتا منفي ميشوند.رفتار سهم از جهاتي مثل آدمهاست.اگر يك دوره مدام بالا برود خسته ميشود و براي تجديد قوا مدتي استراحت ميكند.
    پس نگران نباشيد نه داده پردازي و نه لاستيكي سهند روي دست شما نخواهد ماند چون هردو بازارگردانهاي خوبي دارند و قطعا تا آخر هفته شاهد روند مثبت آنها خواهيم بود.انشاا...