جناب كامران و ساير دوستان و سروران - خودرويي ها

شروع موضوع توسط رضا منفرد ‏21 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. رضا منفرد

رضا منفرد New Member عضو تازه

شغل:
    كارشناس صادرات ايران خودرو
    با سلام
    جناب كامران
    اگر درسات به خاطر داشته باشم در سايت پارس پورتفليو بر اساس اعلامتان بخشي از سبدتان خودرويي بود. آيا مي توانم خواهش كنم وضعيت و انتظار خود از وضعيت آني اين صنعت را بفرماييد. به نظرتان خودرو هم به وضعيت ديزل دچار مي شود؟
    انتظار قيمت گشايش ايران خودرو ر ابا چه قيمتي داريد؟
    متشكر و منتظرم

2. مهرداد

مهرداد New Member کاربر فعال

3. مهرداد

مهرداد New Member کاربر فعال

درخواست راهنمايي

جناب آقاي كامران

سلام

در صورت امكان پيش بيني خودتان در مورد قيمت باز شدن سايپا را هم بفرماييد. به نظر شما براي فروش اين سهم روز اول بهتر است يا چند روز بعد؟

با تشكر

4. س كامران

س كامران New Member کاربر فعال

من نگه خواهم داشت.

رضا و مهرداد عزيز

اولا مانند هميشه تاخير بنده را ببخشيد.
    ثانيا. بله همانطور كه فرموديد بخشي از سبد من خودرويي است. بنده آنقدر شهامت ندارم كه روي يك يا دو شركت يا يكي دو صنعت قفل شوم . قبلا هم گفته ام كه براي من ريسك كمتر در مقابل بازدهي بيشتر ارجحيت دارد.
    در مورد صنعت خودرو نظر من آن است كه تقريبا به نقطه بدون ريسك رسيده است و از اينجا به بعد احتمال رشد آن به مراتب بيشتر از احتمال افت آن است. نگاهي به پرتفوي ايران خودرو كه از آن 123 تومان به هرسهم ميرسد؛ در حاليكه بخش اعظم آن هنوز غير بورسي است و اگر به ارزش واقعي محاسبه شود شايد ارزشش به 250 تومان هم برسد؛ و كاهش فضاي تبليغات منفي ماه گذشته؛ كه به تدريج و با بازديدهاي مكرر از خودروسازان در حال تبديل شدن به فضاي همدلي است؛ و نيز نشانه هايي از توجه بيشتر مديران خودرو به وضعيت سهام آن و حمايت خوبي كه قبل از مجمع انجام شد؛ همراه با سود نقدي چشمگيري كه توسط خانواده سايپا تقسيم شدندكه تقريبا در همه جا از آخرين پيش بيني 10 تا 20 درصد بيشتر بوده است و تصميم آن به افزايش سرمايه 150 درصدي ؛ و نيز روند معاملات رنا در روزهاي اخير؛ همه نشانه هايي هستند كه از بهبود وضعيت خودروييها خبر ميدهند. برمبناي همين شواهد من فعلا تصميم به نگهداري سهام خودرويي خود دارم.
    راجع به قيمت بازگشايي بازار تصميم خواهد گرفت اما من گمان نميكنم؛ اين قيمت فاصله چنداني از قيمت قبلي منهاي سود تقسيمي داشته باشد.