خبر مهم!

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
کارشناس بورس‌انرژی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد؛
حمل‌ونقل نفت بخش‌خصوصی حل شد/ تخفیف نفتی‌ها برای خریداران طلای سیاه در بورس
www.boursenews.ir/fa/news/183268

@BourseNews
 

مهدی محسنیان

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
علت فروش و خروج امروز درصدی سفاسی خبری بود که از شرکت درز کرد گویا تعدادی از زمینهای سفاسی به مشکل سند برخورده چون زمینهای اهواز نفتخیز هستش سند به اونها نمیدهند حسابرس هم درصد افزایش از محل تجدید ارزیابی زمینها رو 500 درصد کم کرده حواستون باشه تو سقف نکنند تو پاچتون
 

*unique

Well-Known Member
کاربر فعال
فروش نفت ملی شد

برای اولین بار عرضه نفت خام صادراتی در بازارهای مالی و رسمی کشورمان به ثبت خواهد رسید یعنی پس از سال‌ها داد‌و‌ستد نفت خام صادراتی نیز در بازارهای ایرانی صورت خواهد پذیرفت. شاید بتوان گفت پس از گذشت سال‌ها از ملی شدن صنعت نفت، این بار فروش نفت خام صادراتی نیز ملی شده است. این واقعیت به معنی سکوی پرش بسیار بزرگی برای فرآیندهای معاملاتی و تجاری نفت خام به شمار می‌رود و پتانسیل انعقاد قراردادهای مختلف و گسترده فیزیکی را به همراه خواهد داشت.

در صورت عرضه گسترده و موفق معاملات نفت خام صادراتی به‌صورت فیزیکی، پتانسیل تعریف ابزارهای مالی نوین بسیاری بر این دارایی پایه وجود دارد که به معنی آغاز به کار واقعی پنجمین بورس بزرگ نفت خام در جهان خواهد بود.


توانمندی‌های تولیدی و صادراتی نفت خام و فرآورده‌های کشورمان به قدری گسترده است که قدرت‌نمایی این بازار در ابعاد جهانی چندان هم دور ازذهن نیست.

در گفت‌وگویی با دکتر سید‌علی حسینی، مدیرعامل بورس انرژی به بررسی اجمالی این شیوه معاملاتی پرداختیم. این متن به‌صورت همزمان امروز در دو روزنامه «دنیای اقتصاد» و فایننشال تریبون (Financial Tribune) منتشر می‌شود. در ابتدای این گفت‌وگو دکتر سید‌علی حسینی عنوان کرد: انتشار اطلاعیه عرضه نفت خام در بورس انرژی ایران نقطه عطفی در صنعت نفت و بازارسرمایه کشورمان است که آیندگان با مرور آن به خود خواهند بالید و تاریخ ایران اسلامی آن را بسان برگ زرینی در حافظه خود ثبت خواهد کرد و برای فرزندان ایران زمین به یادگار خواهد گذاشت.

فرهنگ ایرانیان در‌بر‌دارنده مثال‌ها و نمونه‌های بی‌شماری از تعامل با دنیا و دیگر مردمان است و در این رابطه خود را عضوی از آنها و آنها را عضوی از خود می‌دانند. ایرانیان همواره امکان بهره‌‌مندی دیگران را از مواهب خدادادی خود سخاوتمندانه فراهم کرده‌اند و در مسیر جاده ابریشم استوار قدم برداشته‌اند.

@den_ir

https://www.donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news-3457075

اگر یک عده ..... سنگ اندازی نکنند و اجازه بدهند بورس انرژی پا بگیرد ؛شاید بتوان ادعا کرد نفت ایران تازه دارد ملی می شود !
ضمنا هنوز محموله های در نظر گرفته شده برای فروش بیش از اندازه بزرگ است و ایجاد رانت می کند . به نظر من باید محموله های فروش هزار بشکه ای باشد تا امکان مشارکت افراد زیادی ( از سراسر دنیا ؛ که می توانند به بازاریابی و فروش کمک کنند ) در این بورس فراهم شود.
 
آخرین ویرایش:

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
الگوی بورس نفت دبی برای ایران

آغاز به کار بورس نفت یا همان عرضه صادراتی نفت خام در بورس انرژی اولین تجربه از نوع خود است و با توجه به نبود تجربه‌های جایگزین، بررسی جوانب مختلف، اولویت‌ها، مزیت‌ها و راهکارها می‌تواند به موفقیت این بازار کمک شایان توجهی کند.

یکی از تجربه‌های موفق بورس کالایی دبی موسوم به DME است که در این بازار نفت خام به‌صورت نقدی و آتی مورد معامله قرار می‌گیرد بنابراین می‌توان با کمک رویکردهای معاملاتی در این بازار مهم میانبرهای جدیدی برای بورس انرژی ایران تعریف کرد. در ادامه این گزارش می خوانید:

بورس دبی، بورس پیشروی آسیایی
مکانیزم فعالیت بورس دبی
کلیدهای موفقیت بورس دبی
اروپا و ظرفیت‌های نفتی جدید
ورود به بورس نفت با حداکثر قدرت.

کانال رسمی روزنامه دنیای اقتصاد
@den_ir

https://www.donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news-3454740
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
تداوم عرضه نفت خام در بورس

در اولین مرحله عرضه نفت خام در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران هشت محموله ۳۵ هزار بشکه‌ای و در دومین مرحله عرضه ۲۰ محموله ۳۵ هزار بشکه‌ای نفت خام سبک ایران به فروش رفت؛ مسئولان می‌گویند این عرضه‌ها موفق بوده و ادامه خواهد داشت.
bit.ly/2RVeYXu
اقتصادنیوز
****/joinchat/AAAAADvEktaWOJ0eLF4I-Q
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
طرح پیشنهاد فروش 100 درصد ریالی نفت در بورس/هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین اخذ نشده است

بیژن زنگنه، وزیر نفت گفت: پیشنهاداتی مبنی بر اینکه نفت در بورس به صورت 100 درصد ریالی فروخته شود مطرح شده که این پیشنهاد به شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه ارائه می شود و ممکن است این اتفاق رخ دهد.

@BourseAsr
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
پارس ، این سهم طلایی و بابنیاد در کف کانال صعودی می باشد و واگرایی منفی مخفی دارد و الگوی AB=CD را تشکیل داده است در هدف اول ۴۶۰۰ تومان و در هدف دوم ۵۲۰۰ تومان را تاچ می کند +++++++++++
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
وکادو افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی شرکت تکادو اومده روی کدال ، برید ببینید و حالشو ببرید موقع پرواز این سهم طلایی و هلدینگ ذغال‌سنگی شده است در ضمن افزایش قیمت ذغال‌سنگ را هم مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در مجمع شرکت اعلام کرد که هفته اول آذر اعلام می گردد ++++++++++ تمام سهام شرکت های ذغال‌سنگی مثل #کشرق #کپرور#کطبس هفته آینده پرواز می کنند و صف خرید می باشند .
 

raoufi

Well-Known Member
کاربر فعال
فوری
....
...
..
.

قندی و خودرویی و لاستیکی و ساختمانی و غذایی و بیمه و بانکی وبعضی از دارویی ها و برقی ها ودامپروری و لوازم خانگی و آی تی ها وکاغذی فقط دور مدار اینا صحبت کنید البته خبرهای خوبی از فنوال هم شنیدم
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
علاقه‌مندی خارجی‌ها برای خرید نفت از بورس/گواهی صرفه‌جویی انرژی به کجا رسید؟

مدیر عامل بورس انرژی از افزایش علاقه شرکت‌های خصوصی خارجی برای دریافت کد معاملاتی و خرید نفت خام از بورس خبر داد.

سید علی حسینی، مدیر عامل بورس انرژی در گفت و گو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،در تشریح فرآیند عرضه نفت در بورس انرژی اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون موفقیت ثبت دو مرحله فروش نفت خام سبک در بورس انرژی را پس از گذشت 16 سال تلاش در این زمینه، به ثبت رسانده ایم و در تلاش برای ادامه همکاری های خود با شرکت ملی نفت ایران هستیم.طی سال های گذشته سازمان ها و مراجع ذیربط بسیاری برای رفع مشکلات تلاش کردند و هم اکنون شاهد فروش 280 هزار بشکه در مرحله اول و فروش 700 هزار بشکه در مرحله دوم بوده ایم.

علاقه شرکت های خارجی برای خرید نفت ایران از بورس انرژی
وی در ادامه گفت: اتفاق بسیار خوبی که این روزها شاهد آن هستیم، افزایش رغبت سرمایه گذاران خارجی برای حضور در بورس انرژی بویژه خرید نفت خام است، در چند هفته گذشته تعداد زیادی از شرکت های خصوصی بین المللی برای خرید نفت خام ایران پیشنهادات و علاقه مندی خود را ابراز کرده اند.

حسینی با اشاره به استقبال قابل توجه شرکت های خصوصی خارجی در زمینه نفت و گاز بیان کرد: با توجه به شرایط مطرح شده در بورس انرژی تعدادی از این سرمایه گذاران در حال ارائه مدارک و هماهنگی دریافت کد معاملاتی در بورس انرژی هستند.

وی تاکید کرد: احتمال تداوم عرضه نفت در نوبت های بعدی بسیار بالاست زیرا تمام زیر ساخت های بورس انرژی تعریف شده و آماده است. تمام این سال ها دستگاه های مربوط از جمله بورس انرژی برای رفع برخی تنگناهای موجود در ادوار گذشته به مطالعات و بررسی ها جدی پرداخته اند که با توجه به فراخوان های دوره های گذشته این ظرفیت در شرکت ملی نفت ایران نیز مشاهده می شود.

حسینی تصریح کرد: چهارشنبه مورخ 30 آبان ماه دو محموله 44 هزار تنی LPG در سبد معاملاتی بورس انرژی بفروش رسید که به عنوان دستاورد درخشانی می توان از آن نام برد.

وی با بیان اینکه عرضه میعانات نفتی در بورس انرژی از سال93 و بصورت آزمایشی از پالایشگاه های کوچک و سپس مشتریان بزرگ آغاز شد،افزود:متاسفانه این روند با تصمیموزارت نفت متوقف شد.سازمان بورس و اوراق بهادار و بورس انرژی همواره در جهت حمایت از تولید ملی و وزارت نفت آماده همکاری و عرضه گاز به پالایشگاه هاست.البته پالایشگاه های بزرگ که مالکیت داخلی دارند باید پیگیر جدی در این باره داشته باشند.

مدیر بورس انرژی با اشاره به گستردگی معاملات در بورس انرژی تشریح کرد: بازار سرمایه انرژی کشور این روزها شاهد معاملات مثبتی در احجام کوچک و بزرگ است که این کالاها تنها شامل نفت نیست بلکه انواع هیدروکربن ها،برق و سایر انرژی های مورد مصرف را هم شامل می شود.

گواهی صرفه جویی انرژی به کجا رسید؟
وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا گواهی صرفه جویی انرژی صادر شده است؟ گفت:هم اکنون با وزارت نیرو، در حال برقراری ارتباط برای صدور گواهی با نام گواهی ظرفیت هستیم، این اوراق به تصویب کمیته فقهی بورس انرژی رسیده و خطوط اجرایی آن نیز معین شده است که امیدواریم تا پایان سال اولین مرحله صدور اوراق گواهی ظرفیت را شاهد باشیم.

حسینی بیان کرد: همواره برای صدور گواهی ها به یک موضوع تاکید داشته و داریم که نهاد مورد نظر، باید همکاری و همیاری خود را تا صدور گواهی قطع نکند تا ما بتوانیم با دقت و تخصص کافی به صدور اوراق بپردازیم.

مدیر عامل بورس انرژی در پایان با تاکید بر واقعی سازی قیمت در بورس انرژی بیان کرد: یکی از ظرفیت های بسیار جذاب و هیجان انگیز در بورس، واقعی سازی قیمت کالاها در تابلوی عرضه است.

انتهای پیام
 

باتوسای

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
قیمت سهم هاداره میرسه به دلار4200تومانی .................................کمی یواش تر..............................4200تومان قیمت اصلی دلاره نه 13000تومان
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
بانکها -کارت سوخت- سئوالات دوستان
نام بانک و لینک سایت حذف شده

آنطور که از شواهد و خبرها پیداست گواهی صرفه جوئی به زودی اجرائی می شود وقتی کارت بانکی را تبدیل به کارت سوخت می کنن یعنی اینکه میخوان به جای هر خودرو به هر نفر سهمیه سوخت بدهند

دوستان از مدتها قبل به ما میگفتن که سودآوری گواهی صرفه جوئی انرژی برای بورس انرژی از نفت هم بیشتر است
اینکه به درو دیوار زدن متقاضی خرید سهم بورس انرژی به قیمتهای بسیار بالا هستن واینکه بانکها اینجوری هزینه و تبلیغ میکنن که مشتریان کارت بانکی را تبدیل به کارت سوخت کنن صحت آن ادعا را تائید میکند

شما فقط 30میلیون لیتر قاچاق روزانه را حساب کنید فقط 10درصد آن روزانه درچارچوب قانون فروخته شود میشه 3میلیون لیتر
طبق گفته رئیس مرکز پژوهشهای مجلس 12میلیون خانوار خودرو ندارند
تقریبا" نیمی از جمعیت کشور
40میلیون نفری 20لیتر سهمیه بنزین داشته باشند ماهانه 800میلیون لیتر می فروشند در مقابل کسانی هم که خودرو دارند همین مقدار کم میارن قیمت آزاد میخرن
عدد و رقم بسیار کلانی می شود طبق قانون هم که ما بند قانونی را درکانال آوردیم باید در بورس انرژی معامله شود والبته مازاد هم قطعا" در بورس انرژی به کشورهای همسایه صادر می شود

فقط هم بنزین نیست آب برق گاز گازوئیل هم در برمیگیرد از بنزین میخوان این طرح را اجرائی کنند و بعد بقیه
بله هر بانک هر سرمایه گذاری وارد این بیزنس شود سود سرشاری کسب میکند اغلب مردم که نمی تونن سهمیه خود را مستقیم در بورس انرژی بفروشند این بانکها و شرکتهایکارگزاری آنها است که این نقش را ایفا میکنند
برای همین بانکها سراسیمه دنبال تبدیل کارتهای بانکی مشتریان به کارت سوخت هستند تا از این سود هنگفت جا نمونن

لینک کانال "بورس پول" :

https://****/joinchat/AAAAADvQEj9NzWwKpWgnsw
لینک سایت
www.BoursePoll.ir
 

HAMSAFAR

Well-Known Member
کاربر فعال
عبده تبریزی: دلار 19هزار تومانی 11 هزار تومان شد، ولی قیمت‌ها پایین نیامد
پنجشنبه ، ۸ آذر ۱۳۹۷-۱۲:۴۹

به گزارش لایودیتا ، حسین عبده‌تبریزی اقتصاددان در یادداشتی نوشت: چرا از آن نرخ 19000 تومان دلار به ١١ هزار تومان امروز رسیدیم؟ به‌تدریج با توجه به وقایعی که در بازار ارز رخ داد و با فرارسیدن ضرب‌الاجل ترامپ در 13 آبان، شاهد بودیم که قیمت ارز به سمت بالا حرکت نکرد. در این فاصله بانک مرکزی تمهیداتی را در نظر گرفت و البته اختیاراتی خاص به رئیس‌کل داده شد تا بتواند این بازار را جدی‌تر مدیریت کند. بانک مرکزی نقش مثبت داشته است.

در حال حاضر، بانک مرکزی گاه در بازار ارز حضور پیدا می‌کند و با مداخله‌های محدودی طبعاً تلاش می‌کند نرخ بازار هیجانی نشود و اقدامات آن هم اثرگذار بوده است. از طرف دیگر، با تمهیداتی در مقررات و اجرای آنها، خروج سرمایه از کشور کندتر شده است. مثلاً با اعمال محدودیت بر تراکنش دستگاه‌های پوز و تعیین سقف برای آنها، گردش معاملات سفته‌بازانه ارز، کندتر شده است.

کاهش اثر خود را بر قیمت کالاها به‌سرعت نشان نمی‌دهد. اگر این کاهش پایدار نباشد، اصلاً نشان نمی‌دهد؛ چسبندگی قیمت‌ها واقعیتی است. عرضه‌کنندگان کالاها در بازار با شکل‌گیری انتظارات در مورد قیمت ارز سعی می‌کنند قیمت‌ها را به هر طریقی بالا ببرند؛ به همین جهت، وقتی انتظارات افول می‌کند، آنها در مقابل کاهش قیمت‌ها از خود مقاومت نشان می‌دهند.

در شرایطی که متعادل شده و فاصله آن با نرخ سامانه نیما کمتر شده باید سیاستگذار تلاش کند سیستم چندنرخی ارز را تغییر دهد و با نرخ واحد تعادلی، بازار ارز را اداره کند. با توجه به تحریم‌ها و اینکه کشورهای خریدار نفت ارز به ایران تحویل نخواهند داد و می‌دانیم به عنوان مثال جنس ارز هند با ارز کره تفاوت دارد، امکان تک‌نرخی کردن وجود ندارد، چون از ارز واحدی صحبت نمی‌کنیم. اگر تک‌نرخی شدن هم در کوتاه‌مدت ممکن نباشد، حداقل باید فاصله قیمت‌ها را کم کرد.

با توجه به وضعیت شاخص‌های نقدینگی و تورم، بازار ارز ممکن است تحت تاثیر شوک‌های جدید قرار گیرد و دوباره زمینه افزایش قیمت فراهم شود. تعریف ما از شرایط موجود طبعاً نمی‌تواند آن باشد که تعادل‌ها پایدار است. اگر حادثه عجیب‌وغریبی در اقتصاد ایران رخ ندهد و شوک بزرگی به آن وارد نشود، خیلی دور از ذهن است که از دامنه فعلی آن فراتر رود. به نظرم در همین دامنه تا پایان سال در نوسان خواهد بود.

مساله‌ای که برای اقتصادمان محوری است و اهمیت درجه اول دارد و به ارز هم مربوط است، کنترل نقدینگی و جلوگیری از ایجاد نقدینگی جدید با سرعت گذشته است. در حال حاضر، منبع اصلی خلق نقدینگی بانک‌ها هستند و باید سیاستگذار مانع خلق نقدینگی مازاد از این کانال شود. بانک تعهد شرعی و عرفی دارد که فراتر از مقدار درآمد خود سود به سپرده‌گذاران پرداخت نکند؛ این خواسته زیادی نیست.

مدت‌هاست اقتصاد ایران وارد مرحله‌ای شده که به خاطر وجود بانک بد و برای زنده نگه داشتن آن بانک‌ها، به بانک‌ها اجازه می‌دهیم سودی را بپردازند که عملاً کسب نمی‌کنند؛ در حالی که اقتصاد اصولاً به بانک بد نیاز ندارد.

باید بانک‌های بد را از اقتصاد حذف کرد تا بیش از این، کشور برای حفظ آنها هزینه نکند. اقتصاد ایران تا امروز هزینه‌های سنگینی را به این دلیل پرداخت کرده است؛ باید بدانیم که نهایتاً تاوان بانک‌ها را بخش آسیب‌پذیر جامعه داده و خواهند داد؛ یا با تحمل تورم‌های سنگین وحشتناک یا از محل درآمدهای نفت.
 

باتوسای

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
جناب صحرائی بورس رانابودکرد.................................................................................
همه اشخاص حقیقی وحقوقی هرچقدرسودکردنددرحال زیان ساختن شده اند................................
برای هیچ سهمی خریداری نیست ....................................
همه سهم ها50دردصدمنفی خورده اندولی هیچگونه شفاف سازی ازآنهاخواسته نشده است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این چه *** کاری می باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
 

aminnts123

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
خنصیر 100 درصد پایین تر باز میشه فرصت ناب خرید طلایی +++++
 

سید سبحان

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
گزارش فوق العاده امروز ملی صنایع مس ایران را بخونید .
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
نوبت بعدی عرضه نفت خام در بورس کی هست؟

کارشناس ارشد حوزه انرژی:
وزارت نفت در زمینه فروش نفت خام تعهداتی دارد که باید تا پایان ماه دسامبر (۲۳ دی ماه) آن‌ها را اجرایی کند. تعهداتی که قراردادهای فروش آن در سه ماه گذشته امضا شده است و موقع تحویل آن رسیده است.

این فرآیند تا ۲۰ دسامبر (۲۲ آذرماه) صورت می‌گیرد و حساب‌ها تا بعد از پنجم ژانویه بسته می‌شود؛ زمانی که تعهدات اجرایی شد مجددا نفت خام در بورس به صورت هفتگی عرضه خواهد شد.
bit.ly/2EcG4FJ
اقتصادنیوز
****/joinchat/AAAAADvEktaWOJ0eLF4I-Q
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
نفت آماده سومین عرضه به بورس؛ این بار ریالی


در حالی که دو بار نفت خام سبک در بورس به صورت ارزی - ریالی عرضه شده است، رئیس سازمان بورس اوراق بهادار گفت در حال انجام مذاکراتی هستیم که نفت به صورت کاملا ریالی در بورس عرضه شود.

به گزارش ایسنا، طی ماه‌های گذشته دو بار نفت خام سبک در بورس انرژی ایران عرضه شده است. اوایل آبان ماه امسال برای اولین بار یک میلیون بشکه نفت خام در بورس انرژی روی میز معاملات قرار گرفت که قیمت پایه هر بشکه نفت در آن زمان حدود ۷۹ دلار بود.

در روز معاملات اولین عرضه، سه نفر در این رقابت شرکت کردند و در نهایت با تعدیل قیمت نفت در بورس ۲۸۰ هزار بشکه نفت خام سبک به قیمت هر بشکه ۷۴ دلار و ۸۵ سنت داد و ستد شد.
بعد از عرضه نفت در بورس، مدیرعامل بورس انرژی خبر از احتمال تعدیل قیمت نفت در بورس داد و گفت که این قیمت، قیمت متعادلی است؛ ضمن این‌که اگر تا زمان بارگیری محموله، قیمت نفت خام افزایش یا کاهش یابد، قیمت متناسب با آن تعدیل خواهد شد.

در این میان ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۷ هم برای دومین بار نفت در بورس عرضه شد. آنگونه که در اطلاعیه عرضه آمده بود، قرار بر این بود که ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام سبک برای عرضه روی تابلو معاملات برود که در نهایت قیمت هر بشکه نفت خام سبک در رینگ بین‌الملل بورس انرژی در دومین عرضه ۶۴.۹۷ دلار معامله شد؛ بدین معنا که نفت بورسی در این مدت حدود ۱۰ دلار نسبت به اولین دوره تعدیل شد.

فروش نفت در بورس انرژی به صورت ۲۰ درصد ریالی و ۸۰ درصد ارزی است؛ به طوری‌که متقاضیان خرید برای شرکت در معامله، باید ۱۰ درصد ارزش سفارش را به صورت ریالی به میزان پیش‌پرداخت پیش از عرضه به حساب اعلامی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه واریز کنند که در صورت انجام معامله بخشی از ۲۰ درصد ریالی محسوب خواهد شد.

در عین حال مدتی است که عرضه نفت در بورس انرژی متوقف شده و در این مدت اطلاعیه عرضه‌ای منتشر نشده است ولی در آخرین واکنش‌ها وزیر نفت اعلام کرده که عرضه نفت در بورس در انتظار تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی است.

زنگنه تاکید کرد که "پیش از این برای فروش یک میلیون بشکه نفت اجازه صادر شده بود که به دنبال آن هستیم برای عرضه شش ماهه و فروش ریالی نیز مجوز بگیریم. امیدواریم این موضوع در اولین جلسه شورای عالی هماهنگی مطرح شود و با یک تغییراتی و تجاربی که پیدا کردیم، ما تقاضا می کنیم که اگر قبول کردند با مقدار بیشتری ولی ۶ ماهه اجازه بگیریم که عرضه کنیم و این راه را باز کنیم".

در عین حال شاپور محمدی - رئیس سازمان بورس اوراق بهادار - به تازگی درباره احتمال عرضه مجدد نفت در بورسانرژی اعلام کرد که " با وزارت نفت در این مورد وارد مذاکره شده‌ایم که نفت به صورت کاملا ریالی در بورس عرضه شود. هر زمان که وزارت نفت بگوید ما آماده عرضه نفت در بورس هستیم".
انتهای پیام
 
بالا