جهرم فسا داراب

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال


تا کی می خوان 50 تومن بمونن ؟؟؟؟؟

استارت ساخت پتروشیمی 1000 هزار تنی اتیلن فیروز آباد هم که چند وقتیه در عسلویه زده شده

اگه ساخته بشن که پلی اتیلن اونم هر کدام 300 هزار تن ده برابر قیمتشون میشه فقط کافیه ارزش بازارشون را با جم مقایسه کنید

خوبیشون اینه بازار پایه هستن و خودتون بهتر می دونید

شاید بلاخره از نزولی در اومدن چون داراب امروز صف خرید را دید فردا روز مهمی برای این سه تاست شاید بلاخره یک حرکتی زدن
 

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
.

با فاینانس 35 میلیارد دلاری چین تمام اینا را میشه سریع ساخت بدون اینکه فشاری به دولت بیاد

مشکل این بود سرمایه پایین دارن که با افزایش سرمایه بحث فاینانس حل شده

اگه خودرویی صفه یعنی اوضاع نرماله بهترین سهم در وضعیت نرمال همین پتروشیمی های تازه تاسیسن بخصوص تولید کننده های پلی اتیلن گران قیمت
 
آخرین ویرایش:

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
امروز وفردا به احتمال زیاد خودروییها شل شوند ولی تمام سهامهای این صنعت که زیر 100ت میباشند ارزشمند هستند

برای رشد باید آینده داشته باشد خودروی سواری چه آینده ای دارن توی این بازار اشباع

صبر کنید صورت مالی 12 ماهه 96 افتضاح سایپا بیاید

شدن لیدر کل بازار شل کردن کل بازار شل شد !!!!!

خودرویی اینهمه رشد کردن بقیه که قبلا با این قیمت الان خودرویی ها خیلی بالاتر بودن همین سه پتروشیمی را مقایسه کنید ؟؟؟؟؟ فعلا تا داراب باید بیاد بالای 60 جهرم 70
 

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
گروه اقتصادی / حوزه اقتصاد کلان و بودجه
۱۳۹۷/۰۲/۲۵ :: ۱۱:۵۳
صادرات نفت با خروج آمریکا از برجام کاهش نمی‌یابد/ صنعت پتروشیمی به جای خام‌فروشی نفت فعال شود

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس نهم گفت: اوضاع صادرات نفت با خروج آمریکا از برجام بدتر از وضع سابق نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس نهم امروز در نشست خبری به عنوان پای درس برجام در پاسخ به این سؤال که برخی کارشناسان معتقدند با خروج آمریکا از برجام منجر به کاهش صادرات نفت خواهد شد، اظهار داشت: این موضوع دروغ شاخدار بزرگی بود که رئیس‌جمهور و وزیر خارجه مطرح کردند که اگر مذاکره نبود صادرات نفت به صفر میل می‌کرد. تحریم‌های نفتی از سال 90 اجرایی شد و قرار بود هر سال 500 هزار بشکه فروش نفت کاهش داشته باشد. در کمیسیون برجام مباحث اقتصادی را بررسی کردیم و هر آنچه مستند است، به وقوع پیوست.

وی افزود: سال 2014 مذاکرات ژنو که به نتیجه رسید یک و نیم سال قبل از آن طبق نظر آمریکا و اروپا صادرات نفت از یک میلیون و 100 هزار بشکه کمتر نشده بود. به علت آنکه جایگزینی برای صادرات ایران نداشتند و هر بار به قانون خود حاشیه می‌زدند و 6 ماه خرید نفت ایران را تمدید می‌کردند.

زاکانی ادامه داد: امروز اوضاع وخیم‌تر است که بخواهند یا بتوانند صادرات نفت ما را صفر کنند. دست بسیاری کشورها برای همکاری باز است، اما نکته این است که دولت باید همت کند و زیرساخت‌های اساسی دور زدن‌ تحریم‌ها را ایجاد کند.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس نهم به صادرات نفت در سال‌های 91 و 92 پرداخت و گفت: طبق آمار بانک مرکزی سال 91 بالغ بر یک میلیون و 800 هزار بشکه و سال 92 یک میلیون و 600 هزار بشکه بود. اوضاع صادرات نفت از وضع سابق بدتر نخواهد شد.

زاکانی با تاکید بر اینکه برای دور زدن تحریم‌های نفتی می‌توان باید از ظرفیت‌های جدی در حوزه پتروشیمی استفاده کنیم، گفت: سال گذشته میلادی 10 میلیارد دلار صادرات خام فروشی داشتیم که می‌توانیم در حوزه پتروشیمی با ایجاد 60 درصد ارزش افزوده علاوه بر دور زدن تحریم نیازهای ارزی به جای نفت را حاصل کنیم و این موضوع نیاز به اعتماد و همت و توجه به مردم دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که خزانه‌داری آمریکا طرف‌های معامله و نیز بانک‌های معامله کننده را جریمه خواهد کرد و اینکه اروپا تا چه میزان می‌تواند با این موضوع مقابله کند، گفت: اگر تعداد شرکت‌های طرف معامله کم باشد، آمریکا با قلدری کار خود را می‌کند، اما اگر همه حضور داشته باشند و اراده همه جانبه باشد، دست اروپا برای مقابله با اقدامات آمریکا خالی نخواهد بود، همان طور که سال 1996 تجربه‌ای در این زمینه وجود دارد و می‌تواند کامل‌تر آن را تکرار کند، اما به نظر می‌رسد، اروپا اراده‌ای برای این کار ندارد و فرصت دو ماهه داده شده تا این اراده راستی‌آزمایی شود.

---------------------------------------

(دولت باید همت کند و زیرساخت‌های اساسی دور زدن‌ تحریم‌ها را ایجاد کند) بنظرتون یعنی چه ؟؟؟؟؟
 

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
.با فاینانس 35 میلیارد دلاری چین تمام اینا را میشه سریع ساخت بدون اینکه فشاری به دولت بیاد

اخبار منتخب رسانه ها :: اقتصادي
فاينانس 306 ميليون يورويي به نام پتروشيمي زنجان ثبت شد

26 ارديبهشت 1397 - 08:41:27 ق.ظ


خبرگزاري آريا - زنجان – ايرنا - قائم مقام اجرايي مديرعامل شرکت پتروشيمي زنجان گفت: فاينانس 306 ميليون يورويي از محل صندوق توسعه ملي به نام اين شرکت ثبت شد.

مسعود مددي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: طي 11 سال گذشته وضعيت صنايع پتروشيمي زنجان هرگز به خوبي امروز نبوده است.
وي يادآورشد: طرح به نقطه اي رسيده که با اختصاص تسهيلات 306 ميليون يورويي، اين شرکت در مسير غير قابل بازگشتي قرار گرفته است.
مددي اظهار کرد: با وجود آنکه ارزش سهام 100 هزار نفر سهامدار زنجاني اين شرکت به نيمي از ارزش روزهاي نخست رسيده، اما با تزريق اعتبار 2 هزار ميليارد ريالي سهامداران، عمده منابع مالي مورد نياز آن تا حد قابل قبولي تامين شده است.
قائم مقام اجرايي مديرعامل شرکت پتروشيمي زنجان گفت: هم اکنون مجموع ارزش سرمايه گذاري اين شرکت به 30 هزار ميليارد ريال مي رسد.
وي اين ميزان سرمايه را بيش از مجموع 50 درصد ارزش سرمايه گذاري صنعتي اين استان اعلام کرد.
اختصاص اين ميزان فاينانس به شرکت پتروشيمي پس از نزديک 3 سال پيگيري محقق شد.
با مشارکت بيش از 500 ميليارد ريالي نزديک 96 هزار نفر از شهروندان زنجان براي احداث واحد اوره و آمونياک پتروشيمي با ظرفيت 687 هزار تن آمونياک و يک ميليون و 80 هزار تن اوره، جريان احداث اين واحد صنعتي صورت جدي تري به خود گرفت.
10 سال از اين جريان سپري مي شود و هنوز مردم چشم انتظار خبرهاي خوب از شرکتي هستند که بخشي از ثروت خود را در آن سرمايه گذاري کرده اند، اما مشکلاتي که هيات مديره نخست با آن مواجه شد، کمبود منابع مالي، نبود پيش بيني درست از محل تامين اعتبار مورد نياز يک واحد صنعتي 20 هزار ميليارد ريالي و فقدان مديريت صحيح هزينه ها، موجب شد تا هيات مديره جديد تصميم خاصي براي آينده اين واحد صنعتي بگيرد.
هيات مديره جديد تصميم گرفت، پيش از هر اقدام عملي و تداوم عمليات اجرايي، مشکلات مالي و اداري را مرتفع و تمام منابع مالي مورد نياز آن را تامين و سپس اقدام به آغاز عمليات اجرايي با جديت هرچه تمام کند.
شرکت پتروشيمي زنجان در شهرستان ايجرود قرار گرفته و هم اکنون با گذشت 10 سال از آغاز عمليات اجرايي آن شاهد پيشرفت کلي 26 درصدي طرح، 60 درصد پيشرفت مهندسي واحدهاي فرآيندي و 36 درصد واحد يوتيليتي است.

----------------------------------------

تنها دو روز بعد بزخری یک میلیارد حق تقدم استفاده نشده خبرش اومد !!!!!

البته بعیده زنجان صف خرید بشه

چون اینا همه با هم هستن

تا 3 میلیارد حق تقدم استفاده نشده جهرم فسا و داراب را هم یک ریال نخرن رشدشون آغاز نمیشه

نفت 70 دلاری و پتروشیمی اونم پلی اتیلن گرانقیمت 50 تومن خخخخخخخخ

مهم اینه قصدشون برای ساخت برای دور زدن تحریم ها جدی ست

 

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
زنجان 90 الی 100 تومن بود 1 میلیارد حق تقدم استفاده نشدش 1 ریال بود

بعیده با پیشرفت پتروشیمی فیروز آباد ، فاینانس و نفت 70 دلاری جهرم فسا داراب 50 تومن بتونن بمونن پس تا می توانید بخرید چون حداقل تا 90 حقوقیا که قراره پاره سهام را جمع کنن هم دخالتی نمی کنن شد شد نشد هم نشد بورسه دیگه ایران هم هیچی قابل پیش بینی نیست
 
آخرین ویرایش:

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
شاید بلاخره از نزولی در اومدن چون داراب امروز صف خرید را دید فردا روز مهمی برای این سه تاست شاید بلاخره یک حرکتی زدن


داراب کم حجمه ولی جهت را اون میده هر چند بین این سه تا فسا را یک جور دیگه می خرن چند روزه همقیمت جهرم شده

شایدم لیدرشون فساست ؟؟؟؟؟
 

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعالتا 3 میلیارد حق تقدم استفاده نشده جهرم فسا و داراب را هم یک ریال نخرن رشدشون آغاز نمیشه

نفت 70 دلاری و پتروشیمی اونم پلی اتیلن گرانقیمت 50 تومن خخخخخخخخ


دو ماه بعد پاره سهام را بازگشایی می کننزنجان 90 الی 100 تومن بود 1 میلیارد حق تقدم استفاده نشدش 1 ریال بود


بیچاره دارندگان حق تقدم استفاده نشده جهرم فسا داراب حتی اگه به قیمت زنجان هم برسن فرقی نداره چون در هر حالت پولشون صفر میشه هر کی می خواد ریسک کنه و بزاره حق تقدم ..... استفاده نشده بشه نهایت ده درصد سبد را بهش اختصاص بدهد نه بیشتر البته من یکبار نصف سبد را خریدم و پولم شد یک سوم !!!!! دیگه سمتش نرفتم آخه هر از گاهی بازیگرا یکی از استفاده نشده ها را چندین برابر می کنن ما هم که قمار باز
 
آخرین ویرایش:

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
صبر کنید صورت مالی 12 ماهه 96 افتضاح سایپا بیاید
شدن لیدر کل بازار شل کردن کل بازار شل شد !!!!!
خودرویی اینهمه رشد کردن بقیه که قبلا با این قیمت الان خودرویی ها خیلی بالاتر بودن همین سه پتروشیمی را مقایسه کنید ؟؟؟؟؟ فعلا تا داراب باید بیاد بالای 60 جهرم 70

بورس یعنی آینده

آینده میگه پلی اتیلن با نفت 70 دلاری شگفتی ساز خواهد شد پس تا می تونید بخرید تا 90 جای رشد دارن مگه حق تقدم زیر 1 ریال داریم !!!!!
 

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
تنگناهای تحریم سبب رشد تحقیقات در پتروشیمی کشور شد
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: با وجود تحریم سرعت رشد و توسعه کاهش یافت اما متوقف نشد و این تنگناهای تحریم بود که سبب رشد واحدهای تحقیقاتی شد و قطعاتی که در گذشته وارد می‌شد، در داخل با استانداردهای لازم به تولید رسید.

  • ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رضا نوروززاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نمایشگاه در مقایسه با سال‌های پیش موقعیت و موفقیت بهتری دارد.

وی افزود: در بازدید از غرفه‌ها مشاهده کردم که عمده تولیدکنندگان داخلی خواهان استفاده از خدمات فنی و هندسی و تجهیزات ساخت داخل در پروژه‌های جدید بودند و در حالی که نیروهای انسانی تحصیل کرده و تجهیزات توسعه یافته در اختیار داشتند ظرفیت های خوبی در بخش شرکتهای خصوصی داخلی در صنعت نفت و صنعت پتروشیمی ایجاد شده است

معاون وزیر نفت یکی از مشکلات کشور را طی سال‌های گذشته را تحریم دانست و گفت: با وجود تحریم سرعت رشد و توسعه ما کاهش یافت اما متوقف نشد.

وی ادامه داد: با بررسی ظرفیت تولید در صنعت پتروشیمی متوجه می‌شوید که درسال 2005 حجم تولید حدود 14 میلیون تن بود که این میزان در سال 2018 به بیش از 50 میلیون تن رسیده است و این بدین معنا است که ظرفیت‌های بسیار خوبی ایجاد شده اما در صورت نبود تحریم می توانستیم سرعت رشد سالانه خود را حدود 18 درصد بیشتر کنیم.


نوروززاده اذعان داشت: این تنگناهای تحریم بود که سبب رشد واحدهای تحقیقاتی شد و قطعاتی که در گذشته وارد می‌شد در داخل کشور با استانداردهای لازم به تولید رسید.


وی در خصوص انتقادهای تولیدکنندگان تجهیزات داخلی، گفت: امکان جایگزینی محصولات ساخت داخل به جای تجهیزات خارجی بسیار سخت است. این درحالی است که خواست پیشین همه مسئولان استفاده از تولید داخلی بوده، البته ریسک کار بسیار بالاست و باید افزون بر بالا بردن قدرت ریسک‌پذیری در صنعت با بیمه کردن تجهیزات و ضمانت سپردن برای کارکرد مطلوب و سرانجام مسئولیت پذیری کار را پیش برد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه حمایت از کالای داخلی همواره در دستور کار بوده و هست، گفت: یکی از راه‌ها برای تسهیل فرآیند جایگزینی استفاده از ساخت داخل این است که تولید‌کنندگان تجهیزات مشابه با هم همکاری کرده و با سازمان‌دهی ساخت داخل در قالب یک دفتر مهندسی واحد با صنعت پتروشیمی قرارداد ببندند که این تجمیع توان به ارتقای بیشتر کیفیت تولیدات کمک خواهد کرد.

وی افزود: با معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت یک فهرست مشترک برای سازندگان تجهیزات فراهم کرده‌ایم که بتوانیم در صنعت پتروشیمی واردات محصولاتی که مشابه آنها در داخل کشور با کیفیت خوب تولید می‌شود را ممنوع کنیم.

نوروززاده با تأکید بر ضرورت تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی، گفت: صنعت پتروشیمی ارزش‌افزوده صنعت نفت است که قابل مقایسه با فرآورده‌های نفتی و بخش های دیگر نیست. چرا که صنایع زیرمجموعه و پایین دستی این صنعت بارها و بارها می‌توانند ارزش‌آفرینی کنند و ما لازم است در عرصه تکمیل زنجیره ارزش به سمت صنایع هایتک با ارزش افزوده بیشتر حرکت کنیم. چرا که هرچه توان فنی خود را با تکنولوژی‌های روز نزدیک کنیم امکان افزایش بیشتر در بهره‌وری و بازدهی صنعت را خواهیم داشت.سبد سهامتان باید مقاوم به تحریم ها باشد نه مثل خودرویی با شرکای اروپایی پرریسک هر چند مگه سال قبل چه کردن ؟؟؟؟؟

با فاینانس چین تمام این پتروشیمی ها ساخته میشن مشکل سرمایه پایین بود خودتان دیدید بلافاصله بعد بزخری 1 میلیارد حق تقدم استفاده نشده زنجان خبر فاینانس زنجان اومد چند روز دیگه نوبت جهرم فسا داراب میشه و احداثشون شروع میشه 2 ساله بخوان می تونن بسازنن


پتروشیمی = ابزار دور زدن تحریم ها + ارزش افزوده
 
آخرین ویرایش:

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعالظرفیت تولید جهرم فسا داراب هر کدام 300 هزار تن جمعا 900 هزار تن پلی اتیلن سبک و سنگین

این سه قلو مالک 87 درصد پتروشیمی فیروز آباد 1000 هزار تن (یک میلیون تن) اتیلن هستن

پس این سه قلو ها جمعا کمتر از جم نیستن

پتروشیمی فیروز آباد را که بخاطر حل مشکل آب دارن توی عسلویه میسازن خبر فاینانس هم که باید صبر کرد این سه میلیارد حق تقدم را یک ریال بزخری کنن شاید این سه قلو هم زمیناشون را بفروشن برن کنار پتروشیمی فیروز آباد در عسلویه بسازن

ارزش بازار جم 20 برابر مجموع ارزش بازار جهرم فسا دارابه !!!!!

پس چه پتانسیل رشدی دارن !!!!!

اگه ساخته بشن جهرم فسا داراب 1000 ؟؟؟؟؟ آخه تا اون موقع جم شده 2000 یک وقت فکر نکنید 50 تومن گرانه

بهترین کار اینه این سه قلو ها با هم ادغام شوند و یک مجتمع عظیم دیگر در عسلویه بسازن یک مجتمع هم ارزانتر
هم سریعتر ساخته میشه
 
آخرین ویرایش:

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعالصورت مالی 96 جهرم فسا داراب اومد

هر کدوم تقریبا 2 تومن با احتساب سرمایه جدید سال 96 سود ساختن

بزارید پتروشیمی فیروز آباد ساخته بشه یک میلیون تن اتیلن با نرخ جدید امسال میشه 3800 میلیارد !!!!!

حاشیه سود ناخالص جم 35 درصده

پس سود پتروشیمی فیروز آباد بعد کسر هزینه ها میشه راحت 1000 میلیارد تومن

جهرم فسا و داراب هر کدام مالک 30% پتروشیمی فیروز آبادن

پس سود جهرم فسا داراب فقط با راه اندازی پتروشیمی فیروز آباد هر کدام می شود هر سهم 90 تومن با پی بر ای 4 میشن 360 تومن

فقط صبر کنید بزخری 3 میلیارد حق تقدم استفاده نشده انجام بشه بعدش یک 100% حداقل بازدهی دارن فقط کافیه بگن پیشرفت پتروشیمی فیروز آباد شد فلان درصد با راه اندازیش 90 تومن سود هر کدومه البته بعد ساخت پتروشیمی فیروز آباد نوبت ساختن این سه قلو میشه پس باید پی بر ای بالاتر از 4 با سود تحلیلی 90 تومنی بگیرن
 
آخرین ویرایش:

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال


جهرم فسا داراب سال 96 با احتساب سرمایه جدید 2 تومن سود ساختن

پتروشیمی فیروزآباد هم ساخته بشه سودشون میشه 90 تومن
 

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال


بی صاحاب ترین پتروشیمی شستانه افزایش سرمایه هم نداده پس نمی تونه فایناس بگیرد آوردنش پایین بازار نگوید چرا جهرم فسا داراب با 2 تومن سود و پیشرفت پتروشیمی فیروز آباد زیر 60 تومنه بعد بزخری حق تقدم استفاده نشده خبر فایناس جهرم فسا داراب هم میاد و ساختشون شروع میشه
 

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
کسی می تونه دلیل اینکه فسا از جهرم گرانتر شد را بگه ؟؟؟؟؟
شاید فسا لیدر جهرم و دارابه ؟؟؟؟؟
البته تا بزخری پاره سهام پیشنهاد می کنم سمتشون نرید البته شایدم مثل زنجان همچنان کنترلشون کنن تا بگن بزخری کجا بود خخخخخخخخخ
کجاست اون دوستی که می گفت تا 110 تا قبل بازگشایی پاره سهام میرن بزودی پاره سهامشون یک ریال باز میشه تا درس عبرتی شود برای همه که حق تقدم را استفاده نشده نزارن بشه (البته بازیگرا هر از گاهی یکی از پاره سهام ها را چندین برابر می کنن ما هم که قمارباز)


شستان بلاتکلیف ترین و بی صاحاب ترین پتروشیمی ست باید ارزانتر از داراب باشه داراب باید اختلافش را با فسا و جهرم کمتر کنه

این سه قلو تا 90 جای رشد دارن البته اگه بزارن ؟؟؟؟؟
 

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
بی صاحاب ترین پتروشیمی شستانه افزایش سرمایه هم نداده پس نمی تونه فایناس بگیرد آوردنش پایین بازار نگوید چرا جهرم فسا داراب با 2 تومن سود و پیشرفت پتروشیمی فیروز آباد زیر 60 تومنه بعد بزخری حق تقدم استفاده نشده خبر فایناس جهرم فسا داراب هم میاد و ساختشون شروع میشه


دیروز شستان تقریبا همقیمت فسا شده بود فکر کردم بی صاحاب و بلاتکلیفه واقعا صاحابش کیه !!!!! عمرا به گردنکلفتی جهرم فسا داراب باشه !!!!!
 

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
دیروز شستان تقریبا همقیمت فسا شده بود فکر کردم بی صاحاب و بلاتکلیفه واقعا صاحابش کیه !!!!! عمرا به گردنکلفتی جهرم فسا داراب باشه !!!!!

اون بی صاحاب بره بالا حتما فردا نوبت اون صاحاب داراست


شستان بی صاحاب رفت بالای هفتاد بازم جهرم فسا داراب را پنجاه بفروشید !!!!!
 
بالا