خبهمن ( گروه بهمن )

شروع موضوع توسط سپهبد ‏27 ژوئن 2009 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. سپهبد

سپهبد New Member نارنجی سابق

شغل:
    مشاور بورس
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    خبرهای خوبی از گزوه بهمن رسیده
    همانطور که می بینید حجم معاملات امروز نیز گواه این مسئله است.
    سود سال 87 این سهم 35 تومان است که 20 تومان آن در مجمع تقسیم می شود.
    سود سال آینده 35 تومان است که باعث می شود این سهم 80 تومانی حداقل در همین قیمت باز شود.
    خبر مثبت این سهم تاسیس بانک خصوصی پردیس است.
    با توجه به مالکیت 10 درصدی گروه بهمن ،اگر این بانک در سال اول تنها 20 تومان سود داشته باشد ،سود سهم تا 11 تومان قابل تعدیل است .
    خرید این سهم 80 تومانی را از دست ندهید .شاید امروز به دلیل خریدهایی که خود عزیزان انجام می دهند بشود این سهم را خرید اما فردا امکان آن نباشد

3 نفر از این پست تشکر کرده اند.
  2. ابن سيناي سهام

ابن سيناي سهام New Member عضو تازه

سلام سپهبد جان

بنظر میرسه 20تومن دی پی اس حداقل تقسیمی باشد..بنظرم 25و حتی 30تومن هم محتمل

است تقسیم کنند.

همانطور که دوست خوبم سپهبد گفتند شاید دیگر فرصت ورود ندهد..
    ;)

یک شخص از این تشکر کرد.
  3. سپهبد

شغل:
    مشاور بورس
    با عرض سلام خدمت ابن سینای عزیز
    ابن سینا بنده عادت دارم همیشه بدبینانه ترین حالت را در نظر می گیرم
    اگر این سهم در بدترین حالت بعد از مجمع با پی بر ای 2 باز شود(یعنی خبر بانک شرکت در مجمع مطرح نشود)در این حالت سهم 70 تومان قیمت می خورد (کف قیمت)
    اگر در مجمع از 35 تومان سود اعلامی تنها 20 تومان تقسیم شود ،قیمت بدون ریسک این سهم 90 تومان بدست می آید که هم اکنون قیمت 80 تومان است
    اگر به قول فرمایش جنابعالی سود تقسیمی مجمع بیشتر باشد....
    خودتان حساب کنید

4. navasan

navasan Well-Known Member کاربر فعال

من هم امروز 100 هزار تا خریدم

5. مستعد

مستعد New Member عضو تازه

يك سوال

اگر اينقدر ارزنده است چرا اين حجم بالا عرضه ميشه؟‌

یک شخص از این تشکر کرد.
  6. سپهبد

شغل:
    مشاور بورس
    دوست عزیز مستعد
    این استدلال شما موجه نیست
    ممکن است به هر دلیلی این اتفاق بیفتد .اگر بخواهیم بر استدلال شما ارزندگی سهم را تعیین کنیم همیشه باید صف خرید بشینیم.
    ممکن است به چند دلیل باشد:
    1-خود مدیران در حال خرید هستند و چون صف خرید می شود مجبورند صف را بدهتد
    2- با یک حقوقی فروشنده به توافق رسیده اند که سهامش را در این قیمت عرضه کند(حالا باید در سهامدارهای عمده دنبال کسی بگردیم که 45 میلیون سهم دارد مثل بیمه ملت)
    3-یکی از حقوقیهایی که قرار است در افتتاح بانک مشارکت کند تمایل به خرید این سهم داشته و گروه بهمن او را راضی کرده است.
    دلایل دیگری هم شتید باشد که من به ذهنم نمی رسد .
    در هر صورت من امروز خرید کردم و فردا هم خریدار خواهم بود

7. baran

baran Well-Known Member کاربر فعال

1- خريد گروه بهمن
    2- جناب مستعد چرا امروز اين حجم را خريدند .....اول شما جواب سئوال من را بده .....خود بخود جواب سئوالت را بدست مي آوري........
    3- يك عده از علما و روسا بايد سوار مي شدند ......هر سهم 60 (60=20-80)تومان با سود حداقل 35 توماني براي سال 88 كه ريسك ندارد مومن خدا ........در واقع شما اگر امروز سهم را 80 بخري و حداقل 20 مجمع بگيري قيمت سهم شما در مي آيد 60 تومان كه سود امسالش هم بدون افزايش فعلا 35 اعلام شده كه چنانچه در مجمع تغييري حاصل نشود شما سهم را زير pe دو داريد ميخريد

یک شخص از این تشکر کرد.
  8. مستعد

مستعد New Member عضو تازه

جناب باران

اگر اين فروش و خريد بين زير مجموعه هاي يك حقوقي براي شناسائي سود باشه چي ؟ اگر معامله بين حقوقي ها بر اساس روابط خاص في مابين باشه چي ؟‌و........
    چه بسيار من در اين بورس ديده ام كه حجم بالا عرضه شده و خريد شده ولي بعدا به صف فروش تبديل شده. چون بازار ميخره دليل بر ارزنده بودن نيست و حتي اگر بفروشه دليل بر ارزنده نبودن آن نيست. بنده ميخواستم دليل آنرا بدانم كه ظاهرا كسي از دوستان نميداند. انشاء الله كه براي خريدارانش سود سرشار بدنبال داشته باشد.

.

9. شکارچی بازار

شکارچی بازار Well-Known Member کاربر فعال

منم امروز 400000 خبهمن با دید مجمع برداشتم اونجا میبینمتون

10. فردوسی؟

فردوسی؟ مسدود شده مسدود شده

شغل:
    مهندس صنايع
    در ضمن تعهد بازار گردانش روزانه 1500 سهم بوده است اگه تغييري نكرده باشه. در كل اميدوارم خريدارانش سود خوبي ببرند ولي با توجه به اينكه من تمام خريد و فروشهايم را از كارگزاري بهمن انجام ميدم امروز هم پيرو اين خبر از بچه هاي كارگزاري جويا شدم ولي هيچكس موافق خريد نبود و با اين مديريت نالايق و بي كفايت هيچ رشد منطقي و اصولي را براي اين سهم متصور نيستند. در ضمن در پايين باز شدن سهم هيچ شرم و حيايي هم ندارند همانطور كه قبلا همه ميگفتند اگر چنين بشه چنان ميشه و به اين دلايل زير قيمت اسمي نميره !!!! ولي بدون هيچ ناراحتي زيره سهم را ول كردند و ..........اينگونه شد كه هفته ها در انتظار فروش سهم به بازارگردان نشستند و ديگر هيچ..........

11. baran

baran Well-Known Member کاربر فعال

جناب فردوسي با سلام .....از پالايشگاه اصفهان خبر داري يا نه .....كي قرار است باز شود .....تو اين شرايط و با اين افزايش قيمت نفت اگر سهم باز بود كاهش قيمتي خود را از تعديل منفي سود 87 را با سرعت جبران كرده بود(البته اگر ريزش قيمتي داشته باشد )......ببخشيد تو اين تايپيك نوشتم

گروه بهمن هم از فردا معاملاتش را بايد دنبال كرد تا ببينيم خريدار هاي امروز درست عمل كرده اند يا خير

12. سپهبد

شغل:
    مشاور بورس
    جناب مستعد
    طبق صورتهای مالی 12 ماهه گروه بهمن 360 ریال محقق کرده است.من در بدبینانه ترین حالت عرض کردم که 20 تومان تقسیم می کند.
    در خصوص جابجایی امروز به هر دلیلی که می خواهد باشد .چیزی که مسلم است این سهم در بدبینانه ترین حالت در این قیمت نمی تواند به سهامدارش ضرر بزند .
    اگر خبر بانک در مجمع اعلام شود می تواند سود بالای 50 درصد را بعد از مجمع به سهامدارانش بدهد ،اگر این خبر اعلام نشود حداقل سود این سرمایه گذاری 12 درصد است که برای یک دوره یک ماهه منطقی به نظر می رسد.
    من نمی دانم شما به دنبال کدام دلیل هستید به غیر از ارزندگی سهم
    اگر مورد خاصی مد نظر شماست خواهش می کنم بفرمایید تا بنده توضیح دهم

13. سپهبد

شغل:
    مشاور بورس
    جناب فردوسی عزیز
    اتفاقا یکی از کارگزارهایی هم که من باهاش کار می کنم بهمن است
    بر خلاف آنچه به شما عرض کرده اند به بنده گفتند با خیال راحت بخر!!!!!!!!

14. navasan

navasan Well-Known Member کاربر فعال

خبهمن با قیمت 808 ریال = رایگان

چون خبهمن مالکیت 15.5% سایپا را دارد
    ارزش روز سایپا با قیمت 165تومان =1587 میلیارد تومان
    1587*15.5%=266 میلیاد تومان = ارزش سرمایه گذاری خبهمن در سایپا
    سرمایه خبهمن =352ملیارد تومان

ارزش سرمایه گذاری در سایپا به ازا هر سهم خبهمن =75.6 تومان

3 نفر از این پست تشکر کرده اند.
  15. فردوسی؟

فردوسی؟ مسدود شده مسدود شده

شغل:
    مهندس صنايع
    والله من هم از دفتر يوسف آباد(مركزي) و هم از دفتر آزادي اين سئوال را پرسيدم .......قبلا هم گفتم اميدوارم همينطور باشه كه شما ميگيد اما خبهمن خودرو ساز است و اگر قرار باشه خبر تاسيس بانك صحت داشته باشه و بر روي قيمت سهم اثر بگذاره قطعا تاثيرش بر روي وبهمن است ونه خبهمن واما تاسيس بانك فقط يك خبر روي هوا است نه بانكي تاسيس شده و شعبه ايي افتتاح شده و نه سودي كسب كرده اند كه بر روي ساير شركتها مثل خبهمن تاثير بگذاره ولي جهت اطلاع شما عرض ميكنم كه سالهاست از اين خبرها در اين شركت هست ولي كوچكترين تاثيري بر روي ايي پي اس و قيمت سهم نداشته سال 83 گفتند شركن فن آوا را تاسيس كرده اند و چنين ميشه و چنان ميشه كه تا امروز هيچ خبري نيست سال 84 گفتند شركت آريا دانا كه در زمينه ي نفت و گاز فعاليت داره تاسيس شده و بشدت روي سودآوري شركت تاثير داره كه تا امروز نه تنها تاثيري نداشته بلكه روند قيمت سهم معكوس هم بوده و بالاخره سهام سايپا را خريدند و بازهم از اين خبرها در بازار پر شد ولي بازهم ......
    در هر صورت اميدوارم كه اينگونه بشود كه شما فرموديد چون سود بردن شماو ديگران آرزوي قلبي بنده است@};-:x
    باران عزيز سلام. منهم متاسفانه در بي خبري هستم ولي همانطور كه قبلا عرض كردم تا دولت سود خودش را از اين شركت خارج نكنه(87) معامله ي بلوكي انجام نميشه كه نشد. انشالله مجمع خوبي در پيش خواهد داشت و بعد از آن با قيمت مناسب و تعديل سود 88 و بدنبال اون معامله ي بلوكي انجام خواهد شد.@};-

16. سهند

سهند New Member نارنجی سابق

مسلما اگر همه باور داشتند که این سهم روند نزولی اش به پایان رسیده است امروز 45 میلیون سهم عرضه نمی شد! بنابراین همیشه وجود افرادی که طرز دیگری می اندیشند نعمت بزرگی است!

17. tristania

tristania Well-Known Member کاربر فعال

امیدوارم سهمتونو روزانه به بازارگردونش نفروشید وسود خوبی براتون داشته باشه

18. سهند

سهند New Member نارنجی سابق

تریستینای عزیز این سهم مدت زیادی است که بازارگردان ندارد! مساله بعدی هم اینست که قرار نیست اصلا سهم را بفروشیم! اگر بدانم فردا سهم به 10 تومن هم سقوط می کند نه تنها نمی فروشم که بازهم خواهم خرید! وقتی سهمی 1 ساله ( در طی دو مجمع یکی 15 روز اینده و دیگری یکسال و 15 روز اینده ) اصل سرمایه را بر می گرداند کجا سرمایه گذاری کنیم، بهتر از این باشد؟

19. zoorg2

zoorg2 مسدود شده مسدود شده

امیدوارم که این سهم روند مناسبی رو برای سهامداران طی کنه ولی این سهم برخی مواقع خیلی کرخت وغیر نقد شونده است و تحرکی در آن دیده نمی شه و معاملات خیلی کمی پیدا می کنه .به این مطلب گوشه چشمی داشته باشه.

20. شاه عباس

شاه عباس New Member عضو تازه

خیلی خوبه که در هر تاپیکی هم موافق ها و هم مخالفها اظهار نظر کنند و این باعث میشه تا خرید ها هم منطقی تر بشند.
    من هم به قافله ی خبهمن پیوستم و فردا نیز خواهم پیوست.
    ریسک سرمایه گذاریش خیلی کمه.
    در ضمن فروش سهام گروه بهمن از سوی بین المللی ساختمان بوده و نیز زیر مجموعه های غدیر که یا نشان از تغییر روند سیاستی غدیر داره و یا ....