حسير ( شرکت ریل سیر کوثر )

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
شرکت ریل سیر کوثر از سال ۸۲ با موضوع خرید واگن های مسافری و باری از داخل و خارج کشور و استفاده از آن در ناوگان ریلی کشور، راهبری واگن های مسافری و باری، تعمیر و نگهداری واگن های مسافری باری، ایجاد تعمیرگاه های مجهز در این رابطه و خرید و سفارش قطعات یدکی و ابزارآلات در اداره کل نسبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
در ترکیب سهامداری آن ۶ سهامدار حقیقی از جمله محمد هاشمی نماینده دوره های ۶ و ۷ مردم سیرجان و بردسیر (با مالکیت مستقیم و غیر مستقیم ۲۲٫۴ درصدی و از طریق رضا و حسین هاشمی) حضور دارند و شرکت طلوع تجارت خلیج فارس با ۱۶٫۸ درصد ، تنها سهامدار حقوقی آن است.
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
عزت آبادی پور در مجموع ۴۰٫۸ درصد و کریمی مکی آبادی با ۲۰ درصد
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
حسیر " دارای ۱۹ نیروی انسانی و ۲۷ واگن درجه یک و ۱۲ واگن مسافری و ۱۳۴ واگن باری بوده
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
عرضه اوليه شرکت ريل سير کوثر (حسير1) به روش ثبت سفارش:كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1068/الف/95 مورخ 19/10/1395 مدير عمليات بازار واعضا فرابورس ايران، امروز چهارشنبه مورخ 22/10/1395 تعداد 47.182.031 سهام شرکت ريل سير کوثر (سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار دوم فرابورس ايران در نماد " حسير1" و نمونيك RSKZ1 به روش ثبت سفارش عرضه مي شود. خريد صرفاً توسط كارگزاران داراي مجوز فعاليت در فرابورس صورت مي گيرد. دراين خصوص توجه به موارد زير ضروري است:1)دوره ثبت سفارش ازساعت 10:00 لغايت ساعت 12:00 مي باشد.2)کليه معامله گران برخط و غير برخط به صورت همزمان طي دوره ثبت سفارش مي توانند اقدام به ورود سفارش خريد نمايند.3)کليه درخواست هاي خريد جهت ورود سفارش مي بايست به قيمت محدود باشد.4)دامنه قيمت درثبت سفارش از مبلغ 1.900 ريال تا مبلغ 2.090 ريال مي باشد.5)حداکثر سهام قابل خريداري توسط هرشخص حقيقي و حقوقي تعداد 1.000 سهم مي باشد.6)هر خريدار صرفا مجاز به ورود يک سفارش خريد در سامانه معاملاتي مي باشد.7)سفارش هاي ثبت شده طي دوره ثبت سفارش قابل اصلاح يا حذف هستند. پس از پايان اين دوره، ورود، حذف يا اصلاح سفارش مجاز نيست. بديهي است کارگزاران محترم مي بايست راس ساعت 12:00 هرگونه دسترسي معامله گران برخط وغيربرخط را مسدود نمايند.8)سفارش هاي خريد بايد با کد معاملاتي مشتري ثبت شود وثبت سفارش با کد گروهي مجاز نيست.9)مدير عرضه شرکت کارگزاري ارگ هومن(سهامي خاص) مي باشد.10)متعهد خريد شرکت کارگزاري ارگ هومن(سهامي خاص) است و سقف تعهد خريد ايشان تعداد 23.591.016 سهم مي باشد. براي اطلاع از جزئيات بيشتر مي توانيد به اطلاعيه مذکور واقع در وب سايت رسمي شرکت فرابورس ايران مراجعه فرمائيد. مدير عمليات بازار و اعضا فرابورس ايران
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
شرایط عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام "حسیر" اعلام شد
شرکت فرابورس شرایط عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام ریل سیر کوثر به روش ثبت سفارش را اعلام کرد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مدیر عملیات بازار و اعضا شرکت فرابورس ، زمان و شرایط دومین عرضه اولیه سهام به روش ثبت سفارش که مربوط به 47 میلیون و 182 هزار و 31 سهم ریل سیر کوثر با سهمیه 1000 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی و دامنه خرید 190 تا 209 تومانی هر سهم است را اعلام کرد.

امروز چهارشنبه مورخ 22 دی 95 تعداد 47.182.031 سهام شرکت ریل سیر کوثر (سهامی عام) برای اولین بار پس از پذیرش در بازار دوم فرابورس ایران در نماد «حسیر1» و نمونیک RSKZ1 به روش ثبت سفارش عرضه می شود. خرید صرفاً توسط کارگزاران دارای مجوز فعالیت در فرابورس صورت می گیرد. دراین خصوص توجه به موارد زیر ضروری است:

1)دوره ثبت سفارش ازساعت 10:00 لغایت ساعت 12:00 است.

2)کلیه معامله گران برخط و غیر برخط به صورت همزمان طی دوره ثبت سفارش می توانند اقدام به ورود سفارش خرید کنند.

3)کلیه درخواست های خرید جهت ورود سفارش باید به قیمت محدود باشد.

4)دامنه قیمت درثبت سفارش از مبلغ 1.900 ریال تا مبلغ 2.090 ریال است.

5)حداکثر سهام قابل خریداری توسط هرشخص حقیقی و حقوقی تعداد 1.000 سهم است.

6)هر خریدار صرفا مجز به ورود یک سفارش خرید در سامانه معاملاتی است.

7)سفارش های ثبت شده طی دوره ثبت سفارش قابل اصلاح یا حذف هستند. پس از پایان این دوره، ورود، حذف یا اصلاح سفارش مجاز نیست. بدیهی است کارگزاران محترم باید راس ساعت 12:00 هرگونه دسترسی معامله گران برخط وغیربرخط را مسدود کنند.

8) سفارش های خرید باید با کد معاملاتی مشتری ثبت شود وثبت سفارش با کد گروهی مجاز نیست.

9)مدیر عرضه شرکت کارگزاری ارگ هومن(سهامی خاص) است.

10)متعهد خرید شرکت کارگزاری ارگ هومن(سهامی خاص) است و سقف تعهد خرید ایشان تعداد 23.591.016 سهم است.
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
یک کارگزاری اعلام کرد:
ارزیابی قیمت مناسب هر سهم "حسیر" در عرضه اولیه امروز
در پی عرضه اولیه امروز ۱۰ درصد سهام ریل سیر کوثر به روش ثبت سفارش ، یک کارگزاری قیمت مناسب هر سهم این شرکت فرابورسی را برآورد کرد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق برنامه اعلامی و با یک روز تاخیر ، امروز 10 درصد از سهام شرکت ریل سیر کوثر به عنوان دومین شرکت به روش ثبت سفارش در فرابورس عرضه اولیه می شود و طی آن 47 میلیون و 182 هزار و 31 سهم "حسیر" در بازار دوم معاملات فرابورس واگذار خواهد شد.

در این واگذاری ، حداکثر سهام قایل خرید برای هر فرد حقیقی و حقوقی، 1000 سهم با دامنه خرید 190 تا 209 تومانی هر سهم تعیین شده و زمان ثبت سفارش با پیغام ناظر (احتمالا" بین ساعت 10 تا 12 ) خواهد بود.

این شرکت 47 میلیارد تومانی سود هر سهم سال مالی جاری را بیش از 47 میلیارد تومانی، 157 ریال پیش بینی کرده و اخیرا" از پوشش 75 درصدی سود در عملکرد 9 ماهه خبر داده است.

در میان درحالی کارگزار عرضه کننده این سهم اقدام به ارزشگذاری هر سهم به 4 روش و با 10 قیمت متفاوت ( از 192 تا 580 تومان) کرده که کارگزاری آبان نیز با اشاره به سابقه و حوزه فعالیت آن (خرید واگن های مسافری و باری از داخل و خارج کشور و استفاده از آن در ناوبری ریلی ) و ترکیب سهامداری اعلام کرد شرکت در بودجه 95 سود هر سهم خود را با 49 درصد افزایش نسبت به سال 94 به رقم 157 ریال به ازای هر سهم پیش بینی کرده و در دوره 6 ماهه موفق به پوشش 66 درصد معادل 103 ریال شده است.

سهم بازار شرکت در سال 93 برابر با 2.5 درصد و در سال 94 برابر با 2.4 درصد بوده و شرکت قصد دارد در سال های آتی تعداد واگن های مسافربری خود را به 86 دستگاه و واگن های باری را به 584 دستگاه برساند.

سهم راه آهن از بابت واگن های باری 51درصد و برای واگن های مسافری حدود 40 درصد است.ازین رو تغییرات نرخ حاشیه سود در آینده قابل توجه نخواهد بود.

گروه ریلی در بازار سرمایه سهمی 844 میلیارد تومانی دارد. در حال حاضر P/E گروه حمل و نقل در بورس 9 مرتبه بوده و میانگین وزنی P/E شرکت های حمل و نقل ریلی برابر با 17 مرتبه است.

با توجه به تعداد واگن های موجود و افزایش واگن ها در طی دو سال آینده به نظر می رسد قیمت هر سهم شرکت در محدوده 200 تومان ارزنده خواهد بود.
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
با اعلام سهمیه، محدوده قیمتی و ارزشگذاری به ۴ روش:
جزییات دومین عرضه اولیه به روش جدید مشخص شد/ زمان واگذاری مبهم
زمان عرضه اولیه ریل سیر کوثر به روش ثبت سفارش مشخص شد ولی به دلیل تعطیلی سه شنبه، در موعد دیگر انجام خواهد شد. دراین میان سهمیه هر سهامدار، محدوده قیمتی و ارزشگذاری کارگزار به ۴ روش تغییری نخواهد کرد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بعد از عرضه اولیه نخستین شرکت به روش ثبت سفارش که دیروز با شرکت فرابورسی پاکدیس انجام شد، شرکت فرابورس زمان و شرایط دومین عرضه به روش جدید را سه شنبه 21 دی اعلام کرده اما با توجه به درگذشت ناگهانی آیت الله رفسنجانی و اعلام تعطیلی روز سه شنبه ، این تصمیم به زمان دیگری موکول خواهد شد.

براساس این گزارش، با این اوصاف با نهایی شدن این برنامه ، قرار است 47 میلیون و 182 هزار و 31 سهم"حسیر" معادل 10 درصد در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه شود.

در این واگذاری ، حداکثر سهام قایل خرید برای هر فرد حقیقی و حقوقی 1000 سهم با دامنه خرید 190 تا 209 تومانی هر سهم تعیین شده و مانند عرضه اولیه "غدیس" زمان ثبت سفارش با پیغام ناظر در روز عرضه ( احتمالا" بین ساعت 10 تا 12 ) تعیین خواهد شد.

شرکت ریل سیر کوثر سود هر سهم سال مالی جاری را با سرمایه اسمی بیش از 47 میلیارد تومانی، 157 ریال پیش بینی کرده و اخیرا" از پوشش 75 درصدی سود در عملکرد 9 ماهه خبر داده است.

در ترکیب سهامداری "حسیر" ، 6 سهامدار حقیقی از جمله محمد هاشمی نماینده دوره های 6 و 7 مردم سیرجان و بردسیر (با مالکیت مستقیم و غیر مستقیم 22.4 درصدی و از طریق رضا و حسین هاشمی) حضور دارند و شرکت طلوع تجارت خلیج فارس با 16.8 درصد ، تنها سهامدار حقوقی آن است. دو خانواده عزت آبادی پور هم در مجموع 40.8 درصد و کریمی مکی آبادی با 20 درصد، سهام آن را در اختیار دارند.

براساس این گزارش، در این رابطه افسانه اروجی مدیر عملیات بازار و اعضا شرکت فرابورس، 10 نکته را به شرح زیر اعلام کرده است:در این میان ، کارگزاری ارگ هومن که مشاور پذیرش و کارگزار عرضه کننده سهام این شرکت است، اقدام به ارزشگذاری هر سهم "حسیر" به 4 روش و در قالب جدول زیر کرده است:

 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
توسط مدیران شرکت و نایب رییس هیات مدیره:
ریل سیر کوثر معرفی شد/اعلام سود سال آینده/ چهارشنبه عرضه اولیه با روش جدید
مدیران شرکت ریل سیر کوثر آخرین وضعیت مالی و عملیاتی را اعلام کردند تا سهام آن آماده عرضه اولیه در روز چهارشنبه باشد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی درج شرکت ریل سیر کوثر با نماد"حسیر"در بازار دوم معاملات فرابورس (اولین شرکت فرابورسی در زمینه فعالیت ریلی و مسافری از نظر ترتیب درآمدی) با سرمایه اسمی تقریبی 48 میلیارد تومانی، مدیران این شرکت آخرین وضعیت مالی و عملیاتی را اعلام کردند تا به عنوان دومین شرکت ، به روش جدید ثبت سفارش عرضه اولیه شود.

افسانه اروجی مدیر عملیات بازار فرابورس در خصوص تاریخ عرضه اولیه اظهار داشت: چهارشنبه جاری عرضه اولیه 10 درصدی شرکت ریل سیر کوثر با دامنه قیمت 190 تا 209 تومان به روش ثبت سفارش و توسط کارگزاری ارگ هومن در نقش متعهد خرید و عرضه کننده انجام خواهد شد.

معرفی شرکت و برنامه های آینده

ابوالقاسم سعیدی نایب رییس هیات مدیره ویکی از کارشناسان صنعت ریلی در خصوص فعالیت اصلی این شرکت که حمل و نقل بار و مسافردر حوزه ریلی است،توضیح داد: این شرکت در سال 82 تاسیس و به ثبت رسیده ،در سال 84 با خرید 27 دستگاه واگن مسافربری به فعالیت حمل و نقل مسافری ورود کرده و 100 درصد سهام آن متعلق به بخش خصوصی است.

وی ادامه داد:این ناوگان در حال حاضر با داشتن 37 واگن مسافری و 134 دستگاه واگن مخزن دار مخصوص حمل مواد سوختی مشغول به فعالیت در این عرصه است.

سعیدی افزود: از جمله برنامه های توسعه ای شرکت جهت افزایش بار و مسافر،انعقاد قرارداد 27 دستگاه واگن مسافری با شرکت واگن سازی پارس، انعقاد قرارداد مشابه دیگری با یک شرکت اروپایی، انعقاد قرارداد 300 دستگاه واگن لبه بلند مخصوص حمل بارمواد معدنی با واگن سازی پارس وقراردادی برای 1500 واگن از سازندگان آسیای میانه با امیدواری به استفاده از تسهیلات فروشنده است.

وی در خصوص اقدامات و حمایت هایی که راه آهن از بخش خصوصی انجام داده،بیان کرد: با دقت به این موضوع که قیمت بلیط از ابتدا تا هم اکنون 8 برابر شده و همچنین واگن های جدید این شرکت، در تعرفه های راه آهن نیز اتفاقات خوبی افتاده و این امکان فراهم شده با بهتر شدن تعرفه ها شرکت نیز به سوددهی خوبی در بازار برسد.

راه آهن در جهت ترغیب بخش خصوصی قراردادی 30 ساله با این شرکت منعقد کرده که 10 سال آن سپری شده، هزینه و نرخ خدماتی که از راه آهن در این قرارداد گرفته می شود ،ثابت است تا شرکت بتواند هم در بخش بار و هم در بخش مسافر به فعالیت خود ادامه دهد وکمکی جهت افزایش سهم بازار باشد.

این مقام مسئول در مورد اقدامات صورت گرفته در بخش ناوگان مسافری که با ورود به شبکه، بهره برداری شده و باعث افزایش سهم بازارمی شود،گفت: در سال گذشته میزان سود به ازای هرسهم در 6 ماه اول امسال تحقق پیدا کرده است.

سعیدی با توجه به اینکه حمل ونقل ریلی صنعت بالقوه ای است که با بودجه مناسب و مدیریت صحیح و واحد می تواند در کشور نقشی در میزان آسایش و ایمنی مسافر ،قابلیت حجم انبوه بار در مسافت های طولانی، سازگاری با محیط زیست وعلاقه مندی به سرویس دهی جهت تمایز بهبود خدمات و ارتقا کیفیت داشته باشد،گفت: امیدواریم با ارتقای سهم مسافر از 4 درصد به 18 درصد و همچنین ارتقای سهم بار از 10 درصد به 30 درصد چشم انداز توسعه ای خوبی را در آینده پیش رو داشته باشیم.

وضعیت مالی شرکت/ پیش بینی درآمد و حاشیه سود

صادق حق شعار مدیر مالی شرکت در خصوص برنامه افزایش سرمایه،گفت:تا کنون برنامه ای برای سال آتی در نظر گرفته نشده و رقم آن هم مشخص نیست.

وی بیان کرد:پیش بینی سود برای سال 95 مبلغ 175 ریال به ازای هر سهم است که در 6 ماهه اول سال با مبلغ 103 ریال یعنی 66 درصد، پوشش داده شده است ضمن اینکه نسبت بهای تمام شده، حاشیه سود خالص و ناخالص هر سهم نیز تفاوتی نسبت به سال های قبل نداشته است.

حق شعاربا پیش بینی محافظه کارانه، سود سال مالی آینده را از حدود 157 ریال به حدود 200 ریال،براورد کرد.

عزت آبادی از سهامداران عمده شرکت در مورد اینکه درابتدا 10 درصد عرضه اولیه صورت گرفته و در مراحل بعدی 10 در صد بعدی عرضه خواهد شد،بیان کرد: با توجه به تمایل نگهداری سهام، موافق عرضه 10 درصد دوم نیستند منوط بر اینکه سازمان فرابورس این درخواست را بپذیرد.

وی با بیان اینکه در زمینه بهره برداری، این شرکت نسبت به بقیه شرکت ها جلوتر است،گفت:ضریب آمادگی کاری واگن ها( تعداد 130 از134 واگن در سیر است)95 درصد به بالا و در بخش مسافری نیز،ضریب اشغال 20 درصد نسبت به رقبا بیشتر است.

عزت آبادی گفت: توافق سه جانبه ای برای 300 واگن مابین شرکت های واگن پارس،ریل سیر کوثر و موسسه مالی اعتباری کوثربسته شده که براساس آن 65 میلیارد تومان تامین مالی صورت می پذیرد، تضامین از راه آهن اخذ شده و هم اکنون مراحل اداری پرداخت وشروع ساخت در حال انجام است.ضمن اینکه واگن های باری جدید برای 3.5 سال از مالیات سیر در مسیرهای مختلف معاف هستند.
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
ا عرضه ۱۰ درصد سهام به روش ثبت سفارش:
"حسیر" با ۲۰۹ تومان کشف قیمت شد/ بالاتر از قیمت کارشناسی/ آمار خریداران
هر سهم ریل سیر کوثر با عرضه ۱۰ درصد سهام به روش ثبت سفارش، ۲۰۹ تومان کشف قیمت شد که بالاتر از قیمت کارشناسی برخی بود


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات امروز ، دومین عرضه اولیه به روش جدید ثبت سفارش انجام و طی آن 10 درصد معادل 47 میلیون و 182 هزار و 31 سهم شرکت ریل سیر کوثر در بازار دوم فرابورس، 209 تومان کشف قیمت شد.

این درحالی است که برخی کارشناسان و کارگزاران ، با توجه به واقعیت های این شرکت و آینده آن ، قیمت مناسب هر سهم "حسیر" را در محدوده 200 تومان ارزنده دانسته بودند.

براساس این گزارش، در این عرضه که سهم هر فرد حقیقی و حقوقی حداکثر 1000 سهم و با دامنه خرید 190 تا 209 تومانی تعیین شده بود، در مجموع 59,781 سهامدار و شامل 59,130 حقیقی و 651 حقوقی اقدام به خرید کردند. بنابراین میانگین خرید هر سرمایه گذار 789 سهم است.

در ترکیب سهامداری این شرکت، 6 سهامدار حقیقی از جمله محمد هاشمی نماینده دوره های 6 و 7 مردم سیرجان و بردسیر (با مالکیت مستقیم و غیر مستقیم 22.4 درصدی و از طریق رضا و حسین هاشمی) حضور دارند و شرکت طلوع تجارت خلیج فارس با 16.8 درصد ، تنها سهامدار حقوقی آن است. دو خانواده عزت آبادی پور هم در مجموع 40.8 درصد و کریمی مکی آبادی با 20 درصد، سهام آن را در اختیار دارند.
 

رومئو

Well-Known Member
کاربر فعال
با این قیمت و پی به ای حسیر ..
حریل با سود 20 تومانی سال اینده زیر 200 نباید باز بشه
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
شرکت ریل سیر کوثر که توسط ۶ سهامدار حقیقی از جمله نماینده اسبق مجلس تاسیس شده
 

M1370

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
نکشید خودتونو میخرن ازتون
الان دوباره حسیر هم صف میشه. فردا چهره فروشندگان دیدن داره. منکه نقدینگی هر مقداری که تونستم با خروج موقت از بافق دادم غدیس برداشتم.
 

نگین درخشان

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز از 47 م عرضه اولیه شده حدود 37 م معامله شد
بسته به جو بازار اگه خوب باشه سهم از منفی سه تا چهار شروع به مثبت شدن میکنه ولی اگر مثل امروز جو کل بازار خراب باشه که بین منفی سه تا 5 نوسان داره
ولی از پس فردا به احتمال زیاد مثبت میشه
این نظر بنده بود و بر همین اساس هم خرید و فروش می کنم
 

M1370

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
احتمالا از فردا حسیر با صف خرید همراه بشه. جمع اوری امروزه سهم نشون داد این سهم خریداره قوی داره.
 
بالا