خبر مهم!

ایران سهام

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
اکثر سهمهای بازار اصلاح خوبی داشتند و از فردا صف خرید میشوند.شاخص ایندفعه 200 هزار را خواهد شکست . سهمهای خود را مفت به دست حقوقی ها ندهید.
بازار سهام کاملا از تورم جا مانده و بورس هم اکنون مفت و بهترین بازار برای سرمایه گذاری هستش.جو سازی دلار 7 تومان یک تاثیر جوروانی منفی بر بازار گذاشت ولی همگان دیدیم که همچین قیمتهایی غیر ممکن است و فقط خیلی از سهامداران بخاطر برخورد احساسی سهام خود را از دست دادند و باید در قیمتهای بالاتر سوار بشوند.

با توجه به تورم ایجاد شده سهمی زیر 1000 تومان در آینده ای نزدیک در بازار نخواهد بود
بانکی ها و پالایشیها را بیشتر رصد کنید
در بازار پایه شرنگی شدیدا افت داشته و از فردا ابتدای وقت احتمالا شاهد رنج مثبت باشه
ونیرو و حق تقمدش نیز افت فاحشی داشتند و فردا جمع خواهند شد
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
|اقتصادی|نفت و انرژی

پیش‌اطلاعیه عرضه نفت‌خام در رینگ بین‌الملل بورس انرژی


شرکت ملی نفت ایران در نظر دارد تا پایان مهرماه سال جاری اقدام به عرضه یک میلیون بشکه نفت خام در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران کند.

به گزارش ایلنا از شرکت ملی نفت ایران، در این پیش‌اطلاعیه آمده است: «در راستای تحقق بند 13 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، مبنی بر ایجاد تنوع در روش‌های فروش نفت و مشارکت بخش خصوصی و همچینن اجرای بند (ح) ماده 4 قانون پنج ساله برنامه ششم توسعه کشور، شرکت ملی نفت ایران در نظر دارد تا پایان مهرماه سال جاری اقدام به عرضه یک میلیون بشکه نفت خام در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران نماید که اطلاعیه عرضه مربوطه طی هفته آینده از طریق سایت شرکت بورس انرژی منتشر خواهد شد.

در این راستا، با توجه به فراهم شدن زمینه‌های قانونی و نهایی‌سازی چارچوب و اصول کلیدی موضوع توسط مراجع ذیصلاح، شرکت ملی نفت ایران با همکاری بورس انرژی ایران و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، ساز و کار اجرایی و جزئیات شرایط عرضه را طراحی و جمع‌بندی نموده است. ایجاد فضایی شفاف و سالم جهت استفاده از پتانسیل‌های بخش غیردولتی جهت صادرات نفت‌خام از مزایای اصلی این طرح خواهد بود.

بر این اساس، فروش به صورت 20 درصد ریالی و 80 درصد ارزی خواهد بود که تسویه بخش ریالی (بر اساس نرخ تسعیر سنا) بصورت نقدی قبل از تحویل محموله و تسویه بخش ارزی به صورت اعتباری، با ارائه ضمانت‌نامه بانکی تعهد پرداخت ریالی معتبر از بانک‌های مورد قبول شر کت ملی نفت ایران، پس از تحویل محموله صورت می‌گیرد. خریدار بایستی بخش ارزی را ظرف مدت زمان مشخص شده بعد از بارگیری، به ترتیب مورد تائید شرکت ملی نفت که در اطلاعیه عرضه اعلام خواهد شد، واریز و تسویه نماید.

متقاضیان خرید جهت شرکت در معامله، بایستی 10 درصد ارزش سفارش را به صورت ریالی به میزان پیش پرداخت قبل از عرضه به حساب اعلامی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه واریز نمایند که در صورت انجام معامله بخشی از 20 درصد ریالی محسوب خواهد شد.

خریداران بر اساس قیمت پایه اعلامی شرکت ملی نفت ایران که بر اساس قیمت‌های معاملاتی امور بین‌الملل این شرکت خواهد بود، بر روی قیمت نفت‌خام رقابت نموده که انتظار می‌رود ایجاد چنین فضای رقابتی منجر به کشف قیمت مناسب و شفاف شود.

تحویل نفت‌خام به خریداران در محموله‌های حداقل 5 هزار تنی (معادل حدود 35 هزار بشکه استاندارد) قابل انجام بوده و البته، خریداران می توانند با تجمیع قراردادهای خرید، نسبت به برداشت محموله‌های بزرگتر اقدام نمایند. فروش محموله‌ها به صورت مقصد آزاد (به جز سرزمین اشغالی فلسطین) خواهد بود.

ساز و کار اجرایی و سایر شرایط عرضه شامل قیمت پایه، نحوه تحویل محموله، تسویه حساب موقت و نهایی، شرایط ضمانت‌نامه تعهد پرداخت و غیره متعاقبا در اطلاعیه عرضه‌ اعلام می شود.»
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
جزییات فرایند تسویه معاملات نفت در بورس انرژی

مدیر عامل سمات با بیان اینکه ضمانت نامه‌های بانکی در فرآیند معاملات نفت خام نزد سمات سپرده گذاری می‌شود، گفت: فرایند مالی این معاملات از طریق حدود 8 بانک انجام می‌شود.


حسین فهیمی ، مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه اوراق بهادار(سمات) در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، پیرامون آخرین اقدام‌ها در سامانه سجام گفت: ایرانیان خارج از کشور برای انتقال کد معاملاتی در بستر سجام فقط کافی است، به طور الکترونیکی در سامانه دارا ثبت نام کنند .

وی افزود:سجام بر پایه‌ای بنا شده که با دریافت الکترونیکی اطلاعات و ثبت نام از مشتریان بازار سرمایه ، فرایند کاغذی جمع‌آوری داده‌ها را حذف می‌کند، این در حالی است که در نظام بانکداری همچنان فرایند کاغذی دریافت اطلاعات حاکم است.

این مقام مسئول با بیان اینکه دریافت اطلاعات الکترونیکی در این بستر به گونه‌ای است که کپی برداری از مدارک وجود ندارد، یادآور شد:کپی مدارک برای نشت اطلاعات نیست، بلکه برای راستی آزمایی اطلاعات متقاضیان است.

به گفته وی، سمات به دلیل اتصال به دیتا سنتر های اطلاعاتی کشور می‌تواند اطلاعات دریافتی از مشتریان را راستی آزمایی ( Due Dilligence) نموده و علاوه بر سیستم شناسایی الکترونیکی مشتریان امکان حذف کپی مدارک در این فرایند فراهم شده است. عبور از این مرحله برای مشتری به معنای ارائه اطلاعات هویتی ، ارتباطی و مالی درست به سامانه بوده و این یعنی مراحل ثبت نام بطور کامل انجام شده است.

فهیمی با تاکید بر اینکه کد معاملاتی اشخاص اگر ظرف مهلت مقرر یعنی حدود شش ماه آینده بر روی بستر سجام قرار نگیرد، به عنوان کد معاملاتی غیر فعال شناخته می‌شود، افزود: البته برای این موضوع جای نگرانی نیست و فعالان بازار سرمایه می‌توانند ظرف مدت 10 دقیقه در این سامانه ثبت نام و شناسه کد معاملاتی خود را به طور الکترونیک فعال کنند، به این ترتیب علاوه بر شناسایی دقیق مشتریان ، زمینه ارائه خدمات جدید به آن‌ها فراهم می‌شود.

مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از آخرین اقدام‌ها برای آماده سازی عرضه نفت خام در بورس انرژی نیز سخن گفت و افزود: برای تسویه معاملات نفت خام در بخش 20 درصد ریالی و 80 درصد ارزی آن، هم اکنون هماهنگی‌ با بانک‌های عامل و بانک مرکزی انجام شده و ضمانت نامه‌های بانکی در نزد شرکت سپرده‌گذاری سپرده می‌شود .

وی تصریح کرد: برای 80 درصد ارزی این معاملات، در ابتدا معادل 120 درصد از 80 درصد ارزش پایه معامله اقدام به دریافت ضمانت نامه بانکی و سپس تسویه ارزی خواهد شد و این در حالی است که فرایند مالی این معاملات از طریق حدود 8 بانک که شرکت نفت اسامی آن‌ها را علام خواهد کرد، انجام می‌شود.
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
در گفت وگوی کارشناسان نفتی و بورسی بررسی شد:
آغاز جنگ نفتی ها علیه تحریم

بورس انرژی تا ساعاتی دیگر میزبان عرضه طلای سیاه خواهد شد و این میهمان طی ماه های آینده حکایت های فراوانی را برای درآمدهای اقتصاددی کشور رقم خواهد زد.

http://www.boursenews.ir/fa/news/181526
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
وزارت نفت ایران: خارجی‌ها می توانند نفت صادراتی را از بورس خریداری کنند

معاون وزیر نفت ایران گفته که خارجی ها می توانند با دریافت کد معاملاتی از بورس، اقدام به خرید محموله های نفت خام ایران از طریق بورس انرژی کنند.

علی کاردر با اشاره به عرضه نفت خام صادراتی در بورس افزود بیش از ۱۰۰ کد معاملاتی توسط خارجی ها در بورس انرژی دریافت شده که می توانند از طریق آن اقدام به خرید محموله های نفت خام و فرآورده های نفتی کنند.

طرح عرضه نفت خام سبک ایران در بورس انرژی در ششم آبان ماه آغاز می شود. حجم عرصه نفت در بورس یک میلیون بشکه در روز است.

https://bbc.in/2EMnGWk
@BBCPersian
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
فروش نفت ملی شد

برای اولین بار عرضه نفت خام صادراتی در بازارهای مالی و رسمی کشورمان به ثبت خواهد رسید یعنی پس از سال‌ها داد‌و‌ستد نفت خام صادراتی نیز در بازارهای ایرانی صورت خواهد پذیرفت. شاید بتوان گفت پس از گذشت سال‌ها از ملی شدن صنعت نفت، این بار فروش نفت خام صادراتی نیز ملی شده است. این واقعیت به معنی سکوی پرش بسیار بزرگی برای فرآیندهای معاملاتی و تجاری نفت خام به شمار می‌رود و پتانسیل انعقاد قراردادهای مختلف و گسترده فیزیکی را به همراه خواهد داشت.

در صورت عرضه گسترده و موفق معاملات نفت خام صادراتی به‌صورت فیزیکی، پتانسیل تعریف ابزارهای مالی نوین بسیاری بر این دارایی پایه وجود دارد که به معنی آغاز به کار واقعی پنجمین بورس بزرگ نفت خام در جهان خواهد بود.


توانمندی‌های تولیدی و صادراتی نفت خام و فرآورده‌های کشورمان به قدری گسترده است که قدرت‌نمایی این بازار در ابعاد جهانی چندان هم دور ازذهن نیست.

در گفت‌وگویی با دکتر سید‌علی حسینی، مدیرعامل بورس انرژی به بررسی اجمالی این شیوه معاملاتی پرداختیم. این متن به‌صورت همزمان امروز در دو روزنامه «دنیای اقتصاد» و فایننشال تریبون (Financial Tribune) منتشر می‌شود. در ابتدای این گفت‌وگو دکتر سید‌علی حسینی عنوان کرد: انتشار اطلاعیه عرضه نفت خام در بورس انرژی ایران نقطه عطفی در صنعت نفت و بازارسرمایه کشورمان است که آیندگان با مرور آن به خود خواهند بالید و تاریخ ایران اسلامی آن را بسان برگ زرینی در حافظه خود ثبت خواهد کرد و برای فرزندان ایران زمین به یادگار خواهد گذاشت.

فرهنگ ایرانیان در‌بر‌دارنده مثال‌ها و نمونه‌های بی‌شماری از تعامل با دنیا و دیگر مردمان است و در این رابطه خود را عضوی از آنها و آنها را عضوی از خود می‌دانند. ایرانیان همواره امکان بهره‌‌مندی دیگران را از مواهب خدادادی خود سخاوتمندانه فراهم کرده‌اند و در مسیر جاده ابریشم استوار قدم برداشته‌اند.

@den_ir

https://www.donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news-3457075
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
عرضه نفت خام در بازار بورس انرژی ایران

شرکت ملی نفت ایران، یک میلیون بشکه نفت خام را در بورس انرژی عرضه کرده است.

این اولین عرضه نفت خام در این بورس است.

شرکت های داخلی و خارجی می‌توانند با پرداخت حداقل ۱۰ درصد از ارزش کل؛ برای خرید نفت خام اقدام کند. طرح عرضه نفت خام در بورس انرژی، اواخر شهریور در شورای عالی هماهنگی اقتصادی تصویب شد.

هدف آن عمدتا مقابله با تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران است که از هشت روز دیگر اجرا می شوند.
@BBCPERSIAN
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
IMG_20181111_165740_300.jpg

۷۰۰ هزار بشکه نفت خام با قیمت ۶۴.۹۷ دلار در بورس انرژی به فروش رفت
bourse24.ir/news/173059/
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
آخرین تصمیم بنزینی

عضو کمیسیون انرژی:
یک خانواده ۴ نفره ۱۲۰ لیتر در ماه بنزین دریافت می‌کند آن‌هایی که نمی‌خواهند بفروشند

سوخت به همه تعلق میگردو بیش از آن باید بهایش پرداخت شود
@akhbarfori_ir
 

باتوسای

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ارزش هرسهم وسدید بالای 10000هزارتومان است ....................................هلدینگی تولیدی - نیروگاهی - پیمانکاری ............
دارائی هایش ازخصدرا خیلی بیشتراست ........خیلی زیاد
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
✅عرضه نفت خام در بورس انرژی ادامه می‎یابد

سعید خوشرو، مدیر امور بین‎الملل شرکت ملی نفت ایران به «شانا» گفت:

مرحله دوم عرضه نفت خام در بورس انرژی با موفقیت انجام و تمام ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام عرضه شده، با قیمت ۶۴ دلار و ۹۷ سنت معامله شد.

فروش هشت محموله ۳۵ هزار بشکه‌‏ای در عرضه نخست و فروش ۲۰ محموله ۳۵ هزار بشکه‎ای در مرحله دوم، در مجموع عرضه آزمایشی موفقی را در بورس انرژی رقم زد.

شرکت ملی نفت ایران شرایط مساعدی را برای خرید نفت خام از طریق بورس انرژی برای بخش خصوصی فراهم کرده است و معتقدیم هیچ خریداری نمی‎تواند به طور مستقیم راحت‎تر از فرآیندی که در بورس انرژی شکل گرفته، نفت خریداری کند.

قیمت کنونی نفت نسبت به زمانی که اطلاعیه نخست عرضه نفت خام در بورس انرژی منتشر شد، تقریبا حدود ۱۵ دلار کاهش یافته و این کاهش قیمت به طور طبیعی در قیمت فروش نفت در بورس انرژی هم اثرگذار است.
@stockmarket_press
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
جهانگیری: سهام عدالت قابل فروش می‌شود

معاون اول رئیس‌جمهور:
قیمت سهام ۲ میلیونی سهام‌عدالت در حال حاضر حدود ۱۳میلیون تومان است.
طرحی را به مجلس برده‌ایم مبنی بر اینکه بعد از آنکه مبلغ سهام پرداخت شد، مردم بتوانند سهام خود را در صورت تمایل بفروشند.
 

120

Well-Known Member
کاربر فعال
این قیمت سهام عدالت جهانگیری هم عین قیمت دلارشه سهم عدالتی که نفری یک میلیون دادن را 2میلیون وارزششم 13میل گفته اخه باچه رویی؟عیبه ولله خجالت داره ملتو سرکار میذارن بذارن حداقل ..فرض نکنن
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
✅ظریف با انتشار اسنادی پاسخ ادعای پمپئو را داد

تمامی تحریم‌های باز اِعما‌ل‌شده آمریکا نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت هستند.

قصد و تصمیم به گرسنگی دادن مردم عادی، جنایت علیه بشریت است.

دیوان بین‌المللی دادگستری، به تازگی ادعاهای آقای پمپئو درباره معافیت های انسانی از تحریم‌ها را تکذیب کرده است.

روایت‌های واقعیت‌محور رسانه‌های غربی و نامه های ضمیمه‌ شده (در این توئیت) نشان می‌دهد چه کسی دارد دروغ می‌گوید.

#امتداد
@emtedadnet
 

navid35

Well-Known Member
کاربر فعال
بسته بندی ایران با توجه به افزایش سرمایه 2100 درصدی از تجدید بررسی شود
تاریخ مجمع سهم روز یکشنبه
 

شمال

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
✅ظریف با انتشار اسنادی پاسخ ادعای پمپئو را داد

تمامی تحریم‌های باز اِعما‌ل‌شده آمریکا نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت هستند.

قصد و تصمیم به گرسنگی دادن مردم عادی، جنایت علیه بشریت است.

دیوان بین‌المللی دادگستری، به تازگی ادعاهای آقای پمپئو درباره معافیت های انسانی از تحریم‌ها را تکذیب کرده است.

روایت‌های واقعیت‌محور رسانه‌های غربی و نامه های ضمیمه‌ شده (در این توئیت) نشان می‌دهد چه کسی دارد دروغ می‌گوید.

#امتداد
@emtedadnet
همین فردا تمام تحریم ها لغو میشه
به خاطر اینکه آقای ظریف جواب وزیر خارجه امریکا را داده و گفته که شما خلاف کردید !!!
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
افزایش ۸۳ درصدی متوسط نرخ مسکن در تهران در یک سال

گزارش وزارت راه و شهرسازی درباره تحولات مسکن شهر تهران در مهرماه نشان می‌دهد متوسط قیمت خریدوفروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی آپارتمانی معامله ‌شده در این ماه در تهران ۸۶.۳ میلیون ریال بوده که رشد ۸۳.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال دارد.
@eghtesadonline
 
بالا