خپارس ( پارس خودرو )

سناتور1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
محض رضای خدا یک منبع و مدرکی می نوشتی که قولی بهتر و فراتر از 5 درصد زیر قیمت بازار رو داده ...
وزیر صنعت:
آنچه در بحث خودرو به دنبال آن هستیم فقط موضوع افزایش قیمت ها نیست، بلکه ساماندهی صنعت خودرو را در برنامه داریم که همکاران در حال تدوین آن هستند و از خودروسازان نیز برنامه خواسته ایم.
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
به نظر میرسه قیمتها افزایش پیدا کردن اما علنی اعلام نمیکنن تو این چند روز محصولاتش بهمن پیش فروش محصولات ایران خودرو و اینم فروش زامیاد به قیمت جدید هنوز منتظر افزایش نرخید؟؟!! افزایش قیمت قطعی هست منتها آهسته آهسته اعلام می کنند تا واکنش ها را رصد کند و در همین چند روز علنی و اعلام رسمی میشه
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
قیمت خودرو رسماً افزایش یافت

دریافت خبر : شنبه 24 آذر 1397 ساعت 8:50

اقتصاد ایران: در حالی ۱۳ روز از اظهارنظر وزیر صنعت در کذب بودن قیمت گذاری خودرو ۵ درصد کمتر از بازار می گذرد که امروز این مقام مسئول در صحبت هایی جدید این موضوع را تأیید و خبر از اعلام قیمت های جدید خودرو طی دو هفته آینده می دهد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، اواخر آبان ماه امسال بود که روزنامه دولت به نقل از یک مقام آگاه مدعی شد" در جلسه شنبه 26 آبان ماه معاونین وزیر، خودروسازان، قطعه سازان و کارشناسان خودرو قرار شده قیمت خودرو 5 درصد کمتر از حاشیه بازار شود".
متأسفانه همین خبر عاملی شد تا بازار خرید و فروش خودرو در بلاتکلیفی قرار گیرد و کمتر معاملاتی در آن انجام شود. در آن مقطع عمده فروشندگان خودرو مقصر اصلی وضعیت بازار را خودروسازان می دانستند چرا که با کاهش عرضه باعث شده اند تا فاصله قیمتی خودرو از کارخانه تا بازار شکاف بسیاری پیدا کرده و دست دلالان و واسطه گران در بازار باز شود.
البته وزارت صنعت بعد از انتشار خبر روزنامه دولت با صدور اطلاعیه ای افزایش قیمت خودرو 5 درصد زیر قیمت بازار را تکذیب کرد و حتی رحمانی وزیر صنعت در 7 آذرماه در حاشیه جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران در واکنش به انتشار برخی اخبار درباره احتمال قیمت گذاری جدید خودروها پنج درصد زیر قیمت های کنونی بازار گفت:" این موضوع صحت ندارد".
در حال حاضر 13 روز از اظهارنظر وزیر صنعت در کذب بودن قیمت گذاری خودرو 5 درصد کمتر از بازار می گذرد، اما امروز این مقام مسئول در صحبتهایی جدید خبر تعیین قیمت خودرو زیر 5 درصد بازار را می دهد و اعلام می کند قیمت های جدید خودرو دو هفته آینده منتشر خواهد شد.
با توجه به صحبت های وزیر صنعت از این به بعد بازار خودرو رسماً شاهد افزایش قیمت خودرو خواهد بود اما سوال اینجاست چرا مبنای قیمت گذاری خودرو حاشیه بازار شده است. چرا در نهایت نظر خودروسازان ملاک قیمت گذاری شد و مردم باید بر خرید یک محصول هزینه های بسیار سنگینی را پرداخت کنند.
در ...

[ مشاهده متن کامل قیمت خودرو رسماً افزایش یافت در خبرگزاری اقتصادی ایران ]
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سایپا هم افزایش قیمت خودرو را رسماً شروع کرد سیتروئن که قرار بود ۱۲۰ میلیون باشد ۲۴۰ میلیون اعلام شد این هفته خودرویی ها آتیش به پا می کنند
IMG_۲۰۱۸۱۲۱۵_۱۰۱۴۵۲.jpg
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
تشتاد این سهم طلایی قطعه ساز خودرویی که روزانه ۱۰+ می خوره ، با این اصلاح سنگینش این هفته ، هیچ کس از این سهم طلایی ، فروشنده نیست و فعلاً ، جهت جبران ، در گام اول طبق نمودار پایین فعلاً در گام اول تا ۱۶۶۰ تومان یه کله می ره بالا
IMG_۲۰۱۸۱۲۱۵_۱۸۳۲۰۱.jpg
 

اشکان2010

Well-Known Member
کاربر فعال
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۹/۲۵(خبرگزاری فارس)...رحمانی وزیرصمت :

1-خودرو‌ها ۵ درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌شود

2-وضعیت تولید در صنعت خودرو در حال بهبود است و تلاش می‌کنیم که میزان تولید خودرو افزایش یابد

3-دیروز جلسه ای با معاون اول رئیس‌جمهور درباره تامین نقدینگی قطعه‌سازان و خودروسازان داشتیم که در این باره تصمیم‌گیری شد

4-بسته جامعی برای صنعت خودرو تهیه شده که رویکرد آن حمایت از تولید داخلی، افزایش تولید، افزایش کیفیت و متعادل کردن قیمت است.

-----------------------------------------------------------
دیگه چه خبری میخواین!؟
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
اخبارخودرویی ها مثل( ۱_ تمامی پیش فروش های خودروسازان با استقبال مواجه شده ۲_دولت سفت بدنبال حل مشکلات خودروسازان است ۳_ افزایش تولید خودرو در دستور کار قرار گرفته ) را که همه را درنظر بگیرید متوجه این موضوع می شوید که دیگر افزایش قیمت خودرو تقریباً قطعی قطعی شده و فقط خوان آخر که اعلام رسمی آن است باقی مانده ، لذا بایستی منتظر یک رشد خیره کننده از گروه خودرویی و قطعه سازان در روزهای پیش رو باشیم✅در تالار بورس هم زمزمه های از بسته شدن نمادهای گروه خودرو و قطعه سازان در این هفته برای افشای اطلاعات مثبت با اهمیت گروه الف می باشد پس دوستان لحظه انفجار و پرتاب فرارسیده است کمربندهایتان را ببینید که به زودی تیک آف می کنیم
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
با توجه به اخبار مشخصه افزایش قیمت خودرو دیگه قطعی شده و فقط خوان آخر که اعلام رسمی آن است باقی مانده ، لذا بایستی منتظر یک رشد خیره کننده از گروه خودرویی و قطعه سازان در روزهای پیش رو باشیم✅در تالار بورس هم زمزمه های از بسته شدن نمادهای گروه خودرو و قطعه سازان در این هفته برای افشای اطلاعات مثبت با اهمیت گروه الف می باشد پس سهامداران گرامی ، سهام های خودرویی و قطعه سازان ، تا زمان اعلام قیمت ها مثبت هستند بعد از اعلام قیمت هم نمادهایشان برای تعدیل مثبت بسته می شوند و بعد از بازگشایی بدون محدودیت نماد باز می شود که تازه جهش اصلی را آن موقع داریم
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
دنیای اقتصاد: «خودروی یارانه ای ». ، نظر مجلس ، تولید خودروهای پراید و پژو 405 با قیمت یارانه ای است در عوض، دولت نیز ما به التفاوت هزینه تولید این خودروها (فاصله قیمت تثبیت شده محصولات موردنظر تا قیمت حاشیه بازار آن) را در قالب یارانه به خودروسازان می پردازد). و طرح افزایش قیمت ۵۰ تا ۱۳۰ درصدی ، میانگین ۷۰ درصدی ، شامل حال بقیه تولیدات خودروسازان داخلی می گردد
IMG_۲۰۱۸۱۲۲۲_۰۸۴۲۵۹.jpg
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
فوری فوری فوری فوری فوری
فوری :
گفتگوی ویژه خبری امشب ساعت ۲۲:۴۵ شبکه دو با حضور وزیر صنعت.
حتما ببینید در مورد قیمت خودرو و کالاهای اساسی
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
وزیر_صنعت در گفتگوی ویژه خبری شبکه 2 خودرو های بالای 45میلیون عرضه 5% درصد زیر بازار که از قبل به تصویب سران ۳ قوه رسیده درخودرو سازان شروع شده و در در حال عرضه هست.. خودروسازان مکلف به فروش اموال مازاد جهت اصلاح ساختار مالی و تامین سرمایه در گردش تولید شدند. طبق هماهنگی با وزارت اقتصاد مقرر شد سند اموال و املاک مازاد و راکد و غیرتولیدی خودروسازان به نام بانکها شده و ما به ازای آن نقدینگی دریافت کنند تولید در روند نزولی بود اما با تلاش همه همه ارگان ها روند نزولی تولید متوقف شده و تولید در روند صعودی قرار گرفته.. و تا به امروز روزانه به بالای هزارو ۱۰۰ دستگاه در هر خودرو ساز رسیده و هر روز بیشتر میشه قیمت گذاری خودروها ی دیگر و پرتیراژ توسط ستاد تنظیم بازار حداکثر تا آخر هفته ، تمام و اعلام خواهد شد..
IMG_20181220_185118_634.jpg
 

kahe

Well-Known Member
کاربر فعال
قیمت خودرو دوباره افزایش یافتروزنامه ایران: قیمت خودرو در اولین روز از فصل زمستان افزایش یافت. در حالی که از هفته گذشته قیمت خودرو مسیر کاهشی خود را دنبال می‌کرد و فعالان بازار خودرو امیدوار بودند که افت قیمت خودرو ادامه داشته باشد، روز گذشته بازار به‌دلیل کمبود تولید واکنش منفی نشان داد و قیمت‌ها بالا رفت. فعالان بازار خودرو...

روزنامه ایران: قیمت خودرو در اولین روز از فصل زمستان افزایش یافت.
در حالی که از هفته گذشته قیمت خودرو مسیر کاهشی خود را دنبال می‌کرد و فعالان بازار خودرو امیدوار بودند که افت قیمت خودرو ادامه داشته باشد، روز گذشته بازار به‌دلیل کمبود تولید واکنش منفی نشان داد و قیمت‌ها بالا رفت.
فعالان بازار خودرو اظهار داشتند: تنوع خودرو در بازار بشدت افت کرده است و نمایشگاه داران هم نمی‌توانند خودروهایی که مردم متقاضی آن هستند تأمین کنند. یکی از نمایشگاه داران درباره وضعیت بازار گفت: هفته گذشته با پیش فروش برخی از خودروها، قیمت‌ها در بازار کاهش یافت اما در هفته جاری بازار واقعی نمایان شده است.
بازاری که با کمبود خودرو مواجه است. وی تأکید کرد: بازار خودرو در شرایط رکودی است و تقاضای خودرو نسبت به ماه‌های گذشته کاهش داشته است اگر غیر از این اتفاق بیفتد و مردم خرید خودرو را در اولویت سبد زندگی خود قرار دهند، مشکلات دوچندان خواهد شد و به‌طور قطع با شوک قیمتی خودرو روبه‌رو خواهیم شد.
از طرفی خبر صفر شدن تولید برخی از خودروها هم به وضعیت نامساعد بازار کمک کرد. طبق آمار تولیدی که وزارت صنعت، معدن و تجارت رسانه‌ای کرده تولید خودروهای پژو پارس معمولی، پژو پارس دوگانه سوز، سمند، تند90 و پارس تندر صفر شده است و معلوم نیست این خودروها چه زمان به چرخه تولید باز می‌گردند.
خودروهای تولید آن متوقف شده که در گذشته آمار داخلی‌سازی آن بالای 87 درصد بوده و معلوم نیست داخلی‌سازی که از آن صحبت می‌شده بر اساس چه وزن و معیاری بوده است. البته سایر خودروها هم شرایط تولید خوبی ندارند و آمار آبان ماه گویای آن است که میزان تولید خودرو در شرکت‌های خودروسازی 58.2 درصد کاهش یافته است و از میزانی هم که تولید صورت می‌گیرد، 50 درصد آن به‌دلیل کمبود قطعه، تجاری‌سازی نمی‌شود و مردم نمی‌توانند به این خودروها برسند.
در این میان بازار خودروهای کارکرده رونق بیشتری دارد و خیلی از کسانیکه امکان خرید خودروی صفر ندارند سراغ خودروهای کم کار کرده می‌روند که البته این خودروها با قیمت‌های صفر کیلومتر تفاوت چندانی ندارند.
 
بالا