خصدرا ( صنعتی دریایی ایران )

arian02

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام

تا حالا اینهمه آدم بهم نگفته بودن خری.

دو سه روز پیش که این آرین ابله میگفت هرکی میره مراسم روضه و مداحی خره .

امروز هم شما گفتی که همه‌ی تاپیک میگن هرکی روز بازگشایی زیر ۵۰۰۰ بفروشه خره.

ارادت ویژه خدمت همه اونایی که خر نیستن ، مخصوصاً شما دوتا...

دست و جیغ و هورااااا :D

ارادت
قابل توجه شما mind bender جان ....ببین به کجا رسیدن اینا http://instagr.am/p/B1HOlx8FK_f/

arian02

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
هر که شد محرم دل در حرم یار بماند
وان که این کار ندانست در انکار بماند
وفاداری و ایثار و شجاعت و عزت و شرف تاریخ مصرف ندارد
درود خدا بر ایشان و اصحاب ایشان
محرم ایا دروغ میگه؟؟
محرم ایا تاریخ میده اونم غلط از اب درمیاد ؟؟
محرم ایا عدد میگه یکیش درست از اب در نمیاد؟؟؟
محرم ایا با رانت جلو میره ؟؟؟
محرم ایا ضرر به هم وطن میزنه ؟؟؟
چطوری محرم ؟؟؟؟...خدا روشکر مثل تو محرم نیستم همون نامحرم باشم بهتره تا محرمی مثل تو
اگرم ادعای محرم بودن نداری اون پستو پاک کن عزیز که اصلا بهت نمیاد
sly person!!!!!!!!!

Amin۹۶

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام
چندروز پیش عرض کردم که دنبال یک نوسان ده درصدی در ذوب هستم
امروز به ۱۵۹ واکنش نشان می دهد بعد از واکنش امروز عرض می کنم
استاد ما 148 سوار شدیم . اونجا که شما میخواید سوارشید عجالتا ما پیاده میشیم;)

rezahn65

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
:D:D:D:D:D
سلام داداش من نوکرتم کلی گفتم خدایی منظوری نداشتم ولی خودت بگو وقتی تو روضه میان از اسب امام حسین نقل قول میکنن دیگه چی میشه گفت یا اینکه حرف بین خواهر بردار 1400ساله تموم نمیشه تو این روضه ها هر سال یه چیز جدید کشف میشه چی میشه گفت؟؟؟ یا همین نماز جمعه رو ببین خدایی منطقی توش پیدا میشه ؟؟؟
قصدم خدای نکرده توهین به این عزیزان نیست .... بحثم این جانیان عصر جدید هستن که به بهانه ی این بزرگان دارن ملتو چی فرض میکنن
===============
دوست عزيز من چند ماه پست هاي شما رو ميخونم يه توصيه براي شما دارم
چرا نميرويد درست و كامل درباره دين اسلام مذهب محرم عزاداري فلسفه عزاداري و ... اين موارد تحقيق كني چرا چند تا اخوند يا مداح *** يا بي سواد ملاك شناخت شما از دين ميشه وروي همون موارد مانور مي دهي و همان رو ملاك قرار ميدهي و ميخاي دين و عزاداري رو از اونها ياد بگيري در صورتي كه خود دين هم از دست اين افراد دل پرخوني داره
نمونه عرض كنم براي شما كه امام درباره اين افراد ميگويند كه جهنمي ها از بوي تعفن اخوند فاسد در عذاب هستند
شما با تحقيق ببينيد اصل دين چي ميگويد نه ببينيد كه كساني از دين نون مي خورند درباره دين و مذهب چي ميگويند
موفق باشيد

Amin۹۶

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
عزیز دل خرید شد دمت گرم وپست یادم نبود ....بزار ضرر کنم بزار بفروشن
به این امین96 هم یاد بدین بخره بفروشه
بروووووو . بیکاری صبح تا شب اینجا پلاسی ...
با پرسه زدن تو این تایپیک و ادای این و اون رو درآوردن خر نمیشی ...
پ ن : خر اینجا به معنی بزرگ میباشد;)

۲Montazer

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
من خودم اهل نماز جمعه و تظاهرات و راه پیمایی نیستم.
ولی اینکه اینقدر راحت یک جمعیتی ملیونی را به خاطر اختلاف باور و سلیقه خر بنامیم فقط و فقط از روح استبداد وجودمان است. شما فکر کن یکنفر با چنین تفکری که شما دارید حاکم شود قطعا جلوی برگزاری تمام مراسم مخالف را می گیرد و این فقط و فقط نامش استبداد است.
ولی بگذارید یک شوخی با خودتان بکنم. من در این شوخی از قالب نوشتار خودتان استفاده کرده ام.

نوشتار شما را اینطور اصلاح می کنم

راستش من هیچ وقت کسی که سهامدار صدرا می شه یا میره توی تاپیکش از صدرا میگه یا شب و روز برای صدرا منبر میره رو سرزنش نمیکنم چون درست یا غلط چه از روی توهم یا حقیقت دنبال منفعتشه حالا یا به خاطر جزیره یا تجدید ارزیابی داره اینکارو میکنه . ولی هیچ وقت نفهمیدم اون خری که سهم نداره و به هر بهانه ای میاد توی تاپیک مربوط به سهمی که نداره مطلب مخالف می زنه و اسمش هم می ذاره تحلیل گر . واقعا از خریت خودشه والا هیچ سودی هم از این کارش نمیبره
سلام.
بر خلاف انگیزه ای که داشتم قصدی برای توضیح نداشتم ، اما دومین مطلب توهین به مردم که اینبار به کاربران تاپیک یا سهامداران صدرا صورت گرفت اجازه به خودم دادم تا در مورد این رفتارهای زشت و خودخواهانه نظر بدهم.
با تشکر از جناب فرامرز که با درایت به این اتفاق غلط انتقاد کردند
و
اگر بند دوم مطلب را نمی آوردند ! کلمه أحسنت را هم بکار می‌بردم.

در پست قبلی مطلبی نوشتم که ؛ مصداق خودم کردم که لعنت بر خودم باد و...
بجای منم منم و کل کل و... مقداری هم به حرکات خودمان فکر کنیم!
کجای پشت بام اخلاق و منطق ایستاده ایم؟! در حالت تعادل و وسط پشت بام یا کناره های افراط وتفریط؟
در برابر فلانی که یک پای مطالبش توهین و تکه کلامهای چاله میدانی و... است سکوت میکنیم و اما در مورد نفر دیگری که صرفا اعتقاداتش رامیگوید موضع شدید روشنفکری میگیریم.
با شروع کننده مطالب بی ارتباط و حتی کذب و توهین ، کاری نداریم اما به جواب دهنده انتقاد میکنیم.
یا به توهم برداشت داهیانه ، فحاشیهای زشت یک فرد را ناشی از صداقت وی میدانیم.
یا استانداردهای دوگانه اخلاقی ‌ودینی داریم یکی را تکفیر و دیگری که به مراتب کارش از نوسان گیری زشت تر است را تشویق و لایک میکنیم
یا به تشخیص فیلسوفانه عملکرد اشتباه مسؤلین صد ا آلوده هر تهمت و بد اخلاقی زشت حتی تا ابراز کلمات مستهجن میشویم پاک کردن شیشه با دستمال کثیف)
یا دروغ میگویبم و با توریه اجتهادی ، دوپهلو حرف می‌زنیم ، هر چند به شوخی.
یا احساس مسؤلیت زیاد وادارمان میکند مچ‌گیری کنیم و هوک چپ و راست و ناک اوت !
یا به هر نویسنده و مطلبی ، گیر میدهیم و اسمش را می‌گذاریم شوخی و طنز.
یا...
حوصله تان را سر نبرم
خودمان باعث رشد ناهنجاری ها میشویم
و اعتبار و آبروی مان را هزینه کرده و زبان بداخلاقی به رویمان و یا به روی دیگران باز شود .
نوع رفتار اخلاقی ، عادلانه و متشرعانه ما میتواند همه زشتی ها را برطرف کند به شرطی که جناحی ! رفاقتی!! سیاسی!!! لودگی!!!! و... برخورد نکنیم.
آنهایی که نخودی هستند (یعنی هیچ ارتباطی با صدرا ندارند) را هم میتوان با بی محلی و نادیده گرفتن گروهی از دور خارج کرد و بعضی مواقع سکوت و بی محلی بهترین تنبیه است.
دوستان عفو کنید که خلاصه تر از این نتوانستم ... به بزرگی خودتان ببخشید.
روزتان خوش
و به امید بازگشایی مسرورانه.

آخرین ویرایش:

Amin۹۶

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
:D:D:D:D:D
سلام داداش من نوکرتم کلی گفتم خدایی منظوری نداشتم ولی خودت بگو وقتی تو روضه میان از اسب امام حسین نقل قول میکنن دیگه چی میشه گفت یا اینکه حرف بین خواهر بردار 1400ساله تموم نمیشه تو این روضه ها هر سال یه چیز جدید کشف میشه چی میشه گفت؟؟؟ یا همین نماز جمعه رو ببین خدایی منطقی توش پیدا میشه ؟؟؟
قصدم خدای نکرده توهین به این عزیزان نیست .... بحثم این جانیان عصر جدید هستن که به بهانه ی این بزرگان دارن ملتو چی فرض میکنن
جانی اونی هست که به خودش اجازه میده راحت به انتخاب ، علاقه و اعتقاد انسان های دیگه با معیار عقل معیوب خودش توهین کنه....
خدا شما رو از خریت کم نکنه
پ ن : خر اینجا به معنی بزرگ و گنده و چاق:cool:

arian02

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
جانی اونی هست که به خودش اجازه میده راحت به انتخاب ، علاقه و اعتقاد انسان های دیگه با معیار عقل معیوب خودش توهین کنه....
جوون سوژه جدیدم پیدا شد ...
حقی که خودتی :D:D:D:D:D:D:D:D

ابن سینا

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
محرم ایا دروغ میگه؟؟
محرم ایا تاریخ میده اونم غلط از اب درمیاد ؟؟
محرم ایا عدد میگه یکیش درست از اب در نمیاد؟؟؟
محرم ایا با رانت جلو میره ؟؟؟
محرم ایا ضرر به هم وطن میزنه ؟؟؟
چطوری محرم ؟؟؟؟...خدا روشکر مثل تو محرم نیستم همون نامحرم باشم بهتره تا محرمی مثل تو
اگرم ادعای محرم بودن نداری اون پستو پاک کن عزیز که اصلا بهت نمیاد
sly person!!!!!!!!!
متاسفانه مطالب سرتاسر مغالطه است
چیزی را به چیز دیگه ربط دادن
اشتباه کسی را به اسم دیگری یا به اسم دین حساب کردن
توقع این داشتن که همه مثل ما بیندیشند و گرنه ...

خیلی ها تا موقعی که همه چیز جفت و جور باشه دیندارند اما همینکه مشکلی پیش آمد همه چیز دین را زیر سوال می‌برند
اگر خدا چیزی خواست که با خواسته ما موافق بود دین چیز خوبی است اگر با خواسته ما مخالف بود به درد نمی‌خورد

آری عقل محاسبه‌گر و خود محور به قربان‌گاه رفتن حضرت ابراهیم علیه السلام را درک نمی‌کند اما عقل شهودی عشق محور آن را در راستای حقیقت می‌داند.
یادمان باشد عقل محاسبه گر که مدام در حال حساب و کتاب است و سود و زیانش را می سنجد تنها بخشی از حقایق را درک می‌کند برای رسیدن به معارف حضوری عمیق و استخراج گنج معارف از باطن خود، نیاز به بکارگیری عقل شهودی است و این بدون تزکیه باطن و تلطیف روح امکان ندارد.
چیزی که به انسان در این راه سرعت می دهد عشق است چون عشق روح را فوق العاده لطیف می‌کند حتی عشق دنیایی هم باشد غنیمت است چه برسد به عشق اهل بیت علیهم السلام که سرتاسر نورند.

آخرین ویرایش:

arian02

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
===============
دوست عزيز من چند ماه پست هاي شما رو ميخونم يه توصيه براي شما دارم
چرا نميرويد درست و كامل درباره دين اسلام مذهب محرم عزاداري فلسفه عزاداري و ... اين موارد تحقيق كني چرا چند تا اخوند يا مداح *** يا بي سواد ملاك شناخت شما از دين ميشه وروي همون موارد مانور مي دهي و همان رو ملاك قرار ميدهي و ميخاي دين و عزاداري رو از اونها ياد بگيري در صورتي كه خود دين هم از دست اين افراد دل پرخوني داره
نمونه عرض كنم براي شما كه امام درباره اين افراد ميگويند كه جهنمي ها از بوي تعفن اخوند فاسد در عذاب هستند
شما با تحقيق ببينيد اصل دين چي ميگويد نه ببينيد كه كساني از دين نون مي خورند درباره دين و مذهب چي ميگويند
موفق باشيد
عزیزدل عرضم خدمتت که نزدیک ۲۰ماه خودم احکام و قران آموزش دیدم و دادم .بیشتر از اون چیزی که فکر کنی مطالعه داشتم ته ولی ....هیچی ندیدم ......انشالله شما ببینی ......
عین تو بورس تعصب رو تو اینم بزار کنار ببین چی میشه بحثم اینجا تمام تا وقتی استاد تکنیکالر بیاد یا سهم باز شه ....مخلصیم

نامیرا

New Member
عضو تازه
با سلام و عرض ارادت به دوستان در این تاپیک
بنده حدود شش ماهی هست گفتگوی دوستان رو در اینجا دنبال میکنم البته امروز تا عضو تالار شدم از اول امسال سهام صدرا خریدم البته از قبل آشنا بودم با شرکت صدرا و اخبارش رو دنبال میکردم ولی از اونجایی که سال گذشته تمام شرکتهای نفتی و پتروشیمی و همچنین بانکها و کلا هر شرکتی که دلاری بود دست نگه داشته بود تا مساله تسعیر ارز روشن بشه بعد ارز خودش رو عرضه بکنه و البته صدرا هم از این قاعده مستثنی نبود برای همین ورود نکردم به سهام صدرا تا اویل امسال که اخباری در مورد تسعیر ارز با نرخ نیمایی شایع شد بین بورسی ها لذا خرید هام رو شروع کردم

فکر میکنم اینکه دوستان وعده های عملی نشده ی سال گذشته مدیران صدرا رو ملاک بد عهدی و بی کفایتی مدیران صدرا می گذارند به نظر حقیر درست نیست
چون اگر سال گذشته اگر همین مدیران می آمدند و با نرخ 4200 دلارهای شرکت (دلارهایی که از تحویل افراماکس و ... به دست آمده بود ) رو عرضه میکردند همین دوستان امروز فحش می دادند که یه ارزن دور اندیشی در این مدیران صدرا نیست که دلارها مفت عرضه کردند
این تازه یکی از مواردی است که می شود به این سادگی توجیه قابل قبولی برایش پیدا کرد موارد دیگر هم قاعدتا توجیهاتی داره
بهتر است صبرپیشه کنیم تا ببینیم بعد بازگشایی پیش می آید
فکر می کنم الان تا قبل بازگشایی قضاوت کردن کمی عجولانه باشه
موفق باشید

arian02

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
اینم بگم برم .........صبح راستش سرم شلوغ بود یادم رفت بپرسم ازت الان میپرسم
از بین این همه عزیزان که میدونن بنده بهشون توهین نکردم و کلی گفتم نمیدونم چرا فقط تو این واژه خر رو به خودت گرفتی و پست رو بالا اوردی ؟؟؟
راست میگن حرفو بنداز زمین صاحبش برمیداره
ارادتم ندارم
خدافیظ

k a s r a

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دستورالعمل بازار پایه هفته آینده ابلاغ می‌شود
حسن امیری معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه دستورالعمل مربوط به بازار پایه مورد بازنگری ‏و بررسی مجدد قرار گرفت، اظهار کرد: با توجه به اصلاحات انجام شده، قوانین جدید بازار_پایه از سوی هیات مدیره سازمان ‏بورس و اوراق بهادار تصویب شد که هفته آینده ابلاغ می‌شود.‏به گفته وی پس از ابلاغ دستورالعمل بازار پایه، زمان‌بندی اجرای قوانین جدید در بازه 10 تا 15 روزه خواهد بود که ‏اطلاع‌رسانی در این خصوص صورت می‌گیرد. /منبع هدف حافظ

davoud-m

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام
آخرین چرخه صعودی بازار حدودا چه مدتی ادامه پیدا می کنه؟
بعد از اون ریزش خواهیم داشت؟

ممنونم
آخرین چرخه بعد از آذر هست
این چرخه ای که الان هستیم نهایتا تا ۱۰ مهر پابرجاست

davoud-m

Well-Known Member
کاربر فعال
راستش نمودارا حرف شما رو تایید میکنن و درسته خودمم حواست باشه وقتی بحثش بود با استاد تکنیکالر همین نظر رو داشتم از 265-270 برگرده اگه 255رو بزنه که زده .......ولی حسم میگه اوضاع خطرناکه حسن مثل مهر گیر نکنیم خوبه
من تازه سوار ثپردیس شدم
تا ۵۰۰

davoud-m

Well-Known Member
کاربر فعال
استاد ما 148 سوار شدیم . اونجا که شما میخواید سوارشید عجالتا ما پیاده میشیم;)
سلام
من خیلی زودتر از شما سوار شدم
وقتی میگم قصد دارم نوسان بگیرم یعنی ۵۰ درصد که ورود باشه حل شده و ۵۰ درصد بقیه مونده

belle fille

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
متاسفانه مطالب سرتاسر مغالطه است
چیزی را به چیز دیگه ربط دادن
اشتباه کسی را به اسم دیگری یا به اسم دین حساب کردن
توقع این داشتن که همه مثل ما بیندیشند و گرنه ...

خیلی ها تا موقعی که همه چیز جفت و جور باشه دیندارند اما همینکه مشکلی پیش آمد همه چیز دین را زیر سوال می‌برند
اگر خدا چیزی خواست که با خواسته ما موافق بود دین چیز خوبی است اگر با خواسته ما مخالف بود به درد نمی‌خورد

آری عقل محاسبه‌گر و خود محور به قربان‌گاه رفتن حضرت ابراهیم علیه السلام را درک نمی‌کند اما عقل شهودی عشق محور آن را در راستای حقیقت می‌داند.
یادمان باشد عقل محاسبه گر که مدام در حال حساب و کتاب است و سود و زیانش را می سنجد تنها بخشی از حقایق را درک می‌کند برای رسیدن به معارف حضوری عمیق و استخراج گنج معارف از باطن خود، نیاز به بکارگیری عقل شهودی است و این بدون تزکیه باطن و تلطیف روح امکان ندارد.
چیزی که به انسان در این راه سرعت می دهد عشق است چون عشق روح را فوق العاده لطیف می‌کند حتی عشق دنیایی هم باشد غنیمت است چه برسد به عشق اهل بیت علیهم السلام که سرتاسر نورند.
با سلام
وقتی کسی رو که علوم حوزوی خونده و اسمش رو گذاشتن روحانی و انتظار میره که از منی که هیچ ادعایی ندارم دیندارتر باشه دعوت می کنند به صدا و سیما و ایشون در شبکه رسمی تلویزیون با کمال اطمینان میگه که زنی رفت منزل امام حسین و بعد اومد و به شوهرش گفت که برو ببین خونه امام حسین چه خبره فرش رو فرش و این شخص پیش امام حسین اومد و گفت چرا همسر و فرزندان شما اینطوری زندگی می کنن و امام حسین گفت من پیراهن خشن می پوشم چون در مقام ارشادم ولی نمی تونم به زن و بچه ام بگم مثل من زندگی کنن و ارجاع میده به دانشنامه امام حسین ایا حرفی برای گفتن می مونه؟ صدا و سیمایی که بالاترین مقام مملکت رئیسش رو تعیین می کنه و ایشون اجازه میده چنین صحبتهایی از تریبون رسمی مطرح بشه آیا مفهومش غیر از اینه که این صحبتها رو قبول دارن؟ آیا مفهومش غیر از اینه که پس واقعیت دینی که ازش بهمون گفته شده همینه که امامی که برای اصلاح امت جدش اومده بالای منبر لباس خشن بپوشه چون در مقام ارشاده و همسر و فرزندانش تو رفاه باشن ؟ و اصولا این رفاه از کجا اومده ؟ ...
از چی دفاع می کنید؟ هرچیزی که باعث فرار مردم از دین بشه تحریف از دین و هر چیزی که تعریف دین باشه میشه واقعیت دین؟
برای مثال تو قران ببینید زن چقدر تحقیر شده چقدر حق زن پایمال شده چطوری میشه گفت دین برابری و عدالت؟ مگه نمیگن دستورات اسلام مشمول مرور زمان نمیشه پس چطور زن هنوز هم دیه ای کمتر از مرد داره و اگر از دنیا بره سهمی که از ارثش به پدر و مادرش میرسه کمتر از سهم همسرشه در حالی که درباره مرد اینطور نیست در حالی که زن هم مثل یه مرد زحمت می کشه و دیگه توجیهات اون زمان که مرد نان آور خانواده بود مفهومی نداره

اگر بپذیریم واقعیت دین چیزی هست که حکومت اسلامی فعلی داره به ما نشون میده چطور می تونیم به این دین دل ببندیم؟ مگه دین نگفته دست دزد قطع بشه؟ با دزدان بیت المال که رفقای آقایون هستند چه رفتاری شده تا الان؟
درد دل خیلی زیاده. بپذیرید که با این ادعاهای دینمداری که کردند و با عمل کاملا عکسشون ایمان مردم رو به باد دادن و من در عجبم از کسانی که هنوز پای منبر همین افراد می شینن و با حضورشون تاییدشون می کنند. در حالی که می تونن تو خونه اشون بشینند و مطالعه کنند و به واقعیت دین پی ببرند.

*RAY*

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
باز هم داریم از بازار جا می مونیم
سهامداری با صدرا، مساوی هست با خون دل خوردن و زجر مکرر
سهامداری صدرا، درس بزرگی بود برام
مشکل از شرکت صدرا و پتانسیل های بی نظیرش نیست .
صدرا شرکتی است که اگر دست اهلش بود ؛ یک سرو گردن بالاتر از بسیاری از شرکتهای نفتی دنیا و حداقل در سطح شرکتهای قطری قرار داشت .
تکنولوژی تبدیل گاز به LNG و حتی CNG ( برای صادرات به فواصل نزدیک ) خیلی ساده تر و اقتصادی تر از آن چیزی است که به نظر می رسند.
تغییر سوخت دنیا از ذغال سنگ و نفت به گازطبیعی از مدتها قبل آغاز شده است و پتانسیلها آنقدر بالاست که بالاخره هر مانعی را از میان بر خواهند داشت.

پی نوشت : متاسفانه این قابلیت ها پتانسیل های به شدت حبس شده هستند. لطفا ملاک خرید سهام این شرکت قرار نگیرند.
( چون ممکن است شما هم مثل جماعت این فروم در این دیگ حلیم گرفتار شوید. )

آخرین ویرایش:

ابن سینا

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام
وقتی کسی رو که علوم حوزوی خونده و اسمش رو گذاشتن روحانی و انتظار میره که از منی که هیچ ادعایی ندارم دیندارتر باشه دعوت می کنند به صدا و سیما و ایشون در شبکه رسمی تلویزیون با کمال اطمینان میگه که زنی رفت منزل امام حسین و بعد اومد و به شوهرش گفت که برو ببین خونه امام حسین چه خبره فرش رو فرش و این شخص پیش امام حسین اومد و گفت چرا همسر و فرزندان شما اینطوری زندگی می کنن و امام حسین گفت من پیراهن خشن می پوشم چون در مقام ارشادم ولی نمی تونم به زن و بچه ام بگم مثل من زندگی کنن و ارجاع میده به دانشنامه امام حسین ایا حرفی برای گفتن می مونه؟ صدا و سیمایی که بالاترین مقام مملکت رئیسش رو تعیین می کنه و ایشون اجازه میده چنین صحبتهایی از تریبون رسمی مطرح بشه آیا مفهومش غیر از اینه که این صحبتها رو قبول دارن؟ آیا مفهومش غیر از اینه که پس واقعیت دینی که ازش بهمون گفته شده همینه که امامی که برای اصلاح امت جدش اومده بالای منبر لباس خشن بپوشه چون در مقام ارشاده و همسر و فرزندانش تو رفاه باشن ؟ و اصولا این رفاه از کجا اومده ؟ ...
از چی دفاع می کنید؟ هرچیزی که باعث فرار مردم از دین بشه تحریف از دین و هر چیزی که تعریف دین باشه میشه واقعیت دین؟
برای مثال تو قران ببینید زن چقدر تحقیر شده چقدر حق زن پایمال شده چطوری میشه گفت دین برابری و عدالت؟ مگه نمیگن دستورات اسلام مشمول مرور زمان نمیشه پس چطور زن هنوز هم دیه ای کمتر از مرد داره و اگر از دنیا بره سهمی که از ارثش به پدر و مادرش میرسه کمتر از سهم همسرشه در حالی که درباره مرد اینطور نیست در حالی که زن هم مثل یه مرد زحمت می کشه و دیگه توجیهات اون زمان که مرد نان آور خانواده بود مفهومی نداره

اگر بپذیریم واقعیت دین چیزی هست که حکومت اسلامی فعلی داره به ما نشون میده چطور می تونیم به این دین دل ببندیم؟ مگه دین نگفته دست دزد قطع بشه؟ با دزدان بیت المال که رفقای آقایون هستند چه رفتاری شده تا الان؟
درد دل خیلی زیاده. بپذیرید که با این ادعاهای دینمداری که کردند و با عمل کاملا عکسشون ایمان مردم رو به باد دادن و من در عجبم از کسانی که هنوز پای منبر همین افراد می شینن و با حضورشون تاییدشون می کنند. در حالی که می تونن تو خونه اشون بشینند و مطالعه کنند و به واقعیت دین پی ببرند.
سلام
بنده فقط به دو تا از مطالبتون پاسخ میدم
اگر شما به جای همسر امام بودید و مایل نبودید زهد بورزید هم این حرف را میزدید؟

شما دوست دارید مثل عارفان زندگی کنید و به اندازه کافی هم دارایی دارید آیا میتونید زن و فرزند خودتون را اجبار کنید که مثل شما زندگی کنند؟ امام اختیار خودش را داره که زهد بورزه و به همسر و فرزندانش هم توصیه میکنه اما اونا خودشون میدونند که مثل امام باشند یا نه
در ضمن زهد ورزیدن عقلا و شرعا واجب نیست.
اساسا زهد به معنی نداشتن نیست این تفسیر شما از زهد که به معنی نداشتن است در طول تاریخ به دنیای اسلام ضربه‌ها زده است و باعث انزوا طلبی و نرفتن سراغ تولید و ... شده متاسفانه هنوز هم این کج‌اندیشی‌ها پایان نیافته

اگر دنبال برابری بین زن و مرد هستید باید قبل از هر چیزی زن‌ها را مجبور به پذیرش چند تکلیف سنگین که مردها هم آن تکالیف را دارند کنید (هر حقی در قبالش وظیفه‌ای وجود دارد) تا بعدش بشه در مورد برابری صحبت کرد مثلا:
1- همه زن‌ها در مخارج زندگی مثل مردها وظیفه داشته باشند به طوری که اگر از این وظیفه خودداری کرد شوهر بتونه در دادگاه ازش مطالبه حقوقی کنه
2- زن‌ها مثل مردها موظف باشند سربازی بروند و تا سربازی نرفته‌اند حق استخدام در هیچ اداره ای نداشته باشند
3-مهره‌‌ نگیرند
و...

عدالت به معنای برابری نیست
هر حقی متقابلا وظیفه‌ای به دنبال دارد

آخرین ویرایش:

belle fille

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام
بنده فقط به دو تا از مطالبتون پاسخ میدم
اگر شما به جای همسر امام بودید و مایل نبودید زهد بورزید هم این حرف را میزدید؟

شما دوست دارید مثل عارفان زندگی کنید و به اندازه کافی هم دارایی دارید آیا میتونید زن و فرزند خودتون را اجبار کنید که مثل شما زندگی کنند؟ امام اختیار خودش را داره که زهد بورزه و به همسر و فرزندانش هم توصیه میکنه اما اونا خودشون میدونند که مثل امام باشند یا نه
در ضمن زهد ورزیدن عقلا و شرعا واجب نیست.
اساسا زهد به معنی نداشتن نیست این تفسیر شما از زهد که به معنی نداشتن است در طول تاریخ به دنیای اسلام ضربه‌ها زده است و باعث انزوا طلبی و نرفتن سراغ تولید و ... شده متاسفانه هنوز هم این کج‌اندیشی‌ها پایان نیافته

اگر دنبال برابری بین زن و مرد هستید باید قبل از هر چیزی زن‌ها را مجبور به پذیرش چند تکلیف سنگین که مردها هم آن تکالیف را دارند کنید (هر حقی در قبالش وظیفه‌ای وجود دارد) تا بعدش بشه در مورد برابری صحبت کرد مثلا:
1- همه زن‌ها در مخارج زندگی مثل مردها وظیفه داشته باشند به طوری که اگر از این وظیفه خودداری کرد شوهر بتونه در دادگاه ازش مطالبه حقوقی کنه
2- زن‌ها مثل مردها موظف باشند سربازی بروند و تا سربازی نرفته‌اند حق استخدام در هیچ اداره ای نداشته باشند
3-مهره‌‌ نگیرند
و...

عدالت به معنای برابری نیست
هر حقی متقابلا وظیفه‌ای به دنبال دارد
بحث خیلی فلسفی میشه و از حوصله تاپیک خارجه
ولی من پاسخهای جنابعالی رو مصداق بارز سفسطه می دونم
اگر می پذیریم که امام حسین امام و رهبر جامعه اسلامی و معصوم بوده و متفاوت از همه مردمه نمی تونیم صرفا بگیم عارف بوده و اگر میخواسته زهد بورزه نباید به همسر و فرزندانش اجبار می کرده پس هم کفو بودن چی میشه ؟ اشتباه نکردن امام در انتخاب همسری که زیاده خواه و تجمل گرا نباشه کجاست؟ اگر می پذیریم که عارف بوده باید می رفته یه گوشه و مثل خیلی از عرفا بی ادعا به زهد ورزیش می رسیده وقتی امامی مردم رو به ساده زیستی و پرهیز از تجملات می کنه ولی حتی فرزندان و همسرش اعتقادی به صحبتهاش نداشتن و حتی نتونسته اونها رو به مسیر ساده زیستی ببره چه انتظاری وجود داشته که بتونه رهبر یه امت باشه.... امام از کجا می تونسته چنین ثروتی داشته باشه اصلا؟ تهش می رسیم به غنایم جنگی و سهم امام احتمالا. اگر این بوده باشه داریم رفتار داعشی ها رو که زنهای ایزدی رو کنیز می دونستن و همه چیز رو غنیمت جنگی می دونستن تایید می کنیم ...

دنبال برابری زن و مرد نیستم میخوام بگم اسلام زن رو تا چه حد حقیر کرده و فقط یه مثال بود از این مثالها فراوونه.
تکالیف زن رو
کاملا می دونم ولی تکالیف زن نافی حقی که به واسطه دین زیر پا گذاشته شده نیست. اینکه ارث زن به پدر و مادرش کمتر از مرده چه ربطی به تکالیف داره؟ اینکه جان یک زن وقتی گرفته میشه ارزشش کمتر از یک مرده چه ارتباطی با تکالیف داره؟

بحث رو ادامه نمی دم چون پاسخهاتون شدیدا متعصبانه است و فقط تلاش می کنید از چیزی که واقعا قابل دفاع نیست دفاع کنید.
به عنوان مثال دو سال سربازی قانون فعلی کشوره و ربطی به بحث ما نداره ولی مطرحش می کنید منم در مقابل می تونم بگم هر وقت مردی در گرما و سرما 5 کیلو بار رو 9 ماه تمام با خودش حمل کرد و دردی که برای زایمان تحمل میشه رو تحمل کرد از سربازی رفتن و آخرش جشن پتو گرفتن معاف میشه ولی نمی گم چون ربطی به بحث ما نداره
موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا