خپارس ( پارس خودرو )

بابک وطن پرست

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
در نظر بگیریم که مثلا بخواهند ده یا بیست درصد خپارس را به لادا که گویا بارنو فرانسه هم مشارکت دارند بدهند ایا 100 یا 200 تومان میدهند قول میدهم بالای حداقل 1000 تومان بفروشند پس تو این قیمت ها مفت مفت است البته نظر شخصی است .
ماشاالللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللله خپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپارس کل گروه خودرو راتکون داد و صف خرید شد دوستان تلگرام شماهم مشکل داره ؟؟؟
 

شمال

Well-Known Member
کاربر فعال
فرصی ایجاد کرد تا حقوقی حسابی در مثبت کامل خارج بشه
چه بهتر
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
بورس‌نیوز بررسی کرد:

لیدری «خپارس» در بین خودروسازان


وضعیت امروز گروه خودرویی‌ها با ریزش در بیشتر نمادها همراه بود ولی شرکت پارس خودرو با نماد «خپارس» توانست با ارزش 114 میلیارد ریالی در صدر جدول قرار گیرد.
به گزارش بورس نیوز، در معاملات روز دوشنبه 13 اسفندماه و در جریان بررسی گروه خودرو و ساخت قطعات درمورد ارزیابی قرار داده‌ایم که بر همین اساس، این گروه توانسته در روند معاملاتی روز بازارسرمایه، به حجم 368 میلیون سهم به ارزش 419 میلیارد ریال دست یابد.

بر اساس این گزارش، نماد «خپارس» در معاملات روز جاری به ازای هر سهم برابر با 755 ریال بوده که 1.07درصد نسبت به آخرین قیمت آن با رشد همراه بوده که در مجموع توانسته 152 میلیون سهم به ارزش 114 میلیارد ریال بازار را به اتمام برساند.

در بررسی روند این شرکت، لازم است به آخرین گزارش رسمی شرکت نیز که درخصوص فعالیت‌ماهانه منتهی به بهمن ماه نیز اشاره شود که بر همین اساس در بخش «برلیانس» به میزان 33.017 دستگاه تولید و به قیمت فروش 491.600.511 میلیون ریال به فروش رفته ضمن آنکه تولیدات گروه رنو این کارخانه نیز به میزان 33.927 دستگاه بوده که نرخ فروش آن خودرو خود را به نرخ فروش 424.591.221 میلیون ریال بوده و مابقی گزارش این خودروساز در جدول زیر قابل مشاهده است.

بر اساس گزارش آبسیم بورس‌نیوز، که در گزارشی درخصوص وضعیت مالی این خودروساز را در دی‌ماه بررسی کرده بود می‌توان به این نکته اشاره داشت که شرکت «پارس خودرو» اندکی از مرز ورشکستگی عبور کرده و مشمول ماده 141 قانون تجارت است.

همچنین این شرکت، در برابر سرمایه 22720 میلیارد ريالی، 11850 میلیارد ريال زیان انباشته ثبت کرده که اندکی بیش از نیمی از سرمایه این شرکت بوده بنابراین تا قبل از سنگین‌تر شدن زیان، باید هر چه سریع تر یا وارد مدار سودآوری شود و یا نسبت به افزایش سرمایه خود اقدام کند.
حال می‌توان مروری بر اخبار پیرامون این شرکت داشت تا وضعیت آن برای سهامداران بیش از گذشته مشخص باشد.

عرضه ۱۵ هزار خودرو توسط پارس خودرو تا پایان سال جاری

این شرکت خودروسازی تا پایان سال جاری، ۱۵ هزار دستگاه خودرو پراید را باید به بازار عرضه کند چراکه مطابق با برنامه کلان خودروسازان، گروه سایپا روزانه ۸۰ درصد از تولیدات خود را به پاسخ‌گویی به تعهدات قبلی و ۲۰ درصد دیگر را به طرح فروش‌فوری اسفندماه خود که باهدف تنظیم بازار در حال اجراست، اختصاص داده است.

فروش «خپارس» و «ولساپا» در هفته انتهایی بهمن ماه

شرکت سایپا در آخرین هفته پایانی بهمن ماه ۷۳ میلیون سهم پارس خودرو، زیر مجموعه خود را فروخت، اما همچنان با ۷ میلیارد سهام، به عنوان سهام‌دارعمده سایپا به کار خود ادامه داد.

صورت‌های مالی ۶ ماهه "خپارس"

شرکت پارس خودرو صورت های مالی میان‌دوره‌ ای ۶ ماهه نخست سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ را به صورت حسابرسی شده منتشر کرد.

شرکت پارس خودرو با سرمایه 22 هزار و 720 میلیارد و 279 میلیون ریال، در دوره 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 1397، مبلغ دو هزار و 375 میلیارد و 868 میلیون ریال زیان خالص محقق کرد و بر این اساس مبلغ 105 ریال زیان به ازای هر سهم شناسایی کرد که نسبت به دوره مشابه گذشته کاهش چشمگیری را نشان می‌دهد.

با احتساب زیان انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ 11 هزار و 849 میلیارد و 934 میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد.

"خپارس" در دوره شش ماهه نخست سال مالی منتهی به اسفند 96، به صورت حسابرسی شده، سود خالص را مبلغ 367 میلیارد و 303 میلیون ریال اعلام کرده و بدین ترتیب مبلغ 16 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.​
 

Mr.Optimist

Well-Known Member
کاربر فعال

احتمال مشارکت زیرمجموعه سایپا با خودروساز روسی/ پشت پرده ماجرا
بنابر اعلام منابع آگاه ، زیرمجموعه مهم سایپا با هدف تولید محصول لادا با خودروساز روسی وارد مذاکره شده و پشت پرده این ماجرا هم رنو فرانسه حضور دارد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از دنیای اقتصاد، به‌تازگی اخباری از سوی منابع روسی مبنی‌بر حضور خودروساز بزرگ روسیه به نام آوتوواز در ایران مطرح شده و ظاهرا قرار است یکی از برندهای مشهور به نام لادا در ایران به تولید برسد.
هرچند منابع داخلی رسما این ماجرا را تایید نکرده و جزئیاتی از آن ارائه نداده‌اند اما گفته می‌شود زیرمجموعه سایپا یعنی پارس‌خودرو به‌عنوان سومین خودروساز بزرگ ایران مشغول مذاکره با آوتوواز است.
بنابر اعلام منابع آگاه ، پشت ماجرای حضور احتمالی خودروساز بزرگ روسیه به ایران، رنوی فرانسه قرار دارد. شرکتی که به‌دلیل تحریم‌ها رفت و ظاهرا حالا می‌خواهد به‌واسطه شریک روسی‌ حضوری غیر‌مستقیم در بازار ایران داشته باشد.
رفتن رنو از ایران کلی تعهدات عقب افتاده روی دست خودروسازان داخلی گذاشت به نحوی که آنها قادر نیستند تعهدات داده شده را انجام دهند. پارس‌خودرو به‌عنوان شرکتی که نزدیک به ۳۶ هزار تعهد معوق در محصولات رنو دارد به‌دنبال جایگزین کردن آنها با خودروهای روسی است.
 

بابک وطن پرست

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
از حدود 130 میلیون که پایانی 78/5 شد تا حالا که 173 میلیون معامله شده پایانی تغییری نکرده چرا؟؟ درسته که توقیمت های پایین زیاد معامله شدولی چطور 43 میلیون حتی یک ریال به پایانی اضافه نکرد؟؟؟؟
 

Mr.Optimist

Well-Known Member
کاربر فعال
182 میلیون تا حالا معامله و همشو حقیقی خریده.ایا خریدار میتونه روس باشه؟
 

بابک وطن پرست

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
182 میلیون تا حالا معامله و همشو حقیقی خریده.ایا خریدار میتونه روس باشه؟
به نظرت چرا طی مدت قبل و مثلا یک ماه پیش نمیخریدند بدون شک افراد رانتی در چند روز گذشته خریدند و امروز و فردا هم تکمیل میکنند حتما در خپارس خبری است این نظر شخصی منه و دلیل بر خرید و یا فروش نیست.
 

hoor

Well-Known Member
کاربر فعال
جدايه بحث مشاركت با شركت روسي كه خبرش رو هفته قبل خدمتتان فرستادم آيا فكر ميكنيد سهام شركتي با آنهمه دارايي ثابت بايست 75 تومان ميبود.
 

lovelykid

Well-Known Member
کاربر فعال
جدايه بحث مشاركت با شركت روسي كه خبرش رو هفته قبل خدمتتان فرستادم آيا فكر ميكنيد سهام شركتي با آنهمه دارايي ثابت بايست 75 تومان ميبود.
امکانش هست قیمت دارایی ها و مقدار بدهی ها رو اعلام کنید؟
 

lovelykid

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز بیمه پارسیان از لیست درصدی ها خارج شده و قاعدتاً تا آخر سال همه سهامشو نقد میکنه. این میشه نکته مثبت سهم! اما نکته منفی میشه این حجم بالای شناور جدید که روند این سهم رو کند میکنه. از اون ور هم فعلا حداکثر تا 90 جای رشد داره و بعد اون به روند خساپا بستگی داره. بدم نمیاد یک کم بخرم اما فعلاً پولی در بساط ندارم.
 

بابک وطن پرست

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
با وجود فروش هر روزه حقوقی هاو قوی معامله نشدن لیدر گروه (خساپا) خیلی خوب میخرند اگه حقوقی های بی شرف سایپا یکم از سایپا حمایت میکردند تمام گروه و بخصوص اولین صف خرید خپارس بود ولی با اینحال منتظر اخبار جدید در خپارس با توجه به اردرهای خرید باشید
 
بالا