خصدرا ( صنعتی دریایی ایران )

صبور2

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام وعرض ادب و احترام

گزارشات بموقع ارائه شده است طبق قوانین بازار سرمایه و مشکلات زیر مجموعه ها باتوجه به ذات شرکت های پیمانکاری را هم مد نظر داشته باشید و خاص صدرا ......

واما در مورد تحلیل های بنده و تفاوت ان با گزارشات

بنده روشی که از تخمین درامد شرکت انجام میدهم با بررسی میزان پیشرفت فیزیکی قراردادهااست و نسبت حاشیه سود ان بمبلغ قراردادهای منعقد شده است با توجه به حق کلیم های این قراردادها و یا افزایش قیمتی ان .

ولی شرکت میتونه بااتمام پروژه ها سودهارا نمایان کنه و بهمین دلیل تفاوت بوجود میاد و بتبع این موضوع بنده عرض میکنم صبور باشید تا این افزایش سرمایه اعمال بشه و نصب سکوها انجام بشه و بعدا سود ها مشخص خواهد شد .

ارادت
سلام استاد
سوال آخر
مگه هر سکو نصب میشه نباید سود شناسایی شود یا باید ده سکو نصب شود و سود شناسایی بشه؟
ببخشید امشب زیاده روی شد
شب دوستان بخیر

Doki

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام وعرض ادب

هیچی اضاف نشده و طبق قانون تمامی شرکت های زیانده که زیان انباشته این شرکت ها بیش از نصف سرمایه باشد ( طبق گزارشات سال 96)تا آخر همین سال فرصت دارند از این افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها که معافیت مالیاتی دارد استفاده کنند و برای صدرا تا آخر همین ماه تکلیفی است ومثل سایر شرکت ها تا آخر سال وقت دارد

ارادت
سلام و عرض خسته نباشید:D

اجازه استاد؟
فاذر هم جزو این دسته از شرکتها میشه؟

طيب

Well-Known Member
نارنجی سابق
ندارید؟؟
نامحرمیم؟؟؟
غریبه ایم؟
فرزند خونده ایم؟؟

عرض ادب و احترام

فقط سرورید

کهن لیل اونقدر اعتبار داشت که بخشی از دارایی های صدرا زمانی بنامش انتقال داده شود .................فک کنم برای شما کافی است :D

ارادت

طيب

Well-Known Member
نارنجی سابق
سلام استاد
سوال آخر
مگه هر سکو نصب میشه نباید سود شناسایی شود یا باید ده سکو نصب شود و سود شناسایی بشه؟
ببخشید امشب زیاده روی شد
شب دوستان بخیر

عرض ادب

فرمایش حضرتعالی درست است .

ولی اولویت بندی ها را هم باید مد نظر قراردهیم

اولویت باافزایش سرمایه است .

ارادت

besharat12

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بعید است گزارش افزایش سرمایه در این ماه بیاد.
در مورد افزایش در دیماه، لحن جناب طیب هم آن قطعیت گذشته را ندارد.

هرگز امکان ندارد در گزارش 9 ماهه سود به اندازه قیمت سهم اعلام کند که بخواهد انفجار قیمتی رخ دهد. اگر سودی هست به تدریج اعلام می‌شود و قیمت سهم آهسته و پیوسته بالا می‌رود.

زمان قطعی تعیین کردن متاسفانه باعث زیان سهامدارن می‌شود چه در مورد افزایش سرمایه و چه .....

طيب

Well-Known Member
نارنجی سابق
سلام و عرض ادب و احترام و سلامتی

استاد طیب به نظر شما رفتار افرادی که اعلام میکنند مثلا تا اخر شب افزایش سرمایه در کدال زده میشه درسته؟

عرض ادب و احترام

درصورتیکه صرفا در حیطه شایعات و شنیده ها و اخبار بازار سرمایه بنگریم اشکالی ندارد و حتی خوب هم است

اصل تحلیل است ونباید بغیر از این بها دهیم یعنی هر خرید و فروشی در حیطه تحلیل نباشد میشه رفتار هیجانی که باید از این رفتارها پرهیز کنیم و نباید تقلید کنیم بهیچوجهی

چه رسد به اینکه با شایعات و شنیده ها خرید و فروش کنیم .

ارادت

ASUS

Well-Known Member
کاربر فعال
عرض ادب

فرمایش حضرتعالی درست است .

ولی اولویت بندی ها را هم باید مد نظر قراردهیم

اولویت باافزایش سرمایه است .

ارادت
درود جناب طیب

با توجه به اینکه برای افزایش سرمایه گزارشات سال 96 مد نظر قرار می گیره، چه مشکلی پیش می اومد اگه شرکت سود سکوهایی که نصب کرده رو هم توی گزارشات 6 ماهه می آورد؟
بحثی که جناب مهندس فراهانی مطرح کردن این بود که برای رشد بعد از افزایش سرمایه کار مناسب و خوبیه. خب این متین هست اما جدای از این رویکرد، سوال واضحم اینکه که اگر توی گزارش 6 ماهه سود بالایی شناسایی میشد، آیا مشکلی پیش می اومد؟

با احترام

arian02

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام دوستان
تنها فرق من و شما این هست که در طی زمان بازار متاسفانه با خوشبختانه نمیتوانم چک کنم
ولی فقط اعصاب خرد چند دقیقه است که شبها چک میکنم
ولی استاد طیب خداییش خسته شدم دیگه زمان زیاد نکنید
ارادت
کاری که میتونید انجام بدید اینه که اسم ایدیتون و بزارید صبور 3 با هر بار ملحوظ کردن زمان ، اسم ایدی رو ارتقاء بدید
شاید مرهمی باشه شما که گوش به حرف نمیدید

Amir.1825

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
درود بر همگي
چيزي كه اطمينان صد درصد دارم اينكه هيچ نظم انضباتي بر شركت صدرا حاكم نيست
مطلقا هيچ
يادمه در مجمع سهامدارها از مدير گلايه كردن كه در شركت هيچ كس جوابگو سهامدار نيست ، دهقان با قاطعيت گفت به نبي زاده و امور سهام كه بايد جوابگويي كامل و صددرصدي باشه
همين يه كار رو هم عرضه انجامش ندارن

oshar

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام وعرض ادب

هیچی اضاف نشده و طبق قانون تمامی شرکت های زیانده که زیان انباشته این شرکت ها بیش از نصف سرمایه باشد ( طبق گزارشات سال 96)تا آخر همین سال فرصت دارند از این افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها که معافیت مالیاتی دارد استفاده کنند و برای صدرا تا آخر همین ماه تکلیفی است ومثل سایر شرکت ها تا آخر سال وقت دارد

ارادت
سلام جناب طیب
خداوکیلی ما رو چی فرض کردی
دقیقا داری مثل بعضی مسولین بی سواد حرف میزنی
تا دو روز پیش فقط از تکلیف حرف میزدی حالا مهلت هم بهش اضافه شد؟
وقتی صحبت از تکلیف میکنی یعنی الزام
و وقتی داری میگی که تا پایان دی الزام دارن که گزارش افزایش سرمایه رو بدن یعنی باید بدن دیگه این مهلت تا پایان سال رو نچسبون تنگش.
یا یه حرفی رو نزن یا اگرم زدی دیدی داره تاریخ انقضاء حرفت تموم میشه و حرفت نادرست در میاد با یه عذر بدتر از گناه توجیهش نکن.
یه جمله ای هست که میگه اگه میخواهی یه چیزی یا کسی رو تخریب کنی نیاز نیست بهش خوب حمله کنی بلکه باید ازش بد دفاع کنی.
باور کن در صورتی که حرفت درست از آب در نیومد ( تا پایان همین ماه) یه معذرت خواهی ساده چیزی ازت کم نمیکنه و بهتر از اینه که با جملات ضد و نقیض بیایی توجیهش کنی با این کارت، خودت با دفاع بد از خودت خودتو داری تخریب میکنی
استاد فکر کن همه ما بیسواد، شما این جمله تا پایان همین ماه تکلیفیه ولی تا پایان سال مهلت داره رو معنی کن.
ارادت

LIONGOLD

Well-Known Member
کاربر فعال
1547320715890.png

آزمون ورودی افراد غیر نجف آبادی

مدت آزمون : 1 ساعت
مکان آزمون : پا شیربِچّه
حواسدونو جم کونید سؤالا رو اشتباه نزنین کو نمره منفیم داریم. آ اگه یه بارم رفوزه بشین دیگه اِزِدون امتحان نیمگیریم

1- پرچم کدوم شهر بالاس؟
الف:نجف‌آباد
ب :نجف‌آباد
ج :نجف‌آباد
د : همه موارد

2- محبوب تِرین غِذا چی چیس؟
الف :قیمه ریزه
ب :کالاجوش
ج : گُندی

3- نجف آباد به چی چی معروفه
الف : بادوماش
ب : قناتاش
ج : آدماش
د : کلا معروفه

4- واس چی چی میخواین نجف آبادی بشین ؟
الف :نجبادیا مهمون نوازن
ب :نجبادیا باحالن
ج : مردومش شاد آ خوش گذرونیَن

5- فکر میکردین یه روزی نجف آبادی بشین؟
الف : نه والا
ب : باورم نمیشه
ج : آرزوشو داشتم
د : یکی از فانتزیامه

6- بهترین آب و هوای کشورو کوجو دارِد؟
الف : طِرفا باغملی
ب : شیخِباد
ج : مَهندباد

7- اسمی موتولی معروفی نجباد چی چیه؟
الف : صد خارجی
ب : صد ایرانی
ج : هشتاد کاماجی
د : ایژ

8- اِگه تو این امتحان رد بشین چیکار میکونین ؟
الف : خودمو میکُشم
ب : خودمو جر میدم
ج : امکان نداره
د : مَ قلبم ضعیفه با من شوخی نکون

سوال تشریحی عملی

9- طریقه ی درس کردن کباب سیخ انجیل رو بصورت عملی توضیح بدهید

Amir.1825

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
اينهمه موش و گربه بازي نداره كه
يا بگويند افزايشي هست يا نيست و خلاص
اين عدم پاسخگويي فقط و فقط از عدم نظم و انضباط در تمام رده هاي مديريتي و بي لياقتي كامل نشئت ميگيره
و در درجه دوم از اينكه هنوز خودشون هم نميدونن دارن چه غلطي ميكنن

طيب

Well-Known Member
نارنجی سابق
بعید است گزارش افزایش سرمایه در این ماه بیاد.
در مورد افزایش در دیماه، لحن جناب طیب هم آن قطعیت گذشته را ندارد.

هرگز امکان ندارد در گزارش 9 ماهه سود به اندازه قیمت سهم اعلام کند که بخواهد انفجار قیمتی رخ دهد. اگر سودی هست به تدریج اعلام می‌شود و قیمت سهم آهسته و پیوسته بالا می‌رود.

زمان قطعی تعیین کردن متاسفانه باعث زیان سهامدارن می‌شود چه در مورد افزایش سرمایه و چه .....

عرض ادب و احترام

والله نمیدونم به چه شکلی از نوشته های بنده به این نتایج رسیده اید ؟!!!!!

همین ماه بارها عرض کرده ام تکلیفی است و دوستان سوال مطرح کردند که غیر از همین ماه تا چه زمانی فرصت قانونی دارد که در جواب عرض کردم تا آخر همین سال

مثل سایر شرکت های زیانده ......

بنده هم عرض نکردم که در گزارش 9ماهه تمامی سودها نمایان میشه و بلکه عرض کردم باتوجه به روش تحلیلی بنده سودش از قیمت فعلی بیشتر است یعنی کلیت سود پروژه

ها را عرض میکنم که به اتمام این پروژه ها نزدیک هستیم و میتونه بخش بزرگی از این سودها در گزارشات 12ماهه نمایان بشه و البته در 9ماهه هم بخشی از ان مشخص

خواهد شد به امید خدا

ارادت

آخرین ویرایش:

arian02

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
به خدا اینا به قول دکتر پورنیک دست مارو گیر اوردن هیچ ....
به خودشونم رحم ندارن بابا لاقل ببرید بالا خودتون سود کنید ....به این برکت به این سوی قبله به خاطر خودم نمیگم خخخخخخخخ
اخه میگن یه اصفهانی میبینه یه سگ داره قندشو میخوره از تو قندان میگه چخه چخه سگه عصبانی میشه یه صدای غرشی در میاره و پارس میکنه ...اصفهانیه میگه برای قندش نمیگم دندونات خراب میشد :D:D:D:D:D:D:D:D
مخلص تمام اصفهانی های تاپیکم هستیم

herfat1h

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
عرض ادب و احترام

فقط سرورید

کهن لیل اونقدر اعتبار داشت که بخشی از دارایی های صدرا زمانی بنامش انتقال داده شود .................فک کنم برای شما کافی است :D

ارادت
تا حدودی اینو در جریان هستم. حتی خبر دارم بخشی از شرکت های زیر مجموعه صدرا مثل هتل های زنجیره ای صدرا از شرکت به کهن لیل منتقل شده و اکثر هیات مدیرش و هیات موسس آن از مدیران ارشد سابق صدرا بوده است. ولی با توجه به اینکه شرکت کهن لیل شرکت نسبتا جدیدا التاسیسی می باشد سهام داراش کیا هستند؟؟
خود شرکت؟
قرارگاه؟
چوبدار؟؟
در همین صورتهای مالی ۶ ماهه تنها ۳ شرکت فرعی وجود داشت که شرکت کهن لیل در ان بین نبود.

طيب

Well-Known Member
نارنجی سابق
درود جناب طیب

با توجه به اینکه برای افزایش سرمایه گزارشات سال 96 مد نظر قرار می گیره، چه مشکلی پیش می اومد اگه شرکت سود سکوهایی که نصب کرده رو هم توی گزارشات 6 ماهه می آورد؟
بحثی که جناب مهندس فراهانی مطرح کردن این بود که برای رشد بعد از افزایش سرمایه کار مناسب و خوبیه. خب این متین هست اما جدای از این رویکرد، سوال واضحم اینکه که اگر توی گزارش 6 ماهه سود بالایی شناسایی میشد، آیا مشکلی پیش می اومد؟

با احترام

عرض ادب و احترام

مشکل قانونی خیر

ولی دو موضوع مطرح است یکیش همونی است که سرور گرامی جناب مهندس فراهانی فرموده اند و دومیش به چشم نیامدن سود صدرااست که حساسیت هایی ایجاد میکند

و میتونه به روال عادی آسیب برساند.

ارادت

arian02

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مشاهده پیوست 40338

آزمون ورودی افراد غیر نجف آبادی

مدت آزمون : 1 ساعت
مکان آزمون : پا شیربِچّه
حواسدونو جم کونید سؤالا رو اشتباه نزنین کو نمره منفیم داریم. آ اگه یه بارم رفوزه بشین دیگه اِزِدون امتحان نیمگیریم

1- پرچم کدوم شهر بالاس؟
الف:نجف‌آباد
ب :نجف‌آباد
ج :نجف‌آباد

2- محبوب تِرین غِذا چی چیس؟
الف :قیمه ریزه
ب :کالاجوش
ج : گُندی

3- نجف آباد به چی چی معروفه
الف : بادوماش
ب : قناتاش
ج : آدماش
د : کلا معروفه

4- واس چی چی میخواین نجف آبادی بشین ؟
الف :نجبادیا مهمون نوازن
ب :نجبادیا باحالن
ج : مردومش شاد آ خوش گذرونیَن

5- فکر میکردین یه روزی نجف آبادی بشین؟
الف : نه والا
ب : باورم نمیشه
ج : آرزوشو داشتم
د : یکی از فانتزیامه

6- بهترین آب و هوای کشورو کوجو دارِد؟
الف : طِرفا باغملی
ب : شیخِباد
ج : مَهندباد

7- اسمی موتولی معروفی نجباد چی چیه؟
الف : صد خارجی
ب : صد ایرانی
ج : هشتاد کاماجی
د : ایژ

8- اِگه تو این امتحان رد بشین چیکار میکونین ؟
الف : خودمو میکُشم
ب : خودمو جر میدم
ج : امکان نداره
د : مَ قلبم ضعیفه با من شوخی نکون

سوال تشریحی عملی

9- طریقه ی درس کردن کباب سیخ انجیل رو بصورت عملی توضیح بدهید
فکر کنم همه رو گزینه 4 شانسی بزنم قبول شم

بالا