خصدرا ( صنعتی دریایی ایران )

شروع موضوع توسط فرهاد كوه كن ‏25 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

 • ربات تلگرامی بورس گرام

  قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

 1. فرهاد كوه كن

  فرهاد كوه كن New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏17 جولای 2004
  ارسال ها:
  160
  تشکر شده:
  3
  شغل:
  كارمند
  درهياهوي شركتهاي سرمايه گذاري و پتروشيمي يك سهم بي سرو صدا در حال آماده سازي خود براي حركت است . تمام شرايط بتدريج دست بدست هم داده اند تا پس از يك سال سكون – يك سال زجر كش كردن سهامداران جز – يك سال انتظار اين پرنده پر و بال شكسته دوباره پس از خواب يكساله بيدار شود تا شايد خاطره پروازهاي گذشته را بخاطر بياورد. چشمان تيز بين شكارچيان تكنيكال حركات قيمتي آن را بدقت زير نظر دارند تا ببينند پس از گذشتن 2000 آيا 2300 را هم رد مي كند يا نه؟ بازديد رييس مجمع تشخيص مصلحت و رئيس جمهور – افزايش سرمايه قريب الوقوع كه گفته مي شود طي يكماه آينده انجام خواهد شد- افزايش سهم در قراردادها و دهها خبر ديگر منجر شده است تا فاندامنتال ها هم يك نيم نگاهي به آن داشته باشند و با انتشار خبر برنده شدن در فازهاي 15و16 شاهد پرواز آن باشند. بله درست متوجه شديد اين سهم سهمي نيست جز صدرا! صدرايي كه نام آن براي خيليها يادآور خاطره هاي خوب و پرهيجان و بي مثال در تاريخ بورس و بالعكس براي خيليها يادآور انتظارو زيان و روزهاي تلخي است كه به هيچ وجه حاضر نيستند دوباره حتي يك سهم آن را بخرند. به هر حال بعد از پياده شدن موج سواران و بيخبران و 6 ماهه متولد شده ها! و جمع آوري اين سهم توسط سهامداران عمده همكنون صدرا مترصد صعود قيمت با كوچكترين نشاني از احتمال برنده شدن در فاز 15و16 است. شايد قسمتي از حركات سرمايه گذاريهاي ملت- بوعلي و بيمه در روزهاي اخير بخاطر به استقبال رفتن آنها براي صعود صدرا وسيمانيها در آينده نزديك است. با بررسي تركيب سهامداران صدرا در طي 10 روز گذشته به نكات جالبي بر مي خوريم:

  تركيب سهامداران عمده صدرا بيستم تير ماه ‏1383:

  بانك پارسيان 1.68%
  گروه ثروت آفرين 2.68%
  بانك مسكن 3.94%
  سرمايه گذاري تدبير 6.00%
  مديريت سرمايه بانك ملي 10.77%
  سرمايه گذاري بانك ملي 20.40%


  تركيب سهامداران عمده صدرا سي تيرماه 1383:

  بانك پارسيان 1.80%
  گروه ثروت آفرين 2.72%
  بانك مسكن 4.17%
  سرمايه گذاري تدبير 6.03%
  مديريت سرمايه بانك ملي10.80%
  سرمايه گذاري بانك ملي 20.70%
  همانطور كه ملاحظه مي شود طي يك دوره ده روزه تمامي سهامداران عمده به افزايش سهم خود از صدرا پرداخته اند و آن را نمي توان فقط بحساب بازارسازي اين سهم گذاشت. بلكه بانك پارسيان (مالك قبلي 8% صدرا) هم كه در طي 9 ماهه گذشته دائم در حال فروش سهام خود بود و ابتدا در2400 سپس در 2100 و حتي در 1950 اقدام به عرضه هاي ميليوني مي كرد به خريداران صدرا پيوسته است و همكنون بالاتر از قيمت 2000 اقدام به خريد نموده است! صعود قيمت بي بازگشت صدرا نيازمند آن است كه ضمن افزايش سرمايه سهامداران عمده تا قيمتهاي 2300 و بعد 2500 صدرا را همراهي كرده و اقدام به خريد كنند پس از آن مردم بطور غريزي اقدام به تشكيل صف خريد عظيم براي آن مي نمايند و تنها كافيست سهامداران عمده آن را به حجم مبنا برسانند و ما شاهد افزايش قيمت سريع قيمت سهام صدرا خواهيم بود. البته ممكن است اين صعود اگر با قضيه آژانس اتمي تداخل كند دچار چالش شده و بوقوع نپيوندد. زيرا قيمت صدرا بيشتر از آنكه مبتني بر تحليلهاي اقتصادي باشد متكي بر شرايط سياسي است. بنابراين مجموع شرايطي كه براي بالارفتن بي بازگشت قيمت صدرا بايد فراهم شود به شرح زير خلاصه مي شود:

  برنده شدن فاز 15و16
  افزايش سرمايه
  همراهي سهامداران عمده و عدم فروش آنها تا 2300 وسپس 2500 ت قبل افزايش سرمايه
  عدم تداخل با قضيه آژانس اتمي
  اعلام تعديل سود مناسب در طي صعود قيمتي
  بهترين وضعيت در اين حالت است كه صدرا طي هفته جاري حركت خود را آغاز كند و توسط سهامداران عمده تا 2500 همراهي شده سپس قبل از قضيه آژانس براي افزايش سرمايه بسته شود و پس از آنكه قضيه آژانس با بسته شدن پرونده ايران تمام شد با يك تعديل مناسب بازگشايي شود كه اين وضعيت به تمام معنا رومانتيك! است. در اين صورت بصورت رومانتيك! مي توان قيمت 5000 ت را بدون احتساب افزايش سرمايه براي صدرا انتظار داشت.  در پايان مشتاق شنيدن نظرات و يا اخبار جديد دوستان و اساتيد هستيم
   
  یک شخص از این تشکر کرد.
 2. Anonymous

  Anonymous New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏16 جولای 2004
  ارسال ها:
  644
  تشکر شده:
  3
  نتيجه مناقصه فاز هاي 15و16

  ظاهرا نتيجه اين مناقصه بطور رسمي در اواسط August اعلام خواهد شد !!!!! :wink:
   
  یک شخص از این تشکر کرد.
 3. محمد زماني

  محمد زماني New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏18 جولای 2004
  ارسال ها:
  9
  تشکر شده:
  1
  صدار در 4 مرداد مجددا منفي خورد

  ظاهرا اين ديو كه در چراغ جادو است با كمي دست كشيدن بر سر چراغ خيال بيدار شدن را ندارد
  البته شايد اين اخرين مهلت براي ماست كه از اقبال خود استفاده كنيم و سوار بر قطار صدرا شويم كه پس از مدت طولاني توقف مي خواهد به سرعت سفر دراز خود را شروع كند :shock:
   
  یک شخص از این تشکر کرد.
 4. Anonymous

  Anonymous New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏16 جولای 2004
  ارسال ها:
  644
  تشکر شده:
  3
  يك خبر مهم از صدرا

  ييك خبر مهم از صدرا بزودي منتشر مي شود در مورد بارج لوله گذار كه تاثير مناسبي در سود صدرا خواهد گذاشت وبزودي قيمت ان به 2500 خواهد رسيد
   
  یک شخص از این تشکر کرد.
 5. بابك بورس‌باز

  بابك بورس‌باز New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏17 جولای 2004
  ارسال ها:
  200
  تشکر شده:
  3
  به نظر من صدرا اگر صد ميليون كيلومتر هم لوله بكشد و چهارصد تا برج بگذارد و ... فقط يك تكان به آن داده مي‌شود و رشدي كه همه انتظار داريم را نمي‌كند. البته نمي‌خواهم بازار را خراب كنم. خودم هم مقداري دارم. ولي اين سهم نياز به حمايت بسيار قوي دارد كه با توجه به حجم زياد سهم در دست مردم به راحتي امكان‌پذير نيست. من شخصا زياد اميدي به اين سهم ندارم. البته به احتمال قريب به يقين 1950 كف قيمت است و در دراز مدت از همين رشد‌هاي كوچك در پيش خواهد بود.
   
  یک شخص از این تشکر کرد.
 6. بابك بورس‌باز

  بابك بورس‌باز New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏17 جولای 2004
  ارسال ها:
  200
  تشکر شده:
  3
  راستي يادم رفت بگويم. آيا كسي مي‌داند كه وقتي يكي دو هفته پيش صف يك ميليوني خريد براي صدرا تشكيل شده بود چه كسي صف را داد و بازار را خراب كرد؟ آيا بانك ملي بوده است؟
   
 7. سرمایه گزار 67

  سرمایه گزار 67 مسدود شده مسدود شده

  تاریخ عضویت:
  ‏25 ژوئن 2011
  ارسال ها:
  3,607
  تشکر شده:
  15,182
  شغل:
  دریانوردی
  محل سکونت:
  مهر شهر کرج
  با نام خدا پنجمین تاپیک قدیمی صدرا را نبش قبر کرده و در معرض عموم قرار می دهیم, با اینکه می دانیم این تاپیک نیز به مانند 4 تاپیک قبلی بدون ذکر هیچ دلیلی پس از پر شدن چهار صفحه از آن قفل خواهد شد ولی خوب مزه اش به همین خواهد بود و خیالی نیست.

  نردبان خلق این ما و منیست --- عاقبت زین نردبان افتادنیست

  هر که بالاتر رود ابله تر است --- کاستخوان او بتر خواهد شکست ... (
  مولانا)
   
  4 نفر از این پست تشکر کرده اند.
 8. سرمایه گزار 67

  سرمایه گزار 67 مسدود شده مسدود شده

  تاریخ عضویت:
  ‏25 ژوئن 2011
  ارسال ها:
  3,607
  تشکر شده:
  15,182
  شغل:
  دریانوردی
  محل سکونت:
  مهر شهر کرج
  اعتصاب کارگران در شرکت های زیرمجموعه صدرا سپاه‎


  روز دوشنبه نهم بهمن ماه، ۸۰۰ نفر از کارگران شرکتهای پیمانکاری ساحل سازان، عمران ذوبان و ایمن سازه از مجموعه شرکت های پیمانکاری «شرکت فراساحل» بطور همزمان دست از کار کشیدند و هر کدام دست به تجمع اعتراضی در مقابل کارگزینی مجموعههای خود زدند و خواهان پرداخت دستمزد مهر ماهشان شدند....

  روز دوشنبه نهم بهمن ماه، ۸۰۰ نفر از کارگران شرکتهای پیمانکاری ساحل سازان، عمران ذوبان و ایمن سازه از مجموعه شرکت های پیمانکاری «شرکت فراساحل» بطور همزمان دست از کار کشیدند و هر کدام دست به تجمع اعتراضی در مقابل کارگزینی مجموعههای خود زدند و خواهان پرداخت دستمزد مهر ماهشان شدند.

  به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، دستمزد این کارگران بمدت سه ماه از شروع کار هیچگاه پرداخت نمیشود و این مدت از دستمزد آنان بطور دائم و بعنوان ضمانت در نزد پیمانکاران تا زمان تصفیه حساب کارگران باقی میماند. با اینحال شرکتهای پیمانکاری مجموعه صنعتی «فرا ساحل» با وجود گذشت ده روز از بهمن ماه دستمزد مهر ماه این کارگران را نیز پرداخت نکردهاند به همین دلیل این کارگران در اقدامی متحدانه دیروز دست به اعتصاب زدند و خواهان پرداخت دستمزد مهر ماه خود شدند.

  بدنبال این اعتصاب و تجمع اعتراضی، مسئولین شرکتهای پیمانکاری با حضور در میان کارگران اعلام کردند از آنجا که «شرکت صدرا» هیچ پولی به آنان نداده است در نتیجه آنان هم قادر به پرداخت دستمزد کارگران نیستند با اینحال کارگران اعتصابی به اعتصاب و تجمع خود تا پایان ساعت کاری ادامه دادند و پس از تعطیلی شرکت بدون اینکه پاسخ روشنی به خواستهایشان داده شود عازم منازل خود شدند.

  بدنبال اعتصاب و تجمع دیروز ۸۰۰ کارگر پیمانکاری شرکت صدرا، زمزمه تعطیلی شرکت «فرا ساحل» تا روز شنبه آینده مطرح شده است. این در حالی است که تاکنون کارگران شرکتهای پیمانکاری ساحل سازان، عمران ذوبان و ایمن سازه از زیر مجموعههای شرکت «فرا ساحل» حتی در تعطیلات رسمی نیز مجبور به کار میشدند و کارگران شرکت ساحل سازه اغلب اوقات از ساعت ۷ صبح تا ده شب بطور یکسره مشغول به کار بودند و در این ساعت از شب بناچار با هزینه شخصی خود عازم منازل و خوابگاههایشان میشدند.

  صدرا جزیرهٔ صنعتی بزرگی است که سهامدار عمدهٔ آن دولت است. شرکت «صدرا» که در این جزیره مستقر است شامل دو بخش مجزا با مدیریت جداگانه به نام شرکتهای «کشتی سازی صدرا» و «شرکت فراساحل» است.

  شرکت «کشتی سازی صدرا» سازنده کشتیها و شرکت «فرا ساحل» سازنده سکوهای نفتی و گازی بر روی دریاست. مدیریت «شرکت صدرا به عنوان شرکت مادر» در تهران است و علاوه بر بوشهر در خرمشهر نیز دارای زیر مجموعههایی میباشد.
   
  3 نفر از این پست تشکر کرده اند.
 9. سرمایه گزار 67

  سرمایه گزار 67 مسدود شده مسدود شده

  تاریخ عضویت:
  ‏25 ژوئن 2011
  ارسال ها:
  3,607
  تشکر شده:
  15,182
  شغل:
  دریانوردی
  محل سکونت:
  مهر شهر کرج
  گزارشهای متناقض از علت غرق سکوی شناور پارس جنوبی

  پس از غرق شدن یکی از سکوهای شناور فاز ۱۳ پارس جنوبی گزارشهای ضد و نقیضی در مورد علت این حادثه منتشر شده است. با غرق شدن این سکو کار تکمیل و بهرهبرداری از فاز ۱۳ ماهها عقب میافتد.

  بامداد سه شنبه (۲۹ ژانویه/ ۱۰ بهمن) یک سازهی ۱۳۰۰ تنی (جکت) تاسیسات گازی فاز ۱۳ پارس جنوبی هنگام نصب در آبهای خلیج فارس، به دلایلی که هنوز به طور قطعی روشن نشده، در عمق ۸۰ متری دریا غرق شد.

  ساعتی پس از بروز این حادثه برخی منابع خبری گزارش دادند علت غرق شدن این جکت، شکسته شدن بوم کشتی جرثقیلدار "اچ ال ۵۰۰۰" هنگام عملیات نصب بوده است.

  تکذیب و تایید آسیب دیدن شناور جرثقیلدار

  مهدی اعتصام، مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران( صدرا)، پیمانکار و مجری پروژه طراحی، ساخت و نصب این سازه دریایی، در واکنش به خبرهای منتشر شده، آسیب دیدن شناور جرثقیلدار را تکذیب کرده است.

  محمدعلی نظارت، مدیرعامل شرکت فناوری آبهای عمیق و عضو هیئت مدیره شرکت صدرا نیز ۱۱ بهمن شکسته شدن بوم این کشتی ۵۰۰۰ تنی را رد کرد و به خبرگزاری مهر گفت: «پیش بینی میشود با انجام مطالعات دقیق و فیلمبرداری از بستر دریا بتوان تا ۲ ماه آینده نظر کارشناسی شده را در خصوص دلایل ایجاد این حادثه دریایی بیان کرد.»

  در همین حال خبرگزاری مهر در گزارش دیگری به نقل از یک مقام مسئول در شرکت ملی نفت نوشت: «علت حادثه، شکسته شدن بوم جرثقیل بوده اما مسئولان شرکت صدرا نمیخواهند این موضوع را اعلام کنند.»

  شناور "اچ ال ۵۰۰۰" ، که به شرکت صدرا تعلق دارد، بزرگترین جرثقیل دریایی فعال در ایران محسوب میشود و دو سال پیش نیز در جریان نصب یک سازه دریایی دیگر از فاز ۱۳ پارس جنوبی دچار حادثهی مشابهی شده بود.
  بی میلی شرکتهای خارجی به همکاری

  مقام مسئول در شرکت نفت به خبرگزاری مهر گفت: «در حال حاضر مذاکراتی با چند شرکت بینالمللی و اروپایی برای بیرون کشی و بازیابی جکت فاز ۱۳ آغاز شده است، اما تاکنون هیچ یک از این شرکتها به درخواست شرکت صدرا پاسخ ندادهاند.»

  محمدعلی نظارت، آسیب دیدن و مذاکره برای تعمیر "اچ ال ۵۰۰۰" را تکذیب میکند و میگوید: « برای بازیابی و بیرون کشی جکت غرق شده فاز ۱۳ پارس جنوبی نیاز به هیچ گونه شناور یا کشتی خارجی نیست.» او میافزاید: «براساس برنامه زمانبندی، باید تا چند روز آینده عملیات نصب جکت فاز ۲۴ پارس جنوبی توسط این شناور در خلیج فارس انجام شود.»

  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ۱۱ بهمن از قول مدیر عامل شرکت صدرا نوشت:« براساس آخرین اطلاعات دریافتی این جکت در عرض چند ثانیه از یک طرف خم شده و در کف دریا خوابیده است که دلیل اصلی این اتفاق مربوط به عوامل سطحی و زیر سطحی دریا از جمله احتمالا محکم نبودن کف دریا بوده است.»

  تاخیر چند ماهه در بهره برداری از فاز ۱۳

  به رغم اظهارات اعتصام در مورد سستی کف دریا، مدیرعامل شرکت فناوری آبهای عمیق که مسئولیت نصب سازهی غرق شده را بر عهده داشته، ۱۱ بهمن به خبرگزاری مهر گفت:« پیش از نصب جکت مطالعات زمینشناسی و شناسایی بستر دریا انجام شده بود.»
  هزینه ساخت سکوی غرق شده ۴۰ میلیون دلار اعلام شده و تحت پوشش شرکت بیمه ایران بوده است. مدیرعامل این شرکت میگوید بیمه مشکلی در پرداخت خسارت ندارد و به محض اینکه جکت از کف دریا بیرون آورده شود اعلام خواهیم کرد که میزان خسارت چقدر بوده است.

  عملیات بیرون کشیدن جکت غرق شده در اسفند سال ۸۹ حدود یک سال طول کشید. در حال حاضر اوضاع جوی نامناسب حتی امکان آغاز عملیات شناسایی و بازیابی سازهی دریایی ۱۳۰۰ تنی را نمیدهد. ضمن آن که در مورد میزان خسارت احتمالی به این سازه نیز خبرهای متفاوتی منتشر شده است.

  بنابر گزارشها در سه سال گذشته تمامی سازهای دریایی فازهای پارس جنوبی، میدان نفتی بهرگانسر، هنگام، سلمان و سایر میدانهای دریایی نفت و گاز ایران در خلیج فارس، توسط شناور اچ ال ۵۰۰۰ انجام گرفته و آسیب دیدن این شناور پروژههای پارس جنوبی را با مشکلات جدی روبرو میکند.

  به گفتهی کارشناسان در صورت درست بودن ادعای مدیران شرکت صدرا مبنی بر آسیب ندیدن بزرگترین شناور جرثقیلدار ایران نیز، غرق شدن جکت فاز ۱۳ پارس جنوبی پیشرفت در بهرهبرداری از بزرگترین فاز این تاسیسات را چند ماهی به تاخیر خواهد انداخت.

   
  3 نفر از این پست تشکر کرده اند.
 10. سرمایه گزار 67

  سرمایه گزار 67 مسدود شده مسدود شده

  تاریخ عضویت:
  ‏25 ژوئن 2011
  ارسال ها:
  3,607
  تشکر شده:
  15,182
  شغل:
  دریانوردی
  محل سکونت:
  مهر شهر کرج
  آخرین اطلاعات از معاملات اخیر صدرا:

  تعداد کد باقیمانده:---> 3170 کد(12%)
  تعداد سهام شناوری باقیمانده:---->376 میلیون سهم(74%)
  تعداد سهم فروش رفته توسط سهامداران جزء در 9 روز کاری بهمن ماه:----> 28940000 سهم
  تعداد کدهای تخلیه شده ---->:23830 کد(88%)
  تعد سهم تخلیه شده از اولین روز معامعملاتی تا تاریخ:11/11/1391:حدودآ 134 میلیون
  بیشترین حجم سهم معامله شده در اولین روز معاملاتی و دقیقه اول شروع بازار :10 میلیون سهم
  //----- // ------//------//------//---در آخرین روز معاملاتی و در دقیقه اول شروع بازار: 1800000 سهم,----> :این رقم خاص با توجه به اخبار بد و ضد و نقیض انتشار یافته اخیر بیان کننده خیلی از زوایای پنهان و ناگفته صدرا می باشد,خود بخوانید و قضاوت کنید..
   
  7 نفر از این پست تشکر کرده اند.
 11. سرمایه گزار 67

  سرمایه گزار 67 مسدود شده مسدود شده

  تاریخ عضویت:
  ‏25 ژوئن 2011
  ارسال ها:
  3,607
  تشکر شده:
  15,182
  شغل:
  دریانوردی
  محل سکونت:
  مهر شهر کرج
  فرق خبر با اطلاع


  "خبر" آن است که هنوز صحت و سقم آن دقیقآ مشخص نشده باشد و می تواند درست باشد و هم اینکه می تواند غلط از آب درآید,برای مثال همین اخبار ضد و نقیضی که از طریق مراجع غیر رسمی و یا افرادی دیگر در رابطه با صدرا به سمع عموم رسیده است. اما "اطلاع" خبری است که صحت و سقم آن دقیقآ مشخص گردیده و هیچ نکته مبهمی در آن باقینمانده باشد. برای مثال:برنده شدن صدرا در مناقصه چند سال پیش ساخت 4 فروند کشتی افرا ماکس برای کشور ونزوئلا.

  دسته بندی اطلاعات

  1_ محرمانه
  2_خیلی محرمانه
  3_سری
  4_ بکلی سری

  اطلاعات بند 2 و 3 و4 که معمولآ اطلاعات نظامی می باشد و مقوله دیگری است که ربطی به موضوع ما و صدرا ندارد. اما اطلاعات محرمانه از این جهت برای ما بسیار حائز اهمیت که حرف اول را در بازار ما همین اطلاعات محرمانه و به قول دوستان خبر های رانتی می زند, و کسانی که زودتر از همه به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند,یقینآ تنها برندگان بازار خواند بود. معمولآ آن چیزی را که در روزنامه ها و یا بعضی از سایتها در اختیار عموم قرار می گیرد, یا اخبار و شایعای بیش نمی باشد و یا اینکه اطلاعات دسته سوم و چهارم و.... می باشند که از زمان تاریخ مصرف آنها زمان زیادی می گذرد و از درجه اعتبار و اهمیت ساقط می باشند, مثل خبر شکستن بوم یکی از کرینهای (جرثقیل) صدرا که 2 سال پیش پس از 5 ماه از تاریخ وقوع حادثه در روزنامه دنیای اقتصاد و بورس نیوز, بورس 24 و.... منتشر شد و سبب انحراف افکار عموم گردید. در حال حاضر صدرا اطلاعات محرمانه و ذیقیمت دیگری دارد که تا به الان هیچ اشاره ای به آن نشده و فعلآ در دست یک اقلیت خاص محفوظ مانده است و زمان انتشار این اطلاعات هنوز فرا نرسیده است. انشالله اواسط اسفند این اطلاعات به سمع عموم خواهد رسید.
   
  5 نفر از این پست تشکر کرده اند.
 12. سرمایه گزار 67

  سرمایه گزار 67 مسدود شده مسدود شده

  تاریخ عضویت:
  ‏25 ژوئن 2011
  ارسال ها:
  3,607
  تشکر شده:
  15,182
  شغل:
  دریانوردی
  محل سکونت:
  مهر شهر کرج
  ای قوم به حج رفته کجایید کجایید
  معشوق همین جاست بیایید بیایید
  معشوق تو همسایه و دیوار به دیوار
  در بادیه سرگشته شما در چه هوایید
  گر صورت بی​صورت معشوق ببینید
  هم خواجه و هم خانه و هم کعبه شمایید
  ده بار از آن راه بدان خانه برفتید
  یک بار از این خانه بر این بام برآیید
  آن خانه لطیفست نشان​هاش بگفتید
  از خواجه آن خانه نشانی بنمایید
  یک دسته گل کو اگر آن باغ بدیدیت
  یک گوهر جان کو اگر از بحر خدایید
  با این همه آن رنج شما گنج شما باد
  افسوس که بر گنج شما پرده شمایید... (
  مولانا)
   
  5 نفر از این پست تشکر کرده اند.
 13. سرمایه گزار 67

  سرمایه گزار 67 مسدود شده مسدود شده

  تاریخ عضویت:
  ‏25 ژوئن 2011
  ارسال ها:
  3,607
  تشکر شده:
  15,182
  شغل:
  دریانوردی
  محل سکونت:
  مهر شهر کرج
  با سلام و صبح به خیر به همگی, بیشترین حجم معامله امروز در دقیقه اول شروع بازار 1693000 سهم می باشد که نسبت به روزهای قبل به شدت تقلیل یافته و حاکی از کم شدن کدهای حقیقی غیر خودی می باشد,با رندوم وآماری که بنده در دوهفته اخیر در تالار حافظ و کزج از
  [TABLE]
  [TR]
  [/TR]
  [TR]
  [TD][/TD]
  [/TR]
  [/TABLE]
  سهامداران صدرا گرفتم تقریبآ بین 70% تا 85% سهامداران صدرا یا سهم خود را فروخته و یا در حال تخلیه باقیمانده سهم خود می باشند.اتفاق غریبی است,پس این 375 میلیون سهم باقیمانده از حجم شناوری کجا رفته؟ و دست چه کسانی است؟ خیلی بعید به نظر می رسد که همه این تعداد فقط در دست سهامداران جزء و حقیقی غیر خودی باشد,امکانش ضعیف است. به نظر بنده و با اطلاعاتی که در اختیار دارم,1000 کد از کدهای باقیمانده متعلق به کسانی است که حداقل بین 200 تا 250 میلیون از سهم شناوری را در اختیار خود داشته و افراد خاص و درون سازمانی می باشند, که تعداد آنها بین 50 تا 60 نفر می باشد واین 1000 کد را در کنترل خود دارند,که حدودآ 2 سال پیش در قیمت 200 تا 175 تومان سوار شده و تا هم اکنون نیز هستند.
  [TABLE]
  [TR]
  [TD]تعداد معاملات[/TD]
  [TD][/TD]
  [/TR]
  [TR]
  [TD]حجم معاملات
  [/TD]
  [TD]1.693 m[/TD]
  [/TR]
  [/TABLE]
   
  4 نفر از این پست تشکر کرده اند.
 14. maysam

  maysam Well-Known Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏29 آگوست 2009
  ارسال ها:
  1,409
  تشکر شده:
  7,956
  محل سکونت:
  ايران
  اينجانب با توجه به سابقه 8 روز معاملاتي در اسفند ماه يك فرمول را بر اطلاعات فوق ترسيم نمودم كه همخواني خوبي مشاهده كردم. اين معادله از نوع نمايي با همخواني 97 از 100 ايجاد نمود. بر اين اساس اطلاعات را بر روي اين فرمول اكستراپوله كردم و حجم پيشبيني شده معاملات را با در نظر گرفتن كنسليها در آخر وقت بصورت جدول زير بدست آوردم. در اين جدول روزهاي تعطيل حذف شده است و در صورتي كه به صورت غير مترقبه يك روز كاري معامله به هر دليلي انجام نشود بايد حجم معاملات را به يك روز قبل نسبت داد:
  hajm.jpg
   
  5 نفر از این پست تشکر کرده اند.
 15. maysam

  maysam Well-Known Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏29 آگوست 2009
  ارسال ها:
  1,409
  تشکر شده:
  7,956
  محل سکونت:
  ايران
  لازم به ذكر است به علت وجود خطاي 3 درصد. عدد بعد از كنسلي را بايد در 1.03 ضرب يا تقسيم كرد و حجم معاملات اگر اتفاق خاصي نيافتد بايد در همين محدوده باشد.
  تقديم به سرمايه گذار 67 به خاطر زحمات بي دريغشان
   
  2 نفر از این پست تشکر کرده اند.
 16. خان عمو

  خان عمو Well-Known Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏6 دسامبر 2010
  ارسال ها:
  1,508
  تشکر شده:
  2,076
  اي جان... نفرين سهامدارا بدرقه راهشونه . اينها كه چيزي نيست از اين بدتر هم سرشون بياد حقشونه.

  حق الناس هرگز نزد خداوند گم نميشه. ايشاله همين دنيا خداوند براشون جبران ميكنه.  قدرت و اراده خداوند از همه چيز و همه كس برتر است.
   
  7 نفر از این پست تشکر کرده اند.
 17. سرمایه گزار 67

  سرمایه گزار 67 مسدود شده مسدود شده

  تاریخ عضویت:
  ‏25 ژوئن 2011
  ارسال ها:
  3,607
  تشکر شده:
  15,182
  شغل:
  دریانوردی
  محل سکونت:
  مهر شهر کرج
  با تشکر فراوان از شما, البته بنده هم حدودی به این نتیجه رسیدم که حجم معاملات در اسفند ماه به زیر 500000 سهم در روز تقلیل خواهد یافت, اما گویا محاسبات شما بسیار دقیقتر است, البته باید توجه داشت که تعدادی کد جدید نیز هر روز به معاملات روز بعد اضافه می شود که شامل افراد مرددی می باشد که طاقت و صبر آنها لبریز شده و عطای این سهم را به لقای آن می بخشند و خارج می گردند. برای مثال تا هفته پیش ما در تلار کرج 9 نفری بودیم که مصمم به نگه داری سهم بوده ایم, اما الانه از این تعداد 5 نفر دیگر به جمع فروشندگان اضافه گردیدند, و معلوم نیست که تا آخر اسفند همین تعداد باقی بمانند و یا نه؟
   
  4 نفر از این پست تشکر کرده اند.
 18. maysam

  maysam Well-Known Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏29 آگوست 2009
  ارسال ها:
  1,409
  تشکر شده:
  7,956
  محل سکونت:
  ايران
  قطعا همين طور است كه مي فرماييد. با توجه به اينكه بنده از 8 تا عدد براي فيكس كردن فرمول استفاده كرده ام خطاي آن زياد است و براي تعيين دقيق تر نياز به داشتن حداقل سه هفته ديتاي معاملاتي مي باشد. پس از رسيدن به اين حدود بنده اطلاعات تصحيح شده را به همين ترتيب قرار خواهم داد. اگر اين تاپيك هم قفل شد خصوصي برايتان ارسال خواهم كرد.
   
  5 نفر از این پست تشکر کرده اند.
 19. سرمایه گزار 67

  سرمایه گزار 67 مسدود شده مسدود شده

  تاریخ عضویت:
  ‏25 ژوئن 2011
  ارسال ها:
  3,607
  تشکر شده:
  15,182
  شغل:
  دریانوردی
  محل سکونت:
  مهر شهر کرج
  ای خدا این وصل را هجران مکن
  سرخوشان عشق را نالان مکن

  باغ جان را تازه و سرسبز دار
  قصد این مستان و این بستان مکن

  چون خزان بر شاخ و برگ دل مزن
  خلق را مسکین و سرگردان مکن

  بر درختی کآشیان مرغ توست
  شاخ مشکن مرغ را پران مکن

  جمع و شمع خویش را برهم مزن
  دشمنان را کور کن شادان مکن

  گر چه دزدان خصم روز روشنند
  آنچ می خواهد دل ایشان مکن

  کعبه اقبال این حلقه است و بس
  کعبه اومید را ویران مکن

  این طناب خیمه را برهم مزن
  خیمه توست آخر ای سلطان مکن

  نیست در عالم ز هجران تلختر
  هرچ خواهی کن ولیکن آن مکن ... (
  مولانا)
   
  4 نفر از این پست تشکر کرده اند.
 20. سرمایه گزار 67

  سرمایه گزار 67 مسدود شده مسدود شده

  تاریخ عضویت:
  ‏25 ژوئن 2011
  ارسال ها:
  3,607
  تشکر شده:
  15,182
  شغل:
  دریانوردی
  محل سکونت:
  مهر شهر کرج
  [TABLE]
  [TR]
  [TD="class: row1, width: 100%, align: right"][TABLE]
  [TR]
  [TD="width: 100%"]افزايش ناگهاني بهاي نفت در بازارهاي جهاني
  خبرگزاري موج - بهاي نفت خام در بازارهاي جهاني طي شبانه روز گذشته با افزايش بي سابقه اي همراه شد.

  به گزارش خبرنگار بين الملل خبرگزاري موج به نقل از رويترز، بهاي نفت خام در بازارهاي جهاني طي شبانه روز گذشته با افزايشي بي سابقه همراه شد و بهاي هر بشکه نفت برنت به بالا‌ترين حد آن در 4 ماه اخير رسيد.
  پس از انتشار آمار و ارقام اميدوارکننده از رونق اقتصادي نسبي در آمريکا و شاخص هاي قوي از سوي چين، تحليلگران بر اين باروند که افزايش خوش‌بيني نسبت به بهبود روند رشد اقتصاد جهاني باعث افزايش بهاي نفت خام به اين شکل شده است.
  بدين ترتيب طي روز گذشته (جمعه) قيمت هر بشکه نفت خام براي تحويل در ماه مارس به 117 دلار و 7 سنت رسيد. قيمت نفت آمريکا نيز با 28 سنت افزايش به 97 دلار و 77 سنت رسيد.
  گزارشات حاکي از آن است که بهاي نفت خام برنت 3 دلار و 48 سنت در هر بشکه افزايش يافته و صعودي 3 درصدي را تجربه کرده است.
  بر همين اساس، بهاي نفت خام آمريکا نيز در همين مدت با يک دلار و 89 سنت افزايش، صعود 2 درصدي را تجربه کرد.
  [/TD]
  [/TR]
  [/TABLE]
  [/TD]
  [/TR]
  [TR]
  [TD="class: row1, align: right"][TABLE]
  [TR]
  [TD="width: 100%"]
  [/TD]
  [/TR]
  [/TABLE]
  [/TD]
  [/TR]
  [/TABLE]
   
  3 نفر از این پست تشکر کرده اند.