خپارس ( پارس خودرو )

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
ایران خودرو ۵ محصول خود را گران کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۷

در حالی که گروه خودروسازی ایران خودرو به تازگی قیمت جدید 4 محصول خود را افزایش داده بود امروز قیمت 5 محصول دیگر خود را افزایش داد.

به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری فارس: شرکت خودروسازی ایران خودرو در لیست جدید قیمت‌های دی ماه 97 قیمت‌های جدید 5 محصول خود را اعلام کرد.
براساس لیست جدید، این شرکت خودروسازی قیمت پژو پارس ال ایکس اتوماتیک با ترمز ضد قفل و کیسه هوای راننده و سرنشین و ایموبیلایزر و یورو 4 را از 65 میلیون تومان به 76 میلیون و 700 هزار تومان افزایش داد.
همچنین این خودروساز قیمت پژو 207i دنده دستی با کیسه هوای راننده و سرنشین و رینگ فولادی و یور 4 را از 61 میلیون و 100 هزار تومان به 70 میلیون تومان رساند.
براساس لیست اعلامی این خودروسازی قیمت دنا پلاس با کیسه هوای راننده و سرنشین یورو 4 از 64 میلیون و 300 هزار تومان به 76 میلیون تومان افزایش یافت.
همچنین قیمت هایما S5 توربو دنده اتوماتیک با کیسه هوای رانده و سرنشین، جانبی و پرده‌ای تریم تیره و یورو 5 از مبلغ 121 میلیون تومان به 138 میلیون افزایش یافت و قیمت دانگ فنگ H30cross اتوماتیک با تریم تیره و کیسه هوای راننده و سرنشین جانبی و استاندارد یورو 4 از مبلغ 65 میلیون و 600 هزار تومان به 75 میلیون تومان افزایش یافت.
این در حالی است که این خودرو ساز پیش از این هم قیمت چند محصول خود از جمله پژو پارس اتوماتیک را از 54 میلیون و 800 هزار تومان به 83 میلیون و رنو تندر 90 پیکاپ را از 39 میلیون و 162 تومان به 77 میلیون تومان و وانت آریسان دوگانه سوز را از 31 میلیون 861 هزار تومان به 36 میلیون تومان افزایش داده بود و برای محصول S30 اتوماتیک خود قیمت 141 میلیون تومان را اعلام کرد.ستاد تنظیم بازار بر اساس متن ابلاغیه مصوبات سران ۳ قوه، قیمت خودرو‌های پرمصرف را تعیین می‌کند

قیمت بازار آزاد خودرو رسمی شد
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
فوری فوری فوری فوری فوری :

طبق تماس واصله امروز با کارشناس اداره کل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت ،اعلام کردند که کمیته خودرو فردا تو وزارتخونه تشکیل جلسه میده و قیمت نهایی خودروهای باقیمانده (زیر 45 میلیون )نظیر پراید و تیبا و 405 و سمند و.... رو تصویب و فورا اعلام رسانه ایی خواهد کرد.

شماره های تماس اداره کل خودرو جهت استعلام در ساعت اداری: 81762117 و 88898066
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
برای این پنج شنبه قیمت نهایی خودرو را اعلام میکنن چون که دو روز اخر هفته تعطیل هست و خیلی سرو صدا نمیکنه.معمولا ایران خودرو وسایپا هم پنج شنبه ها قیمت جدید رو اعلام میکنن درضمن فردا هم صف خرید هست تمام خودرویی ها و قطعه سازان
 

Mr.Optimist

Well-Known Member
کاربر فعال
نائب رئیس کمیسیون پول‌وبازارسرمایه اتاق تهران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
مقصر افت خودرویی‌ها، بورس نیست/ پیگیری ناکافی رئیس نسبت به خودروسازان
خودرویی‌ها در شرایط نامناسبی قرار گرفته‌اند که سرمنشا آن به بورس ارتباط ندارد اما رئیس سازمان باید در راستای مشکلات سهامداران این گروه پیگیری‌های بیشتری را در دستور کار قرار می‌داد.

به گزارش بورس‌نیوز، عباس آرگون عضو کمیسیون پول و بازارسرمایه اتاق بازرگانی تهران، درخصوص آنکه انتقادی از عملکرد رئیس سازمان بورس مطرح شده که گروه خودرویی‌ها در بازار به واسطه مدیریت متضرر شده است، اظهارکرد: خودرو جزو صنایع مهم اقتصاد بوده اما متاسفانه این صنعت فشار فراوانی را تحمل می‌کند و در مقابل نمی‌تواند با افزایش هزینه‌ها پاسخگوی نیاز خود باشد.

وی ادامه داد: با شرایط موجود خودرویی‌ها، بیشتر سهامداران متضرر می‌شوند چراکه بهای تمام شده خودرو از قبیل دستمزد و سایر اقلام آن با رشد قیمت مواجه شده اما تمام این هزینه‌ها در بازار آزاد فروخته می‌شود و عملنا سهامدار از این انتفاع بی‌بهره می‌ماند.

کارشناس بازارسرمایه افزود: مقصر این رویه سازمان بورس نیست اما رئیس این سازمان می‌توانست با پیگیری‌هایی بیشتری را به نفع بازار و سهامدار در دستور کار خود قرار دهد.

عضو کمیسیون پول و بازارسرمایه اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از سهامداران بازارسرمایه، در گروه خودرویی‌ها بوده و نباید مسئولان بورس نسبت به وضعیت شرکت‌های حاضر در بورس بی‌تفاوت باشند.
 

Mr.Optimist

Well-Known Member
کاربر فعال
خاک بر سر حقوقیا. یعنی این پارس خودروی نننه مرده اندازه بانک دی با سهمی 600 تومن ضرر هم ارزش نداره که 150 ملیون صف خرید براش چیدن؟
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
پارسایی هشدار داد:
حضور افراد ذی‌نفوذ در هیئت مدیره یک شرکت خودروسازی

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار فهرست هیئت مدیره یکی از شرکت‌های خودروسازی، نسبت به حضور افراد موثر در این هیئت مدیره‌ها و استفاده از رانت، لابی و ارتباطات آنها برای پیشبرد اهداف این شرکت‌ها هشدار داد.

به گزارش ایمنا، بهرام پارسایی مدعی شد: یکی از شرکت های خودروسازی فهرست اعضای هیئت مدیره خود را آن هم در لایه‌های نخست منتشر کرده که تعداد آن‌ها ۲۱۲ نفر هستند. این تعداد آن هم با حضور افراد ذی نفوذ مثل تعدادی از نمایندگان ادوار، معاون وزیر، برخی اساتید دانشگاه، اقتصاددانان و افرادی از وزارتخانه‌های مختلف جای نگرانی دارد.

وی افزود: وجود این تعداد افراد در هیئت مدیره یک شرکت خودروسازی اولاً هزینه تمام شده خودرو را بالا می برد؛ زیرا این افراد حقوق می‌گیرند و امکانات و کارمندانی در اختیار دارند. هیئت مدیره‌ها در واقع منبعی برای جذب نیروهای موثر شده که به نوعی نمک‌گیر می شوند و مشکلات، فسادها و عدم تعهدات شرکت ها به واسطه این ارتباطات و لابی‌ها پوشش داده می‌شود.

پارسایی ادامه داد: حضور این افراد در هیئت مدیره یک شرکت خودروسازی فرصتی را برای برقراری ارتباط و سرپوش گذاشتن بر سوء مدیریت‌ها، زیان‌ده بودن و عدم پاسخگویی به ملت ایجاد می‌کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس با ابراز نگرانی نسبت به آن‌چه «بدهی چند ۱۰ هزار میلیارد تومانی شرکت های خودروسازی» خواند، مدعی شد: این شرکت ها قرار است به واسطه لابی، فشار و استفاده از سپر انسانی کارگری با داشتن بدهی بانکی حدود ٣٠ هزارمیلیاردی، بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر تسهیلات از دولت دریافت کنند اینها خطرهای جدی است که وجود دارد و مشکلی را به مشکلات قبلی اضافه خواهد کرد این شبیه باتلاقی است که در آینده بحرانی جدی تر از موسسات مالی را برای کشور ایجاد می‌کند.

پارسایی با بیان اینکه «کمیسیون اصل ۹۰ از سایر شرکت های خودروسازی نیز خواسته فهرست اعضای هیئت مدیره خود را در اختیار این کمیسیون قرار دهند»، خاطرنشان کرد: البته کمیسیون اصل نود از وزارت صنعت و ثبت شرکت ها نیز در این زمینه استعلام کرده تا آمار مورد نظر در اختیار کمیسیون قرار گیرد و در صورت نیاز این آمار را منتشر خواهد کرد.
 

suny

Well-Known Member
کاربر فعال
یه پدر پولدار بنام وساپا بود که چند تا بچه ولگرد و بیخاصیت داشت که هر روز جیبشو میزدن و خرج مواد و دور دور کردن و پارتی شبانه . مسافرت خارج میکردن.بچه های این پدر پولدار بنامهای سایپا - پارسخودرو -خکاوه -خزامیا و... بودن.اعتبار این پدر در بازار بورس بزور 80 بود ولی اگر این وساپا اون بچه هارو نداشت یا یه بچه عاقلی داشت اعتبارش تو بازار میبایست حداقل 2000 تومن میبود چرا که تو اون صنعت وامونده تنها کسی بود که هر ساله تونسته بود با این همه مفتخور دوروبرش بازم سود بسازه ولی اون بچه های نا خلف معتاد دارند نابودش میکنن و اگه جلوشون گرفته نشه وساپا هم بزودی معتاد میشه.
 

Mr.Optimist

Well-Known Member
کاربر فعال
مدیران ابله گروه سایپا هر چه زودتر باید ئی پی اس جدید با قیمتهای جدید اعلام کنن تا بازار دیدش تغییر کنه.مگه میشه سه سال فقط نزول داشت حتی کود حیوانی انسانی هم قیمتش چند برابر شده ولی سهام خودرویی ارزانتر شده. اگر نمیتونید بدید ما سهامداران خرد مدیریت کنیم.
 

Mr.Optimist

Well-Known Member
کاربر فعال
ای کسانیکه سه ساله اجازه رشد به سهام خودرویی نمیدید تا مثبت میشه جلوشو میگیرید ولی تا وقتی منفیه مثل سه سال گذشته هیچ کاری نمیکنید هر کی هستین هر پست و مقامی دارین خیلیخارکسته هستین.آخه عوضیا تا کی تبعیض تا کی ضرر به سهامدار خرد تحمیل میکنین نمیترسین یروز توسط همین سهامداران خرد خارتون گاییده بشه؟ ادم بشید از این مودبانه تر دیگه نمیشه گفت.از ما گفتن
 
بالا