جهرم فسا داراب

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
4days ago

سد مخزني رودبال فارس

مهندس گلشني به مشخصات فني اين سد مخزني اشاره كرد : سد رودبال خاكي سنگريزه اي با حجم مخزن 82 ميليون متر مكعب، با ارتفاع از پي 81 متر ، طول تاج 480 متر، حجم بدنه 4/2 متر مكعب بوده و سرريز اين سد بتني دريچه دار به عرض 50 متر و با ظرفيت تخليه 3660 متر مكعب بر ثانيه مي باشد .

نماينده مجري سد مخزن رودبال اهداف عمده ساخت اين سد را علاوه بر كنترل جريانهاي نابهنگام و سيلابهاي رودخانه رودبال، در سه بخش تامين آب شرب ، صنعت و كشاورزي عنوان داشت . گلشني با شرح اين سه بخش افزود : تامين قسمتي از آب آشاميدني شهرستان داراب و زرين دشت – استهبان و فسا تامين آب كشاورزي حدود 4500 هكتار از اراضي دشت مركزي داراب و تامين آب صنعتي پتروشيمي در حال احداث داراب و فسا از اهداف اين سد مي باشد .--------------------------------

قرارگاه خاتم 300 میلیارد بابت قرارداد جدید در مجمع اخیر از جهرم فسا داراب گرفتی کمبود آب هم که با وجود سد رودبال و سلمان فارسی همه میدانن بهانه ای بیش نبود

مشکل زمین فسا و داراب هم با پی ریزی مناسب حله هر چند کلا بهانه ای بیش نیست وگرنه این همه سال چرا حتی جهرم را نمی سازن ؟؟؟؟؟

اگه 3 واحد پلی اتیلن یکجا و فقط در لامرد که آب پایدار دریا دارد میسازی با احداث پایین دستی ها در جهرم فسا داراب و حداقل ایجاد دوبرابر اشتغال نسبت به پلی اتیلن براحتی می توانی پروژه را از بلاتکلیفی در بیاری

پس جهرم فسا داراب را ببر 200 و شروع به کار کن مگه از شستان کمترن که ارزانترن
 
آخرین ویرایش:

omid26

Very Good Member
کاربر فعال
خخخخخخ با حرف که نمیشه بگی داراب بهتره
مدرک بیار !!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟من تو صفحات گذشته چند بار گفتم از مزیت های داراب بگو و با دلیل
هیچی نداری بگی و فقط توهم خودت مینویسی خخخخ
پس اگر حق تقدم داراب ۲میلیون معامله شد پس هیچ خریدار نداشته در زمان مهلت قانونی و این یعنی خیلی بد
و داراب خیلی حق تقدم استفاده نشده باید داشته باشه یعنی همون یک میلیارد و ۵۰۰میلیون سهم که افزایش سرمایه داردن
جهرم اگر ۲میلیارد معامله شد پس خیلی بیشتر از حق ها که می بایست معامله میشد معامله شده و خریدار خوب داشته و همه یک جوری معامله شد و چیزی نمونده از حق تقدم ها برای بازگشایی استفاده نشده
واین برای جهرم که خیلی خوبه خخخخخ
 

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۵/۱۸
امام جمعه شیراز: قرارگاه خاتم الانبیاء پتروشیمی‌های فارس را تکمیل کند
امام‌جمعه شیراز گفت: مجموعه قرارگاه خاتم سربازهای امام زمان (عج) و امام حسین (ع) هستند که درخواست تکمیل پتروشیمی‌ها را از ایشان داریم و ما هم در سومین حرم اهل‌بیت (ع)، دعاگوی آن‌ها خواهیم بود.
امام جمعه شیراز: قرارگاه خاتم الانبیاء پتروشیمی‌های فارس را تکمیل کند

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه با تأکید بر تقوا و پرهیزگاری اظهار داشت: با تکیه‌بر ایمان تا فرصت باقی است، باید از گذرگاه دنیا برای آن سرای ماندگار، زاد و توشه‌ای برگرفت.
وی ایمان را اساس حرکت انقلاب اسلامی دانست و افزود: اگر ایمان در جامعه اسلامی تقویت نشود ولو اینکه ظاهر را درست کنیم، نه به اهداف انقلاب رسیده و نه به آنچه می‌خواهیم برای بشریت به ارمغان آوریم، خواهیم رسید لذا تلاش ما در گام دوم انقلاب، باید این باشد که ایمان را در دل خود، خانواده و ملت رشد دهیم.
دژکام با بیان اینکه از حقیقت ایمان و ارزش‌های ایمانی باید بهره‌مند شده و جهان پیرامون خود را نیز بهره‌مند کنیم، خاطرنشان کرد: جهان معاصر اگر گمشده‌ای را می‌خواهد در کشور ما پیدا کند، معنویت و ایمان است وگرنه دنیا در جای دیگری نیز پیدا خواهد شد چراکه قدرت و پول در دست دیگران هم هست.
*ویژگی دنیاطلبان
وی در ادامه با اشاره به روایتی از معصوم (ع) در مورد ویژگی دنیاطلبان و اهل آخرت نیز گفت: برخی غم‌ها برای امور دنیایی است درحالی‌که این دنیا غصه ندارد و درعین‌حال انسان اگر برخی غم‌ها را نداشته باشد، اصلاً انسان نیست؛ مانند غصه محرومیت‌ها و مظلومیت‌هایی که در دنیا می‌بینیم.
امام‌جمعه شیراز افزود: برای نمونه چه کسی می‌تواند امروز غم و غصه کودکان یمنی را ببیند و غمگین نشود؛ بنابراین انسان‌دوستی، غم هم نوعان و غم آخرت، نشانه انسانیت است.
دژکام با اشاره به روایتی از حضرت امام صادق (ع) بیان داشت: اگر کسی از حقیقت ایمان باخبر باشد، مسلماً غمی در گوشه دلش وجود دارد و جالب اینکه این غم نه‌تنها مایه ضعف نیست، بلکه موجب افتخار انسان است لذا سعی کنیم از این غم غافل نباشیم.
وی ادامه داد: شادی و نشاط نزد انسان عارف، به دلیل وجود همین غم است یعنی انسان در مقام انسانیت، باید غم آخرت و هم نوع خود را داشته باشد و دراین‌بین، دنیازدگان بیچاره‌ای که دچار غرور هستند، از مصلحت خود، جامعه و آخرت غافل شده و باید بدانند که این غفلت‌ها، ارزشی برای انسان ایجاد نمی‌کند.
*ویژگی فرزندان آخرت
امام‌جمعه شیراز، ویژگی اهل آخرت را نیز برشمرد و گفت: در برابر فرزندان دنیا، فرزندان آخرت یعنی انسان‌های مؤمن و کمال خواه ایمان دارند که روز قیامتی هست، بنابراین به دستورات الهی عمل می‌کنند.
دژکام افزود: گاهی در دادگاه‌ها، فرد مفسدی را می‌بینیم که قیافه گرفته و به نظرش نمی‌رسد که چیزی ازدست‌داده؛ درحالی‌که آن بیچاره نمی‌داند مهم‌ترین دارایی خود که ایمان بوده را ازدست‌داده است.
وی خاطرنشان کرد: مؤمن گناه نمی‌کند و کسی که فرزند آخرت است، چشمش به دنبال مال‌ومنال حرام دنیا نیست بلکه اهل فکر، علم و عبرت گرفتن است و از ذکر خداوند نیز غافل نمی‌شود.
*3 صفت برای رسیدن به کمال
امام‌جمعه شیراز در ادامه ضمن تسلیت سالگرد شهادت امام باقر (ع) با اشاره به حدیث مشهوری از ایشان، به 3 صفت که منجر به کمال انسان می‌شود اشاره کرد و گفت: انسان‌ها فطرتاً به دنبال کمال و سعادت خود هستند و در روایت نیز می‌خوانیم اگر برای خودتان کمال می‌خواهید، 3 صفت باید داشته باشید.
دژکام ادامه داد: نخستین صفت برای رسیدن به کمال، «تفکر در دین» است؛ یعنی انسان باید دین‌شناس باشد تا به کمال برسد.
*توصیه به مطالعه و فهم قرآن
وی درعین‌حال به‌غفلت برخی انسان‌ها در شناخت دین نیز اشاره کرد و گفت: امروز مشاهده می‌کنیم حتی آن‌ها که اهل مطالعه هستند، برای مطالعه کتاب‌هایی که از مغز بشر منتشرشده، تلاش می‌کنند اما کتاب خدا را نمی‌خوانند.
امام‌جمعه شیراز با تأکید بر اینکه نخستین قدم در دین‌شناسی، خواندن قرآن و فهم آن است، افزود: باعث تأسف است که بعضاً در مجالس رسمی می‌بینیم که برخی افراد قرآن را حتی از رو غلط می‌خوانند.
دژکام خواستار گنجاندن قرآن در برنامه‌های آموزشی خانواده‌ها شد و اظهار داشت: در فصل تابستان خانواده‌ها به فکر استخر شنا و ... هستند (که البته لازم هم هست) و چه خوب است که به قرآن نیز در کنار سایر برنامه‌ها توجه داشته باشند.
وی «صبر در برابر سختی‌ها» را دومین ویژگی انسان‌های کمال طلب دانست و با اشاره به مسلم بن عقیل که در مردانگی و صبر در راه خدا یک نمونه استثنایی قلمداد می‌شود، افزود: در بین ملت ما نمونه‌هایی از صبر وجود دارد که قابل‌تقدیر است مانند صبر ملت ایران که سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ را تحمل کرد اما مقابل دشمن سر تسلیم فرود نیاورد.
امام‌جمعه شیراز ادامه داد: تحریم‌هایی رئیس‌جمهور دیوانه آمریکا برای ملت ما ایجاد کرد اما مردم با استقامت نشان دادند که صبر ما تمام‌شدنی نیست.
این استاد دانشگاه در پایان خطبه نخست، «برنامه‌ریزی برای اقتصاد وزندگی» را سومین صفتی دانست که موجب کمال انسان خواهد شد و افزود: زندگی باید حساب‌وکتاب داشته باشد و در اینجا وظایفی بر عهده مردم و مسئولان است.
*تسریع در آب‌رسانی
دژکام در ادامه خطبه‌ها به مشکل آب آشامیدنی برخی محلات شیراز نیز اشاره کرد و گفت: بنده این موضوع را از طریق مسئولان مربوطه دنبال کردم؛ واقعیت این است که بعضی وقت‌ها منتظریم مشکل جلوه‌گر شود، پس‌ازآن به دنبال درمان می‌رویم.
وی افزود: شیراز 2 طرح بلندمدت در بحث آب دارد که یکی خط دوم از سد درودزن و دیگری سد تنگ سرخ است که هنوز وارد شبکه نشده است لذا مدیران آبفا پی گیری کنند تا در آن تسریع شود.
امام‌جمعه شیراز خاطرنشان کرد: کار به گونه‌ای پیش نرود که چند سال دیگر کسانی که مسؤولیت می‌گیرند، مدعی شوند که قبلی‌ها مشکل را حل نکرده‌اند.
دژکام تأکید کرد: آب برخی چاه‌ها در اطراف شیراز قابل آشامیدن است لذا مسئولان اجازه دهند این آب در گرمای تابستان در اختیار مردم قرار گیرد و مردم نیز مدیریت مصرف داشته باشند.
*درخواست از قرارگاه خاتم‌الانبیاء
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس همچنین با تأکید بر اینکه اقتصاد باید درون‌زا باشد، اظهار داشت: در این راستا دلمان نباید به قرارداد کشورهای خارجی خوش باشد.
امام‌جمعه شیراز خاطرنشان کرد: ازجمله برکات ارزشمند اقتصاد درون‌زا، بنزین است و حرکتی که قرارگاه خاتم انجام داد و پالایشگاه مخصوص بنزین را از میعانات گازی در بندرعباس راه‌اندازی کرد؛ این یک الگوی موفق در بحث اقتصاد درون‌زا محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: تولیدی این پالایشگاه به حدی بوده که علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، قابلیت صادر شدن دارد لذا به‌جای اینکه نفت سیاه بفروشیم که آمریکا مانع شود، بنزین می‌فروشیم.

این استاد دانشگاه از مسؤولین قرارگاه خاتم‌الانبیاء در باب پتروشیمی‌های استان فارس نیز درخواست کرد اقدام ارزشمند پالایشگاه بنزین در بندرعباس را در سومین حرم اهل‌بیت (ع) نیز انجام دهند تا باعث رونق در استان شود.
دژکام تصریح کرد: مجموعه قرارگاه خاتم سربازهای امام زمان (عج) و امام حسین (ع) هستند که درخواست تکمیل پتروشیمی‌ها را از ایشان داریم و ما هم در سومین حرم اهل‌بیت (ع)، دعاگوی آن‌ها خواهیم بود.
امام‌جمعه شیراز تأکید کرد: پتروشیمی‌ها را محکم برای فارس نگاه خواهیم داشت و از مسئولان استان نیز می‌خواهیم از آن، حمایت جدی کنند.-----------------------------------------------

امام جمعه شیراز تا شروع به کار نکن ول کن نیست پیش بسوی جهرم فسا داراب 200 تومنی
 

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
v0tw_oo.jpg


بیانات آیت الله دژکام در خطبه های نماز جمعه ۱۸ مرداد ماه ۹۸
جمعه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۸ ۶:۳۲ ب.ظ
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس، نخستین قدم در دین‌شناسی را قرآن خواندن و فهمیدن آن دانست و به همه والدین توصیه کرد که به دنبال یادگیری قرآن برای فرزندانشان باشند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس امروز، ۱۸ مردادماه در خطبه‌های نماز جمعه شیراز، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام پنجم شیعیان، حضرت امام محمدباقر(ع) به حدیثی از آن امام همام اشاره کرد و گفت: حضرت فرموده اگر به دنبال کمال هستید، سه خصوصیت را باید توجه داشته باشید اول دین‌شناسی، دوم داشتن صبر و سوم برنامه‌ریزی برای اقتصاد زندگی و معیشت.
وی در موضوع دین‌شناسی گفت: حتی آن‌هایی که اهل مطالعه هستند برای مطالعه‌ کتاب‌هایی که از مغز بشر تراوش شده تلاش می‌کنند، اما قرآن کتاب خدا هست، چرا آن را مطالعه نمی‌کنند، فهمیدن کتاب خدا ارزش و کمال است، سعی کنیم، دین‌شناس باشیم، اولین قدم در دین‌شناسی قرآن خوان و قرآن فهم بودن است. اگر همه عمر هم مشغول آن باشیم به پایان نمی‌رسد.
امام جمعه شیراز به خانواده و پدر و مادرها توصیه کرد که در کنار ثبت نام فرزندانشان در کلاس‌های ورزشی و آموزشی، به دنبال یادگیری قرآن و کلاس‌های قرآن برای آنان باشند تا آینده‌شان را تضمین کنند.
آیت‌الله دژکام صبر در سختی‌ها را دومین خصوصیت مدنظر دانست و با اشاره به اینکه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و جناب مسلم ابن عقیل، در صبر الگوی واقعی برای مومنان هستند، گفت: در بین ملت ایران که افتخار پیروی اهل بیت(ع) را داریم، نمونه‌هایی از صبر هست که باید در برابر آنان تواضع کرد، ایثارگران، جانبازان، خانواده شهدا از این نمونه‌ها هستند.
وی اضافه کرد: این ملت عزیز سخت‌ترین تحریم‌های اعمال شده توسط رئیس جمهور دیوانه آمریکا را طی سه چهار سال اخیر شاهد بود اما مانند کوه ایستاد تا بگوید صبر پیروان ائمه به این سادگی تمام نمی‌شود.
امام جمعه شیراز سومین صفت مدنظر امام محمدباقر(ع) را برنامه‌ریزی برای اقتصاد و زندگی دانست و گفت: معیشت باید حساب و کتاب داشته باشد که اگر بی حساب و کتاب باشد پولدارترین افراد هم کم می‌آورند.
آیت‌الله دژکام در ادامه به نامه امام محمدباقر(ع) به جابر اشاره کرد و گفت: غم و غصه داشتن یکی از نشانه‌های انسانیت محسوب می‌شود اما غم و غصه همنوع و آخرت داشتن نه غصه دنیا خوردن.
وی با تاکید براینکه انسان نباید غصه دنیا و آنچه فانی محسوب می‌شود را داشته باشد، گفت: انسان اگر بعضی از غم‌ها را نداشته باشد، دیگر انسان نیست، سعدی می‌فرماید: تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی؛ داشتن غصه محرومان و مظلومان و نگران و غصه‌دار بودن برای بچه‌های مظلوم یمن، اینها نشانه انسانیت است.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه از نشانه‌های انسانیت، داشتن غصه آخرت و فکر حساب و کتاب روز قیامت بودن است، گفت: امام محمد باقر(ع) با آن عظمت می‌فرماید که در دلم غم آخرت است و نگران روز قیامت هستم، اگر کسی از حقیقت ایمان بهره‌مند باشد، مسلما یک گوشه دلش غمی وجود دارد.
آیت‌الله دژکام گفت: این غم مایه افسردگی و سرافکندگی نیست بلکه موجب افتخار و عظمت انسان است، امام راحل(ره) هم فرموده؛ غم دلدار فکندست به جانم شرری که به جان آمدم و شهره بازار شدم.
وی با بیان اینکه شادی و نشاط در نگاه عارفان وقتی است که غم انسانیت و آخرت را داشته باشند، گفت: بعضی می‌گویند من همیشه شاد هستم، حال آنکه انسان در مقام انسانیت نمی‌تواند بدون غم و غصه باشد؛ غفلت ارزشی برای انسان ایجاد نمی‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به کلام امام محمد باقر(ع) گفت: فرزندان آخرت انسان‌های کمال‌جو و کمال‌خواهی که ایمان دارند که روز قیامتی هست و به دستورات الهی عمل می‌کنند، متوجه هستند، آنکه می‌لغزد و مرتکب گناه‌هایی می‌شود، مومن نیست.
امام جمعه شیراز اضافه کرد: اینکه بعضی از افراد گناهکار که دچار لغزش و فساد شده‌اند، در دادگاه با چه ژستی می‌نشینند و در زندان هم می‌گویند آنان را به وی آی پی می‌برند، تصور می‌کنند چیزی کم نیاورده‌اند، اما آن بدبخت باید بداند چیزی که از دست داده ایمان است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع آب آشامیدنی و مشکلاتی که شهروندان شیرازی طی ماه‌های اخیر به دلیل قطعی یا کمبود آن متحمل شده‌اند، گفت: این موضوع را پیگیری کرده‌ایم و شخص استاندار هم به آن ورود داشته است و آبفا هم تلاش‌هایی کرده است.
آیت‌الله دژکام یادآور شد: گاهی مشکل که جلوه‌گر شد به فکر درمان آن می‌افتیم حال آنکه باید قبلا فکر آن را می‌کردیم، یک کارهایی هست که اگر امروز شروع کنیم چند سال دیگر جواب می‌دهد، بنابراین باید زودتر فکر بود.
وی با بیان اینکه قدیم رسم بود همزمان با تولد دختر، خانواده فکر جهیزیه او بود تا زمانی که خواستگاری آمد و ازدواج شکل گرفت، مشکل نداشته باشند، گفت: مسئولان اجتماع برای مسائل اجتماع، شهر و کشور باید همین‌گونه فکر کنند.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه در موضوع آب طرح‌های بلند مدتی اجرایی شده یا در دست اجرا است، گفت: در خصوص طرح‌های بلند مدت، ۲ طرح وجود دارد، یکی خط دوم آب از سد درودزن است که دنبال شده اما باید تسریع شود و دیگری انتقال آب از سد تنگ سرخ است.
آیت‌الله دژکام از مسئولان خواست که به فکر باشند اگر نه چند سال دیگر عده‌ای که در رأس مسئولیت قرار گرفتند نگویند در گذشته کار نشده است.
وی اضافه کرد: برای تامین آب شرب شیراز حدود ۱۸۰ حلقه چاه استفاده میشود، اما بعضی چاه‌های کشاورزی و باغداری در اطراف این شهر وجود دارد که آب آن قابل شرب هست و امروز در اوج نیاز مردم باید استفاده شود.
آیت‌الله دژکام با تصریح اینکه مسئولان باید به دنبال استفاده از این چاه‌ها باشند، لزوم همراهی تمام مدیران دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی که چاه آب در اختیار دارند و آب آن قابل شرب است را مورد تاکید قرار داد.
وی با یادآوری اینکه شهرداری شیراز و بنیاد مستضعفان در این زمینه همکاری کرده‌اند، از سایر دستگاه‌ها نیز خواست که در این زمینه همکاری کرده و مشکل مردم را مرتفع کنند.
امام جمعه شیراز در عین حال از مردم نیز درخواست کرد تا با مدیریت مصرف آب و صرفه جویی، در عبور از این مشکل همراهی لازم را داشته باشند.
وی در باب معیشت و اقتصاد با اشاره به نگاه رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان بر اقتصاد مقاومتی و اقتصاد درونزا، گفت: نمونه‌هایی از اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی را شاهد هستیم که موفق هم بوده است.
آیت‌الله دژکام، ورود قرارگاه خاتم‌الانبیا به تولید بنزین را مورد اشاره قرار داد و از فراهم شدن ظرفیتی برای تولید بنزین از میعانات گازی خبر داد که علاوه بر تامین نیاز داخل، امکان صادرات بنزین را هم فراهم کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس از قرارگاه خاتم‌الانبیا درخواست کرد که برای احداث و راه‌اندازی مجموعه پتروشیمی‌های مصوب در فارس ورود کرده و از مسئولان نیز خواست که آن قرارگاه را در این موضوع حمایت کنند.
امام جمعه شیراز تاکید کرد که راه‌اندازی پتروشیمی‌های مصوب در فارس، بخش زیادی از مشکلات اقتصادی این استان و حتی کشور را مرتفع خواهد کرد و به نوعی حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و اقتصاد درون‌زا است.


-----------------------------------------------------

امام جمعه شیراز امسال سه جلسه با قرارگاه خاتم داشته و بارها هم پیام بهشون داده بارها گفته شما که در این پروژه وارد شدید خوب تکمیل کنید

چند بار هم در خطبهای نماز جمعه گفته بماند


-----------------------------------------------------

سپاه اگه برات پیشرفت مملکت صرفه اقتصادی ندارد این پتروشیمی ها را واگذار کن و با واگذاریش از بلاتکلیفی چند ساله نجات بده چون سرمایه گذارانی در استان فارس هستن که حاضرن اینارو بی منت در استان فارس بسازن

ولی برای سپاه مثل اینکه فقط در عسلویه صرفه اقتصادی دارد !!!!!
 
آخرین ویرایش:

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
استانها / فارس
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۵/۱۹

فارس من| استاندار فارس: پتروشیمی‌ها از فارس خارج نمی‌شوند/ درخواست آیت‌الله دژکام از قرارگاه خاتم
استاندار فارس با اشاره به تدبیر جدید برای حفظ پتروشیمی‌ها در فارس گفت: به‌هیچ‌وجه اجازه نخواهیم داد پتروشیمی‌ها از مرز استان خارج شود.
فارس من| استاندار فارس: پتروشیمی‌ها از فارس خارج نمی‌شوند/ درخواست آیت‌الله دژکام از قرارگاه خاتم

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، به درخواست مردم، موضوعی در سامانه فارس من با عنوان «صنایع پتروشیمی شهرستان‌های استان فارس نباید به عسلویه منتقل شوند»، ثبت‌شده بود که خبرنگار فارس برای پاسخگویی به این خواسته مردمی، این موضوع را با عالی‌ترین مقام دولت در استان فارس مطرح کرد.
در این درخواست آمده بود: «ازجمله مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان فارس در سال 87، احداث صنایع پتروشیمی در 11 شهر استان فارس ازجمله مُهر، جهرم، داراب، فیروزآباد و ... بوده است. هدف از احداث این پتروشیمی‌ها در استان فارس، تلاش برای صنعتی کردن این استان و ایجاد اشتغال فراگیر و تولید ثروت بوده است. بسیاری از مردم شهرستان‌های فارس، به امید اینکه روزی این واحدهای صنعتی به بهره‌برداری و سوددهی می‌رسند و موجب اشتغال جوانانشان را فراهم می‌کنند، اقدام به خرید سهام آن‌ها کرده‌اند. حال در شرایطی که بیش از یک دهه از این موضوع می‌گذرد و مردم بسیاری در استان فارس، سهامدار این پتروشیمی‌های نیمه‌تمام هستند و در شرایطی که ارز لازم برای احداث این پتروشیمی‌ها از صندوق توسعه ملی اختصاص داده‌شده، گزارشات حاکی از انتقال این مجموعه صنایع به منطقه ویژه اقتصادی عسلویه و یا دیگر مناطق نفتی در جنوب است. احداث این پتروشیمی‌ها حق فارس و جوانان این استان است و از روز نخست نیز تنها عاملی که سبب می‌شد این پتروشیمی‌ها در استان فارس تعریف و احداث شوند، همین بود که موجب اشتغال‌زایی و تولید ثروت و ایجاد صنایع مختلف پایین‌دستی وابسته به مشتقات نفتی خواهند شد. حال در شرایطی که صدای چندانی از نمایندگان استان در مجلس شنیده نمی‌شود و مسئولان ارشد اجرایی استان نیز گویی این مجموعه طرح عظیم را فراموش کرده‌اند، خبرها حاکی از انتقال بی‌سروصدای پتروشیمی‌های یازده‌گانه استان فارس به مناطق نفتی جنوب است. پول هنگفتی که از صندوق توسعه ملی برای احداث این پتروشیمی‌ها تخصیص‌یافته و پولی که مردم به‌عنوان سهام این پتروشیمی‌ها خریداری کرده‌اند، تماماً باید در استان فارس و برای احداث این پتروشیمی‌ها هزینه شود و نباید پولی که برای اشتغال جوانان استان فارسی در نظر گرفته‌شده را در جای دیگری هزینه کرد. حداقل انتظاری که از مردم شریف استان فارس وجود دارد، این است که با پیوستن به این کمپین، صدای اعتراض خود را به گوش مسئولان کشوری برسانند شاید از این طریق، جلوی پایمال شدن حق مردم یک استان گرفته شود. اگر امروز خاموش باشیم، قصه عقب‌ماندگی صنعتی استانمان در طی دهه‌های گذشته بازهم تکرار خواهد شد.»

*پاسخ استاندار فارس
خبرنگار فارس موضوع فوق را با عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس در میان گذاشت که مقام عالی دولت در استان نیز پاسخ گفت.
استاندار فارس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه جلسات متعددی در خصوص پتروشیمی ها برگزار و حتی موضوع با آیت‌الله دژکام نماینده ولی‌فقیه نیز مطرح‌شده است، افزود: ابتدا باید به این نکته اشاره‌کنم که پتروشیمی‌ها اعتبار نیست بلکه تسهیلات یا وام است؛ آن‌هم وامی که از سوی صندوق توسعه ملی به سرمایه‌گذار می‌دهند.
عنایت‌الله رحیمی افزود: سرمایه‌گذار نیز طبیعتاً برای سرمایه‌گذاری ابتدا سود و هزینه را می برآورد می‌کند.
وی ادامه داد: روزی که احداث این پتروشیمی‌ها در استان مطرح شد، شاید کار کارشناسی دقیقی روی آن انجام نشد و تنها گفته شد این تعداد پتروشیمی در این نقاط زده شود. اینکه هزینه انتقال مواد اولیه چقدر است و یا تولید به چه شکل خواهد بود و چه پیش‌نیازهای مانند آب و انرژی لازم دارد، کمتر موردتوجه قرار گرفت.
استاندار فارس خاطرنشان کرد: امروز سرمایه‌گذار پتروشیمی‌ها که قرارگاه خاتم‌الانبیا است، پای‌کار آمده و سود و هزینه آن را درمی‌آورد و می‌گوید برای ما ازلحاظ اقتصادی به‌صرفه نیست که 4 پتروشیمی را با حدود 300 کیلومتر خط انتقال مواد اولیه آورده و در 4 شهرستان پراکنده کنیم.
رحیمی اضافه کرد: درنتیجه با توجه به بحث مذکور، سرمایه‌گذار استقبال از اینکه 4 پتروشیمی در 4 شهرستان به شکلی که قرار بوده، احداث شود، نمی‌کند چراکه سرمایه‌گذار نیز مانند من و شما بخش خصوصی است و ما نیز اگر ببینیم در کاری اقتصادی ضرر وجود دارد، وارد آن نمی‌شویم.
مقام عالی دولت در استان فارس درعین‌حال گفت: با توجه به مسائلی که مطرح شد، برای این موضوع تدابیر مختلفی با قرارگاه خاتم و دیگر سرمایه‌گذاران اندیشیده شد تا با ایجاد یک تعادل، این 4 پتروشیمی در استان و در یکجا متمرکز شود؛ یعنی به‌جای احداث پتروشیمی در شهرستان‌های مذکور، شهرک‌های پتروشیمی که اشتغال بیشتر اما نیازمندی‌های کمتری دارد، مستقر شود.
استاندار فارس در پایان این گفت‌وگو در پاسخ به این پرسش که بالاخره پتروشیمی‌های مذکور در استان فارس می‌مانند یا می‌روند نیز گفت: قطعاً اجازه نخواهیم داد که پتروشیمی‌ها از مرز استان خارج شود و حتی تلاشمان بر این است که تمرکزشان بیشتر به سمت مرکز استان باشد.


*درخواست امام جمعه شیراز از قرارگاه خاتم الانبیاء
درعین‌حال آیت‌الله لطف الله دژکام امام‌جمعه شیراز نیز برای چندمین بار در خطبه 18 مرداد 98 خود بر لزوم حفظ پتروشیمی‌ها در استان فارس تأکید کرد و خواستار پی گیری جدی این موضوع از سوی مسئولان استان شد.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در بخشی از خطبه مذکور از مسؤولین قرارگاه خاتم‌الانبیاء در باب پتروشیمی‌های استان فارس درخواست کرد اقدام ارزشمند پالایشگاه بنزین در بندرعباس را در سومین حرم اهل‌بیت (ع) نیز انجام دهند تا باعث رونق در استان شود.
دژکام در این خطبه تصریح کرد: مجموعه قرارگاه خاتم سربازهای امام زمان (عج) و امام حسین (ع) هستند که درخواست تکمیل پتروشیمی‌ها را از ایشان داریم و ما هم در سومین حرم اهل‌بیت (ع)، دعاگوی آن‌ها خواهیم بود.
امام‌جمعه شیراز تأکید کرد: پتروشیمی‌ها را محکم برای فارس نگاه خواهیم داشت و از مسئولان استان نیز می‌خواهیم از آن، حمایت جدی کنند.-----------------------------------------------------


سپاه 3 واحد پلی اتیلن را یکجا در لامرد که آب پایدار دریا دارد بساز و با احداث پایین دستی ها در جهرم فسا داراب و ایجاد دوبرابر اشتغال نسبت به پلی اتیلن براحتی می توانی پروژه را از بلاتکلیفی در بیاری مشکل اینه پیشرفت مملکت برای سپاه اصلا مهم نیست وگرنه وقتی راه حل به این آسانی هست اینهمه سال سنگ اندازی نمی کرد حداقل واگذارش کن پروژه را بسپار به سرمایه گذاران خود استان فارس تا بی منت بسازن
 

omid26

Very Good Member
کاربر فعال
فسا شد گرانترین قل

دارابو درو کنید وگرنه مثل فسا پشیمون میشید
داراب منفورترین سهم گروه
چرا داراب اینقدر میفروشن هم حقوقی و هم حقیقی
همیشه چند ماه هست چند برابر دو سهم دیگه... داراب معامله میشه

فکر کنم خواب موندی یکم بیا تبلیغات داراب کن و خبرهای تکراری بزار ....
 

omid26

Very Good Member
کاربر فعال
نگرانت شدم چرا پست نمیزاری خخخخخ

بقول مهران مدیری تو سریال هیولا خداروشکرررررر
 

omid26

Very Good Member
کاربر فعال
داراب منفورترین سهم گروه
چرا داراب اینقدر میفروشن هم حقوقی و هم حقیقی
همیشه چند ماه هست چند برابر دو سهم دیگه... داراب معامله میشه

فکر کنم خواب موندی یکم بیا تبلیغات داراب کن و خبرهای تکراری بزار ....
معلوم نیست تو داراب چه خبر که حقوقی بکوب داره میفروشه با این حجم
چند روز پیش تو یک روز 82 میلیون معامله.....
چند ماه پیش تو یک روز 200میلیون معامله و بعدش منفی شد اومد پایین
اونم از حق تقدم که تو 3ماه داراب فقط 2میسلیون معامله شد از یک میلیارد و 500میلیون سهم
اگر بخوان حق تقدم استفاده نشده معامله بشه باید یک میلیارد و چهارصد و نود و هشت میلیون معامله بشه
کی میخواد این همه سهم خرید کنه......
 

سناسهم

Very Good Member
کاربر فعال
 

omid26

Very Good Member
کاربر فعال
دنیای اقتصاد مثل بورس نیوز از این چرت و پرت زیاد گفته بود چند ماه پیش
بجای اینکه یک مصاحبه از مدیران ارشد و سرمایه گذار این ۳ شرکت بگویند که بدرد سهامدار خرد بخورد ذهنیات و خبرهای ۱۰سال پیش رو تکرار میکنند
این خبرها رو همه میدونن وگرنه الان قیمت هر کدام بالا هزار تومن بود و نه با قیمت پذیره نویسی ۱۰سال پیش با قیمت صدتومن معامله بشن
قیمت ۱۰۰تومن پذیره نویسی که دیگه ترس نداره
اونم ۱۰۰تومن که اصلا تو این مملکت هیچی نمی تونی خرید کنی....
برای من سوال که چرا این کارشناسان زوم کردن رو فسا و جهرم و داراب
مگه این کارشناسان در مورد پتروشیمی گلستان و زنجان و ممسنی و کازرون و .... صحبت میکنن
چرا این ۳شرکت شاید براشون منفعت داشته باشه که یک تیتر الکی بزارن و یک کارشناس صحبت کنه از طرف خود و نظر شخصی خود رو بگوید..
لحظه آخر یک خبر در بیاد و این شرکت ها پرواز کنند و به قیمت های واقعی برسن که حقشون هست و اون وقت هر کدام از افراد که فروختن و جا موندن نمی تونن اعتراض کنند چون یک کارشناس و یک سایت نظر خود رو گفته و نه از زبان مدیران شرکت......
تازه این پول اینقدر کثیف هست که بعضی از این مدیران برای خارج کردن سهامدار خرد و یا به مقصود خود برسند حتی حاضر هستند دروغ بگویند
 

َAli1000

Member
کاربر فعال
عضو تازه
من جهرمی هستم اهل جهرم
همین امروز دوبار از جلو پتروشیمی جهرم در مسیر جاده جهرم -شیراز طی مسیر کردم
این اطلاعات بنیادی می دهم و توصیه خرید و فروش نمی کنم فقط اطلاعات می دهم تصمیم در مورد سهام با خود شما
پتروشیمی های چند گانه استان فارس با فشار سیاسی نمایندگان در زمان احمدی نژاد مصوبه گرفتند بدون مطالعه بدون در نظر گرفتن آمایش سرزمین! تا مدتها ما خوشحال بودیم و هنوز هم هستیم ! میزان اشتغال مستقیم پتروشیمی بسیار بالاس با دستمزدهای عالی کلی بیکاران شهرستان جذب می شدند اگر... اگر همه چیز طبق مصوبه جلو رفته بود ولی یکهو دیدند بعد از کمی محوطه سازی و چند سوله سازی چقدر پتروشیمی آب نیاز دارد ای بابا مگر محصولات مشتق از نفت هم آب می خواهند شاید حتی به ذهنشان نرسیده بود! ولی آب می خواست، آقای زنگنه متوجه شدند یک چیز کاملا سیاسی رخ داده لج کردند و گفتند اعتبار بی اعتبار و باید همه منتقل شوند به نزدیک عسلویه البته نماینده ها نفوذ داشتند لابی و تهدید و درگیری طرح مسکوت ماند! تامین آب مسکوت ، انتقال از آنجا مسکوت، آیا بشود آیا نشود!؟
اگر موافقت سیاسی هم جلب شود که تاکنون نشده می ماند تامین آب چند وقت پیش شایعه حفر چند حلقه چاه بسیار عمیق( بیش از 700 متر) و برداشت از سفره زیر زمینی بود که حتی گفتند نماینده جهرم مجوزش را گرفته ولی فعلا خبری نیست
راه های تامین آب:
1-دشتی که برای احداث پتروشیمی در نظر گرفته اند دشت مخک نام دارد خشک و لم یزرع اما وسیع تقریبا مطمنم در آنجا سفره های آب زیر زمینی وجود ندارد هیچ باغدار جهرمی آن اطراف باغ برپا نکرده ( باغداران از حرفه ای ترین کارشناسان آب شناس کمک می گیرند پس وقتی آنجا باغ نیست یعنی آب نیست می ماند رشته کو ه های گرم در چند کیلومتری جنوبی که مطمنیم کوه هایی با سفره های آب زیر زمینی آهکی و آب شیرین است اما جهرم ممنوعه ترین دشت جهت حفر چاه در ایران است زیر اباغداران آن سفره ها را روی 500 متر رسانده اند و اگر چاه جهت پتروشیمی حفر شود ده ها هکتار باغ مرکبات باغداران پر نفوذ خشک خواهد شد و در کل قضیه برداشت آب از چاه جهت یک مجتمع بسیار بزرگ معقول و علمی به نظر نمی رسد
2- آب سد سلمان: این سد فاصله زیادی با پتروشیمی دارد و اختلاف ارتفاع زیادی با محل احداث پتروشیمی ، یک مصوبه احمدی نژادی جهت تامین آب شرب جهرم از سد سلمان گرفته شد که تا امروز 90% پیشرفت فیزیکی دارد و لوله کشی و احداث تصفیه خانه آن مراحل آخر رو می گذراند ولی مسئله این است محل شهر جهرم کجا پترو شیمی کجا!؟ 40 کیلیومتر فاصله ! خود شهر جهرم درگیر کم آبی هست محال است اجازه دهند یک قطره این آب به مصرفی بجز آب شرب برسد
پس نیاز به یک پروژه جدید انتقال آب از سد سلمان است که از نظر فنی تقریبا غیر ممکن است و تال امروز هیچ طرحی برای ان نیست!

در نهایت به نظرم آینده روشنی در خصوص احداث و تکمیل این پتروشیمی نیست اما برای نوسان گیری و سرمایه گذاری کوتاه مدت شاید بدک نباشد!

اما برعکس آن ده کیلومتر آن ور تر نیروگاه سیکل ترکیبی برق احداث شده سالهاس بازدهی دارد به اندازه نیروگاه اتمی بوشهر قرار است برق تولید کند و فاز دوم آن در حال تکمیل است یعنی تولید برق از بخار و امسال عرضه اولیه خواهد شد به نظرم سرمایه گذاری روی آن معقول تر است
 

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
سپاه 3 واحد پلی اتیلن را یکجا در لامرد که آب پایدار دریا دارد بساز و با احداث پایین دستی ها در جهرم فسا داراب و ایجاد دوبرابر اشتغال نسبت به پلی اتیلن براحتی می توانی پروژه را از بلاتکلیفی در بیاری مشکل اینه پیشرفت مملکت برای سپاه اصلا مهم نیست وگرنه وقتی راه حل به این آسانی هست اینهمه سال سنگ اندازی نمی کرد حداقل واگذارش کن پروژه را بسپار به سرمایه گذاران خود استان فارس تا بی منت بسازن


امام جمعه شیراز تا شروع به کار نکنن ول کن نیست اگر هم فکر کردید با سمپاشی میشه ارزانتر خرید برید ببینید شستان بلاتکلیف چنده
 
آخرین ویرایش:

omid26

Very Good Member
کاربر فعال
فکر نکنم کسی به افرادی که عضویت تازه وارد هست گوش کنن،من که سهم جهرم رو انداختم یک گوشه، و اهل نوسان نیستم چون امکان جاموندن هست
به همه توصیه میکنم تا خبر موثق از شرکت نیاد تصمیم گیری نکنن
 

َAli1000

Member
کاربر فعال
عضو تازه
کسی برا حرف گوش کردن و نکردن این مطلب رو نفرستاد ملاک گوش دادن هم محتوی هست نه تعداد ارسال و سابقه یوزر و برای همین هم هست یوزرهای جیدد حق ارسال در همه جای انجمن دارن ،برا من مهم نیست کی چی سهمی خریده فقط خواستم یه کلیت از ماجرا بیان کنم زمانی که هنوز این بیابان شیمی ها در بورس عرضه نشده بودن ما 2 میلیون و سه میلیون به صورت قسطی از حقوقمون کسر و خرج این بیابان شیمی ها کردن
 

omid26

Very Good Member
کاربر فعال
اگر سهامدار بودی و هستی و اهل جهرم قطعا با این تعداد باید مجمع میرفتی و یا بازم اهل جهرم بودی یک جوری از اخبار مجمع میشنیدی و می اومدی زودتر از کدال خبر میدادی مثلا میگفتی فلان مبلغ سود و ....الان اومدی یک سری حرف که موثق نیست داری میرنی...
این تایپیست برای چند سال پیش تا حالا کجا بودی ....
من ترجیح میدم به اخبار موثق تصمیم درست بگیرم
اگر سهامدار هستی که با توضیحات بالا باید بفروشی
و اگر سهامدار نیستی و قصد سم پاشی و یا قصد خیر بود که این کار رو کردی و دست شما درد نکنه
پس احتیاج نیست زیاد پیگیر باشی که دیگران چکار میکنن....
 

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
nvgj_6-1-819x1024.jpg

txf0_7-1-819x1024.jpg
مردم 12 سال پیش 3 میلیون تومن (معادل 3 هزار دلار) سهم خریدن الان ارزش سهامشان شده 300 دلار ( یک دهم ) هر کی خریده بعد 12 سال پتروشیمی که هیچ کلا قید پولش را هم زده انشالله حمایت امام جمعه شیراز تا شروع به کار ادامه دار باشد که در انصورت مثل زنجان 80 تومنی سال پیش چند برابر میشیم
 
آخرین ویرایش:

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
داراب بیشتر از فسا تمایل به صف خرید شدن داره اگه صف خرید شه لیدری را از فسا ربوده ( لیدری بین این سه قلو همیشه چرخیده )
 
بالا