خساپا ( سایپا )

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام
امیدوارم سیر صعودی خوبی شکل بگیره
البته بازی زیادی هست فعلا اما بزودی سقف قبلی در نمادهای وساپا ورنا زده خواهد شد
سایپا 200 تومانی بزودی
ورنا وساپا 150 بزودی

بانک دی به ازای هر سهم 1000 تومان زیان داره هر روز هم داره زیان رو زیان قبل میزاره قیمتش به 150 رسیده اونوقت وساپا ورنا 90 تومان خنده داره واقعا
سلامت و پر سود باشید
عجب مقایسه ی عجیبی!! سفاسی هم کلی زیان داره و تولید هم تقریبا تعطیله ولی نزدیک 2000 تومن معامله میشه!!
آخه بانک دی چه ربطی به گروه خودرو داره؟

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بیچاره شدین رفت
سهم بت منفی 50 درصد روی قیمت 70 تومان باز میشه
شما نظرتون کاملا بر خلاف وقایع بازار هستش!!
با بسته شدن خودرو و خساپا در دقایق پایانی واکنش بازار بر خلاف نظر شما صف خرید شدن گروه بود... چرا باید 50% منفی که هیچ اصلا چرا باید منفی باز بشه؟
ولی من نظرم اینه که مثبت باز میشه شاید هم مثبت از نوع جانانه..;)

بهنام محمدیان

Well-Known Member
کاربر فعال
بعضی از دوستان خساپا رو با بانک دی قیاس می کنند

به نظرم قیاس درستی نیست ... هر شرکتی برنامه های پیش روی خودش رو داره

بانک دی که می بینید پونصد و خورده ای زیان بابت هر سهم داره ، طبق اعلان معاون امور مالی بانک، این بانک بنا داره تجدید ارزیابی بده و بعد افزایش سرمایه بده تا ضرری که شما می بینید رو تبدیل کنه به سود .

فقط یک قلم از اموال بانک رو میگم ...این بانک، نیروگاه برق دماوند رو چند سال پیش 3500 میلیارد تومان خریده ، طبق اعلان خود بانک قیمت کارشناسیش الان بین 12 تا 15 هزار میلیارد تومان هست . و با همین قیمت کارشناسی، در تجدید ارزیابی ، هر سهم بانک دی با سود تپلی مواجه میشه ..... خودتون 12 هزار میلیارد رو تقسیم کنید بر 6 میلیارد و چهارصد میلیون سهم بانک ... ببینید چه عددی در میاد ( البته زیان فعلی رو هم یادتون نره کم کنید ... باز هم سود حاصله بسیار تپل مپل هست )

لازم به ذکر است بنده سهامدار بانک دی نیستم بلکه سهامدار سهامهای خودرویی هستم ( البته بانکی هم دارم وتجارت )

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
احسنت به شما
ولی متاسفانه اونی که کمترین P/E رو داره ، انتهای جدوله;););)
فردا جبران میکنه. بنظرم اگه بنا بر رشد باشه کل گروه ائم از خودرو ساز و قطعه ساز همه باید یه تکونی بخورند و اگه امروز بدلیل ضیق وقت مثبت کامل نشد نگران نباشید وقت برای جبران زیاده.

iran land

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان توجه کنند به پیام نوشته بدون محدویت قیمت باز میشه و چون خبر خیلی خوبی هست با درصد بالا احتمال داره حتی 200 تومن هم باز بشه...
درکل تبریک به همه سهامداران صبور خودرویی انشالله با درصد بالایی خودرویی ها باز بشن که عقب افتادگی از بقیه گروهها جبران بشه بعد از چند سال افت...

bluray

Member
کاربر فعال
عضو تازه
خب دوستان افزایش نرخ هم اومد روی کدال

حالا لطفا تحلیلتون رو از گروه خودرو اللخصوص خساپا و وساپا ارائه بدید
ممنون از همه

mds

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
فردا همگی رو 5 مثبت ملت رو سیراب میکنن و یه نوسان دیگه با خبر افزایش نرخ میگیرن
هفته بعد هم گزارش ها میاد و باز خرابی گروه و افت

nazary1356

Well-Known Member
کاربر فعال
فردا همگی رو 5 مثبت ملت رو سیراب میکنن و یه نوسان دیگه با خبر افزایش نرخ میگیرن
هفته بعد هم گزارش ها میاد و باز خرابی گروه و افت
ها حالا جا موندی. ایندفعه دیگه خبری از او نوسانها نیست. باید بیان بالای صد در صد رشد نوسان گیری کن

*تيسابه لينگ*

Well-Known Member
کاربر فعال

بانک دی که می بینید پونصد و خورده ای زیان بابت هر سهم داره ، طبق اعلان معاون امور مالی بانک، این بانک بنا داره تجدید ارزیابی بده و بعد افزایش سرمایه بده تا ضرری که شما می بینید رو تبدیل کنه به سود .

فقط یک قلم از اموال بانک رو میگم ...این بانک، نیروگاه برق دماوند رو چند سال پیش 3500 میلیارد تومان خریده ، طبق اعلان خود بانک قیمت کارشناسیش الان بین 12 تا 15 هزار میلیارد تومان هست . و با همین قیمت کارشناسی، در تجدید ارزیابی ، هر سهم بانک دی با سود تپلی مواجه میشه ..... خودتون 12 هزار میلیارد رو تقسیم کنید بر 6 میلیارد و چهارصد میلیون سهم بانک ... ببینید چه عددی در میاد ( البته زیان فعلی رو هم یادتون نره کم کنید ... باز هم سود حاصله بسیار تپل مپل هست )

لازم به ذکر است بنده سهامدار بانک دی نیستم بلکه سهامدار سهامهای خودرویی هستم ( البته بانکی هم دارم وتجارت )
دوست عزیز! قرار نیست با تجدید ارزیابی سودی شناسایی بشه. سود زمانی شناسایی میشه که دارایی تجدید ارزیابی شده فروخته بشه. با تجدید ارزیابی فقط ستون دارایی ها تو ترازنامه اصلاح میشه و هیچ تغییری تو زیان انباشته ایجاد نمی شه. مثل اینکه شما در منزل مسکونی شخصی خودتان سکونت دارید که پارسال قیمتش 500 میلیون تومن بوده و امسال شده یک میلیارد. ولی هیچ تغییری در درآمد یا بدهی های احتمالی تان ایجاد نشده. مگر اینکه منزلتان را بفروشید و بدهی تان را با پول فروشش تسویه کنید.
لطفا با عدم آگاهی نسبت به یک مساله آدرس غلط به دیگران ندهید.

آخرین ویرایش:

Barcelona

Well-Known Member
کاربر فعال
این نمودار تحلیل شخصی بنده از خساپا به تاریخ 18 دی بود که بدلیل جو نامناسب تاپیک طی چند روز اخیر در اینجا درج نکردم...
به هر حال سهم در رشد اخیر ریز موج i از 5 رو کامل کرد و اصلاح این چند روز هم ریزموج ii بود که ملاحظه می کنید دقیقا با برخورد به میدلاین در محدودۀ 131 کامل شد...
در نتیجه این بار از سد 151 عبور کرده و طبق پیش بینی قبلی ابتدا تا محدودۀ 190-195 بصورت شارپ رشد میکنه و بعد وارد اصلاح یک هفته ای تا 150-155 خواهد شد،
و در نهایت ریزموج v از 5 تا نیمۀ بهمن در محدودۀ 205 تکمیل خواهد شد که توصیه میکنم اینجا حتما خارج بشید و البته نوسان ماقبل این هدف رو هم حتما بگیرید...
خکاوه هم این بار 220-230 رو خواهد دید و این هم تا نیمۀ بهمن در محدودۀ 240-260 موج 1 بزرگ رو کامل میکنه...

به کاربرانی هم که تو دل سهامدار زیان دیدۀ این سهم ها رو خالی میکنند توصیه میکنم دست از این کار بردارند و اجازه بدهند سهامداران این صنعت هم یک سودی دشت کنند...
مهم نیست که این افزایش نرخ تحول بنیادین ایجاد میکنه یا نه... اما همین خبر خوب و مهم برای ساخت موج 5 کفایت میکنه، پس دیگران رو از سود محروم نکنید...

خساپا - 18 دی

1547289304259.png

bbaz

Well-Known Member
کاربر فعال

نیروگاه برق ۱۵ هزار میلیارد تومن؟
آره اون دوستمونم ارزش ایران مال رو ۲۸۰ هزار میلیارد تومن تخمین زده بود.

خدا رو شکر اگه اینطور باشه با اموال شرکت های ورشکسته مون میتونیم وال استریت رو بخریم.

Amiran 5454

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه

۱۵۰۰۰ میلیارد تومان!!!!!
اونوقت ونیرو با چندین نیروگاه داره کل سهمش ارزش بازارش ۸۰۰ میلیارد تومان معامله میشه؟؟؟؟؟
یا دماوند و دی قیمتش فیک هست یا ونیرو کدوم؟؟؟؟

لایک ها: bbaz
بالا