خبهمن ( گروه بهمن )

دفتردار

Very Good Member
کاربر فعال
این بینوا هم صاحب پیدا کرده انگار. ولی تو این تالار خیلی مظلومه. حالا حالاها تو این قیمتها خریدنیه
اگر ابتدای اردیبهشت را مبنا محاسبه قرار دهید قیمت بسیاری از سهام افزایش 100%داشته است ...رشد این بینوا چند درصد بوده است؟
بنظرمن نمادهای کوچک زیر هزار تومانی وبا شناور زیر صد میلیون همانند ختور و کساپا و...شارپی بالا خواهند رفت..بزودی شرکتهای کوچک(شناور زیر صد میلیون) همه بالای هزار تومان تثبیت خواهند شد...98/5/24

*تيسابه لينگ*

Very Good Member
کاربر فعال
خبهمن حدود 500 میلیون سهم ایران خودرو داره با قیمت تمام شده کمتر از 300 تومن. مدیرعامل تو مجمع امسال اعلام کرده که احتمالا این بلوک رو تو قیمتهای خوبی می فروشیم و فقط به قصد افزایش قیمت و تجدید ارزیابی خریدیم. حالا اگه این بلوک رو 1000 تومن هم بفروشن تعدیلش میشه 350 میلیارد تومن یعنی سهمی 35 تومن تعدیل سود. اگه هم بخوان بلوک ایران خودرو رو از دولت بخرن که دیگه بحثش جداست. حالا حساب کنید که اگه فقط خودرو و تایرا رو بفروشن امسال بالای 50 تومن بابت همین دو تا بلوک سود خواهند ساخت. بهتره راجع به هدف قیمتی سهم فعلا چیزی نگیم.
الان سهم بالای 2300 میلیارد تومن پرتفوی بورسی تو شرکت اصلی داره(بدون احتساب سهام خودرو، کیامهستان، بهمن موتور، پویاهمگام، سیبا موتور و ...) و ارزش بازارش تازه رسیده به 2000 میلیارد تومن. هدف قیمتی 220 هم که دوستان تکنیکالیست گفتند از نظر من خنده داره

*تيسابه لينگ*

Very Good Member
کاربر فعال
مجموعه گروه بهمن بالای 600 میلیون سهم خودرو(با احتساب سرمایه گذاری بهمن) با قیمت تمام شده حدود 260 تومن دارند و مدیرعامل خبهمن تو مجمع گفته بود که بلوک خودرومون رو بعد از افزایش قیمت خواهیم فروخت. حالا حساب کنید که چه تعدیلی خبهمن بابت فروش بلوک ایران خودرو خواهد داد. 1000 تومن بفروشه میشه بالای 35 تومن به ازای هر سهم که البته اگه تجدید ارزیابی خودرو اجرایی بشه فروش بالای 2000 تومن هم دور از ذهن نیست
اثر فروش بلوک خودرو روی سود هر سهم وبهمن خیلی بیشتر از خود خبهمن خواهد بود

ساي بابا

Very Good Member
کاربر فعال
با سلام خدمت دوست بسیار عزیزم جناب تیسابه لینگ
اگه یادت باشه وقتی من در انتهای فروردین ماه مجمع سالیانه وبهمن(سرمایه گذاری بهمن) رفته بودم،بعدش با هم تلفنی صحبت کردیم و بهت گفتم که توی مجمع وبهمن آقای شهبازی(مدیرپرتفوی گردانی وبهمن) گفته که سهام ایران خودرو تجدید ارزیابی دارائی داره و اگه یادت باشه گفتم که آقای شهبازی میگه که قیمت ایران خودرو به بالای 700 تومان میرسه.
اون موقع قیمت ایران خودرو حدود 400 تومان بود(البته شاید کمی کمتر از 400 تومان) و الان دقیقاً همون حرفی که ایشون 5 ماه پیش ردن درست از آب دراومد.
من همون موقعی که ایشون این حرف را زد و با هم تلفنی هم صحبت کردیم و این موضوع را خدمتت گفتم،راستش را بخواهی خودم خیلی به این پیش بینی ایشون امیدوار نبودم،ولی چونکه ایشون نسبت به من خیلی محبت دارن(تقریباً پای ثابت مجامع خبهمن و وبهمن و خدیزل هستم و بیشتر مدیران گروه بهمن من را میشناسن) ته دلم یه جورائی به حرف ایشون اطمینان داشتم.
خودمم قبل از برگزاری مجمع سالیانه وبهمن که توی فروردین ماه برگزار شد مقداری وبهمن از حدود یک سال پیش داشتم(اگه اشتباه نکنم با قیمت تمام شده زیر 100 تومان) که تا انتهای سال 97 که بازار هم خیلی خوب ولی سهم وبهمن خیلی که زور زده بود رسیده بود به نزدیکای 130 تومان و دیگه اعصابم را خورد کرده بود(در مقایسه با رشد بازار) و واقعاً تصمیم داشتم که سهام خودم توی وبهمن را بفروشم.ولی گفتن شرکت سود خوبی ساخته و حالا که دیگه تا الان نگه داشتم سهم را جهنم و ضرر تا مجمع نگهدارم و بعد از تقسیم سود ردش کنم بره.
سهم وبهمن تا مجمع به قیمت 150 تومان رسید(که بازم نسبت به وضعیت مناسبی که بازار توی فروردین 98 داشت عملکرد ضعیفی بود).
خلاصه با سهم مجمع رفتم و توی مجمع وبهمن هم همون صحبتهای آقای شهباری که تلفنی بهت گفتم و اینکه ایشون جدا از قیمت ایران خودرو که درست هم تا الان دراومده گفت که سهم خود ما(یعنی وبهمن) هم وضعیت بسیار خوبی داره و اگه این سهم را بخری هم خوب هست.
نتیجه این شد که منی که میخواستم سهم وبهمن خودم را بعد از مجمع بفروشم و از شر اون راحت بشم با حرفهای آقای شهبازی توی مجمع وبهمن و اطلاعاتی که بهم دادن باعث شد که تعداد بیشتری خرید و به سهام قبلی خودم اضافه کنم(با قیمت حدود 150 تومان خریدم).
الان اون سهمی وبهمنی که با قیمت 150 تومان خرید کردم رفته بالای 350 تومان و اون قسمتی از سهام وبهمن من که تمام شده زیر 100 تومان خریده بودم و ناراحت بودم که چرا رشد نکرده و از بازار من را عقب انداخته هم بیشتر از 3.5 برابر شده.
میخوام خدمتت عرض کنم که این مملکت همه چیزش رانتی هست.
بخصوص در مورد اتفاقات و رخدادهای اقتصادی اگه شما رانت اطلاعاتی داشته باشی،به راحتی یک شبه ره صدساله را طی میکنی.
خیلی از این آقایونی که ادعای عقل اقتصادی میکنند و باباهاشون قبلاً توی دهات الاغ سوار میشد و این ور اون ور میرفت و الان میلیاردر هستن،اگه رانت اطلاعاتی از اقتصاد مملکت نداشتن،الان خیلی که میتونستن شغلی داشته باشن،لبو فروش دم محله من و شما بودن.
با خودم داشتم فکر میکردم که اونهایی توی بازار سرمایه رانت اطلاعاتی دارن و زودتر از همه وقایع شرکتها را متوجه میشن،چه راحت میلیاردر میشن و فکر هم میکنند که چه مخ اقتصادی هستن.
من و شما تنها رانت اطلاعاتی که میتونیم داشته باشیم نهایتاً این هست که بریم مجامع شرکتها و حالا توی این مجامع(مثل مجمع وبهمن که توضیح دادم یا مجمع خبهمن که با هم بودیم) شانسی یک خبری توی اون مجمع بشنویم(که تازه معلوم هم نیست درسته یا نه و آیا میشه به اون اطلاعات اطمینان کرد یا خیر) و شاید یک سودی هم کردیم.
خلاصه خوش بحال اونهائی که هیچ تلاشی توی اقتصاد این کشور نمیکنند،ولی بخاطر رانت اطلاعاتی هر روز پولشون بیشتر از روز قبل میشه.
مخلص تیسابه لینگ بسیار عزیز
یاعلی خدانگهدار

*تيسابه لينگ*

Very Good Member
کاربر فعال
اگه یادت باشه وقتی من در انتهای فروردین ماه مجمع سالیانه وبهمن(سرمایه گذاری بهمن) رفته بودم،بعدش با هم تلفنی صحبت کردیم و بهت گفتم که توی مجمع وبهمن آقای شهبازی(مدیرپرتفوی گردانی وبهمن) گفته که سهام ایران خودرو تجدید ارزیابی دارائی داره و اگه یادت باشه گفتم که آقای شهبازی میگه که قیمت ایران خودرو به بالای 700 تومان میرسه.
اون موقع قیمت ایران خودرو حدود 400 تومان بود(البته شاید کمی کمتر از 400 تومان) و الان دقیقاً همون حرفی که ایشون 5 ماه پیش ردن درست از آب دراومد.
من همون موقعی که ایشون این حرف را زد و با هم تلفنی هم صحبت کردیم و این موضوع را خدمتت گفتم،راستش را بخواهی خودم خیلی به این پیش بینی ایشون امیدوار نبودم،ولی چونکه ایشون نسبت به من خیلی محبت دارن(تقریباً پای ثابت مجامع خبهمن و وبهمن و خدیزل هستم و بیشتر مدیران گروه بهمن من را میشناسن) ته دلم یه جورائی به حرف ایشون اطمینان داشتم.
خودمم قبل از برگزاری مجمع سالیانه وبهمن که توی فروردین ماه برگزار شد مقداری وبهمن از حدود یک سال پیش داشتم(اگه اشتباه نکنم با قیمت تمام شده زیر 100 تومان) که تا انتهای سال 97 که بازار هم خیلی خوب ولی سهم وبهمن خیلی که زور زده بود رسیده بود به نزدیکای 130 تومان و دیگه اعصابم را خورد کرده بود(در مقایسه با رشد بازار) و واقعاً تصمیم داشتم که سهام خودم توی وبهمن را بفروشم.ولی گفتن شرکت سود خوبی ساخته و حالا که دیگه تا الان نگه داشتم سهم را جهنم و ضرر تا مجمع نگهدارم و بعد از تقسیم سود ردش کنم بره.
سهم وبهمن تا مجمع به قیمت 150 تومان رسید(که بازم نسبت به وضعیت مناسبی که بازار توی فروردین 98 داشت عملکرد ضعیفی بود).
خلاصه با سهم مجمع رفتم و توی مجمع وبهمن هم همون صحبتهای آقای شهباری که تلفنی بهت گفتم و اینکه ایشون جدا از قیمت ایران خودرو که درست هم تا الان دراومده گفت که سهم خود ما(یعنی وبهمن) هم وضعیت بسیار خوبی داره و اگه این سهم را بخری هم خوب هست.
نتیجه این شد که منی که میخواستم سهم وبهمن خودم را بعد از مجمع بفروشم و از شر اون راحت بشم با حرفهای آقای شهبازی توی مجمع وبهمن و اطلاعاتی که بهم دادن باعث شد که تعداد بیشتری خرید و به سهام قبلی خودم اضافه کنم(با قیمت حدود 150 تومان خریدم).
الان اون سهمی وبهمنی که با قیمت 150 تومان خرید کردم رفته بالای 350 تومان و اون قسمتی از سهام وبهمن من که تمام شده زیر 100 تومان خریده بودم و ناراحت بودم که چرا رشد نکرده و از بازار من را عقب انداخته هم بیشتر از 3.5 برابر شده.
بخصوص در مورد اتفاقات و رخدادهای اقتصادی اگه شما رانت اطلاعاتی داشته باشی،به راحتی یک شبه ره صدساله را طی میکنی.
خیلی از این آقایونی که ادعای عقل اقتصادی میکنند و باباهاشون قبلاً توی دهات الاغ سوار میشد و این ور اون ور میرفت و الان میلیاردر هستن،اگه رانت اطلاعاتی از اقتصاد مملکت نداشتن،الان خیلی که میتونستن شغلی داشته باشن،لبو فروش دم محله من و شما بودن.
با خودم داشتم فکر میکردم که اونهایی توی بازار سرمایه رانت اطلاعاتی دارن و زودتر از همه وقایع شرکتها را متوجه میشن،چه راحت میلیاردر میشن و فکر هم میکنند که چه مخ اقتصادی هستن.
من و شما تنها رانت اطلاعاتی که میتونیم داشته باشیم نهایتاً این هست که بریم مجامع شرکتها و حالا توی این مجامع(مثل مجمع وبهمن که توضیح دادم یا مجمع خبهمن که با هم بودیم) شانسی یک خبری توی اون مجمع بشنویم(که تازه معلوم هم نیست درسته یا نه و آیا میشه به اون اطلاعات اطمینان کرد یا خیر) و شاید یک سودی هم کردیم.
خلاصه خوش بحال اونهائی که هیچ تلاشی توی اقتصاد این کشور نمیکنند،ولی بخاطر رانت اطلاعاتی هر روز پولشون بیشتر از روز قبل میشه.
یاعلی خدانگهدار
سلام بر رفیق گلم
متاسفانه من اینجا رو با شما موافق نیستم و به نظر من پولدار شدن با رانت هیچ لذتی نداره. مگه می تونی به خودت افتخار کنی و از خودت راضی باشی وقتی با رانت پولدار میشی. ننه جون کروبی هم می تونه با رانت پولدار بشه ولی این روش پولدار شدن نه لذت و رضایت درونی داره و نه بقای دراز مدت. به همین توانایی که تو تحلیل بنیادی داری افتخار کن و وقتی با این توانایی پول در میاری لذتش رو ببر هیچوقت نگو خوش بحال اونهایی که با رانت و کثافتکاری پولدار میشن. هدف همه ی ما تو زندگی داشتن آرامشه و پولداری با رانت آرامش نمیاره. فلسفه زندگی خودم اینه که همیشه کاری کنم که آخر شب زیر پتو که فقط خودم و وجدانم با هم خلوت می کنیم پیش وجدانم سرافکنده نباشم.

ساي بابا

Very Good Member
کاربر فعال
سلام بر رفیق گلم
متاسفانه من اینجا رو با شما موافق نیستم و به نظر من پولدار شدن با رانت هیچ لذتی نداره. مگه می تونی به خودت افتخار کنی و از خودت راضی باشی وقتی با رانت پولدار میشی. ننه جون کروبی هم می تونه با رانت پولدار بشه ولی این روش پولدار شدن نه لذت و رضایت درونی داره و نه بقای دراز مدت. به همین توانایی که تو تحلیل بنیادی داری افتخار کن و وقتی با این توانایی پول در میاری لذتش رو ببر هیچوقت نگو خوش بحال اونهایی که با رانت و کثافتکاری پولدار میشن. هدف همه ی ما تو زندگی داشتن آرامشه و پولداری با رانت آرامش نمیاره. فلسفه زندگی خودم اینه که همیشه کاری کنم که آخر شب زیر پتو که فقط خودم و وجدانم با هم خلوت می کنیم پیش وجدانم سرافکنده نباشم.
سلام مجدد خدمت تیسابه عزیز
حرف شما از نظر اخلاقی درست هست.
ولی ما متأسفانه توی مملکتی زندگی میکنیم که فساد سر تا پای اون را برداشته.
پریروز توی گفتگوی ویژه خبری شکبه 2 که هر شب ساعت 22:40 دقیقه شروع میشه،میگفتن که دکترها برای اینکه کسی نفهمه چقدر پول درمیارن حاضر نیستن که دستگاه پوز توی مطبهاشون بزارن و با این همه اختطارهایی که به اونها توی چند ماه گذشته شده و انتهای شهریورماه هم آخرین فرصت اونها برای این کار هست،تنها حدود 20% اونها حاضر به گذاشتن دستگاه پوز شدن(منظور دستگاهی که بنام خود اون دکتر باشه).
نکته جالبتر این بود که رئیس اداره مالیاتی کشور توی این گفتگو چندین بار به کسانی که دستگاههای پوز خودشون را به دکترها میدن اخطار داد که با این کار اونها خود این کسانی که دستگاهها خودشون را به دیگران میدن باید هزینه این کار را پرداخت کنند(یعنی درست مثل قضیه فروش کارت بازرگانی).
در واقع دکترها برای اینکه کسی نفهمه چقدر در میارن با چند دستگاه پوز که متعلق به خودشون نیست و مال دیگران هست(بجای اینکه دستگاه پوز متعلق به خودشون باشه) دارن این قانون را توی مطبهای خودشون دور میزنند و به اون کسانی که دستگاههای خودشون را به دکترها میدن،ماهانه مبلغی را پرداخت میکنند.
اون طرفی هایی هم که دستگاه پوز خودشون را به دکترها میدن،کلاً گردش مالی کمی دارن،لذا دکترهای اگه با چند تا دستگاه پوز که متعلق به دیگران هست این کار را بکنند چونکه گردش پول اون دکتر توی چند دستگاه پوز داره انجام میشه(بجای اینکه کل گردش اون دکتر توی یک دستگاه باشه و بر اساس کل اون گردش بهش مالیات بخوره)توی چند دستگاه پوز که مال آدمهای مختلف هست تقسیم میشه و اون آدمها هم مالیات زیادی پرداخت نمیکنند،برای اون کسی که دستگاه پوز داره هم میصرفه که دستگاه پوز خودش را به دکترها بده و ماهانه از دکترها مبلغی را دریافت کنه(در واقع مالیاتی که بابت گردش پول اون دکتر با دستگاه پوز این شخص پرداخت میشه در مقابل پولی که دکتر به اونها میده خیلی کمتر هست).
لذا بقول خودشون یک بازی برد-برد راه انداختن و به نفع هر 2 طرف(کتر و صاحب دستگاه پوز هست).
مریضهای اون دکتر هم دیگه نمیتونند به دکتر گیر بدن که چرا دستگاه پوز نداری و اون دکتر در واقع داره با دستگاه پوز دیگران توی مطب خودش پول درمیاره.
این را عرض کردم که بگم،این دکترها که یک موقعی میگفتن قشر فرهیخته و حسابی مملکت هستن،وقتی برای فرار مالیاتی دست به این کار میزنند،دیگه خودت ببین توی بقیه صنوف چه خبر هست.
اول انقلاب اگه یادت بشه،یک جوکی بود که میگفتن یک خبرنگار خارجی اومده توی ایران که ببینه وضعیت ایران بعد از انقلاب چگونه هست و بعد از اینکه از ایران خارج شده ازش سوال کردن که نظرت راجع به ایران و مردمش چی هست؟
اون خبرنگاه هم جواب داده بوده که 35 میلیون دزد و کلاهبردار(اون موقع گویا جمعیت ایران 35 میلیون بوده) به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی میکنند.
الان دقیقاً اون جوکی که اول انقلاب میگفتن بصورت واقعی داریم با چشمای خودمون میبینیم و متأسفانه اکثر مردم به فکر منافع شخصی خودشون هستن و براشون هم مهم نیست که چه بلائی سر بقیه مردم میاد.
لذا بقول یکی از دوستانم که باهاش بحث میکردم و دقیقاً همین حرفهای شما را بهش میزدم به من میگفت که اگه بخواهی توی این مملکت بمونی و زندگی کنی و دوام بیاری باید مثل دیگران باشی و اگه فکر میکنی با خوب بودن و سالم زندگی کردن میشه توی این مملکت زندگی کرد اشتباه میکنی و اینجا(یعنی کشور ما منظورش بود) جای آدمهای ساده و صادق و سالم نیست و اگه کسی آدم سالمی هست،بهتر هست که مثل خیلیای دیگه که از این مملکت رفتن،بره توی کشورهایی زندگی کنه که با چهارچوب فکریشون مطابقت داره و قوانین و مقررات اونها سالم و شفاف هست.
اون دوستم میگفت که ولی بدون که توی اون کشورها(منظورش کشورهایی که از نظر اجتماعی،اقتصادی و مسائل دیگه سالم و شفاف هستن) مثل ایران نمیتونی یک شبه پولدار بشی و یک زندگی معمولی مثل بقیه مردم دیگه را داری و خیلی تفاوت زیادی بین دکتر و مهندس با یک کارگر ساده مشاهده نمیکنی ولی از اونطرف این نگرانی های توی ایران را هم نخواهی داشت که هر روز صبح که از خواب بلند میشی بگی چی شد فلانی پولدار شد،چی شد که اجناس گرون شد و من دیگه نمیتونم بخرم،چی شد فلانی اختلاس کرد،چی شد ایران تحریم شد و خیلی چی شدهای دیگه .
خلاصه ما متأسفانه توی مملکتی داریم زندگی میکنیم که فکر مردمش همین فکری هست که دوست من داره و اکثر مردم هر روز با دست کردن توی جیب همدیگه و خوردن حق دیگران دارن زندگی میکنند و به بقیه هم میگن که اگه میخواهی توی ایران زندگی کنی راهی به جز این نداری.
مخلص شما
یاعلی خدانگهدار

kahe

Very Good Member
کاربر فعال
آقای شهبازی خدیزل 1000/0 را پیشنهاد داده بود وبه 980/0به واقعیت نزدیک شده............

خبهمن 1000/0را داده تاببینیم حرفش تا واقعیت چقدر صحت دارد .

kahe

Very Good Member
کاربر فعال
عجب رکبی میزنه وآدمهای عجول را پیاده می کنه منفیش کن تا سوارشیم هنوز پرنشدیم .

hssn_mohammadi

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
یاعلی خدانگهدار
سلام، من با رانت مخالفم و سودی که با رانت حاصل بشه رو دلچسب نمی دونم ولی به نظر من این که ادم وقت بذاره بره مجمع یا بره شرکت یا کارخونه یا از امور سهام خبر بگیره یا با مدیران شرکت ارتباط بگیره و کسب خبر و اطلاع از آینده سهمی کنه که قبلا بررسی کرده اصلا رانت نیست! و وقتی شما بخواهید بخش قابل توجهی از سرمایه تون رو وارد سهمی کنید این کارها برای کسب اطمینان از اینکه سرمایه گزاری مناسبی کردید لازمه. برای مدیران شرکت هم شایسته است اطلاعات شرکت رو به کسی که اینقدر پی گیر بوده ارائه بدهند

*تيسابه لينگ*

Very Good Member
کاربر فعال
تو مجمع گفته شده بود که احتمالا می خوایم خریخت رو واگذار کنیم. الانم حسابی این سهم رو داغ کردند و به مرور دارن خارج میشن و سود خیلی خوبی از بابت واگذاری خریخت شناسایی خواهد شد. فکر کنم قیمت تمام شده خریخت برای خبهمن کمتر از 40 تومن باشه

parstrade

Very Good Member
کاربر فعال
خبهمن داره خریخت هاش را به صف خرید می ده 123 میلیون سهمش را تا دیروز فروخته، الان هم که صف خرید ادامه داره

*تيسابه لينگ*

Very Good Member
کاربر فعال
تو مجمع گفته شده بود که احتمالا می خوایم خریخت رو واگذار کنیم. الانم حسابی این سهم رو داغ کردند و به مرور دارن خارج میشن و سود خیلی خوبی از بابت واگذاری خریخت شناسایی خواهد شد. فکر کنم قیمت تمام شده خریخت برای خبهمن کمتر از 40 تومن باشه
خبهمن تو چند روز اخیر حدود 200 میلیون سهم خریخت رو فروخته. الان که به کدال مراجعه کردم قیمت تمام شده خریخت برای خبهمن 30 تومن هست و اگه با میانگین 180 تومن این 200 میلیون سهم رو فروخته باشه حدود 30 میلیارد تومن سود شناسایی میشه.
باید ببینیم اثر راه اندازی خط تولید شیلر بر روی قیمت سهم تو روزهای آینده چگونه خواهد بود. جالبه که مدیرعامل بهمن دیزل امروز تو مراسم افتتاح گفته که ما قیمت سهم رو کنترل می کنیم!!

*تيسابه لينگ*

Very Good Member
کاربر فعال
خبهمن تو چند روز اخیر حدود 200 میلیون سهم خریخت رو فروخته. الان که به کدال مراجعه کردم قیمت تمام شده خریخت برای خبهمن 30 تومن هست و اگه با میانگین 180 تومن این 200 میلیون سهم رو فروخته باشه حدود 30 میلیارد تومن سود شناسایی میشه.
باید ببینیم اثر راه اندازی خط تولید شیلر بر روی قیمت سهم تو روزهای آینده چگونه خواهد بود. جالبه که مدیرعامل بهمن دیزل امروز تو مراسم افتتاح گفته که ما قیمت سهم رو کنترل می کنیم!!
29 میلیارد و 600 میلون تومن سود فروش خریخت حاصل عملکرد شهریور و در مجموع حدود 34 میلیارد تومن سود ناشی از فروش سرمایه گذاری در شهریورماه.
با این حساب خبهمن تو گزارش 6 ماهه حدود 75 میلیارد تومن سود ناشی از فروش سرمایه گذاری و حدود 34.5 میلیارد تومن سود تقسیمی مجامع زیر مجموعه رو داره که روی هم تقریبا میشه 110 میلیارد تومن. تقریبا سهمی 10 تومن سود تو گزارش شش ماهه

حسابیار

Very Good Member
کاربر فعال
گزارش فعالیت ماهانه دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱

▪گروه بهمن دردوره 1 ماهه منتهی به شهریور ماه 98 از محل فروش سهام خود مبلغ 339,723 میلیون ریال سود محقق کرده است این در حالیست که شرکت در مدت مشابه سال قبل از این محل درآمدی ثبت نکرده بود.

«خبهمن» براساس عملکرد 6 ماهه برای سال مالی منتهی به 1398/12/29 از محل سود سهام محقق شده مبلغ 344,613 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 81% رشد داشته است .

*مبالغ مربوط به درآمد حاصل از سود سهام مجامع آن دسته از شركتهای فرعی و وابسته است كه تاریخ برگزاری مجمع آنها بعد از پایان سال مالی و قبل از تاریخ تایید صورتهای مالی شركت سرمایه گذار بوده و لذا مطابق استانداردهای حسابداری ، درامد مذكور در صورتهای مالی سال مالی گذشته شركت سرمایه گذار شناسایی می شود.

بالا