جايي براي گفتگو ( تقديم به استاد كامران)

شروع موضوع توسط رند ‏31 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

• ربات تلگرامی بورس گرام

قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

1. رند

رند New Member کاربر فعال

با سلام و عرض ادب و احترام و فروتني خدمت استاد كامران و ساير همراهن گرامي
    ديدم كه استاد محترم به برخي از پرسشها پاسخ نداده اند يكي از چيزهايي كه دريافتم اين بود كه جناب كامران خان بيشتر مايلند گفتكو باشد تا پرسش و پاسخ ؛كه اين خود بار آموزشي دارد ؛پس اين گوي و اين ميدان .
    براي امروز مخاهم وبهشهر را با كربن و وبانك عوض كنم . نظر شما چيست؟

جناب آقاي كامران در هر حال ممنونم. هرچه از دوست رسد نيكوست.

2. رند

با سلام و احترام و فروتني
    جناب آقاي كامران همچنان منتظر اظهار لطف و نظر جنابعالي ميباشم.
    راستي در مورد وغدير و ونوين چه فكر ميكنيد؟
    با احترام و سپاس . ارادتمند هميشگي.

3. علي دلير

علي دلير New Member عضو تازه

توسعه صنايع بهشهر

من يه بيست تايي روي اين سهم سود كردم ولي مي خوام ردش كنم البته بعد از اين چند روز كه داره رشد مي كنه.
    شما خبري چيزي ازش نداريد؟

4. س كامران

س كامران New Member کاربر فعال

وبشهر؛غدير؛ونوين

دوستان عزيز
    البته مشكل ظاهري وبشهر عمدتا فاصله ارزش سبد آن با قيمت سهم است. اما با توجه به امكان ورود برخي شركتهاي تابعه به بورس و نيز معامله بزرگي كه در دست انجام دارد؛ شايد بعدها از فروش آن پشيمان شويد.البته من خودم در حال حاضر وبشهر ندارم و قبل از مجمع براي تامين نقدينگي خريد پلوله از آن خداحافظي كردم.

ونوين عليرغم رشد شديدي كه داشته است؛ كماكان پتانسيل رشد دارد و ارزش ذاتي آن با توجه به افزايش سرمايه هاي مصوب؛ بالاتر از اين اعداد است. اما همه چيز به توانايي مديريت در به كارگيري بهينه سرمايه جديد و جذب سپرده و اعطاي تسهيلات جديد؛ بستگي دارد. اگر ونوين بتواند درآمد امسال خود را به عدد طلايي 700 ريال برساند (اين عدد كف سود هر سهم بانكي در حال حاضر است)؛ قطعا بايد افزايش سرمايه بعدي را در دستوركار قرار دهد.اگر اين رويداد با سرعت كافي انجام شود؛ شايد بتوان رشد شديد( حتي 100 درصدي) را در قيمت آن مشاهده كرد. رشدي كه بدون ترديد دوباره وبشهر را هم به حركت درخواهد آورد(البته به شرطي كه تا آنوقت؛ وبشهر سهام خود در ونوين را واگذار نكرده باشد) اما اگر مديريت ونوين قادر به استفاده موثر از منابع جديد نباشد و سود امسال در همان محدوده 500 ريال قرار گيرد؛ نبايد انتظار رشد چندان بيشتري از آن داشت.نكته جالبي كه دارد براي ونوين روي ميدهد؛ ورود گروه وپترو به جمع مديران آن(از طريق وساخت) است. اگرچه صحبت از معاوضه سهام وبشهر در ونوين با برخي سهام متعلق به صندوق در بازار مطرح است؛ اما من بدون هيچ شنيده يا قرينه اي و فقط بر مبناي حدسيات خودم؛ بعيد نميدانم كه وپترو يا زيرمجموعه هاي آن هم مشتري اين سهام باشند.

غدير هم با سرمايه گذاريهاي خارج بورسي خود و با جذب منابع جديد از طريق سبد سهام؛ آينده خوبي خواهد داشت. البته از ياد نبريم كه پس از يك ماه سكوت توام با رضايت؛ بتدريج مديران بورس از رشد سريع شاخص نگران ميشوند و بنا بر اين شركتهاي بزرگ به ناچار رشد خود را با سرعت كمتري پي خواهند گرفت. در هر حال خريد غدير شايد در ميان مدت كم ريسكترين انتخاب است.

5. عليرضا

عليرضا New Member کاربر فعال

جناب كامران سلام عليكم
    قصد فروش رانفو و شاراك را دارم آيا تصميم صحيحي گرفته ام؟ اگر بله چه جايگزيني را پيشنهاد مي دهيد. لطفا راهنمايي كنيد.

6. مازيار ميرجهانگيري

مازيار ميرجهانگيري New Member عضو تازه

شغل:
    برنامه نويس بانكهاي اطلاعاتي
    استاد ارجمند آقاي كامران

جناب كامران ميخواستم نظر شما را در رابطه با ونفت براي خريد بدانم(ميان مدت يا كوتاه مدت) در ضمن آيا خريد سهامهاي وبانك و كروي را در حال حاضر صلاح ميدانيد؟ قبلا از راهنمايي و لطف حضرتعالي كمال تشكر را دارم.

7. م خ

م خ New Member عضو تازه

با عرض سلام
    كامران خان منظور شما از خبرهاي مثبت وبشهر همان خريد تولي پرس است؟
    البته سايت پارس نيوز امروز نوشته كه خريدهاي بزرگي از طرف وبشهر در حال انجام است. آيا شما اطلاعات بيشتري در اين مورد داريد؟
    متشكرم

8. رضا ايراني

رضا ايراني New Member کاربر فعال

با سلام

جناب كامران عزيز
    ممنون میشوم اگر تحلیل و نظر شخصی خود را نسبت به شرکت تکین کو و وضعیت فعلی و اینده آن در بورس بفرمایید

9. صدرا

صدرا New Member عضو تازه

جناب كامران سلام

مي خواستم نظر خود را راجع به خريد و ملت در قيمت هاي اين دو سه روز اخير جويا شوم از طرفي مي خواستم بدانم شما اطلاع دقيقي نسبت به معامله وساخت اين شركت در اختيار داريد از دقت نظرتان سپاسگزارم.

10. س كامران

س كامران New Member کاربر فعال

سلام

مهدي عزيز
    البته من راجع به مثبت يا منفي بودن اخبار قضاوت نكرده بودم. في الجمله وبشهر در حال تغييرات ساختاري در پرتفوي خود است. به وضوح ميتوان ديد كه اين تغييرات با ديد استراتژيك و طبق يك طرح جامع انجام ميشوند. ديديم كه در اجراي اين استراتژي ؛ وبشهر حتي در فروش فسرب و وتوشه در قيمتهاي نسبتا نازل ترديد نكرد. اگرچه از ديد معامله گران كوتاه مدتي اين فروشها اشتباه تلقي ميشد اما از ديد برنامه استراتژيك وبشهر اين فروشها بايد در اولين فرصت تحقق ميافتند.
    در مورد خريدها هم ظاهرا همان برنامه در حال اجراست. وبشهر در حال خريد شركتهايي است كه سهم او را در بازارهاي خاص ؛ تضمين كنند و حلقه هاي منفصل مجموعه او را به هم بپيوندند. اين شركتها عمدتا در طيف مواد غذايي( با تاكيد بر روي شير ) قرار دارند.

آنچه كه كارشناسان را در مورد وبشهر( وبه شكلي مشابه؛ وبانك) هيجانزده ميكند؛ مديريت برنامه اي با تاكيد بر استراتژي تدوين شده و با تمركز بر حيطه هاي خاص است. تجربه جهاني نشان ميدهد كه اين شيوه مديريت ؛ در درازمدت؛ بازدهي خوب و تضمين شده اي را ايجاد ميكند.

عليرضاي عزيز
    من شاراك را در حال حاضر نميشناسم. شنيده هايم هم از رشد مجدد تا 1500 تومان و هم از افت نوساني تا 900 تومان را در بر ميگيرد.
    در مورد رانفور خودم لااقل يكي دو روري صبر خواهم كرد؛ دلايلي رانفور براي تداوم رشد بيشتر از دلايل آن براي افت ؛ به نظر ميرسند.

مازيارخان عزيز
    از ونفت اخبار مثبت فراواني به گوش ميرسد. اگر بتوانم فردا مقداري به سبدم اضافه خواهم كرد.(البته سبد من حدود 20 سهم ديگر هم دارد؛ يعني هر سهمي حداكثر حدود 5٪ آنرا تشكيل ميدهد). وبانك را مدتهاست كه دارم و اخيرا مقدارش را تا حدود 10٪ سبدم افزايش داده ام و به آن كماكان اميدوارم. البته با توجه به ضرر اخير شما شما توصيه كردن سهمي كه در 6 ماه گذشته بيش از 110 درصد رشد كرده است؛ پر ريسك به نظر بيايد.اما تقريبا( و البته نه صد در صد) ميتوان انتظار رشد خوبي تا بعد از افزايش سرمايه را از آن داشت. البته شايد خريد همزمان غدير و وبانك از ديد كاهش ريسك؛ مناسبتر باشد.
    بازار به كروي خوشبيني عجيبي نشان داده است. اما من دليل آنرا نميفمم. محاسبات من نميتوانند قيمت ميان مدت كروي را حتي با لحاظ كردن طرح 100000 تني آن و قيمتهاي بالاي 1000 دلار؛ بيش از 700 تومان تعيين كنند. ولي اكثر فعالان بازار حتي اعدادي در حدود 1000 تومان در يكي دو ماه را قابل قبول ميدانند. لابد خبري هست كه من از آن بيخبرم.

رضاي عزيز
    از تكين كو كاملا بي اطلاع هستم

صدراي عزيز
    در مورد وملت چند روز پيش مطلبي نوشتم كه از طريق جستجو ميتوان بدان دست يافت. متاسفانه چون هيچگاه اين سهم را جهت معامله دنبال نكرده ام؛ نميتوانم در مورد خريد و فروشش نظري بدهم. البته شنيده ام كه قيمت پيشنهادي سهامداران آن براي فروش 10٪ وساخت اندكي كمتر از 2000 تومان است.

11. رند

با سلام و احترام و عرض فروتني خدمت استاد محترم جناب آقاي كامران
    با توجه به بسته شدن وصنا و شايعاتي كه پيرامون تعديل سود آن وجود دارد به نظر مي آيد رسيدن به قيمت 1000تومان تا پايان شهريور معقول باشد ؟ نظر حضرتعالي چيست؟
    ضمنا ممنون مشوم اگر محبت فرموده پيش بيني خودتان را در مورد قيمت سهام زير در اين مدت بيان فرماييد:
    وغدير / وبانك/ وپترو/ كالسيمن/ رانفور/ و ساخت/وصندوق / ونفت/

بديهي است كه پيش بيني حضرتعالي براي همه دوستان جالب بوده و در هر صورت تمامي مسوليتها متوجه خودمان مي باشد.

12. رند

باسلام و عرض ادب و احترام و فروتني حدمت استاد كامران بسيار عزيز

پس از چند ساعت خرابي و قطع ارتباط با سايت، هيچ چيز به اندازه نوشته هاي پر بار شما نمي تواند آرام بخش و رهگشا باشد(الكريم اذا وعد وفي) :roll:

باز هم جا دارد از زحمات حضرتعالي ، جناب مددي، كاميار خان عزيز؛و ساير دست اندركاران سايت تشكر كنم. :wink:

شاه نشين چشم من تكيه گه خيال توست

جاي دعاست شاه من بي تو مباد جاي تـو