خپارس ( پارس خودرو )

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
ایران خودرو ۵ محصول خود را گران کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۷

در حالی که گروه خودروسازی ایران خودرو به تازگی قیمت جدید 4 محصول خود را افزایش داده بود امروز قیمت 5 محصول دیگر خود را افزایش داد.

به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری فارس: شرکت خودروسازی ایران خودرو در لیست جدید قیمت‌های دی ماه 97 قیمت‌های جدید 5 محصول خود را اعلام کرد.
براساس لیست جدید، این شرکت خودروسازی قیمت پژو پارس ال ایکس اتوماتیک با ترمز ضد قفل و کیسه هوای راننده و سرنشین و ایموبیلایزر و یورو 4 را از 65 میلیون تومان به 76 میلیون و 700 هزار تومان افزایش داد.
همچنین این خودروساز قیمت پژو 207i دنده دستی با کیسه هوای راننده و سرنشین و رینگ فولادی و یور 4 را از 61 میلیون و 100 هزار تومان به 70 میلیون تومان رساند.
براساس لیست اعلامی این خودروسازی قیمت دنا پلاس با کیسه هوای راننده و سرنشین یورو 4 از 64 میلیون و 300 هزار تومان به 76 میلیون تومان افزایش یافت.
همچنین قیمت هایما S5 توربو دنده اتوماتیک با کیسه هوای رانده و سرنشین، جانبی و پرده‌ای تریم تیره و یورو 5 از مبلغ 121 میلیون تومان به 138 میلیون افزایش یافت و قیمت دانگ فنگ H30cross اتوماتیک با تریم تیره و کیسه هوای راننده و سرنشین جانبی و استاندارد یورو 4 از مبلغ 65 میلیون و 600 هزار تومان به 75 میلیون تومان افزایش یافت.
این در حالی است که این خودرو ساز پیش از این هم قیمت چند محصول خود از جمله پژو پارس اتوماتیک را از 54 میلیون و 800 هزار تومان به 83 میلیون و رنو تندر 90 پیکاپ را از 39 میلیون و 162 تومان به 77 میلیون تومان و وانت آریسان دوگانه سوز را از 31 میلیون 861 هزار تومان به 36 میلیون تومان افزایش داده بود و برای محصول S30 اتوماتیک خود قیمت 141 میلیون تومان را اعلام کرد.ستاد تنظیم بازار بر اساس متن ابلاغیه مصوبات سران ۳ قوه، قیمت خودرو‌های پرمصرف را تعیین می‌کند

قیمت بازار آزاد خودرو رسمی شد
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
فوری فوری فوری فوری فوری :

طبق تماس واصله امروز با کارشناس اداره کل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت ،اعلام کردند که کمیته خودرو فردا تو وزارتخونه تشکیل جلسه میده و قیمت نهایی خودروهای باقیمانده (زیر 45 میلیون )نظیر پراید و تیبا و 405 و سمند و.... رو تصویب و فورا اعلام رسانه ایی خواهد کرد.

شماره های تماس اداره کل خودرو جهت استعلام در ساعت اداری: 81762117 و 88898066
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
برای این پنج شنبه قیمت نهایی خودرو را اعلام میکنن چون که دو روز اخر هفته تعطیل هست و خیلی سرو صدا نمیکنه.معمولا ایران خودرو وسایپا هم پنج شنبه ها قیمت جدید رو اعلام میکنن درضمن فردا هم صف خرید هست تمام خودرویی ها و قطعه سازان
 

Mr.Optimist

Well-Known Member
کاربر فعال
نائب رئیس کمیسیون پول‌وبازارسرمایه اتاق تهران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
مقصر افت خودرویی‌ها، بورس نیست/ پیگیری ناکافی رئیس نسبت به خودروسازان
خودرویی‌ها در شرایط نامناسبی قرار گرفته‌اند که سرمنشا آن به بورس ارتباط ندارد اما رئیس سازمان باید در راستای مشکلات سهامداران این گروه پیگیری‌های بیشتری را در دستور کار قرار می‌داد.

به گزارش بورس‌نیوز، عباس آرگون عضو کمیسیون پول و بازارسرمایه اتاق بازرگانی تهران، درخصوص آنکه انتقادی از عملکرد رئیس سازمان بورس مطرح شده که گروه خودرویی‌ها در بازار به واسطه مدیریت متضرر شده است، اظهارکرد: خودرو جزو صنایع مهم اقتصاد بوده اما متاسفانه این صنعت فشار فراوانی را تحمل می‌کند و در مقابل نمی‌تواند با افزایش هزینه‌ها پاسخگوی نیاز خود باشد.

وی ادامه داد: با شرایط موجود خودرویی‌ها، بیشتر سهامداران متضرر می‌شوند چراکه بهای تمام شده خودرو از قبیل دستمزد و سایر اقلام آن با رشد قیمت مواجه شده اما تمام این هزینه‌ها در بازار آزاد فروخته می‌شود و عملنا سهامدار از این انتفاع بی‌بهره می‌ماند.

کارشناس بازارسرمایه افزود: مقصر این رویه سازمان بورس نیست اما رئیس این سازمان می‌توانست با پیگیری‌هایی بیشتری را به نفع بازار و سهامدار در دستور کار خود قرار دهد.

عضو کمیسیون پول و بازارسرمایه اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از سهامداران بازارسرمایه، در گروه خودرویی‌ها بوده و نباید مسئولان بورس نسبت به وضعیت شرکت‌های حاضر در بورس بی‌تفاوت باشند.
 

Mr.Optimist

Well-Known Member
کاربر فعال
خاک بر سر حقوقیا. یعنی این پارس خودروی نننه مرده اندازه بانک دی با سهمی 600 تومن ضرر هم ارزش نداره که 150 ملیون صف خرید براش چیدن؟
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
پارسایی هشدار داد:
حضور افراد ذی‌نفوذ در هیئت مدیره یک شرکت خودروسازی

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار فهرست هیئت مدیره یکی از شرکت‌های خودروسازی، نسبت به حضور افراد موثر در این هیئت مدیره‌ها و استفاده از رانت، لابی و ارتباطات آنها برای پیشبرد اهداف این شرکت‌ها هشدار داد.

به گزارش ایمنا، بهرام پارسایی مدعی شد: یکی از شرکت های خودروسازی فهرست اعضای هیئت مدیره خود را آن هم در لایه‌های نخست منتشر کرده که تعداد آن‌ها ۲۱۲ نفر هستند. این تعداد آن هم با حضور افراد ذی نفوذ مثل تعدادی از نمایندگان ادوار، معاون وزیر، برخی اساتید دانشگاه، اقتصاددانان و افرادی از وزارتخانه‌های مختلف جای نگرانی دارد.

وی افزود: وجود این تعداد افراد در هیئت مدیره یک شرکت خودروسازی اولاً هزینه تمام شده خودرو را بالا می برد؛ زیرا این افراد حقوق می‌گیرند و امکانات و کارمندانی در اختیار دارند. هیئت مدیره‌ها در واقع منبعی برای جذب نیروهای موثر شده که به نوعی نمک‌گیر می شوند و مشکلات، فسادها و عدم تعهدات شرکت ها به واسطه این ارتباطات و لابی‌ها پوشش داده می‌شود.

پارسایی ادامه داد: حضور این افراد در هیئت مدیره یک شرکت خودروسازی فرصتی را برای برقراری ارتباط و سرپوش گذاشتن بر سوء مدیریت‌ها، زیان‌ده بودن و عدم پاسخگویی به ملت ایجاد می‌کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس با ابراز نگرانی نسبت به آن‌چه «بدهی چند ۱۰ هزار میلیارد تومانی شرکت های خودروسازی» خواند، مدعی شد: این شرکت ها قرار است به واسطه لابی، فشار و استفاده از سپر انسانی کارگری با داشتن بدهی بانکی حدود ٣٠ هزارمیلیاردی، بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر تسهیلات از دولت دریافت کنند اینها خطرهای جدی است که وجود دارد و مشکلی را به مشکلات قبلی اضافه خواهد کرد این شبیه باتلاقی است که در آینده بحرانی جدی تر از موسسات مالی را برای کشور ایجاد می‌کند.

پارسایی با بیان اینکه «کمیسیون اصل ۹۰ از سایر شرکت های خودروسازی نیز خواسته فهرست اعضای هیئت مدیره خود را در اختیار این کمیسیون قرار دهند»، خاطرنشان کرد: البته کمیسیون اصل نود از وزارت صنعت و ثبت شرکت ها نیز در این زمینه استعلام کرده تا آمار مورد نظر در اختیار کمیسیون قرار گیرد و در صورت نیاز این آمار را منتشر خواهد کرد.
 

suny

Well-Known Member
کاربر فعال
یه پدر پولدار بنام وساپا بود که چند تا بچه ولگرد و بیخاصیت داشت که هر روز جیبشو میزدن و خرج مواد و دور دور کردن و پارتی شبانه . مسافرت خارج میکردن.بچه های این پدر پولدار بنامهای سایپا - پارسخودرو -خکاوه -خزامیا و... بودن.اعتبار این پدر در بازار بورس بزور 80 بود ولی اگر این وساپا اون بچه هارو نداشت یا یه بچه عاقلی داشت اعتبارش تو بازار میبایست حداقل 2000 تومن میبود چرا که تو اون صنعت وامونده تنها کسی بود که هر ساله تونسته بود با این همه مفتخور دوروبرش بازم سود بسازه ولی اون بچه های نا خلف معتاد دارند نابودش میکنن و اگه جلوشون گرفته نشه وساپا هم بزودی معتاد میشه.
 

Mr.Optimist

Well-Known Member
کاربر فعال
مدیران ابله گروه سایپا هر چه زودتر باید ئی پی اس جدید با قیمتهای جدید اعلام کنن تا بازار دیدش تغییر کنه.مگه میشه سه سال فقط نزول داشت حتی کود حیوانی انسانی هم قیمتش چند برابر شده ولی سهام خودرویی ارزانتر شده. اگر نمیتونید بدید ما سهامداران خرد مدیریت کنیم.
 

Mr.Optimist

Well-Known Member
کاربر فعال
ای کسانیکه سه ساله اجازه رشد به سهام خودرویی نمیدید تا مثبت میشه جلوشو میگیرید ولی تا وقتی منفیه مثل سه سال گذشته هیچ کاری نمیکنید هر کی هستین هر پست و مقامی دارین خیلیخارکسته هستین.آخه عوضیا تا کی تبعیض تا کی ضرر به سهامدار خرد تحمیل میکنین نمیترسین یروز توسط همین سهامداران خرد خارتون گاییده بشه؟ ادم بشید از این مودبانه تر دیگه نمیشه گفت.از ما گفتن
 

Mr.Optimist

Well-Known Member
کاربر فعال
سال 94 شاخص 89000
سهم سایپا 197 تومن
سهم خودرو 480 تومن
رنا 330تومن
وساپا300 تومن
گوشت کیلو 30000 تومن
پراید 20 ملیون
سکه 800 هزار تومن
دلار3000 تومن

سال 97 شاخص بین 160000 تا 190000
سهم سایپا 110 تومن
سهم خودرو 280 تومن
رنا80 تومن
وساپا 80 تومن
گوشت 100000 تومن
پراید 40 ملیون
سکه 4-5 ملیون
دلار 11-120000 تومن
بیچاره سهامداران مظلوم گروه خودرویی بخصوص گروه سایپا
 

Mr.Optimist

Well-Known Member
کاربر فعال
سهامداران متضرر خودرویی دارند توسایتهای دیگه دارند قرار تجمع میزارن ظاهرا این حرفهایهم که مثلا نماینده مدیرعامل سایپا در مورد رشد قیمت سهام در اینده گفته بخاطر همین تجمع هست.یه چندتا از نظراتو برای اطلاع دوستان کپی پیست کردم.
رضا محمدی
reza957@

#خساپا #خودرو #خپارس #خزامیا ....بعد از توزیع با رانت و کثافتکاری در ثبت نام پیش‌فروش سکه به وابستگان ....بعد از توزیع و لجن مالی توزیع ارز ۴۲۰۰تومانی به افراد دلال وابسته ......بعد از ثبت سفارشهای بودار و فاسد خودروهای خارجی در وزارت صمت .....همه اومدند گفتند این مقصر است آن مقصر است ......حضرت آقا فرمودند نهادهای نظارتی قبل از وقوع تخلف مراقبت کنند تا این اتفاقات صورت نگیرد ......در حال حاضر به عینه میبینیم یکسری نماینده دلال و مدیر فاسد در صنعت خودرو همسو با هم در حال چاپیدن جیب سهامدار بدبخت است آخر حیوانها مگر سهامدار خودرو در این چندساله چه سودی کرده که اصل سرمایه اون را دارید به تاراج میبرید .......به خدا رهبری نمی‌داند ....آقای سراج رییس محترم سازمان بازرسی ....آقای لاریجانی رییس محترم قوه قضاییه ....آقای لاریجانی رییس محترم مجلس .....آقای منتظری دادستان کل کشور .......به ولله این ماشینهای زیر قیمت بدست مردم عادی نمیرسد این رانتی که برخی از این وکلا ایجاد کردند فقط و فقط در راستای جیب رفقایشان و برخی مدیران فاسد صنعت خودرو است ......به ولله چند صباح بعد می آیید میگویید که این رانت هم مثل پیش‌فروش سکه و ثبت سفارش و دلار ۴۲۰۰ یی اشتباه بود .......
مسعود
winner10@

#خساپا #خودرو #خگستر ، عجیب نیست !حالا که حرف از اعتراض و تجمع سهامدارها شده وعده ی رشد سهام سایپا و... داده میشود !!!!!!
میتی کمان
mita2022

#خساپا من موندم این اقایون و خانومای مجلس چرا اینقدر که نگران افزایش قیمت خودرو هستند نگران گرانی مرغ و گوشت و لوازم خانگی نیستند دختر دم بخت باید برای جهیزیهش یخچال و گاز و لباسشویی بده نه ماشین چرا جلو گرانی اینها رو نمیگیرند شاید دستشون با دلالای ماشین تو یه کاسه است
مسعود
winner10@

#خساپا #خگستر #خودرو ،100 درصد باید تجمع انجام بشه ،حرف که باد هواست ، سهم باید به قیمت واقعیش برسه در عمل نه با ح
taraj 9209
taraj9209@

#خساپا بله درسته دوست عزیز و کاملا اشتباهه که بیخیال تجمع بشیم با این وعده سر خرمن یکی از مسعولین سایپا حتما باید یکشنیه همه بیان تا درست بشه ....
 

obese456

Well-Known Member
کاربر فعال
زیر خارجه اتریش:

اجرایی شدن این سیستم INSTEXبرای شرکت های اروپایی مهم است.

این ساز و کار مالی برای شرکت های کوچک و متوسط می تواند راهکاری را فراهم آورد تا بدون واهمه از یافتن بانکی که پروژه های تجاری آنها در ایران را به دلیل خطر تحریم از سوی آمریکا پشتیبانی نمی کند، به تجارت با ایران ادامه دهند.

با اشاره به جایگزین شدن چین بعد از خروج اروپایی ها از بازار ایران به جای توتال و شرکت های #خودروسازی
اینگونه نمی تواند باشد که ما پا پس بکشیم که چینی ها وارد شوند.

پی نوشت: اتحادیه اروپا به صراحت اعلام می کند که شرکت های خودروساز مجددا با سیستم spv و instex وارد با امنیت بیشتر وارد بازار ایران خواهند شد

پژو
سیتروین
فیات
بنز
شرکت های هستنند که من بعد با ایران وارد مذاکره خواهند شد
 

Consultant

Member
کاربر فعال
عضو تازه

با این قیمت های جدید من نمی دونم چرا اینقدر عرضه تو این سهم زیاده، هر روز هم تا سهم میخاد رشد کنه
اینقدر عرضه میکنن که سهم منفی میشه ؟؟؟؟؟ ارزانترین سهم خودرویی شده اونوقت اینقدر هم عرضه می کنن

برای من که خیلی عجیبه
اگه چند روز عرضه نکنن شاهد رشد سهم حداقل تا 100 تومن خواهیم بود
 

سهم طلایی

Well-Known Member
کاربر فعال
بازار کنونی سراسر فرصت است برای سرمایه گذاری در بعضی سهمها و گروههای خاص. اکثر سهمها و گروهها افت سنگینی داشتند و بازار کاملا در کف قیمتی میباشد و جای هیچ نزول قیمتی ندارد.

به دنبال سهمها و گروههای مستعد بازار باشید . سرمایه ها مدام از یک گروه به گروه دیگر انتقال پیدا میکند. در شرایط فعلی که بازار لیدر ندارد اکثرا سهامداران به سمت گروههای خاص و سهمهای کوچک باشناور پایین گرایش پیدا کرده اند. از سهمهای کوچک و حتی بعضی سهمهای مستعد بازار پایه غافل نباشید.

دیگر بازار بر اساس رنگ شاخص تصمیم نمیگیرد بسیار سهمها هستند که حتی در شاخص منفی مثبت و صف خرید میباشند
گزارشها اکثر عالی بوده همراه با تعدیلهای سود چند صد درصدی افزایش سرمایه ها مدام گزارش میشوند

درهر صورت بازار معقول و منطقی باید هم روزهای مثبت داشته باشد هم منفی .با توجه به رکود و ابهام در ارز و طلا و رکود کامل در مسکن و ایجاد سیستم سود بانکی که به حداقل سپرده در ماه سود میدهد طبیعتا استقبال از بورس باید روز افزون افزایش یابد .
 
بالا