خاور ( ایران خودرو دیزل )

شروع موضوع توسط سپهبد ‏13 سپتامبر 2009 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. سپهبد

سپهبد New Member نارنجی سابق

شغل:
    مشاور بورس
    با نزدیک شدن معامله عمده پارسیان و فروش 32.5 درصد آن توسط گروه ایران خودرو ،معاملات قابل توجهی در نماد خاور در حال انجام است.
    تعداد و نحوه این معاملات حاکی از توافق خریدار و فروشنده در این قیمت است.
    دستور خریدهای بزرگ که در یک لحظه وارد سیستم می شود و عرضه ای که در یک لحظه شکل می گیرد نشان از معاملات حقوقی ها یا حقیقی های بزرگ در سهم دارد.
    آیا ممکن است این سهم 80 تومانی خاطره بهمن را دوباره تکرار کند ؟
    آیا این سهم 87 تومانی که سود خود را 45 تومان اعلام کرده ؛قادر است با فروش پارسیان سود خود را به 90 تومان برساند؟
    چیزی که مسلم است سهم 87 تومانی که 45 تومان سود اعلام کرده آنقدر خطرناک نیست که نشود آنرا در این قیمتها خرید کرد و به انتظار معامله پارسیانش ننشست.

یک شخص از این تشکر کرد.
  2. سپهبد

شغل:
    مشاور بورس
    بعد از معامله 1800000 سهم برای این سهم 1800000 صف خرید تشکیل شده است.
    فکر کنم دیگه نشه امروز سهم را خرید .اما خریدارها آخر صف بگذارند شاید دوباره عرضه کنه.

---------------
    حجم معاملات با صف خرید یکی شده .این خوش یومنه؟

یک شخص از این تشکر کرد.
  3. shamlo

shamlo Well-Known Member نارنجی سابق

جناب سپهبد.....نظرتان در مورد خاور با ديد 3 ماهه چيست؟....ممنونم.....

یک شخص از این تشکر کرد.
  4. سپهبد

شغل:
    مشاور بورس
    شاملوی عزیز
    با توجه به پی بر ای پایین سهم ،می توان گفت شرایط سهم بهمن قبل از مجمع را می توان برای آن در نظر گرفت.
    روزی که تاپیک بهمن را باز کردم و سهم را برای خرید معرفی کردم ،سهم بسیار ارزنده بود و خرید آنرا کم ریسک می دانستم.
    عرضه های سهامدار عمده در آن زمان باعث اختلال در روند سهم شد اما نهایتا با رشد قیمتی سهم بعد از مجمع و با توجه به سود دریافتی 16 تومانی مجمع انتظارات من محقق شد.
    درآن زمان بسیار ناراحت بودم که دوستان کوتاه مدتی مجبورند سهام خود را با زیان بفروشند اما همین که عزیزان میان مدتی و بلند مدتی سود کردند خوشحالم.
    در مورد این سهم نیز شرایط به همان گونه است .
    با توجه به سود 45 تومانی اعلامی سهم و با توجه به فروش سهام بانک پارسیان که در بودجه آورده نشده است،می توان قیمت این سهم را برای میان مدت 120 تومان در نظر گرفت.
    به نظر من خرید این سهم در این قیمت زیر 90 تومانی فردا بسیار کم ریسک است و نهایتا زیان شما تنها از دست دادن زمان کوتاه مدت است.
    اگر تصور کنید معامله عمده پارسیان این سهم انجام نمی شود ،بازهم این سهم برای سال جاری 45 تومان سود دارد که اگر تنها 30 تومان آنرا تقسیم کند با دید میان مدت این سهم برای شما 60 تومان درآمده که تنها بازای هرسهم 45 تومان پارسیان دارد و مطمینا باقی دارایی های آن به 15 تومان می ارزد.پس این سهم با دید مجمع 89 ؛در این قیمتها مفت است.
    بنده امروز خرید خوبی در این سهم داشتم برای فردا هم 500 هزار سهم دیگر دستور خرید دارم.

5. سهند

سهند New Member نارنجی سابق

با صحبتی که با مدیرعامل سمند داشتیم ، خاور 20 تومان تعدیل ای پی اس از محل فروش پارسیان خواهد داشت. ولی شخصا خگستر را ترجیح می دهم حیف که گیر نمی اید. خگستر به اندازه قیمتش سود خواهد ساخت!

خمحور و چرخشگر هم خوبند.

6. سپهبد

شغل:
    مشاور بورس
    خوشحالم که سهند عزیز هم به این سهم توجه دارد.
    سهند عزیز مسئله مهمی را اشاره کردید.شما اگر بدانید در یک سهم گنج وجود دارد اما نتوانید آنرا بخریدیا بهتر بگویم نقدشوندگی سهم پایین باشد ارزشی ندارد.
    با توجه به 20 تومان تعدیلی که شما اعلام کردید و صحیح است سود این سهم به 65 تومان می رسد .به نظر شما سهمی که 65 تومان سود دارد 90 تومان نمی ارزد.
    آیا زامیاد که 90 تومان سود داشت و قیمت 130 تومنی قبل از مجمع داشت به آن قیمت نمی ارزید؟
    آیا خریداران زامیاد 130 تومانی که هم اکنون هر سهم آنها 100 تومان است و 90 تومان سود در مجمع دریافت کرده اند ضرر کردند؟
    این سهم هم امسال 65 تومان سود دارد و با توجه به نیاز مبرم ایران خودرو به پول ،که او را وادار به فروش پارسیان کرده ،این سهم سود خود را در مجمه تقسیم می کند.تقسیم 60 تومانی سود این سهم در مجمع ،با توجه به قیمت 90 تومانی امروزبیش از 60 درصد بازده را برای سهامداران به همراه دارد.
    اگر شما امروز پول خود را اوراق مشارکت 19 درصدی بخرید(که اگر بتوانید بخرید)تا زمان مجمع خاور به شما 14 درصد سود می دهد .حال آنکه با خرید این سهم 66 درصد سود خواهید برد .یعنی نزدیک 5 برابر !!!!!
    آیا این خرید توجیه ندارد؟!!

7. shamlo

جناب سپهبد.....من هم امروز مقداري برداشتم فردا اگه عرضه بشه شديد اضافه ميكنم.....

8. سهند

موافقم. خیلی وقت است که در حال خرید این گروه هستم البته خاور چون 83 تومن می نشستم قسمت نشد بخرم. ولی از بقیه خرید کردم. خود پارسیان هم خوب است چون سودش را مخفی کرده که بلوک را ارزان بفروشند ، بعد که سپاهیان عزیز ان را بزخر کردند سود واقعی پارسیان رو می شود!!! این قضیه بدبختی و ورشکستگی ایران خودرو را که راه انداخته و کمک مالی را هم مشروط به فروش پارسیان کرده اند ، همگی نشانه نقشه از قبل سازماندهی شده دارد! بنابراین هم خاور ، هم خگستر ، هم خمحور و هم چرخشگر و مهمتر از همه پارسیان بنظر من بازدهی خوبی خواهند داشت.

9. مهدی77

مهدی77 New Member کاربر فعال

دوستان نظرتون در مورد خمحرکه چی هست؟

این شرکت 80 میلیون سهم وپارس با بهای تمام شده هر سهم 100 تومان دارد ...

اگر معامله با قیمت 300 تومان صورت بگیرد این شرکت به ازای هر سهم حدود 100 تومان سود خواهد ساخت .

علاوه بر آن 60 تومان هم سود اعلامی شرکت هست که مجموعا می شود 160 تومان ...

قیمت فعلی هم 144 تومان

10. سپهبد

شغل:
    مشاور بورس
    ممنون از اطلاعات خوب سهند.
    این سهمامی که سهند عزیز نام برد هنوز حرکت خود را شروع نکرده اند و به قولی می توان گفت هنوز در موج اول هستند.
    واقعا وجود سهند در این سایت باعث خوشحالی و افتخار است.کاربر سالمی که با صداقت تمام خریدها و فروش هاو افکار خودر ادر سایت می گذارد تا دیگران نیز در کنار او سود ببرند.
    امیدوارم همیشه درسود باشی.(چون اگر تو سود کنی ما هم سود می کنیم:))

11. سپهبد

شغل:
    مشاور بورس
    حجم معاملات خاور از ابتدای سال 88 تا کنون 2 میلیارد تومان
    حجم معاملات محور سازان 800 میلیون تومان
    حجم معاملات سرمایه گذاری ایران خودرو 100 میلیون تومان
    حجم معاملات چرخشگر 37 میلیون تومان
    در این 180 روزی که از سال می گذرد ، این سهام به این مقدار معامله شده اند برای این یکماهه که به معامله پارسیان مانده چقدر معامله می شوند؟آیا اگر شما خریدار واقعی باشید ،می توانید سهمی به غیر از ایران خودرو دیزل را از این گروه خریداری کنید؟
    بنده نیز سهامی را می شناسم که می توانند طی چند ماه آینده رشد چشمگیری داشته باشند،اما وقتی نتوان آنها را خرید به چه دردی می خورند .
    سهام دارویی جابر و باما و پگاه اصفهان از این دسته هستند .بیش از 2 ماه است که می خواهم خرید کنم اما تعدادی که تا بحال خریده ام آنقدر کم است که حتی اگر دوبرابر هم بشوند سودی نداده اند.
    ما می دانیم که گروه قند امسال وضعیت خوبی دارند ،اما آیا شما به جز سهم قند نقش جهان می توانید سهمی دیگر از این گروه خریداری کنید؟
    شاید نقش جهان از این به بعد 30 -40 درصد بیشتر سود نداشته باشد و مثلا قند هکمتان یا اصفهان 100 درصد سود بدهند ،اما می توان آنها را خرید کرد؟حجم معاملات قند اصفهان از ابتدای سال تنها 22 میلیون تومان بوده است و قند هکمتان 14 میلیون تومان معامله داشته است!!!!در حالیکه قند نقش جهان نزدیک 1 میلیارد تومان معامله داشته است.

12. سهند

حق با شماست ، بنده دو روز نشستم همه سیمانیها را تحلیل کردم دیدم کردستان و هگمتان و غرب و خزر و ارومیه از همه بهترند. رفتم اینها را خریدم از هر کدام مقدار کم ولی سیمان درود مستهلک که چند ماه تعطیل بوده بازدهیش در کوتاه مدت از اینها بیشتر شد! فقط بدلیل اینکه سهم بدرد نمی خورد و سهامدار عمده عرضه می کرد و حجم مبنا می خورد ! الان هم خگستر متاسفانه همینگونه است. چرخشگر و خمحور را هم اقای اورعی زیاد خریده و گیر هم نمی اد ، خاور هم یک 4-5 میلیون سهمی خریده ولی من شخصا همان خاور را ترجیح می دهم چون به تعداد دلخواه می شه خرید.

در مورد قندی صحبت کردید ، متاسفانه مدت زیادی در صف قند هگمتان بودم قند نقش جهان هم رشد سریعی کرد گرچه هنوز خیلی جا دارد ولی شخصا قند نیشابور را خریدم و فکر می کنم همان بازدهی 100 درصدی را داشته باشد.

13. mohammadva

mohammadva Well-Known Member کاربر فعال

نيم نگاهي نيز به سهم طلايي مهر ماه بيندازيد = محور خودرو
    تاثير مستقيم حاصل از فروش بلوك پارسيان بر محور خودرو بيشتر از خاور مي باشد بدليل ذيل :
    - فروش پارسيان و دارايي از سهم پارسيان به تعداد 100 ميليون عدد
    1- قيمت فروش عمده = 200 داريم
    ميزان افزايش سود = 100000000 *250 = 25 ميليارد
    25 ميليارد - 4.7 ميليارد ( هزينه خريد پارسيان ) = 20 ميليارد تقسيم بر 300 ميليون سهم مي شود حدودآ 70 تومان به ازاي هر سهم افزايش در eps دارد در واقع سود سالانه به عبارتي :
    35+70-15 ( ميزان كسر از سود كل بابت كسر سود پارسيان ) = 90 تومان = قيمت فعلي سهم

2 - قيمت فروش عمده = 250 داريم
    سود سالانه = 90+17 = 107
    3 - قيمت فروش عمده = 300 داريم
    سود سالانه = 107+17 = 124
    حال محاسبه كنيد قيمت سهم را !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14. تالار کرج

تالار کرج New Member نارنجی سابق

شغل:
    متصدی در محصولات کاغذی
    متوجه معاملات خاور باشید

دوست عزیز
    اگر نامه های خمحور را مطالعه کنید در صورت انجام معامله سهم پارسیان 250 تومانی
    حدود 35 تومان به ای پی اس خمحور اضافه میشود

15. سپهبد

شغل:
    مشاور بورس
    با سلام خدمت دوستان
    امروز شاهد عرضه بیش از 4500000 سهمی در این نماد بودیم .
    اما با این وجود سهم با صف خرید بیش از 2 میلیون سهم بسته شد که خود گواه خرید بازار در این نماد است.
    با صف خرید شدن نماد بانک پارسیان و همچنین رقابت دو خریدار برای خرید سهام 6 درصدی این بانک ،این اطمینان به بازار داده شد که این سهم بالای 200 تومان ارزش دارد و بلوک مدیریتی این سهم می تواند با قیمتهایی فراتر از قیمت 230 تومان معامله شود .
    خریدهای با عجله و درصد مثبت بازار در این سهم می تواند نوید دهنده روزهای خوش برای این سهم باشد.

یک شخص از این تشکر کرد.
  16. سینا88

سینا88 New Member کاربر فعال

شغل:
    developer
    تنها 10000 سهم در 894 و در قیمت 88 تومان 1172 تا فروخته شد! بقیه همه درصد بود >:d<

17. gold user

gold user Well-Known Member کاربر فعال

فردا شاهد صف خرید 5میلیونی واسه خاور ایجاد میشه.

18. shamlo

دوستان با شرح جامع و مبسوطي كه جناب سپهبد عزيز كاملا مستدل بيان نمودند خاور گزينه نرمالي واسه سبد ميتونه باشه....اختصاص درصدي از سبد به اون خالي از لطف نيست.....

19. سهند

امروز شریک از سفر برگشته ما ، تعداد سهام خود را در خاور به 6 میلیون سهم رساند! فکر کنم باید کمی دلو بزنیم به دریا فردا وارد شیم .

20. alireza_lo

alireza_lo New Member کاربر فعال

جناب سپهبد
    نظرتون راجع به خمحرکه چیست؟