خموتور ( موتورسازان تراكتور سازي ايران )

majid00053

Very Good Member
کاربر فعال
با سلام و احترام خدمت همه عزیزان و دوستان
من هر چی گشتم در مورد سهم خموتور تاپیکی ندیدم .
این سهم از شگفتی های بازار امسال خواهد شد
اطلاعات تکمیلی اعلام و این تاپیک بروز خواهد شد
از همه عزیزان و سروران که تمایل به همکارای دارند دعوت میشه تا با ارائه تحلیل های جامع در سود رسانی سایر دوستان بنده را یاری نمایند .

سپاس
 

majid00053

Very Good Member
کاربر فعال
مدیر عامل تراکتورسازی ایران: ۲۳ هزار دستگاه تراکتور مورد نیاز کشاورزان تولید شد
نوشته شده توسط خبرنگار | ۱۷ تیر, ۱۳۹۳ | دیدگاه‌ها خاموش
به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی، ابوالفتح ابراهیمی افزود: تولید این تعداد دستگاه با هدف خودکفایی و با تنوع در محصولات تولیدی، صرفه جویی ارزی و افزایش بهره وری و صادرات را در پی داشته است.
وی با اشاره به اینکه با داخلی سازی بسیاری از قطعات کلیدی توانستیم از خروج ارز جلوگیری کنیم اضافه کرد: شتاب گرفتن چرخ های تولید در تراکتورسازی باعث رونق اقتصادی و اجتماعی می شود.
وی ادامه داد: همکاری ۴۰۰ کارخانه و قطعه ساز با این مجموعه و گره خوردن تولید آنها با گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، تحرک در مراکز تولیدی را افزایش داده و باعث کارآفرینی واشتغال می شود.
ابراهیمی گفت: گروه صنعتی تراکتورسازی ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده ادوات کشاورزی با هفت شرکت در تبریز و در مجتمع تراکتورسازی، دو شرکت در سنندج و ارومیه و سه خط تولید در خارج از کشور فعال است.
۶۱۲۰/ ۵۸۷
 

majid00053

Very Good Member
کاربر فعال

تحلیلی جامع و مفید از دوست عزیز جناب شاکرم :

خموتور تولیدش موتورهای 3 و4 و6 سیلندر هست برای تراکتور ....اسم شرکت موتورسازان تراکتوری ایران...شناورش 13 درصد.....حقوقی فروشنده نداره.......امسال 150 درصد افزایش سرمایه داره.....دو هفته پیش هم افتتاحیه خط 6 سیلندر برای ماشینهای دیزلی....که فعلا اینو تو پیش بینی هاش نیاورده.....با شرکت خبهمن و ...برای موتورهای کامیونت تفاهم نامه امضا کرده....امسال از 12 تومن سود در مجمع 10 تومن رو برای سال مالی 92 تقسیم کرده....شرکت صادرات هم داره ولی کم هستش ولی با توافق هسته ای خیلی بهتر خواهد شد....تنها ریسک سهم عدم توافق هسته ای و انهم در حد 30 درصد کاهش .....اگر توافقنامه اکی بشود بنظرم بالای 40 تا 50 تومن سود خواهد ساخت و حتی بیشتر...در بین شرکتهای قطعه سازی، از نظر بنیادی بسیار خوب هستش ولی برای سهامداری میتونه گزینه مناسبی باشه...دوستان اگه سوالی در مورد این سهم دارند بفرمان...دوستان خودشونم بررسی کنند.من چون سهم رو تحلیل کردم خواستم بدوستان علاقمند به قطعه ساز معرفی کنم
 

اروم بورس

Very Good Member
کاربر فعال
گزارش سه ماهه خموتور در كدال ثبت شد .پوشش سه ماهه امسال نسبت به پارسال 80 درصد افزايش پيدا كرده با اين پوشش احتمالا سودش را تا 50 تومان تعديل خواهد كرد از كمترين پي بر اي را دربين قطعه سازها دارد به نظرم تا يك ماه آينده قيمت سهم 300 تومان خواهد شد .
 

majid00053

Very Good Member
کاربر فعال
خب دوستان صف خرید خموتور مبارک همه عزیزان .
معاملات امروز سهم بسیار عالی بود
جا داره تبریک بگه به دوستان سهامدار و صبور . این سهم زیر 2000 ریال فروشنده ای نخواهد داشت و در اگر هم باشه بلافاصله خرید خواهد شد .
پس فقط و فقط سهامداری توصیه میشه .
در ضمن مژده بدم که امروز خبر رسید حقوقی رو سهم فعال شده و بالای 50000 سهم خرید کرده .
امروز رو به خاطر بسپارید ...
به امید روزهای سبز آینده
 

اروم بورس

Very Good Member
کاربر فعال
ديروز 279000 سهم و امروز هم 50000 سهم خريدم ميخوام سيستم گلوله برفي را امتحان كنم
 

majid00053

Very Good Member
کاربر فعال

تحلیل بنیادی شرکت خموتور سه ماهه اول 93


شركت موتورسازان تراکتور سازی ایران، بعنوان بزرگترين توليد كننده موتورهاي ديزلي كشور با در اختيار داشتن امكانات و تجهيزات مدرن و پيشرفته در ساخت انواع موتورهاي سه ، چهار و شش سيلندر با كاربردهاي مختلف كشاورزي ، خودرو ، صنعتي ، ماشين آلات راه سازي و … فعاليت نموده و تامين كننده بخش اعظم نياز واحدهاي صنعتي كشور و تامین قطعات، بشمار مي آيد . كسب ركورد هاي بي‌سابقه در زمينه آمار توليد ، فروش ، صادرات وسود عملكرد از جمله دستاوردهاي قابل توجه شركت طي سالهاي اخير محسوب مي‌گردد.

تاریخچه مختصری از شرکت:
شركت موتورسازان بعنوان يكي از پروژه هاي طرح مجتمع تراكتور سازي ايران بمنظور تامين موتورهاي موردنياز شركت تراكتورسازي ايران احداث گرديدوپس از آن در راستاي سياست كوچك سازي صنايع , از شركت مادر تفكيك و درسال 1371 پروانه بهره برداري مستقل تحت عنوان "شركت موتورسازان تراكتورسازي ايران" را دريافت نمود.
از آن تاريخ اين شركت استراتژي حفظ رهبري بازار داخلي در بخش موتورهاي كشاورزي را در كنار استراتژي تنوع محصول و توسعه بازار در پيش گرفته و ضمن اولويت دادن به تامين موتور هاي مورد نياز شركت تراكتورسازي ايران (بعنوان بزرگترين مشتري شركت) با جديت برنامه ايجاد تنوع در محصولات توليدي و منابع درآمد شركت راپيگيري نموده است
در شرايط موجود علي رغم آنكه شركت تراكتورسازي ايران همچنان با جذب حدود 70 % موتورهاي توليدي، بزرگترين مشتري شركت محسوب مي شود. شركت توانسته است در بخشهاي جديد بازار از جمله بخش خودروهاي ديزلي و موتورهاي صنعتي حضور فعال داشته باشد .

برنامه جدید شرکت:
شرکت “خموتور” کار نصب و راه اندازی و افتتاح خط مونتاژ و تست موتورهای دیزلی، خودروی یورو ۴ برای مصارف کامیونت، وانت و مینی بوس را به پایان رساند و در خرداد ماه سال جاری آن را افتتاح نمود که از تعدیل مثبتی را از این ناحیه میتوان متصور بود.
شنیده ها حاکیست شرکت در حال رایزنی با شرکت خبهمن و سایپا برای فروش تولیدات جدید خود، به این دو شرکت می باشد.
سهامداران شرکت:
شرکت تراکتور سازی ایران: 50.99%
آستان قدس رضوی: 34.5%
شرکت تراکتور سازی ایران – سهامی عام: 1.21%
سهام شناور آزاد: 13%
میزان سهام: 204120000 سهم

میزان تولید شرکت:
شرکت خموتور در اولین پیش بینی سال 93، تولید حدود 25035 دستگاه را در برنامه خود قرار داد که در سه ماهه اول سال توانست 5671 دستگاه را حدود 22.65 درصد،را محقق کند که نسبت به سه ماهه سال مالی 92، حدود 24.4% افزایش پیدا کرده است.
میزان فروش شرکت:
شرکت توانست در سه ماهه اول سال 93، حدود 5723 دستگاه را، بفروش برساند که نسبت به سه ماهه اول سال 92، میزان فروش، به 4.68% افزایش پیدا کرده است.

میزان مبلغ فروش:
شرکت خموتور در اولین پیش بینی سال 93 خود، میزان مبلغ فروش خود را 1360545 میلیون ریال در نظر گرفته است که در بازه سه ماهه اول سال 93، توانست مبلغ 320482 میلیون ریال، که حدود 23.56% می باشد، محقق نماید که نسبت به سه ماهه اول سال 92، حدود 55% رشد داشته است.
افزایش نرخ محصولات سه ماهه اول سال 93 نسبت به سال مالی 92:
موتورهای سه سیلندر: حدود 13%
موتورهای 4 سیلندر: حدود 30%
موتورهای 6 سیلندر: حدود 4.6%
قطعات و خدمات: 21%

سود عملیاتی هر سهم شرکت:
گزارش صورت مالی شرکت نشان می دهد که سود عملیاتی هر سهم سه ماهه اول سال 93، نسبت به سه ماهه اول سال 92، حدود 157.5% افزایش داشته است.
سود خالص هر سهم شرکت:
میزان سود خالص هر سهم شرکت، در سال مالی 93، مبلغ 245 ریال می باشد که نسبت به سال مالی 92 که مبلغ 120 ریال بود، 104.6% افزایش داشته است. در ضمن شرکت خموتور در 3 ماهه اول سال 93، توانست مبلغ 54 ریال که حدود 22% می باشد، را محقق کند، این در حالیست که شرکت، در سه ماهه اول سال مالی 92 فقط مبلغ 15 ریال سود محقق کرده بود که نشان از افزایش 260% رشد در سال 93 را دارد.
نکات مهم:
1- با توجه به بررسی سابقه قبلی شرکت، انتظار می رود میزان سود آوری آن در هر ماه بیشتر و بیشتر گردد.
2- شرکت خموتور با توجه به تعطیلات نوروز و تعطیلات مناسبتی و ... فقط در سه ماهه اول، 61 روز کاری فعالیت داشته است ( دو ماه ) و با توجه به عملکرد دو ماهه از سه ماهه اول سال بسیار عالی می باشد.
3- شنیده ها حاکیست خط جدید مونتاژ موتورهای 6 سیلندر که افتتاح شده، در صورتهای مالی 93 آورده نشده است و چنانچه این مورد صحت داشته باشد انتظار تعدیل مثبتی از این ناحیه خواهیم داشت.
4- خریدار اصلی محصولات شرکت خود تراکتورسازی ایران می باشد که سهامدار و مالک اصلی شرکت هست فلذا مشکلی از بابت فروش محصولات خود ندارد.
5- شرکت قسمتی از محصولات خود را صادرمی کند که در سه ماهه اول سال در صورتهای مالی موردی دیده نشده است.
6- قسمت اعظم خرید مواد اولیه از داخل کشور می باشد که این نیز پتانسیل خوبی برای شرکت می باشد.
7- شرکت امسال میزان تولید و فروش خود را بلا شک نسبت به سال 92 بالاتر خواهد برد و معمولا شرکتها در اول سال با احتیاط بیشتری پیش بینی خود را روانه کدال می کنند.
8- چنانچه وضعیت تحریمها برداشته شود صادرات شرکت افزایش داشته و می تواند بر سودآوری شرکت بیفزاید.
9- تنها ریسک سهم، عدم توافق در مذاکرات هسته ای و ایجاد تحریمهای جدید می باشد که چنانچه این مورد هم صورت گیرد نهایتا %30 کل سود را شامل و کاهش یابد.
10- شنیده ها حاکیست شرکت در حال رایزنی با شرکتهای سایپا و خبهمن برای خرید محصولات موتورهای دیزلی جدید خود می باشد. در مجمع شرکت عنوان شده بود که با خبهمن تفاهم نامه امضا شده است.
11- هیئت مدیره شرکت، افزایش سرمایه 150% را از محل مطالبات و آورده نقدی، مورد تصویب قرار داده است.که در 6 ماهه دوم سال جاری آنرا اجرایی می کند..
نتیجه گیری:
با توجه به تمامی مسائل فوق این سهم در قیمت های فعلی از ارزنده ترین سهام موجود در بازار می باشد که درصورت قبول ریسک سیاسی (عدم توافق هسته ای ) برای تمامی مقاطع کوتاه مدت ؛ میان مدت و بلند مدت توصیه به نگهداری سهم می شود. اما به خاطر داشته باشید در صورت تحریم شرکت برای واردات مواد اولیه و صادارات ممکنست با مشکلات کمی دست و پنجه نرم کند.
چنانچه همه چیز طبق روال، ادامه پیدا کند شرکت می تواند تا پایان سال حدود 100% تعدیل مثبت اعلام نماید.

http://khaneboursi.ir/MO_NWS/NWS_SelectedNews.aspx?GUID=6de48669-e9af-4c8c-8699-2bf2a0c885d6

نویسنده
:امین شاکرم
 

hf1355

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
خرید حقوقی در این چند روز خیلی چیزا رو حکایت می کنه
 

m.alisoltani

Member
عضو تازه
به نظر من خموتور میتونی برا امسال ی گین بالای 100درصدی بده من شخصی را میشناسیم از خود شرکت داره الان میخره و تا 300تومن میخواد ببره بالا اینا به همه شما قول میدم تا چند روز دیکه هم میاد بالای ی درصد
 

majid00053

Very Good Member
کاربر فعال
خب دوستان با توجه به نوع معاملات این یکی دو روز مشخص شده که سهم فروشنده زیر 2100 ریال نخواهد داشت .
دوستان نوسانگیر به نوعی متوجه شدند که نمی شه از این سهم نوسان گرفت ...

پس فعلاً فقط سهامداری ...

تمام
 

amirsaber

Member
عضو تازه
طبق روش تحليل تکنيکال نقطه و شکل که بر مبناي عرضه و تقاضا است و شايد به همين دليل يکي از کارآمدترين روش هاي تحليل تکنيکال براي بازار ايران باشد،
خموتور نسبت پاىاش به ريسك 4.84 دارد و تا زمانی که این عدد به دو تقلیل پیدا نکرده ریسک نگه داشتن این سهم پایین است و بعد از آن به دوستانی که از بنیاد سهم اطلاعاتی ندارند پیشنهاد فروش سهم داده می شود .
در حال حاضر هدق قیمت محاسبه شده برای این سهم توسط روش تحليل تکنيکال نقطه و شکل 2683 ریال می باشد
البته با اين توضيح آکادميک که
هدف قيمت را به مانند هدف يک موشک دوربرد بايد تلقي نمود که سوخت لازم جهت رسيدن به هدف را دارد، اما الزاما و بطور قطع به هدف نمي رسد.
 

ali1788

Member
عضو تازه
تکنیکالی از خموتور

[FONT=&quot]قیمت سهم ابر های مقاومت رو شکونده و به بالای ابرایچیموکو رفته و تبدیل به ابر حمایت شدند و در ضمن قیمت نیز به بالای میانگین های 14،30 و50 رفته و آر اس آی محدوده 50 به بالا صعودی شده و آی دی ایکس روند صعودی را تایید می کند[/FONT] .
 

ali1788

Member
عضو تازه
[FONT=&quot]قیمت سهم ابر های مقاومت رو شکونده و به بالای ابرایچیموکو رفته و تبدیل به ابر حمایت شدند و در ضمن قیمت نیز به بالای میانگین های 14،30 و50 رفته و آر اس آی محدوده 50 به بالا صعودی شده و آی دی ایکس روند صعودی را تایید می کند[/FONT]
 

hadi4327

Member
عضو تازه
بنظرم این سهم بدون ریسک هست ، فروشنده زیادی نداره ، ارزش سهام داری و معاملات خوبی داره ، بابت تحلیل بنیادی هم ممنونم بسیار مفید بوده ، گزارش 3 ماه عالی داده
 

hadi4327

Member
عضو تازه
مرسی از تحلیل، معاملات سهم نشون میده سهم در حال آماده شدن واسه پروازه ، بنیاد خوبی داره و معاملات جالب ، بنظر میرسه کف سهم هم محدوده 210 باشه فکر میکنم ارزش سهام داری داره
 

hf1355

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
نوع معاملات سهم نشان از رشت در بازارهای مثبت و حمایت محکم در بازارهای منفی دارد با توجه به پوشش خوب سه ماهه و افزایش سرمایه در نیمه دوم سال به نظر میرسد که عده ای در حال جمع کردن سهم در محدوده 210 هستن که به نوعی کف سهم است.
 

mhy506

Very Good Member
کاربر فعال
با سلام آقاي رضا الف در سايت سهامياب گفته اند:
اگر بتواند 217 را رد کند صعود مي کند در غير اينصورت ريزش اوليه تا حد 200 تومان و در صورت عدم برگشت تا 177 ، البته با توجه به معاملات خوبي که در محدوده ي 200 تا 210 در هفته گذشته انجام داده بعيد ميدونم که پايين تر معامله بشه و محکوم به صعوده . اين هم نموداري که گذاشته اند لطفا دوستان نظر بدهند

 
بالا