خاذین ( سایپا آذین )

aminnts

مسدود شده
مسدود شده
#1
سایپا آذین در گزارش اولین پیش بینی سال 89 تو کدال نکته های داره که از
دوستان خواهش میکنم آن را مطالعه و شاید مثل من به این نتیجه برسند که
تو گزارش 3 ماهه تعدیل خوبی را در پی خواهد داشت!

 

Armani

Well-Known Member
کاربر فعال
#2
من تو مجمع شرکت بودم
اعلام شد که تو سه ماهه تولید و فروش نسبت به پارسال 20 درصد افزایش داشته.( امارش تو سایت سازه گستر وجود داره)
البته اینو میشه از امار تولید سایپا هم که نسبت به پارسال افزایشی بوده حدس زد.
کل صندلیهای پراید تو این شرکت تولید میشه( سال 88 تقزیبا 500 هزار صندلی تولید کرده) و چون سهامدار عمده شرکت سایپاست هیچ نگرانی هم از بابت نداشتن مشتری وجود نداره!!
به نظرم خلیلی سریع افت قیمت سهم بعد از مجمع جبران میشه.
 

تالار کرج

Well-Known Member
نارنجی سابق
#3
نگاهی به سایپا اذین در پایان سال مای 88

نوشته شده توسط علی (تالار کرج)
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۲۷ بعدازظهر
نگاهی داریم به سایپا اذین در دوره 12 ماهه 88حسابرسی نشده ؛ و وضعیت بنیادی شرکت...


سود سال مالی 88 به ازای هر سهم 40 تومان با سرمایه 10 میلیاردتومان
سود سال مالی 87 به ازای هر سهم 27تومان با سرمایه 10 میلیاردتومان

سود انباشته /طرح اندوخته وتوسعه / اندوخته قانونی سایپا اذین با سرمایه 10میلیارد تومانی در دوره 12 ماه 88:حسابرسی نشده


  • اندوخته قانونی به ازای هرسهم---------------------10 تومان
  • اندوخته طرح به ازای هرسهم---------- -- ------------0 تومان
  • سود وانباشته به ازای هرسهم ---------------------37 تومان


سایپا اذین:

  • جمع سرمایه گذاری بلند مدت و کوتاه مدت شرکت در سال مالی 88 به ازای هر سهم 28 تومان میباشد که نسبت به سال قبل 2 تومان افزایشی میباشد!
  • جمع موجودی نقدی شرکت در سال مالی 88 به ازای هر سهم 37 تومان میباشد که نسبت به سال قبل 23 تومان افزایشی میباشد
  • دارایی های جاری شرکت در این دوره نسبت به دوره قبل به ازای هر سهم 100 تومان افزایشی بوده است!
  • بدهی های جاری شرکت در این دوره نسبت به دوره قبل به ازای هر سهم 80 تومان افزایشی بوده است!

سایپا اذین در سال مالی 88 در مقایسه با سال مالی 87 در دوره 12 ماهه
  • مقدار تولید نسبت به دوره سال قبل---------6 درصد افزایش پیدا کرده است!
  • مقدار فروش نسبت به دوره سال قبل-------9 درصد افزایش پیدا کرده است!
  • مبلغ فروش نسبت به دوره سال قبل 4 درصد افزایش پیدا کرده است!
 

تالار کرج

Well-Known Member
نارنجی سابق
#4
دليل تغيير تركيب فروش محصولات
فروش «سايپا آذين» 41‌درصد افزايش مي‌يابد


گروه بورس- شركت سايپا آذين به دليل افزايش ميزان توليد و تغيير تركيب فروش محصولات با افزايش سود در سال مالي جاري روبه‌رو است.</B>

بر اساس اطلاعيه سازمان بورس و اوراق بهادار، «خاذين» پيش‌بيني درآمد هر سهم سال مالي جاري را با 31‌درصد افزايش مبلغ 470ريال اعلام كرده است. در همين حال كاهش نرخ نصب صندلي‌هاي پرايد و ريو منجر شده تا در سال جاري خالص ساير درآمدهاي عملياتي شركت معادل 14‌درصد افزايش داشته باشد. از سوي ديگر سود عملياتي شركت نيز به دلايل ياد شده از 8/56‌ميليارد ريال در سال گذشته به 8/100ميليارد ريال در سال جاري افزايش يافت. خالص درآمدهاي متفرقه امسال «خاذين» نيز در مقايسه با سال مالي قبل 33‌درصد كاهش نشان مي‌دهد. اين تغيير به دليل افزايش در مبلغ سپرده‌گذاري در بانك‌ها صورت گرفته است. سايپا آذين پيش‌بيني كرده است كه مبلغ 470ريال معادل 100‌درصد از سود امسال را در مجمع عمومي عادي سالانه ميان صاحبان سهام خود تقسيم كند. در سال مالي جاري پيش‌بيني شده كه «خاذين» از فروش محصولات خود معادل يك‌هزار و 390ميليارد و 811ميليون ريال درآمد كسب كند كه اين رقم نسبت به سال مالي قبل 41‌درصد رشد دارد.
 

aminnts

مسدود شده
مسدود شده
#5
خدا را شکر حدسم در مورد سایپا آذین درست از آب دراومد و فکر کنم از فردا صفش محکم بشه!
 

kivantair

New Member
عضو تازه
#6
سلام در اعلامیه دیدم گویا سود ها سال قبل را در برج 8 می دهند از دوستان کسی میدونه برای دریافت سود سال قبل باید چکار کنیم ؟ چه حسابی چه بانکی به چه شماره فکس کنیم ؟ با تشکر .
 

tristania

Well-Known Member
کاربر فعال
#7
دوستان از سایپا اذین غافل نشید
سهمی که 47 تومن برای سال 89 پیشبینی کرده و11تومن اون رو سه ماهه پوشش داده سهم الان داره با pe2.5 تو این بازار معامله میشه واقعا یه چیزی از جوک اونورتره
درضمن صحبتهایی مبنا بر افزایش نرخ فروش محصولات رو در دستور کار دارن که ظاهرا سایپا چراغ سبز رو بهشون نشون دادن و فعلا در حال مذاکره هستن
 

tristania

Well-Known Member
کاربر فعال
#8
تو این بازار اشباع شده از تک سهمهایی هست که از دید بازار دور مونده و به اصطلاح فنرش فشرده فشرده شده
 

kivantair

New Member
عضو تازه
#10
خاذین از دید elwave

نکته مهم :
1) این نظر پیشنهاد به خرید یا فروش نیست و فقط پیش بینی این نرم افزار از روند رو نمایش می دهد . (پیش بینی آن همیشه درست نیست )
2) اهداف رو پایین تر در نظر بگیرید

تا زمانی که 119.2 شکسته نشود کوتاه مدت صعودی تارگت نزدیک 130.6 احتمال رسیدن 0.9 برابر احتمال نرسیدن

تا زمانی که 110.2 شکسته نشود میان مدت صعودی تارگت نزدیک 139.7 احتمال رسیدن 0.9 برابر احتمال نرسیدن

تا زمانی که 110.2 شکسته نشود بلند مدت صعودی تارگت نزدیک 142 احتمال رسیدن 1.1 برابر احتمال نرسیدن

نکته : موج c برای بلند مدت اگر 142 را رد کند توان رسیدن به 150 را خواهد داشت البته احتمالا آن در حال حاضر خیلی کم است .

 

tristania

Well-Known Member
کاربر فعال
#11
اخبارسایپاآذین -گزارشی از بازدید مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از سایپاآذین

به گزارش خبرنگار روابط عمومي شركت سايپا آذين ، مهندس پوستين دوز مديرعامل گروه خودرو سازي سايپا در جريان بازديد از خطوط توليدي شركت سايپا آذين ، ضمن افتتاح اولين سالن تيراندازي با كمان كارگري كشور و زمين فوتسال و واليبال سايپا آذين در جمع معاونين گروه و اعضاي هيات مديره ، مديرعامل و مديران و مهندسان اين مجموعه بر لزوم توجه جدي به جايگاه طراحي مهندسي در سايپا آذين و شركت هاي زير مجموعه تاكيد كرد.
وي در ادامه فعاليت ها و تلاشهاي چند ماه اخير مديران و مديرعامل سايپا آذين در تغيير و تحول فضا و خطوط توليد اين شركت را مورد قدرداني قرار داد.
مديرعامل گروه خودرو سازي سايپا همچنين لزوم توجه به كاهش هزينه ها از طريق طراحي مهندسي و ساخت ، افزايش كيفيت تاكيد كرد و گفت : اطمينان دارم با توجه به ظرفيت ها و توان مديريت جوان در سايپا آذين امكان كاهش هزينه ها وجود دارد.
وي در ادامه با اشاره به تشكيل و تقويت مثلث سايپا آذين ، سازه گستر و سايپا، خاطر نشان كرد تقويت اين مثلث علاوه بر اينكه در كاهش هزينه ها نيز تاثير خواهد داشت بايد در خدمت ارائه خدمات پس از فروش هم قرار گيرد ، البته كاهش هزينه ها هم بايد در قالب سه پروسه مواد اوليه ، لجستيك ، برون سپاري اتفاق افتد تا در كنار توجه به كيفيت و طراحي مهندسي شاهد شكوفايي هرچه بيشتر مجموعه سايپا باشيم.
مديرعامل گروه خودرو سازي سايپا همچنين با بيان اينكه مشتري بايد در زمان خريد خودروهاي سايپا نام سايپا آذين را لمس كند ، گفت :قطعا " بعد از پروسه رنگ اولين نمادي كه از يك خودرو مورد توجه مشتريان قرار مي گيرد صندلي ، رودري و تزئينات داخلي آن محسوب مي شود، بنابراين مديران مجموعه سايپا آذين بايد تلاش بيشتري در رفع عيوب و مكانيزم هاي توليد كيفي محصولات انجام دهند و معتقدم كه بايد سازندگان ديگر را هم ، در اين بحث دخالت داد و جايگاه سايپا آذين را به سمت محور شدن در بحث طراحي فني و مهندسي هدايت كرد.
وي در ادامه با تاكيد بر لزوم استفاده از توان و پتانسيل هاي توليد كنندگان داخلي در بحث توليد لوازم تزئيني خودروهاي ساخت داخل ، خاطر نشان كرد:
با توجه به اينكه سياست مجموعه خودروسازي سايپا در كاهش حضور زنجيره توليدي در تهران مي باشد ، لذا براي سايت هاي جديد در شهرستان ها بايد برنامه ريزي صورت گيرد ، بر همين اساس مبدأ افزايش ظرفيت در سايپا آذين هم در تبعيت از همين سياست است.
ايشان افزود : بايد مسير توليد لوازم تزئيني خودروهاي گروه سايپا به گونه هاي طراحي و پيش برود كه سايپا آذين محور شده و به يك هلدينگ بزرگ تبديل شده و مجموعه سازندگان به سمت رشد كمي و كيفي هدايت شوند.
پوستين دوز در بخش ديگري از سخنانش از لزوم سبك سازي فعاليت هاي سازه گستر گفت و خاطر نشان كرد: اين مجموعه بايد از فعاليت هاي جانبي رها شده و به موضوع طراحي مهندسي اهميت بيشتري دهد بنابراين در اين ميان نقش سايپا آذين نيز بيشتر خواهد شد و با توجه به اينكه 7 درصد از هزينه هاي خودروهاي پرايد مربوط به هزينه تزئينات است سايپا آذين بايد با تقويت طراحي و نوآوري به آرامي سازه گستر را از فعاليت هاي فعلي برهاند.
مديرعامل گروه خودروسازي سايپا با يادآوري اينكه سال 89 براي گروه خودرو سازي سايپا سال كيفيت و خدمات پس از فروش اعلام شده است، رشد شاخص هاي كيفي به شكل جهشي را مورد تأكيد قرار داد. وي گفت : افزايش ظرفيت توليدي در سايت هاي جديد ، تحول در ساختار سازماني و حوزه طراحي مهندسي ، همكاري با واحدهاي كيفي و بهبود مسائل كيفي و نيز مديريت ورودي ها با هدف كاهش قيمت تمام شده با تكيه بر مديريت مواد و نيز مديريت لجستيك بايد از مهمترين محورهاي فعاليتي سايپا آذين در سال جاري محسوب شود.
بر اساس اين گزارش در ابتداي اين نشست مهندس اميد تشت زر مديرعامل شركت سايپا آذين نيز به ارائه گزارش كاملي از آخرين وضعيت توليدي و بازرگاني و نيروي انساني شركت پرداخت. وي با بيان اينكه امتياز 80 براي توليدات سايپا آذين در سال جاري در نظر گرفته شده است افزود : در حال حاضر محصولات سايپا آذين براي گروه Xها (پرايد 111و141و132) ، تيبا ، ريو ، ميني بوس A5.12 زامياد ، خودروISUZU گروه بهمن مي باشند. تشت زر در ادامه افزايش ظرفيت توليد و حركت به سمت سرمايه گذاريهاي جديد را از برنامه هاي اصلي سايپا آذين بر شمرد .
در اين نشست مهندس ترابي به عنوان عضو جديد هيئت مديره شركت سايپا آذين از سوي مهندس پوستين دوز معرفي گرديد . همچنين پيش از برگزاري اين نشست ، مديران از خطوط توليد و مجموعه توليدي شركت بازديد و مجموعه هاي ورزشي رفاهي توسط مهندس پوستين دوز افتتاح شد.
 

tristania

Well-Known Member
کاربر فعال
#12
استراتژی شرکت سایپا آذین

شرکت سایپا آذین در راستای استراتژی سمت 90 گروه خودروسازی سایپا ، تمرکز بر محصولات موجود و حرکت به سمت تولید محصولات جدید را به منظور حفظ بازار موجود و ورود به بازارهای جدید ، به عنوان استراتژی های خود برگزیده است . اهم دستاورد های شرکت سایپا آذین در سال 1388 در راستای برنامه استراتژیک شرکت به شرح ذیل می باشد :

- تولید پانصد هزار دست صندلی در سال 1388

- اجرای پروژه مدیریت بهره وری جامع و اتصال آکورد سازمان به شاخص های بهره وری و عملکردی

- اجرای پروژه تغییر چیدمان خط تولید

- کسب امتیاز 293 در جایزه تعالی گروه سایپا براساس مدل EFQM

- کسب تقدیرنامه C از جایزه توسعه منابع انسانی گروه سایپا (SHRD) .

- اخذ گواهینامه زیست محیطی 14000 ISO .چشم انداز شرکت : «انتخاب اول صنایع خودروسازی کشور»برنامه های شرکت برای سال مالی آینده :

- تولید 620 هزار دست صندلی

- تنوع (ارایه محصولت جدید به بازار)

- کاهش قیمت تمام شده محصولات

- توسعه نظام مدیریت مشارکتی

- دستیابی به امتیاز 350 در جایزه تعالی گروه سایپا براساس مدل EFQM و دریافت تقدیرنامه 2ستاره از جایزه ملی بهره وری .

- شناسایی و استفاده از ظرفیت کامل تولید .

- اجرای پروژه بهره وری شرکت .

- اصلاح طرح طبقه بندی مشاغل

- طرح توسعه شرکت تغییر lay out سالن تولید و بهینه سازی خطوط مونتاژ و آماده سازی برای تولید بیش از 750.000 دست صندلی در سال .

- کاهش تنوع پارچه و رنگ محصولات خانواده پراید

- استفاده از پارچه های D3 (SPACER در صندلی های محصولات پراید)

- طراحی روکش دوم چرمی برای محصولات زانتیا ، ریو و پراید .

- بهبود فرآیند دوخت و استفاده از COVER REMIND در دوخت روکش ها .
 

پیر خراباتی

مسدود شده
مسدود شده
#13
شرکت در حالی در عملکرد 3 ماهه 25 درصد سود خود را پوشش داده است که مبلغ فروش محصولات شرکت کمتر از بودجه شرکت بوده است.
به عنوان نمونه نرخ فروش هر عدد مجموعه صندلی سایپا در بودجه 155 هزار تومان در نظر کرفته شده در حالی که در عملکرد 3 ماهه این نرخ فروش 144 هزار تومان بوده است.
نکته مهم اینکه مذاکرات برای افزایش نرخ محصولات در جریان میباشد و در صورت گرفتن افزایش نرخ پوشش سود شرکت بسیار فرتر از بودجه خواهد رفت.
به اعتقاد من خاذین امسال توانایی ساختن 55 تومان سود را دارد.
 

پیر خراباتی

مسدود شده
مسدود شده
#14
یکی از نکات مهمی که دوستان در خرید سهام شرکتهای خودرو سازی باید لحاظ کنند ارزش داراییهای این شرکتهاست.
شرکتی مثل سایپا آذین علاوه بر فروش خوب ، رشد سودآوری سالانه و وضعیت ترازنامه ای مناسب از داراییهای بسیار هنگفتی برخوردار است.
به عنوان نمونه 70000 متر زمین کارخانه در کیلومتر 14 جاده کرج با بدترین مفروضات در حال حاضر 70 میلیارد تومان ارزش دارد.(سهمی 700 تومان ارزش زمین) که در صورتی که در آینده محل کارخانه به جای دیگری منتقل شود با توجه به قیمت تمام شده نزدیک به صفر زمینها سود غیر عملیاتی بیش از 700 تومان نصیب شرکت میشود.
همینطور 76000 متر زمین دیگر در نظر آباد
متراژ ساختمانهای و سوله های شرکت هم بیش از 25000 متر مربع است.
با این اوصاف به نظر شما ارزش بازار 12.5 میلیارد تومانی شرکت آیا منطقی است در حالی که سهم بیش از 1000 تومان سهمی دارایی دارد و از توانایی سود غیر عملیاتی بیش از 700 تومانی برخوردار است.
همینطور عنایت داشته باشید شرکت از سود عملیاتی 10 میلیارد تومانی و سود خالص 5 میلیارد تومان برخوردار است.
 

پیر خراباتی

مسدود شده
مسدود شده
#15
یکی از نکات مهمی که دوستان در خرید سهام شرکتهای خودرو سازی باید لحاظ کنند ارزش داراییهای این شرکتهاست.
شرکتی مثل سایپا آذین علاوه بر فروش خوب ، رشد سودآوری سالانه و وضعیت ترازنامه ای مناسب از داراییهای بسیار هنگفتی برخوردار است.
به عنوان نمونه 70000 متر زمین کارخانه در کیلومتر 14 جاده کرج با بدترین مفروضات در حال حاضر 70 میلیارد تومان ارزش دارد.(سهمی 700 تومان ارزش زمین) که در صورتی که در آینده محل کارخانه به جای دیگری منتقل شود با توجه به قیمت تمام شده نزدیک به صفر زمینها سود غیر عملیاتی بیش از 700 تومان نصیب شرکت میشود.
همینطور 76000 متر زمین دیگر در نظر آباد
متراژ ساختمانهای و سوله های شرکت هم بیش از 25000 متر مربع است.
با این اوصاف به نظر شما ارزش بازار 12.5 میلیارد تومانی شرکت آیا منطقی است در حالی که سهم بیش از 1000 تومان سهمی دارایی دارد و از توانایی سود غیر عملیاتی بیش از 700 تومانی برخوردار است.
همینطور عنایت داشته باشید شرکت از سود عملیاتی 10 میلیارد تومانی و سود خالص 5 میلیارد تومان برخوردار است.
به نظر من پی ای این سهم در بدترین حالت باید 4 باشد.این سهم باید پی ای خودش رو از پی ای خودروسازها جدا کنه.
تجربه ای هم که تو این چند سال داشتم هر موقع جو رو این سهم افتاده حداقل 20 تا 30 درصد بازدهی در کوتاه مدت داشته.
 

پیر خراباتی

مسدود شده
مسدود شده
#16

به عنوان نمونه 70000 متر زمین کارخانه در کیلومتر 14 جاده کرج با بدترین مفروضات در حال حاضر 70 میلیارد تومان ارزش دارد.(سهمی 700 تومان ارزش زمین) که در صورتی که در آینده محل کارخانه به جای دیگری منتقل شود با توجه به قیمت تمام شده نزدیک به صفر زمینها
طبق گزارش هیئت مدیره سال گذشته بحث انتقال کارخانه به شهرک کاسپین مطرح بوده که با فروش بلوک سایپا و تلاش برای افزایش سودآوری گروه سایپا احتمالا بحث انتقال کارخانه مجددا مطرح شود.
 

پیر خراباتی

مسدود شده
مسدود شده
#18
سايپا آذين اگر فروشندگان عجول کمي حوصله ميکردن پتانسيل مثبت شدن در اين دو روز با خريداراي خوبي که داره رو داشت.
فکر ميکنم از فردا بايد منتظر مثبت شدن سهم باشيم.
 

پیر خراباتی

مسدود شده
مسدود شده
#19
سایپا آذین با پیش بینی سود 47 تومانی و پی ای 2.5 رو باید درک کرد
البته سود واقعی سهم 55 تومن میباشد
 

عبود

Active Member
کاربر فعال
#20
من دیروز در قیمت 1207 ریال خرید کردم بنظر شما تا چه قیمتی بالا خواهد رفت
 
بالا