خصدرا ( صنعتی دریایی ایران )

طيب

Well-Known Member
نارنجی سابق
جهت یادآوری
وقتی پروژه ها تمام شد و تقسیم سود شد آنگاه دیگر پروژه ایی نیست که سوددهی داشته باشد یا پروژه های جدید باز میماند برای ۱۰ سال بعدی !!!!!
پس یدفعه بگو صدرا هر ۱۰ سال یکبار سود میدهد :eek:
پس صدرا مزخرف است

سلام وعرض ادب

افزایش هزینه ها در پروژه های قبلی را شرائط اون زمان بوجود آورده بود وبتبع ان هرگونه شناسایی سود عملیاتی در زیر هزینه ها پایمال میشد

هم هزینه های مالی و هم هزینه های پروژه ها و هم عدم دریافت ها موجب عدم شناسایی سود شده

حالا بدهی ها تسویه شده و این بار مالی سنگین از بین رفته و هم با دریافت ها مقدار نقدینگی شرکت افزایش یافته

واما قرار دادهای جدید با حاشیه سود مشخصی بدون هزینه های مالی قبلی و باتوجه به نوع قراردادها با مقدار پیشرفت فیزیکی قراردادها انجام میشه

ارادت

technicaler

Well-Known Member
کاربر فعال
مدیر عامل محترم صنعتی دریایی ایران _ صدرا

باسلام و احترام

می گویند سود صدرا در سال گذشته بیش ۱۰۰۰ تومان برای هر سهم بوده است .شواهد زیادی وجود دارد که این شایعه را قرین به صحت می نماید .
با اینحال هستند کسانی که کماکان حضرتعالی امین خود فرض نموده و گزارشات مالی و متعاقب آن گزارش حسابرس محترم را فصل الخطاب عملکرد اقتصادی شرکت در سال ۹۷ تلقی می نمایند .
در هر صورت پسندیده آنست که به روشنی علت عدم سود آوری ساخت و نصب سکوهای نفتی ،به زبان قابل درک و اعتماد و با صداقت کامل به اطلاع سهامداران خسارت دیده ی صدرا رسانده شود .
امروزه با وجود سهولت ارتباطات ،دنیا آشکارتر و شفاف تر از آن گشته که موری را بتوان در بن چاه و زیر صخره ی صما پنهان نمود ودیریست گوشها و چشمهایی که ناگفته ها و ناشنیده ها و ناخوانده ها دیده اند و شنیدند و خوانده اند ،به مدد ابزارهای ارتباط جمعی رسم امانت از یاد برده اند و ای بسا آبرویی برای انسانهای شریف به جرم نکرده باقی نگذاشته اند .
لذا از حضرتعالی در خواست می گردد که گزارش مالی پایانی سال ۹۷ بگونه ای عاری از ابهام ارائه کرد که دعای خیر سهامداران صدرا را بهمراه داشته باشد .
باتشکر

دیده بان بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
x.JPG

خب صرفا جهت یادآوری
درود
جناب طیب عزیز لطفن آدرس اشتباهی ندهید.

نمایان ساختن سود شرکتهای پیمانکاری و تجهیزاتی در صورتهای مالی اینطور که شما گفته اید در پایان اتمام پروژه ها نیست بلکه در پایان هر سال مالی به نسبت پیشرفت پروژه ها و به تبع آن سود حاصل از این پیشرفت که به تائید کارفرما هم رسیده باشد باید در صورتهای مالی منعکس شود. حالا صدرا این کار را نمیکند در واقع خلاف اصول حسابداری بوده و سازمان بورس هم ظاهرن توانائی برخورد با آن را ندارد.

و در ثانی مگر شرکت لاک اویلی که مثال زدید بعد از دو دهه و بعد از توسعه همه جانبه , سودها را در صورتهای مالیش لحاظ کرده است ؟؟؟؟؟

طيب

Well-Known Member
نارنجی سابق
مشاهده پیوست 48055

درود

نمایان ساختن سود شرکتهای پیمانکاری و تجهیزاتی در صورتهای مالی اینطور که شما گفته اید در پایان اتمام پروژه ها نیست بلکه در پایان هر سال مالی به نسبت پیشرفت پروژه ها و به تبع آن سود حاصل از این پیشرفت که به تائید کارفرما هم رسیده باشد باید در صورتهای مالی منعکس شود. حالا صدرا این کار را نمیکند در واقع خلاف اصول حسابداری بوده و سازمان بورس هم ظاهرن توانائی برخورد با آن را ندارد.

و در ثانی مگر شرکت لاک اویلی که مثال زدید بعد از دو دهه و بعد از توسعه همه جانبه , سودها را در صورتهای مالیش لحاظ کرده است ؟؟؟؟؟

سلام وعرض ادب و احترام

عرض کردم عدم دریافت ها موجب شده بود که از بانک ها وام دریافت کنند و بتبع ان هزینه ها افزایش یافته بود و عدم شناسایی سود را بوجودآورده بود .

موضوع اصلی مقدار دریافت ها از کارفرما نسبت به هزینه ها بوده است که خیلی کم کارفرما اون زمان پرداخت کرده بود و افزایش قیمتی قراردادها رقم نخورده بود و بهین دلیل شناسایی سود با توجه به مقدار فیزیکی قراردادها نبود وفقط با دریافت ها تطبیق میشد

ارادت

طيب

Well-Known Member
نارنجی سابق
طیب خیلی پرو هستی .اگر یک آدم معمولی رو روزی چند بار فحش بدهند از اون شهر فرار میکنه.واقعا تعجبم چقدر رو داری؟ قدیم به بچه کو...ها میگفتن پرو

سلام وعرض ادب و احترام

بزرگان ما یاد داده اند در مقابل فحاشان بگوییم سلام از بنده است

درود بیکران به روح شریف جناب میثم رحمه الله

ارادت

باران مردانه

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
طیب خیلی پرو هستی .اگر یک آدم معمولی رو روزی چند بار فحش بدهند از اون شهر فرار میکنه.واقعا تعجبم چقدر رو داری؟ قدیم به بچه کو...ها میگفتن پرو
بابا اینا جیره خوارن

طرف پول میگیره که بیاد این مزخرفاتو اینجا بنویسه.

وگرنه چه سودی براش داره که این همه سال و هر روز پای سیستم بشینه و چشاشو کور کنه و جواب این و اون رو بده

ارادت

سالیان

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام وعرض ادب و احترام

عرض کردم عدم دریافت ها موجب شده بود که از بانک ها وام دریافت کنند و بتبع ان هزینه ها افزایش یافته بود و عدم شناسایی سود را بوجودآورده بود .

موضوع اصلی مقدار دریافت ها از کارفرما نسبت به هزینه ها بوده است که خیلی کم کارفرما اون زمان پرداخت کرده بود و افزایش قیمتی قراردادها رقم نخورده بود و بهین دلیل شناسایی سود با توجه به مقدار فیزیکی قراردادها نبود وفقط با دریافت ها تطبیق میشد

ارادت
درود
پس با این حساب حسابرسی شده سال ۹۷ پایان تحریمهای داخلی است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Oghab2018

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#شاخص_بورس من از آخر اسفند بارها تاکید کردم هیچ اصلاحی در شاخص بورس نخواهیم داشت و اگر اصلاحی هم باشد یک اصلاح تکنیکال خفیف است و فرصت خرید. دلایل: ۱- روند صعودی قیمت جهانی نفت و کامودیتی ها با توجه به تحولات سیاسی اوپک و نوپک و توافق تجاری چین ۲- کاهش و بی ارزش شدن سود بانکی و خروج نقدینگی از بانکها ۳- کنترل قیمت ارز با سامانه جدید بانک مرکزی و حذف اختلاف دلار نیمایی و دلار آزاد و عدم جذابیت بازار ارز ۴- تمدید معافیتهای نفتی ۵- تکیه بر تولید صنایع داخلی ۶- افزایش تولید و فروش شرکتهای صادراتی با اعطای تخفیف به مشتریان خارجی ۷- خروج شرکتها از ماده ۱۴۱ و افزایش سرمایه با قانون جدید تمدید معافیتهای مالیاتی از تجدید ارزیابی داراییهاو شمولیت شرکتهای خودرویی و سیمانی و ... ۸- بلوغ معامله گران جدید بازار و دوری از معاملات هیجانی ....

*تيسابه لينگ*

Well-Known Member
کاربر فعال
مدیر عامل محترم صنعتی دریایی ایران _ صدرا

باسلام و احترام

می گویند سود صدرا در سال گذشته بیش ۱۰۰۰ تومان برای هر سهم بوده است .شواهد زیادی وجود دارد که این شایعه را قرین به صحت می نماید .
با اینحال هستند کسانی که کماکان حضرتعالی امین خود فرض نموده و گزارشات مالی و متعاقب آن گزارش حسابرس محترم را فصل الخطاب عملکرد اقتصادی شرکت در سال ۹۷ تلقی می نمایند .
در هر صورت پسندیده آنست که به روشنی علت عدم سود آوری ساخت و نصب سکوهای نفتی ،به زبان قابل درک و اعتماد و با صداقت کامل به اطلاع سهامداران خسارت دیده ی صدرا رسانده شود .
امروزه با وجود سهولت ارتباطات ،دنیا آشکارتر و شفاف تر از آن گشته که موری را بتوان در بن چاه و زیر صخره ی صما پنهان نمود ودیریست گوشها و چشمهایی که ناگفته ها و ناشنیده ها و ناخوانده ها دیده اند و شنیدند و خوانده اند ،به مدد ابزارهای ارتباط جمعی رسم امانت از یاد برده اند و ای بسا آبرویی برای انسانهای شریف به جرم نکرده باقی نگذاشته اند .
لذا از حضرتعالی در خواست می گردد که گزارش مالی پایانی سال ۹۷ بگونه ای عاری از ابهام ارائه کرد که دعای خیر سهامداران صدرا را بهمراه داشته باشد .
باتشکر
پاسخ مدیرعامل صدرا
سهامدار گرامی! با سلام و خسته نباشید خدمت شما به اطلاع میرساند نامه شما در ابتدا با فرضیاتی شروع شده که اصلا وجود خارجی نداشته و صرفا حاصل توهمات یک مشت کاربر مجازی تالار بورس و به قصد سفته بازی بوده است. بنابراین با توجه به غلط بودن فرضیات درخواست شما مبنی بر سود 1000 تومنی، بقیه مطالب شما ارزش پاسخگویی ندارد.
و من الله التوفیق
مدیرعامل صدرا

یادمه سالها پیش رستم قاسمی فرمانده وقت قرارگاه خاتم تو جلسه ای گفته بود چه معنی داره ما تو جنوب عرق بریزیم ولی سودش رو زیرکولرنشین تهرانی ببره!!

فقط صدرا

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام و درود خدمت عزیزان همراه صدرایی،ظاهرا دوباره اجازه نوشتن به این حقیر داده شد،بعد از ایجاد مشکل چند روز پیش در فروم قدرتمند و قدیمی صدرا ظاهرا مشکلات برطرف شده و خوشحال هستم که در جمع دوستان حضور دارم،البته دورادور پیگیر اخبار و نوشته های دوستان بودم و خواننده پروپاقرص این فروم، بنده هم همانند بسیاری از دوستان برای همراهی صدرا دچار ضرر مالی فراوان شدم ولی خوشحال هستم که توانستم در این روز به جمع شما اضافه بشوم و نوید روزهای شیرین پیش رو را پیشاپیش خدمت سهامداران زجر کشیده تبریک عرض کنم،فردا روز دیگریست،بنده کماکان تک سهم صدرا هستم

hooh

Well-Known Member
کاربر فعال
هر چقدر فکر میکنه متوجه میشه اونهادبیشتر از ما میدانند صدرا از سود اعلامی افزایش سرمایه میده وزیان ههموصفر میشه وبه کسی هم پول نمیده ولیردررتحدید دازاییها زیاندصفر نمیشه

ASEMAN1397

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مشاهده پیوست 48055

درود

درود بر شما
نمونه بورسی مورد فوق شرکت های وب میباشد .. که در فازهای مختلف پروژه uso بر اساس دریافت بخشی از ارزش پروژه درآمد شناسایی کرده که البته در نحوه شناسایی این درآمدها با سازمان بورس به مشکل بر خورد
البته شرکتهای خدمات مهندسی وقتی که پروژه ای منعقد میکنند معمولا در چند مرحله پول دریافت میکنند مثلا:
1) پیش پرداخت
2) میان پرداخت بر اساس پیشرفت پروژه
3) پرداخت نهایی
4) تضمین حسن انجام کار (بخشی از بهای پروژه که فریز میماند مثلا برای یکسال)
5) در پروژه های خدماتی معمولا جرایمی هم در نظر گرفته میشود به طور مثال جریمه تاخیر اجرا... جریمه کیفیت وووو

البته جناب طیب در یکی از پست هایشان اشاره کردند که صدرا میبایست افزایش سرمایه بدهد و مصداق آن را ساخت کشتی افراماکس آوردند .. بنده از ایشان سوال کردم که مگر کشتی افراماکس جز داراییهای شرکت میباشد که با اضافه شدنش به داراییهای شرکت ..افزایش سرمایه ضرورت داشته باشد و در جواب ایشان عرض کردم شرکت صدرا .. یک شرکت خدمات مهندسی و فنی است ... اگر کشتی را هم بسازد ..فقط اجرت ساخت را دریافت خواهد کرد که مبلغش قاعدتا از قیمت تمام شده کشتی بسیار پایینتر خواهد بود این امر در مورد ساخت سکوها هم صدق میکند .... البته ایشان قابل ندانستند جواب من حقیر و بیسواد بورسی رو بدهند ....

سالیان

Well-Known Member
کاربر فعال
#شاخص_بورس من از آخر اسفند بارها تاکید کردم هیچ اصلاحی در شاخص بورس نخواهیم داشت و اگر اصلاحی هم باشد یک اصلاح تکنیکال خفیف است و فرصت خرید. دلایل: ۱- روند صعودی قیمت جهانی نفت و کامودیتی ها با توجه به تحولات سیاسی اوپک و نوپک و توافق تجاری چین ۲- کاهش و بی ارزش شدن سود بانکی و خروج نقدینگی از بانکها ۳- کنترل قیمت ارز با سامانه جدید بانک مرکزی و حذف اختلاف دلار نیمایی و دلار آزاد و عدم جذابیت بازار ارز ۴- تمدید معافیتهای نفتی ۵- تکیه بر تولید صنایع داخلی ۶- افزایش تولید و فروش شرکتهای صادراتی با اعطای تخفیف به مشتریان خارجی ۷- خروج شرکتها از ماده ۱۴۱ و افزایش سرمایه با قانون جدید تمدید معافیتهای مالیاتی از تجدید ارزیابی داراییهاو شمولیت شرکتهای خودرویی و سیمانی و ... ۸- بلوغ معامله گران جدید بازار و دوری از معاملات هیجانی ....
اینجا فقط از صدرا بنویس...

بالا