خساپا ( سایپا )

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
این نمودار تحلیل شخصی بنده از خساپا به تاریخ 18 دی بود که بدلیل جو نامناسب تاپیک طی چند روز اخیر در اینجا درج نکردم...
به هر حال سهم در رشد اخیر ریز موج i از 5 رو کامل کرد و اصلاح این چند روز هم ریزموج ii بود که ملاحظه می کنید دقیقا با برخورد به میدلاین در محدودۀ 131 کامل شد...
در نتیجه این بار از سد 151 عبور کرده و طبق پیش بینی قبلی ابتدا تا محدودۀ 190-195 بصورت شارپ رشد میکنه و بعد وارد اصلاح یک هفته ای تا 150-155 خواهد شد،
و در نهایت ریزموج v از 5 تا نیمۀ بهمن در محدودۀ 205 تکمیل خواهد شد که توصیه میکنم اینجا حتما خارج بشید و البته نوسان ماقبل این هدف رو هم حتما بگیرید...
خکاوه هم این بار 220-230 رو خواهد دید و این هم تا نیمۀ بهمن در محدودۀ 240-260 موج 1 بزرگ رو کامل میکنه...

به کاربرانی هم که تو دل سهامدار زیان دیدۀ این سهم ها رو خالی میکنند توصیه میکنم دست از این کار بردارند و اجازه بدهند سهامداران این صنعت هم یک سودی دشت کنند...
مهم نیست که این افزایش نرخ تحول بنیادین ایجاد میکنه یا نه... اما همین خبر خوب و مهم برای ساخت موج 5 کفایت میکنه، پس دیگران رو از سود محروم نکنید...

خساپا - 18 دی

مشاهده پیوست 40292
جناب بارسلونا هر چند با امدن خبر افزایش روی کدال ،امروز مجدد خکاوه و بار اول خپارس خریدم و خساپا هم از قبل دارم و از روند مثبت استقبال میکنم ولی همون نمودار هفته قبلی شما که قرار بود ازشنبه هفته قبل رشد را اغاز کند 22 روز کاری تا نیمه بهمن بیشتر نداشت و قابل تامل و بحث بود، حالا که یک هفته هم عقب افتاد و شد 17 روز ! و دیگه بدتر
شما انتظار دارید در 17 روز کاری سهمی مثل سایپا که نه انچنان چابک است و نه کم فروشنده و نه ... از محدوده فعلی بره تا 190 و برگرده 155 و دوباره تا 205؟ فقط در 17 روز چنین روندی ؟اگر مبنا را سال 94 بگیریم و صف های 500 میلیون و میلیاردی بله ، ولی الان جو افزایش قیمت است و نوسانی بیش نیست
قصد زیر سوال بردن ندارم ولی معتقدم باید یک چرتکه معاملاتی هم روی برخی نمودارها انداخت
سایپا اگر 150 را رد کرد ، 165 -170 به کارش خاتمه میده
اگرم رد نکرد که هیچی . بحث تمام است

آخرین ویرایش:

فرهنگ سازان

Well-Known Member
کاربر فعال
جناب بارسلونا هر چند با امدن خبر افزایش روی کدال ،امروز مجدد خکاوه و بار اول خپارس خریدم و خساپا هم از قبل دارم و از روند مثبت استقبال میکنم ولی همون نمودار هفته قبلی شما که قرار بود ازشنبه هفته قبل رشد را اغاز کند 22 روز کاری تا نیمه بهمن بیشتر نداشت ، حالا که یک هفته هم عقب افتاد و شد 17 روز !
شما انتظار دارید در 17 روز کاری سهمی مثل سایپا که نه انچنان چابک است و نه کم فروشنده و نه ... از محدوده فعلی بره تا 190 و برگرده 155 و دوباره تا 205؟ فقط در 17 روز چنین روندی ؟
قصد زیر سوال بردن ندارم ولی معتقدم باید یک چرتکه معاملاتی هم روی برخی نمودارها انداخت
درود...وارد بحثتون نمیشم..فقط خط آخر...اگه خساپا 150 رو رد کرد بالای 80 درصد 190-200 رو خواهد دید و ضمنا 165-170 بی ربط ترین اعداد ممکن برای خاتمه کار خساپا میتونه باشه...

اگر هم رد نکرد که با شما موافقم. هیچی و بحث تمام!!

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
درود...وارد بحثتون نمیشم..فقط خط آخر...اگه خساپا 150 رو رد کرد بالای 80 درصد 190-200 رو خواهد دید و ضمنا 165-170 بی ربط ترین اعداد ممکن برای خاتمه کار خساپا میتونه باشه...

اگر هم رد نکرد که با شما موافقم. هیچی و بحث تمام!!
درود ... بی ربط و با ربطش را من بر اساس این موضوع میگم که اگر رد کرد دو یا سه تا مثبت بیشتر نمیتونه دوام بیاره که اگر 3 تا 4 درصد هم حساب کنیم میشه حدود 170 . شرایط فعلی این گروه و انچه از منظر روان شناسی معاملاتش برداشت میکنم به من چنین میگوید . الزاما هم نمیتونه درست باشد . برداشت من این است
این داستان افزایش قیمت بحثی کهنه شده و نمیتونه سهم را در این حد تکون بده . نظرم اینه ، هر چند امیدوارم بتونه
مگر کم شرکت بوده که افزایش در قیمت محصولاتشون داشتند اونم بیش از 100% در چند ماه گذشته ، ولی تحولی در قیمت سهمشون ندیدیم
به هر حال من همانطور که با منفی بافی های بی مورد مشکل دارم ، با خوش بینی های مفرط هم نیز ...

آخرین ویرایش:

فرهنگ سازان

Well-Known Member
کاربر فعال
بی ربط و با ربطش را من بر اساس این موضوع میگم که اگر رد کرد دو یا سه تا مثبت بیشتر نمیتونه دوام بیاره که اگر 3 تا 4 درصد هم حساب کنیم میشه حدود 170 . شرایط فعلی این گروه و انچه از منظر روان شناسی معاملاتش برداشت میکنم به من چنین میگوید . الزاما هم نمیتونه درست باشد . برداشت من این است
این داستان افزایش قیمت بحثی کهنه شده و نمیتونه سهم را در این حد تکون بده . نظرم اینه ، هر چند امیدوارم بتونه
مگر کم شرکت بوده که افزایش در قیمت محصولاتشون داشتند اونم بیش از 100% در چند ماه گذشته ، ولی تحولی در قیمت سهمشون ندیدیم
به هر حال من همانطور که با منفی بافی های بی مورد مشکل دارم ، با خوش بینی های مفرط هم نیز ...
اوکی ، نظرتون محترم و زیبا ، فقط میشه لطف بفرمایین و اسم چندتایی از از تعداد زیادی شرکت که بیشتر از 100 درصد قیمت محصولاتشون رو در چند ماه گذشته افزایش دادن و تحولی هم در قیمت سهمشون ندیدین ، برای یادگیری به ما بگین

بهنام محمدیان

Well-Known Member
کاربر فعال
#خپارس

قیمتهای جدیدش اعلان شده ، کولاک کرده در حد لالیگا

یکی جلوی قیمت استپ وی اتوماتیک رو بگیره 122/700/000 تومان !!

1547297719896.png

بهنام محمدیان

Well-Known Member
کاربر فعال
دوست عزیز! قرار نیست با تجدید ارزیابی سودی شناسایی بشه. سود زمانی شناسایی میشه که دارایی تجدید ارزیابی شده فروخته بشه. با تجدید ارزیابی فقط ستون دارایی ها تو ترازنامه اصلاح میشه و هیچ تغییری تو زیان انباشته ایجاد نمی شه. مثل اینکه شما در منزل مسکونی شخصی خودتان سکونت دارید که پارسال قیمتش 500 میلیون تومن بوده و امسال شده یک میلیارد. ولی هیچ تغییری در درآمد یا بدهی های احتمالی تان ایجاد نشده. مگر اینکه منزلتان را بفروشید و بدهی تان را با پول فروشش تسویه کنید.
.
دوست عزیز ! بنای بانک دی هم بر فروش این نیروگاه است نه فقط تجدید ارزیابی

لطفا با عدم آگاهی نسبت به یک مساله آدرس غلط به دیگران ندهید

بهنام محمدیان

Well-Known Member
کاربر فعال
۱۵۰۰۰ میلیارد تومان!!!!!
اونوقت ونیرو با چندین نیروگاه داره کل سهمش ارزش بازارش ۸۰۰ میلیارد تومان معامله میشه؟؟؟؟؟
یا دماوند و دی قیمتش فیک هست یا ونیرو کدوم؟؟؟؟
نیروگاه دماوند درصد بالایی از برق تهران رو تامین میکنه

نیروگاه داریم تا نیروگاه

اینطور که شما میگید ؛ به موتور برق هم نیروگاه میگن !

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
اوکی ، نظرتون محترم و زیبا ، فقط میشه لطف بفرمایین و اسم چندتایی از از تعداد زیادی شرکت که بیشتر از 100 درصد قیمت محصولاتشون رو در چند ماه گذشته افزایش دادن و تحولی هم در قیمت سهمشون ندیدین ، برای یادگیری به ما بگین
اکثر مواد غذائی ها . شوینده ها . مورد زیاد است

Barcelona

Well-Known Member
کاربر فعال
جناب بارسلونا هر چند با امدن خبر افزایش روی کدال ،امروز مجدد خکاوه و بار اول خپارس خریدم و خساپا هم از قبل دارم و از روند مثبت استقبال میکنم ولی همون نمودار هفته قبلی شما که قرار بود ازشنبه هفته قبل رشد را اغاز کند 22 روز کاری تا نیمه بهمن بیشتر نداشت و قابل تامل و بحث بود، حالا که یک هفته هم عقب افتاد و شد 17 روز ! و دیگه بدتر
شما انتظار دارید در 17 روز کاری سهمی مثل سایپا که نه انچنان چابک است و نه کم فروشنده و نه ... از محدوده فعلی بره تا 190 و برگرده 155 و دوباره تا 205؟ فقط در 17 روز چنین روندی ؟اگر مبنا را سال 94 بگیریم و صف های 500 میلیون و میلیاردی بله ، ولی الان جو افزایش قیمت است و نوسانی بیش نیست
وقتی ماهیت امواج تغییر کنه، شکل روند و سرعت روند هم تغییر میکنه...
شما با توجه به امواج اخیر داری سهم رو ارزیابی میکنی بنده با توجه به امواجی که از اینجا به بعد شکل میگیره...
وقتی سهم در موج 3 افتاد متوجه خواهیم شد که دیدن 190-195 طی 10 کندل نه چندان سخت و نه چندان دور بوده...
تا آخر بهمن هم یک ریز موج 4 تا 150-155 و یک ریز موج 5 تا 205 هم میزنه... در ضمن کل فرآیند 24 روز کاری مهلت داره نه 17 روز...
و اینکه دیدن محدودۀ 190-195 کار 4 روزه در حالی که 10 روز مهلت داره!!! پس از نظر زمانی مشکلی نمی بینم... منم تمام!

آخرین ویرایش:

b4city

Well-Known Member
کاربر فعال
وقتی ماهیت امواج تغییر کنه، شکل روند و سرعت روند هم تغییر میکنه...
شما با توجه به امواج اخیر داری سهم رو ارزیابی میکنی بنده با توجه به امواجی که از اینجا به بعد شکل میگیره...
وقتی سهم در موج 3 افتاد متوجه خواهیم شد که دیدن 190-195 طی 10 کندل نه چندان سخت و نه چندان دور بوده...
تا آخر بهمن هم یک ریز موج 4 تا 150-155 و یک ریز موج 5 تا 205 هم میزنه... در ضمن کل فرآیند 24 روز کاری مهلت داره نه 17 روز...
و اینکه دیدن محدودۀ 190-195 کار 4 روزه در حالی که 10 روز مهلت داره!!! پس از نظر زمانی مشکلی نمی بینم... منم تمام!
شما گفتی تا 15 بهمن ( نیمه بهمن ) و منم تا 15 بهمن را محاسبه کردم 17 روز در صورتی که الان حرف از اخر بهمن میزنید
بله من بر اساس روند معاملات قبلی ارزیابی کردم و ملاکم همونه فعلا . روند جدید که هنوز نیامده . باید بببینیم ایا بازم صف های خرید 100 میلیونی در کار است که با تلنگری بریزد یا محکم و قوی تر می بینیم

آخرین ویرایش:

Barcelona

Well-Known Member
کاربر فعال
درود ... بی ربط و با ربطش را من بر اساس این موضوع میگم که اگر رد کرد دو یا سه تا مثبت بیشتر نمیتونه دوام بیاره که اگر 3 تا 4 درصد هم حساب کنیم میشه حدود 170 . شرایط فعلی این گروه و انچه از منظر روان شناسی معاملاتش برداشت میکنم به من چنین میگوید . الزاما هم نمیتونه درست باشد . برداشت من این است
ممکنه 170 توقفی داشته باشه اما مقاومتی وجود نداره و سهم حتما سقف جدیدی ثبت میکنه طبق روندی که عرض شد...
هر وقت سقف کانال ترسیمی دیده شد و واگرایی منفی رخ داد در اینصورت زمان خروج از سهم هست...
به هر حال روی این محدودۀ 170 هم شاید بشه ی نوسان گرفت و دوباره 152 خرید... اما مقاومت و پایان کار سهم نیست...

Barcelona

Well-Known Member
کاربر فعال
شما گفتی تا 15 بهمن و منم تا 15 بهمن را محاسبه کردم 17 روز در صورتی که الان حرف از اخر بهمن میزنید
با توجه به تغییر موج شماری از این به بعد ملاک همین 24 کندل باشه، چون در شمارش جدید نقطۀ شروع موج رو تغییر دادم و ی موج g اضافه کردم... در نتیجه 7 روز کاری زمان جابجا شد...

leon1980

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ممکنه 170 توقفی داشته باشه اما مقاومتی وجود نداره و سهم حتما سقف جدیدی ثبت میکنه طبق روندی که عرض شد...
هر وقت سقف کانال ترسیمی دیده شد و واگرایی منفی رخ داد در اینصورت زمان خروج از سهم هست...
به هر حال روی این محدودۀ 170 هم شاید بشه ی نوسان گرفت و دوباره 152 خرید... اما مقاومت و پایان کار سهم نیست...
با سلام
پلوله رو خالی کردید؟

Barcelona

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام
پلوله رو خالی کردید؟
سلام... خیر، سهم رو دارم... البته حدود 25% سبدم رو شامل میشه و البته سهم حتما در میان مدت اهداف بالایی رو خواهد دید... فرض کردم ی زمین خریدم در ی جای پرت اما خوش آتیه...

آخرین ویرایش:
بالا