خچرخش ( چرخشگر )

mojbaz

New Member
کاربر فعال
از نظر تکنیکال به نظر می رسه سهم کف خوبی ساخته و واگرایی منفی ایحاد شده در rsi نویدگر روند صعودی این سهم است...

دوستان بررسی بفرمایید.@};-

mojbaz

New Member
کاربر فعال
دوستان منتظر انشاا... بعد از ظهر یه تحلیل از خچرخش می ذارم براتون...

mojbaz

New Member
کاربر فعال
تحلیل تکنیکال خچرخش

همانطور که در شکل اول ديده مي شود اولين هشدار تغيير روند در منحني RSI و به صورت يک واگرايي در نمودار RSI و قيمت داده شده است به طوري که با کاهش قيمت ها و تشکيل کف جديد نسبت به کف قبلي در نمودار قيمت، RSI نتوانسته است کف جديدي تشکيل دهد (خطوط زرد رنگ). در ادامه هشدار دوم و قطعي تر اتمام روند نزولي در نمودار قيمت و با شکست خط روند نزولي به سمت بالا (پيکان سبز رنگ) داده شده است. و در نهايت تشکيل يک الگوي کوچک کف دوقلو در نمودار قيمت و به همراه آن واگرايي منفي ايجاد شده بين نمودار قيمت و RSI براي دومين بار ( خطوط صورتي رنگ) بر اتمام روند نزولي و شروع روند صعودي جديد تاکيد دارد.

در شکل دوم منحني هاي DI+ وDI- و انديکاتور ADX جهت تعيين روند حاکم و قدرت آن به کار گرفته شده است. در اين شکل بالاتر بودن منحني DI+ (سبز) از منحني DI- (قرمز) وجود يک روند صعودي را تائيد کرده و قرار گرفتن ADX (منحني آبي) در محدوده 25 و صعودي بودن آن نيز نشان مي دهد که روند حاکم نسبتا قوي بوده و در حال تقويت است. همچنین انديکاتور Parabulic SAR (نقطه چين آبي) نيز در پايين قيمت ها قرار دارد که نشان دهنده وضعيت خريد در بازارهاي روند دار است.

اما در مورد حجم معاملات و تقاضاي حاکم بر معاملات نيز از انديکاتورهاي OBV و PVI استفاده شده است (شکل سوم). افزايش انديکاتور OBV که در روزهاي اخير اتفاق افتاده نشان از پتانسيل صعودي بالاي اين سهم دارد. در مورد اين انديکاتور گفته مي شود که معمولا تحرکات آن زودتر از تحرکات قيمت اتفاق مي افتد. همچنین انديکاتور PVI (positive volume index) که میزان تقاضا در افزایش قیمت ها را نشان می دهد سقف قبلي خود (خط سبز رنگ) را شکسته و در حال صعود مي باشد که نشان دهنده افزايش تقاضا در قيمت هاي مثبت است.

در نهايت با پيشبيني روند صعودي آينده برای سهم به پيشبيني اهداف قيمتي احتمالي آن مي پردازيم. همانطور که در شکل چهارم ديده مي شود در چند روز گذشته قيمت با نفوذ و گذر از شکاف قيمتي محدوده 180-190 (مستطيل بنفش) قدرت صعودي خود را ثابت کرده است. اما مقاومت ديگري در محدوده 200 تومان بر سر راه سهم قرار دارد که احتمال نوسان کوتاهي در آن را بايد داد. در صورت گذر از محدوده 200 تومان (که به نظر من خيلي سخت نخواهد بود) اولين مقاومت بعدي محدوده 220 تومان خواهد بود که متناظر با تصحيح 38% موج نزولي قبلي است. مقاومت هاي بعدي در محدوده 240 و 255 تومان قرار دارند که به ترتيب متناظر با 50 و 62 درصد تصحيح قيمتي موج نزولي قبلي خواهند بود.

mojbaz

New Member
کاربر فعال
امروز هم که مفید سهواً دو برابر درخواستم رو خریده که البته تو این مورد به نفع من شد;)

hgavadi

New Member
کاربر فعال
سلام دوست عزیزامروزاخروقت منم خریدم که ساعت معاملات تمام شدومابقی خریدم ماندبرای شنبه البته بااین حجم معاملات امروزاگرصف خریدنشه.

mojbaz

New Member
کاربر فعال
همانطور که گفته شد از نظر تکنیکال سهم پتانسیل بالایی برا صعود داره اما از بنیادی سهم بنده بی خبرم و امیدوارم که اساتید بنیادی کار نظر بدن....اما معمولا تکنیکال خبر های بنیادی خوب رو هم شامل میشه. موفق و پر شود باشید.

mojbaz

New Member
کاربر فعال
با سلام مجدد خدمت دوستان.

عارضم خدمتتون که فردا سهم رو +4 درصد که میشه قیمت های 198 تومان با مقاومت نسبتا قوی که قبلا هم صحبتش شد درگیر میشه. اگه حجم خرید ها رو درصد مثبت قابل توجه بود احتمالش زیاده که مقاومت بشکنه و با تشکیل صف خرید سهم بره برا 220 و 240. اما اگر تقاضا شدت کمی داشت می تونه یه نوسان کوچیک داشته باشه که حداکثر ریزش تا 180 هست و نه بیشتر. من خودم فردا به شخصه رو 190 خریدارم تا ببینیم چی میشه انشاا... . موفق و پر سود باشید.

mojbaz

New Member
کاربر فعال
حواستون باشه سهامتون رو رو منفی از دستتون در نیارن......

mojbaz

New Member
کاربر فعال
.........................................
تنها مزیت خچرخش پارسیان نیست

این خبر چند وقت پیشه:

خط توليد گيربكس پنج سرعته نيسان ديزلي در تبريز افتتاح شد

خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۱۸/۰۳/۸۹‬

اقتصاد. داخلي. صنعت

تبريز- خط توليد گيربكس پنج سرعته نيسان ديزلي با حضور استاندار آذربايجان شرقي در شركت چرخشگر تبريز افتتاح شد.

به گزارش ايرنا، استاندار آذربايجان شرقي روز سه شنبه در آيين افتتاح اين خط توليد در شركت چرخشگر تبريز گفت: توليد اين گيربكس در آستانه طرح هدفمند كردن يارانه‌ها در كشور و تامين نياز حمل و نقل جاده‌اي به خودروي كار، گامي در راستاي آماده‌سازي صنايع استان به منظور منطبق شدن با شرايط جديد است.

احمد عليرضا بيگي اظهار داشت: آذربايجان شرقي و صنايع خودروسازي آن طبيعتا به لحاظ نقش محوري خود در توليد قطعات خودرو پيشرو در هماهنگ‌سازي توليدات خود با طرح تحول اقتصادي و توليد اين محصول متناسب با نياز و شرايط جديد كشور است.

وي افزود: خوشبختانه روند رو به رشدي در راستاي برنامه ريزي براي آينده توام با افزايش توسعه در صنايع استان را شاهد هستيم .

استاندار آذربايجان شرقي همچنين از آغاز به كار بزرگترين خط ذوب و توليد فولاد در استان در آينده نزديك با محوريت بخش خصوصي خبر داد و گفت : با راه اندازي اين كارخانه بزرگ شاهد ايجاد اشتغال براي استان و رونق در بخش حمل و نقل خواهيم بود.

عليرضا بيگي اضافه كرد: راه اندازي واحدهاي توليدي از اين دست نشان از رغبت بخش خصوصي براي سرمايه‌گذاري در زمينه‌هاي مختلف به ويژه صنعت است و مسوولان استاني با آمادگي كامل در خدمت سرمايه‌گذاران هستند.

وي اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته در كشور در زمينه طراحي نرم افزار جامع سرمايه‌گذاري و با توجه به زير ساخت‌هاي آذربايجان شرقي به ويژه در حمل و نقل و استقرار آن در منطقه استراتژيك اقتصادي ، جاذبه‌هاي خوب سرمايه‌گذاري وجود دارد.

مديرعامل شركت چرخشگر نيز در آيين افتتاح اين خط توليد گفت : اين نوع گيربكس با ظرفيت ‪۵۰‬هزار عدد در سال به مرحله توليد انبوه رسيده و از اين پس در اختيار شركت زامياد قرار مي‌گيرد.

داود يعقوبي بقا افزود: در برنامه‌هاي آتي اين شركت ، توليد گيربكس ‪,L90‬ گيربكس تراكتور، گيربكس‌هاي سي وي تي، گيربكس‌هاي سنگين سازگار با سيستم هيبريدي، گيربكس‪ mighty‬و ‪,chorus‬گيربكس براي خودروي ايسوزو همچنين مطالعه براي توليد گيربكس و جعبه فرمان خودروي مزدا قرار دارد.

وي از تجهيز اين شركت به آزمايشگاه تست گيربكس به عنوان تنها مركز داراي آزمايشگاه تخصصي از اين نوع در كشور خبر داد و اضافه كرد: هم اكنون محصولات اين شركت در اروپا بر روي برندهاي جهاني مورد استفاده قرار مي گيرد

mojbaz

New Member
کاربر فعال
در نماد خچرخش فردا احتمالا عرضه ها در +4 زیاد باشه دوستانی که تمایل دارن می تونن فردا وارد شن.

تشکیل صف خرید 25 میلیونی برای نماد خبهمن احتمال وارد شدن شوک مثبتی به این گروه وجود دارد که می تواند بازدهی مناسبی را برای این گروه به همراه داشته باشد.

mojbaz

New Member
کاربر فعال
دیروز گفتم رو 203 امروز احتمالا عرضه ها زیاد باشه اما مثل اینکه اشتباه کردم. عرضه زیاد نبود که هیچ حجم مبنا رو هم ندادن تا حالا. آقا یکی مردونگی کنه بیاد این حجم رو بده امروز.............

h.b

New Member
کاربر فعال
پیش به سوی 220 در مرحله اول

من یه کم از پایین داشتم پول نبود اضافه کنم
ولی تشکر میکنم از دوست عزیز که به موقع به این سهم توجه کرد

راستی یالنیز اسم ترکیه؟

mojbaz

New Member
کاربر فعال
سلام. ممنون از لطفتون. یالنیز اسم نیست اما یه کلمه ترکی هست به معنای "تنها". اما کلن کلمه خوش آهنگیه و من خیلی خوشم می آد;)

در مورد هدف های فیمتی هم قبلا توضیح دادم براتون. اما اگه نظر خود من رو بخواین میگم یکضرب می ره تا 240 در مرحله اول...به هر حال ببینیم چی می شه.
پیش به سوی 220 در مرحله اول

من یه کم از پایین داشتم پول نبود اضافه کنم
ولی تشکر میکنم از دوست عزیز که به موقع به این سهم توجه کرد

راستی یالنیز اسم ترکیه؟

mojbaz

New Member
کاربر فعال
سلام...دوستان امروز رو میشه روز برخورد با مقاومت دونست..اگه امروز رو رد کنیم می ریم تا 240...تا الان حجم خوبی معامله شده

h.b

New Member
کاربر فعال
پولبک قشنگی داره میکنه احتمالا تجمیع قوا برای شکست 220

رو منفی امروز خیلی خریدار بود

mojbaz

New Member
کاربر فعال
پولبک قشنگی داره میکنه احتمالا تجمیع قوا برای شکست 220

رو منفی امروز خیلی خریدار بود
200 حمایت محکمی برا این سهم هست و بعد اون 190...اگه پول بک کامل بشه می ریم برا 340

mojbaz

New Member
کاربر فعال
دوست عزیز طبق شنیده های ما حقوقی جدید بنام کارکنان شرکت چرخشگر وارد سهم شده که از بازار جمع میکنه خبر را من شنیدم سهم چندان تو بازار نیست و خود کارکنان هم چندان ندارند چرخشگر بعد از یک استراحت کوتاه هدف 2400 را نشانه گرفته است

ممنون از بورس تبريز عزيز به خاطر اطلاع رسانيشون.

دوستان اگه يادتون باشه تو يه پستي اون اوايل زدم كه تكنيكال سهم اوكي هست اما گفتم كه هيچ خبر بنيادي ازش ندارم و تاكيد كردم كه تكنيكال هميشه جلوتر از خبرهاي بنيادي هشدار خريد يا فروش ميده. چرا؟ چون افراد مطلع اول مي خرن يا مي فروشن بعد خبرهاي بنيادي رو منتشر مي كنن. اين خبر دوست عزيزمون هم باز تائيد كننده اين مطلب هست.

به نظر بنده اصلاح قيمتي تموم شد و تبريك به دوستاني كه تو اين 2 روز سهم رو از دست ندادن و آرزوي موفقيت براي دوستاني كه سهامشون رو فروختن.

موفق و پر سود باشيد.

mojbaz

New Member
کاربر فعال
ناگفته نماند كه اگه خبر ورود حقوقي جديد صحت داشته باشه اهداف قيمتي رو مي تونه به شدت تحت تاثير قرار بده. بايد منتظر موند و ديد اين خبر چقدر صحت داره. اگه اينطوري باشه كه گفته مي شه بايد همين روزا اين حقوقي به ليست سهامداران بالاي يك درصد اضافه بشه و اون موقع هست كه سهم تازه از نظر رواني شروع به رشد هيجاني خواهد كرد. بنده كه فعلا قصد فروش (حتي به صورت مقطعي) ندارم. تا استراتژي خريد و فروش دوستان چه باشد. سر بلند و پيروز باشيد.

بالا