خاور ( ایران خودرو دیزل )

share_holder

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان آیا کسی محاسبه کرده که خاور باید چند درصد افزایش سرمایه تجدید ارزیابی بده تا از ماده141 خارج بشه؟100درصد 200درصد300درصد ....1300 درصد؟
کسی حساب کرده؟
حدود 400 درصد چون زیان بیشتر از سرمایه شده
یکی از کارکنان شرکت می گفت 500 درصد افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی داره. حالا باید فردا دید حرفش تا چه حد دقیق باشه.
-
1397/10/22
با سلام،
سرمایه جدید شرکت خاور پس از افزایش سرمایه، باید حداقل دو برابر زیان انباشته شرکت باشد تا از شمولیت ماده 141 قانون تجارت خارج شود.
لذا برای محاسبه سرمایه جدید شرکت خاور پس از افزایش سرمایه، نیاز به دانستن آخرین رقم زیان انباشته شرکت میباشد.

میزان زیان انباشته شرکت خاور طبق آخرین گزارش، تا تاریخ 1397/06/31 مبلغ 34235486000000 بوده(تا امروز رقم مذکور قطا تغییر کرده)است.
پس، سرمایه جدید شرکت خاور پس از افزایش سرمایه، با در نظر گرفتن زیان انباشته فوق باید رقم 68470972000000 باشد.
سرمایه فعلی شرکت خاور برابر 4989059000 ریال میباشد.
با در نظر گرفتن ارقام فوق، شرکت خاور باید حداقل 1274% افزایش سرمایه دهد.
حال باید دید، این افزایش سرمایه 13 برابری مقدور میباشد؟
برای پاسخ به این سوال باید دانست که، ارزش داراییهای شرکت پس از آخرین تجدید ارزیابی چقدر افزایش پیدا کرده است(چند برابر شده است)؟

mehdikakero

Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام

من امروز مجمع شرکت کردم
کاملا به تمام صحبت ها دقت کردم و نتیجه گیری که میشه کرد این هست که اصلا اوضاع شرکت مناسب نیست.در مورد نوسازی ناوگان حمل و نقل گفتند سهم بزرگی که مربوط به شرکت بنز و هیوندایی بوده را به دلیل قطع کامل همکاری این شرکتها از دست دادند و سهم کامیونت فوتون(2000 عدد) که تامین سرمایه هم توسط بانک پارسیان انجام شده است به دلیل تحریم بانک پارسیان قادر به پرداخت پول به شرکت مبدا نیستند و شرکت فعلا نتوانسته سفارش را تکمیل کند.
ناظر محترم بورس آقای سلطانی و رییس مجمع صریحا گفتند افزایش سرمایه فعلا در دستور کار نیست و در حال حاضر شرایطش رو نداره و رییس مجمع تاکید کردند در صورت جلسه افزایش سرمایه قید نشود چون فقط در صورتی که دولت در بودجه سال 98 برای این منظور بودجه ای در نظر بگیره میتوانند افزایش سرمایه بدهند.در ضمن وقتی سوال کردم در حال حاضر زیان انباشته شرکت چقدر است و اموال شرکت پس از آخرین تجدید ارزیابی چه مقدار ارزش پیدا کرده جواب ندادند و گفتند هنور حسابرسی نشده.
فقط آقای یونسیان مدیرعامل محترم شرکت فرمودند ما تمام تلاشمان را برای جلوگیری از ضرر کردن سهام دارها میکنیم.
پرسود باشید

amin53

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
با جو خودرویی ها در این هفته در صورت بازگشایی می تونه بالای 90 تثبیت بشه

iran land

Well-Known Member
کاربر فعال
با جو خودرویی ها در این هفته در صورت بازگشایی می تونه بالای 90 تثبیت بشه
دوست عزیز به یکسری از منفی بافیها توجه نکن افزایش سرمایه تائید شده ضمن اینکه خودرویی ها هم افزايش نرخ خیلی خوبی گرفتن سایپا و ایران خودرو هم بخاطر همین بسته شدن و با درصد بالا باز میشن، خاور هم با قیمت خیلی خوبی باز میشه....

فرهنگ سازان

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام

من امروز مجمع شرکت کردم
کاملا به تمام صحبت ها دقت کردم و نتیجه گیری که میشه کرد این هست که اصلا اوضاع شرکت مناسب نیست.در مورد نوسازی ناوگان حمل و نقل گفتند سهم بزرگی که مربوط به شرکت بنز و هیوندایی بوده را به دلیل قطع کامل همکاری این شرکتها از دست دادند و سهم کامیونت فوتون(2000 عدد) که تامین سرمایه هم توسط بانک پارسیان انجام شده است به دلیل تحریم بانک پارسیان قادر به پرداخت پول به شرکت مبدا نیستند و شرکت فعلا نتوانسته سفارش را تکمیل کند.
ناظر محترم بورس آقای سلطانی و رییس مجمع صریحا گفتند افزایش سرمایه فعلا در دستور کار نیست و در حال حاضر شرایطش رو نداره و رییس مجمع تاکید کردند در صورت جلسه افزایش سرمایه قید نشود چون فقط در صورتی که دولت در بودجه سال 98 برای این منظور بودجه ای در نظر بگیره میتوانند افزایش سرمایه بدهند.در ضمن وقتی سوال کردم در حال حاضر زیان انباشته شرکت چقدر است و اموال شرکت پس از آخرین تجدید ارزیابی چه مقدار ارزش پیدا کرده جواب ندادند و گفتند هنور حسابرسی نشده.
فقط آقای یونسیان مدیرعامل محترم شرکت فرمودند ما تمام تلاشمان را برای جلوگیری از ضرر کردن سهام دارها میکنیم.
پرسود باشید
مواردی که نوشتین درسته ، ولی از چشم بدبینانه به همه چی نگاه شده !!
دوست عزیز
اول) در مورد ناوگان ابتدا گفته شد که خاور به عنوان بزرگنرین تجاری ساز سهم خیلی خوبی از پروژه داره بعد هم در مورد مشکلات بانک و تحریم مواردی گفته شد ( بنز و هیوندایی و پارسیان و...) که مشکل کل مملکته و ربطی به خاور نداره و همه شرکتها درگیر تحریم یا تبادلات بانکی هستند..پس اصلا مورد عجیب غریبی نبود و نیست....
دوم) ناظر و رییس مجمع صریحا گفتند که افزایش سرمایه در دستور کار این جلسه نیست ( نه که کلا نیست !!!!) و طبیعی هست که در صورت جلسه هم قید نشه !!! نکته منفی نیست این که !!!!
اتفاقا با دید کاملا مثبت هم سلطانی هم صالحی هم یونسیان در مورد افزایش سرمایه صحبت کردند و گفته شد که اگر به طور رسمی قانون معافیت شرکت ها به بورس اعلام شود و مشمول خاور بشه قطعا و حتما هیئت مدیره در جهت افزایش سرمایه اقدام خواهد کرد ....
سوم ) در خصوص سوال شما هم جواب مدیر عامل اصلا بار منفی نداشت و گفت اموال الان ارزیابی جدید نشده ..یعنی هر وقت قرار به افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها شد حتما ارزیابی جدید هم اعلام میشه..به همین راحتی....حالا چرا معنی منفی متوجه شدین شما برام عجیبه..
عجیبه که ما هر دو در مجمع و احتمالا نزدیک هم بودیم و این همه متفاوت هست نظرهامون((-:

ضمنا مدیر عامل در خصوص زمین شرکت فقط گفت که 70 هکتار یعنی 700 هزار متر.... الان هم زمین شرکت تقریبا دیگه محدوده تهران حساب میشه !!...شما فقط قیمت زمین رو در نظر بگیرید خودش جئاب داستانه ..حالا اون همه دارایی دیگه به کنار....

obese456

Well-Known Member
کاربر فعال
بزودی با اعمال قانون معافیت مالیاتی به بورس افزایش سرمایه خاور میاد رو کدال .......................

خاور را فقط بخرید که صعود شارپی در پیش داره

غیبگو

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام دوستان قیمت سهم خاور از خکاوه خیلی بالاتر خواهد رفت وقتی سهم باز شد درنگ نکنید و امان ندهید به فروشنده.شدید بخرید

moradkhan

Well-Known Member
کاربر فعال
چنانچه خاور در بازار ج مجددا بازگشايي بشود
در يك روز چنان مثبت قابل توجهي خواهد خورد كه همه را حيرت زده خواهد كرد

obese456

Well-Known Member
کاربر فعال
خکاوه تا ۱۷۰ تومن هم رفت دیروز ....................

حالا امروز اومدن یک عده خاور زیر ۸۰ تومنی می فروشن ...............خیلی زود تو صف خرید میشینن این افراد

obese456

Well-Known Member
کاربر فعال
امادگی #ایران_خودرودیزل برای مشارکت در طرح بازسازی اتوبوس‌های حمل و نقل شهری
مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل از آغاز بازسازی و نوسازی اتوبوس های فرسوده ناوگان حمل و نقل شهری شهرداری کلانشهرهای سطح کشور در این شرکت خبرداد.

بالا