خمهر ( مهرکام پارس )

BORDIYA

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام الان زنگ زدم امور سهام خانم باقری راجع به افزایش سرمایه پرسیدم گفت هنوز سازمان داره بررسی میکنه . گفتم میگند رد شده تقاضاتون گفت به هیچ وجه شماره اش48862449

BORDIYA

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام الان زنگ زدم امور سهام خانم باقری راجع به افزایش سرمایه پرسیدم گفت هنوز سازمان داره بررسی میکنه . گفتم میگند رد شده تقاضاتون گفت به هیچ وجه شماره اش48862449
نقل از گروه سهامداران خمهر

rapid

Member
کاربر فعال
عضو تازه
امور سهام قید نکرده مقدار افزایش سرمایه 128 درصد هست یا قراره تغییر کنه؟

canary

Well-Known Member
کاربر فعال
حدس میزنم قضیه طولانی شدن تایید مدارک افزایش سرمایه خمهر از اونجایی داره آب میخوره که تعدادی سهامدار با استناد به ارزیابی خوساز به قیمتگذاری زمین های مهرکام پارس معترض شدند. بورس هم در حال بررسی موضوع هست.

سهامدار خسته

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
محدوده 205-210 داره فرصت خرید میده..
شنبه خرید عالی میشه زد روو این سهم.. صحبت از تایید 70درصد افزایش نرخ قطعات زیرمجموعه ایران خودرو هست...

share_holder

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام،
متاسفانه در ماه گذشته خط تولید خمهر تقریبا تعطیل بود و آمار فروشی که دادند اگر راست باشد، از انبار بوده است.
تکراری ولی قابل تامل...
-
-
با سلام،
شرکت مهرکام پارس شرکت خوبی بود و می‌توانست بسیار سودده باشد. ولی افسوس...
ایران خودرو، خگستر و ساپکو شرکت مهرکام را به فلاکت انداختند.

- ساپکو مواد اولیه مورد نیاز مهرکام را بصورت کاملا دستوری با قیمت بالا به مهرکام می‌فروخت.
- ایران خودرو محصولات تولیدی مهرکام را یصورت کاملا دستوری با قیمت بسیار پایین خریداری می‌کرد و پول همین خرید با قیمت پایین را تا ماهها پرداخت نمیکرد. مهرکام مجبور به استقراض از خگستر می‌شد.
- خگستر شرکت مهرکام را بدهکار خود میکرد و وقتیکه میزان بدهی مهرکام زیاد میشد، بصورت کاملا دستوری مهرکام را وادار به افزایش سرمایه از محل آورده نقدی میکرد. سپس طلب خود را بجای آورده با مهرکام تسویه میکرد.
- سهامداران عمده، افراد نورچشمی خود را بصورت کاملا دستوری در شرکت مهرکام با حقوق بالا مشغول به کار میکردند.(کار که چه عرض کنم ...)

مطالب بالا را یک بار در مجمع مهرکام مطرح کردم، ناظر بورس و حتی مدیرعامل وقت کاملا موافق بودند. ولی سهامداران عمده اهمیت ندادند و جواب درستی ندادند و در نهایت میگفتند همین است که هست!
بعضا اگر مدیر عاملی با سیاستهای سهامداران عمده مخالفت میکرد، به سرعت برکنار می‌شد.(سهامداران قدیمی در جریان هستند)

حالا نتیجه سیاستهای سالهای گذشته سهامداران عمده را در این گزارش اسفبار 9 ماهه می‌بینید.
رقم زیان انباشته را ببینید. آیا شرکت مهرکام پارس امکان خروج از شمولیت ماده 141 را دارد؟!

مطالب فوق را به گوش همه برسانید تا همه بدانند که مسبب این وضعیت شرکت مهرکام چه کسانی هستند.
-

1397/10/30
با سلام،
سرمایه جدید شرکت مهرکام پس از افزایش سرمایه، باید حداقل دو برابر زیان انباشته شرکت باشد تا از شمولیت ماده 141 قانون تجارت خارج شود.
لذا برای محاسبه سرمایه جدید شرکت مهرکام پارس پس از افزایش سرمایه، نیاز به دانستن آخرین رقم زیان انباشته شرکت میباشد.

میزان زیان انباشته شرکت مهرکام پارس طبق آخرین گزارش، تا تاریخ 1397/09/30 مبلغ 1275641000000 بوده است.
پس، سرمایه جدید شرکت مهرکام پارس پس از افزایش سرمایه، با در نظر گرفتن زیان انباشته فوق باید رقم 2551282000000 باشد.
سرمایه فعلی شرکت مهرکام پارس برابر 828000000000 ریال میباشد.
با در نظر گرفتن ارقام فوق، شرکت مهرکام پارس باید حداقل 208% افزایش سرمایه دهد.

ولی شرکت مهرکام پارس درخواست مجوز افزایش سرمایه 128% را از سازمان کرده است. که با این افزایش سرمایه از شمولیت ماده 141 ق.ت. خارج نمی‌شود. سازمان هنوز موافقت خود با این درخواست را اعلام نکرده‌است.

افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی داراییها در صورتی انجام میشود که منجر به خروج شرکت از شمولیت ماده 141 ق.ت. گردد.

nazary1356

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام،
متاسفانه در ماه گذشته خط تولید خمهر تقریبا تعطیل بود و آمار فروشی که دادند اگر راست باشد، از انبار بوده است.
تکراری ولی قابل تامل...
-
تمام گزارشات دروغ محض است، همه قطعه ساز ها گزارشات تولید و مبلغ خودشان را در سامانه tsem بروز نکرده اند .دولت تا سال آینده اجازه ورود هیچ گونه نقدینگی به بورس را ندارد و برای اینکار حتی اگر شده تولید ملی را تعطیل کنند ،راحت دروغ میگین

شهریار رضایی

New Member
عضو تازه
در قیمت های بالای دویست تقریبا دو برابر شناوری سهم دست به دست شده. حجم معاملات اخوبی داره و مورد توجه بازار هست، داره برای ورود مناسب میشه. بازار شب عید در راه است و مردم به قیمت های جدید خودرو عادت خواهند کرد.

بالا