خبر مهم!

سعيد راد

New Member
کاربر فعال
با عرض سلام

با كسب اجازه از اساتيد و دوستان محترم ميخواستم منبعد مطالب مهم را كه به طرق گوناگون از منابع مختلف بدست مي آروم محضر دوستان اراپه كنم البته اگر صلاح بدانيد و اجازه دهيد. به اميد اينكه اساتيد محترم حضورشان (به تازگي كه خيلي كم شده) پر رنگتر شود.
 

قرمزته

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام

آقا سعيد

قبل از هر چيز انتخاب اين نام را به شما تبريك ميگم.حالا نميدانم اين اسم واقعيه يا انتخابي چون صاحب اين اسم مثل من قرمزته بود.

بگذريم بفرما ما منتظر اخبار شما هستيم. البته من به عنوان شنونده نه صاحب نظر.
 

سعيد راد

New Member
کاربر فعال
با عرض سلام خدمت اساتيد و دوستان

همانطور كه وعده كرده بودم از امروز ارسال اطلاعات را شروع ميكنم.

شركت سرمايه گذاري بهشتر تا تاريخ 31/6/83 تصميمي در مورد فروش عمده هيچيك از سهام پرتفوي خود اتخاذ ننموده است و برنامه هاي آتي شركت در بودجه اعلام شده ، منعكس مي باشد .» * : جهت مزيد اطلاع شركت پيش بيني در آمد هر سهم مالي منتهي به 30/12/83 را با سرمايه 000/100 ميليون ريال در تاريخ هاي 20/12/82 ( زمان پذيرش ) و 15/01/83 مبلغ 451 ريال و با سرمايه 000/200 ميليون ريال در تاريخ 29/04/83 مبلغ 337 ريال و در تاريخ هاي 18/05/83 و 16/06/83 مبلغ 624 ريال اعلام نموده بود .
 

سعيد راد

New Member
کاربر فعال
با عرض سلام خدمت اساتيد و دوستان

همانطور كه وعده كرده بودم از امروز ارسال اطلاعات را شروع ميكنم.

شركت سرمايه گذاري بهشهر تا تاريخ 31/6/83 تصميمي در مورد فروش عمده هيچيك از سهام پرتفوي خود اتخاذ ننموده است و برنامه هاي آتي شركت در بودجه اعلام شده ، منعكس مي باشد .» * : جهت مزيد اطلاع شركت پيش بيني در آمد هر سهم مالي منتهي به 30/12/83 را با سرمايه 000/100 ميليون ريال در تاريخ هاي 20/12/82 ( زمان پذيرش ) و 15/01/83 مبلغ 451 ريال و با سرمايه 000/200 ميليون ريال در تاريخ 29/04/83 مبلغ 337 ريال و در تاريخ هاي 18/05/83 و 16/06/83 مبلغ 624 ريال اعلام نموده بود .
 

سعيد راد

New Member
کاربر فعال
با عرض ارادت خدمت بزرگواران

تحليل

شركت سرمايه گذاري ملي ايران 999 ريالي در آمد هر سهم اين شركت در آمد هر سهم سال مالي منتهي به 30/9/83 را با سرمايه 850،000 ميليون ريال مبلغ 999 ريال اعلام نمود كه 63 درصد آن معادل 625 ريال در مدت 6 ماهه اول سال تحقق يافته است . پيش بيني عملكرد سال مالي منتهي به 30/09/83 در مقايسه با عملكرد واقعي سال مالي قبل به ترتيب سود حاصل از سرمايه گذاري ها 48 درصد افزايش ، سود حاصل از فروش سمايه گذاري ها 78 درصد افزايش ، سود عملياتي 62 درصد افزايش و سود پس از كسر ماليات 60 درصد افزايش يافته است. شركت پيش بيني در آمد هر سهم سال مالي منتهي به 30/09/83 در تاريخ 30/09/82 مبلغ 602 ريال و در تاريخ 05/12/82 مبلغ 649 ريال ، در تاريخ 30/01/83 مبلغ 708 ريال ، در تاريخ 17/03/83 مبلغ 826 ريال و در تاريخ 20/04/83 مبلغ 849 ريال اعلام نموده بود كه شركت دلايل تعديل را افزايش سود حاصل از سرمايه گذاري ها بدليل افزايش سود سهام شركت هاي سرمايه پذير و افزايش سود حاصل از فروش سرمايه گذاري ها اعلام نموده است . براساس اطلاعات ارسالي شركت ، هيئت مديره تصميم دارد سود قابل تقسيم سال 83 بين صاحبان سهام را حداقل به ميران مقرر شده در قانون تجارت به مجمع عمومي عادي ساليانه پيشنهاد نمايد . لازم به ذكر است بهاي تمام شده پرتفو بررسي شركت در تاريخ 31/4/83 به ازاي هر سهم معادل 2950 ريال و ارزش بازار پرتفوي بورس به ازاي هر سهم معادل 3340 ريال مي باشد كه اين مبلغ نسبت به دوره مشابه سال گذشته تقريبا بدون تغيير باقي مانده است در ضمن شركت به ازاي هر سهم خود مبلغ 466 ريال سود نقدي تقسيم شده توسط شركت هاي سرمايه پذير پيش بيني نموده است .x( مردان ضعيف آرزو دارند و مردان بزرگ اراده x(
 

سعيد راد

New Member
کاربر فعال
سلام

تعداد 19 شركت بورسي قبل از برگزاري مجمع عمومي عادي سال مالي قبل پيش بيني سود هر سهم خود براي سال مالي جديد را اعلام كردند.

نام شركت درآمد هر سهم (ريال)

س توكا فولاد 636 ريال
س صنايع پتروشيمي ايران 584
س توسعه شهري توس گستر 483
س صندوق 350
س بيمه 320
س سپه 400
س ملت 500
س آذربايجان 184
س ساختمان 550
مخابراتي راه دور 508
شيشه همدان 506
قند تربت جام 432
قند پارس 373
قند لرستان 1361
قند مرودشت 278
جوشكاب يزد 1100
صنعتي پيام 201
ايرانيت 1041
عمران و توسعه فارس 202
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
زیرساخت بورس انرژی برای فروش نفت به بخش خصوصی فراهم است/ اراده وزیر نفت لازمه آغاز به کار

شناسه خبر: ۶۳۸۸۳ ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴دسته : خبر,مجلس شورای اسلامی, نفت و انرژی, وزارت نفت
۰

در جلسه ای که با هدف بررسی موانع فروش نفت خام دربورس در کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس برگزار شد، به ابعاد این مسئله پرداخته و بیان گردید: زیرساخت های لازم برای فروش نفت خام در بورس فراهم بوده و این مهم نیازمند اراده و پیگیری شخص وزیر نفت است.

به گزارش مقاومتی نیوز جلسه کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس با موضوع فروش نفت خام در بورس، دوشنبه هفته گذشته برگزار شد.

در این جلسه نمایندگان مجلس، مسئولین بورس انرژی، مسئولین وزارت نفت و کارشناسان حضور داشتند و در خصوص این مسئله به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در ابتدای جلسه زارع رئیس کمیته اقتصاد مقاومتی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برای بی اثر کردن تحریم فروش نفت و جلوگیری از بازتولید بابک زنجانی ها، فروش نفت خام در بورس ضروری است.

وی افزود: در این جلسه بنا داریم موانع این حوزه را مورد بررسی قرار داده و از ظرفیت مجلس در این اقدام کلیدی استفاده کنید.


برای فروش نفت خام در بورس مانعی وجود ندارد

در ادامه دکتر امیری نایب رئیس هیئت مدیره سازمان بورس گفت: با در نظر گرفتن قوانین مختلف درباره فروش نفت خام در بورس انرژی از جمله قانون رفع موانع، احکام دائمی و برنامه ششم و با توجه به پیگیری ها و گفت و گوی دکتر حسینی مدیرعامل بورس انرژی و مسئولان مربوطه در وزارت نفت، شهریورماه سال قبل به تفاهمی درباره این موضوع رسیدیم؛ مبنی بر اینکه نفت خام هم به صورت ارزی و هم به صورت ریالی در بورس انرژی عرضه بشود و مکانیزم آن هم از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی صورت گیرد.

وی افزود: با توجه به مباحثی که مسئولان دیوان محاسبات و بانک مرکزی بیان کرده بودند قرار بر این شد که این موضوع مصوبه هیئت وزیران بشود.

دکتر امیری ادامه داد: در حقیقت این مصوبه ذکر شده مورد نیاز است تا نهاد های نظارتی این اطمینان را کسب کنند که مدل، مدل مناسبی خواهد بود. در حال حاضر برای مدل اجرایی و عملیاتی این موضوع مشکل خاصی وجود ندارد. دغدغه ای که مسئولان نفتی داشتند بیشتر دغدغه های نظارتی بود.

وزیر نفت مسئول اصلی پیگیری فروش نفت خام در بورس

در پایان جلسه محمد امینی رعیا دبیر کمیته اقتصاد مقاومتیمجلس پس از جمع بندی مباحث گفت: با توجه به مباحث مطرح، به نظر می رسد وزارت نفت در نوک پیکان پیگیری این مسئله قرار دارد و باید این موضوع را پیگیری کند تا به نتیجه برسد.

وی افزود: آنطور که از شواهد و قرائن مشخص است، مسئله و مانع خاصی پیش رو نیست و کسی هم به دلیل اصلی اینکه این اقدام صورت نمی گیرد اشاره نمی کند.

امینی رعیا در پایان گفت: امید می رود که وزارت نفت هرچه سریعتر در این زمینه اقدام نماید؛ ما هم از جانب مجلس از این اقدام حمایت کرده و برای فروش نفت خام در بورس، اقدامات لازم را در دستور کار قرار خواهیم داد. با این وجود، توان و اقدام اصلی در وزارت نفت و توسط شخص وزیر محترم نفت باید گذاشته شود تا کار به نتیجه برسد
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
♦پراید ۱۱ میلیون تومان ارزان شد

فعالان بازار خودرو عنوان کردند که روز چهارشنبه هفته گذشته قیمت پراید به ۴۳ میلیون تومان رسید، اما این نرخ روز گذشته به ۳۲ میلیون تومان کاهش یافته است و بالاتر از این رقم را کسی خرید و فروش نمی‌کند/ ایران
#اقتصادی
@AkhbareFori
 

شمال

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
♦پراید ۱۱ میلیون تومان ارزان شد

فعالان بازار خودرو عنوان کردند که روز چهارشنبه هفته گذشته قیمت پراید به ۴۳ میلیون تومان رسید، اما این نرخ روز گذشته به ۳۲ میلیون تومان کاهش یافته است و بالاتر از این رقم را کسی خرید و فروش نمی‌کند/ ایران
#اقتصادی
@AkhbareFori
الکی میگه

در اخبار 9 صبح امروز گوینده خبر میگفت قیمت پراید شده 40 میلیون
 

محمودیا

Well-Known Member
کاربر فعال
♦جلسه دوم دادگاه "اسفندیار رحیم مشایی" رییس دفتر رییس جمهور سابق از دقایقی پیش با حضور وی در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی غضنفرآبادی آغاز شد

@Akharinkhabar
 

ملک الشعرا

Well-Known Member
کاربر فعال
اگر فشار فروش باهمین فرمون جلوبره هر چه به پایان شهریور ماه نزدیک شویم شاهد تشکیل صف های فروش بیشتری خواهیم بود پس باید در سهامی که در سود هستیم قبل از گرفتار شدن در صف فروش شناسایی سود را در اولویت قراردهیم فرصت خرید همیشه ایجاد می شود اما فرصت فروش.....
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
روغن موتور ۴۰درصد گران شد/سودجویی‎ها عامل کمبود روغن

رئیس اتحادیه تعمیرکاران تهران:
روغن موتور بیش از ۴۰ درصد گران شده است

با افزایش قیمت روغن موتور بازار فروش روغنهای تقلبی در سطح بازار رونق گرفته است/تسنیم

asriran.com
@MyAsriran
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
مدیرعامل بورس انرژی در گفت‌وگو با فارس خبر داد

جزییات عرضه نفت خام در بورس انرژی/ شرکت نفت امکان مانور قیمتی خواهد داشتمدیر عامل بورس انرژی با اشاره به تصویب عرضه نفت خام در رینگ صادراتی تالار سبز از سوی دولت گفت:به نظر می‌رسد عرضه نفت خام بر مبنای قیمت پایه و در حدی تعیین شود که امکان مانور امور بین الملل شرکت ملی نفت برای تخفیف فراهم شود.

سید علی حسینی در گفت و گو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، از مصوبه مهم شورای عالی هماهنگی اقتصادی دولت برای عرضه نفت خام در رینگ صادراتی بورس انرژی خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه‌ای که امروز منتشر شده، وزارت نفت می‌تواند با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای صادرات، نفت خام و فراورده‌های نفتی را به قیمت رقابتی، در بورس انرژی به فروش برساند.
مدیر عامل بورس انرژی ایران با بیان اینکه برای اعلام سازوکار اجرایی این طرح باید منتظر ابلاغیه آن از سوی وزارت نفت به سازمان بورس و بورس انرژی بود، افزود:هنوز هیچ یک از گمانه زنی‌ها در خصوص حجم عرضه نفت خام و یا ارز مورد استفاده در بازار قطعی نیست و قدر مسلم آنچه که در بورس نفت معامله خواهد شد شامل نفت خام و فرآورده‌های نفتی خواهد بود.
وی با بیان اینکه سازوکار قیمت گذاری در بورس نفت بطور رقابتی خواهد بود، هر گونه رقابت معکوس قیمتی در این بازار را منتفی دانست و گفت: صرفا برای عرضه نفت خام انتظار می‌رود رقابت بر اساس تعیین قیمت پایه و یا تعیین حد مشخصی به منظور مانور اداره امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران برای ارائه تخفیف پایین تر از قیمت پایه وضع شود.
حسینی با منتفی دانستن معاملات بورس نفت بر اساس ریال ایران مبنای معاملات در این بازار را ارزی عنوان کرد و افزود: مقرر شده بر روی جزییات این مصوبه در کارگروه‌های ویژه بررسی و کارشناسی صورت گیرد.
مدیر عامل بورس انرژی مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی دولت برای عرضه نفت خام در بورس انرژی را گامی مهم در استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه کشور عنوان کرد و افزود: تلاش می‌شود با کمک رسانه‌ها ابعاد مختلف این تصمیم با اهمیت تا قبل از اجرای تحریم‌های غیر قانوین آمریکا اطلاع رسانی شود.
به گزارش فارس، ظهر امروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی با هدف متنوع‌سازی روش‌های فروش نفت، طرح عرضه نفت خام در رینگ صادراتی بورس انرژی ایران به صورت ارزی را تصویب کرد.
براساس این طرح، وزارت نفت می‌تواند با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای صادرات، نفت خام و فراورده‌های نفتی را به قیمت رقابتی، در بورس داخل کشور به فروش برساند.
انتهای پیام/
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
✅ طرح عرضه نفت خام به صورت ارزی در رینگ صادراتی بورس انرژی تصویب شد

در جلسه روز سه شنبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی که با حضور اعضا و به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی تشکیل شد، این شورا با هدف...

ادامه مطلب ...

@bourse24ir
 

hamidf

Active Member
کاربر فعال
فروش نفت بصورت ارزی تقاضا ی خرید ارز برای خرید نفت در بورس را بالاتر برده و بحران کمبود ارز را نمایان تر میکند و موجب افزایش سرعت سقوط پول ملی میشود .فروش نفت بصورت ریالی باید مبنای کار در بورس انرژی باشد.
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
ورود کمیسیون انرژی مجلس به تشکیل بورس نفت
رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس، گفت: دولت اخیرا برای تشکیل بورس نفت مصوباتی داشته که به نظر می رسد الزامات خوبی در این حوزه مصوب شده و مشکلی برای عدم اجرا وجود ندارد.
@pasargadtahlil
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
ورود کمیسیون انرژی مجلس به تشکیل بورس نفت
رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس، گفت: دولت اخیرا برای تشکیل بورس نفت مصوباتی داشته که به نظر می رسد الزامات خوبی در این حوزه مصوب شده و مشکلی برای عدم اجرا وجود ندارد.
@pasargadtahlil
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
ترامپ به بولتون: اجازه جنگ با ایران را نداری

نشریه «دیلی‌بیست» در گزارشی نوشت:
برخی دیپلمات‌های آمریکایی می‌گویند رئیس‌جمهور آمریکا در همان بدو امر به مشاور امنیت ملی کاخ سفید هشدار داده که حق جنگ با ایران را نخواهد داشت.
مشاوران غیررسمی ترامپ می‌گویند او مجبور بوده با توجه به قولی که در مبارزات انتخاباتی داده، آمریکا را از برنامه جامع اقدام مشترک خارج کند با این حال، تیم امنیت ملی ترامپ با بازی «پلیس خوب، پلیس بد» با اروپایی‌ها، در تلاش است تا بهترین بخش‌های برجام [از منظر طرف غربی] را نگه دارد.
تیم امنیت ملی ترامپ نگران است که طرف ایرانی با دیدار با ترامپ موافقت کند و از سوی ترامپ با تسهیل تحریم‌ها بدون به‌دست آوردن توافقی آن‌چنان سخت با ایران موافقت شود.
ترامپ جنگ با ایران را نمی‌خواهد، فقط می‌خواهد بگوید که توافقی بهتر از توافق اوباما با ایران به دست آورده و این را به مخاطبان خود در آمریکا عرضه کند.
@eghtesadonline
 
بالا