خصدرا ( صنعتی دریایی ایران )

فرهاد ایرانی

Very Good Member
کاربر فعال

تا بالاخره امروز صبح فروختم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حتی به همسرم گفتم اگر شانس منه؛ همین امروز افزایش میاد :cool:
عصر دفتر بودم که دوست بزرگواری تماس گرفت و گفت افزایش کدال شد!
باز هم تبریک میگم رفقای صبور و عزیزم
دکترپورنیکدست عزیز
در این سالهایی که با شما آشنا شده‌ایم همواره دقت در نوشتار؛ صداقت در گفتار؛ ادب در کلام و طنزهای دلنشین را از طرف شما شاهد بوده‌ایم. این همه شما را دوست داشتنی‌ترین شخصیت تاپیک کرده است. شخصیتی که عقاید گوناگون در ارادت به شما هم نظرند.
همه ما از فروش نابهنگام شما در شب کدال شگفت زده و قلبا متاسف شدیم. ومایلیم در ادامه تحولات صدرا با شما باشیم. خرید مجدد کاملا ممکن است و اصلا دیر نیست.

سه گام با اهمیت صدرا در سال‌های اخیر

تسویه بدهی‌های بانکی:
همیشه کنجکاو بودم که برون رفت از این بحران چگونه ممکن خواهد بود

افزایش سرمایه:
رویای یک سال اخیر سهامداران و خروج از ۱۴۱

سود و کلیم‌ها در صورت‌های مالی:
جلب اعتماد بازار و بازگشت به بازار اصلی

Hamed_098

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
چرا باید هر سهم صدزا چند دلار ارزش داشته باشه دوست گرامی؟ مگه این شرکت تو ۱۴ سال اخیر چیزی جز زیان واسه سهامداراش داشته؟ از خدا می خوام که این سهم بشه ۱۰۰۰۰ تومن و همه ی شما خوشحال بشید مگه چیزی از من کم میشه؟ ولی به سرنوشت شرکتهایی که قبلا تحدید ارزیابی دادند هم نگاهی بیندازید ببینید تحولی تو این شرکت ها حاصل شده یا نه؟ خپارس و سایپا و تجارت رو نگاه کنید...
خداییش شما فرقون سازان ایران و بانکهای دلال و رباخوار رو با این شرکت استراتژیک در حوزه نفت و گاز و صاحب تکنولوژی یکی میدونین!!!!!!!!؟؟؟
اونا اگه افزابش سرمایه میدن چون چاره ای جز این ندارن!!! عمریه که ورشکستن و فقط روو کاغذ میان از 141 خارج میشن و هیچ تکنولوژی جدید و پیشرفتی توو محصولاتشون دیده نمیشه!!!

belle fille

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
یک دنیا سپاس بابت همدلی دوست داشتنی تمام شما رفقای عزیز
همان طور که عرض کردم بخشی رو هنوز دارم اما نزدیک به نصفش که البته رقمی هم نبود رو امروز فروختم
باور کنید فقط بحث زیان و سود مطرح نبود
اما اینکه دقیقا همین امروز افزایش اومد خیلی برام عجیب و کمی هم ضدحال و حتی ترسناک بود!

اما حتما حکمتی داشته
انصافا بچه های تاپیک صدرا با تمام تاپیکهای بورسی متفاوتند
2 تا از رفقای گل در خصوصی و یک بزرگوار تلفنی به بنده پیشنهاد دادند که سهمشان را با قیمت همین امروز به بنده میفروشند
همین به اندازه همه سود و ضررهای عالم میارزه؛ اینجا برای بنده بیشتر از یک تاپیک بورسی است

اینجا محل رفیق بازی است؛ دم همتون گرم؛ شرمنده کردید
سلام
من دیروز چرخشگر رو با زیان فروختم که صدرا بخرم و کمی بعد از اینکه قیمت من یعنی 3319 ریال رو دید صف خرید شد چه صف خریدی!! سفارش صدرایی که با پول چرخشگر خریدم تا اخرین لحظه روی سیستم بود و از دست رفت. با پولش امروز شاید هرمز و شاید فاسمین بخرم. برای من هم ناراحت کننده بود ولی به هرحال این هم بخش اجتناب ناپذیری از معامله گریه
خوشحالم که هنوز مقداری صدرا دارید و امیدوارم پیش بینی ها راجع به این سهم به واقعیت تبدیل بشه و سود حاصله کام همه سهامداران صبوری رو که سالها با سهم بودن شیرین کنه

صبح صادق

Very Good Member
کاربر فعال
سلام صبح بخیر
شاید تا الان صبر در صدرا ما رو از رشد بقیه بازار محروم کرد اما مطمئنا از اینجا به بعد نتیجه مطلوبی خواهد داشت.
نهالی رو کاشتیم که برخلاف انتظار دو سه سال میوه دهی اون تاخیر داشت و ما هر ساله هزینه سم و کود رو دادیم. الان به چشم خودمون شکوفه دادنش رو می بینیم و مطمئنیم از این به بعد میوه های بازار پسندی میدهد. ناگهان همه اون زحمات و هزینه ها یادمون می آید و در یک لحظه درخت را از ریشه در می آوریم.
آیا این کار منطقی هست؟

mohamad65

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
عرض ادب
حاجی شما میدونی چرا زجر کشیدی ؟

چون فکر می کردی سود صدرا در سال ۹۷ ، ۱۵۰۰ تومن است ولی ۳۰ تومن بود .
چون فکر می کردی افزایش سرمایه از محل استهلاک پذیر سم است و صدرا اینقدر دارایی دارد که نیازی به این نوع افزایش سرمایه ندارد ولی گزارش که آمد دیدید که فقط ۲ درصد غیر استهلاکی است .

شما زجر کشیدی چون فکر می کردی تا پایان دی ۹۷ تکلیف به افزایش سرمایه از محل استهلاک ناپذیر بوده اما در هیچ سندی تکلیف نشده بود .

چون فکر میکردی تا پایان سال قانونی است .

شما زجر کشیدی چون منتظر بودی در گزارش سه ماهه ۹۷ سود اعلام بشود ولی ۸۰ تومن ضرر اعلام شد و گزارش سه ماهه ۹۸ اصلا نیامد .

شما زجر می کشی ، چون فکر میکنی از فردا صدرا منفجر می شود .

شما زجر می کشی چون فکر می کنی سود امسال صدرا ۲۵۰۰ تومن است که تا این لحظه۶۰ تومن هزینه ی استهلاک ازش کم شده است .

شما زجر می‌کشی چون چشمت را به روی واقعیت بسته ای .

باور کن من هم هر باربرای راضی کردن خودم به فروش صدرا مثل شما زجر کشیدم .

ارادت
دمت گرم که به فکر زجر کشیدن مایی
باز هم کار خوب رو شما کردی که با ۵۰ درصد سهام نوسان میگرفتی و احتیاج به تو بوق کردن استهلاک هم نیست چون با شناختی که از سهامداران صدرا دارم ده بیست درصد بالاتر راحت پا میده
ضمنا وقتی دشمن کلی هزینه کرده تو شبکه سازی و فضای مجازی در مواقعی که جو متشنج میشه بهترین کار رو کردن که قطع کردن البته اوضاع ما بهتره و سرعت پایینه
آزادی هم حدی داره و حدش جایی هست که به دیگران آسیبی وارد نشه
خدا سایه مقام معظم رهبری رو مستدام بداره که مثل همیشه با درایت خودش سبب وحدت و اتحاد شد و مثل برجام از دودستگی مجلس و حاکمیت ممانعت کرد
زمانی که بنزین ۱۰۰۰ تومن بود قیمت ها یک سوم مقدار فعلی بود

belle fille

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
عرض ادب
معلومه زیاد هم ناراضی نیستید .

این را من باب تجربه عرض می کنم .
خدا ما مردها را بدون احساس شاعرانه آفریده .
برای ما ، خانمها تقریبا با یک جزئیات کمی همه مساوی هستند .
مگر یک استثنائاتی که از زمان کودکی یا بمدت طولانی ذهنمان را در گیر کند و بهش فکر کنیم تا مگر یک احساس خوشایند شاعرانه واری برایمان بوجود بیاید و البته این حس بسیار فرار است و خیلی سریعتر از بوجود آمدنش از بین می رود .

ارادت
سلام
یکی ازافرادی که از دانش و هوش فراوان و توانمندیشون در جمله بندی و بیان موضوع لذت می برم و حضورشون در تاپیک باعث خوشحالیمه جنابعالی هستید ولی به عنوان یه انتقاد دوستانه باید بگم همین هوش فراوان باعث میشه بعضا افراد رو مورد قضاوت قرار بدید اگر قضاوتتون درست باشه فردی که مورد قضاوتتون قرار گرفته حتی اگر صحبتتون رو رد کنه در دل تحسینتون می کنه اما اگر قضاوتتون ناصواب باشه باعث رنجیدگی میشه. البته اگر بپذیریم که گل بی خار وجود نداره این خصوصیت قابل اغماضه.
اگر در دهه دوم و سوم زندگی بودم به دلیل بی تجربگی یا احساساتی بودن ممکن بود چندان هم ناراضی نباشم!! ولی شنیدن چنین جملاتی در دهه پنجم زندگی فقط حس انزجار و ترحم نسبت به گوینده رو در من برانگیخته می کنه.

اکثر خانمها خصوصا اون دسته که ازدواج کردن وقتی دهه دوم و سوم زندگیشون رو پشت سر می ذارن متوجه میشن که موضوع چیه و نتیجه گیریشون با پاراگراف دوم صحبتتون کاملا یکسانه برای همین کم کم واقعیتها رو بهتر می بینن . کاش بصیرت و هوشیاری دهه های چهارم به بعد در دهه های قبل تر وجود داشت...
ممنونم از جنابعالی که به جای انکار این موضوع، صادقانه اعلامش کردید. این صداقت هم حاصل همون هوش فراوانه چون افراد باهوش کمتر دروغ میگن به نظر من.

پ.ن ایراداتی که به صدرا می گیرید در حال حاضر و بدون وقوع رویدادهای مورد انتظار که باعث رشد سود شرکت بشه، تا حد زیادی درسته. ولی من واقعا درک نمی کنم چرا صدرا رو می خرید و نگه می دارید و صرفا ازش نوسان نمی گیرید.

آخرین ویرایش:

HRNH4966

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
از اینجا به بعد فکر کنید سهم رو فروختید یا تازه خریدید. بندازیدش کنار و منتظر پله پله اخبارش باشید. بی خیالش بشید یک مدت.
این سم پاشی های چرندی که تو گروه یک عده راه انداختند یا یک نفر با چند آیدی راه انداخته!! هم جدی نگیرید.دیگه تابلوه با علایم تکنیکالی باز گول خورده فروخته یا خواسته از سهم نوسان بگیره.
کل هزینه استهلاک هر سهم برای 2 سال روی هم 10 تومان در ازای هر سهم با سرمایه جدید بعد از افزایش سرمایه خواهد بود. یعنی سال اول 35 ریال و سال دوم 70 ریال در صورتی که سود سکوها چیزی در حدود حداقل 2000 تومان برای هر سهم با سرمایه الان میباشد (سود هر سکو 200 تومن) که اگر تقسیم بر سرمایه جدید بکنیم میشود در ازای هر سهم 111 تومان سود.
یا یک جور دیگه حساب کنیم کل هزینه استهلاک 2 سال این سهم برابر است با 20 میلیون حق کلیم سهم.

SSS1000

Very Good Member
کاربر فعال
سلام و عرض ادب خدمت تمامی عزیزان

از ابتدا هم می دونستیم قرار نیست شرکت از محل دارایی های استهلاک ناپذیر افزایش سرمایه بده، چون دارایی استهلاک ناپذیر شرکت، جزیره هست که همه می دونن هنوز سند نداره........ هیچ فرقی هم نمی کنه از چه محلی باشه

ان شالله از این به بعد باید پیگیر شناسایی کلیم 193 میلیون دلاری فازهای پارس جنوبی و 30 میلیون یورویی افراماکس باشیم که به پول ما مبلغی حدود 2700 میلیارد تومان سود می شه. امیدوارم خیلی زود این اتفاق بیافته که همه اون روز سهامدار باشیم.

و البته گرفتن سند جزیره که شرکت باید معادل قیمت روز زمین در دفاترش سود شناسایی کنه

belle fille

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه

از ابتدا هم می دونستیم قرار نیست شرکت از محل دارایی های استهلاک ناپذیر افزایش سرمایه بده، چون دارایی استهلاک ناپذیر شرکت، جزیره هست که همه می دونن هنوز سند نداره........ هیچ فرقی هم نمی کنه از چه محلی باشه

ان شالله از این به بعد باید پیگیر شناسایی کلیم 193 میلیون دلاری فازهای پارس جنوبی و 30 میلیون یورویی افراماکس باشیم که به پول ما مبلغی حدود 2700 میلیارد تومان سود می شه. امیدوارم خیلی زود این اتفاق بیافته که همه اون روز سهامدار باشیم.

و البته گرفتن سند جزیره که شرکت باید معادل قیمت روز زمین در دفاترش سود شناسایی کنه
سلام

کلیم در شرکتهای پیمانکاری به طور کامل سود محسوب میشه؟

با گرفتن سند جزیره که یک داراییه چرا باید در دفاتر معادل قیمت روز زمین سود شناسایی کنه؟‌

HRNH4966

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام
صف خریدشم مثل خودش زجر آوره
اول صبح ۱۹ میلیون
حالا فعلا بدون عرضه، شده ۱۱ میلیون
یعنی خریدار و ... داره
اما دلشون می خواهد زجر بدن
دوست عزیز عمده جهت دهی بازار بورس ما در حال حاضر از طریق تلگرام و فروم های بورسی صورت میگیرد. تلگرام قطع هست و حتی دسترسی به کدال هم برای خیلی ها مقدور نیست.همین تالار بورس هم خیلی ها نمیتوانند وارد بشوند. هنوز خیلیا نمیدونند چی شده.
کاش اونی که امروز نشسته برای فروش با علم به افزایش سرمایه ای که کدال شده اینکار را بکند.

moam

Very Good Member
کاربر فعال
سلام
صف خریدشم مثل خودش زجر آوره
اول صبح ۱۹ میلیون
حالا فعلا بدون عرضه، شده ۱۱ میلیون
یعنی خریدار و ... داره
اما دلشون می خواهد زجر بدن
دوست عزیز اگر به رشد اخیر سهم از 250تا1400 نگاه کنید اکثر روزها سهم صف خرید نبوده!
مهم اینه که سهم در روند صعودی پرقدرتی قرارگرفته که همه سهامداران صبور را خوشحال خواهد کرد

m.mola

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام وتبريك خدمت دوستان صدرايي
ي سوال داشتم اينكه بيشترين افزايش سرمايه طي يكي دو سال گذشته مربوط به كدوم شركت ها بوده ؟
دوستان مطلع راهنمايي كنن لطفا

علی بخشی

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه

اگه میدونستی تو این چند سال چرا حتی یک کلمه نگفتی؟؟؟

سهامدارها روند افزایش سرمایه بقیه سهم ها رو نگاه کنند. فاصله بین گزارش توجیهی تا تشکیل مجمع افزایش سرمایه فرصت فروش هست. سهم 10 درصد 20 درصد نهایت 30 درصد میاد بالا و بعد کله میکنه .
زیاد به صف خرید دلخوش نباشید. سهم نیمه دی ماه سال گذشته رو 1830 تومن 25 میلیون صف خرید بود بعد ظرف 2 ماه 70 درصد سقوط کرد!

صبور2

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام

کلیم در شرکتهای پیمانکاری به طور کامل سود محسوب میشه؟

با گرفتن سند جزیره که یک داراییه چرا باید در دفاتر معادل قیمت روز زمین سود شناسایی کنه؟‌
سلام
ببخشید شما در کدام استان ساکن هستید؟
ارادتمند

بالا